Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) francz'70 válasza Mr Anderson (#38) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ha eddig még nem tünt volna fel a N20U konkurensei a N10+, N9, N8....stb :F
Ezekhez képest egyáltalán nem gyenge, sőt, hozta a kötelezőt. hogy ronda-e az szubjektív, nekem pl. tetszik főleg ebben a "bronz" színben.
Abban viszont igazad van, hogy drága, de hát lassan melyik flagship nem az?
Az, hogy a Note10 jobban megéri-e csak annyit, hogy eszem ágában sincs a N10+ t lecserélni erre (annyira tökéletes) pedig a 120Hz iszonyatosan tetszik meg úgy az egész teló, de hát évente ennyi pénzt nem dobok ki (csak két évente :D )

(#52) ollie válasza Kamikaze75 (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanannyi a nettó ára itt is meg az USA-ban is a mobiloknak. Amit te árkülönbségnek látsz az az, hogy az USD-s ár mindig nettóban van megadva.

***

(#53) Kasya válasza joey04 (#28) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kötelezőt sem.
A QHD 120hz már az S20-nal várt dolog volt, itt mindenképp.

(#54) k-adi


k-adi
nagyúr

a kérdés már csak az, hogy a köv. note30 is ekkora csalódás lesz-e?
mert ez az

(#55) Hallosz válasza pusszycat (#34) üzenetére


Hallosz
senior tag

+1 :K

Mert :N fér el, a zakóm zsebében.

Mert lakni, muszáj.

(#56) #24536576


#24536576
törölt tag

Miért gondolják ennyien, hogy 30 lesz a következő széria, mikor az adott évet jelenti mostantól a szám? 🤔

[ Szerkesztve ]

(#57) joey04 válasza Kasya (#53) üzenetére


joey04
titán

szerintem egy "picit" túl van tolva ez a képfrissítés mánia. mindig van valami hasonló. régebben a vékonyság, aztán megapixelek száma, aztán a kamerák száma, aztán a káva mérete, aztán gyorstöltés, most ez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#58) #24536576 válasza Kasya (#53) üzenetére


#24536576
törölt tag

Van 120hz. Mondjuk, hogy te miért akarsz álló képet is annyin nézni, azt csak sejtem.

(#59) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

A tudása rendben, de fél misiért nincs értesítési led továbbra sem, és az a kamerasziget azzal a brutál kiállással egyszerűen konkrétan ocsmány!

(#60) Juhaszatti válasza joey04 (#57) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk ezeknek a nagyrésze tényleg valós előny. 3 kamera alatt sem vennék már telefont, szeretem és sokat használom a zoom lencsét, és néha a széleslátót is. Sokszor jól jön a gyorstöltés is, bár én olyan 25-30W-al a jelenlegi kapacitások mellett egyelőre megelégednék.

Ugyanígy valós haszna van a magasabb képfrissítésnek is, egyszerűen növeli a komfortérzetet. Persze más kérdés hogy még ki kell forrnia a dolognak, elsősorban az akkuk karcsúak hozzá egyelőre.

(#61) ollie válasza Kasya (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A panel működik 120Hz-en QHD-ban is, csak le van tiltva, mert senkinek sem tetszene 2 óra SoT.

***

(#62) Linkin1994 válasza ollie (#61) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Talán normális hardvert kéne alárakni.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#63) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Ahogy elnézem a Note széria "fejlődését", nem hogy nem váltok 10+ -ról 20-ra, de még a nevet is elfelejtem egy időre. 485.000 -ért Exynos meg ilyen fos kamera?

[ Szerkesztve ]

(#64) S e t h válasza Rodi 4.80 (#63) üzenetére


S e t h
nagyúr

Miben visszalépés a kamera a 10-hez képest?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#65) ollie válasza S e t h (#64) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes kérdés, nekem az jött át a tesztekből, hogy valamelyest javult a Note10+-hoz képest. De amúgy minden generációnál az volt, hogy valaki szerint javult, valaki szerint meg romlott az előzőhöz képest.

***

(#66) Sn00k


Sn00k
veterán

Tenyleg csucs leszamitva a hw-et :DDD de ennyit nem er meg. Jo nagy bumszli phone...
jovore vajon jon a 7” feletti mret :U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#67) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Látom sokan mérgesek az exynos SoC miatt... igazából meg is értem mert én is nagyon mérges voltam miatta. Viszont most, hogy egy Galaxy s20-at használok valamelyest enyhült ez a dolog. Komoly terhelés mellett persze van melegedés, de nem találkoztam olyan helyzettel amikor korlátozott volna bármiben is.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy ha valakinek tetszik ez a Note 20Ultra és kihasználja a lehetőségeit, akkor ne az Exynos legyen a visszatartó ok. :R

(#68) ollie válasza Sn00k (#66) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne a kijelző méretét nézd már... A Note8 óta mindegyik Note szinte pontosan ugyanakkora méretben (Note8, Note9, Note10+, Note20U).

***

(#69) Plazmacucci válasza Linkin1994 (#62) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkumulátor nem akarás kérdése. Ekkora fér bele.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#70) S e t h válasza ollie (#65) üzenetére


S e t h
nagyúr

Oké, de a fos alapján te mire asszociálsz? Fehéregyensúly? Éjszakai fotózás?Szaturáltság?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#71) doooo


doooo
veterán

Hát az esti képek elég abnormálisra sikerültek... arról nem is beszélve, hogy egy mondat van írva róluk, illetve nincsenek az esti mód, meg automata mód eredményei külön mutatva. Az a tavas kép különösen gyanús.
GSMArena tesztben, ahol jó alaposan kitérnek mindenre a kamerákkal kapcsolatban, sokkal jobb, mondhatni normális, átlagos képek készültek, sőt, észrevehetően javult a feldolgozó szoftver az S20U-hoz képest.

(#72) Linkin1994 válasza Plazmacucci (#69) üzenetére


Linkin1994
senior tag

optimalizáltságés processzor a konkurencia qhd+120hz mellet hozza sokkal jöbb üzemidőket.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#73) doooo válasza Linkin1994 (#72) üzenetére


doooo
veterán

Nem hozza. Csak egy konkurens jobb, a OnePlus 8 Pro. A 120Hz még nem is terjedt el igazán.

(#74) 7Heads Drago válasza Bog (#18) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak számomra furi ez a hangnem? Nem hinném hogy ez példamutató lenne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#75) Bog válasza 7Heads Drago (#74) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mivel a szememre hányták, hogy nem tudom kitalálni egy brief speciből, hogy mikor van 120 Hz és mikor nincs, ezért talán nem probléma, ha az amúgy nyilvánvaló körülményekről újfent tájékoztatom a szemrehányót. Amit nem mellesleg megtettek már mások is a másik topikban napokkal ezelőtt, de hálisten nem mulasztotta el újfent megemlíteni.
Nyilván írhatott volna egy privátot is, hogy korrigáljunk, de most vagy totál biztos volt benne, hogy én minden topik minden kommentjét mindig és mindörökké olvasom, vagy annyira mégsem lényeges...

De amúgy nem értem, hogy a hangnemmel mi a gond, megírtam, hogy miért nem lehetett tudni a bejelentés pillanatában, vírusparával súlyosbítva. Semmi furi nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#76) Schuler888 válasza leslien (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

A p40 meg meg a lesajnalt exynostol is elmarad, es lehetoseg sincs belole snapdragonost beszerezni, az megse erdekel senkit, mert nem lett "beszedtema", pedig ez a GMS hiannyal otvozve, kb ott az 1/3a ar lenne a realis..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#77) Aryon87 válasza k-adi (#31) üzenetére


Aryon87
félisten

de azon legalább tudod nézni a videót, a hms-es telókon még YT app sincs
Meselj meg kerlek:

Maga a telefon pedig.. Néztem MM-ben. Inkább nem is írom le mit gondoltam akkor, meg most is.. Nesze semmi fogd meg jó drágán...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#78) Schuler888 válasza Aryon87 (#77) üzenetére


Schuler888
senior tag

Demoklesz kardja meg ott az ilyen felhasznalok feje felett, amiota az ilyen kis sufnimegoldasokat a google fiokbannal jutalmazza :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#79) Aryon87 válasza Schuler888 (#78) üzenetére


Aryon87
félisten

Még ha fent is lenne a Google.. Nekem nincs :N
YT Vanced. Ugyanannyi időbe fáj, mint a YT telepítése. És vígan fut. ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80) Schuler888 válasza Aryon87 (#79) üzenetére


Schuler888
senior tag

Es szted a google nem erzekeli hogy a szolgaltatasara csatlakozol, apptol fuggetlenul? Max ugy lenne biztonsagos, ha belepes nelkul hasznalod, csak akkor meg bukta a feliratkozasok stb.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#81) Aryon87 válasza Schuler888 (#80) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha érzékelné már rég lelőtte volna. 3 hónapja használom..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#82) Schuler888 válasza Aryon87 (#81) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem bannol minden fiokot automatice(meg?), az mar a durva mode lenne, de en pl max egy masodlagos fiokkal kockaztatnek, ami csak erre van es nem kar erte, ezzel viszonylag konnyen kijatszhato

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#83) Aryon87 válasza Schuler888 (#82) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezek szerint nem. Majd kiderül ha mégis megteszik.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#84) Gubu0101 válasza Schuler888 (#80) üzenetére


Gubu0101
veterán

Samsungon is több mint 1 évig alternativ appot használtam Youtube helyett,mégse történt semmi szankció, kellett olyan ami működik lezárt képernyő mellett is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#85) Schuler888 válasza Gubu0101 (#84) üzenetére


Schuler888
senior tag

A samsung miota van letiltva a gms-rol? Amugy arra van a premium :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#86) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért az összeszerelési minőség dob rajta. Fontos szempont a nem hajlíthatóság. és ebben jól szerepelt a telefon. Érdekes, izgalmas készülék, kár az SoC-ért.
A kamera szerintem nem természetes színekkel dolgozik.

(#87) ADAM1337 válasza tomson67 (#36) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a vodától rendeltem 400 890 volt így szerződés hosszabítással.
Igaz a buds promó is csábító volt, amúgy nem biztos, hogy berendeltem volna.
Hamarosan tesztelem én is, a p40 pro mellett.

(#88) dz1989


dz1989
senior tag

Bog.
Azt észre vetted a kameráknál hogy pro módban csak a Normál 108MP-es kamerát lehet használni?
Ugyan ez volt anno a Note8-nál és a Note9-nél.
Mert Én igen és szerintem félmisis mobilnál felháborító. :W
A Huawei-nél és a Xiaomi-nál nincs ilyen probléma.
Sőt a Xiaominál még még tudatosan a kamera modult is kilehet választani,pro(teljesen manuális beállítás) módban.

3,5mm Jack az tiszta szégyen. :W

Az gyorsaságban az S Pen-nél nem éreztem lórugásnyi különbséget a Note 9-em hez képest(pedig napiszinten használom. Nem volt az a Wow.
Szerintem...

Az új Samsung Notes gyári appja NAGYON JÓ! :))

Ami számomra pozitívum:
- A külseje. NAGYON BABA! :)) :))
A kijelző. A 120HZ + Egy élmény faktor. Amúgy is imádom az AMOLED-t(Mamám fekete macskáját idönként így is hívom xD) :D

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#89) ADAM1337 válasza dz1989 (#88) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezen a jack-en még meddig lesz lovaglás ?
Én speciel kb 8éve használok mindenhol wireless füleseket, pedig igényes vagyok a hangzásra és lételemem a zene. :U

(#90) Schuler888 válasza ADAM1337 (#89) üzenetére


Schuler888
senior tag

Raadasul az a pletyka jarja, hogy a samsung jovore visszahozza.. :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#91) S e t h válasza ADAM1337 (#89) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én meg minden nap jacket.
Meddig lesz lovaglás mások preferenciái felett értetlenkedni és nem elfogadni, hogy eltérőek az igények?
Nem mellesleg elég pozitív, hogy az új xiaomi ismét rendelkezik infrával.
Lehet fogadásokat kötni, hogy a samsung mikor hozza vissza.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#92) ForRedGlory válasza Bog (#75) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Mivel a szememre hányták, hogy nem tudom kitalálni egy brief speciből, hogy mikor van 120 Hz és mikor nincs"

Még véletlenül sem ezt írtam. Annyit írtam, hogy amit nem tudsz, azt ne tényként tálald vagy hívd fel a figyelmet, hogy ez még kétesélyes. Ebből neked mi következik?

"Bezzeg a Note20 Ultra már 6,9 inchen vitézkedik WQHD felbontással, 120 Hz-es képfrissítéssel."

Az lett volna a minimum, hogy javítod, miután kiderült, amihez nem hiszem hogy átlag Jóskának szólnia kell, mert egy ember érzi, hogy mi igaz abban, amit leír vagy mi nem feltétlenül.

Le is szarnám, de ez volt az egyik ok, ami miatt 08.18 körül előrendeltem, hogy végre magasabb felbontáson is fut 120hz-en. Sebaj, tanulópénznek jó volt, majd ha visszaviszem 14 napon belül és a Samsung megkérdezi az okot, akkor lesz mit mondanom.

[ Szerkesztve ]

(#93) S e t h válasza Aryon87 (#79) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem ugyanannyi idő, ez szimplán túlzás.
Vannak szépen kompatibilitási problémák és nem csak önmagában a vancedet kell telepíteni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#94) Gubu0101 válasza Schuler888 (#85) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mióta van tiltva az alternativ app? Arra céloztam, hogy tök8 milyen készüléken használok olyat, ennyi erővel a samsungon is tilthatnak, mert nem eredetit használok. Minek fizessek azért még pluszban, mikor van ingyenes megoldás...

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95) #72042496 válasza ADAM1337 (#89) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is szívesen használnék, mert a vezetékes macerásabb és nem kompatibilis a szájmaszkkal se. :) Csak videónál késnek, ha az app nem szinkronizál. Számomra ez a rákfenéje a Bluetoothnak, aptX Adaptive és társai ide vagy oda.

Majd talán a szabványos BT5.2 LE Audio.

[ Szerkesztve ]

(#96) mjani1172 válasza S e t h (#91) üzenetére


mjani1172
addikt

Szabad megkérdeznem most milyen készüléket használsz?

(#97) Bog válasza ForRedGlory (#92) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tényleg ennyire nem érted? Ha kapok egy specit a gyártótól, amiben szerepel, hogy WQHD, 120 Hz, AMOLED, akkor miért nem kezelhetem tényként????

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#98) ADAM1337 válasza ForRedGlory (#92) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ok nélkül eltudsz állni, erre van a 14nap.
Túl agonizálod kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#99) koxx válasza ForRedGlory (#35) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Például hol van ilyen? na jó lehet, hogy Nevadában Death Valley közepén nincs net, de ott nem is ez a legnagyobb gond. Ezt a nincs FM rádió és nincs jack dolgot még mindig nem értem miért kell felhozni negatívumként 2020-ban :U

(#100) Schuler888 válasza Gubu0101 (#94) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sehol nem volt szo rola, hogy az alkalmazas miatt tiltanak... olvasd el meg1x

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.