Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) csolaca68 válasza Silenzio (#1450) üzenetére


csolaca68
tag

Szerintem egy kicsit jobban bírja az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#1452) S e t h válasza csolaca68 (#1451) üzenetére


S e t h
nagyúr

S20 topikban is pozitív beszámolókat láttam róla, bár a bixby rutinnal való energiatakarékos üzemmódot a 120-as képfrissítéssel kilőtték.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1453) ToomyC válasza Silenzio (#1450) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Mint fentebb írták az akku idő, meg talán az ujjlenyomat olvasó lett gyorsabb, kamerát nem tudom...nekem a gesztusoknál a főképernyőre való visszatérés lett nehézkesebb nem mindig akar működni.

(#1454) ateszapa748 válasza Luser2000 (#1449) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Kint van már hivazalosan is az android 11 note 20 ultrara?

(#1455) Teal'C válasza ateszapa748 (#1454) üzenetére


Teal'C
addikt

Szlovák független van én azt raktam fel. De van angol, slovén, osztrák is.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1456) ateszapa748 válasza Teal'C (#1455) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Köszi

(#1457) ateszapa748 válasza ateszapa748 (#1413) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Nagyon jó a telefon ez a Note 20 ultra, de nekem jobban bejön az IOS. Akit esetleg érdekel egy fehér példány privátban írjon...

(#1458) TODI1111 válasza ateszapa748 (#1457) üzenetére


TODI1111
addikt

Én is kipróbáltam egy pár napig az ios-t. 6 évvel ezelőtt volt utoljára iphoneom, gondoltam megint adok neki egy esélyt. Most azt hirdetem. :)

(#1459) ateszapa748 válasza TODI1111 (#1458) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Hogy-hogy? :) És mi lesz az utódja?

(#1460) TODI1111 válasza ateszapa748 (#1459) üzenetére


TODI1111
addikt

Visszajöttem ide. Iphone 12 pro maxom volt (illetve még van). Nagyon tetszik és nagyon jó készülék, de sajnos még mindig nem felel meg az én igényeimnek. A fogyasztása az rettentően jó (bárcsak ilyen lenne a samsungoké is) és beltérben is egy kicsivel jobb képeket csinál mint az ultra. Viszont nekem fontosabb a testreszabhatóság és, hogy az én igényeimet jobban kiszolgálja. Itt nem a témázhatóságra gondolok hanem a mindennapi használhatóságra az én szemszögemből. Ilyenek például a következők:
A szemem már nem a régi (otthon olvasáshoz már szemüveget használok, de a munkahelyemen nincs mindg nálam) ha az iphoneon növelem a betűméretet akkor például a telefonkönyvben lévő nevek nagyobbak és olvashatóbbak lesznek de például ha a vibert nyitom meg ott a csevegőlista ugyan olyan apró marad mint eredetileg. Ilyen szempontból eddig a samsung a legjobb. A samsungnál külön lehet állítani a csengőhangot a jelzőhangot ( az erősségre gondolok) és szinte mindent, míg ezt az iphone készüléknél nem megoldható még harmadik féltől származó alkalmazással sem. Ehez kapcsolódik, hogy én különböző hangprofilokat szoktam létrehozni amik teljesen automatizálva vannak a napszaknak megfelelően. Például ez a nappali beállítás hétköznap amikor dolgozom:

Akkor ott van még, hogy bármelyik otthoni laptop, vagy az asztali pc megosztott mappájába korlát nélkül tudok ide-oda másolni. A képernyőtükrözést is sokkal egyszerűbb megvalósítani mert itthon még megoldom, de ha például rokonokhoz megyünk és ott akarunk képeket nézni tévén az se megy. Még sok ilyen apróság van ami az én szemszögemből az ultrát hozta ki "győztesnek".

[ Szerkesztve ]

(#1461) ateszapa748 válasza TODI1111 (#1460) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Ezekkel az érvekkel nem lehet vitába szállni :) egyébként én is gondolom. Nekem a jobb üzemelő, jobb kamera (pl emberek, börtónus, élesség ami jobb sztm a csúcs IPhoneban). Illetve a watch az ami nagyon jó a másik oldalon. Persze itt meg mind az amit Te írtál...

[ Szerkesztve ]

(#1462) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!
Beléptem én is az ULTRÁSOK táborába. :)

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1463) LalaApo


LalaApo
csendes tag

Valaki segítsen legyetek szívesek, hogy a bánatba kell bekapcsolni download módba a készüléket (SAMSUNG GALAXY NOTE 20 ULTRA 5G), de már végig olvastam és próbáltam az összes lehetőséget, de semmi sem jó.
Köszi.

(#1464) torrente777 válasza LalaApo (#1463) üzenetére


torrente777
tag

Telefont kikapcsolod ha kikapcsolt :Hangerő le gombot nyomvatartod és rádugod a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#1465) LalaApo válasza torrente777 (#1464) üzenetére


LalaApo
csendes tag

Köszi, de a fel gombbal jött be, azért még egyszer köszi!

(#1466) LalaApo


LalaApo
csendes tag

Most meg nem tudom kiszedni belőle, ezt írja ( Volume Down Key + Side Key for more than 7 secs : Cancel ( restart phone )) de nem reagál rá állandóan vissza dobja download módba.

(#1467) torrente777 válasza LalaApo (#1466) üzenetére


torrente777
tag

Nyomd a bekapcsoló gombot amíg újra nem indul.

(#1468) Teal'C válasza LalaApo (#1466) üzenetére


Teal'C
addikt

Kihúztad a kábelt?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1469) LalaApo


LalaApo
csendes tag

Na vissza állt minden, de az új szoftver frissítést amikor fel akartam rakni (csak az AP) nem engedte újra indulni a telot és állandóan vissza dobta download módba, csak amikor a teljes frissítést raktam fel (AP, BL. CP, CSC) akkor indult újra és fel állt minden.
Vajon az miatt nem engedte mert TMH volt rajta én meg a XEH-t akartam rá rakni?

(#1470) TODI1111 válasza LalaApo (#1469) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha például odinnal akarsz frissíteni olvasgass vissza vagy kérj segítséget.
Egy példa: [link] Biztos lesz aki segít, lehet, hogy nem egy órán belül de aki tud az úgyis segít. Egyszerű AP használattal már nem frissítünk odinnal.

(#1471) Teal'C válasza LalaApo (#1469) üzenetére


Teal'C
addikt

Megelőztek :D

Azért nem engedte mert nem lehet csak az ap file-t felrakni ez nem olyan frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1472) LalaApo


LalaApo
csendes tag

Ok-ok köszönöm, csak nem olyan régen amikor frissítettem, jó nem ezt a telot, még lehetett.
Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek!

(#1473) Firedaddy


Firedaddy
tag

Nekem egy baromira láma kérdésem lenne. Vodafone nál vettem a telot, dual simesként is gondolom hálózatfüggő? Mert gondolom igen.van valami mod fuggetleniteni ?

(#1474) TODI1111 válasza Firedaddy (#1473) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha van lehetőséged akkor előbb próbáld ki különböző kártyákkal. A telenornál például a duál simes készülékek függetlenek.

(#1475) Techergo87 válasza Firedaddy (#1473) üzenetére


Techergo87
csendes tag

Évek óta független telefonokat árul az összes szolgáltató.

(#1476) TODI1111 válasza Techergo87 (#1475) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez nem teljesen igaz. A telenor például az 1 simes készülékeket hálózati zárral árulja.

[ Szerkesztve ]

(#1477) Techergo87 válasza TODI1111 (#1476) üzenetére


Techergo87
csendes tag

Lehet akkor neked van igazad. Családban van több telefon Telekom és vodafoneos,mindegyik független,de mindegyik dual simes készülék.

(#1478) TODI1111 válasza Techergo87 (#1477) üzenetére


TODI1111
addikt

Úgy tudom, hogy már csak a telenornál van ilyen hálózati zár de ott is csak az 1 simes készülékeken.

(#1479) Joe_Muad_Dib válasza TODI1111 (#1478) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

És ha lejár a hűségidő ingyen függetleníti a szolgáltató.

(#1480) Firedaddy válasza Techergo87 (#1475) üzenetére


Firedaddy
tag

Ez komoly ?na beleprobalok egy masik kartyat. De ezt nem gondoltam volna.koszi az infot

(#1481) TODI1111 válasza Joe_Muad_Dib (#1479) üzenetére


TODI1111
addikt

Igen, de például a telekomnál akkor is független ha hűségidőre van vásárolva.

(#1482) ollie válasza TODI1111 (#1476) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos? Úgy tudom, hogy már semmi sem függő, bár lehet, hogy én tudom rosszul.

***

(#1483) Luser2000 válasza TODI1111 (#1431) üzenetére


Luser2000
addikt

Most már XEH kóddal is listázza a SamMobile.com

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1484) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Megjött XEH-re OTA-n

(#1485) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

(#1486) TODI1111 válasza ollie (#1482) üzenetére


TODI1111
addikt

Minden dual simes készüléket függetlenül árulnak. Ha esetleg elofordul olyan készülék ami single simes azt árulják függőként. Például ha iphone készüléket veszel náluk azok is függőek még akkor is ha feltöltősen veszed (persze azt mindjárt lehet függetleníteni)

(#1487) TODI1111 válasza Joe_Muad_Dib (#1485) üzenetére


TODI1111
addikt

(#1488) 4850 oc


4850 oc
aktív tag

Sziasztok!
Android 11 frissítés után nem tudok belépni a recovery módba....
Esetleg más is tapasztalt ilyet!?

(#1489) Joe_Muad_Dib válasza TODI1111 (#1487) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Upsz, mellé pöttyintettem a képernyőkép albumomban, bocsesz

(#1490) Tin válasza 4850 oc (#1488) üzenetére


Tin
veterán

Kicsit feljebb: [link]

Dugd be a fülhallgatót indítás előtt.

(#1491) Gyula84


Gyula84
veterán

:D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1492) 4850 oc válasza Tin (#1490) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Ahh köszönöm!!!
Sikerült :)
(Bocsi hogy figyelmetlen voltam..nem figyeltem hogy már volt szó erről) ;)

(#1493) csomi1977


csomi1977
tag

megjött t mobilos verzióra is a 11

(#1494) Tin


Tin
veterán

ti csináltok ilyen főverzió frissítés után factory resetet? vagy elég szerintetek a wipe cache partition?

#1492 4850 oc: ja nem gond, remélem így sikerül. nekem is kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#1495) ToomyC válasza Tin (#1494) üzenetére


ToomyC
aktív tag

2napig, ment gond nélkül csak wipe cache-el, majd úgy döntöttem h.most van idöm újra belakni...nyomtam egy resetet...ajánlott.

(#1496) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!
Aki frissített 11-re nézze már meg legyen szíves hogy a legutóbbi hívásoknál van e változás a 10-s verzió után?(dual sim használóknál)
Esetleg képet hogy milyen lett 11 verziónál? Utólag is köszönöm! :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1497) Tin válasza ToomyC (#1495) üzenetére


Tin
veterán

Ja, én is nyomnék, de akkor ugrott a Samsung Pay.

(#1498) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Érdekes megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#1499) OutsideR válasza gyuri81 (#1498) üzenetére


OutsideR
aktív tag

S22...
Hát az még több mint 1 év ide.

(#1500) OutsideR


OutsideR
aktív tag

[link]

Buildszám : N986BXXU1CTL5
Android verziója : R(Android 11)
Kiadás dátuma : 2020-12-28
Biztonsági javítás szintje : 2020-12-01
One UI 3 frissítés (Android 11)

A One UI 3 arra szolgál, hogy segítsen Önnek a fontos dolgokra összpontosítani. Vizuális újratervezésünk révén továbbfejlesztettük azokat a helyeket, amelyeket Ön a legtöbbször látogat meg, például a Kezdőképernyőt és a gyorspanelt, hogy csökkenthessük a zavaró tényezőket, kiemeljük a fontos információkat, és következetesebbé tegyük az Önnek nyújtott élményt. A teljesítményfejlesztések segítségével az alkalmazások gyorsabban futnak, miközben az akkumulátor-töltöttséget kevésbé veszik igénybe. A One UI 3 pedig új adatvédelmi vezérlőelemekkel, egyszeri engedélyekkel és továbbfejlesztett Digitális jólét funkcióval segíti az Ön általi irányítást.



A módosítások teljes listájáért görgessen lefelé.



Vizuális kialakítás

A One UI 3 kinézetét és hangulatát számos módon – kisebb-nagyobb mértékben – frissítettük, az új, következetesebb ikonoktól kezdve a gyorspanelek és értesítések intelligensebb rendszerezéséig. A mozgás simább és természetesebb, mint valaha, továbbfejlesztett animációkkal és érzékelhető visszajelzésekkel a gyakori interakciókhoz. A kezelőfelület pedig igazodik a különböző képernyőméretekhez, így minden eszközön a legjobb élményt nyújtja, legyen szó telefonról, kinyitható eszközökről vagy táblagépről.



Jobb teljesítmény

Optimalizáltuk a One UI 3 felhasználói felületet, így az alkalmazások gyorsabban futnak és jobb teljesítményt nyújtanak. A háttértevékenységeket is korlátoztuk, a jobb teljesítmény és energiafelhasználás biztosítása érdekében.



Jobb testreszabás

• A Dinamikus zárolt képernyő új képkategóriákkal bővült, és Ön egyszerre akár 5 kategória közül választhat.

• A Zárolt képernyőn hozzáadhat egy widgetet a használati idő ellenőrzéséhez.

• Kapjon interaktív előnézetet háttérkép beállításakor.

• Az Always On Display kijelző és a Zárolt képernyő beállítását könnyebbé tettük.

• Hívásháttér hozzáadása a kép vagy videó megjelenítéséhez, amikor hívást kezdeményez vagy fogad.

• A Samsung Interneten átrendezheti és zárolhatja a füleket.

• A Bixby Routines még több vezérlőelemmel rendelkezik, hogy segítsen Önnek az élete automatizálásában.

• Az új ikonok és a Zárolt képernyő widgetek megkönnyítik az Ön rutinjainak keresését és vezérlését.

• Használja a Digitális jóllét funkciót külön személyes és munkaprofil okkal.



Feljavított funkciók

Kezdőképernyő és Zárolt képernyő

• A Kezdőképernyőn egy alkalmazás megérintésével és nyomva tartásával adjon hozzá widgeteket.

• Kapcsolja ki a képernyőt a Home vagy a Zárolt képernyőn egy üres hely kétszeri megérintésével. (Ez beállítható a Beállítások > Speciális funkciók > Kéz- és egyéb mozdulatok menüpontban.)

• A Zárolt képernyőn érintse meg az óra területét, hogy megtekinthesse az olyan widgeteket, mint a naptár, az időjárás és a zene.



Hívások és csevegések

• A beszélgetéseket az értesítési panelen külön tekintheti meg. Ez a funkció az Üzenetekkel és kedvenc csevegőalkalmazásaival használható.

• Könnyedén eltávolíthatja az ugyanazon a fiókon tárolt duplikált névjegyeket a Névjegyek menüpontban. A törölt névjegyek tárolási idejét 15 napról 30 napra hosszabbítottuk.

• A több csatlakoztatott névjegy szerkesztése egyetlen képernyőről lehetőség hozzáadva.

• Az Üzenetekben hozzáadtuk a Kuka opciót, így a nemrégiben törölt üzenetek 30 napig tárolódnak.



Képek és videók

• Gyorsabban készíthet fényképeket a továbbfejlesztett autófókusszal és automatikus expozícióval.

• Könnyebben megtekintheti, szerkesztheti és megoszthatja képeit és videóit a Galériából.

• Találjon meg gyorsabban képeket és videókat az új keresési funkciókkal és kategóriákkal a Galériában.

• A szerkesztett képeket bármikor visszaállíthatja eredeti verziójukra, még a mentésük után is, így soha nem veszíti el a felvételeit.



Beállítások

• A Beállítások funkció immár egy új, egyszerűbb megjelenést és hangulatot közvetít. Az Ön Samsung accountja felül látható, és a így már könnyebben hozzáférhet Kezdőképernyő beállításaihoz.

• Az új Keresés funkciók segítségével könnyebben megtalálhatja a szükséges beállításokat. A szinonimák és a gyakori elírások jobban kezelhetők, és a címkéket megérintve megtekintheti a kapcsolódó beállítások csoportjait.

• A Gyorsbeállítás gombokat csökkentettük, hogy csak a leggyakrabban használt funkciókat biztosítsuk. Gombokat is hozzáadhat a saját testre szabott gyorspanel létrehozásához.



Samsung billentyűzet

• A beviteli nyelvek számát 370-re növeltük.

• Egyszerűbbé tettük a szöveges üzenetekből átmásolt képek és ellenőrzőkódok beillesztését.

• Szöveges emotikon megadásakor emoji és matrica javaslatok hozzáadása.

• Javított billentyűzetelrendezés a nagyobb szóköz biztosításához a webes és e-mail címek bevitelekor.

• Átrendezett billentyűzetbeállítások, hogy könnyebben elérhesse a gyakran használt beállításokat.



Hatékonyság

Az ismétlődő és bonyolult feladatok minimalizálásával és hatékony kezelésével egészséges egyensúlyt tarthat fenn a munka és az magánélet között.

• A napi életvitele és használati szokásai alapján új rutinokat javasolunk.

• A Bixby Routines olyan beállítást biztosít, amely mindent visszaállít a rutin futtatása előtti állapotba.

• Az Internet alkalmazásban elrejtheti az állapot- és navigációs sávokat a még magával ragadóbb élmény érdekében, és gyorsan lefordíthatja a weboldalakat.

• A rendszer arra kéri, hogy blokkolja azokat a weboldalakat, amelyek túl sok felugró ablakot vagy értesítést küldenek.

• A Saját fájlok fájlválasztó képernyőn böngészhet és kiválaszthatja a felhőalapú meghajtó fájljait.

• Most már törölheti a gyorsítótár fájljait a Saját fájlokban annak érdekében, hogy könnyen felszabadítson tárhelyet.

• Az azonos kezdési idővel rendelkező események együtt jelennek meg a hónapban, és listázzák a nézeteket a Naptárban.

• Használja telefonja vagy táblagépe ikonelrendezését a Samsung DeX-ben, így tudni fogja mindennek a helyét.

• Nyissa meg az érintőpadot telefonja vagy táblagépe navigációs sávjából.



Egyszerű média- és eszközvezérlés

A média- és eszközvezérlés egyszerűbb a továbbfejlesztett média panelnek köszönhetően az értesítésekben. Megtekintheti a nemrégiben használt médiaalkalmazásokat, és gyorsan módosíthatja a lejátszóeszközt. Továbbá áttekintheti az Android Auto beállításokat a Beállításokban lévő Speciális funkciók menüben.



Azonosítsa és tökéletesítse digitális szokásait

A továbbfejlesztett Digitális jóllét funkciók megkönnyítik a telefon vagy táblagép használatának ellenőrzését, és segítenek a megfelelő digitális szokások kialakításában. Ellenőrizze a használatot vezetés közben, vagy tekintse meg a képernyőidőben bekövetkezett heti változásokat egy szempillantás alatt a frissített heti jelentések segítségével.



Kisegítő lehetőségek mindenki számára

A One UI 3 hasznos Kisegítő lehetőségek funkciókat javasol Önnek az Ön általi eszközhasználat alapján. A továbbfejlesztett Kisegítő lehetőségek parancsikon megkönnyíti a kisegítő lehetőségek funkciók elindítását és használatát. A Billentyűzetbevitel felolvasása funkció segítségével hang visszajelzést kaphat a gépelésről, még akkor is, ha TalkBack funkció ki van kapcsolva.



Fokozott adatvédelem

Mostantól megteheti, hogy csak egy alkalomra ad engedélyt az adott alkalmazásnak arra, hogy hozzáférjen a mikrofonjához, kamerájához vagy tartózkodási helyéhez. Minden olyan engedély, amelyet egy alkalmazás egy ideje nem használt, automatikusan visszavonásra kerül. Többé nem adhat engedélyt az alkalmazásoknak, hogy mindig láthassák a tartózkodási helyét a szokásos engedélyező felugró ablakban. Ahhoz, hogy az alkalmazások elérhessék az Ön tartózkodási helyét, amikor nem használja azokat, a Beállításokban be kell lépnie a tartózkodási hely engedélyezési oldalára.



További fejlesztések

• Az Óra funkción belül az eszköz hangosan felolvassa a jelzés idejét és az előre beállított nevét, amikor az ébresztő hangjelzés hallható.



Egyes alkalmazásokat a One UI 3 frissítése után külön kell frissíteni.



A Dual Messengerrel létrehozott alkalmazásmásolatok többé nem férhetnek hozzá közvetlenül az SD-kártyán lévő fájlokhoz. Ahhoz, hogy az SD-kártyán lévő fájlokat megoszthassa az alkalmazásmásolattal, válassza ki a fájlokat a Galériában vagy a Saját fájlokban, koppintson a Megosztás lehetőségre, majd válassza ki az alkalmazásmásolatot.



Többé nem használhatja a Wi-Fi Directet más eszközökre történő fájlküldéshez. Helyette használhatja a Nearby Share lehetőséget. Továbbra is fogadhat fájlokat a Wi-Fi Directen keresztül.



A Smart View használatával többé nem csatlakozhat a Chromecasthoz. Helyette használhatja a Google Home lehetőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.