Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56201) adammkaa válasza nbukta77 (#56200) üzenetére


adammkaa
senior tag

Csak a tudásotokat mérem fel nyugi :C

UI.: márcsak a kérdésem hol tudok rendszermentést csinálni, meár le van töltve a 10.1, hozzá gaps, meg legűúabb cwm.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#56202) dbius válasza adammkaa (#56197) üzenetére


dbius
veterán

"Csak tudnám mi az a GApps."

Google apps (tehát play áruház, stb.) Ha nincs a Rom topikjában linkelve, akkor keress rá google keresővel pl. gapps for CM 10.1 keresőszavakra.

Rendszermentést recoveryben tudsz készíteni (backup). Külső sd-re ments, nehogy utána a formázással töröld a mentést is...

[ Szerkesztve ]

(#56203) nbukta77 válasza adammkaa (#56201) üzenetére


nbukta77
addikt

CWM-ben backup alatt.
De most komolyan,ha ilyen alap dolgokat nem tudsz akkor szerintem ne cserelj romot. Meg talan illo lenne az elso hsz-t elolvasni.

Tudod. Backup mentes
Restore visszaallitas.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#56204) adammkaa válasza dbius (#56202) üzenetére


adammkaa
senior tag

Már meg van , be volt linkelve a rom oldalán faszán ahogy kell.

Már csak az kell hogy-hogy tudok csinálni mentést amit mondtál.

Nexus 5 Black

(#56205) mgTerminator válasza adammkaa (#56204) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mi lenne baszki ha nem kérdeznél annyit hanem csinálnád? Annyira egyszerű, magától érthetődő hogy nemigaz... oda van írva mi micsoda, nem barlangrajzokat kell tanulmányozni...

(#56206) nbukta77


nbukta77
addikt

En ilyen tudassal biztos nem allnek neki :))

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#56207) adammkaa válasza dbius (#56202) üzenetére


adammkaa
senior tag

És Ha bármi galiba van akkor belépek cwm, restore, és visszaállítja a gyári romot kenellel ahogy most van?

Nexus 5 Black

(#56208) Magga


Magga
aktív tag

Valamelyik nap kipróbáltam ezt: [MIUI v5 Multi Lang 3.7.12
Nagyon-nagyon tetszik a kinézete és funkcionalitása is, odafigyelnek az apró részletekre is, viszont nagyon gyorsan merül a telefon. Az Omega-val megvan a szokásos egy nap, ezzel kb a 3/4-ét sikerült elérnem, ami kevés! Néztem, hogy valami kb. percenként ébreszti a telefont. Megnéztem programmal is és csak a google. valami csomagot találtam, ez elég tág fogalom. Saját kernelével és perseus-szal és beoffla-val is próbáltam, ez utóbbit itt ajánlotta valaki, hogy gyorsult tőle a rendszer és tényleg, de a gyors merülést ez sem oldotta meg!

Tud valaki ajánlani egy másik kernelt vagy másik ROM-ot?? (CM alapú esetleg?)

Már S2-re is szerettem volna MIUI-t rakni, de az ennek a közelében sem volt, de még ez is messze van a jótól! :(((

(#56209) adammkaa


adammkaa
senior tag

Sikerült feltennem,(iszonyatos tudásomnak köszönhetően nem rontottam el semmit :C ) iszonyatosan tetszik a JB 4.2.2, főleg a design, most jön a gapps rá, mert nagyon csupasz szegény, amit észrevettem még hogy elvetemült gyors.. És végre bekapcsolásnál nem az undorító t-mobile logo fogad ugyanazzal az ízléses hangal, hanem egy szuper logó..

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#56210) zoltan6


zoltan6
őstag

már csak a halszemoptika hiányzik,de ma végre rájöttem mi is az, mikor belenéztem az ajtó kukucskálóba.

:C

(#56211) Anulu79 válasza apaszka (#56184) üzenetére


Anulu79
addikt

Csak rootolt telóra lehet megcsinálni, hogy bármilyen app-ot be lehessen tenni?

(#56212) adammkaa


adammkaa
senior tag

Ez nagyon komoly, cm telepítése előtt ment a 3 wipe ugye factory resetel. Ahogy a telefonra feltettem a gapps -ot azt veszem észre állandoan tölt le valamit a telefon, addig addig töltögetett, mig minden apps rákerült, mint ami volt megutobb a gyári romon, ez hogy lehetséges? Megnéztem pl a játékokban, vagy más programban jegyzeteknél eltünt minden mentés, de a programokat feltette.

Nexus 5 Black

(#56213) Anulu79 válasza adammkaa (#56212) üzenetére


Anulu79
addikt

Valószínű be van állítva, hogy telepítse fel a legutóbbi appokat, hogy ha belogolsz.

(#56214) FrankMonzano válasza Anulu79 (#56213) üzenetére


FrankMonzano
őstag

:D,nem egy agysebesz a srac.

(#56215) adammkaa válasza Anulu79 (#56213) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azt azért zárnám ki mert már sokszor lett kernelcsere meg stb, és akkor ment a wipe is de egyszer nem csinált ilyet még. Máskülönben ha van ilyen funkció akkor írd meg hogy hol találom meg, mert a későbbiekben még jó lehet.

Egyébként nem tudom minek a hatására az Android 4.2.2, vagy a CM 10.1 ROM nak köszönhetően szemmeldig láthatólag érezhetően jóval gyorsabb lett a telefon, nem hittem el először, cm 10.1 dijázna (ez a nexus kinézet), csillagos ötös. A gyorsaságot sasolva mértem is a AnTuTu benchmarkt v3.3.2 app al (tudom hogy valaki azt mondja nem ér semmit de én nem igy látom , már csak az eredmény látván is) eddig 13000 körül mértem vele most pedig 16283 értem el. Aki szeret méregeti várom az eredményeket.

Végszóként tartottam a custom romoktól, de ez csillagos ötös, mind stabilitásban, mind gyorsaságban, mind dizájnban. Még jó hogy LTE re 1 custom kernel van ami benne van a boeffla sound engine is, fennt van rajta már kezdetek óta mikor feltettem a cm 10.1 et és így az összkép meg nem is lehetne jobb, ez sem hiányzik.

Mgterminator Te is ezt a cm 10.1 et használod még? Ha igen gyári , vagy feltettél rá vmi kernelt? A másik fontos kérdésem hogy az boeffla tweaks programban rögtön az első pontnál ki a cpu governor nál lehet választani az adott 6 profil közül, melyiket ajánlod?(Többieket is kérdem melyiket használják) Ezek vannak :
pegasusq (default) , lulzactiveq, pegasusq - boeffla (battery saving) stb..

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#56216) apaszka válasza Anulu79 (#56211) üzenetére


apaszka
veterán

Olyan app-ot ami a rendszert írja!
Ez természetes, mert ahhoz jog kell.
Olyan app amely a rendszert tuningolja, bizony kell a ROOT hozzá!

Persze külső alkalmazásokhoz nem kell ROOT természetesen.

Köszi a javítást, hiába éjjel volt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#56217) nbukta77 válasza adammkaa (#56212) üzenetére


nbukta77
addikt

Igen. Be lehet allitani,hogy automatikusan mentse a programokat es allitsa is vissza.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#56218) keyol


keyol
aktív tag

Srácok,ez az adammkaa nem semmi egy figura :-) végén még kezdem megkedvelni :DD

[ Szerkesztve ]

(#56219) Piwi válasza keyol (#56218) üzenetére


Piwi
addikt

akkor abból még akármi lehet :D ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#56220) zlatan77


zlatan77
aktív tag

OFF

Istenem 1 nap alatt megint mi volt itt.Valami iszonyat.
Ezen fórumon sok fura figura megfordult már,de ők általában szórakoztatók voltak.adamka egyáltalán nem az.

ON

Valaki korábban kérte,hogy írjak,ha van megoldás az állandó ébresztgetésekre,ha be van kapcsolva a google helymeghatározás.
Nos a megoldás,hogy a google now-t ki kell kapcsolni.(Aki használja,annak sajna nem ideális a megoldás,de én kb.sosem használtam).
Ezután már nyugodtan be lehet kapcsolni a helymeghatározást,lehet használni a maps-ot is,nem fog állandóan ébren lenni a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#56221) mgTerminator válasza adammkaa (#56215) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én a cm saját kernelét használom, mindig is azt favorizáltam, mert a többi kernel csak ront rajta, vagy a sebesség lesz gyatrább, vagy akuidő, vagy a "ramkezelés" de inkább úgy fogalmazok hogy az appok több ramot esznek, mondjuk nálad ez a veszély nem fenyeget.
Erre már rájöttek a Galaxy Nexus topikban, mert ott is ész nélkül tolták a kerneleket, de annyiszor mondtam hogy nem kell, hogy kipróbálták :D

MÁS: a 2 giga ram témához annyit hozzáfűznék, hogy a hétköznapi használatban az 1 giga bőven elég, de ha játszik az ember akkor nem árt... Tegnap játszottam és írtak közben, átváltottam, visszaírtam, mikor visszaváltok a játékba tölti be újra és baszhattam mert ilyenkor előlről indul a pálya (dungeon hunter 4)

(#56222) lafaty80 válasza adammkaa (#56215) üzenetére


lafaty80
őstag

Azért várj még a rendszer értékelésével, pár nap használat után jobb az ilyen. Addig még lehet hogy bajod lesz vele :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#56223) gyuri2008 válasza zlatan77 (#56220) üzenetére


gyuri2008
veterán

Üdv
Ezt google now hol találom?
Szó szerint nem szerepel nállam.

(#56224) havri1 válasza gyuri2008 (#56223) üzenetére


havri1
félisten

A google keresés fent van? Gapps?
Konkrétan az az. Ahol a kártyákat dobja ki stb..

[ Szerkesztve ]

havri

(#56225) Rem-X válasza gyuri2008 (#56223) üzenetére


Rem-X
senior tag

Google Asszisztensnek hívják a magyar nyelvű romokban.

Try again, fail again, fail better!

(#56226) BigBlackDog válasza Rem-X (#56225) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerencsére nem találtam én ilyen appot, remélem nem kell félnem az ébresztésektől.
Valaki tud valami appot, modot ajánlani, amivel quick panelről tudnák váltani a 2g és a 2g/3g üzemmódok között? Vagy esetleg az is jó lenne, hogy ha alapból 2g-t használna csak, de az adatforgalom bekapcsolása esetén váltana 2g/3g-re is. Llama-t próbáltam, de nem működik sajnos a hálózati üzemmód állítása.

[ Szerkesztve ]

(#56227) havri1 válasza BigBlackDog (#56226) üzenetére


havri1
félisten

Én a HD widgets-et használom, abban van ilyen widget kapcsoló.

havri

(#56228) zlatan77 válasza gyuri2008 (#56223) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Google keresés.
Home gomb mellett balra hosszú nyomásra beugrik.Ott google asszisztens ki kapcsolása.

(#56226) BigBlackDog

Gyári app,tehát biztos,hogy neked is van.
Kapcsold ki (lehet be sincsen kapcsolva) és nem kell félned az ébresztéstől.

(#56227) havri1
De az is csak a beállításokhoz visz ugye?

[ Szerkesztve ]

(#56229) apaszka válasza BigBlackDog (#56226) üzenetére


apaszka
veterán

Jkay/delux settings,
Abban ez is van, sőt...

http://db.tt/Yp46yYHn

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#56230) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Köszönöm a válaszokat :R

(#56231) Nazara


Nazara
őstag

Srácok, ha a rootolt telón nyomok egy gyári beállitások visszaállitását, akkor a root megmarad?

(#56232) MunezXBK: Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#56232) MunezXBK válasza Nazara (#56231) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

[ Szerkesztve ]

(#56233) BigBlackDog válasza apaszka (#56229) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól sejtem innét kéne letölteni. Pontosan melyiket kéne leszednem (PDA ver. XXBME3)?

(#56234) apaszka válasza BigBlackDog (#56233) üzenetére


apaszka
veterán

Az áruházból szedd le, azután a telefonodnak megfelelő-t flashelni kell.

Telefonról vagyok, és sajna nincs 3g sem.
De figyelem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#56235) Magga válasza BigBlackDog (#56226) üzenetére


Magga
aktív tag

Ha automatizáltan szeretnéd a 2g/3g-t váltani, ezeket próbáld meg:
Ez ingyenes, de van fizetős változata is
Ez csak fizetős verzióban érhető el, de nincs olyan, amit ezzel ne lehetne megcsinálni
Ezekkel meg tudod csinálni, ha pl. elindítod a böngészőt, váltson 3g-re vagy kapcsolja be a wifi-t! :C

(#56208) Magga:
Valaki egy jól működő MIUI-t tudna ajánlani???

[ Szerkesztve ]

(#56236) roberto211


roberto211
őstag

Azt nem tudjátok miért van , hogy írok telón egy ideig jó utána meg elkezd laggolni a billentyűzet?
Idegesítő mikor késnek a betűk, stb. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#56237) BigBlackDog válasza roberto211 (#56236) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Valami lefoglalja a procit szvsz. Milyen folyamatok futnak a háttérben? Proci nincs underclockolva?

(#56238) roberto211 válasza BigBlackDog (#56237) üzenetére


roberto211
őstag

Minden alap. Az alap dolgokon kívül szinte semmi nem fut a háttérben. Max a fb de azt leallitottam, plusz Whatsapp indulgat el magától. Ennyi összesen.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#56239) nofx333


nofx333
csendes tag

Sziasztok!
Igényeltem prémium futárt, mert elromlott a telom (gyári rajta minden, el is vitték)
Kaptam helyette egy Galaxy Ace-t, csak elfelejtették hogy, abba sima sim megy nem micro....
Felhivtam őket hogy, mi van ilyenkor, de ők nem tudják az már az én gondom...
Valami ötlet ? :D
Nem igen akarok átalakitót venni, vagy egy forintot is rákölteni az ő hülyeségükre, főleg hogy, ha megjön a teló úgysem fogom használni már, az átalakítót.

(#56240) jdirteen


jdirteen
tag

Sziasztok

Felraktam egy custom romot és egy napig működött is minden de ma iszonyatos torz a hívás fülesen és simán is. Engem hallanak. Tud valaki ötletet mondani mi lehet ez?

Köszi

(#56241) Jadro válasza nofx333 (#56239) üzenetére


Jadro
veterán

Mondjuk tényleg lehetne náluk adapter, de ettől függetlenül egy ilyen vacak 100 forint. A saját nyugalmad érdekében jobb ha beszerzel egyet, bármikor jól jöhet. (Ahogy most is j lenne ha akadna egy a fiókban. :) )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#56242) havri1 válasza nofx333 (#56239) üzenetére


havri1
félisten

bemész a szolgáltatódhoz, és kérsz egy sim cserét, mert eldobálja a hálózatot.
vodánál free ilyenkor, és olyat kapsz, ami normál simes, de kipattintható a közepe..
vagy ha van ismerősöd ott, megkéred nézzen be a fiókba egy adapterért..:-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#56243) nofx333 válasza havri1 (#56242) üzenetére


nofx333
csendes tag

T-s vagyok, ott is igy van ?

(#56244) nofx333 válasza Jadro (#56241) üzenetére


nofx333
csendes tag

Ha ennyire apró pénz a dolog akkor megyek veszek 1 et.
Mindenesetre már anno a T-nál kis megszivattak mert nano simet adtak, meg egy nano->micro átalakitót, mert nem volt sima micro simjük, remélem iylen átalakitot is kapok valahol fehérváron :D

(#56245) havri1 válasza nofx333 (#56243) üzenetére


havri1
félisten

Ha hibás a sim, ingyenes a csere.(Megmondod, hogy a samu szervizből küldtek, nem a telefon rossz, hanem a sim, ők mondták, eldobálja a hálózatot..)
Ha nem, akkor pár e ft, de ebben az esetben az nyilván nem éri meg.

havri

(#56246) nofx333 válasza havri1 (#56245) üzenetére


nofx333
csendes tag

Köszi, ugyis utba esik rákérdezek.

(#56247) roberto211 válasza nofx333 (#56239) üzenetére


roberto211
őstag

Én is ugyanígy jártam mikor kaptam a galaxy acet.
Nem adott sim átalakítót.
Mivel ilyen beledugós a sim foglalat, úgy csináltam, hogy kb a közepéig-3/4-ig simán becsúsztattam a sim karit és elfogadta így nem kellett. :) próbáld ki te is de óvatosan nehogy utána ne bírd kiszedni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#56248) mgTerminator válasza roberto211 (#56247) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az már legyen a samsung gondja! xD

Amúgy megvettem az S advancet és gyári rommal, letiltogattam mindent amit csak lehetett, de ígyis S3 cm után halál.... Nagyon sokszor megakad, belassul, és még van benne energiatakarékos mód is... csak tudnám minek? Nem akarok belenyúlni neki mert skóciában él a húgom és a távsegítség nem az igazi...

(#56249) dancsuri válasza Nazara (#56231) üzenetére


dancsuri
veterán

ha "gyárilag" rootolt volt akkor igen :D szerinted mitöl gyári a megfogalmazás? attol hogy olyan lesz mint amikor a gyárbol kijött

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#56250) [P]laci válasza mgTerminator (#56248) üzenetére


[P]laci
senior tag

Ha gyárilag JB-s volt, csinálj egy FR-t és tedd fel odinnal rá mégegyszer a hivatalos romját és megint FR. 2 haverommal is eljátszottuk ezt és gyorsabb lett a cucc az első állapothoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.