Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24751) zack válasza LA_COSTE (#24747) üzenetére


zack
nagyúr

Elolvastad és értelmezted amit írtam? :U Sztem nem. ;)
A levelezés manapság igen fontos dolog, ezzel együtt az activesync is. Ez alap dolog. Szinte az összes okosteló tudja a középkategóriában is. Ez nem hibakeresés, hanem egy olyan funkció amit az okostelót használók többsége kihasználna, ahogy én is próbáltam.
Én a névjegyzéket is szinkronizáltam, amíg működött, de ha a névjegyzékem mentése is bizonytalan és nem naprakész a Samu szerverei miatt az szerintem blamázs. Nem kell sok telefon. Lesz egy I4 32Gb ez biztos, és mivel veszélyes a melóm, lesz egy olcsóbb melóba járós telefonom is ami jelenleg egy N86 ha megbarátkozom vele hosszú távon.
Ez miért számít soknak? :F Függő a nép? Kétlem. Csak ki akarják használni a pénzükért a világba óbégatott és reklámozott fícsöröket. 120%? Micsoda? Egy normál szinkronizáció a gmail klienssel? Vagy a 720p felvétel megbízhatósága? :U Valamit nagyon félreértelmeztél...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24752) Speedy86 válasza galmat89 (#24748) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Alapvetően egyet értek veled, talán annyiban nem, hogy egy átlag felhasználót megrémít az, hogy "ha alkalmazásokat akar letölteni akkor nem jó neki ez a telefon". Véleményem szerint és magamból kiindulva azért nem mindenki power juzer. Amennyire nézegettem a számomra szükséges apps-ok elérhetőek. Nincsenek nagy igényeim igaz, de hordozható számítógépnek ott a laptomom :)) Közel nincs olyan támogatottsága mint a konkurenciának de attól nem kell teljesen lehúzni hiszen ez szubjektív dolog szerintem, hogy kinek mire van szüksége.

(#24753) LA_COSTE válasza zack (#24751) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Igazad van, nem akarok semmit fikázni, sem vitát indítani.

[ Szerkesztve ]

(#24754) Nyick


Nyick
tag

Egypár linket dobjatok privátba olyanról amiről itt nem szabad beszélni :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#24755) ProdyG válasza zack (#24751) üzenetére


ProdyG
senior tag

a 720p-s videórögzítéssel kapcsolatban mondanék annyit, hogy megfelelő memkarit kell a telóba tenni, és akkor 100%-osan megbízható lesz. tehát ezt nem nevezném hibának, mivel könnyen kiküszöbölhető. vagy ha ez hiba, akkor az androidra is fel lehetne sorolni egy csomó "hibát".

(#24756) zack válasza ProdyG (#24755) üzenetére


zack
nagyúr

Baromságokat beszélsz. Ez egy óriási tévhit, amivel én is félre lettem vezetve annó. De már ezt is leírtam párszor a közelmúltban. :( Nem tipus függő. Ha bővebben érdekel a dolog, olvass vissza, mert a hsz-eim között ott a bizonyság. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24757) Varszegig válasza zack (#24756) üzenetére


Varszegig
veterán

viszont azóta mindenkinél megoldotta a kártyacsere a problémát. olvass vissza. :K

(#24758) Karma válasza Varszegig (#24757) üzenetére


Karma
félisten

Kiveve azt az esetet, amikor a particio ujra letrehozasatol ismet elszallt es nem javult meg, olvass vissza. Ennek fenyeben boven voodoo kategoria a kartyacsere.

“All nothings are not equal.”

(#24759) ProdyG válasza zack (#24756) üzenetére


ProdyG
senior tag

te beszélsz baromságot, az én és egy barátom telója mindkettő produkálta a dolgot, de megfelelő memkarival azóta mindkettő tökéletes.....
nem mondom, hogy egyszerű az eset, mert nekem a negyedik kari lett jó, de végül csak jó lett. többel ki kell próbálni, nem 2-vel

[ Szerkesztve ]

(#24760) Laccy.


Laccy.
csendes tag

Gyerekek meghalt a telefonom!
Ejj...

Kies felajánlotta a frissítést, rányomtam, de egy idő után azt mondta váratlan hiba történt.
Mondta h lehúzhatom a kütyüt, megtettem, de azóta nem kapcsol be.

A kijelzőn egy kis telefon és egy pc van, amik között egy felkiáltójel van.
Mondom összekellene kapcsolni őket újra. Megtettem, de a Kies nem ismeri fel a telefont, csak csatlakozni akar folyamatosan de semmi...

Valaki segítsen kérem! :O

(#24761) Varszegig válasza Laccy. (#24760) üzenetére


Varszegig
veterán

ugye download módba kapcsoltad a telefont, és úgy dugtad vissza? mert különben nincs értelme visszadugni

(#24762) Laccy. válasza Varszegig (#24761) üzenetére


Laccy.
csendes tag

Azt hogyan?

(#24763) Varszegig válasza Laccy. (#24762) üzenetére


Varszegig
veterán

"Nyomd le együtt a hangerő LE és a képernyőzár gombot, majd ezeket nyomvatartva kapcsold be a telefont. A képernyőn piros Download Mode feliratnak kell látszania."

(Ezt egyébként a KIES is kiírja :W )

Ha megcsináltad, akkor dugd vissza.

(Lehet hogy előtte fog kelleni egy akku kivét.)

[ Szerkesztve ]

(#24764) peterk válasza galmat89 (#24748) üzenetére


peterk
senior tag

Félreértettél. Én nem azért mondtam, hogy a bada most indult, mert ezt meg kellene neki bocsájtani, hanem azért, mert ezt figyelembe kéne venni. Az autós hasonlatoddal élve, ha kijön egy új autó modell, amit még senki nem használt, nincs szervízhálózata az országban, akkor az, aki így is megvásárolja, legyen tisztában azzal, hogy azért olyan olcsó a képességeihez mérten, mert új. Vagy, ha nincs tisztában vele, mert vásárló, akkor egyszerűen adja el és kész.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24765) Laccy.


Laccy.
csendes tag

Download mód bevan kapcsolva, rádugtam a gépre, de még mindig csak csatlakozni próbál :(
Bocsi, ha hülyét kérdezek csak kicsit ideg vagyok hogy tönkre megy a 100.000ft-os telefonom :S

(#24766) Varszegig válasza Laccy. (#24765) üzenetére


Varszegig
veterán

nem megy tönkre. legrosszabb esetben multizol egyet. Ha a boot-ot nem piszkálod, akkor nem tudod tönkretenni.
Download mód ki van írva a telefonon? Akkor húzd le, és dugd fel újra, amíg csatlakzik. A firmfrissítést ugye nem zártad be?

(#24767) Laccy. válasza Varszegig (#24766) üzenetére


Laccy.
csendes tag

De bezártam... gond? :S Ejj, azt hittem vége van, mert azt írta ki, hogy vége... lol...
Multi? Ejj attól parázom... Ha beviszem a samu szervízbe megoldják? Ott helyben?

(#24768) zack válasza ProdyG (#24759) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor telibe is vágtam volna a Wave-et ha 4 kártya után oldódik meg. :( Ő van értem, nem pedig én vagyok érte. Vegyek 4 fajta MicroSD-t és az egyikkel jó lesz? Ezt te se gondoltad komolyan ugye? :W Volt egy 8Gb Class4 Kingston, ezt lecseréltem egy 16Gb Class4 kártyára, mert mindenki azt mondta biztos ez a gond. Végül ezzel se lett jó. Holott többen is közölték előtte hogy nekik Kingston Class2 kártyával is tökéletes. Persze az enyém is gyári garis volt, nem piaci gagyi, mielőtt jönnének a hasonló kérdések. :U
De tudod mit? Én beszélek baromságot. De ezek után telibe fogom fosni ki mit ajánl a probléma megoldására, és milyen beruházásokat ajánl az új tulajnak, hogy ez a probléma megoldódjon. De én biztos számonkérném rajtad, ha buknék ezért 8-10k-t mert nem oldódott meg az általad mély meggyőződésből vakerolt kártyacsere. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24769) peterk válasza Karma (#24758) üzenetére


peterk
senior tag

Jaj, Karma, legalább te ne legyél ilyen. :( Volt egy - egyetlen egy - eset, amikor valakinek ilyen gondjai voltak amit leírsz. De nála nem csak a 720P nem ment, hanem lényegében semmi, a kártyát sem tudta normálisan használni.

Tudom, hogy nem ez a cél, és éppen ezért, csak annyit kérnék, hogy legalább akkor ne a 720P-n, az exchange-en meg a textflow hiányán, stb. turbózzunk, amikor éppen nincs is senki, akinek ezzel lenne problémája. Mert így tényleg kezd úgy kinézni a dolog, hogy van 1-2 szentségelő user aki ki van akadva, mert jó ideje nem tudja eladni annyiért a telefonját amennyiért szeretné, és erre rákontráztok ti, "visszajáró lelkek", akiknek már a telefonjuk sincs meg, de jól érzik magukat, ha beszólogatnak.

(Még egyszer: tudom, hogy nem ez a cél, de ez lett a helyzet. Várjuk meg amíg jön valaki, és nem megy neki a 720P rögzítés, és akkor hajrá, lehet szidni ismét. :))

(A témában ez volt az utolsó hozzászólásom, mert lassan ott tartunk, mint a winmo és iphone topicokban, a végelen el-vissza csatákkal. Úgy látszik, hogy ha az appstore még nem is érte el a "kritikus tömeget", a hazai userek száma már igen. :) Én meg nem szeretnék a wave moonman-je lenni. :D )

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24770) ProdyG válasza zack (#24768) üzenetére


ProdyG
senior tag

nagy gáz az biztos, hogy sok karival ki kell próbálni, de ha nagyon akarja az ember akkor megoldható. én kölcsönkértem a karikat, nyilván nem vettem 4-et. venni csak akkor kell, ha megtalálja az ember a jót.

(#24771) ProdyG válasza peterk (#24769) üzenetére


ProdyG
senior tag

jól beszélsz :)

(#24772) Varszegig válasza Laccy. (#24767) üzenetére


Varszegig
veterán

ha beviszed szervizbe, ott is multiznak. Simán multizhatsz otthon, csak a boot-ot nem szabad bepipálni.
Na szóval: indítsd el a kies, meg a fw frissítést, és a telót downoad módban dugd rá utána. Hátha...
(Nem lett volna szabad becsukni.)

(#24773) Laccy. válasza Varszegig (#24772) üzenetére


Laccy.
csendes tag

Nem történt semmi...
Ha itthon multizok, nem veszik el a garancia?

http://www.mysamsungwave.hu/s8500-firmware-frissites/firmware-frissites-leirasa/
Eszerint csinálhatom?

(#24774) Varszegig válasza Laccy. (#24773) üzenetére


Varszegig
veterán

nem vész el a gari, mert nem látszik, mivel tetted fel.
A mellékelt link majdnem jó, eltekintve attól, hogy ezzel a módszerrel, ha bármi gebasz van, garantáltan kinyírod a telót. (Bootot is felülír!!!)

Mellesleg, lehet az első hsz-be is bele kéne írni: ha a KIES frissítés megszakad, akkor ne csukd be a firmfrissítés ablakot, és a telefont download módban csatlakoztasd. Aki ezeket kihagyja, ott már szinte biztos, hogy jön a multi:(

[ Szerkesztve ]

(#24775) leslieke válasza zack (#24768) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én megértem a problémád! Nekem is az említett Kingston Class2-es van, és simán megy rajta a videofelvétel, nem áll el, nincs hiba.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24776) Laccy. válasza Varszegig (#24774) üzenetére


Laccy.
csendes tag

Sajnos nem igazán foglalkoztam a multival eddig, így nem értek sokmindent még...

Akkor az említett módszerből egyszerűen kihagyom a boot-ot és kész? Vagy teljesen más megoldás kell? Gondoltam akkor már felrakom a Bada 1.2-t.

Akkor tudsz adni nekem egy olyan leírást amivel megtudom csinálni rendesen?

Köszönöm előre is.

(#24777) Varszegig válasza Laccy. (#24776) üzenetére


Varszegig
veterán

szerintem a full download nem kell, és a boot-hoz sem kell pipa, és betallózni.
És azóta szerintem van FOTA.
Karma, nincs egy aktuálisabb leírás azóta?

(különben a samfirmware-n fenn van a JI5 full firm, és ott van leírás is.)

(#24778) Karma válasza Varszegig (#24777) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudok róla, nem járok a másik fórumokon, külföldön meg nem láttam. De tényleg eléggé egyértelmű a dolog, főleg hogy 1.2-nél csak minden fájlt be kell tolni és kész :)

“All nothings are not equal.”

(#24779) Laccy. válasza Karma (#24778) üzenetére


Laccy.
csendes tag

Akkor ott betolhatom a boot részt is?
Sikerülni szokott ez? Ha azt mondjátok senkinek ment ment tönkre ettől akkor nekiesem a leírás szerint amit fentebb linkeltem.

Lebeszéltek?

Nah ebben az 1.2-ben lehet hogy csak 2 fájl van?
Amms és Apps? Ezt a kettőt tallozzam és portscan majd download?

[ Szerkesztve ]

(#24780) Varszegig válasza Laccy. (#24779) üzenetére


Varszegig
veterán

volt már akinek tönkrement. Én a boot-ot nem baszogatnám.
Karma?

(#24781) komoramazsi válasza Varszegig (#24777) üzenetére


komoramazsi
tag

Sziasztok !!

Visszafele is lehet frissíteni ?? JI5-ről JI2-re? Akkor full-os kell, vagy csak elég a JI2-őt vissza rakni ??

(#24782) Karma válasza Laccy. (#24779) üzenetére


Karma
félisten

A biztonság kedvéért a bootot hagyd ki. Ha bármi gebasz fellépne (aminek azért kicsi az esélye), akkor is menthető marad a telefon - azaz semmivel se lesz rosszabb mint most.

Ezzel szemben ha a bootloader behal, game over.
Erre egyszer volt példa, kontaktos kábelnek hála.

#24783: Így van, tallózz be mindent a Boot kivételével és kész. Nem lesz baj, a bootloader nem változott számottevően. Ja meg persze fenn az LSI6410-et válaszd ki.

komoramazsi: Full JH3 + JI2 patch kell.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24783) Laccy. válasza Karma (#24782) üzenetére


Laccy.
csendes tag

Nah ebben az 1.2-ben lehet hogy csak 2 fájl van?
Amms és Apps? Ezt a kettőt tallozzam és portscan majd download?

Nekem csak LSI opció van fenn... 5.64-es multiloader

[ Szerkesztve ]

(#24784) komoramazsi válasza Karma (#24782) üzenetére


komoramazsi
tag

Nagyon köszi !!

Még annyit hogy a JI2-őt is együtt rakja a Multi, vagy azt külön kell ?

(#24785) Karma válasza Laccy. (#24783) üzenetére


Karma
félisten

Ott valami biztos nem fasza. Kell AMSS, Apps, Rsrc1, Rsrc2, Factory FS (FFS) és SHPAPP mindenképp, meg jó eséllyel FOTA (bplib). Biztos nem nézted el?

Az Amss és az Apps betallózásánál csak a .bin fájlokat mutatja, ez alapján ne ítélj.

Az LSI opció is teljesen jó, válaszd azt.

Mondjuk én jobb szeretem az 5.62-es loadert, de nem számít.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24786) zack válasza peterk (#24769) üzenetére


zack
nagyúr

Megbeszéltük. ;)
Én lényegében elmondtam amit akartam már többször is. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24787) Karma válasza komoramazsi (#24784) üzenetére


Karma
félisten

Mostanra már háromszor le kellett hogy fusson. Mi az állás?

“All nothings are not equal.”

(#24788) tamasrs válasza Karma (#24741) üzenetére


tamasrs
csendes tag

bocs, egy nullat elneztem ;) , de amugy azt akartam kifejezni hogy a sok ez evi apple ios kiadas mindegyike bug fix, kicsi hozza adassal ( http://en.wikipedia.org/wiki/IOS_version_history) hogy lenyomjak az emberek torkan.. ja es hogy ne legyen feltort ip*
Az hogy 3GS hasznalhatatlan lett 4.0-val es csak 4.1 lett jo, nem azt mutatja, hogy apple annyira szupi lenne az elmult egy evben.

A bada is kiadott egy halom bugfixet+feature ujitast, igaz nem mindekinek elerheto, de gondolom, hogy azzal tisztaban van mindenki hogy ez csak a szolgaltatokon mulik. Ebbol a szempontbol az apple nagyon arogans volt, hisz alig ad beleszolast a szolgaltatoknak...

Nekem touch-om van, es nem nagyon vettem eszre semmi nagy valtozast azon kivul, hogy minden kiadas befoltoztt egy cyndia hacket ( hat igen :) ) igy most leragadtam 4.1-nel.

Amugy nekem speciel a wave jobban tetszet minden mas telonal ( kiveve a "not for sale" felirat, ha valaki tudja hogy lehetne leszedni annak orulnek :) ). Szerintem az egyik legresposivabb telo amit lattam...

A lokes az lenne a badanak ha mas gyarto is atvenne, amire a sok android ellenes jogiblabla miatt korabban meg esely latszot... mara talanan ennek is vege, es ugye mi garantalja az, hogy egy jogihercehurcat a samsung badaja tulelne...

(#24789) komoramazsi válasza Karma (#24787) üzenetére


komoramazsi
tag

Egyenlőre az xxjf1-et raktam fel, de ez meg nem kérdezi meg ha rákötöm usb-re hogy mit akarok választani, és a Kies sem látja a telefont !! Valószínű ez a szoft nem jó?? hol tudom letölteni full-ban amit írtál ?

(#24790) komoramazsi


komoramazsi
tag

... a csatlakozás csak beállítás kérdése volt most látom, de a kies nem találja a telót !

(#24791) komoramazsi


komoramazsi
tag

Full JH3 hol található ? magyar nyelvű??

(#24792) Varszegig válasza komoramazsi (#24791) üzenetére


Varszegig
veterán

samfirmware.com-on van minden, ha jól látom még full JI5 is.

Akkor van JH3 ugyanott, aztán JI2 jön szerintem. (JI3-at nem éri meg feltenni.)

[ Szerkesztve ]

(#24793) komoramazsi válasza Varszegig (#24792) üzenetére


komoramazsi
tag

Nekem a waewz miatt nem jó a JI5 !!!

(#24794) komoramazsi válasza Varszegig (#24792) üzenetére


komoramazsi
tag

A magyar nyelvi fájl is benne van ezekben ??

(#24795) Varszegig válasza komoramazsi (#24794) üzenetére


Varszegig
veterán

az XXJH3-ban szerintem igen, de én még nem próbáltam

(#24796) DonMedve


DonMedve
addikt

Nem,ezekbe nincs magyar nyelv.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24797) Karma válasza Varszegig (#24795) üzenetére


Karma
félisten

A samfirmware-en egyik csomagban sincs magyar szoftver.

Most vettem észre, hogy igazából Joccynak akartam címezni a kérdést, a warez support nem az én asztalom.

“All nothings are not equal.”

(#24798) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Akinek van elado Samsung Wave s8500 telefonja, irjon, egyik ismerosnek szuksege lenne egyre. Fuggetlen ill. T-mobilos johet.

Udv: Laci

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#24799) tamasrs válasza bokrosolajos (#24689) üzenetére


tamasrs
csendes tag

"
A legjobb logikai játék (szerintem az Angry Birds-t veri magasan) :
Amtalee
"

Valoban ez egyik legjobb jatek, en igy ismertem anno:

http://www.bloxorzgame.com/

(#24800) komoramazsi válasza DonMedve (#24796) üzenetére


komoramazsi
tag

Magyar nyelvi fajból mindegy hogy melyiket illesztem be??

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.