Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) BomiBoogie válasza flesli (#99) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Bár mondjuk egy rendes kontrollert is rá lehet kötni, meg egy monitort is dokkolóval, de akkor meg ugye már miért nem használ az ember rendes számítógépet? :)

(#102) blackydan válasza Szakiii (#96) üzenetére


blackydan
senior tag

Remélhetőleg valódi bőr hátlap is jön majd, legalább kevesebb lesz a sírás ;]

(#103) joey04 válasza turbulencia8 (#94) üzenetére


joey04
titán

ühüm és akkor a 4.3-at megkapó készülékekből is elszáll majd a rádió? Kétlem...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#104) Necc válasza turbulencia8 (#94) üzenetére


Necc
addikt

Maga a droid aligha fog beleszolni az FM radio megletebe, ellenben meg ha a SoC tartalmaz is FM tunert, driver is kell ahhoz, hogy mukodjon azt pedig a kernelbe kell beleforditani.

Idovel majd lehet hogy a custom kernel builderek megoldjak, es akkor voila FM radio :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#105) F-ECT$ válasza Necc (#104) üzenetére


F-ECT$
titán

Idővel lehet, de ez korántsem biztos...

Dive ever, work never.

(#106) joey04 válasza Necc (#104) üzenetére


joey04
titán

s4-nél pl megcsinálták már ezt? vagy s3 lte esetében?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#107) Giorgio1313 válasza Integrale (#46) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

a fa hatású és a fa között azért van egy kis különbség:) amúgy ezek amiket posztolsz minimum 5 de inkább 10 évvel ezelőtti trendet mutatnak.mai modern autókban ezeket bőven kerülik

(#108) flesli válasza joey04 (#106) üzenetére


flesli
tag

De például egy csomó rom van ahol meg a telefon alapból tudta, de a főzött romokba meg nem lett beletéve.

(#109) flesli válasza BomiBoogie (#101) üzenetére


flesli
tag

Szerintem ez ideális amikor utazol repülőn buszon stb, akkor belerakod és rendesen lehet játszani.

(#110) #13260800


#13260800
törölt tag

Mi a fene az a "használt nullperces konstrukció" most akkor mennyit kell érte perkálni ha nem használt nulpercest akarok?

[ Szerkesztve ]

(#111) Locutus válasza #13260800 (#110) üzenetére


Locutus
veterán

240e

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#112) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hozza az elvárhatót nyilván, de nagyon meglepődtem az FM rádió hiányán és, hogy a vessző bekerült a ritkábban használt karakterek közé. De amúgy le a kalappal, ezért az árért gondolom ezt akárki lenyeli.

(#113) BomiBoogie válasza Lomha 8V (#112) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a vesszős mizéria egyébként már a 2-nél is így volt, de erre valók az appok. :)

(#114) zozyk válasza Locutus (#111) üzenetére


zozyk
addikt

Vodafone-ban 219 990 Ft Vitamax-al.

(#115) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ezt lehet kesztyűben használni illetve vezeték nélkül tölteni?

(#116) Necc válasza F-ECT$ (#105) üzenetére


Necc
addikt

Annyi snapdragon 800-as telefon jelenik meg, hogy mar pusztan a bejelentesekbol Dunat lehetne rekeszteni, ha tenyleg maga a SoC tartalmazza, akkor csak ido kerdese.

Az mas kerdes hogy ha az antennakivezetesek csak ott ulnek az IC hatso fertajan, kivezetlenul, akkor az egesznek semmi ertelme :))

Mindenesetre tudok olyan esetrol, amikor az FM tuner ott figyel a chipben, de kernelszinten letiltottak annak mukodeset, mert hibasan terveztek meg az antenna design-jat, es csak nagyon idealis esetekben (jo kozel az adotoronyhoz) lehetett volna elvezni a radioadast.

#106: passz, nem kovetem nyomon.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#117) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

teljesen elégedett vagyok a telóval. az FM rádió nagyon hiányzott, mert folyton hallgattam de leszedtem a tune in nevű progit, még a kis helyi rádiót is megtaláltam amit hallgatni szoktam, adatforgalom meg van bőven.
Bocha se az matv-ben se a cikkben nem értem, mi nem megy a kivágatgyűjtővel. Nálam tökéletesen precíz, napi szinten használom.
Tokot nem terveztem hozzá, mert masszívnak tűnik. Mondjuk még egyik telómat se raktam tokba. Ami nagy fájdalom, hogy még pár hétig a gyári fülest kell használnom és jó dolog, hogy van rajta hangerő + - de ha ezeket hosszan nyomom nem vált zenét. Pedig ezt gondolom nem tartott volna sokáig megoldani.
Összességében nálam is erősen ajánlott, pláne a két program egy kijelzőn futtatása nagyon hasznos utazás alatt :)

(#118) Ixion77


Ixion77
őstag

Hogy lehet az, hogy itt alacsony (250cd/m2) fényerőt mértek, míg a külföldi tesztek kifejezetten magasat (660cd/m2)??

Up until the Galaxy Note 3, OLED displays have been somewhat to significantly dimmer than competing LCD displays. The Note 3 has changed that in a big way…it’s an impressive 55 percent brighter than the Note II and a solid 25 percent brighter than the Galaxy S4. For most image content it provides over 400 cd/m2, comparable or higher than most LCD displays in this size class. Even more impressive is that when Automatic Brightness is turned on, the Note 3 hits an incredible 660 cd/m2 in high ambient light, where it’s needed (85 percent brighter than the Note II and 40 percent brighter than the Galaxy S4 with Automatic Brightness) – the brightest mobile display we have ever tested in the Shoot-Out series. An impressive achievement for OLEDs!

DisplayMate: the Note 3 has the brightest mobile display we ever tested

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#119) joey04 válasza Ixion77 (#118) üzenetére


joey04
titán

a gsmarena is alacsony fényerőt mért.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#121) BomiBoogie válasza halkow (#120) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg a kijelző energiatakarékosabb, mint a Note 2-nek, de szerintem sem kompenzálja a nagyobb felbontást és a 2.3-as procit ez a +100 mAh.

(#122) Ixion77 válasza joey04 (#119) üzenetére


Ixion77
őstag

Lehet, hogy ez a megoldás:

That is the measurement for manual brightness setting. The screen can actually go much higher than that, but only on automatic mode when needed in sunlight. Displaymate also touched on this in their review of the screen, where they also called it the best phone screen in existence.
[link]

Kedves mobilarénások! Ki tudnátok esetleg vinni a napra a kütyüt, és ott lemérni a fényerejét? Szerintem nagyon sokaknak számít, hogy kültéren jól látható-e a képernyő.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#123) zozyk válasza BomiBoogie (#121) üzenetére


zozyk
addikt

4 óra kijelzőhasználattal ~2 napot ment el most nekem. Ez jó vagy rossz?

(#124) Ixion77 válasza BomiBoogie (#121) üzenetére


Ixion77
őstag

Attól hogy gyorsabb egy proci még nem feltélenül fogyaszt többet. Egyrészt tud lassabban is dolgozni, másrészt lehet optimalizáltabb is, harmadrészt pedig adott mennyiségű feladatot rövidebb idő alatt végez el, így hamarabb mehet alvó módba.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#125) andrew01 válasza Ixion77 (#122) üzenetére


andrew01
tag

Már sima max fényerőn is azt kell mondjam jobban látható direkt napsütésben mint a Note2.. Ám poén mikor szikrázik rá a nap és átkapcsolom autobritn.re és láthatóan olyan kokszot nyom még rá fényerőben.. :) :B

Akksi miatt nem kell aggódni, azt hozza mint a N2.. tán még jobb is.. legutóbb-mostmár normál használattal 2 nap 11ó után tettem töltőre és még birta volna picit..

[ Szerkesztve ]

(#126) joey04 válasza Ixion77 (#122) üzenetére


joey04
titán

az elég gáz, mert soha nem használok automata módot. ami viszont zavar és a saját szememmel láttam: visszaveszi a fényerőt a böngészőben, hiába van beállítva azon belül is a max fényerő. értem, hogy spórolni akar, de nekem ne spóroljon ha én nem akarom. gyűlölök minden ilyen automatizált beállítást a fényerő kapcsán. anno a nokia is eljátszotta, de ott volt lehetőség hack formájában ezt kilőni. meg a sony is csinálta, pár készülékén nem is volt lehetőség az auto mód kikapcsolására.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#127) bok92


bok92
addikt

Nagyon jó a készülék, számomra az idei év legjobbja. :K És a tesz is jó lett, habár a címlapfotó mintha valahonnan ismerős lenne ... ;]

(#128) margithid válasza zozyk (#114) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem brutálisan sok! Mondjuk ismerve a többi csúcsteló kezdőárát azért annyira nem :DDD
Tudom valakinek megéri a pénzt, hogy egybe legyen midnen, de ilyen árért már tényleg 3 jó minőségű hordozható eszközt vesz az ember. Csak egy példa: Samsung Ativ s, Nexus 7 és egy kis acer noti.
Nem tudom de nekem szimpatikusabb ez a 3 termék hasonló árban, mint simán a note 3 :)
Persze tudom kezdőár, meg minden, de idén szerintem nem nagyon fog normalizálódni az ára...

(#129) zseko


zseko
veterán

Tetszik a hátlap, csinálhatnának S4-hez is :)

HR24.hu

(#130) BomiBoogie válasza zozyk (#123) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az nagyon jó. :K

(#124) Ixion77
Igazad lehet, valószínűleg nincs észrevehető különbség a kettő üzemideje között, meglátjuk. :K

[ Szerkesztve ]

(#131) Lomha 8V válasza BomiBoogie (#113) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Persze, ez nem igazi probléma, csak kukacoskodtam. Ilyen drága cuccnál már lehet. :P :D

(#132) Necc válasza joey04 (#126) üzenetére


Necc
addikt

Kapcsold ki az "auto adjust screen tone" opciot, ez gyakorlatilag egy forditott dinamikus kontraszt funkcio.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#133) Ixion77 válasza margithid (#128) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem baj, akkor majd megvesszük jövőre. Szerintem elavulni nem nagyon fog, lassan elérték azt a szintet a telefonok, hogy az eddigi fejlesztési irányokban már nem lehet / nincs értelme hova tovább fejleszteni:
- Nagyon kijelző: minek?
- Nagyobb felbontás: minek?
- Gyorsabb proc: minek?
- Több mem.: minek?

Kamerában, videóban, üzemidőben, árban tudok elképzelni további fejlődést, aztán valami új irányt kell keresniük. Az viszont pár év, ergo jövő tavasszal megvéve is jó telefon lesz ez kb. 3 évre. Azt az egyet sajnálom, hogy nem Nexus telefon, bár nem igazán tudom hogy az Android fronton is mit tudnak még igazán fejleszteni. Az utóbbi pár verzióváltás is elég nyögvenyelős volt már.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#134) BomiBoogie válasza Ixion77 (#133) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez igaz. A méreteken már úgysem igazán tudnak növelni, mert az emberek zsebe/táskája nem lesz nagyobb, ezért inkább a kamerával bíbelődnek. :)

Szerintem egyébként a telefonok beállnak majd 5" körülre és maradnak a 10+-os tabletek otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#135) Speedricsi válasza BomiBoogie (#113) üzenetére


Speedricsi
tag

ha hosszan nyomva tartja az ember a space melletti gombokat, akkor módosíthatóak. legalábbis note 2-n így van, a 3ason nem tudom...

(#136) BomiBoogie válasza Speedricsi (#135) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, módosíthatóak, de azért elég sok vesszőt használ ahhoz az ember, hogy ne akarja mindig hosszan nyomni. :)

(#137) Speedricsi válasza BomiBoogie (#136) üzenetére


Speedricsi
tag

módosíthatók=egyszer beállítod és úgy marad..:) az ékezeteket lehet hosszú nyomással elérni

(#138) Necc válasza Ixion77 (#133) üzenetére


Necc
addikt

A kijelzo kapcsan egyetertek, de a felbontason meg lehet hova csavarni (4K most a marketingesek altal megszabott hatar vagy mi), de a SoC az ahol meg boven van hova fejlodni, es vele parhuzamosan egyre tobb RAM-ra is egyre nagyobb igeny lesz.

Jelenleg szoftveresen van lemaradva mindenki (OS, appok, stb...), de ez ne kergessen abba az illuzioba, hogy akkor ennyi eleg is :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#139) margithid válasza Ixion77 (#133) üzenetére


margithid
veterán

Teljesen igazad van, viszont a felbontást tovább fogják növelni ez egész biztos, mivel az igényleg az erősebb gpu-t és cpu-t.
Számomra amúgy a kijelző már vicc kategória, az ideális nekem továbbra is 4" lenne, azon mindent meg tudok csinálni amit egy telefonnal meg lehet. Valami oylan keskeny túlnyúlásokkal és kerettel mint G2 esetében egy 4"-os teló számomra az álomkategória lenne, az se érdekel, hogy 1-1.2 cm lenne megfelelő aksikapacitással.

(#140) GeneraL_XTX válasza amanoba (#6) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ennyi pénzért nyugodtan ráfért volna szerintem egy ténylegesen bőrrel fedett hátlap, nem a műanyaggal imitált fajta. Elég gáz ez így ebben a formában. :U

(#141) Roxbury válasza GeneraL_XTX (#140) üzenetére


Roxbury
őstag

Gondolj bele mi lett volna az állatvédők reakciója. :)
Mellesleg azt ápolni kell folyamatosan, különben nagyon hamar leamortizálódik. Nem való ide a bőr szerintem.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#142) M5Norbi válasza Ixion77 (#133) üzenetére


M5Norbi
őstag

Abszolút egyetértek.Az is hasonlóan jól jár aki most vesz egy Note2-t S3-at vagy I5-öt. Ugyan mire nem elegek...... Ja igen e-penis növlelésre :DD

Majd a következő nagy dolog az lesz ha tényleg hajlítható,összehajtható lesz egy telefon.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#143) flesli válasza GeneraL_XTX (#140) üzenetére


flesli
tag

Szerintem hamarabb elhasználódott volna a bőr. Kényesebb mint a műanyag.

(#144) BomiBoogie válasza GeneraL_XTX (#140) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez olyan, hogy "milyen jól mutat, csak ne add senkinek a kezébe". :DDD
- Megnézhetem az új telefonod? Hűűű... ez bőr?
- Igen, igen, de nem adom ám oda!

(#137) Speedricsi
Mindig tanul valamit az ember. :)

(#145) Ixion77 válasza GeneraL_XTX (#140) üzenetére


Ixion77
őstag

A kemény felületre feszíett bőr nagyon sérülékeny lenne, túl gyorsan kopna.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#146) flesli válasza margithid (#139) üzenetére


flesli
tag

Szerintem a telefonnál ugyanazt az úton haladunk mint anno a PC-nél, évente duplázások stb.
Viszont még a PC-nél a csúcs hardver is anno egy év alatt elavult, értem úgy, hogy már nem biztos, hogy elvitte a legújabb legvadabb gamékat (vagy min -re kellett állitani a grafikát) itt azért az appok elmaradtak ettől, mondjuk ez nem is baj.
Ezek a telók szerintem három évig röhögve el fognak futtatni minden appot.
Én egy Note1-et nyúzok de még nem találtam olyan appot amit ne futtatott volna el, persze lehet csak még nem találkoztam vele.

(#147) satz18 válasza flesli (#146) üzenetére


satz18
őstag

Asphalt 8-at próbáltad már?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#148) M5Norbi válasza BomiBoogie (#144) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ha meg valódi bőr lenne akkor az állatvédők háborognának.......

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#149) bb0t


bb0t
senior tag

Pénteken megnézegettem élőben is. A képeken nem tetszett de élőben nagyon bejön. A bőrszerű hátlap telitalálat, mert iszonyatosan jól néz kis és gyanítom nem fogják a hajszálkarcok, a kopás mikor letesszük. Strapabíró cuccnak tűnik. A keret nem tetszik egyedül mert az viszont tuti nem fém és elég gagyi hatású mert túl fényes, jobban nézett volna ki valami matt fém hatású cucc.
A kijelzőjétől többet vártam, de erre számíthattam is volna mivel a fullhd nem ugyanúgy mutat 5 colon mint 5,7-en. Továbbá én szeretem a nagy fényerőt és még húztam volna rajta pedig maxon volt.
A tollat kicsit jobban rá kell nyomni mint a note2-nél gondolom azért mert nyomásérzékeny, szerintem meg lehet szokni. Sajnos a telón amit próbálgattam nem volt semmi demó anyag ellenben eléggé akadozott, és be is fagyott szépen, nyilván a frissítést hiányolta. Mindezek ellenére én bízok abban , hogy amikor majd otthon nyugodt körülmények között próbálgathatom mások lesznek a benyomások :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#150) flesli válasza satz18 (#147) üzenetére


flesli
tag

Na azt még nem :D
Viszont Playen azt mondja, hogy kompatibilis az eszközzel, kérdés, hogy futna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.