Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) aswmaster válasza gerner1 (#20849) üzenetére


aswmaster
tag

Szia.

Azért amiket küldtél, teljesen más problémák. Az, hogy egyedileg meghibásodik egy panel, nyilván semmi extra, tömeggyártás, benne van a pakliban. De ekkor alapvetően hibás a panel, már a vásárlásnál, észreveszed, gari, csere/javítás.

A Note 9-ek "green screen" hiábja teljesen más szitu! Nem arról van szó, hogy belekerült egy hibás panel egy-egy telóba vagy egy idő után megadta magát. Arról van szó, hogy egy hibás software update után túlhevült a CPU, ami degradálta a paneleket. Magyarul: kinyírták a Note 9-eket Olvass utána, kb mindenhol ott a probléma, akár a Samsung fórumban is talász infót róla:
https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note/Note-9-Display-Problem-Green-Screen/td-p/4317023/page/10
Folyamatosan írnak be (héten is pl), konkrétan előbb/utóbb kb minden készülék sorra kerül, nem úgy tűnik, hogy lesz kivétel...

Ami nem teljesen tiszta, hogy többeknek kicserélte a Samsung a készüléket vagy a kijelző/aksi kombót, de úgy tűnik, ez sem végleges megoldás, mert van olyan, akinél már újra jelentkezett a hiba. Sokan azt írják, hogy azért, mert az update óta a CPU mindenképpen annyira megmelegszik, ami már árt a panelnek, de a Samsung hallgat a problémáról... Van olyan, aki beírja, hogy felhívta a Samsungot és azt mondták neki, hogy ilyenről nem igen hallottak, ami azért több, mint vicces, mert ha beírod a google keresőbe a Note 9 green screen kulcsszavakat, dobálja az oldalakat és fórumokat. Azt is írta, hogy a customer care-es azt mondta neki, hogy hivatalosan ezt az issue-t 2020 december végével lezárták - mármint a nem nagyon létező problémát :D

Saját készülékemre: sajnos már nem garis (azt hittem, két év volt rá, de csak egy). Azt mondták ettől függetlenül, hogy kijelztő csere. Láttam, hogy itt 65+15-ért kicserélnék, de ugye semmi garancia nincs arra, hogy fél év múlva újra nem jön elő a hiba. Őszintén szólva nem tudom, megcsináltassam-e. Azt hiszem, írok ennek a cégnek, hátha már találkoztak a dologgal. Ha úgy meg tudják oldani, hogy minden adat/app/beálítás megmarad, akkor megcsináltatom, mert semmi kedvem újra beállítgatni mindent, ha nem, akkor valszeg elengedem a témát.
Azért sztem mindneképpen gáz a Samsung részéről, hogy elég nagy hullámokat vetett ez a probléma, de nagyon nem foglalkoztak vele. Legalább annyit elmondhattak volna hivartalosan, hogy oké, elcsesztük, de már kijavítottuk, így ha új kijelző/aksi van akkor többet nem lesz gond. De mivel ez sem teljesen tiszta (számomra legalábbis), nehéz okosnak lenni. Egyébként már a Note 20 Ultránál is olvasni green screen hibáról, bár az más jellegű, mint a Note 9-nél (az olyasmi, mint amiket te linkeltél, de érted, flagship...)

Ez az egész azért nagyon gáz, mert egy Flagship telóról beszél(t)ünk. Nem azt várom, hogy jön egy update 1.5 év után, ami kinyírja a kijelzőt, majd utána azt sem lehet megmondani, hogy egyáltalán javítható-e. Itt jön elő, amiért sokan istenítik az Apple-t...

Üdv mindenkinek és zöld mentes kijelzőt! :)
ASWmaster

[ Szerkesztve ]

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20852) gerner1 válasza aswmaster (#20851) üzenetére


gerner1
veterán

Én is tájékozódtam, és -én- más véleményen vagyok.

(#20853) Somatom válasza aswmaster (#20851) üzenetére


Somatom
veterán

Vmit nem értek. Hogyhogy előbb-utóbb mindegyikre sor kerül? Ha egy frissítéssel qrták el, akkor csak azokat a készülékeket érinti, amikre telepítették azt a frissítést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20854) gerner1 válasza Somatom (#20853) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, ismét ez a 'random szelekción alapuló' rontás, egy-egy update -ben....
- Többek közt, én is ezért vagyok szkeptikus, azon túl, hogy emlékeim szerint, eddig volt már több samu "flagship" típus a múltban, amelyekkel kapcsolatban felütette már a fejét ez "bújtatott módon történő direkt avultatás", ilyen-olyan szimptómát szoftveresen okozó 'dolgok'... De, érdekes módon mindig random válogatnak a legyártott mennyiségben....

[ Szerkesztve ]

(#20855) Somatom válasza gerner1 (#20854) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor én jó tesztalany leszek. Mint az aláírásomból látható, nem vagyok az a frissítgetős típus. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20856) aswmaster válasza Somatom (#20853) üzenetére


aswmaster
tag

Így van, ez értelemszerű.

Sőt, az sem tiszta, hogy közben javították-e a hibát, mert könnyen lehet, hogy ha már a mostani legújabb frissítést telepíted nem is érintene a dolog...
Nem variálnék, lecserélném a francba, a gondom az, hogy nincs mire.
Konkréten semmi nem tud olyant, hogy: toll, jack, véroxigénmérés, pulzusmérés. A Note 20 Ultra sem. Szóval arrafelé hajlok, hogy megpróbálom kicseréltetni a kijelző/aksi kombót, persze lehet, hogy idővel újra megszívom - vagy azonnal, de egy próbát megér.

Ami jó hír, hogy a cég amit linkeltem úgy ki tudná cserélni, hogy minden adat/app/beállítás megmarad, ezzel pedig sok időt spórolok magamnak. Még meggondolom és leírom majd a tapasztalatokat.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20857) aswmaster válasza gerner1 (#20854) üzenetére


aswmaster
tag

Én nem írtam semmilyen direkt avultatásos konteóról, egy konkrét hibáról van szó, ami elég sokakat érint, ennyi. Ha téged nem érint, örülj neki.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20858) gerner1 válasza aswmaster (#20857) üzenetére


gerner1
veterán

Én pedig, csupán ahhoz gondoltam több 'fényt' adni, hogy ezzel a hibaval is, feleslegesnek gondolom egy adott gyártót megjelölni sárosnak, miközben érdemi széles & mélyebb merítéssel jól látható, hogy más drága típusoknál is van (nem csak komkrétan ez..), az ertékesített példanyszámhoz viszonyítottan azonos %-ban.

Hidd el, értjük a csalódottságodat, de nembiztos, hogy vállalható megjelölni 1 gyártót: b.baknak...

(#20859) Prien válasza Somatom (#20855) üzenetére


Prien
addikt

Én sem. :D Lehet már csak én használok a világon 8.1-et a Note 9-en?

Iszonyú stabil, iszonyú megbízható, ezáltal iszonyú unalmas is. :))

Le kéne cserélni.... de mire???

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#20860) glaci válasza Prien (#20859) üzenetére


glaci
őstag

Nem vagy egyedül!
Én is úgy használom, ahogy vettem: 8.1 -el.
Így nem ér semmi meglepetés és garantáltam azt és úgy tudja, mint amikor megvettem.
(Kicsit lehet, hogy paranoia, de nem bízok a frissítésekben ...)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#20861) tylerddd válasza Prien (#20859) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez azért vicces kicsit, mert nálam a Telekomos szoftver megjelenés óta 10 van a készüléken és pont ugyanezeket tudom elmondani róla. Cserébe van egy csomó jó fícsör, ami a 9-ben nem volt :DDD

ui.: persze kinek mi kell, attól is függ!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20862) Prien válasza tylerddd (#20861) üzenetére


Prien
addikt

Csakhogy neked bármikor bezöldülhet a kijelződ... ;]

De azért reméljük nem fog!!!

A kevés is több a semminél.

(#20863) m1lan válasza Prien (#20862) üzenetére


m1lan
őstag

A szomszéd Note9-e mindig zöldebb. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#20864) tylerddd válasza glaci (#20860) üzenetére


tylerddd
veterán

Én premier óta itt rontom a levegőt, tehát ca. 2018 augusztus vége óta és nem igazán volt olyan, hogy bármelyik frissítés komolyabb hibát okozott volna. Talán a hívásrögzítés miatt volt, hogy sokan nem frissítettek vagy egyéb olyan alkalmazás miatt, ami nem ment az újabbakon, de kirívó eset nem volt ezekkel sem.

Én kimondottan kellemesen csalódtam a Telekomos frissítésekben (is), jó 7-8 év iOS után. Jöttek időben, a beígért időben.

@ Prien Nem örülnék neki :( , de hátha nem!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20865) Somatom válasza m1lan (#20863) üzenetére


Somatom
veterán

Hülyeeee! Majdnem kiköptem a sört. :C

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20866) Pxs válasza aswmaster (#20851) üzenetére


Pxs
aktív tag

Erre van megoldás, külföldön úgy hívják, hogy "class action lawsuit" (tömeges perelés). Ha minden ilyen durva szándékos hibánál meglépnék ezt min. pár ezren, a gyártóknak elmenne a kedvük az avultatástól, és a súlyos hibák leszarásáról.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#20867) Pxs


Pxs
aktív tag

Közben továbbra is keresek használható, eredeti Note 9 S Pent...

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#20868) glaci válasza tylerddd (#20864) üzenetére


glaci
őstag

Nekem most 2 éves a Note 9. Úgy vagyok vele, hogy inkább ne tudjon többet, de amivel megvettem, az az állapot tartson is ki végig, amíg használom. (Remélem még jó pár évig ...)

Annó az S3 LTE és az S4 esetén "megszívatott" a Samsung a frissítéseivel (legalább is nekem nem volt jó tapasztalatom).
Akkor eldöntöttem (és azóta is tartom magamat hozzá), hogy nekem az összes telefonom a "gyári" állapotában marad.
Lehet, hogy így lemaradok valami ujdonságról, de ha akkor nem kellett, amikor megvettem, akkor kibírom utána is nélküle.
Viszont mint írtam, így garantáltan nem fog kellemetlen meglepetés érni ...
Egyébként meg is vagyok elégedve a telefonnal és nem is akarok helyette másikat, ami azért ritka nálam! :)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#20869) tylerddd válasza glaci (#20868) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezt értem, de nekem meg 3 éves lesz augusztusban. Én akkor mit mondok majd, ha nem lesz semmi gond vele, miközben ment rá az összes frissítés és kiélveztem az ezzel járó előnyöket?! (Én a frissítéstől zöldülő kijelzővel kapcsolatban szkeptikus vagyok.) Egyébként pedig minden működik rajta a legfrissebb Telekomos szoftverrel. De ez is olyan, hogy általánosságban szerintem nem lehet beszélni arról, hogy a Samsung szoftverei lutri kategóriába tartoznak, vigyázz, ha frissítesz! Bármelyik gyártó, bármelyik készülékével kibabrálhat egy új szoftver (egyén szintjén is, nem tömegesen), még iPhone-nal is. Ez olyan, mint a Win10 PC-n.

Értem, hogy próbálsz okos lenni, de lehet nem kifizetődő, hiszen mint írtam, nem igazán volt itt arról szó, hogy a 10 taccsra tette volna vagy akár az élvezhetetlen használat szintjére vitte volna a Note 9-et.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20870) Pug válasza tylerddd (#20869) üzenetére


Pug
veterán

En sose fogom megerteni azokat, akik maradnak a regi rendszereken (kivetel termeszetesen az olyan esetek, amikor valamilyen alkalmazas must have valalkinek ami nem megy egy update utan).

Ha nekem az elso soft-tal kene hasznalnom a Note 9-et, mar nem lenne Note 9-em ;]

(#20871) Somatom válasza Pug (#20870) üzenetére


Somatom
veterán

Itt a bibi. Jó lenne frissíteni, mert 10 -en már normálisan működik a Kodi DeX -ben. Viszont, felhasználói alkalmazásoknak korlátozva lett a hozzáférés a SIM adatokhoz. Ezért nem találok olyan appot, amivel külön roaming adatforgalmat tudnék mérni. Ez meg fontos nekem. 9 -en jó a 3G Watchdog pro. Most melyik kezembe harapjak?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20872) m1lan válasza Pug (#20870) üzenetére


m1lan
őstag

Amikor megvettem a telefont, már ki volt rá adva a 9-es Android, de még a 8-assal kaptam készhez. Gyorsan végig is nyomkodtam a frissítéseket, mert nekem a OneUI kellett. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#20873) Prien válasza glaci (#20868) üzenetére


Prien
addikt

Szerintem teljesen jól összefoglaltad az én gondolataimat is ezzel kapcsolatban.

De megértem a másik oldalt is, akiknek fontos,hogy mindig a legfrissebb szoftver legyen a telefonján.

Nincs ezzel baj, kinek ez, kinek az.

Más: gyári protective tok nem porosodik valakinek a fiókjában? :)

A kevés is több a semminél.

(#20874) Pug válasza Prien (#20873) üzenetére


Pug
veterán

Más: gyári protective tok nem porosodik valakinek a fiókjában?

Sajnos nem, en is most vettem akciosan 3500-ert egyet, mert a korabbit megettem masfel ev alatt

(#20875) Prien válasza Pug (#20874) üzenetére


Prien
addikt

Hol vetted annyiért? :Y

A kevés is több a semminél.

(#20876) Pug válasza Prien (#20875) üzenetére


Pug
veterán

Meg van naluk, de csak kek, en is ilyet vettem

Sorry, ez nem protective, akkor ignorald az eddigieket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20877) Prien válasza Pug (#20876) üzenetére


Prien
addikt

Jaaa, szilikon nem kell, abban már széttört volna. Pedig csak egyetlen egyszer csúszott ki a kabátzsebemből a 2 év alatt.

A kevés is több a semminél.

(#20878) tylerddd


tylerddd
veterán

Én most egy ilyet újítottam vaskosabbat, matt TPU szilikon a széle, a hátulja szintén matt, alig átlátszó plexi-szerűség. Tök jól mutat a narancs gombokkal, amik kicsi lazán állnak, de jól reagálnak. Meg hát 1000 pénzért szerintem teljesen jó.

A másik pedig ilyen. Ez hátul és előre nyúlva matt, nagyon jó fogású TPU szilikon, az eleje/széle fényes szilikon. A gombok kicsit nehezen jártak az elején, de 1-2 hét alatt bejáratódnak. Ez is megérte a ~2500-öt és Németo.-ból 4-5 nap alatt itt volt. Ez vékonyabb, de nagyon jól fogja a készüléket, nem sorjás, remek kivágásokkal, árát meghazudtoló minőség. Spigen és hasonló gyártók 5-6-ért adna ilyeneket.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20879) Pug válasza Prien (#20877) üzenetére


Pug
veterán

Szerencsere ez hard cover, eddig csak 2szer repult, de meg gyari, szo szerint karcmentes allapotban van a telo :D

(#20880) aswmaster


aswmaster
tag

Sziasztok!

Igértem, hogy adok egy update-et a kijelző bezöldülés sztoriról.

Szóval, amennyire utánaolvastam/kérdeztem, csak kijelző cserével orvosolható a dolog. Samsungnál csak úgy csinálják meg, hogy elveszted az összes adatot róla. Szerviznél megcsinálják úgy, hogy megmaradnak az adataid, de meg kell adnod ugye a belépéshez a jelkódot. Na ezen veruiók egyike sem volt szimpatikus, úgyhogy inkább megcsináltam magamnak az egészet. Azért döntöttem így, mert nekem kell a jack dugó és a véroxigénmérő/pulzusmérő, amik az új note-okban már nincsenek bent. Ráadásul lényegesebben olcsóbban lett gyakorlatilag egy "új" telefonom.

fixshop.hu-ban megvettem a gyári alkatrészeket:
keret + kijlező (gyári szám: GH97-22269/22270)
hátlap (gyári szám: GH82-16920)
akksi (gyári szám: GH82-17562)
Ez így 110k volt (1 munkanapos ingyenes szállítással).

Akksit ugye nem kötelező cserélni, de mivel két éves épp a telefonom, mondom akkor már kicserélem azt is.
Ezen videó alapján csináltam, éln elpepecseltem vele 2 órát, de nyilván sokkal gyorsabban is végezni lehet, pláne, ha nem vigyáz valaki a régi alkatrészekre:
https://www.youtube.com/watch?v=rs0DvvBXleA

Igazából pár alkatrészt kell csak átteni a régiből, mert a gyári keret+kijlező kombóban szinte minden bent van, teljesen elő van készítve. Még a ragasztások is bent vannak, az sem kell pluszban semmi.

Ami jó ebben a módszerben:
1. 24 hó garancia van az alkatrészekre (ergo ha majd megint bezöldül a kijlező 2 év előtt, akkor ugye cserélik)
2. Minden adatod és beállításod megvan, olyan, mintha csak kikapcsoltad volna a telefont, ergo nem kell vacakolni költözéssel, stb (azzal úgyis elmenne a két óra...)

Remélem most pár évig megint nem lesz gondom :)

Üdv mindenkinek!

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20881) aswmaster válasza Pxs (#20867) üzenetére


aswmaster
tag

szia

itt van gyári:
https://www.fixshop.hu/potalkatreszek-samsung-note-szeria-samsung-galaxy-note-9/?f-535-15=59694

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20882) Somatom válasza aswmaster (#20880) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Jó tudni, hogy van ilyen lehetőség is. Bár, én inkább mentek, aztán resetelek. Korábbi tapasztalatok alapján megfogadtam, hogy nem szedek szét olyan eszközt, aminek a szereléséhez hatos villáskulcsnál kisebb szerszám kell. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20883) Prien válasza aswmaster (#20880) üzenetére


Prien
addikt

Szép leírás, köszi! Szerintem én sem mernék nekiállni, de jó, hogy itt vannak a gyári számok.

A kevés is több a semminél.

(#20884) aswmaster válasza Somatom (#20882) üzenetére


aswmaster
tag

:)
Nem vészes, a videóban "hímestojáskodnak", de mivel a keretet+kijlezőt és a hátlapot is cseréled, teljesen lényegtelen, hogy megsérül-e bármelyik az eljárás során. Nyilván, ha el akarod még adni akkor figyelni kell, a keret+kijlező+aksit én is eladom, de a hátlapot simán eltörtem. Olyan kényes rajt az üvegborítás, hogy azonnal bepókhálósodott, nem is szarakodtam vele, hogy szépen levegyem. Persze tökölős, de tényleg nem veszélyes a dolog. Olyan, mint minden más szerelés, csak piciben. Tény, hogy a villáskulccsal jobb bánni, a végére jojózik az ember szeme a kb 2-es csavaroktól :D

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20885) ace05


ace05
senior tag

@ #20880 aswmaster
Érdekes

Nem akarsz 2-5 órát eltölteni a visszaköltözéssel, ezért fizetsz inkább 110k-t.

[ Szerkesztve ]

(#20886) Prien válasza aswmaster (#20880) üzenetére


Prien
addikt

Most nézem, az akku kifejezetten jó árban van, a hátlap majdnem duplája.
Minél több szétszedős videót nézek, annál jobban kedvet kapok... :D
Még az is lehet, hogy az 5G elterjedéséig kihúzom a Note 9-el, meglátjuk.

A hátlap leszedése után maradt rajta elegendő ragasztó? Mert aki azt nem cserélte a videókban, az csak simán visszanyomta, nem tett alá semmit. :F

A kevés is több a semminél.

(#20887) Pug válasza Prien (#20886) üzenetére


Pug
veterán

Az uj hatlaphoz van uj ragaszto is.

(#20888) Prien válasza Pug (#20887) üzenetére


Prien
addikt

Azt vágom, de sok Youtube videóban csak visszanyomkodják a leszedett hátlapot. Nem tudom, hogy az úgy mennyire oké.

Más: most merült fel az igényem, hogy egy névjegyhez külön csengőhangot állítsak be. De lehet, hogy a 8.1 ezt még nem tudja? Nem találok beállítást erre. :D

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#20889) Pug válasza Prien (#20888) üzenetére


Pug
veterán

Jah, hat az en nezopontombol egyaltalan nem oke :DDD

Foleg ha ne adj isten meg akarsz valami nedvesseg elleni vedelmet, akkor minden esetben uj ragasztas kell...

(#20890) aswmaster válasza Prien (#20886) üzenetére


aswmaster
tag

Maradni marad, de ahogy a kollega is írta, valszeg a vízállóságnak annyi. De sztem esélytelen sérülés nélkül leszedni a hátlapot. Illetve le lehet, de nagyon tökölős, üveg bevonat van rajt, nagyon könnyen mégsésül. Egyszerűbb az új.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20891) aswmaster válasza ace05 (#20885) üzenetére


aswmaster
tag

Mi? Ezt most nem értem. Először is, nem 110, mert a keret/kijelző/aksi elment 10-ért, hanem 100k.

Másik, hogy mire is költöznék át? Ahhoz kéne akkor egy másik telefon is, nem? :U

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20892) m1lan válasza aswmaster (#20891) üzenetére


m1lan
őstag

Úgy tudom, hogy a Smart Switch asztali változata tud biztonsági mentést készíteni.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#20893) ace05 válasza aswmaster (#20891) üzenetére


ace05
senior tag

Lehet, hogy ez csak én vagyok, de ha gariban megtudják csinálni a telómat biztos nem fizetnék 100 ezret. diy módszerért. Kismillió alkalmazás van amivel lelehet menteni az alkalmazásokat, de én inkább annak a híve vagyok, hogy lementem a dolgaimat, újratelepítéskor meg újra letöltöm appokat. Én is elfoglalt vagyok, de én inkább visszaköltözök a telefonomra, mint hogy fizessek. De nem akarok szemrehányni, de tényleg. Ha ez neked jó pénz költés volt, egészségedre.

(#20894) gerner1 válasza Prien (#20888) üzenetére


gerner1
veterán

" Más: most merült fel az igényem, hogy egy névjegyhez külön csengőhangot állítsak be. De lehet, hogy a 8.1 ezt még nem tudja? Nem találok beállítást erre."
- Alapul véve, hogy S7/S7e + 8.0 droidon lehet, szerintem : igen .

S7 + 8.0 és Note9 +10 -es droidon is:
Névjegyzék ⇒ "a kérdéses névjegy" ⇒Szerkeszt ⇒ Továbbiak (vagy "Egyebek"..) : .... - és akkor már látható a csengőhang beállítás....

[ Szerkesztve ]

(#20895) JeffDebr


JeffDebr
tag

sziasztok!
Samsung Cloud meg fog szűnni (2021.06.30.) ezért arra kér, hogy legkésőbb 04.30.-ig költöztessem át az adataimat a OneDrive-ba. Megnéztem a tárhelyet, és kizárólag a Samsung Notes által létrehozott jegyzeteim vannak elmentve. De ezt nem én mentettem oda. Mikor jött az Android10, előtte biztonsági mentésként elküldtem a jegyzeteket egyesével emailben magamnak. Ezek szerint automatikusan mentődtek a jegyzeteim a Samsung Cloudba. Ám ha ez megszűnik, a jegyzeteim ugye nem törlődnek?

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#20896) tylerddd válasza JeffDebr (#20895) üzenetére


tylerddd
veterán

"Továbbra is igénybe veheti a Samsung Cloud más funkcióit, például a biztonsági mentést/szinkronizálást, és az egyéb adatok visszaállítását (például a Névjegyzéket, a Naptárat és a Jegyzeteket)."

Csak a galériára vonatkozó rész szűnik meg úgymond.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20897) JeffDebr válasza tylerddd (#20896) üzenetére


JeffDebr
tag

ez talán jó hír másoknak. engem zavar, hogy az "Egyéb szinkronizált adatok" részben van 8.73MB a Samsung Notes által. onnan nem lehet törölni és ha máshonnan lehet, nem szeretném a jegyzeteim elveszteni

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#20898) Prien válasza gerner1 (#20894) üzenetére


Prien
addikt

Nincs ott.
Lehet szerkeszteni a nevet, telefonszámot, duo és viber elérhetőséget és ennyi.
Ezért is csodálkozom, néztem már korábban is.
Hangoknál sincs.

A kevés is több a semminél.

(#20899) tylerddd válasza JeffDebr (#20897) üzenetére


tylerddd
veterán

A jegyzeteket nem érinti.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20900) tylerddd válasza Prien (#20898) üzenetére


tylerddd
veterán

Érdekes, nálam kezdetektől be van lőve néhány embernél, 8-tól indultam. Milyen fiókban vannak amúgy a számok? Google? Bár nem hiszem, hogy ettől függne.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.