Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

[link]
Ez jónak tűnik, csak a kijelzőt szerintem nem védi.

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1202) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Szeretnék hozzászólni a fényérzékelő problémához telefonáláskor.
Este én is úgy jártam sötétebb helyeken, hogy amikor telefonálás közben elvettem a fejemtől a készüléket, sötét maradt a kijelző. Engem baromira idegesít! Viszont most napközben, tökéletesen teszi a dolgát.

Tollat telóhoz lehet beszerezni a Samsung boltokban?
Gondolkodom, hogy lecserélem a fekete tollat más színűre.

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1203) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

3 óra kijelzőidő 40%-on120Hz-en!
Ez elég 💩!

Minden engedélyezve van, a messenger nem dobja fel a másik felet lebegő buborékba, az emailt nem jelzi a watch 3! :o :o :o

A messenger problem megoldva!
Intelligens előugró nézetben kellett engedélyezni!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1204) spawn21 válasza Mo Bill (#1203) üzenetére


spawn21
veterán

5 SOT nem olyan rossz ám.

iPhone 13p

(#1205) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Nem dob fel így sem a messenger lebegő ikont!
Miért nem?
Másnak sem?

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1206) spawn21 válasza Mo Bill (#1205) üzenetére


spawn21
veterán

Kipróbálom , viszont azonnal ki kapcsolom mert undorító :)

Működik

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1207) Mo Bill válasza spawn21 (#1206) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Ha kapsz üzenetet akkor lebegő ikonnal jelzi?
Mert nekem csak a felső menüsávban jelzi, de nem értem, hogy miért csak ott!

Na igy már alakul a SOT: 64%-on vagyok, 3 óra 25 perc SOT-al!
60Hz, max felbontás.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1208) Mo Bill válasza spawn21 (#1206) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Most van meg tutira!👍👍👍
A chatfejeket kell engedélyezni a messenger beállításában!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1209) winben


winben
aktív tag

Srácok, ebben a telóban van egyáltalán távolságérzékelő szenzor? Az AOD nem kapcsol ki ha letakarom a kijelzőt, tehát ha jól sejtem a zsebemben is tovább mutatja az időt órákig feleslegesen...és meríti ezzel az akkut is.
Már csak azért is kérdezem, mert módfelett gyanús, hogy amikor híváskor a fülemhez emelem akkor vagy kikapcsol a képernyő vagy nem, aztán ha nem akkor eldől a kép és elkezdek az arcommal lépkedni a beállításokban. :U

Amúgy Huawei P20Pro-ról váltottam - zseniális "kis" készülék ez a Note20Ultra :)

(#1210) ollie válasza winben (#1209) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van, de zavarhatja a kijelzőn levő fólia. Amúgy a letakarásával nem rögtön kapcsol ki az AoD, kell hozzá idő.

***

(#1211) bbendre válasza ollie (#1210) üzenetére


bbendre
őstag

Ha jol tudom (A N10 topicban irtak nekem is), hogy a távolságérzékelő szenzor csak hivasok kozben aktiv. Egy villogo pixel jelzi a helyet a kijelzon. Ha az nem villog nem is dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1212) TODI1111


TODI1111
addikt

Érik már az android 11.
Kint a béta 3. [link]

(#1213) Manka76 válasza TODI1111 (#1212) üzenetére


Manka76
senior tag

A kettes és a hármas bétát is fel lehet rakni recovery-ből úgymint az egyest?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1214) Firedaddy


Firedaddy
tag

Valakinek van ötlete a camera shutter soundot hogy lehet kikapcsolni? Kamera beállitásoknál nem találom. És rém idegesítő. Köszi a választ.

(#1215) Manka76 válasza Manka76 (#1213) üzenetére


Manka76
senior tag

Közben már rájöttem hogy igen de már az ATJA van fenn és nincs kedvem vissza tenni az ATJ1-et.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1216) Manka76 válasza Firedaddy (#1214) üzenetére


Manka76
senior tag

csak h a rezgőre vagy némításra teszed

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1217) Freezee válasza winben (#1209) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem is hivások közben, simán megjelnik a kijelző hívás közben a fülemen. De van amikor viszont jól működik :F Kiszámíthatatlan mikor jó és mikor nem.

(#1218) winben válasza Freezee (#1217) üzenetére


winben
aktív tag

Igazából elég genyó lesz, amit mondok, de Huawei P20 Pro-ról jöttem, ott örültem volna anno ha csak ennyi bug lett volna a kezdetekben egy csúcskategóriás telefonban :U

(#1219) Tin


Tin
veterán

Sziasztok,

Beleptem en is a taborba egy fekete modellel, szerencsere eleg jo aron jutottam hozza. Meretre, tudasra, es minden egyebre nekem nagyon bejon, nem igazan tudok rosszat mondani rola. Egy S20FE 5G (Snapdragon) valtozatot cserelt, bar az is eleg lett volna, de hibas volt a kijelzo erintopanelje (ismert bug annal a modellnel), es igy visszakuldtem inkabb 1.5 het utan.

Viszont igy van osszehasonlitasi alapom azzal, es azt kell mondjam, mindenben jobb a Note 20 Ultra, egy dolgot kiveve, es az a processzor. Az a teljesitmenye miatt nem kulonosebben gond, mert nem igazan jatszom, viszont van ket dolog, ami nem jon be:
- melegedes
- akkuido

Meg csak par napja van nalam az N20U, de melegszik. Az S20FE is melegedett terheles alatt, de ott nem volt ennyire szembetuno. Ez viszont atlagos hasznalat mellett (pl. bongeszes) is melegszik, nem veszes, de a CPU inkabb 35 fok korul van, mint 30 fok alatt. Nem zavaro, nem forro, de szokatlan. Kamerazas kozben viszont elegge felmelegszik, siman 40 fokra is. Neztem stressz tesztben, olyan 43 fok korul van a legnagyobb melegedes, szobahomersekleten. Ott meg mar jelentosen visszavesz a procibol. Amugy meg ez se lenne feltetlenul gond, de baromi lassan hul vissza.

A masik az akkuido. Nyilvan a legujabb novemberi frissites van rajta, de nem erzem valami combosnak. Elsore 4 orat SOT lett, de abban sok volt a benchmark es a game, es masodjara sem nagyon ment 5 ora fole. Most probalom a "megszokott modon" hasznalni, GSAM-el figyelem, de igazabol meg most sem erzem annyira jonak.

Illetve meg valamit eszrevettem, az az 5x-os kamera hasznalata. Bizonyos kozelsegen belul meg akkor is a fokamerat nagyitja digitalisan (napsutesben is!), ha amugy siman tudna fokuszalni az 5x-os kamera is. Ilyenkor 10x-esre valtok, az meg bekapcsolja a tele kamerat. Eleg hulye megoldas, mert a tele kamera minimalis fokuszalasi tavolsaga olyan 30 cm kotul van, megis mintha olyan szuk 1 meter alatt inkabb a fokamerat hasznalna. Nem nagyon ertem, de ez szoftveres dolog, szoval remelem majd javitjak.

Atolvastam a topikot a melegedes es akku ugyeben, tudna tanacsot adni olyan, aki regebben hasznalja, es hasonlo problemakkal szembesult? Mi ennek a valos hasznalat mellett az akkuideje es mennyire kezelheto ez a melegedes dolog? Relative uj telefon, gondolom a Samsung azert majd ad ki frissiteseket erre, de egyelore nem tul meggyozo a dolog.

(#1220) Tin válasza winben (#1218) üzenetére


Tin
veterán

Tarcsazon belul *#77692#, majd bekapcsolod a Proximity Sensort a gombbal kozepen bal oldalt. Utana kerek 20 mp-ig aktiv, ha fole viszed a kezed, latod az eredmenyt. A 20 mp-en belul minden, a kamera kornyeken levo kozelsegre rezeg.

Nem tudom, hogy hivas kozben lekapcsolja-e a szenzort szinten 20 mp utan, igy csak a hivas elejen erzekeli a kozelseget (mondjuk fogyasztasi okokbol), vagy ez a tesztprogram mukodik csak 20 mp-ig, de ha a tesztprogramban minden kozelseget jol erzekel, akar sokszor gyorsan, akar kevesszer lassan teszed oda a kezed, akkor a szenzor jol mukodik.

Ha viszont a szenzor jo, akkor szoftveres lehet a gond, hogy hivas kozben neha felvillan a kijelzo. Ha ez igy van, azt meg majd ugyis javitjak.

(#1221) winben válasza Tin (#1219) üzenetére


winben
aktív tag

Ha minden kényelmi funkciót bekapcsolunk a készüléken (AOD, "find my phone", stb) plusz nyitva maradnak az appok akkor szerintem ennyi az akkuidő, de szerintem ezen még fognak reszelni, de én azért vettem egy vezetéknélküli töltős power bank-et, amivel ha a gépnél ülök és ráteszem vezetéknélkül gyorstölti a telót, ha meg utazok akkor usbc kábellel összedugva a saját akkujáról rátölt.
A kamera jelenség, amit tapasztalsz más zoomos telóknál is előfordul, ez valszeg azért van, mert úgy ítéli meg a szoftver, hogy a főkamerával jobban jársz valamilyen oknál fogva - legyen ez a fény mennyisége, vagy maga a fókuszálási képessége. Ezt a korábbi 3 kamerás rendszerű telómon is sokat módosítgatta a gyártó.

Összességében a kamera használata közben ez a készülék is kegyetlenül melegedni fog (mint minden kamera), ha beltéren, melegben legalább 20 percet készülsz videózni vedd ki a tokjából. Én most teszteltem épp, 1 órát vett 4K60-ban HDR-ben - lazán volt 40 fokos a tokjában, de szép, stabil, egyben 30 gigás fájlt készített és végre nem kell szenvednem azzal, hogy megszakítják 3.5G után a felvételt.

A videózáson kívül én nem tapasztaltam melegedést, csak a beüzemeléskor, amikor költöztette át az adatokat/appokat a régi telóról, aztán meg felrakott egy szoftverfrissítést is.

(#1222) winben válasza Tin (#1220) üzenetére


winben
aktív tag

Köszi, megnéztem, zizeg, működik. Simán előfordulhat, hogy valamelyik széle hamarabb ér a fülemhez, mint sötétítené a képernyőt. :D Ami furáb, hogy a hívás végén amikor elemelem a fülemtől nem ébred fel a kijelző, de ott meg dupla kopp a sötét kijelzőre és felébred, aztán kinyomom a hívást.

(#1223) NoahM


NoahM
junior tag

sziasztok :)
megkérdezném van e olyan köztetek aki előtte S20+t használt és arról váltott?
mindig ugráló Samu és Apple között de az S20+ akármilyen jó ős volt a kamera és akksi nem fogott meg. Most választhatok vagy ez 256 verzió vagy OP 8Pro 12Gb verzió.
ha bárki tud véleményt írni megköszönöm :)

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#1224) ateszapa748 válasza NoahM (#1223) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Engem is érdekelne :)

(#1225) ADAM1337 válasza NoahM (#1223) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem volt előtte sima s20-am is, bár nekem is az aksi és a kamera nem fogott meg, a note20ultrát én vissza adtam 14napon belül és végül op8pro lett.
Igaz kicsit hiányzik a samsung os, meg a legjobb telefon forma/kinézet szerintem jelenleg is a note20ultra.
Ami miatt én vissza adtam 2sim-el adaptív képfrissítéssel melegedett mint a bűn és merült is sajnos, valamint kamerában messze volt az akkori p40 pro/oneplus 8 pro-tól(fotóban csak).

(#1226) Tin válasza winben (#1221) üzenetére


Tin
veterán

Koszi a valaszt. Remelem fognak meg reszelni rajta, mert ez nem tulzottan impressziv. Oke, rossznak semmikeppen nem mondanam, de az atlagosnal semmikepp sem jobb. Bosszanto, mert ekkora akkuval a vilagbol ki kellene mennie. Kar, hogy a Samsung nem ad olyan akkukimelo beallitast, ahol csak a proci sebesseget veszi le mondjuk 70%-ra, de a tobbi beallitast hagyja, mert amugy kiprobaltam a kozepes energiamegtakaritast, es megszunt a melegedes, a teljesitmeny viszont rendben volt. De cserebe kikapcsolt hatterszinkronizaciot meg hasonlokat, amiket nem akarnek kikapcsolni. Mert ugye ha mar elcsesztek az Exynos 990-et, legalabb adhatnanak lehetoseget arra, hogy kisebb teljesitmeny mellett kevesbe zabalja az akkut. A Note 20 felhasznalok nagyobbik resze gondolom amugy sem jatekra akarja hasznalni a telefonjat, szoval a sebesseg mindegy is.

A kamera es a melegedes annyira nem veszes, azota monitorozom hasznalat kozben, es ha nincsenek komolyabb szamitasok a telon, maximum csak langyos lesz, kiveve persze a kamerat. De az kezelheto, nyilvan nem ezzel akarok filmet forgatni. A tokot mondjuk nem szivesen vennem le rola emiatt. Nekem is beuzemeleskor jott elo, es jatekok / tesztprogramok soran, de egyiket sem hasznalom napi szinten.

(#1227) Tin válasza ADAM1337 (#1225) üzenetére


Tin
veterán

A ket SIM ennyire taccsravagja a telefont? Bar gondolom itt is sokat szamit a terero. Nekem 3 SIM-em van ket telefonra, gondolkoztam is, hogy a Note-ba teszem a kettot, de ezek utan feleslegesnek erzem.

Ha mindket telefon ingyen lenne (mondjuk ceges), vagy az OP8PRO aran megkapnad az N20U-t, akkor melyiket valasztanad?

(#1228) NoahM válasza ADAM1337 (#1225) üzenetére


NoahM
junior tag

Rendben köszönöm, igen ettől a melegedéstől és üzemidőtől felek én is.
egyébként a OP 8Pro minőségben tényleg már a nagyok között jár?
olvastam valahol hogy az akksi jelentősen degradálódik valószínű a gyorstöltés miatt. Igazából a nativ Google érzésre vagyok kiváncsi illetve kibővíteni tudásomat a Google világában. Van iphonom azt megtartom mellette azért :)

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#1229) Dr V válasza Tin (#1226) üzenetére


Dr V
őstag

Közepes energiamegtakarításnál nem lehet testreszabni, h miket korlátozzon?

(#1230) Tin válasza Dr V (#1229) üzenetére


Tin
veterán

Csak a fő dolgokat sajnos mint AOD meg proci sebesség. A szinkronizálást pl. nem találtam külön.

(#1231) winben válasza Tin (#1230) üzenetére


winben
aktív tag

Lehúzom fentről az értesítési sávot, kibontom az ikonos részt, lapozok egyet jobbra és ott van, hogy "Szinkr." - mondjuk akkor is be van ez kapcsolva ha közepes energiamegtakarításba teszem 🤔

(#1232) Teal'C válasza Tin (#1227) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem!!!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1233) Tin válasza winben (#1231) üzenetére


Tin
veterán

Ezek vannak a közepesben.

(#1234) Tin válasza Teal'C (#1232) üzenetére


Tin
veterán

Kifejtenéd? Nem értem mi nem.

(#1235) Teal'C válasza Tin (#1234) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem vágja haza a 2 sim nekem egy voda meg egy telenor van benne, wifi, bt, helyadatok, járom az országot minden nap, 2-3 óra gps youtube, hívások 5-6 óra SOT este 20-25%.
Biztos van akinek ez nem elég de nem sok teló tudja ezt. Ráadásul 30 perc alatt 80%felett van az akku és nem melegszik.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1236) Tin válasza Teal'C (#1235) üzenetére


Tin
veterán

És Exynos?

(#1237) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Sziasztok!
Nekem tegnap kedden, 6 óra 10 perc kijelzőidőm volt, 1 sim, állandó wifi, bluetooth és még volt 15%-ék az akksiban!
Ami nagyon fontos, hogy ebből a 6 órából 3 óra power zabáló Legendary Game of Heroes játék volt.

Közel sem melegszik úgy mint a note 10 plus!

Elégedett vagyok! November 8.-ai a telóm.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1238) Teal'C válasza Tin (#1236) üzenetére


Teal'C
addikt

Igen az.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1239) Tin válasza Mo Bill (#1237) üzenetére


Tin
veterán

Mikori a gyártás? Ezzel az appal meg tudod nézni.

Amúgy én 2 napja este 11 körül húztam le a töltőről, még nincs benne SIM, de minden más bekapcsolva, és 50%-nál volt 3 óra SOT mindenféle optimalizálás nélkül, 120 Hz-en, bér ez főleg beállítások, YT meg böngészés, meg persze némi fotózás. Éjszakánként olyan fél %-ot merül óránként, ami normális.

Nekem a melegedés megvan a kamera melletti részen fent, játékban és videózásnál felmegy akár 40 fokig is, de nem vészes annyira.

(#1240) Tin válasza Teal'C (#1238) üzenetére


Tin
veterán

Köszi! Nyilván függ a térerőtől is, de kezdek inkább a gyakorlati tapasztalatoknak hinni (ezért is kérdeztem), mint a YT-nak. Nekem sem tűnik annyira rossznak az akkudiő, inkább átlagosnak nevezném.

Az viszont látszik, hogy az első firmware-ek valószínűleg nagyon optimalizálatlanok voltak, és ezért lettek azok a vacak akkuidők.

(#1241) Teal'C válasza Tin (#1240) üzenetére


Teal'C
addikt

Mint mind1ik. Ritka a kivétel. Én annak hiszek aki használja. Senkit meg nem sértve de a mai világban pár nap használat egy 1.0 ás szoftverrel nem sok valós konklúziót takar valjuk be.

07.29. XEO

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1242) telefonmágus válasza Tin (#1239) üzenetére


telefonmágus
senior tag

*#12580*369#

Ezzel nézd

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#1243) Tin válasza Teal'C (#1241) üzenetére


Tin
veterán

Ja de ugye az egyszeri paraszt mint én másból nem tud kiindulni, csak videókból. Azokat meg az elején csinálják. De ez nem olyan vészes mint írták.

(#1244) Tin válasza telefonmágus (#1242) üzenetére


Tin
veterán

Köszi, így is ugyanaz. 20201009 DBT.

(#1245) telefonmágus válasza Tin (#1244) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Csak így nem kell a phone info :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#1246) Freezee válasza Teal'C (#1235) üzenetére


Freezee
senior tag

Egyetértek, én mondjuk kevesebbet telefonálok nálad szerintem viszont, többet használom Multimédia tartalmak fogyasztására. Szoktam várni addig filmet nézek 40-45perc, Youtube folyamatosan megy amig vezetek, folyamatosan kapcsolat az órával, okosotthonos cuccok folyamatos figyelése, de még nem volt 40% alatt az akku amikor hazaértem. Van amikor kevesebbet használtam napközben akkor nem is töltöm éjjel, és kibírja a másnapot is.

(#1247) Tin válasza telefonmágus (#1245) üzenetére


Tin
veterán

Jaja koszi a tippet ezt nem ismertem. :R

(#1248) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

tudtok valami normalis, gyarihoz hasonlo minosegu foliat ajanlani az N20U-hoz? orulnek, ha lekerekitett lenne a szeleken legalabb annyira, mint a gyari. nem baj, ha nem uveg, max cserelgetem, ahogy a tobbi samsungon.

beszerzesi forrasnak leginkabb amazon.de vagy hasonlo lenne idealis.

koszi!

(#1249) winben


winben
aktív tag

Tegnap szükségem lett volna a bt fejhallgatót vezetékesen csatlakoztatni a telómhoz, mivel az általam használt videó vágó alkalmazás hangját késés nélkül szerettem volna hallani. A szokott módon a sony fejhallgatómba be a vezeték, a vezeték végére a huawei telefonomtól származó, régóta használt USB-C -> jack átalakító, majd telefonba bedug.
Erre a Note20Ultra a következő üzenettel fogadott: "Nem támogatott USB eszköz"

Ugyanúgy pattog csatlakozáskor, mint a korábbi eszközeimmel, az átalakító működik a régi telefonnal, tablettel, laptoppal a Samsung meg letiltja, mert Huawei termék? Az átalakító sem rossz, mivel van ilyen dongle-ből nekem egy ugyanolyan másik is és arra is ugyanezt a hibaüzenetet kapom. Poén, hogy a huawei gyári usbc fülese viszont működik vele.

És amúgy a készülékhez nem adtak ilyen usbc-jack adaptert. Nyilván.
:(((

(#1250) Teal'C válasza winben (#1249) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem azért nem megy mert huawei azért nem megy mert nem kompatibilis. A samsung tab s5e átalakító sem jó n20u hoz nincs benne dac.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.