Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) MrM94 válasza twollah1976 (#33999) üzenetére


MrM94
őstag

Abba tudtam hagyni,nem akarom megint elkezdeni.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#34002) Tav-Csoves válasza geryboro (#34000) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Hát nem tudom, nekem ment, és te vagy az első akinek nem ment.
Akkor le is veszem a tárhelyről...

(#34003) geryboro


geryboro
senior tag

legújabb arya-val próbálkoztam...

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#34004) Tav-Csoves válasza geryboro (#34003) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ez mondjuk fontos infó, mert 7.x-en próbáltam, (tehát az összes 7-es verzión) jól ment.

(#34005) janaman01


janaman01
addikt

Igértem beszámolok a 3500 as akkuról.
Custom lolli, greenify vel levett fényerő mellett most ilyen értékeket produkál.
( szvsz 5-6 órát ki lehet hozni lollival is, de kiderül majd a nap végén :) )

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34006) tomee007007 válasza janaman01 (#34005) üzenetére


tomee007007
őstag

Ez milyen aksi?

(#34007) janaman01 válasza tomee007007 (#34006) üzenetére


janaman01
addikt

Ez a fajta. Kb 3-4 teljes feltöltés kellett neki mire beállt, hozzátartozik, hogy custom rommal használom és greenify vel

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34008) gipsztigris válasza janaman01 (#34005) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kb. az új gyári akksival is ennyit tud....csak ez az akksi olcsóbb kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#34009) tomee007007 válasza gipsztigris (#34008) üzenetére


tomee007007
őstag

Nem tudom gyerekek, nálam nagyon jól bírja az aksi meg a rendszer is.14 hónapos a készülék, full gyári rendszerrel, és átlag felhasználással, netkapcsolattal simán bír 3 napot, és 5 órás kijelzőidőt, de simán kihozható ilyen üzemidő is:

(#34010) gipsztigris válasza tomee007007 (#34009) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez teljesen felhasználó függő! Ha dolgozom, simán kijön a napi két óra telefonálás, ami ugyebár nem viszi a kijelzőidőt, de az akksit azért meríti. Rengeteg levelezés, meg netezés. És megvan az a rossz szokásom, hogy kb. ötpercenként felébresztem a telefont, megnézem érkezett-e levél vagy valami más. Ez abból adódik, hogy sokat vagyok terepen és nem mindig hallom az értesítéseket. Ilyen szokások mellett, ha az öt óra megvan, akkor már örülök neki. De miután az esetek 99%-ban a saját ágyamban térek nyugovóra, így csak estig kell kibírnia a telefonnak egy töltéssel. Soha sem törekedtem arra, hogy két-vagy háromnaponként legyen töltve. Este feldugom töltőre, reggel leveszem. :)

Jaaa! És minden be van kapcsolva állandóan. Wifi, GPS,Bluetooth, stb. Azért okosteló, hogy ne kelljen baszakodni, ha valamire szükségem van. Repülő módot nem is ismerem! :D

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#34011) tomee007007 válasza gipsztigris (#34010) üzenetére


tomee007007
őstag

Teljesen jogos, ezért írtam én is hogy az átlag 5 óra a kijelzőidőm... ;)

A repülő mód nekem is csak egyszeri esetként volt bekapcsolva :)

[ Szerkesztve ]

(#34012) janaman01 válasza gipsztigris (#34008) üzenetére


janaman01
addikt

Neked is van ilyen akkud ? Megnéztem usb mérővel , valamivel több megy bele mint a gyáriba.
Egy biztos, pár hónapja rendelt gyári akkut legyalázza amit ráadásul hazai boltból vettem , nem "olcsón",original nak hirdetve...
tomee007007: melyik gyari rom van rajta?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34013) gipsztigris válasza janaman01 (#34012) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem, én most vettem "jóárasítva" egy ILYET és kivettem belőle az akkumulátort. Miután ilyen töltőm van már, a töltőt akksi nélkül el szeretném adni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#34014) janaman01 válasza gipsztigris (#34013) üzenetére


janaman01
addikt

Értem. ( látom Te is "eldobtad a dual simest" :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34015) gipsztigris válasza janaman01 (#34014) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem volt rá szükség. Kaptam egy céges full extrás előfizetést, annyi adatforgalommal ami szabad szemmel messziről is jól látszik :) és felesleges lett a két SIM kártya. Már az előző telefon (OnePlus One) sem volt dual simes.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#34016) tomee007007 válasza janaman01 (#34012) üzenetére


tomee007007
őstag

Gyári magyar független 5.0.

(#34017) gyuri81 válasza tomee007007 (#34016) üzenetére


gyuri81
veterán

Megkérdezhetem a felhasználói szokásaid? Illetve milyen böngészőt használsz stb stb...köszi előre is

(#34018) janaman01 válasza tomee007007 (#34016) üzenetére


janaman01
addikt

Páromén is az van, de az egy éjszaka alatt merül vagy 6% ot kikapcsolt wifi mellett. Bár neki face stb rajza van.

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34019) tomee007007 válasza gyuri81 (#34017) üzenetére


tomee007007
őstag

Nappal vegyes használat, telefon, net, játék, film, S jegyzet, office alkalmazások, naponta függ az arányuk. LTE kapcsolat folyamatos olyan napi 10-12 órában plusz pár óra Wi-Fi, ebben benne van jó sok program (olyan 60 db van telepítve), plusz 2 email fiók, és 3 egyéb acc szinkron. BT, és GPS időközönként. Estére (kb 6-7 óra) csak a gsm modul aktív, minden más adatkapcsolat off, így egy éjszaka merül 1-2 %-ot készenlétben.

Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#34020) Peterson_ válasza tomee007007 (#34019) üzenetére


Peterson_
addikt

Ez mondjuk brutális, nekem ilyen használat mellett újkorában sem bírt ennyit 4.3-mal.
A feljebb említett extra battery kitet én is használom már egy jó ideje, de az azzal kapott zsír új akkuban sem volt ennyi szufla.
Ja, és nálam az energiatakarékos üzemmód mindig aktív, kivéve, ha rajzolok.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34021) gyuri81


gyuri81
veterán

Milyen wireless padot ajánlotok?

(#34022) tomee007007 válasza Peterson_ (#34020) üzenetére


tomee007007
őstag

Igen, még anno a 4.3-nál is beszéltünk erről :D
De ugye a használati rutin...más és más...
Megjegyzem, én is mindig energiatakarékos módban használom.

(#34023) Tav-Csoves válasza gyuri81 (#34021) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia!
Jómagam ezt használom. [link]
Meg vagyok vele elégedve. Lassabban tölt sokkal, mint ha kábelről töltenél. 640 mA
[link]
(a ragasztás oka: nem szeretem a kék led világítását ha alszom mellette.)

[ Szerkesztve ]

(#34024) Carline válasza gyuri81 (#34021) üzenetére


Carline
őstag

Telekomnál is van két jó ajánlat.
Az egyik egy fehér S4 töltőpad készlet, melyből a fehér hátlapot eladva még a költséget is lejjebb viheted: [link]

A másik meg a Nokia DT-900 vezeték nélküli töltőpadja. Most csak sárga és piros van olcsón: [link]
Ennél egy külön adapter is van a csomagban, mert nem microusb-s a csatlakozója.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#34025) apaszka válasza Carline (#34024) üzenetére


apaszka
veterán

Én a sárga Nokia padot használom!

[link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#34026) Carline válasza apaszka (#34025) üzenetére


Carline
őstag

A Nokia kb. két méter hosszú madzagot ad a töltőhöz, de csak azzal lehet tölteni valamint max. 750mAh a kimenete.
A Samsungét microusb madzaggal lehet üzemeltetni akár egy PC usb portjáról akár mobil töltőről és ha jól emlékszem max. 1Ah volt a leadott teljesítménye.
Mindkettő tetszett nekem. Az S4-el a Samsung töltőt is eladtam, most a Nokiát használom és teljesen rendben van az is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#34027) apaszka válasza Carline (#34026) üzenetére


apaszka
veterán

Én is használtam több padot , de a színe ellenére ez maradt. Még a nyár elején vettem, vagy is egy Soproni barátommal vetettem meg ot mert nagy hiánycikk volt anno, és ennyi árért?
Eredetileg ennyi volt

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#34028) gyuri81 válasza Carline (#34024) üzenetére


gyuri81
veterán

Huu, de piszok jó áron van! Ez van a boltokban vagy csak online tudom megvenni?

(#34029) Carline válasza gyuri81 (#34028) üzenetére


Carline
őstag

Elvileg csak webshop rendelés. Pick-pack pontra vagy házhozszállítva 950Ft, T-pontra ingyenes a kiszállítás. Utánvéttel az átvételkor is tudsz fizetni.
Még házhoz (vagy melóhelyre) kiszállítva is jó áron van.
Egyesek az aprón dupla áron kínálják ugyanezeket... :(

Tavaly black friday alkalmával voltak tartozék leárazások is a Telekom webshopban, szóval ha vársz vele, lehet még ennél is jobb áron tudod elcsípni.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#34030) gyuri81 válasza Carline (#34029) üzenetére


gyuri81
veterán

Ááá ez teljesen korrekt! Csak sajnos nem jött össze a s view wireless tok, így úgy néz ki meghiúsul a vásárlás!
Vagy esetleg nem tudja valaki, hogy sima s view-hez be lehet e tenni tekercset? (Sajnos van benne 2db pöcök ami pont kell a wireless csatlakozáshoz)

(#34031) geryboro


geryboro
senior tag

nekem ez van jelenleg.
tölt, lassabban mint kábelen, de legalább nem kell dugdosni.

ennyi pénzt megér.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#34032) gyuri81 válasza geryboro (#34031) üzenetére


gyuri81
veterán

Ez is tök jó! Amúgy ti ezeket kihúzzátok a töltőből vagy állandóan feszültség alatt van?

(#34033) janaman01 válasza geryboro (#34031) üzenetére


janaman01
addikt

Nekem is ez van, tölt rendesen, viszont wireless adaptert nem.adott hozzá, igy a vastag nfc wireless charge hátlap van amire nem megy rá a szilikon tok...úgyhogy rendeltem egy ilyen hátlap alá rakható vékony wireless töltő "matricát".
Pl nekem be van dugva állandóan.

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34034) apaszka válasza gyuri81 (#34028) üzenetére


apaszka
veterán

Barátom személyesen vette meg nekem a TÉ üzletben! Mivel nem akarták kihozni,és nem volt annó a közelünkben! Szóval megvette,és feladta nekem postán!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#34035) geryboro válasza gyuri81 (#34032) üzenetére


geryboro
senior tag

általában éjjel töltöm a telót, de mostanában nem használom, mert amikor alszom kb 40 centire van a telefon tőlem, hát és istenigazából nem volt az igazi az alvás amig működött.
(de ez csak személyes problem. :DDD )
amugy nem ehet sokat egy ilyen.

majd később egy solar battery bank kombóval próbálok majd maszekolni, ami mindig ott van nálad, és még vezeték sem kell hogy töltsőn.
szóval felfordítod töltődik a napon a battery bank, megfordítod, vezeték nélkül töltheted a telefont.
(így elsőre elég kompaktnak tűnik, de majd kiderűl. :) )

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#34036) janaman01


janaman01
addikt

aki akkut keres annak talán még ezt ajánlanám...( kár hogy nem láttam hamarabb én is ezt rendeltem volna..)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34037) gyuri81 válasza janaman01 (#34036) üzenetére


gyuri81
veterán

Azt nem értem az ilyen akkumulátoroknál, hogy a kapacitásával a mérete egyenes arányban nő!

Ha ez 3500mAh- s akkor hogyan fér bele a telefonba???? :W

(#34038) janaman01 válasza gyuri81 (#34037) üzenetére


janaman01
addikt

Ehhez nem nagyon értek , mivel nem.sokkal több ugye mint a gyári, lehet ez még pont az a határ??
Fene tudja:D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34039) fujifilm1 válasza gyuri81 (#34032) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nekem is az a tolto pad van ami geryboro nak. És tök jol tolt.

A QI receiver nekem gyári samsung. és ugyan az a problémám mint janaman01 nek hogy vastag lett a note tőle, és a normál silikon tok nem fér rá :( de találtam egy félpuha tokot ami még igy is rámegy.

Visszatérve az egész éjszakai toltésre, én vettem egy telefonrol vezérelheto ugynevezett WIFI-s 220V-os konnektort. Ez is rádios, de ez WIFI-n keresztul mukodik.
Ez nyilván rengeteg lehetoseget rejt magában....
[Ebay link]
.

.
Ugy van beállitva hogy amikor feltoltodik a telo akkor kikapcsolja a toltot. :DD

Ezt az Orvibo S20-as tipust pl. lehet ki be kapcsolni wifin keresztul - a telefonrol.

Én az egészet Taskerral csináltam meg, de lehet a konektorhoz adott gyári programmal is ilyet beállitani.

Az egészet még tovább lehet gondolni,pl: hogy a toltést is szoftrverbol inditod, amikor egy szint alatt van a toltotség...

[ Szerkesztve ]

(#34040) Tav-Csoves válasza gyuri81 (#34037) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Elsősorban úgy, hogy az energiasűrűséget növelik. Az utóbbi 1-2 évben begyorsultak az akkumulátor fejlesztések, kutatások.
2 szempont alapján fejlesztik manapság az aksikat:
a.: minél gyorsabban lehessen feltölteni, (akár 1-5 perc alatt) 100%ra
b.: minél nagyobb kapacitásúak legyenek (megmaradva a normális keretek(méretek) között)
Ebből kifolyólag akár elképzelhetőnek tartom, hogy valóban annyi a kapacitása az akkumulátornak.

fujifilm1: ez egy elég jó cuccnak tűnik. :)

(#34041) gyuri81 válasza fujifilm1 (#34039) üzenetére


gyuri81
veterán

az igen!!!! kegyetlen jó megoldások vannak itt!!! végre egy jó kis téma a fórumban :D

(#34042) janaman01 válasza fujifilm1 (#34039) üzenetére


janaman01
addikt

Ilyet még nem próbáltam , de hogy is működik? Mit is vezérel és hogyan ? (Bocs ha értetlen vagyok)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34043) fujifilm1 válasza janaman01 (#34042) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Semmi gond. :)

Ez egy távirányitos konnektor. (csak ez wifis, nem 430MHz-es mint a régiek.)

Amit ki be akarsz kapcsolni azt ebbe dugod bele. Ő a "röfi" :)

A telodra letoltod az appot.
Legelső alkalommal amikor a "röfit" bekapcsolod, akkor meg kell adni az alkalmazásnak a WIFI hálozatod SSID-jét és jelszavát. (Ez olyan mint a "összepárositás") Az app elkuldi a rofinek a wifi kapcsolat adatokat.

Ujra inditod a "röfit" és ekkortol fogva az internetre felkapcsolodik a wifi-den keresztul és távirányithatová vállik.

Utánna a mobiloddal már bárhonnan tudod kapcsolni ! akkor is amikor már a telefonoddal nem vagy a wifin, akár külföldről is.

(Az alkalmazásbol többféle modon lehet ki be kapcsolni
pl. idozitve is,
de lehet manuálisan vagy
valamilyen eseményhez kotni, mint pl a feltoltottség.) Én nem használom az appot, mert a TASKER-bol is lehet irányitani, és az sokkal tobb lehetoséget ad.

Nem tudom most jol magyaráztam? Érthető?
Ha nem akkor megprobalom másképp....

@tnilabk, gyuri81 Örülök hogy tetszik. Tényleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#34044) gyuri81 válasza fujifilm1 (#34043) üzenetére


gyuri81
veterán

Az írásaidon felbuzdulva elkezdtem nézegetni a Tasker progit. Eddig soha nem használtam ilyet, piszok hasznos dolognak tűnik! Mások is használják itt a fórumban? Ha igen mire még? ( én speciel wifi kapcsolgatásra szeretném használni illetve navigáció esetén kapcsolja be a gps-t) de kíváncsi vagyok ti mire használjátoka Note 3-on. :)

(#34045) janaman01 válasza fujifilm1 (#34043) üzenetére


janaman01
addikt

Köszönöm , teljesen világos :) egész jó kis kütyü, lehet beszerzek én is egyet :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#34046) r0by válasza fujifilm1 (#34043) üzenetére


r0by
addikt

Itt most akciós is a cucc :)

(#34048) Tav-Csoves válasza twollah1976 (#34047) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nos kedves AzEgyetlen1 akkor rootold ki a telefont, titanium backuppal fagyaszd le a nemkívánt alkalmazásokat. Jómagam átlagosan 60-80 alkalmazást fagyasztok.
A botod kérlek ne dobd el, mert eleshetsz. :( Kérlek vigyázz magadra!
Ja és ha knox-barát roottal rootolsz, nem vész el a gari. :K

[ Szerkesztve ]

(#34049) apaszka válasza Tav-Csoves (#34048) üzenetére


apaszka
veterán

Én ROOT nélkül fagyasztom a felesleget! Package Disabler Pro (Samsung)

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#34050) lasse001 válasza apaszka (#34049) üzenetére


lasse001
senior tag

Jó cucc én is használom. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.