Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Peterson_ válasza Necc (#347) üzenetére


Peterson_
addikt

Persze, én ezt tökéletesen megértem, csupán lehetne az ilyen opcionális.
Példának okáért a mostani telefonom is tele volt mindenféle facebook integrációval, ami számomra egy végtelenül ellenszenves dolog.
Mindenhova beeszi magát, én meg jobban szeretem, ha az ilyesmi annyiban kimerül, hogy belépek a böngészőbe, használom, majd kilépek és onnantól se nem csipog, se nem zörög.
De mondhatnám itt pl a rendszer szintű biztonsági mentést, vagy esetleg az appoknál, játékoknál a mindenre kiterjedő mentést, amihez szintén ildomos root jog.
Oké, eddig is garivesztéssel járt a dolog, de legalább vissza lehetett csinálni nyom nélkül.

Varszegig:
-Gondolom azért ez mindenre nem vonatkozik.
Szerk.:
Nyilván itt már nem lehet gond a tárhely mérete, meg hogy kifutok a Ramból, csak épp mivel sem kormányzati sem más "hightech cég" fontos-titkos köröeiben nem mozgok, nem valószínű hogy bármilyen adatot kiszivárogtatnék.
Így a biztonságra ilyen szinten marhára teszek.
Fontosabb az, hogy a telefonom azt és akkor és úgy csinálja ahogy én azt szeretném :)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#352) zack válasza Bone123 (#350) üzenetére


zack
nagyúr

Nem csak a Samu. HTC One-nál sem megoldott a fém tartós festése.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#353) Varszegig válasza zack (#352) üzenetére


Varszegig
veterán

Szerencsére a Samsung háznál kicseréli, ha gond van.

(#354) Necc válasza Bone123 (#350) üzenetére


Necc
addikt

"és akkor marad a jellegtelen műanyagszín"

Mert ha a femrol pattog le a festek az nem igenytelen :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#355) Cyberpunk válasza Necc (#354) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az fémet jobb nem festeni, ha nem egyéb eljárásokat alkalmazni, mint például anodizálás. Ugye itt nem lehet anyagában festeni a dolgokat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#356) Necc válasza Cyberpunk (#355) üzenetére


Necc
addikt

Ezt ne nekem mond hanem azoknak a gyartoknak akik a mai napig festik az apro fembeteteket :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#357) Cyberpunk válasza Necc (#356) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekik is mondom. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#358) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

Kaptunk ma gyári függetlenre 30 megás frisitést

(#359) zack válasza Cyberpunk (#355) üzenetére


zack
nagyúr

Persze hogy jobb. De ez a tömeggyártást tekintve költségesebb mutatvány. Bár azt nem értem még mindig, hogy egy 150k+ telefonnál miért éri meg inkább gariban cserélni, terhelni a szervizt, mint időtállóbb megoldásokat alkalmazni. Hosszútávon kifizetődőbb lenne, ha más nem, azért, mert kevesebb lenne a csalódott felhasználó. Vagy akkor tényleg hagyják el a fémet, és festegessenek. Mert a fém + festék eddig egyik gyártó megoldásában sem lett tartós. Azt nem értem, ezt ők hogy nem látják. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#360) Bone123 válasza Necc (#354) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha valamiért fém festék van a fémen és lekopik, mi marad?

(#361) Necc válasza Bagoly81 (#358) üzenetére


Necc
addikt

Tralalalala... :U [#166] :DDD

#360: ezt fogalmazd ujra egy kicsit legyszi mert ez igy ertelmetlen. A femet minek "femmel festeni"? :F
De meg ha csak lakkozva is lesz, ugyanugy meglatszodik az is.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#362) zack válasza Necc (#361) üzenetére


zack
nagyúr

A lakkot is ledobja, mert nincs rugalmassága. Elég egy apró sérülés, és fokozatosan lepattog az egész.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#363) Bagoly81 válasza Necc (#361) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

Nemláttalak , tied az első!

(#364) Bagoly81 válasza Necc (#361) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

Te vettél észre bármit is?

(#365) Necc válasza Bagoly81 (#364) üzenetére


Necc
addikt

Samsung push szolgaltatasaval kapcsolatos hibak javitva lettek. Kozulunk gondolom a kutya se hasznalja a "ChatON" szolgaltatast, de pl. az is erre tamaszkodik. Illetve belepiszkalhattak a KNOX-ba is, mert az is latszolag lefrissitette magat (verzioszamok hianyaban ezt nem tudom biztosra).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#366) F-ECT$ válasza zack (#359) üzenetére


F-ECT$
titán

Bár azt nem értem még mindig, hogy egy 150k+ telefonnál miért éri meg inkább gariban cserélni, terhelni a szervizt, mint időtállóbb megoldásokat alkalmazni.

Az időtállóbb megoldás drága, a garit meg pár % veszi igénybe kopás miatt, így összességében olcsóbb. Ajánlom a Fight Club c. film idevágó részét :)

Dive ever, work never.

(#367) zack


zack
nagyúr

Ezt olvastátok?

Ha jön Európába is, az érdekes lesz. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#368) F-ECT$ válasza zack (#367) üzenetére


F-ECT$
titán

"olcsóbb lesz, mint a note 3" :Y

Dive ever, work never.

(#369) Bagoly81 válasza F-ECT$ (#368) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

Samsungot ismerve ugyis valami divat dolog lesz ocska belsővel

(#370) BomiBoogie válasza Bagoly81 (#369) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amit megvesz majd 1-2, de legfeljebb 3 ember. :D

(#371) aicon


aicon
senior tag

Ismerős úgymond "műanyaggal" foglalkozó gyárban dolgozik.
Náluk mindig pontos nevén kell nevezni az anyagot, a műanyag szót, mint gyűjtő fogalmat se szabad alkalmazniuk a munkahelyen.
Jókat mosolyog mikor hasonló műanyagos leírásokról/vitákról hall. :)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#372) joey04 válasza Bone123 (#348) üzenetére


joey04
titán

A fényerő mérése nem teljesen egységes, ez le van írva a postban, ahol bejelentették, hogy mostantól ez is benne lesz a tesztben. Az itteni tesztekben rendre alacsonyabb értékek jönnek ki, mint mondjuk a gsmarena méréseknél, de az arány kb stimmel. Az automstikus beállítással elérhető 600 nit meg egyáltalán nem piacvezető érték, bár valóban elég magas..

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#373) b.rics válasza zozyk (#333) üzenetére


b.rics
csendes tag

Furcsa az aki ezt 10-re értékeli, amúgy most lumia 920 am van majdnem3310 de olyanom is volt (még lehet meg is van valahol) még az is körözi ezt rendesen anyagminőségre.
Szóval csak az a lényeg hogy drága???
Akkor van egy szappantartóm 300e ért eladó ha gondolod kb ez a minőség ne vedd sértésnek de ez az igazság nem csak az ár számít,nagyon sokat rombol ha nem jó anyagokból van összerakva.
Elhiszem hogy beleraknak mindent meg hogy valakinek ez bejön hogy az enyém többmagos meg hasonló de hogy engedheti meg magának a Samsung hogy ilyen anyagból rakja őssze és ezt 10-re értékelik igazából itt a tesztelővel nem értek eggyet ennyi.
Tőle kérdeznék ha van valami elérhetősége?

(#374) Cyberpunk válasza zack (#367) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd ha összehajtogatható/feltekerhető lesz szóljatok! :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#375) Bagoly81 válasza b.rics (#373) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

amúgy mit vársz milyen anyagot? szerintem magad sem tudod. egy iphone minőséget ami műanyagra ragasztott üveg? biztos tudnának jobbat is, de én nemtudom milyen minőségű anyag kéne, csak halkan megjegyzném kérdéssel, hajlandó lennél érzetre sokkal nehezebb telefont használni csak azért mert az érzetre jobb anyagokból van össze rakva?, és úgygondolom, az hogy a műanyag puha és probléma, valaminek el kell tudni nyelni az ütéseket különben törik, vagy a kijelző vagy a keret akkor inkább "horpadjon" be mintshogy csere legyen

(#376) flesli válasza b.rics (#373) üzenetére


flesli
tag

Fogtad már a kezedbe?

(#377) ForRedGlory válasza Bagoly81 (#358) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Észrevettél valamit? Csak annyit írt, hogy stabilitási problémákat javít, de jó lenne tudni a részleteket, mert nekem is felpattant, de nem látom mi változott. Gondolom kb semmi :D

(#378) b.rics válasza flesli (#376) üzenetére


b.rics
csendes tag

Az előzőt igen és nem látom az előrelépést,műanyag nem lehet 10-es ennyi ha megfogysz egy telefont és érzed hogy prémium anyagból van összerakva az a 10 pl:htc one,iphone 4-től nokia 6700 8800 stb ezek 10
Ezekhez képest ne mondja senki hogy ez is van olyan de megfogom nézni és minden samsung részvényestől elnézést fogok itt kérni ha tévednék oké:)

(#379) flesli válasza b.rics (#378) üzenetére


flesli
tag

Oké.
És mi az a prémium anyag?
De miért ne lehetne jó egy műanyag, ha jól megvan csinálva?

[ Szerkesztve ]

(#380) ForRedGlory válasza b.rics (#378) üzenetére


ForRedGlory
félisten

10 pont szerintem is sok, pedig nekem ilyen van, viszont 9 pont reális. Közelről megnézve alaposabban bizony láthatóak a finomságok, az hogy milyen mocskos jól össze van téve.

[ Szerkesztve ]

(#381) b.rics válasza flesli (#379) üzenetére


b.rics
csendes tag

Van jó műanyag lumia 920 am van nem is fikázom jó de nem olyan érzés mint a fém iphone 4-emet most is sajnálom 1 év után is jó volt megfogni éreztem hogy jó ennyi ennél meg nem nem nyöszörög nem rossz csak mégse olyan nem érzem a prémium minőséget benne és eddig egyik műanyag telefonba sem amit nézegettem,lehet hogy jó ez is de nem 10 az tuti.

(#382) b.rics válasza ForRedGlory (#380) üzenetére


b.rics
csendes tag

Az összeszerelés nem egyenlő anyaghasználattal.

(#383) ForRedGlory válasza b.rics (#382) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát azért elég nagy a párhuzam... mivel hiába dobsz össze tejfölös dobozból egy burkolatot, ha recseg-ropog. Na itt erről szó sem lehet, annyira össze van téve, és az anyaghasználat - ha így tetszik - annyira jó.

Engem kifejezetten idegesített a HTC One-ban (fekete változat és nem a szürke, bár mindkettő volt :D) az, hogy baromira gyűjtötte az ujjlenyomatot, és minden szar meglátszott rajta. A note 3 hátlapján az sem látszik meg, ha előtte csülöpörköltet eszel. Engem ez jobban érdeel, mint hogy takarítsem minden órában, mivel idegesítően ujjlenyomatos.

nem tudom láttál-e már HTC One-t használtan, esetleg tokban. Ha ránézel, már attól kopik... Nem ezt hívják jó minőségnek. Itt meg nem az anyaghasználattal van a gond, hanem azzal, hogy lefestik, amit nem lenne szabad :D

[ Szerkesztve ]

(#384) flesli válasza b.rics (#382) üzenetére


flesli
tag

Csak azt mondd, meg mi a prémium anyag?
A fém, akkor egy Lada minőségi?
vagy nézd meg a forma 1-et ott prémium anyaggal dolgoznak szerintem, és nem fémnek hívják.

Az Iphone 4 nem üveg volt?

[ Szerkesztve ]

(#385) KTTech válasza b.rics (#378) üzenetére


KTTech
veterán

Miért is ne lehetne?
Amikor egy megfelelő "műanyag" ellenállóbb lehet, mint az acél, miközben még rugalmas is marad? (az alumínium sem épp ellenálló, főleg nem prémium, ahhoz "kicsit több" kell... pl. magnézium öntvény, de azt senki nem használ, mert túlságosan drága és nehéz lenne, emiatt nem éri meg használni - senki nem fog +30-50E-t fizetni érte - míg pl. egy dSLR-nél simán kiadjuk érte a plusz pénzt, miközben a külső ott is polycarbonat, és senki nem sír érte)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#386) Cyberpunk válasza flesli (#384) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem csak a fém lehet prémium érzetű, de én is jobban preferálom a fémet, értékelem is a szifonomat emiatt, persze a hátránya a nem cserélhető akku, ennek a fajta fém unibody kialakulásnak. Valamit, valamiért.

Egyébként ja annak üveg borítású volt a hátlapja. Nem is szerette a leejtést.:D Ha meg tokba rejtjük, akkor aztán holt mindegy milyen anyagból van valami, ha a tok lesz a felület, amivel érintkezünk. Hozzá tenném az enyémen se tok, se fólia! :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#387) b.rics válasza flesli (#384) üzenetére


b.rics
csendes tag

Félre beszélsz lada
Mi ez a hozzá állás mióta rozsdásodik egy 8800 vagy más fém telefon,csak az eleje és hátulja volt üveg oldala fém és az sem rozsdásodott.

(#388) Varszegig válasza b.rics (#387) üzenetére


Varszegig
veterán

Pont, pont vesszőcske, készen van a mondatocska.

(#389) KTTech válasza b.rics (#387) üzenetére


KTTech
veterán

(A 8800-on speciál nem 1-2-n cseréltünk burkolatot...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#390) hanti válasza b.rics (#378) üzenetére


hanti
senior tag

Szerinted az alumínium prémium anyag? A legkisebb behatásra behorpad megkarcolódik megkopik! A szénszállal, kevlárral erősítet műanyag (az új S merci egyik anyaga)gagyi? Ezzel az erővel ébenfábol is faraghatnál telefont.

(#391) b.rics válasza hanti (#390) üzenetére


b.rics
csendes tag

A merci az eléggé az nem?
Legalábbis nem egy BMW:) de nagyon elkanyarodtunk nem?
Komolyan nehéz az emberek felfogása vagy mi egy telefonnak nem kell ütközéseket kibírni és a műanyag nem túl nívós szerintem ennyiért nem ezt várnám el persze műanyag és műanyag között is van különbség bizony.

,,A prímet azonban a hátlap viszi, mely ugyan műanyagból készült, de nagyon hatásosan imitálja a bőrt''
Ennyiért ne utánozza nem?

[ Szerkesztve ]

(#392) KTTech válasza b.rics (#391) üzenetére


KTTech
veterán

De igen, ennyiért utánozza, mert az eredeti bőr kivitel igen sérülékeny lenne...

A telefonoknak több - és főleg nagyobb - ütést kell kibírni, mint az Te valaha is fel tudnád fogni... és nem az ütés az egyetlen, amit ki kell bírnia, hanem a hajlítás is, amiben a fémek rémesen rosszak.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#393) Cyberpunk válasza hanti (#390) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez a könnyen behorpad hülyeség. Több fémes készülékem volt már, és hát párszor már sikerült leejtenem őket, de sosem horpadt, vagy hajlott meg. Nyilván csak én vagyok a szerencsés, de egyébként meg nem kell dobálózni velük és kész.

Nagyobb probléma a kijelző, az könnyen betörhet, még egy műanyag készüléknél is.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#394) flesli válasza b.rics (#387) üzenetére


flesli
tag

Én csak arra írtam, hogy azt mondtad a fém minőség, én meg hoztam egy példát, hogy nem.
Azzal nincs problémám, hogy te jobban preferálod a fémet, de nem kell kijelenteni, hogy jobb.
A másik írod, hogy a lumiád minőségibb, sőt még a 3310 esed is, anélkül, hogy fogtad volna.

(#386) Cyberpunk: Igen akartam még én is írni, hogy az emberek 90 %-a tokba teszi ezért mindegy is miből van :)

[ Szerkesztve ]

(#395) joey04


joey04
titán

ne azon pörögjetek, hogy miért nem alu, meg annak is vannak hátrányai, stb. ez oké. de miért nem lehet egy olyan hátlapot csinálni mint az xperia T?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#396) deja vu válasza joey04 (#395) üzenetére


deja vu
addikt

Olyat inkább ne, az xperia t hátlapja eléggé kopik. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#397) GaS-


GaS-
aktív tag

Nem értem mit kell görcsölni a hátlapon. A kijelző van szem előtt....

(#398) Necc válasza GaS- (#397) üzenetére


Necc
addikt

Mert egyes (agynelkuli) ember keptelen felfogi (mondjuk nem is lenne mivel) hogy ez az egesz anyaghasznalatos dolog nem tobb holmi presztizs kerdesnel, annyira elvakitja oket a hype.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#399) Luser2000


Luser2000
addikt

Úgy látom, hogy a hazai Független és Telenoros készülékekre OTA-n és KIES-en keresztül is megjött a J1-es frissítés. Telekom-os és Vodás még nem látszik.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#400) Ixion77 válasza Necc (#398) üzenetére


Ixion77
őstag

Ott a pont.

Az üveg törik, a fém árnyékol, bár az igaz, hogy az aluminium tényleg annyira prémium anyag hogy a sört is abba csomagolják :))

Ma bementem a Samsung márkaboltba, megnéztem, megtapogattam, és szerintem nagyon-nagyon jó ez a hátlap. Asszonypajtásnak annyira tetszett, hogy külön kérnem kellett hogy a képernyőt is nézegesse, ne csak a hátlapot :) Pedig a 2013-as Nexus 7-esünk hátlapja is nagyon jóféle műanyag, de a Note3 anyaga köröket ver rá.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.