Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) Saccco válasza vadászcsiga (#22746) üzenetére


Saccco
nagyúr

Megszűnt a támogatás vagy ... ennyire nem vagyok optimista. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22752) Depression válasza Saccco (#22751) üzenetére


Depression
veterán

...vagy mindenki a froyo-t javítgatja már.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22753) sssz válasza sssz (#22750) üzenetére


sssz
őstag

na, megtörtént amitől féltem :O
felraktam és most folyamatosan csak bootol és bootol :O

mit csináljak???

le tudom valahogy szedni recoveryből ezt a multitoch drivert??

nagyon kéne a telefonom kb 1 óra múlva úgyhogy minden segítséget gyorsan elfogadnék :)

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22754) sssz


sssz
őstag

esetleg egy wipe cache?
vagy dalvik cach? (bár az nekem most az sd-n van elvileg)

szerk: közben ezt a kettőt kipróbáltam. semmi változás. :((((

a harmadik lehetőség a factory reset. ez gondolom a gyári visszaállítás.

mielőtt még erre rákattintok valaki más megoldást?

de ez a factory reset legalább akkor letörli ezt a multitouch drivert???

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22755) sssz válasza sssz (#22754) üzenetére


sssz
őstag

factory reset sem segített :(((

most mit csináljak??

nem tudom milyen romot érdemes főzni, miből álljon hogy stabil legyen :((
valaki gyorsan egy stabil megbízható összeállítást tudna írni azokból amik fenn vannak a kitchenben?

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22756) -cobra- válasza sssz (#22754) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Próbálj meg kitchennel főzni egy light package-es romot, amiben csak a legújabb kernel van. Ez remélhetőleg megoldja. (Márha nem használtál előtte FE-t pl.)

Látom közben factory resetleltél, ezzel várni kellett volna kicsit sztem. Így most ugrott minden progid....

[ Szerkesztve ]

(#22757) sssz válasza -cobra- (#22756) üzenetére


sssz
őstag

de használtam sajna :((( bíztam benne hogy megoldja a dolgot.

ezek szerint full package kell majd.

akkor egy javaslat rá???
ha lehet szájbarágósan :)

a progik nem gond, szinkronizáltam az appbrain-nel, meglesznek gyorsan.
csak működésre kellene bírnom sürgősen...

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22758) -cobra- válasza sssz (#22757) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Így van, akkor marad a full package.

Base packages:
SamdroidMod Version 1.3.1.deodexed [XXJH1] (Android 2.1) [58 MB]

Kernel:
Kernel [LK2.09.6 (Upd SamdroidTools -> Multitouch on/off)]

Home:
Adw.Launcher [1.1.4]
(így utólag nem lesz gond egy LP Plus telepítése sem)

Phone:
Én XDA-t használok.

A többi progiból Te tudod, hogy melyiket használod.

DVM-et ne tegyél bele ha szeretnél utána FE-t is feltenni. (bár nekem úgy is felment gond nélkül, ez csak amolyan ajánlás)

Ha ez megvan akkor mehet fel az FE. (Nekem FE8b4 van fent ext2/ext4 moddal, és full stabil)

(#22759) sssz válasza -cobra- (#22758) üzenetére


sssz
őstag

köszönöm :)

FE nem kell, az már bonyolitja a dolgot :)

keresnem kell egy kártyaolvasót, hogy fel tudjam pakolni a zip fájlt meg le tudjam menteni ami az sd-n van és akkor megpróbálom.

hát mégiscsak főzés lett a dologból :)

de nem értem mi lehetett a hiba :( a legújabb verzióját töltöttem le a multitouch drivernek :(

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22760) sssz válasza sssz (#22759) üzenetére


sssz
őstag

ja és a DVM se kell, mert van akinek gondja volt utána a teloval.

maradok a hagyományosnál.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22761) sssz


sssz
őstag

a feltelepítése a főzöt romnak az apply any zip-pel történik ugye?

és még egy: mi a recoveryben az apply sdcard/update.zip? azzal mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22762) r.zozoka válasza sssz (#22759) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

alapból jónak kelett volna lennie! tegnap elött vagy mikor tettem fel én is és nekem semmi gondom nem lett belölle:)

fel tettem én is az alfa6.02t és sokkal jobb már mint a sima 6, de a bloutoth még mindig nem szuperál jól:(most már van hspda is:) szenzor a wifi is használhatóbb
alakulnak mint pupos gyerek a prés alatt:)
és igen elég szerények tényleg hogy ezt alfának hívják CSAK!

(#22763) sssz válasza r.zozoka (#22762) üzenetére


sssz
őstag

hát ilyen az én formám :(

remélem a főzött rom megoldja a problémát... :((

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22764) r.zozoka válasza sssz (#22763) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

tuti megoldja a full page mert az mindent kicserél és felül ír
kivéve a fe-t de az meg nem volt neked, ugyhogy sima ügy!

off: olyan dejavum van, ezen is kvázi-tag lettem:)

[ Szerkesztve ]

(#22765) sssz válasza r.zozoka (#22764) üzenetére


sssz
őstag

na most még egy gagyi kérdés ... előre is bocsi érte :)

kilépni a recoveryből ugye csak a legfelső lehetőség (restart...) kiválasztásával lehet?

jééé :)én is kvázi-tag lettem :D nem is láttam

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22766) Kakumix válasza Kakumix (#22748) üzenetére


Kakumix
senior tag

Sajnos kint az utcán sem lett jobb, szaggatva és nagy késéssel mutatta a nagyjából a pozícióm. A GPS reset-elése után, újra eljátszva ezt, már a pontos pozíciót mutatta, a Maps-en indítás után kb. 1mp után, de továbbra is akadozott és késett és ugrált. Este ezt még meg kell nézni autóban is, ill. iGO-val. Maps-et sosem használtam és lehet, hogy ott ez a szokott működési mód. Tekintve, hogy nem egy korrekt GPS vevő van benne csak egy nagyjából használható.

Legyen szép napod!

(#22767) Maximum1 válasza sssz (#22765) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem most hagyd ki a apps2sd.
Én is jártam így, azóta nem használom.
A Spica mindig akkor hagy cserben amikor kéne. :(((

(#22768) sssz


sssz
őstag

na, megvagyok :)

felraktam a főzött romot , beállítottam a hozzáférési pontokat, már csak a névjegyek és a programok vannak hátra.

akkor nekem most ezzel a kernellel (Kernel [LK2.09.6 (Upd SamdroidTools -> Multitouch on/off)] van multi touch-om?? vagy ez csak "megalapozza", hogy rátehető most már.

nem, nem hagyott cserbe :D csak szerette volna ha rajta is főzött rom van és rákényszerített hogy megcsináljam :D :DD

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22769) -cobra- válasza Kakumix (#22766) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Próbáltad már a FasterFix-et? Nekem lényegesen gyorsabban talál műholdat.

(#22770) konkolyz válasza sssz (#22763) üzenetére


konkolyz
tag

Szia

Alapból van MT, kikapcsoláshoz kell a pipa

APP2SD helyett helyszűke esetén ajánlom a dalvik cache áthelyezését.

Igaz, hogy ezzel "csak" kb. 40 M helyet lehet nyerni, de megbízhatóan működik. Nem okoz problémát a memória kártya csere sem, és mivel a belső memóriában van sebességcsökkenés sincs.

Amióta kijött ezt használtam 2.1 alatt, sőt most 2 napja a 2.2 alapú CyanogenModdal is, eddig gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22771) sssz válasza konkolyz (#22770) üzenetére


sssz
őstag

köszönöm a jótanácsokat és a segítséget mindenkinek :)
haladok, haladok mindennel...szép lassan :)

ha már belekezdtem akkor folytatom is :)
következő kérdésem: van nektek valami olyan téma fenn, aminél fekete az infosáv. az micsoda , honnan lehet letölteni és hogy kell felrakni ?:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22772) L.L. válasza konkolyz (#22770) üzenetére


L.L.
senior tag

A 2.2 cyanogenmod-nál ugyanezt használod?
Ha igen én is kipróbálom.

(#22773) konkolyz válasza L.L. (#22772) üzenetére


konkolyz
tag

Igen, annyi eltéréssel, hogy nem recoveryben raktam fel, hanem a zip-ben levő userinit.sh fájlt bemásoltam a system/sd könyvtárba, majd restart. De szerintem recoveryből is simán megy, végülis ugyanazt csináltam, mint a telepítőscript.

sssz: A GreenDevDroidot, nézd meg, ha tetszik recoveryből mehet fel.

(#22774) Black&White


Black&White
addikt

Üdv az uraknak!

rbmk root/rom ügyben jó helyen járok ebben a topicban? :)

(#22775) konkolyz válasza Black&White (#22774) üzenetére


konkolyz
tag

Szia

Amit linkeltél, egy Huawei gyártmány. A típusa talán, de ez nem biztos: U8110.
Másképp működik a rootolás, szóval itt sajnos nem. :(

Bár lehet, hogy van/volt valakinek ilyen, ő majd kiabál a megoldással :K

[ Szerkesztve ]

(#22776) r.zozoka válasza sssz (#22765) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

a poén hogy nekem is a neved(azaz rangod) miatt esett le hogy az lettem ismét:)

(#22777) r.zozoka


r.zozoka
aktív tag

valaki eltudná nekem magyarázni hogy mire jó a terminál emulator?
egy szájba rágós magyarázat kéne mert igy elsőre ahogy beléptem csak annyit láttam hgoy van ott egy kurzor ami a parancsokat várja és gőzöm sincs hogy milyen parancsokat lehet oda beírni és arról sincs hogy azokkal mit tudok majd csinálni, elérni:( szal valaki felvilágosítana?

(#22778) akos727


akos727
senior tag

A gyári fólia nektek is rontja/rontotta a minőségét a touch-nak? Ha leveszem jobb lesz?(t-mobile pulsehoz meg iphonehoz hasonlítva nem az igazi igy az érzékelése.)

Black&White: A T-Mobile Pulse Mini topicját keresd

[ Szerkesztve ]

(#22779) Kakumix válasza r.zozoka (#22777) üzenetére


Kakumix
senior tag

Spica-ban lévő "linux" parancsokat tudod használni (pl. ls, cd, md, rd, df, mount, unmount, stb.), szóval ideális hely, ha tönkre akarod tenni a telepített rendszered :)

ui.: lényegében itt férsz hozzá a linux shell-hez. talán még mc-t (Norton Commander klón - ifjabbaknak kétablakos fájlkezelő) is lehet telepíteni.

Legyen szép napod!

(#22780) Kakumix válasza -cobra- (#22769) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nem azt még nem próbáltam, de azt amit a program csinál én már kézzel régebben megcsináltam. De ez csak akkor segít, ha van internet elérés. Előfizetésem nincs, viszont igyekszem olyan helyekről indítani a GPS-t, ahol van wifi és így valóban gyorsít.
Azt nem tudom miért nincs olyan program, mint winphone-ra, hogy letölti előre ezeket az adatokat, az hetente 1x frissítette az adatbázisát, ill. mikor volt net.

Legyen szép napod!

(#22781) devast válasza akos727 (#22778) üzenetére


devast
addikt

Nekem lassan 1 éve a gyári fólia van rajta... nem tudom mit vesztek vele, de nem érzem, hogy gáz lenne :)

(#22782) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Apu panaszkodott arra, hogy néha "magától" csendes üzemmódra kapcsol a telefonja. Gondoltam, hogy esetleg véletlenül megnyomja, amikor zsebre rakja, ezért felraktam egy progit, ami minden hangerő változtatásra rákérdez, és ha nem nyom x mp-en belül igent, akkor nem módosít. Ennek ellenére pl. ma is csendes üzemmódra állt, ráadásul amikor ezt visszakapcsoltam, akkor is teljesen le volt véve a csengő hangerő, ami több különböző gomb többszöri véletlen gombnyomását és képernyőérintést feltételez... Ezt én lényegében kizárom.

Más nem tapasztalt még a hasonlót?

(#22783) Barney42


Barney42
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: valaki segítene ebben a névjegy szinkronizálásban?
még mikor vettem a telót sikerült többször importálni a neveket, mire rájöttem, hogy miért nem jelennek meg, azóta megjelennek, a névjegyzékben is csak egyszer, viszont ha üzenetet akarok írni, akkor minden kontakt 5ször.
Próbáltam a gmaillel összehozni, de csak felmásolta a gmail címtárába. onnan hiába töröltem a felesleget, azonnal visszaszinkronizálta.
van mód arra, hogy fordított irányú legyen a szinkronizálás? mi a megoldás?
sehogy se tudok rájönni.

A teló még eredeti állapotában van, nincsen rajta még főzött rom.
Elég sokat sikerült végigolvasnom a topicból, meg a segédletet is, az egyetlen kérésem az lenne, hogy valaki össze tudná foglalni, hogy mik a legfontosabb előrelépések, ha rootolom meg más romot rakok rá? Csak hogy tisztán lássak :-)
Sd-re telepítés, multitouch, esetleges akkuélettertam növelés, stb.

Előre is köszi a segítségeteket.

(#22784) LacaB


LacaB
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Samsunk Spica telefonom van.
Szervízben frissítettem a 2.1 es androidra. Bár a Bluetoot
már jobb. Képet tudok vele küldeni, de videót és progikat
még mindíg nem. Zenét is csak a lejátszóból
hajlandó. Picit idegesítő :W

Tudnátok valami progit vagy ötletet adni, amivel orvosolni tudnám
a helyzetet?

Előre is nagyon köszönök mindent.

(#22785) sssz


sssz
őstag

egy illetve két probléma, kérdés.

eltűnt a mobilnetem. wifi megy, azzal nincs gond. amikor beállítottam minden ment szépen a mobil nettel is. aztán újraindítottam a telót és utána már nem jött vissza az ikon és nem is megy.a hozzáférési pontok megvannak, jók.

ötletek a javításra?

másik. valami gond van a romba belefőzött 3d galleryvel. nem tölti be a képeket.
el tudom távolítni valahogy?

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22786) legiaap válasza Kakumix (#22766) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én is megcsináltam, amit a videóban láttam, de semmivel sem lett jobb és gyorsabb. Ugyanazt a szintet hozza, amit eddig is.

devast: Nekem is a gyári van fenn és nincs semmi baj a kijelző érintésekor. Néha van, hogy nem csúszik az ujjam, de ez fólia nélkül is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22787) r.zozoka válasza sssz (#22785) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

Nem lehet hogy egy progi plusz karektert tett bele valahova? Mert az mar eppen eleg hozza

(#22788) akos727 válasza legiaap (#22786) üzenetére


akos727
senior tag

De ha egy minimálisan is hozzáérsz a mutató ujjad hegyével (nem körömmel) azt hibátlanul érzékeli? Egy haveromnak meg nekem mindkettőnk Spicáján fent van a gyári fólia, és nem az igazi.

(#22789) konkolyz válasza sssz (#22785) üzenetére


konkolyz
tag

Belefőzött gallery eltávolítása: kitchenben remove package legyen kiválasztva, no kernel, no phone, Don't change Bootanimation, és csak az legyen kipipálva amit el szeretnél távolítani,most éppen a 3D gallery megfelelő változata.

Mobilnettel kapcsolatban APN-ek ellenörzése, esetleg wifi beállítások/speciális/alvó mód irányelve: ne a soha legyen megjelölve

[ Szerkesztve ]

(#22790) legiaap válasza akos727 (#22788) üzenetére


legiaap
nagyúr

Változó. Van amikor elég csak az érintésre gondolni és már teszi is a dolgát a kijelző
:DDD
Van amikor nem. Ilyenkor nem csúszik az ujjam.
Kicsit bekenyem kacsazsírral azt minden múkodik.
:))
Viccet félretéve ezt az érzékenységet én az Opera Mininél vettem észre. Na ott az esetek többségében sokkal finomabban kell megérinteni a kijelzőt, mint a gyári böngészőben. Ergo, ha ott működik a dolog, akkor jó a fólia.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22791) rebeL1899


rebeL1899
csendes tag

Én is sokat gondolkoztam ezen, hogy levegyem, vagy ne a fóliát, de mivel vettem tokot a telefonhoz így levettem. érzékelésben nem veszek észre semmi különbséget viszont a fóliával gyakran volt olyan hogy "leragadt" az ujjam, ahogyan azt említették az előttem szólók is. ilyenkor gusztusosan nyaltam egyet az ujjbegyemen és mehetett is tovább a móka! :D :D :D :D

(#22792) sssz válasza konkolyz (#22789) üzenetére


sssz
őstag

Köszönöm :R

a remove package esetében is recoveryből apply any zip-pel történik a telepítés?
a telepítés után megint újra kell raknom mindent? vagy ez nem nyúl semmihez, minden marad az eredetiben ?

azóta sikerült megjavítanom a mobilnetet. a hozzáférési pontokban nyomtam egy alapállapot visszaállítást, utána újraindítottam a telót, újra felvittem a hozzáférési pontot és most működik. kipróbáltam úgy is, hogy wifiztem, és utána is visszaváltott 3G-re.
Nem tudom mi lehetett a baja, lehetséges hogy újraindításkor "elfelejt" pár dolgot a teló, mert újraindítás után meg kellett adnom újra a wifihez a jelszót is.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22793) sssz válasza r.zozoka (#22787) üzenetére


sssz
őstag

nem, leellenőriztem mindent, jól volt megadva.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22794) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali. Csatlakozom a társasághoz.
Minden frankó csak a Marketról az istennek sem tölti és telepíti a dolgokat. Más forrásból igen (de ott nem a legfrissebbek vannak és nagy a vírusveszély) Addig jut hogy "Starting download..."
Wifin csinálom, mobilnetem nincs.
(Megoldásért már gugliztam és beleolvastam a fórumba de nem találtam)
help :F

(#22795) sssz


sssz
őstag

nincsen meg vélatlenül valakinek a mobile profiles nevezetű app?
a marketen valamiért nem található, illetve látom, de ha rákattintok akkor kiírja hogy nem található.

szerettem nagyon, kis progi, de nagyon jó. ez az egy hiányzik már csak de sehol sem találom. :(

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22796) sssz válasza bocsika (#22794) üzenetére


sssz
őstag

biztos hogy csatlakozott a teló wifire és tud is kommunikálni?

próbáltál már wifin netezni? minden rendben volt vele?

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22797) bocsika válasza sssz (#22796) üzenetére


bocsika
aktív tag

A net megy mert már eleve kell neki hogy fellépjen. Már a gyári böngészőt is lecseréltem Operára. Letölthető volt máshonnan. :)
Az automatikus frissítéses dolgok is mennek amit bekapcsoltat a market. A netes beállításokat kinyírtam, de szerintem nem ezen múlik mert akkor az operát sem tudtam volna letölteni és telepíteni.
Amúgy mintha frissítette volna magát mert lehet updatet törölni.

(#22798) sssz válasza konkolyz (#22789) üzenetére


sssz
őstag

Még egy: a basepackage-nál pedig értelemszerűen azt kell kiválasztanom (remove package-nál), amit anno a rom főzésekor beleraktam, ugye?
mert ott mindenképp ki kell választanom valamit.

azt meg tudná valaki mondani, hogy a recoveryben mire szolgál az apply sdcard/updtae.zip ?

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#22799) Kakumix válasza bocsika (#22797) üzenetére


Kakumix
senior tag

Akkor töröld az update-et ill. előtte még ürítsd az ugyanott található gombbal a market cache-t (settings->applications->manage app.->filter->all->market->force close->clear cache).

Legyen szép napod!

(#22800) Kakumix válasza sssz (#22798) üzenetére


Kakumix
senior tag

Úgy emlékszem az első frissítés, amit fel lehetett tenni az még update.zip volt és később a kitchen-nel jött be az apply any zip használhatóság firmware frissítés esetében.

Legyen szép napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.