Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22501) mm89 válasza belec (#22500) üzenetére


mm89
őstag

:DD :DDD ;]
Csinálj már légyszi fényképet arról az oldalról ahova a simet kell rakni. Meg úgy is ahogy épp teszed bele a simet. Esküszöm nem hiszem el, hogy rosszul lenne összerakva. Az lehet h jól van összerakva, de mondjuk szar, hibás, de hogy rosszul legyen összerakva... háátt..
Mikor vetted? Hol?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#22502) Nohab61 válasza belec (#22500) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Így is próbáltad ahogy az első képen van? :D SIM kártya

[ Szerkesztve ]

(#22503) petipetya válasza Blyan (#22491) üzenetére


petipetya
nagyúr

Spicán nekem is volt gond az mms-el, aztán valahogyan helyrehoztam. Milyen beállításokat írtál be?

"nincs rá lezsóidő"

(#22504) knyitogato válasza vadászcsiga (#22499) üzenetére


knyitogato
őstag

de minden mást el tudok érni vele, amiket rápakolok, etc...

:( :( :(

(#22505) csdm


csdm
senior tag

Akksitok mennyit bír használat mellett? Enyém normális használat mellett 1 napot bír,estére már töltenem kell.
Az baj, ha egész estére fennhagyom a töltőn? 22-6ig szokott töltődni.
Tele van már elég sok mindennel nem lehet telefonról valqmi gyári visszaállítást csinálni? Hogyan?

(#22506) anzo válasza belec (#22496) üzenetére


anzo
senior tag

Sosem működött nálad a SIM? Próbáld meg azt, hogy egy kis vékony műanyag lapot tegyél a SIM kártya alá, hogy az érintkezőhöz jobban hozzá nyomja. Nekem is volt ilyen problémám főleg az újabb kártyákkal.

(#22507) Nikk


Nikk
senior tag

A teló akkuját fel tudjátok turbózni ha türelmesek vagytok... Tegyétek fel töltőre a telót estére, utána másnap reggel mikorra már feltöltődött vegyétek le, nyomkodjátok 5-10 percet és tegyétek vissza a töltőre, de ezúttal nem a hálózatira, hanem az gép USB portjára dugjátok rá és hagyjátok rajta ameddig totál fel nem töltődik. Nekem ezzel sikerült azt elérnem, hogy mikor az akku 100-on volt, a reggeli 1 órás buszozás után, mikor zenét hallgatok és e-book-ot olvasgatok, még mindig százon volt a töltöttsége. Estére mindössze 75%-ra sikrült lemerítenem, pedig volt közben Wi-Fi is, meg hazafelé zenehallgatás és olvasgatás és otthonis kevéske Wi-Fi-zés...

DIGIC

(#22508) Thome válasza Nohab61 (#22487) üzenetére


Thome
addikt

Azt írják az X8 vagy X10 téma topikjában, hogy ez egy sima LauncherPro amivel használják, ami átalakítódik. Na most ezt hogy csinálják meg? :F

Az Openhome-s téma pedig nem jó, akadozik a főmenü a kinyitáskor-becsukáskor, na meg ha felhúzom, akkor nem oldalra lehet görgetni a menü oldalait, hanem fel-le, mint az 1.6-ban. :(

(#22509) csdm válasza Nikk (#22507) üzenetére


csdm
senior tag

Hát ezt ki kell próbáljam :D :D

(#22510) Piás


Piás
tag

Sziasztok

A handcent sms-el akadt egy kis problémám. Az új verziót használom és sehogyan sem tudom beállítani, hogy az ékezetes karaktereket elküldje, automatikusan leveszi pl az Á-ról az ékezetet s csak A-ként küldi el. :W A régebbi verziókkal nem volt ilyen gondom ott ahogy beírtam egy ékezetes betűt a számláló egyből 70-re csökkent s nem konvertálta át rendesen elküldte. Már minden beállítást kipróbáltam vagy lehet mégis átsiklok valami felett??? :F
Valakinek van tapasztalata???
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22511) csdm válasza csdm (#22505) üzenetére


csdm
senior tag

Légyszi valaki..

(#22512) Drachoo válasza csdm (#22511) üzenetére


Drachoo
senior tag

Gyári visszaállítást tudsz csinálni a settings/privacy/factory data reset-nél... Már ha erre gondoltál. :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#22513) Kephamos


Kephamos
addikt

Új őrülete a telefonomnak, hogy amikor kihúzom a feüles, elindítja a zenét. Erre van valami megoldás?

(#22514) BalanceR


BalanceR
addikt

Ezzel a szervízkódos hangosítással rendesen elszállt a telóm, FCk sora... :W
Nyomhattam Factory-t, hogy működjön...
Lehet, hogy az EXT2 system partíció zavart be, de inkább nem játszom vele többet...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#22515) vadászcsiga válasza BalanceR (#22514) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem tökéletesen működik, igaz nincs is ext2-öm.

(#22516) csdm


csdm
senior tag

Miyeln jó akksi állapot kijelző progit tudnátok mondani?

(#22517) vadászcsiga válasza csdm (#22516) üzenetére


vadászcsiga
félisten

BattStatt, én ezt használom.

Más. Mivel kedden aktiválódik a frissen megrendelt netcsomagom és gyakran járok külföldre, azt kérdezném melyik a legjobb wifi/mobilinternet kapcsoló nehogy kint leszedjen nekem egy levelet ami állítólag 2-3 ezer Ft/db lenne? Múltkor mintha azt írtátok volna hogy az Apndroid nem működik jól.

[ Szerkesztve ]

(#22518) Nohab61 válasza Thome (#22508) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Gondolom LauncherPro plus ott tudod szerkeszteni az ikonokat.

(#22519) Kakumix válasza csdm (#22505) üzenetére


Kakumix
senior tag

A töltés nem baj.
Mostanában - mióta előkerült a töltője - kibír 2 napot (50+ óra). Korábban csak a kikapcsolt számítógép USB-jéről töltöttem éjjel és bár akkor is 100% volt reggelre, de estére már leesett 20-30%-ra.

ui.: átlagos használat nálam:
napi 2-10 perc telefon, 1 sms, wifi egész nap bekapcsolva, nyomkodás napi 1-2 óra ebből 3d játék fél óra Tank Recon 3d :), e-mail és net olvasgatás fél óra, új progik próbálgatása napi 1-2db, napi teendők szerkesztgetése, elvégzett munkákról napló, stb.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22520) csdm válasza Kakumix (#22519) üzenetére


csdm
senior tag

Hát én mindig hálózatról töltöttem, msot nyomtatm egy gyári visszaállítást, megnéem menynit visz, igénybevétellel :)
Reméljük a legjobbakat!

(#22521) legiaap válasza vadászcsiga (#22515) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azt honnan tudom, hogy az én telefonomon van-e ilyen ext2 bigyó?
Nem akarom, hogy FC-zen a telóm. Addig ki sem merem próbálni, amíg nem tudom, van-e ilyen rajta.
Azt sem tudom mi ez az ext2.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22522) vadászcsiga válasza legiaap (#22521) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha lenne azt tudnád mivel saját kezűleg kell feltenni: EXT2 :D

(#22523) legiaap válasza vadászcsiga (#22522) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor ezt az ext2-őt nem lehet "belefőzni" a romba, ha jól értem.
Megpróbálkozok ezzel a kóddal, csak azért kicsit tartok tőle, mert eddig nagyon stabil ez a rom. Nem akarom elcseszni.
Amúgy nálam ez van fenn:

Spica_Anzo_MT_4_1
Alapsáv verziója:
i570EXXJD1
Kernelverzió:
2.6.29
spica@spica-dev #622
Build száma:
Frozen Eclair V9 - based on Samdroid

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22524) vadászcsiga válasza legiaap (#22523) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem semmi köze a romhoz, ez magán a készülék beállításain változtat, annál is inkább mert ahogy írtam romcsere után sem változik.
Azért leírom az én összeállításomat: JH6+kitchen2 full package+dvm arm11. Ennyi.

(#22525) vadászcsiga válasza legiaap (#22523) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha, akkor teljesen más. Továbbra is azt mondom semmi köze a romhoz, nyugodtan fogj hozzá én sem gondolkodtam :)

(#22526) BalanceR


BalanceR
addikt

Na, a jelenlegi Fc hegyeken is sikerült túljutnom...
Már biztos,hogy EXT2 volt....
Az lehetett a gond, hogy a Leshak féle kernelek bizonyos moduljai nem kezelik ezt a filerendszert (PL a test.mode.app) és ha azt ,módosítod, jön az FC...
Szerencsére a FSCHK ezt is megoldotta egy Dalvik&Data Wipe után....
Még szerencse, hogy szinte az összes appom át volt pakolva a System/app ba, így Full factory reset után is megmaradtak a telepített alkalmazásaim. :C

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#22527) knyitogato válasza knyitogato (#22492) üzenetére


knyitogato
őstag

Senkinek sincs ötlete? :(

(#22528) sssz válasza Piás (#22510) üzenetére


sssz
őstag

ne a jobbra dőlőeket válaszd ki, hanem a balra dőlő ékezetes betűket. nekem az megmarad.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22529) Kakumix válasza legiaap (#22523) üzenetére


Kakumix
senior tag

Fogj hozzá, de olvasd el figyelmesen mit csinálsz! Én pár hete megpiszkáltam és nem volt semmi változás egészen tegnapig amikor zenehallgatás közben volt egy bejövő hívásom. Felvettem és majdnem leestem a székből amikor a túloldalt beleszóltak a telefonba, akkora hangja volt. Valószínűleg nem a jó beállítást piszkáltam meg (handset<>headset :) )

Legyen szép napod!

(#22530) Maximum1 válasza knyitogato (#22527) üzenetére


Maximum1
őstag

Első telepítésnél net kell az Igo-nak, neten tölti le azt a fájlt amit hiányol.
Kaptál hozzá egy telepítési könyvet, leír mindent.
Nem megy akkor google: igo for hungarians mobilism
Olvasgass, tedd amit tenned kell! :)

(#22531) sssz válasza knyitogato (#22527) üzenetére


sssz
őstag

az igo-t elvileg sd kártyán kaptad. annak az sd kártyának a teljes tartalmát másold át a saját sd kártyádra, amit a telefonba használsz, aztán rakd be a telefonba.
ezután menj fel a mobillal az igo-hoz adott kis könyvben lévő weboldalra, onnan töltsd le a keretprogramot és tedd azt amit ott leírnak.

mielőtt ezeket megteszed távolítsd el a most feltett igo-dat, hogy tiszta lappal tudjál nekikezdeni az új telepítésnek.

ja és nálam nem akarta letölteni mobilnettel, csak a wifin jött le. lehet ez csak az én beállításaim miatt volt.

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22532) legiaap válasza vadászcsiga (#22525) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker itt nagyon sok volume van.
Melyiket módosítsam?
:F

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22533) vadászcsiga válasza legiaap (#22532) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bakker szerintem egyértelmű. Mit akarsz módosítani, a hívó fél hangerejét nem? Akkor Handset speaker volume, és Bandi_1969 leírása szerint kell beállítani. Ha így sem megy akkor... :W

(#22534) automi88


automi88
csendes tag

Hello!

2.1-re ki milyen avi lejatszot hasznal/ajaln? Gyarilag nem talaltam semmi ilyen programot a telon.

(#22535) Zsom! válasza Kephamos (#22513) üzenetére


Zsom!
tag

Engem is érdekelne valami megoldás! :K :K

(#22536) Kakumix válasza Zsom! (#22535) üzenetére


Kakumix
senior tag

Már többen ajánlották erre az esetre a gyors kihúzást - nem tudom működik-e - mert ha lassan húzod ki akkor zárja azt az áramkört amit a fülesen lévő gomb is és ezért indul el a lejátszás. Eddig 10-15 alkalommal volt leírva. Ha ez sem segít akkor irány a szervíz, mert lehet, hogy kikopott vagy hasonló.

Nekem lehet, hogy az usb miatt kell majd meglátogatnom a szervízt, nem érintkezik rendesen. Még remélem hogy a kábellel van a gond nem a telefonnal, de már több kábellel is előjött. :( Mindenesetre remélem, hogy még az egy éves garin belül kell cserélni, ha kell. Eléggé nagy hülyeség volt ezt a gyenge csatlakozót kiválasztani ilyen überinterfésznek telefonra.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22537) membrandj


membrandj
nagyúr

Hali Call meter Ng törlése úgy ahogy megoldotta a problémát. Másik kérdésem,hogy tegnap 23:00körül kaptam 1 smst, de azt már csak ma 00:30kor néztem meg. Kíváncsi lettem volna,hogy mikor küldték pontosan,de csak annyit tudtam megnézni,hogy október 1. . Gyári sms kezelővel nem lehet megnézni a fogadás pontos dátumát?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#22538) Kephamos válasza Kakumix (#22536) üzenetére


Kephamos
addikt

Tapasztalataim szerint teljesen random csinálja. Engem valami szoftveres megoldás érdekelne, amivel telesen ki lehet küszöbölni ezt a témakört. :)

(#22539) Kakumix válasza Kephamos (#22538) üzenetére


Kakumix
senior tag

Valószínűleg "random" nem ugyanabban a szögben húzod ki a fülest és ezért ér hozzá olyanhoz amihez nem kéne. Szoftvert csinálni erre eléggé nagy művészet lenne, de szerintem ha némára állítod a telefont nem fogja hangosan lejátszani a zenét. Ez eléggé szoftveres megoldás? :)

ui.: az jutott még eszembe, ha a kernel-ből vagy ahol ez meg van valósítva onnan kellene kivenni a headset gombjának a kezelését. Én nem vállalkozom ilyesmire :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22540) legiaap válasza vadászcsiga (#22533) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ne hogy megfájduljon má a fejed. Még bumszli nő rá a végén.
Ha hívó fél, akkor csak handset nem?
Akkor minek állítsam a speakert. Ők jól hallanak.
Amúgy megfigyeltem, ha az eredeti zenelejátszót használom és nem állítom le a zenét, akkor kihízáskor autómatikusan leáll, ha kihúzom. Ha kihúzás előtt nem pauzézom le, akkor egy pillanatra nálam elindul.
Érdekes.

Új kérdés:
Google Mapsnál, hogy tudok elmenteni kedvenc helyet?
Anno Omniánál csak hosszan ráböktem arra a helyre, amit el szerettem volna menteni és előjött egy ablak, amibe beírtam, a hely nevét és egy csillagot tett oda.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22541) Kakumix válasza legiaap (#22540) üzenetére


Kakumix
senior tag

Tényleg nem tudsz olvasni? A handset-en belül van speaker (RX) és microphone (TX) rész.

ui.: Közben rájöttem mi a gondod! A speaker jelen esetben nem te vagy, hanem a telefon! Jó kis félreértés :) Ha te lennél a speaker akkor csak hangosabban kellene beszélned :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22542) Zsom! válasza Kakumix (#22536) üzenetére


Zsom!
tag

Új megfigyelés:
Ha leállítom a zenét, és nem egyből, hanem ~ öt perc múlva húzom ki a fülest akkor nem indul el a zene, csak akkor indul el ha leállítom->Home Screen-> kihúz. :K
:F

(#22543) Kakumix válasza Zsom! (#22542) üzenetére


Kakumix
senior tag

Már nagyon untam a rinyát, úgyhogy kipróbáltam, mert nekem ilyet sosem csinált. Ha szembe volt a telefon akkor, ha jobbra felfelé feszítettem ki a dugót akkor párszor sikerült ezt a "jelenséget" reprodukálnom, de ha más irányba feszítettem akkor nem. Persze én nem kifeszíteni szoktam a dugót a csatlakozóból, hanem mindkét kezemet használva szoktam kihúzni és így 30 kihúzásból egyszer sem indult el a lejátszás.
Javaslatom: a dugót nem feszegetni kell, hanem egy határozott mozdulattal a telefon tetejére merőlegesen ki kell húzni, lehetőleg egy kézzel a telefont fogva és a másikkal húzni :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22544) belec


belec
csendes tag

Igen próbáltam ahogy a képen van és nem kattan be a sim :(( :(((
A sim az sosem müködött, a memkari viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#22545) legiaap válasza Kakumix (#22541) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na eléggé kirohanó lett az eleje. Látom te nem tudsz olvasni
A mikrofonnál azt állítom, hogy engem halljanak jobban.
:)

No, de a másik kérdésemre válasz esetleg?
(Életemben harmadszorra sikerült leejtenem pofára a telefonom, pofára 50 cm magasról)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22546) Kakumix válasza legiaap (#22545) üzenetére


Kakumix
senior tag

Igen. Ezért a speakert kell állítanod, hogy nálad legyen hangosabb.

Legyen szép napod!

(#22547) Cöletibi


Cöletibi
tag

Sziasztok!
Több oldalt vagy programot is meglehet nyitni egyszerre a telón?

(#22548) legiaap válasza Cöletibi (#22547) üzenetére


legiaap
nagyúr

Yes

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22549) Thome


Thome
addikt

Van olyan home launcher, amit úgy kell előhozni a menüt, mint az 1.6-os androidon (tehát felhúzással), de utána nem fel-le görgetéssel lehet nézelődni a programok között, hanem oldalak vannak, és balra-jobbra görgetéssel, mint az ADW Launcher menüjében?

(#22550) Maximum1 válasza Thome (#22549) üzenetére


Maximum1
őstag

Mondjuk 2.1-en gyári Pandora nevezetű foss az pont ilyen.
Ha jól emlékszem, mert csak kb. 15 percet volt rajta és már főztem is. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.