Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22801) sssz válasza Kakumix (#22800) üzenetére


sssz
őstag

értem. köszönöm :R
a lényeg nekem ebből, hogy arra nincsen szükségem és ne piszkáljam :D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22802) bocsika válasza Kakumix (#22799) üzenetére


bocsika
aktív tag

Sajnos nem nyert. :( Az updatet is visszatölti ahogy elfogadom a szerződést. (Mert ekkor mindig feldobja.) Milyen porton keresztül tölt ez mert eléggé korlátozott kolis netet osztok neki. Mert ha ftp vagy ilyesmi akkor ez lesz a gond.

(#22803) sssz válasza bocsika (#22802) üzenetére


sssz
őstag

akkor szerintem, ha neked frissitette ezt, a 3G (mobilnet) megy. onnan frissít. próbáld meg hogy nem wifivel próbálsz letölteni valamit.
tudom, nincsen mobilneted, de lehet hogy nem kerülne sokba egy kis progi letöltése.

ha így megy, akkor biztos hogy a wifi beállításaival van gond.

pl. úgy tudom, hogy a mekiben is van wifi, rá tudsz csatlakozni, de nem lehet letölteni vele a marketről semmit se.

viszont ha nincsen mobilneted, wifivel pedig egyenlőre nem működik, szerintem tiltd le az állandó szinronizációt a menüben, mert a végén még fizethetsz.

vagy rakjál fel legalább egy adatforgalom számlálót, hogy képbe legyél.

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22804) Kakumix válasza bocsika (#22802) üzenetére


Kakumix
senior tag

E szerint 5228-as port. Másnak is volt már gondja koliban ill. ingyenes McDonalds-os wifi-vel.

Legyen szép napod!

(#22805) sssz válasza bocsika (#22802) üzenetére


sssz
őstag

picit rákerestem és valaki azt írta egy forumban, hogy neki is volt ilyen gondja és megoldódott azzal, hogy egyszer bejelentkezett market megnyitása előtt a gtalk-ba.

próbáld meg, hátha....

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22806) bocsika válasza Kakumix (#22804) üzenetére


bocsika
aktív tag

Köszi. Akkor ez a baja. Amúgy király hogy csak a letöltést intézi ezen. Azon kívül minden megy benne. Leszedtem a Labyrinth lite ot és látja hogy van belőle frissebb verzió, de nem tudja frissíteni.
Amúgy tudna valaki tippeket adni hogy milyen más források vannak programletöltésre. Mert ezekben az orosz oldalakon megjelenő rapidos letöltésekben nem bízok.
Meg akkor már egy vírusos programok lista, mert szerintem semmit sem ér ha a letöltött fájlra ráküldöm a nod-ot. :)

(#22807) sssz válasza bocsika (#22806) üzenetére


sssz
őstag

küldtem privit

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22808) automi88


automi88
csendes tag

Helló!

2.1-en nincsen avi/divx támogatás? Keresgéltem programokat és semmit semmit sem találtam.

(#22809) eftepe


eftepe
tag

Okosan utazom - SmartCity Bp
[link]
Egy újabb hasznos magyar fejlesztés :C

[ Szerkesztve ]

(#22810) automi88 válasza eftepe (#22809) üzenetére


automi88
csendes tag

Ez hasznos! :) Köszi, megosztottad :))

(#22811) eftepe válasza automi88 (#22810) üzenetére


eftepe
tag

Remélem az adatokat a kártyára tölti !!

(#22812) Kakumix válasza automi88 (#22808) üzenetére


Kakumix
senior tag

NIncs divx támogatás a 2.1-ben, de a spica-ban van (és a legtöbb/összes? androidos samsung-ban). Általában a lejátszók használják is a készülék divx támogatását, ha van.

eftepe: igen a kártyára tölti, reggel még ébredés előtt telepítettem a progit :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22813) sssz


sssz
őstag

a remove package esetében is recoveryből apply any zip-pel történik a telepítés?
a telepítés után megint újra kell raknom mindent? vagy ez nem nyúl semmihez, minden marad az eredetiben ?

a basepackage-nál pedig értelemszerűen azt kell kiválasztanom (remove package-nál), amit anno a rom főzésekor beleraktam, ugye?
mert ott mindenképp ki kell választanom valamit

Erre esetleg valaki? Tudom, már a könyökötök jön ki, de nem szeretnék elrontani megint valamit :( :B

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22814) Ronin-


Ronin-
senior tag

az igo -hoz honnan tudok friss térképet szedni ? mert nekem 2009 decemberi a térképem és ha jól olvastam, akkor már van májusi is :F

(#22815) automi88 válasza Kakumix (#22812) üzenetére


automi88
csendes tag

Akkor 2.1 alatt sehogy sem lehet avi-t lejátszani?

(#22816) Kakumix válasza automi88 (#22815) üzenetére


Kakumix
senior tag

Éppen azt szerettem volna írni, hogy Spica-n le tudod játszani a divx-et, akár 2.1 alatt is! :)

Ronin: win alá telepítheted a Naviextras toolbox-ot és azon keresztül frissíthető (én a múlt héten töltöttem le a 3. negyedévi térképet), persze amennyiben legális

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22817) rutyika68 válasza sssz (#22795) üzenetére


rutyika68
őstag

Itt nézz körbe.

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#22818) automi88 válasza Kakumix (#22816) üzenetére


automi88
csendes tag

Ez jól hangzik! :) Csak az a baj, hogy én még nem találtam hozzá programot ami működött is volna :(

(#22819) Ronin- válasza Kakumix (#22816) üzenetére


Ronin-
senior tag

köszi, kár,hogy az istenért se tudom rávenni, hogy lássa a telóm.. próbáltam kártyaolvasóval is rádugni, de úgy is "nincs csatlakoztatott készülék" :((

(#22820) eftepe válasza konkolyz (#22770) üzenetére


eftepe
tag

Ez a dalvik cache áthelyezés érdekelne engem is. Leírnád úgy, hogy én is megértsem? (szájbarágósan)

Köszi

(#22821) sssz válasza Ronin- (#22819) üzenetére


sssz
őstag

be kell regisztrálni a naviextra honlapjára, után azzal a jelszóval meg azonosítóval be kell lépni a programban is.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22822) Ronin- válasza Ronin- (#22819) üzenetére


Ronin-
senior tag

ja, most nézem, lehet hogy a 64bites win miatt.. :W

(#22823) Ronin- válasza sssz (#22821) üzenetére


Ronin-
senior tag

az megtörtént, de ennek ellenére nem enged belépni, meg hiába dugom rá a telót akár tárhely módba is, akkor se látja :F

(#22824) sssz válasza Ronin- (#22823) üzenetére


sssz
őstag

nekem is volt valami ilyen gondom az elején, aztán a megoldás annyira pofonegyszerű volt, hogy nem emlékszem már rá hogy mi volt :D
de gondolkodom...... :F

ja, mintha valami olyasmi lett volna, hogy mikor megjelenik ennek a proginak a grafikus felülete, akkor valahol ki kell választani talán a telótípusát??? vagy valami ilyesmi volt. még mielőtt csatlakoztatnád

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22825) Ronin- válasza sssz (#22824) üzenetére


Ronin-
senior tag

ó... :D most meg már azt írja amúgy,hogy addig nem tudok bejelentkezni, amíg nem csatlakoztatom az eszközt.. persze a gép látja, csak a progi nem :(((

(#22826) Kakumix válasza Ronin- (#22823) üzenetére


Kakumix
senior tag

Akkor passz, én rádugom a telót usb-re, csatolom az sd kártyát utána indítom a toolbox-ot, belépek és működik. Nem tudom számít-e, de nálam az usb debugging be van kapcsolva. Szintén 64 bites win 7 alól.

automi88: Én és rajtam kívül még sokan az mVideoPlayer-t használjuk.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22827) montyx válasza akos727 (#22778) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem van 3 eladó fóliám, ami megoldja ezt a problémát. Nekem is az volt a bajom vele, hogy ragadt az ujjam, amikor picit is izzadt volt. Ez a fólia megoldotta. Azóta nem volt ilyen gondom. Egy ezresért postázom, ha kell valakinek. Ja és nem csillogós a fólia. Én itthon nem találtam sehol emberi áron, csak a "sebes"shopban 2000sokszáz forintért. Ha gondoljátok, eladom a maradékot, amit berendeltünk a srácokkal.

Aláírás

(#22828) 2Bálint


2Bálint
tag

Sziasztok!

Nagyjából átrágtam magam a fórumon, többször elolvastam már a Spica segédletet is, de van egy-két dolog, ami számomra nem világos...

Root-olásról lenne szó.
Vagyis egy olyan módosított romot kéne felrakni, ami root-olt.
A gyári verziómmal nem lehet valamit kezdeni, hogy megkapjam a root jogokat?

Ha felraknék egy új rom-ot, akkor gondolom a most telepített programok, adatok elvesznek.

Ami nagyon hiányzik nekem, az az, hogy sd kártyára tehessem a programokat, mert harmatkevés a hely mindig a telefonon.

Firmware-verzió:
2,1-update 1
Alapsáv verziója:
i570EXXJC1
Kernelverzió:
2,6,29
root@SE3S610 #2
Build száma:
ECLAIR.XXJD2

Samsung boltban vettem a telefont, amit azonnal upgrade-eltek 2.1-re

(#22829) montyx válasza sssz (#22813) üzenetére


montyx
aktív tag

Foglald össze légyszi, hogy mi a mostani állapota a telódnak, és hogy mit szeretnél elérni. Mert már nem bírom követni, hogy mit raktál fel és szedtél le. Utána tudok segíteni elméletileg. Ja és azt is írd le, hogy milyen fontosabb kernel-, firmware-módosítások etc. rohangáltak most a telódon!

Aláírás

(#22830) Ronin- válasza montyx (#22827) üzenetére


Ronin-
senior tag

1db-ot mennyiért adsz ? :)

(#22831) Vagany válasza Ronin- (#22819) üzenetére


Vagany
őstag

Nálam az mVideoPlayer és az yxplayer vált be, marketen fent vannak, bár lehet, hogy az utóbbit a mobilism-en érdemesebb keresni.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22832) sssz válasza 2Bálint (#22828) üzenetére


sssz
őstag

a gyári verziót is lehet rootolni, én azt csináltam .
letöltöd a segíédletben lévő helyről az odint, új spica ops fájlt lk2.08 PDA file, elindítod az odint, betallózod az odinba a spica.ops és lk2.08 PDA file-t kipipálod amit kell, start és kész.

utána recovery menőben ap2sd, kiválasztod milyen particiót szeretnél (előtte mindent mentsél le a kártyáról mert formáz is) és leokézod.

a másik ha nem akarsz app2sd-t, a dalvik cach átmozgatása. ezt a samdroid toolsban tudod megcsinálni, ez az app elvileg a rootolás után feltelepítődik a telóra. ha nem letölthető a netről.

az app2sd pontos beállításait szintén a samdroid tools-ban kell véglegesíteni.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22833) 2Bálint válasza sssz (#22832) üzenetére


2Bálint
tag

Csodálatos, köszönöm!

(#22834) sssz válasza montyx (#22829) üzenetére


sssz
őstag

Base packages:
SamdroidMod Version 1.3.1.deodexed [XXJH1] (Android 2.1) [58 MB]
Kernel:
Kernel [LK2.09.6 (Upd SamdroidTools -> Multitouch on/off)]

ezen kívül csak pár app-ot választottam még ki. semmi baja a telónak, jól működik, mindent sikerült beállítani, csak valamiért a kiválaszott 3dgallery( a háttér nélküli) nem tölti be rendesen a képeket. ettől szeretnék megszabadulni. helyette már letöltöttem a marketről a "rendes " hátteres változatát, az teljesen jól működik.
ezért tettem fel azt a pár kérdést a remove package-el kapcsolatban, pontosítás képpen, mert tutira akarok menni. nem akarok megint frászt kapni, mint amikor csak simán a multitouch drivert akartam felrakni és be....t a teló.

de mondjuk alapvetően mindegy hogy rajta van, mert beállítottam a letöltött 3d galleryt alapértelmezettnek így azzal nyit meg mindent.

csak azért akartam hogy ha nem működik rendesen akkor már ne foglalja ott a helyet :)

köszi :R

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22835) sssz válasza rutyika68 (#22817) üzenetére


sssz
őstag

köszönöm :R

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22836) automi88 válasza Kakumix (#22826) üzenetére


automi88
csendes tag

Köszi! :)

(#22837) konkolyz válasza sssz (#22792) üzenetére


konkolyz
tag

Szia
Ha még nem vagy túl rajta, akkor jönnek a válaszok :)

Remove package esetén csak azt törli, amit beletettél, többi app, beállítások megmaradnak.

"Még egy: a basepackage-nál pedig értelemszerűen azt kell kiválasztanom (remove package-nál), amit anno a rom főzésekor beleraktam, ugye?"
-Igen

Az update.zip arra jó, ha van egy ilyen nevű fájl az SD-n azt felteszi,lénygében ugyanaz mint az anyzip csak ott ki tudsz választani más nevűt is.

Egyébként Neked is és mindenkinek ajánlom, ha készen vagytok minden szükséges app telepítésével, beállításával: recoveryben használjátok a Samdroid v0.x.x backup (4 Odin)
lehetőséget. Ez lementi a teljes rendszert, utána ha gáz van Odinnal néhány perc alatt visszaállítható a jó állapot, csak a készitett pda_Backup_xxxxxx_xxxxx.tar fájlt (SD kártya Samdroid mappában lesz) kell a pda részhez betallózni, nem kell újra mindent telepítgetni, beállítani. :K

[ Szerkesztve ]

(#22838) sssz válasza konkolyz (#22837) üzenetére


sssz
őstag

Húha, ezt a backup-ot tutira meg fogom csinálni :D

nagyon köszönöm a segítséget :) :R
nekikezdeni már csak otthon fogok, mert nem akarom hogy megint itt álljak teló nélkül ha van valami :D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22839) sssz válasza konkolyz (#22837) üzenetére


sssz
őstag

ezek szerint ha viszont a most főzött romhoz szeretnék pár dolgot még hozzáadni, akkor ugyanez a felállás, csak a light package-t kell kiválasztanom és bejelölni azokat az app-okat amiket szeretnék telepíteni. no kernel, no phone, no bootanim és az eredeti basepackage, ugye?

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22840) konkolyz válasza eftepe (#22820) üzenetére


konkolyz
tag

Hello

Röviden a rendszer a dalvik cache-ben tárolja az appok működéséhez szükséges információkat, egy mappában. Ezt helyezi át a /cache particióra, ezáltal felszabadul hely a /data partición ahova az általunk telepített appok kerülhetnek.

Recoveryből kell feltenni ezt a zipet, tehát root kell hozzá.

Bővebb info angolul: [link]

(#22841) konkolyz válasza sssz (#22839) üzenetére


konkolyz
tag

Igen :)

(#22843) eftepe válasza konkolyz (#22840) üzenetére


eftepe
tag

köszönöm :R
Az már biztos, hogy hétvégén újra húzom a spicám, amit még nem döntöttem el, hogy apps2sd vagy dalvik cachem lesz. Én nem szoktam kivenni a kártyát, és a hely szűke miatt kell a fentiek valamelyikét használnom. (igo, skype, google maps elég sok helyet foglal)
Szívesen veszem mindenki tanácsát ami saját tapasztalatra épül.

(#22844) adamfriday


adamfriday
senior tag

Most csináltam egy wipe dalvik-cache-t, hihetetlen mennyit számít. 20 megával több helyem lett +gyorsabb lett a rendszer is. Már muszáj volt, mert elszaporodtak a force close-ok meg laggolt az egész rendszer, de ez rendbe rakta.

(#22845) Maximum1 válasza eftepe (#22843) üzenetére


Maximum1
őstag

Én próbáltam az app2sd, nem jött össze, lefosta magát a teló.
Most dalvik cach-t használom, fent van minden program amiket felsoroltál, kivéve a Maps.
Jelenleg 56 mega szabad helyem van, nagy progik Skype 11 mb, Igo 30 mb, + 25 kissebb progi.

(#22846) sssz válasza eftepe (#22843) üzenetére


sssz
őstag

az én tapasztalatom app2sd-vel:
ha nem veszed ki a kártyát, akkor semmi probléma.
ha kiveszed MINDEN ami azon volt kényszerbezárást jelez rögtön indítás után.
egyszer ezzel megjártam, így tapasztalatból tudom.
ha viszont benn van és pl. új fözött rom miatt csak egy fájl lehet rajta akkor simán engedi, hogy kivágd az összes mappát, átmásold pl. a gépre, majd visszamásolás után minden rendben.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22847) Skynet258 válasza BalanceR (#21794) üzenetére


Skynet258
veterán

A Commtiva Z71 itt van nálam teszten, ma írtam róla a blogon - és bizony néhány tekintetben jobb, mint a Spica, grafikában pl. lehagyja az összes tuningolt romos verziót... Szóval egész jó készülék valóban. :K

https://geekpulse.hu

(#22848) eftepe


eftepe
tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Hirtelen felindulásból csináltam egy wipe dalvik-cache-t. Ugyan a Telefon belső memóriája 17 megáról csak 20 megára nőt, de meglepően gyorsabb lett, és a reboot után nem volt fc amitől már a ... tele volt (hócipőm). Lehet, hogy mégsem kell újra húznom a telefont a hétvégén

[ Szerkesztve ]

(#22849) Maximum1 válasza Skynet258 (#22847) üzenetére


Maximum1
őstag

Tetszett a teszted, van stílusod.
A teló viszont nem győzött meg, ugyan olyan foss mint a spica és társai.

(#22850) Nohab61 válasza Skynet258 (#22847) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Nem rossz kis készülek, csak lehetne egy kicsit szebb :D Mondjuk nálam azért csak a 3D-s értékekbe veri meg a spicát. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.