Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) zack válasza KTTech (#245) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor biztos csak lehúzás egy 1.000.000ft Eizo monitor... :U
De most már kíváncsivá tettél. Mi nem tetszik az IPS-ben?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#252) Necc válasza Cyberpunk (#244) üzenetére


Necc
addikt

Most komolyan ezen alltok neki vitatkozni egy mobil keszulek torpe kis kijelzojen?

Nyilvanvaloan nem fogja leverni az U szerias Dell monitoromat ez az AMOLED amit ebbe pakolnak, de azert nem annyira gazos szinterre mint ahogy azt gondoljatok. Siman bevallalhato grafikai munkara, az adobeRGB szinterrel kiexportalt kepeimet is (mobil mivoltahoz kepest!) tokeletesen jol jelenitette meg, bar sajnos zoldben egy kicsit elverzett (sargas).

Vagy nezzetek meg a muszerrel mert oldalak meresi eredenyeit, sok mobil panel egyaltalan nem kap ilyen szintu kalibralast mint a Note 3.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#253) Cyberpunk válasza Necc (#252) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"torpe kis kijelzo"

Ez vicces volt, bár ugye mihez képest. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#254) falijja válasza Cyberpunk (#249) üzenetére


falijja
őstag

Sajnos élőben mégjobban előjönnek az ips hiányosságai...persze csak amoled mellet...

(#255) KTTech válasza zack (#251) üzenetére


KTTech
veterán

Pl. inhomogenitás (a telefonokban nincs DUE), a fekete szint a béka s*gge alatt van (ezzel a kontraszt arány is, mert teljesen felesleges a 3-500cd/m2, amikor normális körülmények közt 70-100cd/m2 közt kell használni - ha monitorokról van szó), de ott van még az IPS Glow is, ami engem speciál zavar (jobban, mint az S-PVA shift-je).

A Panasonic G30-as plazmám mellett világít az EIZO-m, ha fekete háttér mellett dolgozom... és ez még sPVA, tehát mélyebb a feketéje, mint az IPS-eknek.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#256) flesli válasza Cyberpunk (#249) üzenetére


flesli
tag

Szerintem ez egy annyira meddő vita, kinek melyik jön be jobban.
Egyébként azért sok különbséget nem lehet tenni, szóval nem olyan mint egy fekete fehér TV VS színes TV.
Kicsit ez az mp3 vs flac -hoz hasonló, amikor jó pár ember kijelenti, hogy nem hallgat mp3-at mert az nem tökéletes, ami persze érezhető is egy olyan dologba amit az emberek kb 95 % a nem tud megkülönböztetni, mivel alkalmatlan rá, hogy meghallja azokat a különbségeket, ráadásul egy olyan közegbe ahol utca zajjal párosul a zene. Ott nyilván annyira kivehető egy fülessel a különbség.

(#257) Eclips21 válasza KTTech (#245) üzenetére


Eclips21
őstag

Amúgy nekem volt SGS-em sokat volt használva nagyon. 2éves gari lejárat előtt eléggé be volt zöldülve nem volt kék persze programmal korrigáltam és feljebb húztam. Mikor már nagyon-nagyon zavaró lett gariban cseréltettem utána össze se lehetett hasonlítani a régivel. Barátnőmnek is SGS-e van és neki mérföldekkel jobb volt a kijelzője persze csere után megfordult az enyém lett a sokkal jobb. Arra célzok hogy sajnos újkorában nagyon szép de elhasználódik amúgy most S2-m van és nem olyan mint amit az egyik haverom nemrég vásárolt. "kopó alkatrész" a kijelzője :S de szeretem :P

(#258) Integrale válasza Necc (#252) üzenetére


Integrale
veterán

Színekről valóban kár vitatkozni, nem ugyan olyan a szemünk, ezt kéne megérteni.
Viszont előnyei és hátrányai minden technológiának vannak, ezekkel vagy megbarátkozik valaki vagy nem.
A tények mellett azonban kár elmenni és nem létezőnek tekinteni a hibákat!

"Bad reklám is reklám too"

(#259) KTTech válasza Cyberpunk (#249) üzenetére


KTTech
veterán

Ha kékes, akkor ugye a fehér szín az 7000K fölött lenne. Na, ez addig igaz, amíg nincs normálisan beállítva. Már az én Note1-em sem mutatja már ezt a "hibát" - igaz némi kiigazítás után (nem Samsung ROM-al), de a teljes fényerőtartományban konstansan tartja a D65-öt.

Az LCD-nél a fehér szintet elsősorban a háttérvilágítás adja, másod sorban a színszűrők (a beállított RGB görbe alapján), és már el is jutottunk oda, hogy az LCD-ket is LED-ek világítják meg (jó eséllyel nem speciális, kompenzált típusok, mert olcsónak KELL lennie), így az LCD-k színe is csúszkálhat, fényerőtől függően.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#260) flesli


flesli
tag

Meg egyébként a fórumozok többsége férfi, mi meg kb 6 szint ismerünk :D

(#261) Locutus válasza Eclips21 (#257) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem van egy 2 éves, meg egy 1 éves S2 is itt, egyiknek sincs semmi baja a kijelzővel. Szerintem ha voltak is gondok az amoled körül, azokat már kinőtte rég. Főleg a note3-nál már teljesen irreleváns ilyesmit előhozni.

A Padfone2-mben pl Super IPS+ LCD van, ami persze nagyon fasza fehérrel bír, feketéje meg szinte nincs. Ja és színhűsége se, mert pont úgy túl van húzva mint az S2 amoledje :) Egyik sem színhelyes, ennyit erről.
Ja, amúgy a note3-ban állítható legalalább a kijelző színvilága gyárilag, az opcióknál. De ha nem lenne állítható is leszarnám, mert a telefonnál nem számít. Max az érdekel, hogy fekete háttérre állítva egy fekete note3 baszott jól tud kinézni :) LCD-vel viszont ezt kár is megpróbálni...

Ha Zenbookhoz lenne OLED már egyetlen LCD-m se lenne itthon :) Most is egy pana 50GT60-ról írok...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#262) KTTech válasza Eclips21 (#257) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnos ez az egyik hátulütője az AMOLED-nek (és minden aktív kijelzőnek) :( Viszont ezen évről-évre javítanak, és egyre hosszabb ideig tudják "garantálni" a színegyüttfutást (már elértek oda, hogy több, mint 50E óráig tudják garantálni - ez a feltétele a TV-kben való használatnak - a Note3-ban már ilyen technológiájú a panel, ha jól tudom).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#263) Cyberpunk válasza KTTech (#255) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Viszont szépen betud égni, akár csak a plazma! És folyamatosan veszt a fényerejéből.

A Note 1 meg inkább hagyjuk volt több mint 1 évig benne részem, az minden csak nem szép kijelző. Megváltás bármilyen IPS azután.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#264) zozyk


zozyk
addikt

Úgy érzem,nem ez lesz a szakmai note3 topik... :W

(#265) Eclips21 válasza KTTech (#262) üzenetére


Eclips21
őstag

hát ja sajnos ilyen, majd ha nagy leszek veszek egy aktuális szériás galaxy/note készüléket :D de ha tényleg 50ezer órás a kijelző akkor nem kell sietnem :D

(#266) Cyberpunk az alma biztos nem fog bele tenni nem kell félned

[ Szerkesztve ]

(#266) Cyberpunk válasza Cyberpunk (#263) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De hagyjuk a témát mindenkinek más a szép, de egyiket sem lehet a másik felé emelni, mert abból lesz a shitstorm.

#267: ez van. Egy biztos nekem nem lesz többet AMOLED. ;] Jóval ritkább a "beégés" LCD-nél. Elég extrém használat kell ahhoz, ez mobilnál nem nagy dolog status bar például.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#267) KTTech válasza Cyberpunk (#263) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem még mindig note-m van, és rémálom az IPS/SPVA mellette :DDD A fényerő vesztés megjegyzem az LCD-re is igaz, olyan 25E óra után már csak felét tudja a háttérvilágítás az eredetinek.

A beégés igaz (bár épp most nézek egy szépen beégett IPS monitort... menthetetlen az is).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#268) Varszegig válasza zozyk (#264) üzenetére


Varszegig
veterán

Nyugi, minden samu topic így kezdődik. Az már megvolt, hogy minek ekkora péklapát?:)

(#269) zozyk válasza Varszegig (#268) üzenetére


zozyk
addikt

Ok,akkor visszanézek pár nap múlva,mikorra a trollok a következő teszt alatt fröcsögnek... ;]

Cyberpunk
Ugye tudod,hogy gariban cserélik a beégett kijelzőt samuék (igaz,nem a sufnigari)

[ Szerkesztve ]

(#270) Cyberpunk válasza Varszegig (#268) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hasonló a szitu az almás topicoknál.:U De majd kikopnak.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#271) hanti


hanti
senior tag

Samsung Galaxy Note 3 vs. Sony Xperia Z1 vs. LG G2 - Benchmark

[link]

A kijelzőket is érdemes nézni, nagyon kijön a különbség!

(#272) zack válasza Varszegig (#268) üzenetére


zack
nagyúr

Még szerencse hogy a vádakat nem veszem magamra volt S2, Note2, S4 tulajként. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#273) sebestyen93


sebestyen93
tag

De gyönyörű egy jószág! :D

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#274) Eclips21 válasza zack (#272) üzenetére


Eclips21
őstag

S4 és One között mekkora a különbség? milyennek láttad? jobb rosszabb? vagy csak más?

(#275) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Lehet elkerülte a figyelmem, de NFC nincs?

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#276) Varszegig válasza zack (#272) üzenetére


Varszegig
veterán

Szerintem nem is rád értettem:)

(#277) Kryczek


Kryczek
tag

Én inkább egy hagyományos nokiára meg egy iPad minire szavazok. De kinek mi jön be

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#278) jozso1989 válasza Varszegig (#268) üzenetére


jozso1989
őstag

Én nem is értem, minek ekkora teps... várjunk csak!?

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#279) Necc válasza AngeloDivina (#275) üzenetére


Necc
addikt

Van NFC, mikor a tarcamra rakom a telefont csipog is a bankkartyamra :(((

#278: ezt mar kitargyaltuk a masik note3 topicban, itt mar uncsi... :P

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#280) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon baba lett várható volt. A plecsni meg jogos :)

kengyel

(#281) zack válasza Eclips21 (#274) üzenetére


zack
nagyúr

Elég nagy. One jobb, de sok a kérdőjel a jövőt tekintve. Tehát hiába jobb, ha gond van vele, és 1 hónap a szerviz, mert Csehországba küldik javításra, ami vagy pozitív élménnyel zárul vagy köpködéssel. A hardver és a szoftver baromi jó. Ennyire optimalizált Androidos rendszerrel nem volt még dolgom mint amit a One tud. Az S4 döcögős hozzá képest, de talán nyugodtabban használható a háttér miatt.
One hajlamos a pixel hibára, a lézerrel CNC-zett alu ház pedig hiába minőségi, ha a festék amit rátettek hajlamos a kopásra. Szóval ha engem kérdezel a One magasan a legjobb az S800-as SoC előtti időkből, de mégis van ami beárnyékolja a ragyogását.

(#276) Varszegig

;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#282) grófné86 válasza Crafter32 (#36) üzenetére


grófné86
újonc

Hidd el van rá igény. Mindenki azt veszi meg, ami tetszik neki. Ha neked nem jön be, akkor nem veszed meg. Ennyi az egész. :DDD

Sony Xperia Z2

(#283) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Nem szoktam hozzaszolni Samsung termekekhez. Elolvastam a tesztet, szamomra tul nagy. Kollegam elhagyta a Note2-jet mult heten, mert egyszeruen kiesett a zsebebol, mert tul nagy volt a telefon.
Szamomra hatalams keszulek.

Az ertekeles szamomra erdekes, mert a bor hatasu muanyag felhasznalasaval 10 pontot kapott.
Viszonyitaskepp az 5S az aluminium es uveg kombinacioval csak 9 pontot ert el... :(

Biztos en vagyok az elfogult, es a bor hatasu muanyag valoban jobb anyaghasznalatot jelent, mint az uveg+ aluminium...

(#284) Semm1


Semm1
tag

Nekem valahogy mindig is a Note széria volt az Android telefonok csúcsa...Ez most sem változott, marhára tetszettek mind.
Bár nekem már túl nagy még az első is, ezért ha már divatból vennék(és adnék is ennyit egyért) telefont akkor S4-et vennék. :DD

(#285) lacuspapus


lacuspapus
tag

Öcccsééém....
Ezzel a hardverrel a symbian milyet gurítana édes istenem :D

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#286) h4h01


h4h01
senior tag

Látom innentől már csak a szokásos fika megy..

Ez egy baromira szép, jól összerakott, optimalizált kompakt phablet..A samsung ezzel jó irányba indult..Snapdragon 800-as mezőnyből nem kérdés, hogy ez a best..Valami kis előremutató fejlesztéseket is látok a Note III-ban amit a többi csúcsban nem pl.: USB 3.0 (nekem azért qrvára nem mind1 mennyi idő alatt töltöm fel, vagy mennyi idő alatt másolok rá több gigányi cuccot..), 3 GB ram, ami azért dícséretes..Mert ugye vannak olyan elvetemültek akik nem évente fogják cserélni a cuccot, így azoknak ez jó hír lehet, h a Note III az előremutatóbb a többinél..
A cikk kb. a felét mutatta meg annak amit a gép igazából tud..Youtube-on ezer videó van a készülék "rejtett" képességeiről, és marha jó, h mi mindent meglehet oldani pl. a ceruzával a szoftverben..A UI is minden oldal állítása szerint tökre más mint az SGS III-as korszaké (hiába néz ki úgy)..Szal a samsung ezt odatette, de rendesen, baromi jó lett a végeredmény, engem megvettek kilóra..

zack: LG G2 még akkor sem kéne ha utánam vágnák..Egyszerűen az az UI, az a hátlap, az a "support" ha rágondolok hányingerem van jajj..Akkor már talán a Nexus 5-nek több értelme van, bár ott meg az akksi, és a fix 32 giga..Csütörtökön lehetőségem lesz megtapizni, de félek h nagyon hamar elcsábulok...

Bye Bye S3 szép másfél évet töltöttünk együtt, de ugye megérted, h a Note III finoman szólva köröket ver rád, és a kanyarban nem vagy hozzá képest..VISZLÁT Drága kis telefonom..

(#287) KTTech válasza Touch-ko (#283) üzenetére


KTTech
veterán

Ez üveg (részben, mivel csak egy Gorilla Glass 3 van az elején - de ez igaz az Almára is, igaz ott még a 2-est használják) + kevlar és szénszál keverék, ami legalább olyan erős anyag, mint az alumínium de jobban tolerálja a torzulásokat, aminek ki van téve egy ilyen telefon - később törik pl. az AMOLED kijelző és a főpanel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#288) tzsolesz válasza hanti (#271) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Milyen különbség?

Még mindig túlszaturáltak a Samsung színei. Az S3 LTE-t természetes módban használom, pont ennek a kiküszöbölése miatt. Egyszer lenne már egy olyan kijelző csúcs telókban, mint az Optimus Blackemben volt. Nah, azt visszasírom.

(#289) Burt1793


Burt1793
veterán

Ezen behaltam: "Nem lehet összetéveszteni az apple valamely termékével.." :D
Nem tudom, szerintem az iphone-ok ugyanolyanok 4 éve, ráadásul ez az egyetlen termékük, amivel telefonálni lehet. ;]

(#290) Peterson_


Peterson_
addikt

Na, megvolt a személyes találkozó az Árkádban...kicsit féltem, de baromira bejön.
Fekete verzióban a hátlap elég meggyőző és tapintásra is is jó.
A kijelző első blikkre tényleg jobb auto fényerőn, viszont az S pen nem volt benne, szóval azt nem sikerült kipróbálnom.
Hát...must have, csak nem 240-ért( ott az MM-ban ennyi most):(
Majd Februárban...csak ne lenne olyan messze...

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#291) zack válasza h4h01 (#286) üzenetére


zack
nagyúr

Mindegyik UI-t lecserélheted az általad használt Launcher-re. :U Miért is fontos, és hogy lehet a mai világban ezek után fontos a UI? :F Ahogy meglesz bármelyik, megy fel rá a Next Launcher 3D. Na ez a nagy betűs UI. Ehhez képest sehol sincsenek a gyári megoldások.
A frissítések is kezdik elveszíteni a létjogosultságukat. Ha jók az alapok, teljesen mindegy, hogy 4.2.2 vagy 4.3. A KitKat ugye nagy ugrás lesz, de ezt még az S600-as telók is megkapják, ebben biztos vagyok. Első körben jönnek majd a zászlóshajók, mint Note3, One Max, G2, Z1...
Optimus G-től kezdve azért az LG-nél új időszámítás kezdődött. Azóta összekapták magukat.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#292) Necc válasza h4h01 (#286) üzenetére


Necc
addikt

Az eg egy adta vilagon semmit se fogsz profitalni az USB3 sebessegebol, a fajlmasolas ugyanugy gyotrelmesen lassu mint "sima" USB2-n, es tovabbra sincs mass storage mod.
Az USB3 szabvany viszont egy picivel nagyobb aramerosseget ir elo, igy gyorsabban tolt.

#291: bugd+ ~3.600Ft az a launcher :Y

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#293) KTTech


KTTech
veterán

Nekem sajnos várnom kell júniusig a megvásárlásával, akkor tudok újra aláírni a csomagomra a T-nél... addig kihúzom a Note 1-el. Az aláírásban található ROM/Kernel párossal elég jól megy, szerencsére :) és ha minden jól megy ennyi idő alatt kijönnek és jórészt bugmentesítettek lesznek a Note3-ra a 3rd party ROM/Kernel párosok, amivel tovább lehet csiszolni a működését (igaz ha CM alapú, akkor a Samsung sallangokat el lehet felejteni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#294) nggabi


nggabi
nagyúr

jóteló :C

a méret fikázása úgy látom örök téma marad :U

"szenyor dzsíííí"

(#295) panpeter92 válasza Cyberpunk (#266) üzenetére


panpeter92
tag

Volt Samsung Galaxy S Advance-m égett be. 2 nap volt a szerviz, míg kicserélték. Azt még hozzá kell tenni, hogy beleírtam a hibaleírásba, hogy a keret is karcos, ha ki tudják cserélni megköszönném. És kicserélték. Sőt a hátlapot is. Full fóliás új telót kaptam vissza. És az ismeretségi körben is volt hasonló eset. Ezután a páromén is kicseréltettem a kijelzőt, mert karcos volt. Amíg ilyen szerviz van, szerintem édes-mindegy, hogy beég-e vagy sem.

(#296) Cyberpunk válasza panpeter92 (#295) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Engem nem vigasztal ez a kicserélik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#297) F-ECT$ válasza Ixion77 (#234) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért az ár sem mindegy.

Dive ever, work never.

(#298) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Lehet, hogy egy buta kérdés lesz. Ha teszem azt feldobok egy akármilyen launchert, mert épp behányok a TW-től, akkor a toll funkciók megmaradnak? Vagy azok nem launcher függők?

(#299) Necc válasza 42861 (#298) üzenetére


Necc
addikt

A toll funkcioja teljesen alkalmazasfuggetlen, barhol elokaphatod.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#300) KTTech válasza Cyberpunk (#296) üzenetére


KTTech
veterán

A több, mint 1 évtizedes szervizes tapasztalatom az, hogy a leggyakrabban cserélt alkatrész az akkumulátor után a kijelző, majd a főpanel (mostanság) és legtöbb esetben nem törés miatt (technológiától függetlenül). Ilyenkor azért a jó szervizháttér aranyat ér. Persze a legjobb, ha nem kell cserélni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.