Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) honlapos5


honlapos5
csendes tag

Hát én meg pont most vettem elő ismét a régi Note 3-at, mert a Samsung S9-em használhatatlan lesz a jövőben egy fontos feladatra, mivel Android Pie-re frissült autómatikusan. Ez a frisstés sajnos már nem teszi lehetővé a hívások rögzítését egyetlen programmal sem. Én az ACR-t használtam, de az kiadott egy közleményt, hogy ettől az Android verziótól már sajnos nem lehet hozzáférni a gsm hangcsatornához és így nem lehet rögzíteni a beszélgetést. Kis vállalkozásomnak van adatvédelni azonosítója és hozzájárulnak az ügyfelek, hogy felvételt készíthessek, amikor pl a megrendelés részleteit felsorolják a telefonban és én épp nem vagyok íróasztal előtt. :(((

Az S9-et a barátnmnek adtam ajándékba és én egy hete már ismét a Note 3-at használom, nemsokára megékrezik az akkumulátor hozzá. Nem akarom rootolni, mert nem bízok az ismeretlen fejlesztőkben, de a feladatát továbbra is ellátja, igazából nagy hátrányt nem érzékelek visszalépve a Note 3-hoz, az alkalmazások picit lassabban idnulnak el, de ez tűrhető határokon belül van.

(#38652) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Van valaki Pesten, aki egy donor Note 3-ból át tudja tenni a kijelzőt egy másikba?

(#38653) hunluigi válasza Hauptmann (#38652) üzenetére


hunluigi
senior tag

Kékbéka?

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#38654) Hauptmann válasza hunluigi (#38653) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ő már nem foglalkozik telefonokkal.

(#38655) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A mai nap behúztam a Note 9-et, így megvan a Note 3 utódja, ami sajnos egy véletlen baleset során félig-meddig elhalálozott. De szeretném feltámasztani, amint találok szép állapotú donort, megjavítpm.

(#38656) apaszka válasza Hauptmann (#38655) üzenetére


apaszka
veterán

Amoledus! Öt keresd!
Nota4 topikban is ott szokott lenni!
Hirdeti is magát [link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38657) Hauptmann válasza apaszka (#38656) üzenetére


Hauptmann
addikt

Már beszéltem vele, jobban járok, ha keresek egy donort.

(#38658) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!

SOS Segítség kellene!

Note 3 akkumulátor Győr/Székesfehérvár között szerezhető valahol? Feleségem aksija tegnap full feadta hirtelen az életet!

Köszönöm előre is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38659) fojtviki válasza apaszka (#38658) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nahat, eleg erdekes ez, mert nekunk jott valami frissites, erdekesnek is talaltam. Utanna elkezdett hulyen viselkrdni a telefon, kirakta a jelet, hogy tolt, de nem toltott, most meg kb 1 oraig birja ossz vissz:(

Egy eve van ez meg, eddig jo volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38660) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Visszatértem, meggyógyult a jó öreg Note 3, megmarad másodlagos telefonnak a Note 9 mellett.

(#38661) cultfeca


cultfeca
tag

Sziasztok.Keresek egy szervizest aki bevállal egy Note3 kijelző cserét.Illetve össze kellene rakni a telefont egy új gyári kijelzővel, úgyhogy a telefon darabokban van.Kijelző is kellene hozzá.Tudtok ajánlani valakit aki megcsinálná?Félre sikerült szervizeltetés miatt kellene a szervizes és amiatt van darabokba a telefon

[ Szerkesztve ]

(#38662) hhenry válasza cultfeca (#38661) üzenetére


hhenry
őstag

Hello! Esetleg ő:[link]

(#38663) apaszka válasza Hauptmann (#38660) üzenetére


apaszka
veterán

:C

Tudtok reklámnentesítésre root nélküli megoldást!?
AdHell 3 nem játszik sajna!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38664) Tav-Csoves válasza apaszka (#38663) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia, én az Adguard-ot használom, megelégedéssel.
Több lehetőség is van.
Amennyiben nem akarsz fizetni érte, használhatod az Adguard dns-ét, amit [link] ebbe a programba újként beírva, blokkol.
[link]
Többféle dns létezik, a sima default a reklámokat, és a veszélyes kódot tartalmazó oldalak betöltését blokkolja, a család védelmes pedig a felnőtt tartalmakat tartalmazó oldalak elérését is ellehetetleníti.
Fizetés ellenében van külön Android, és pc védelem, és hát a fenti ingyenes lehetőséget akár az otthoni routerbe is be lehet állítani.

(#38665) apaszka válasza Tav-Csoves (#38664) üzenetére


apaszka
veterán

:R Köszi!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38666) synex70


synex70
csendes tag

Sziasztok!

Van valamilyen lehetőség a Note 3 kártyafüggetlenítésére?
Ha igen, tudtok leírást vagy linket adni, ami alapján meg tudom csinálni?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#38667) Tav-Csoves válasza synex70 (#38666) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A sajátkezüleg történő függetlenítés Magyarországon illegális.
Függetlenítést lehet számla felmutatása ellenében díjmentesen az adott szolgáltató bármeliyk ügyfélszolgálatán kérni személyesen, mely díjmentes, és legális.

(#38668) seger


seger
addikt

Használ valaki vr szemüveget note3-al?

(#38669) mentic18


mentic18
tag

Na, most látom, hogy Updato-n van 5.1 2016.01-el.
Hogy a jó istenbe nem vette itt észre valaki? :D

Samsung Galaxy A53 5G

(#38670) Hauptmann válasza mentic18 (#38669) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mert a Note 3-am a fiókban pihen. :DDD

(#38671) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Jó is volt ez a teló. Amúgy nem jó az 5.1.-es verzió, fail-t írt ki az odin. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#38672) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Másnál se frissül a youtube?
Más alkalmazások rendszeresen frissültnek, de a youtube 2019.07.30-án frissült utoljára.
Próbáltam eltávolítani, majd újratelepíteni, de nincs változás.
Egyelőre még működnek rendesen a videók, kérdés, hogy meddig...

(#38673) vodrosjozsi válasza Misi 007 (#38672) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Yap, nálam is ez volt.
Ugyanez a messenger de az már nem is működött szal raktam rá egy másik rendszert.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#38674) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

visszatérek a régi note3-hoz, ebben kérnék segítséget.

1. tud valaki segíteni abban, hogyan tudok Kitkatot (vissza)varázsolni rá?

nekem van egy régi készülékem, amin sikerült megőrizni a a Jelly Beant, az is jó, de a kitakat az utolsó aminek használható dizájnja van (többek közöt)

2. Meg is kellene rootolni, a merülést jelző hangot mindenképp szeretném eltüntetni róla :W

vagy ha a rootolás bizonytalan, nem tudom vanank-e gyári romok hozz. valahogy el lehetne tüntetni???

3. használt valaki Knoxot Note 3-on (4-en?) Melyik fut a Kitkat-on?

a Jelly Beanen csak 2.0 verzióvolt fenn, amire alig van app, a Lollipopon 2.3 fut, amin már van galaxy store (a maga óvodás választékával), a note4-en futott a 2.4 (2.41 vagy 2.6), amin teljes google store van, csak jsajnos az már nem tud offline belépni,8a a samsung meg 2017-ben lekapcsolta a szervert)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38675) Tav-Csoves válasza Wolfskin (#38674) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia Wolfskin! :)

Megkaptam a privát üzeneted, - igaz eme hozzászólásodat a pü előtt kb 1 órával vettem csak észre.
Nem lesz egyszerű a kérés, de nem lehetetlen!
A legegyszerűbb, ha egy PIT file csomagot tennél majd fel ODIN-al. Erről részletesen írtam az összefoglalóban.

A PIT fileokat elkezdtem beszerezni, de a folyamat rajtam kívülálló okok miatt kicsit nehézkes, lassú, emiatt a türelmed kérem.
Ha meglesznek a PIT fileok, itt ismételten közzéteszem, és az összefoglalóba is beteszem.

A PIT file rom reményeim szerint a magyar 4.4.2-es droidot fogja tartalmazni.
Ha az felment odinnal, utána rootolhatod - knox ugrás nélkül - a készüléket.
A knox lényegében egy olyan része a telefonnak ahová üzleti felhasználók tárolták a céges adatokat. Ha te nem használod a knox programot, akkor hátrányod nem fog érni, ha ehhez a részhez a későbbiek során nem tudsz hozzáférni.

(#38676) Wolfskin válasza Tav-Csoves (#38675) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szia, köszönöm!
a PIT nekem egyelőre kínai. Annyit tudok, hogy befizettem a sammobil oldalra, és ott letöltöttem minden gyári romot. Nekem jó a gyári 4.4.2 kitkat is. A lollipoppal a legfőbb bajom, hogy a fehért hátterű menük kisütik a szemem. sokat használom éjszaka is, és a régi jelly beam után a note 4 olyan volt, mint egy arculcsapás. ÉS a legfurább az volt, hogy kórusban éltették, örüljek, hogy új, hogy más mint volt, az újság is fehér alapon fekete betű (mondjuk az nem világít). Kicsit olyan volt, mintha azt éltetnék, hogy milyen mázli, hogy megvakultam, nem kell többé szemüveg. szóval volt egy android ami jó volt, és nekem nem is kell több funkció. A jelly bean nem visszatehető ( az első note3-om még az fut, még 13 őszén, ahogy kézbe vettem letiltottam minden frissítést,. ahogy szoktam, és hogy áldottam az eszemet érte! csak sajnos egy beázás miatt a gsm része megbízhatatlan lett)

a knoxot használom, és te vagy a 3. ember az elmúlt 7 évben, aki tudja mi az (mármint azon kívül, hogy a knox egy számláló, ami ugrik egyet garanciával együtt). Ez is a bajom, hogy a note 4-em, mikor meghalt, a tartalék készülékkel már nem tudtam belépni, mert a 2.4 verziótól kezdve a knoxból myknox lett és onlinehoz kötött, és a samu 17-ben megszüntette a szervert, ami beléptette (regisztrálta). hosszan leveleztem a magyar és a német samsungagl is, de reklámszövegeken kívül nem sokat tudtam meg tőlük. a knox, meg mintha a pentagon szerverének jelszavát kértem volna. az első reakciójuk: minek az magának? felejtse el!

pedig a 4-en már futott knox alatt is egy rendes billentyűzet (anisoft), volt google store, lehetett telepíteni bármit

a note 3 az utolsó, ahogy offline knox fut, tehát be lehet lépni a konténerbe, igaz, csak galaxy store van rajta, a maga óvodás játékaival. de pl. egy total commander sehol. próbálgattam, de se appokat, se a galaxy store-t nem lehet telepíteni alá. félmegoldás. de még így is féllel több, mint a semmi. az igazi az lenne, ha találnék használt note 4-e, C verziót, ami be van lépve a knoxba, de mivel hármunkon kívül senki nem tudja mi az, ez teljesen kizárt. és a másik, hogy ha találnák is, az egyedi megoldás lenne, nem reprodukálható, márpedig ha szerencsém volna még pár évet elkitkatoznék.

apropó, egy gyors kérdés a note 9-en van valamiféle knox, vagy hasonló, vagy teljesen leálltak vele?

szóval a kérdés, hogy note 3-ra kitakat, és/vagy root után fut-e még a knox, belehet-e lépni a konténerbe. és ha igen, hogyan csináljam?

köszi, üdW

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38677) Tav-Csoves válasza Wolfskin (#38676) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

hű.. hát erre nem is tudom mit írjak. :DDD
A knox-ot soha sem használtam, mert nekem elég volt a sima user android környezet, emiatt csak annyit ismerek amennyit írtam, tehát soha sem használtam, nem léptem be a felületére, és csak annyit foglalkoztam vele, hogy ugrik e a számlálóm, vagy nem...

Az pedig a másik, hogy a Samsung Galaxy Note 3 N9005 telefon volt az első, és egyben utolsó Samsung telefonom, mert utána a Huawei Mate 9-est, azután pedig most a Huawei P30 Pro-t nyüstölöm, így az emlékeim és rutinom jócskán megkoptak az évek alatt...
A KitKat-ig el tudlak vinni (4.4.2) de az is konkrétan a fenti Téma összefoglaló szerint menne.
Annál pedig részletesebben, jobban sem itt nyilvánosan, sem pedig privátba nem fogom tudni elmagyarázni, mert már kimentem a Samsungból.
A KNOX Note 9-en nem tudom, hogy alkalmazták e, erről bővebben a Note 9-es topicban tudnál olvasni.
Tehát amit tudok segíteni azaz, hogy a ROM-ot ki fogom ide tenni, amint megkaptam minden szeletét az internetről, ez előreláthatólag még a mai napon megtörténik.
A PIT-es rendszerekről, azoknak használatáról szintén írtam a téma összefoglalóban.
Megértésed kérem, és köszönöm.

(#38678) Tav-Csoves válasza Wolfskin (#38676) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia!

Sajnos mégsem tudom beszerezni neked a PIT file-os rendszert, így csupán a sammobilról tudnád letölteni az 1 fileos rendszert, és az 1 fileos flash megoldást tudnád használni a téma összefoglaló alapján.
Sajnos hiányzik egy darabka a PIT-es rendszerből, és emiatt nem tudom azt elküldeni. :W Hibás a tömörített file.
Tényleg sajnálom. Ez a telefon már nagyon régi, és az internet noha nehezen, de néha tud felejteni. Ez persze nem azt jelenti, hogy valahol a net egyik bugyrában ott lehet egy példány, de a google.com, és a yandex.com keresőkkel nem találtam XEH UGNG végű rendszert ami PIT-es lenne.
Persze az egyfileosra meg ott van a sammobile.

(#38679) Wolfskin válasza Tav-Csoves (#38678) üzenetére


Wolfskin
őstag

Értem, köszi szépen a segítséget. A PIT-es és egyfájlos közt mi a különbség? Nekem a sammobile romok megvannak, azokat letöltöttem. Azok jók?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38680) Tav-Csoves válasza Wolfskin (#38679) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

természetesen jók azok is, a PIT előnye az, hogy teljesen - az összes partíciót - újra flasheli az odin, szemben az 1 fileossal ami csak az "AP" részt.
2 dologra mindenképp figyelj:
Az ország jelzés XEH (ha magyarországi a telefon)
A model szám is fontos! A legelterjedtebb az N9005. Az akkumulátor alatti matricán van ez a szám. Csak a megfelelő számmal ellátott fw-t szabad flashelni.

(#38681) Wolfskin válasza Tav-Csoves (#38680) üzenetére


Wolfskin
őstag

Értem kösz. Vagyis nem értem. Mi a különbség? Jobb ha az összes partíció újra van flashelve? Nekem, mint felhasználónak milyen előnyöm/hátrányom származhat, ha nincs?
Én csak annyit szeretnék, hogy kitat menje n, működjön a knox, és a merülést jelző hang szűnjön meg. bár ez utóbbi, azt hiszem csak ábránd ,marad...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38682) Kurrens


Kurrens
tag

Ha valaki még használ Note3-at, javaslom a Havoc 3.7 felrakását az XDA-ról. Android 10, ram és akksi kezelés tökéletes. Szuper a wifi és GSM térerő is. A hibája, hogy nem Samsung oprendszer, így nincsenek Samsung appok, szolgáltatások, az S-pen csak külső programokkal megy. Több, mint egy hónapja használom és eddig 0 hibát találtam benne. Sokkal jobb, mint amikor megvettem a telót (2013). :)

(#38683) seger


seger
addikt

Sziasztok.

Note3 tudja a wifi hívást?

(#38684) gfedcba


gfedcba
friss újonc

Sziasztok!
Most szereztem használtan egy ilyen remek telefont! Melyik a leggyorsabb, stabilabb rendszer rá, ami mellett a toll is használható?

Köszönöm a választ!

(#38685) seger válasza gfedcba (#38684) üzenetére


seger
addikt

Én most raktam fel
Ezt

(#38686) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Hosszú idő után a HDD-imet átnéztem, és találtam 5 fileos - pit fileos - romokat, amiket ismételten megosztok veletek!
Már régóta váltottam Huawei P30 Pro-ra és az én Samsung Galaxy Note 3-at már évek óta eladtam, emiatt az alább közölt linken található ROM-okat nem nem teszteltem, régi másolatok, így MD5 verifikácót sem csináltam ezért mindenki csak saját felelősségre használja.

gDrive

Mindenkinek jó egészséget, és kitartást kívánok!
Üdvözlettel:
tnilabk

(#38687) seger


seger
addikt

Valaki használja még rajtam kívül ezt a készüléket?

(#38688) nggabi válasza seger (#38687) üzenetére


nggabi
nagyúr

:N :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#38689) seger válasza nggabi (#38688) üzenetére


seger
addikt

Sejtettem. Én cégesnek használom még. Valami jó romot keresek rá.

(#38690) Beri válasza seger (#38689) üzenetére


Beri
addikt

Mi a baj a gyárival?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38691) joy01dani


joy01dani
csendes tag

Sziasztok! Kipurgált az akksi sajnos, van valakinek tippje, hogy honnan érdemes rendelni? Csupa olyat találok, ahol már vagy nem árulják, vagy 4-5 éves akksit tartanak raktáron... utóbbit me, sok értelme lenne beletenni, az előzővel is már befürödtem. Valakinek van valami tippje?

Alcatel 302> Nokia 3310> Sony J6> Nokia 5510> Nokia 3100> SE K310i> SE P800> SE v630i> SE K770i> SE P990i> SE K770i> SE P1i> Vodafone 845> Samsung Galaxy 3> SE Xperia X10 Mini Pro> Huawei G300> Prestigio 4505> Samsung Note 3>S7 Edge> Samsung A71

(#38692) seger válasza Beri (#38690) üzenetére


seger
addikt

Nem gyári van rajta. Note7 port.
Kerestem MIUI-t, próbálni. Egy régebbit találtam, nem volt benne magyar nyelv.

(#38693) zed19 válasza joy01dani (#38691) üzenetére


zed19
csendes tag

Szia!
Én ezt vettem, eddig kellemesen csalodtam benne : [link]

(#38694) zed19 válasza seger (#38692) üzenetére


zed19
csendes tag

Szia!

Én a LineageOS-t raktam fel, mert néhány app, már nem ment az ezer éves gyári rommal :)
Napi használatban van - 9 éve van meg, még gyári benne minden - de keresgetem az utódot...
:)

[ Szerkesztve ]

(#38695) geryboro


geryboro
senior tag

Csak pár képet feltolok, jó pár év távlatából eltudom mondani hogy ez volt az egyik legszebb telefon amivel találkoztam.




és a tokok, hátlapok:

utolsó sor 2. smart IC-s okostok, egy gyári bőr tokot beáldoztam érte.

A telefon gyárilag ezüst variáció volt.

ami cserélve lett rajta:
arany mid-frame
kijelző
arany s-pen
Jubatec 3500mAh akksi
Qi töltő lap
2 SIM adapter
tempered glass védő fólia kijelzőre
tempered glass védő fólia kamera lencsere

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.