Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Necc válasza gerii (#193) üzenetére


Necc
addikt

Maga a videofelvetel hasznalhatatlan, nem maga a keszulek, ez igy onmagaban az eg egy adta vilagon nem jelent semmit.

Ennyi erovel egy tavat is lehetne videozni es mutogatni hogy mennyire tukrozodik es nem latni le az aljara, de erdekes modon ha kozelebb vagy eppen odebb mesz hogy mas szogbol lasd a felszint hirtelen "maris jo lesz".

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#202) AS


AS
félisten

Viccet félre téve lesz jövőre Samsungnak egy uj szériája olyan mint a S széria de mégsem. F széria lesz ami csak fémből lesznek , hogy szegény HTC-nek beverjék az utolsó szeget is a koporsóba....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#203) zack válasza BomiBoogie (#200) üzenetére


zack
nagyúr

Ki fog dudorodni...Ez nem egy apró szenzor lesz. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#204) falijja


falijja
őstag

5.7" super amoled hd ez valami durva tag mindent aláz..(kijelző fronton)

(#205) bb0t válasza flesli (#173) üzenetére


bb0t
senior tag

Ez nem törvényszerű. A S4 után nem egy telefon jött kis és csak a note erősebb hardverileg.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#206) Cyberpunk válasza falijja (#204) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát persze hogy nem! ;] Számodra alázhat, de számomra még mindig egy vicc. :P

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#207) Tippmix46 válasza satz18 (#199) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Szuper jó készülék.
2015ben, fél év garival fogok venni 80 ezer Ft környékén a mostani Note 1esem helyett.

(#208) kcsa válasza Tippmix46 (#207) üzenetére


kcsa
veterán

Azért király hogy ezt így eldöntötted :D

(#209) satz18 válasza kcsa (#208) üzenetére


satz18
őstag

Én hasonló körülmények között tervezek beszerezni egy Microsoft Lumia 1030-at.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#210) BomiBoogie válasza Tippmix46 (#207) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én pedig akkor vásárolok egy Note 4-et a jelenlegi Note 2 helyett. :D

(#211) Robertoq válasza jozso1989 (#188) üzenetére


Robertoq
őstag

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note3_ShootOut_1.htm
which hits an incredible 660 cd/m2 in high ambient light, the brightest mobile display we have ever tested in the Shoot-Out series. An impressive achievement for OLEDs!

Tehát ez nem legenda, hanem egy erre szakosodott oldal állítása.

(#212) kekko


kekko
csendes tag

Ez a hátlap valami katasztrófa, inkább a megszokott Samsung műanyag mehetett volna. Nagyon nem illik a készülékhez szerintem.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#213) Ixion77 válasza kekko (#212) üzenetére


Ixion77
őstag

Mivel az aksi cserélhető, feltehetően a hátlap is. Ha pedig így van, akkor a kínaiak gyártanak majd neked gagyi fényes műanyagot, ~2 USD lesz az ebayen szállítással együtt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#214) Silenzio válasza zozyk (#114) üzenetére


Silenzio
addikt

A Voda gyökér. Nálunk 202e. Dominóval. Sőt előfizetésre és nem tarifára vállalt hűséggel 199340. Webshopokban láttam már 190-ért.

Egy biztos: a Note 2-m marad, nem győzött meg az új készülék. Majd jövőre.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#215) ForRedGlory válasza kekko (#212) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Pedig a hátlap pont az egyik legjobb újdonsága a telefonnak...

(#216) kekko válasza Ixion77 (#213) üzenetére


kekko
csendes tag

Nem érdekel a telefon, de ez a bőr hatású lepattintható műanyag cucc még mindig nem az igazi, ha átállnának valami Sony féle puha matt műanyagra szerintem sokkal ízlésesebb lenne.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#217) agabe


agabe
addikt

"használt nullperces konstrukció"

Szerintem is zavaro a fenti mondat ahogy mas is irta, ezt jo lenne torolni a leirasbol.
Az rendben van, ha valaki hulye, es nulla biztonsagot nyujto bolti garival vesz meg akarmennyiert egy telefont (raadasul ez nem az olcsobbak koze tartozik), de ezt meg reklamozni is :F
Jahogymer a Viphone aki adta a keszuleket tesztelesre a telefonjai nagy reszet igy adja el? Nagyszeru :(((
Ez raadasul kettos merce mas keszulekekkel szemben amik esetleg pont a hivatalos ar miatt nem voltak ajanlva, pedig azok sem lesznek dragabbak a gsm boltokban az afa trukkozesekkel egyutt...bakker nem is ertem hogyan lehet egy tesztben, vagy akarmilyen irasban egyaltalan utalni ilyesmire. Kb olyan mintha direkt csalasra osztokelnek az olvasot.
Gratula. :((

A telorol meg annyit, hogy nagyon jo sokmindenben, de aprocska akadasok / animacio roccenesek elofordulnak es latszik a kijelzon, hogy nem RGB.
Nem mondom, hogy ezek zavaroak, de eszrevehetok, ha a legjobbakhoz (mindegy milyen oprendszer) hasonlitjuk. Androidon pl. aktualis nexus telok folyamatosabbak. Ma mar ekkora hardvernel ez nem kellene, hogy tema legyen, samsung megsem (mas gyarto sem) tud 100%-os lenni.

Van par bug is az sw-ben, de a legzavarobb nekem pl. az volt, hogy szinkronizalasnal nem kapcsolhatok ki az egyes reszek (nincs ott a kijelolo negyzet, igy a pipat sem lehet kivenni), igy ha valakinek a gmail cimehez tartozik piacasa album is, akkor a telo lerantja az osszes kepet onnan is :DD

(#216) kekko:
Pedig az tenyleg jo. Tapintasra kellemes, hasznalatra meg tokeletes mert nem igenyel torodest, es kinezetre is jo. Nem karcolodik annyira mint a fenyes muanyag, vagy a fem es ujjlenyomat sem latszik rajta. Sony fele muanyag sem jobb ;)

[ Szerkesztve ]

(#218) moleculez


moleculez
veterán

Jo lett a teszt, meg a telo is. Rogton egy monitordokkolo jutott at eszembe. Az kell ehhez. Kikapod, es mesz a gepeddel a zsebedben. Mar evekkel ezelott is volt, de mostanra kezd annyira kiforrott lenni ez az egesz, hogy hasznalhatova valjon. Es azert egyre tobb teren ki valthatna a laptopot/pc. NEM MINDEN TEREN(!), termeszetesen felhasznalofuggo. Amugy rendben van teljesen, neken bejon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#219) kchris78


kchris78
veterán

amit nem birok megérteni: TouchWiz, 5.7"-os kijelző, és még mindig 4*4 ikon a főképernyőn, akkora widgetek mint egy ház....

(#220) Silenzio válasza bb0t (#205) üzenetére


Silenzio
addikt

Meg a Sony Z1, meg a Sony Z Ultra, meg a... ;]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#221) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"A gyári billentyűzet viszont az őrületbe kergetett, mert a vessző alapból nincs rajta, csak a speciális karaktereket előhozó billentyű megnyomása után érhető el több tucat sosem használat karakterrel együtt. Hely lett volna neki, úgyhogy értem én, hogy van kézírásos bevitel is, de ez a baki nehezen megbocsátható (viszont szerencsére könnyen orvosolható egy másik billentyűzet telepítésével)."

Basszus, ezt csak most olvasom, tényleg ennyi idő után nem jöttél rá hogy kell a vesszőt beállítani? Megsúgom, az a gomb a szóköz bal oldalán arra (is) való, hogy ha hosszan megnyomod, a felugró kis ablakban kiválaszthatod a vesszőt, ami utána konstans ott marad. Az egy választó gomb. OMG... :W Ez a nullperces használt ár már lergott csont, de elég nagy hüólyeség volt beleírni. Ez nem egy sufnituning oldal, ahol ilyet az ember megengedhet magának. Hivatalos ár kell, ami 240k. Nem kevés, ráadásul ez már iPhone árkategória. Mondjuk áról függetlenül a plecsni jogos, ha 170 környékén nyitott volna, akkor nyilávn különösen ajánlott, de így az ajánlott reális.

[ Szerkesztve ]

(#222) flesli válasza agabe (#217) üzenetére


flesli
tag

Milyen Áfa trükközés?
Én úgy láttam, hogy 182 -től indul a telefon függetlenül áfával.

(#223) zozyk válasza agabe (#217) üzenetére


zozyk
addikt

Nálam ki lehet kapcsolni a szinkront. ;-)

Beállítások -> Általános -> Fiókok -> Google -> "Emailcím" menü alatt bármit ki/be tudok kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#224) speter33


speter33
aktív tag

Tetszik a teló :C
Ha olcsóbb lesz, le is váltom a Note1-est :K

[ Szerkesztve ]

(#225) kchris78 válasza ForRedGlory (#221) üzenetére


kchris78
veterán

ha viszont a hivatalos ár 240k akkor nem értem miért voltak az i5s-nél kiakadva annyira az árra hogy amiatt kapott csak tetszett plecsnit... ide meg belevették a sufnigsm árat ami olcsóbb (i5s-nél ott drágább) :W

[ Szerkesztve ]

(#226) sz3lim válasza Dr.Anonymus (#25) üzenetére


sz3lim
tag

Nekem a kritikák ellenére tetszik a bőr hatású hátlap, habár ennyi pénzbe igazán beleférhetett volna, hogy eredeti bőrrel vonják be.

(#227) kchris78 válasza sz3lim (#226) üzenetére


kchris78
veterán

eredeti bőr az kényes lenne szerintem ahogy írták is kemény felületen nagyon érzékeny. nem értem miért nem tesznek rá gumi hatású műanyagot szerintem ha már műanyag akkor legyen az...

(#228) Typhoon47 válasza agabe (#217) üzenetére


Typhoon47
őstag

+1

Android meg mindig egy optimalizalatlan bughalom...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#229) g0n21 válasza Bocha (#54) üzenetére


g0n21
senior tag

Értem én, meg látom, ahogy ezeket a kommenteket kapnátok, viszont akkor nem lehet rossz egy mondat MINDEN teszt végén, hogy (példa): "A Samsung galaxy note 3 kártyafüggetlenül, gyártói garanciával 280k, szolgáltatótól csomag függvényében 70-250k, és nullperces használtként 180k."

Aztán odatenni egy kis szürke szövegdobozt, hogy mik az alapvető különbségek az említett konstrukciók között. (gyártói biztos gari, meg itt-ott házhoz jönnek, a szolgáltató is a gyártóhoz küldi, nem a sufniba hekkeli, a nullperces meg Isten tudja hol szervizelődik majd, de olcsó. Meg lehet el se romlik

Ez csak egy ötlet. És azért gondolom, hogy hasznos lenne, mert a topicokban, amiket követek, többször felüti a fejét a "nekem miért nem jön frissítés, pedig már kettőnek jönnie kellett volna", vagy "frissítés után nincs magyar nyelv", vagy "nincs lte", vagy "nem tudok regisztrálni a prémiumgariért", "Hard reset után kártyafüggő", vagy "semmilyen kártyát nem fogad el, egyik napról a másikra", "hopp, indiai verzió, fél év után megszűnt a támogatottsága". Szóval sok hülyét (bocsánat, utánaolvasni/nézni lusta, tájékozatlan, megvezethető embert) húznak be a csőbe, ami igazából csak szürke cső, mert ők elmondták a lényeget, csak nem fejtették ki.

Az is igaz, hogy ha hirtelen a nullperces elleni lobbiba állnátok, elég nehezen adna az XXL gsm készülékeket nektek, mert bár van náluk gyártói hivatalos is, de nem a túlnyomó többség.

Emlékszem, volt annak idején egy MIO A501-em, aminek a dobozán volt egy matrinya, hogy "tiszta forrásból".

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#230) Integrale válasza agabe (#217) üzenetére


Integrale
veterán

A pentile engem is zavar. Ativ S-et használok (képernyője =S3) Ahol pár pixeles betűk vagy alakzatok vannak, ott szerintem kifejezetten csúnya. Nem beszélve az Amoledes fekete háttérnél jelentkező foltosodásról. Napokban fényképeztem sötétben és sötétebb foltok voltak a képernyőn, mint maga a téma. Elég kiábrándító.

"Bad reklám is reklám too"

(#231) KTTech


KTTech
veterán

Note1 van, gondolkodós a csere erre :) (kisebb kijelzős nem kéne :DDD) Feltéve, ha normális a hangja.. mivel nem Wolfson chipes, és nem is tud APT-X-et.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#232) zack válasza KTTech (#231) üzenetére


zack
nagyúr

Nézegetem a G2 vs Note3 vidiket youtube-on...Hát. LG felé kezd billenni a mérleg. Az egyik ok pont a DAC..."Wolfson's latest WM5110 mobile 24-bit/192kHz DAC chip". Ez nagyon megnyomja a zenei részt.
A másik az, hogy egyszerűen szebb a G2 mint a Note3 egymás mellé rakva őket, bárhogy csűröm-csavarom. :B A harmadik, a szebb kijelző, ami lehet csak simán szubjektív, de számomra egyértelmű, hogy kijelzőben az LG a legjobb, illetve ide sorolnám még a One-ban használt IPS-t is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#233) KTTech válasza zack (#232) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam az LCD kijelző az hátrány, egyértelműen (még az EIZO monitoromban is csak nehezen viselem el, pedig az kategóriákkal a mobilok minősége felett áll)... a zenei rész viszont jobb benne.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#234) Ixion77 válasza zack (#232) üzenetére


Ixion77
őstag

Én is a kettő közt vacilálok, de nekem a Note3 felé kezd dőlni a mérleg a következők miatt:
- cserélhető aksi (és hátlap)
- 3Gb memória
- USB 3
- SD bővíthetőség
- Toll
- BT ArcX támogatás
- nagy kültéri fényerő

ami pedig a G2 mellett szól:
- rádió
- dupla kattintásos felélesztés

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#235) S e t h


S e t h
nagyúr

Kicsit jobban ki lehetett volna domborítani az eltéréseket a note 2-hőz képest. Egy azonos ágba tartozó evolúciós vonalnál evidencia lenne az elődhöz való hasonlítás és akkor lehet viszonyítani, hogy mennyi a fejlődés és mennyi a marketing bullshit a gyártó részéről.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#236) vimes


vimes
senior tag

Nem rossz a készülék, bár itt már elő se merném venni a tollat, még elrontok valamit :). Az osztott ablakos böngésző tetszik.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#237) Eclips21 válasza turbulencia8 (#40) üzenetére


Eclips21
őstag

full sötétben van különbség a full fekete kép és a kikapcsolt kijelző között megnézem :D

2-3percet bent voltam egy "szekrényben" és simán látnia különbséget ha hozzászokott a sötéthez a szemem

szóval full igazad van :D

(#238) Necc válasza kekko (#216) üzenetére


Necc
addikt

Pont hogy puha matt muanyag a hatlap, ez egy nagyon kemeny ongol volt :P

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#239) falijja válasza Cyberpunk (#206) üzenetére


falijja
őstag

Jó persze ízlések és pofonok ....vannak akik a 0 kontratú + 0 feketével rendelkező kijelzőket szeretik a fakó színekel együt ...számomra ez a vicc katekória....

(#240) Cyberpunk válasza KTTech (#233) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Még szerencse, hogy nem a túlszaturált AMOLED van az Eizo grafikusoknak szánt monitoraiban is.:U

falijja: van fekete is, nekem például elég amit a szifonom nyújtani tud. A fakó színek meg hülyeség! Inkább legyen kevesebb a kontraszt, de valódi színeket lássak. Igen ez fontos dolog nálam.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#241) zack válasza KTTech (#233) üzenetére


zack
nagyúr

Pedig nem véletlen, hogy a monitorok "királya" (Eizo) is LCD, és úgy egyébként az összes komolyabb monitor is vele egyetemben. AMOLED-nek nincs RGB szintere az IPS-hez képest. Erre szokták azt mondani az Amoled mellett érvelők, hogy ők a szemüknek hisznek. Én is, és sokszor futottam már bele az AMOLED-ből adódóan szűk keresztmetszetbe.
[link]
Ebben a videóban nem a kijelző a lényeg, de látszik amiről beszélek.
Nincs bajom az AMOLED-del, de játékok, videók alatt azért vannak olyan szituk, amikor látszik a jóval kevesebb színtér megjelenítése.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#242) tibee77


tibee77
őstag

Tetszetös lett de Note2-t szerintem nem sokan fogjuk lecserélni rä.Majd megnézzük a Note4-et. :)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#243) falijja válasza Cyberpunk (#240) üzenetére


falijja
őstag

Ami állítható szaturációval is rendelkezik......az nem fekete szürkének nevezik....de ezért írtam hogy kinek a pap

(#244) Cyberpunk válasza zack (#241) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem is beszélve a fehér problémájáról. Javult, mert egy SGS4-et egy SGS3-al összehasonlítva azért látszik, hogy jobba fehér szín megjelenítése. De még mindig hagy kívánni valót maga után.

falijja: ja a szaturáltság állítható, de a színtér attól még sovány.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#245) KTTech válasza zack (#241) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, az AMOLED is tudja az aRGB 90-95%-t, ha normálisan be van állítva (sajnos a mögé rakott Android még hírből se hallott színkezelésről, de manuálisan beállítva meglehetősen jó eredményt értem el vele, az sRGB simán emulálható). Az LCD hiányosságaival viszont én nehezen tudok együtt élni, és amint lehet, el is szeretném felejteni ezt a 15 éve tákolt technológiát (amit a mai napig nem hoztak fel normális szintre).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#246) Cyberpunk válasza KTTech (#245) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mi hiányzik?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#247) falijja válasza zack (#241) üzenetére


falijja
őstag

Ezen a vidin speciel agyon üti a g2-ő kijelzőjét a note 3

(#248) KTTech válasza Cyberpunk (#244) üzenetére


KTTech
veterán

A "normális" fehéret hogy határozod meg? :) sRGB szabvány szerint (D65)? UGRA szabvány szerint (D58)? esetleg környezettől függő beállítással (D27-D93) ? :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#249) Cyberpunk válasza falijja (#247) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mondod ezt egy otthon TN+film-en nézett monitorról mi? ;] Az ilyen videók nem mérvadóak! Élőben kell látni.

KTTech: kékes, vagy nem kékbe tolódik át?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#250) flesli válasza Eclips21 (#237) üzenetére


flesli
tag

Vicces lehettél ahogy mászol be a szekrénybe :)
Egyedül voltál legalább?
Mert család ilyenkor szokta hülyének nézni az embert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.