Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23051) legiaap válasza legiaap (#23050) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bocs megtaláltam.
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#23052) konkolyz válasza Tomocop (#23049) üzenetére


konkolyz
tag

Az is gond lehet, ha az SSID esetleg ékezetes karaktert tartalmaz...

(#23053) ravebp


ravebp
senior tag

Mai nappal egváltam a spicatól, és keresem az utódot egyenlőre. Várok kicsit hátha jön egy qwerty-s nem oldalra csúszkás vagy nem csúszkás teló.
Köszönöm a segítséget, és a pajtiknak további sok sikert kívánok, és jó használatot.
Összegezve a telefonnal töltött bő fél évet:
Imádtam: A fórumot és a beszélgetéseket, olykor vitákat
-Fizikai kezelőszervek a telón hivásfogadásra
-Android rendszer
- Nagyon jó támogatás ( na nem a samsungtól...)

Amit nem annyira:
-Led hiánya
-3d hiánya
-néha kiszámíthatatlan belassulás
-Fújkáló hang

kb ennyi.

Most a Commtiva üdvöskéje a befutó... Sajna nincs qwertys választék
Nekem egy e72 kéne picivel nagyobb kijelzővel és androiddal :)

Rave

(#23054) BalanceR


BalanceR
addikt

Valakinek van tapasztalata a Frozen Eclair 8 Beta 9 ról?
Stabilitás? sebesség?
Gyorsan kellene a válasz...
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23055) Tomocop válasza konkolyz (#23052) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Örök hálám ez volt a gond sikerült :)

a

(#23056) legiaap


legiaap
nagyúr

A Tower Bloxx játékkal játszott már valaki?
A jó öreg Nokián játszottam még ezzel. Itt is kipróbáltam, de kicsit más, mint a ennek a videónak a végén. Nekem sokkal nagyobbak a házak. Nem ilyen kicsik.
Aki játszik vele annál is?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#23057) Drachoo válasza ravebp (#23053) üzenetére


Drachoo
senior tag

"-Fújkáló hang" csak T-s szolgáltatónál... :U

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#23058) Ruzsinho válasza Thome (#23001) üzenetére


Ruzsinho
csendes tag

Sziasztok

Ma vettem egy samsung galaxy spicát és valahol olvasgattam, hogy alapból csatlakozik a nethez? Ez igaz!?

A másik kérdésem az, hogy a felső menüsorban a következő jelek váltogatják egymást: H, 3G és E. Melyik mit jelent? Félek, hogy fellép valami internetes hülyeségre és megcsinálja nekem a számlám! :)

Köszönöm szépen a segítségetek

(#23059) akos727


akos727
senior tag

Most láttam linpack top devices alatt, hogy a legjobb gt-i5700 mflopsa 12.967. Azt tudom, hogy egy 8-9et ki lehet hozni, de ennyit hogy?

Egy új mt drivert fel lehet valahogy úgy tenni, hogy ne kelljen full újrahúznom a telót?

[ Szerkesztve ]

(#23060) BalanceR


BalanceR
addikt

Egy kis (talán nagy gáz van)
Újra szerettem volna tenni mindent,
Főztem egy új romot
Elvileg települt, nyomtam egy factory-t, és nem bootolt be, megállt a samdroid bootloadernél,
nekimentem még egyszer a főzött rom felrakásának, de nem fejezi be... (kb 75%)
Ilyen üzeneteket kapok a konzolban:
E: Can't mount /dev/st15
(invalid argumnet)

Ötletek?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23061) Skynet258 válasza akos727 (#23059) üzenetére


Skynet258
veterán

Lehetne 30 is, gyakorlati haszna hidd el, hogy nem sok van... :U

https://geekpulse.hu

(#23062) legiaap


legiaap
nagyúr

Az Angry Birds játékot is feltettem de az is fura. Mintha nem erre a kijelzőre tervezték volna.
Kicsit mintha nagyok lennének a menü ikonjai.
Fura.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#23063) vadászcsiga válasza Skynet258 (#23061) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én most a legfrissebb romot mindenféle dvm meg EXT2 nélkül tetem fel és teljesen haaználható. Vissza az alapokhoz!

(#23064) Ruzsinho válasza legiaap (#23062) üzenetére


Ruzsinho
csendes tag

Szia

Honnan lehet játékost tölteni null pénzért!? :) Köszönöm

(#23065) konkolyz válasza BalanceR (#23060) üzenetére


konkolyz
tag

Lehet, hogy az EXT2 kavart be, nem tudja mountolni a /data particiót.
Látom factory volt már tehát adatok nincsenek. Próbáld meg reflashelni az elejétől. Gyári firm, LK2.8, stb

[ Szerkesztve ]

(#23066) rutyika68 válasza BalanceR (#23060) üzenetére


rutyika68
őstag

Mi volt a a rom-ban? És mi van abban amit rá akarsz tenni?

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#23067) orrlyuk válasza konkolyz (#23065) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Nekem EXT2 után még soha, semmi nem ment föl recoveryből.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#23068) BalanceR válasza konkolyz (#23065) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyomogattam a wipe minden permutációját, flash végigment, bebootolt
Feldobtam az FE8v9et...
eddig minden süti...
Csak félek átalakítani megint ext2/ext4 re az kavart be eddig mindig...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23069) konkolyz válasza orrlyuk (#23067) üzenetére


konkolyz
tag

Akkor ezekszerint tényleg az kavart be nála...

Balancer: Az biztos, hogy támogatja, terminal emulátorba írd be, a mount parancsot, az megmutatja milyen filrendszer van a telón, pl /dev/st16 on system type rfs ......

[ Szerkesztve ]

(#23070) Ruzsinho válasza Ruzsinho (#23058) üzenetére


Ruzsinho
csendes tag

Sziasztok

kérlek titeket, hgoy válaszoljatok, hgoy miket jelentenek a felső menüsörben az E, 3G, és a H betűk!?!? A 3G eddig is volt a háromG-s telómon, a többi nekem új.

Kérlek szánjatok meg! :) :) Köszönm szépen! :)

(#23071) Kephamos válasza Ruzsinho (#23070) üzenetére


Kephamos
addikt

E-edge
H-hhsdpa vagy mi :)
amúgy a hasznutban benne van.

(#23072) Ruzsinho válasza Kephamos (#23071) üzenetére


Ruzsinho
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm. Melyik résznél keresgélhetem!? Azt hittem, hogy végigolvastam és így nem találtam! :( Most már tudom, hogy mik ezek, de nem tudom, hogy mit jelentenek! :D :D :) Bocsánat! :)

(#23073) G-e-r-i válasza BalanceR (#23042) üzenetére


G-e-r-i
csendes tag

-Egyik FE-ben sincs alapban ext2/4 mod, csak annyi, hogy a kernel támogatja 8b4-től.

-Azért fogy a data partíción a helyed, mert a dalvik cache alapban oda épül fel. Akkor is, ha egy program a /system partíción van. És pl a documents to go közel 5 megás dalvik cache file-t hoz létre.
Megoldás 80 megás dalvik cache-ig: "relocate dalvik cache to free up space" témára keress rá a samdroidon. 80 mega felett pedig dalvik to SD

(#23074) Longd válasza Tomocop (#23044) üzenetére


Longd
csendes tag

Szia! Nem lehet, hogy van MAC szűrés a routerben és a régi cumók be voltak reggelve, az új telkód meg még nincs?
longdakinekcsakezazötletetámadt
Bocs nem láttam, hogy már megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#23075) asturel


asturel
őstag

talalkozott mar valaki olyan jelenseggel, hogy sms-ek megnyitasakor sokszor az utolso uzenet kuldojekent hibas feladot ir ? ( rendszerint az utolso elottit)
masik, hogyha uj uzenet irasara megyek es nevjegyzekbol akarom beszurni (nem contacts-bol bokok ra az 'uzenet' ikonra) akkor azt irja hogy 'nincs telefonszamot tartalmazo nevjegy..' mikozben, ha megnyitom a contact-okat, akkor azt irja, hogy x tel.szamot tartalmazo nevjegy megjelnitese.. (bevan kapcsolva, hogy csak telefonszammal ellatott kontaktokat jelenitse meg)

[ Szerkesztve ]

(#23076) BalanceR


BalanceR
addikt

Úgy néz ki, minden működik...
kezdem belakni, de az EXT2/EXT4 modokat hanyagolom örökre, tapasztalataim alapján, valóban hoz gyorsulást, főleg bootnál (11m20s ről 35s re) de nagyon sok a gond vele, az EXT2ben nincs rendszernaplózás, szóval szinte bármilyen fileművelet összefossa....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23077) ravebp válasza asturel (#23075) üzenetére


ravebp
senior tag

Én igen rohadt idegesítő. Jah és néha nemcsak h rossz nevet ír ki de a rossz névre is küldi el...
Az sokkal viccesebb:)

Rave

(#23078) Ruzsinho válasza ravebp (#23077) üzenetére


Ruzsinho
csendes tag

Még egy kérdést engedjetek meg: Ma vettem a telót és ma már 4szer állt meg azzal a bajjal, hogy tegyem be a sim kártyát. Gondolom akkor azonnal vigyem vissza ahonnan vettem!? Köszönöm a választ

(#23079) skristof


skristof
tag

sziasztok!

megaupload sajnos azt írja, hogy az új spica OPS file nem elérhető... skynet blogjában találtam a linket, nincs meg valakinek? vagy esetleg később próbálkozzam újra?

nem szeretnék ráguglizni, maradnék a megbízható forrásnál.
köszi

(#23080) asturel válasza ravebp (#23077) üzenetére


asturel
őstag

:D
telefonszamokat viszont simkartyarol importaltam es 'egyeb' telefonszamkent mentette el mindegyiket, gondolom ezert nem lat sms-nel egyet sem..
mar csak arra kene rajonnom, hogy hogy tudom 'konvertalni', egyesevel nem szeretnem atirogatni..

(#23081) montyx


montyx
aktív tag

Na az miért van, hogy hiába lokkolom a wifit, az mindig lejön alvóba, ha bekapcsolódik a lockscreen??? Már rohadtul idegesí. Pedig most raktam fel egy újabb firmwaret is, hátha, de nem!!! :W

Aláírás

(#23082) 8zabi válasza BalanceR (#23076) üzenetére


8zabi
őstag

nincs semmi baj az ext2-vel, csak a system van erre formázva, ami mindig csak olvashatóként van mountolva
csak akkor eshet baja, ha te remount-olod rw-ként és utána nem állítod vissza ro-ra

(#23083) BalanceR válasza 8zabi (#23082) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát ez az, ami gond, ugyanis én viszonylag sokat turkálok a systemben, szóval, pont nemjó, ha emiatt FC-k, lassulások, teljes rendszerösszeomlás az eredmény...
Számomra nem fontos a gyors boot, máshol meg nemigazán érezhető...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23084) Dadan01 válasza BalanceR (#23083) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ezzel a máshol nem érezhetővel azért vitatkoznék. Mondjuk a névjegyeket lazán negyedannyi idő alatt nyitja meg, a nem memóriában henyélő cuccok is fürgén indulnak ext2 mod után. Azt meg konkrétan nem értem hogy minek kell rendszeresen a /system mappában turkálni, de ez legyen a te titkod. Ext2 mod nélkül én már tuti párszor falhoz "támasztottam" volna, mert ami a gyári ill custom romokkal hozott sebességet illeti, az bőven a kritikán aluli szint alatt marad.

ui. Ha meg az ext4 naplózása adta biztonságra vágysz, azt is meg lehet oldani, hogy a system is ext4 legyen, ne pedig ext2.

[ Szerkesztve ]

(#23085) sssz válasza asturel (#23080) üzenetére


sssz
őstag

nem kell konvertálnod, az üzenetek beállításainál van valami olyasmi, hogy mutassa az összes alternatívát. csak ki kell pipálni és kész,

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#23086) sssz válasza skristof (#23079) üzenetére


sssz
őstag

szia!

átküldtem az e-mailedre

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#23087) sssz válasza Ruzsinho (#23078) üzenetére


sssz
őstag

szia!

nézd meg hogy tutira jól van e berakva a sim kárty, nem e lögyög vagy valami, ha úgy érzed kicsit mozog a hátuljához, ahol nincsen semmiféle érintkező rakjál egy picike vékony papírlapot.
de persze ha biztosra akarsz menni vidd be a szervzbe.

ja és a H, E, 3G
H: HSPDA (azt hiszem)
E: EDGE
3G :3G

mindegyik internethez (mobilnethez szükséges adatkapcsolatot jelöl), mindig kinn vannak attól függően hogy a szolgáltatód éppen melyiket biztosítja azon a területen ahol éppen van a teló.
tényleges adatforgalom csak akkor van rajta ha azok a kis nyilak ami alatta vannak fehéren villannak fel.
az androidos telók alapból mászkálnak netre.
ha nem szeretnéd, akkor a beállítások/adatszinkronizáció menüben vedd ki a pipát az autómatikus meg a felette lévőből és akkor nem megy fel sehova csak ha te engedélyezed neki.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#23088) atiapa válasza montyx (#23081) üzenetére


atiapa
tag

Helló!

Ez androidon mindig is probléma volt, és sajnos még a 2.2-ben sem javították (pl. Nexus)
A megoldás nekem az volt, hogy a telefonon fix ip-t állítottam be a wifi static nevű programmal. (Ezzel több fix ip-t is beállíthatsz)
Így alvó módban is megtartja wifit.

-----Ivy-----

(#23089) BalanceR válasza Dadan01 (#23084) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem mondtam, hogy a FS módosítás rossz, csak azt, hogy nem minden esetben jó...
Ami miatt turkálom a systemet, az az, hogy a nagyobb progikat átpakolom oda,illetve ha valami már ott lévő frissül, akkor az a datába tárolódik, szóval vehetem ki a régit a systemből, és a frissítést pakolhatom át oda...
Ördögi kör...
A sebességgel nincs gondom, a FE8v9ben a phone.apk is meglepően gyors (szerintem gyorsabb, mint FE8V4+ext2-ben)

Tudom,hogy megoldható az EXT4 bárhol, de a Samu nem véletlenül választotta az RFS-t...
Persze mindenkinek mások az igényei...

Jelenleg még nem volt FC-m lassulásom, az FE8v9 eddig nagyon tetszik,a wifi, mintha gyorsabb, stabilabb lenne.EXT mod nélkül Linpack 9.3, szerintem EXT-el meg lenne a bűvös 10-11...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23090) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

hali, most gondolkodok egy telefon vételen, htc touch2 vagy ez a samsung lenne. hasonló áron van most a edigtalban (50e mind2)
melyiket éri meg jobban az árát?
a htc-kről jókat hallottam, viszont a tesztet + néhány hsz-t a fórumban elolvasva nem hiszem hogy jó választás lenne...
köszi előre is :)

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#23091) Kakumix válasza SunBreeze (#23090) üzenetére


Kakumix
senior tag

Mire kellene? Két teljesen különböző telefon (vagyis inkább telefonálásra is használható kütyü).

Legyen szép napod!

(#23093) Kakumix válasza mark513 (#23092) üzenetére


Kakumix
senior tag

A Spica szebb és a kijelzője is nagyobb :-)

Más: nektek is upgrade-elődött :-) a market? Nekem már van upgrade all gombom és a comment-ek külön fülön vannak, tisztára mintha 2.2 lenne :-)

Legyen szép napod!

(#23095) #09908736 válasza mark513 (#23094) üzenetére


#09908736
törölt tag

A Galaxy 3 kijelzője eléggé elb@szott felbontású, nem tudom, hogy viszonyulnak hozzá a programok... (asszem 320x400, míg a normál az 320x480)

(#23096) Kakumix válasza mark513 (#23094) üzenetére


Kakumix
senior tag

:B
Na látod! Ennyire jellegtelen a Galaxy 3, hogy még ezt sem jegyeztem meg :)

Legyen szép napod!

(#23097) Kakumix válasza Kakumix (#23096) üzenetére


Kakumix
senior tag

A kijelző felbontását leszámítva, jobbakat írnak róla mint a Spica-ról. Bár ezek a tesztelők sosem említik meg a Spica szép piros betéteit! :)

Itt szerintem ennél többre ne számíts, mert nincs senki aki a Galaxy 3-át cserélte volna Spica-ra így nem igazán tudunk mit mondani. Olvastuk a Galaxy3-as cikkeket, használjuk a Spica-t és ennyi. Aki látott már Galaxy3-at azt mondja kevésbé minőségi az összeszerelés és az anyagok sem olyan jók, viszont van FM rádió, több RAM, több ROM, mindenféle ügyeskedés nélkül gyorsabb a telefon, mint az alap Spica. Talán a játékok is jobban mennek rajta.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#23098) BalanceR


BalanceR
addikt

Nyomogattam eleget G3at, engem nem győzött meg...

Pro:
- jó szoftveroptimalizálás
- rádió
- alapból multitouch

Kontra:
- gyenge felbontás
- gyenge GPS
- igénytelen anyagválasztás

Spicához képest szerintem gyengébb....

Annak való, a G3, aki csak megvenni, és használni szeretné, semmi moddolás, rootolás....
Ha valaki szeretné buherálni a telefont, megtanulni az android rejtelmeit, az vegyen Spicát.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#23099) vadászcsiga válasza Kakumix (#23093) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szebb lett de a comment fül az hátrány, sztem jobb volt a az előző nem kellett plusz egy gombot nyomni. A kereső is tetszik bár nem méltó a Google -hoz. Az auto update -t is haszontalannak tartom, én szeretem tudni frissítés előtt hogy mi változott.

(#23100) montyx válasza atiapa (#23088) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszi, kipróbálom este! :)

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.