Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Anulu79


Anulu79
addikt

Eddig észre sem vettem itt az oldalon, hogy ha az spent valami hivatkozás vagy "gomb" fölé tartom akkor mar nem a kis kör jelenik meg. Vagy ez eddig is így volt? :)

(#20552) FerencF válasza tylerddd (#20550) üzenetére


FerencF
kezdő

Igen, de a tévészolgáltatók nem lopják el az adataidat 😊. Mindegy, ez meddő vita. Te így látod, én meg úgy. Az a szerencse, hogy mindenre van megoldás és mindenki úgy használja, ahogy akarja. A böngésző tévére lővéssel nekem még sose volt gondom, csak ha iPadról használtam 😀. De N9-ről megy szépen.

(#20553) fulton válasza gerner1 (#20548) üzenetére


fulton
addikt

Értem, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20554) Pug válasza FerencF (#20552) üzenetére


Pug
veterán

Ezt folytatnatok privatban inkabb, koszi.....

(#20555) fulton válasza gerner1 (#20548) üzenetére


fulton
addikt

Milyen programot ajánlanátok leginkább rá? amivel lehet unrootolni

(#20556) #24536576 válasza FerencF (#20543) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én se szívesen fizetek érte, sokáig a Vanced ment nálam is, de amikor tv-re tükröztem az appot, ott volt reklám... Meguntam, haveromnak volt helye családiban, így megéri. :D

(#20557) #24536576 válasza petymeg (#20549) üzenetére


#24536576
törölt tag

YT Musicot pár percig használtam, folyamatosan meg-megakadt... Ment is a kukába. Spotival soha nem volt gondom, egyedül a mix-ek hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#20558) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Spotify only. Asszonypajtás függő. Mixeket nálunk nem jegyzik.

Spotify-nak a waze mellett Google map integráció is működik.

Spotify-nak a minősége is hibátlan, ill a saját lista/album/előadó alapján rádió generálás, ami nekem nagyon bejön még.

(#20559) gyuri81 válasza Soulfly842 (#20558) üzenetére


gyuri81
veterán

Freezer only :D (okositott Deezer)

(#20560) FerencF válasza #24536576 (#20556) üzenetére


FerencF
kezdő

Bocs, nem válaszolhatok, mert rámszólt valaki, akinek ez a téma nem tetszik. Nem tudom kicsoda, de nem merek vele ujjat húzni, mert ő mégiscsak Veterán rangú, én meg csak egy xaros újonc vagyok. Tudod, itt ez számít. Képes és följelent.

(#20561) #24536576 válasza FerencF (#20560) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én jobban aggódnék a prémium tagsága miatt. :D

(#20562) tylerddd


tylerddd
veterán

Más tapasztalja-e, hogy a Messenger reakciókat ugyanazzal a hanggal + rezgéssel jelzi a készülék, mint az üzeneteket? Hiába állítom át és kapcsolom ki a rezgést, ugyanúgy jelez továbbra is. Baromi idegesítő! A hang még OK lenne, de hogy a rezgést nem lehet levenni, ami nálam amúgy is csak lenémítás esetén működik, az nagyon gáz.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20563) Anulu79 válasza tylerddd (#20562) üzenetére


Anulu79
addikt

Talán tegnap cikkeztek mindnehol róla, hogy baj van a messengerrel.

(#20564) tylerddd válasza Anulu79 (#20563) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, de az a leállás volt. Ez általánosságban van úgy 2-3 hete. Mint a sötét mód melletti fehér értesítési és menüsáv.

+ most érzékelem, hogy sima üzenetnél is rezeg, hiába kapcsolom ki. Ez csak bug lehet akkor.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20565) FerencF válasza tylerddd (#20562) üzenetére


FerencF
kezdő

Igen, nálam is ilyen.

#20561LosBlancosrm A manóba. Akkor be tudja kapcsolni, hogy ne lássa a posztjaimat? Ezt a törést már nem tudnám elviselni.

[ Szerkesztve ]

(#20566) Anulu79 válasza tylerddd (#20564) üzenetére


Anulu79
addikt

Ha kikapcsolod a sötét módot akkor is van ez a hiba?

(#20567) tylerddd válasza Anulu79 (#20566) üzenetére


tylerddd
veterán

Elnézést, félreérthető volt. Az a sötét módos hiba szerencsére már jó ideje megszűnt. (kopp-kopp)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20568) #24536576 válasza tylerddd (#20562) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nálam az említéseket nem lehet kikapcdolni. :D De szerencsére csak a led villog.

(#20569) Anulu79 válasza tylerddd (#20567) üzenetére


Anulu79
addikt

A messengeres hiba miatt gondoltam a sötetmód kilövésére. :)

(#20570) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Akksival kapcsolatban lenne kérdésem. Decemberben volt 2 éves a Note-om. Ma reggelre csutkára lemerült, feltöltöttem 87%-ig, elindultam és kb úgy este 7-kor értem haza. Na most kártyát kellett cserélnem egy másik telefonba, mert 7%-ra merült.

Azért nem értem, mert spotofy-on és galaxy budson hallgattam kb egy óra - másél óra zenét. 15 percet messengereztem és kb ugyanennyi google maps volt benne, semmi több. Ja meg lőttem kb 30 képet a kirándulás során.

A kérdésem az lenne, hogy van e esetleg olyan app, ami megmutatja, hogy a hardver mely részei zabálják az akksit? Régen ez benne volt a droidos battery statokban, de most már a One UI-nál csak az alkalmazásokat látom, azt, hogy pl cella készenlét vagy ilyesmi, azt nem.

Valamiért nem akarom elhinni, hogy ennyit se bír ki már a Note. A gyenge térerőre gyanakszom, ami nálunk még annál is gyengébb. Vagy csak szimplán elhasználódott az akksi?

Pedig szerettem volna még nyárig kihúzni a cserét. :(

B kérdésem: hivatalos márkaszervízben mostanság mennyiért vállalnak akkucserét? (+ vállalnak e garanciát arra, hogy utána a telefon vízálló marad ugyanúgy)

Előre is köszi a helpet! :)

Vamos a la playa.

(#20571) #24536576 válasza juuzer (#20570) üzenetére


#24536576
törölt tag

Térerő nagyon zabálja az aksit sajnos, szóval simán lehet. Aksicsere [link], és soha nem volt a telefonon beázásos garancia. :D
___________________________________________

Nekem a kamera kezdett el megint hullámozni, de 45K-t biztos nem adok érte...

[ Szerkesztve ]

(#20572) juuzer válasza #24536576 (#20571) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor nem tudom, vegyek olyan telefont, amiben 5000 mAh van, ami kb egy kisebb külső akksi kapacitása, hogy KIBÍRJON EGY NAPOT? Nemár. :D Mondjuk azt nem tudom továbbra sem lenyelni, hogy míg 2018 végén ez a telefon nem sokkal 300k felett volt és ez volt a csúcstelefon, most már a Note 20 Ultra 480k körül van. Pedig baromira tetszik basszus. :(
Köszi a linket amúgy, én nem a sestore honlapján kerestem, hanem a Samsungén.

Hullámozni? Amikor a fókusz meghülyül és "búg" a kameramodul?

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#20573) tylerddd válasza Anulu79 (#20569) üzenetére


tylerddd
veterán

3 hibáról van már szó :) Cikkezős = leállt a rendszer, nem mentek/jöttek üzenetek, hívások szintén stb. Ez mindenkinél volt.

Fehér értesítési és menüsáv, miközben a teló és a Messenger is sötétre volt állítva, ez sokaknak volt itt. Szerencsére ez már nincs.

Értesítési hiba, amit írtam. Ez a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20574) #24536576 válasza juuzer (#20572) üzenetére


#24536576
törölt tag

Samsungnak alacsony a SAR értéke, így kicsi a sugárzás amit kapsz, viszont ez térerő gondokat okoz. Kínai csodák ilyenre nem figyelnek, azokat nem érinti ennyire a rossz térerő.

Búgás még nem volt, de igen, a fókusz hülyül meg. Pedig le se ejtettem, semmi ilyesmi.

(#20575) Anulu79 válasza juuzer (#20572) üzenetére


Anulu79
addikt

389 most még a Note20 ultra ha nagyon cserélni akarsz. :)

(#20576) juuzer válasza #24536576 (#20574) üzenetére


juuzer
addikt

Igen ezt tudtam, viszont tudtommal az egészségügyi határértéket egyik telefon se lépi túl. Tudom, hogy a Mi A1 vitte még régebben a prímet ezügyben. Annak nagyon durván kiugró SAR értéke volt.

Nekem anno búgott a kamera és olyan volt a kép, mintha egy 29 dioptriás szemüvegen nézném azt, amit le akarok fotózni. Aztán ez megjavult valamelyik frissítéssel. Az autofókusz motorja hülyült meg ott.

Vamos a la playa.

(#20577) juuzer válasza Anulu79 (#20575) üzenetére


juuzer
addikt

Ahhhh és bronzban még mindig gyönyörű. Köszi, hogy mondtad, bár én a nyárra terveztem a telefoncserét. :D

Vamos a la playa.

(#20578) Prien válasza juuzer (#20577) üzenetére


Prien
addikt

12900-ért az akku csere szinte ajándék.

-A Note 20 Ultrával se leszel beljebb üzemidőben, ha tényleg a térerő a probléma + a nagyobb kijelző is több szuflát kér.
-A nagyon kiálló kamera modul miatt max.egy átlátszó szilikon tokban lesz élvezhető a bronz dizájn.
-A kamera lyuk megszokást igényel, nem mindenkinek tetszik.
-70-80 körül mennek a használt Note 9-ek gari nélkül, úgyhogy "csak" 300 ezret kell rádobnod a N20U-ra. Ami ráadásul már nem is a legújabb. Jó deal?:U
Eszméletlen árak vannak amúgy.

A kevés is több a semminél.

(#20579) gyuri81 válasza juuzer (#20577) üzenetére


gyuri81
veterán

- led értesítés nincs
- pulzus mérés nincs
- veroxigen nincs
- jack nincs
- fényképező makrómód nincs
- írisz nincs

Azért ezeket is vedd majd figyelembe...

(#20580) Anulu79 válasza gyuri81 (#20579) üzenetére


Anulu79
addikt

Értesítő fény megoldható
Jack megoldható
Macró itt sincs
Pulzus, véroxigén óraval helyettesíthető ha van persze
Írisz helyett az arcfelismerő is alternatíva szerintem

De nem közltekedek. :)

(#20581) gyuri81 válasza Anulu79 (#20580) üzenetére


gyuri81
veterán

Akkor ezek szerint a gsm modult is kivehetik, mert "megoldható" :D (telekom vezetékes telefonnal)

Viccet félretéve, igen, meglehet ezeket oldani, de kb filléres tételek.( Akár egy infra port...)

(#20582) Somatom válasza gyuri81 (#20581) üzenetére


Somatom
veterán

Annál azért vannak mobilabb megoldások. Pl. VOIP egy nomadikus számmal. Sok előnye van a GSM -mel szemben (pl. szám hordozhatóság). Akár egy Wifis tabot is használhatsz telefonként.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20583) juuzer válasza Prien (#20578) üzenetére


juuzer
addikt

+ gyuri81 (#20577)

Jogos. Véroxigént nem tud se a Watch GT se a Fit 2. Bár túlélem nélkülük, igaz jobb, ha van, mintha nem lenne.

Igen azt néztem egyébként, hogy akkuval nem lennék sokkal beljebb, sőt. Az írisz szkenner hiányozna egyedül, a 2D-s arcalapú feloldásban nem hiszek.

Az AOD megléte miatt nem is zavarna egyébként az értesítési LED hiánya, meg tudtommal van rá app a Google Play Store-ban.

Csak megint ott lennék, hogy van egy "szuper" telefonom, ami 2 év után ugyanúgy elkezd hülyeségeket csinálni, mint a Note 9. (Pl. "laggol, beakad" a billentyűzet, meg ilyenek.) Plusz addigra már bőven elavult lesz. Szerintem ha váltanék és Samsungra, akkor inkább S21 Ultrára. Ahogy néztem, akkuidőben javult az Exynos rendesen. (Én mondjuk nem hisztizek az Exynos miatt, sőt, én jobban is örülök neki, minthogy a Qualcomm monopolhelyzetét tovább erősítsem.) Bár baromira tetszik a Note szögletesebb, indusztriálisabb design-ja.

Az akkucserével kapcsolatban: van rá lehetőség, hogy esetleg futárral hozzák-vigyék a telefont? Vagy postapontoztatni lehet, mint a Huawei esetében? A HO miatt nem járok Budapesten és nem is szívesen utaznék 4 órát egy fél órás ügyintézésért. :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#20584) FerencF válasza juuzer (#20583) üzenetére


FerencF
kezdő

Nekem nem laggol. A billentyűzet is az egyik frissítessel elromlik, másikkal megjavul. Amúgy még mindig jó telefon. Én nem cserélem le még. Ha tehetem, akkor még 3 évig marad.

(#20585) Anulu79 válasza juuzer (#20583) üzenetére


Anulu79
addikt

Én is az S21 ultrával szemezek mostanság. Bár működésileg nekem semmi bajom a Note9-el. Egyedül a luk a kijelzőn ami zavar mert az S10-et se tudtam megszokni. :)

(#20586) juuzer válasza FerencF (#20584) üzenetére


juuzer
addikt

Nem tudom melyik frissítésnél jött ez elő - már ha egyáltalán frissítéstől jött elő.

Egyébként adom, hogy még mindig egy jó telefon. Mindenre tökéletes kb, amire használom.

Vamos a la playa.

(#20587) juuzer válasza Anulu79 (#20585) üzenetére


juuzer
addikt

Ha a lyuk ki lenne tolva a sarokba, kevésbé bántaná a szememet, mint így itt középen. A céges telefon egy A71, ott ráadásul akkora a kivágás, hogy rettentő gagyin néz ki mellé. Mint kb az olcsó Redmiknél a hatalmas kráter a kijelző közepén. Egyébként nem zavarna, a P30-on is megszoktam a notch-ot.

Vamos a la playa.

(#20588) tylerddd válasza Anulu79 (#20585) üzenetére


tylerddd
veterán

Én csak MM-ban tapogattam, de szemembe sem tűnt a lyuk. Az ára sokkal jobban zavart :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20589) Anulu79 válasza tylerddd (#20588) üzenetére


Anulu79
addikt

Az ára kriminális az tény. Főleg az 512-es variáns. Mindig amikor meglátom le kell ülnöm. Igaz nekem anno a Note9 is brutál drága volt. De ezt is megvettem. :)

(#20590) tylerddd válasza Anulu79 (#20589) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem a Telekom 500-ért adná a 256GB-os S21 Ultrát. Hasonló konstrukcióban anno premierkor az i6s (128GB) volt 305 és 335 a Note 9 (6/128). Ezek is húzósak voltak, de az Ultra egy vicc ennyiért, még részletre kihozva is! Egy ilyen készülék vicc ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20591) juuzer válasza tylerddd (#20590) üzenetére


juuzer
addikt

Meg még mindig egy telefonról beszélünk, ami elavul legjobb esetben is 2 éven belül. Én úgy vagyok vele, hogy ennyiért veszek egy PC-t, amit sokkal több mindenre tudok használni. Tudom, hogy van, aki telefonon intéz sokmindent, de nekem továbbra se tud kiváltani mondjuk egy laptopot vagy egy PC-t. Ellentétben a volt fodrászommal. :DD

Vamos a la playa.

(#20592) FerencF válasza juuzer (#20591) üzenetére


FerencF
kezdő

Igazából a probléma itt a tervezett elavulással van. Ugyanis így nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy csak bérled a készüléket. 2-3 évig és utána kényszerítenek a cserére. Pszichésen is, meg szoftveres csalással is. Bemagyarázzák, hogy nem biztonságos, ha nem friss rendszert használsz, így elkezdesz félni. Aztán szoftveresen belassítják, ami miatt kedved elmegy a használattól. Marad az, hogy leosztod a vételárat annyi hónapra, ameddig használod és megkapod a bérleti díjat. Ezt egyre többen látják be. Én elgondolkoztam azon is, hogy nem lesz okostelefonom, csak buta. Vagy nem kell nekem telefonon bankolni és akkor mindegy, hogy biztonságos, vagy sem. Én amúgy se láttam még telefonon vírust.

(#20593) Somatom válasza FerencF (#20592) üzenetére


Somatom
veterán

Az a Samsung marketinges még nem született meg, amelyik nálam pszichés zavart tud okozni az elavult, nem biztonságos rendszer szuggesztiójával. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20594) m1lan válasza FerencF (#20592) üzenetére


m1lan
őstag

A Samsung azért elég korrekt módon kezeli a biztonsági frissítéseket. Az S7 Edge pl. 8-as Androiddal és 2020. szeptemberi biztonsági csomaggal megy, úgyhogy közel 4,5 évig "biztonságos" maradt.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#20595) juuzer válasza FerencF (#20592) üzenetére


juuzer
addikt

Én is csak Mutter tabletjén, de ő kb egy Lidl akciós újságot nézett meg a neten, semmi kétes oldalt. Csak ugye a hülye random reklámok, miszerint kapsz új ájfont csak 990Ft postaköltséget kell fizetned...

Mondjuk én támogatom azt, amit a Samsung bejelentett, hogy 4 évig lesznek támogatva a készülékek, igaz örültem volna, ha mondjuk a 9-es szériától indítják, nem a 10-estől.

Vamos a la playa.

(#20596) m1lan válasza juuzer (#20595) üzenetére


m1lan
őstag

Én nem teljesen értem, hogy tulajdonképpen mit jelentettek be. Az az újdonság, hogy 4 évig havonta kapnak majd biztonsági frissítést a telefonok? Eddig is 4 évig küldték a security patcheket, csak az utolsó 2 évben már nem havonta, hanem negyedévente.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#20597) tylerddd válasza juuzer (#20591) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen és ráadásul a laptop nem avul ilyen szinten. Nekem egy korrekt irodai gép kell. A jelenlegi egy 7490-es Dell, szerintem nagyon baba cucc, komoly teljesítménnyel. Nem is tudom, hogy irodai feladatokra meg általános dolgokra ez mikor nem lesz már elég. Ha ezeket a telókat nem évente frissítenék, hanem úgy 3-4, más lenne a helyzet ezekkel is.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20598) Somatom válasza tylerddd (#20597) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, az igények különbözőek. Amikor elindulsz otthonról, akkor céltól függően a laptopot vagy viszed, vagy nem. De, a telót mindíg viszed, tehát mindíg kéznél van. Én legfeljebb ügyfélként lépek be egy irodába. Minek hurcoljak magammal egy laptopot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20599) tylerddd válasza Somatom (#20598) üzenetére


tylerddd
veterán

Akkor is irreálisan drága és gyorsan avul. Azért, mert mindig kéznél van, nekem nem magyarázat a magas árra. A Note 9 is kéznél volt/van majd 200k-val kevesebbért. Ráadásul a Ultraként adják el azt, aminek az alap S21-nek kellene lennie.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20600) Somatom válasza tylerddd (#20599) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint az 500 ezer? Kétheti fizetésért egy csúcsteló sztem nem drága.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.