Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Tin válasza Dzsana (#1900) üzenetére


Tin
veterán

Exynos 2100 jobb.
Akkut ne merítsd rendszeresen 20% alá, néha belefér.
"Note 20 Ultra Default apps" keresés Youtube-on.
Utolsó ugyanúgy youtube.

(#1902) ScourgeA válasza Dzsana (#1892) üzenetére


ScourgeA
tag

Beállítások \ Alkalmazások \ Alapért. alk.ok. kiválasztása \ Linkek megnyitása \ Hivatkozások menyit. alk.okban
és
Samsung Internet (ha használod) Beállítások \ Hasznos funkciók \Hivatk. megnyitása más alk.okban

(#1903) Dzsana válasza ScourgeA (#1902) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezek be vannak állítva, de akkor se akarja a jót. Illetve inaktív szürke az almenü


http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1904) ScourgeA válasza Dzsana (#1903) üzenetére


ScourgeA
tag

- legyen alapértelmezett
- rendszerbeállításokat módosíthatja

(#1905) bbendre válasza ScourgeA (#1899) üzenetére


bbendre
őstag

valamint pro mode-ban elérhető végre a széles látószög is.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1906) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. O.yan problémám lenne, hogy olvasás közben el sotetult a kép. Nem reagal semmire. Mikor a kijelzohoz érek, akkor rezeg egyet. De semmit azon kívül. Újra se tudom indítani. Esetleg valami otlet?

(#1907) TFSi válasza motown5l (#1906) üzenetére


TFSi
őstag

Hangerő gomb le és bekapcsoló gomb együttes nyomva tartása, ameddig újra nem indul a telefon.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1908) motown5l válasza TFSi (#1907) üzenetére


motown5l
senior tag

Csak rezeg egyet.

(#1909) motown5l válasza motown5l (#1908) üzenetére


motown5l
senior tag

Kétszer volt note telefonom. Note 4,és most az ultra .S3 , S4, S7+, S9+.galaxikkal sose volt problémám. Note szeriaval mindig mindig meg szívom.ne rootolom a készüléket. Gyárilag hagyom mindig. Soha többet note szeria

(#1910) TFSi válasza motown5l (#1908) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor szervízbe vele. Olykor a legjobbakkal is megesik.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1911) motown5l válasza TFSi (#1910) üzenetére


motown5l
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#1912) TFSi válasza motown5l (#1911) üzenetére


TFSi
őstag

Nincs mit, de sajnos nem nagyon tudtam.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1913) Dzsana


Dzsana
senior tag

Miért nem lehet vele normális közeli képeket csinálni? Mit kefélek el? Minden 5.-6. kép lesz értékelhető, telefonnal így még nem jártam. Életlen, homályos képeket készít.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1914) S e t h válasza Dzsana (#1913) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nincs makró, keserű felismerés volt számomra is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1915) Dzsana válasza S e t h (#1914) üzenetére


Dzsana
senior tag

Akkor van egy eladó Note 20 Ultrám! 90%-ban makrózok. De ezt még makrónak sem nevezném, legalább 15 cm-re vagyok az óráktól....

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1916) Tin válasza Dzsana (#1915) üzenetére


Tin
veterán

S21 ultra tud makrózni, de az ultra széles látószögű obival, a szélei így torzulnak. Ha ennyire fontos a makró, vegyél inkább fényképezőgépet és makró objektívet.

(#1917) Dzsana válasza Tin (#1916) üzenetére


Dzsana
senior tag

Gyakorlatilag naponta makrózok. Az S9+ kivalóan ellátta ezt a feladatot.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1918) Tin válasza Dzsana (#1917) üzenetére


Tin
veterán

De ez nem igazán jó makrózni, nem olyan a főkamera. Így akkor más telefont kell keresned.

(#1919) Dzsana válasza Tin (#1918) üzenetére


Dzsana
senior tag

Sajnos rájöttem, a fene se gondolta volna, hogy meg erre is figyelni kell, eddig az összes S szériás megigrotta ezt a feladatot. Holnap fel is tesz a hardverapróra. :(((

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1920) S e t h válasza Dzsana (#1915) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ősszel gombát akartam makrózni, kb 100 próbálkozás után feladtam, azóta sem foglalkozom vele, gyalázatos a produktum.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1921) Tin válasza Dzsana (#1919) üzenetére


Tin
veterán

Ha nem felel meg, ezt kell tenni. Az új firmware pedig még makró módot is rakott a telefonba. Az általad linkelt képen amúgy ott a fókusz a kesztyűn, tehát nem az MFD-vel van baj, hanem a fókusz ponttal.

(#1922) Tin válasza Dzsana (#1919) üzenetére


Tin
veterán

Tessék makró. A homályosodást meh becsillanást ne nézd a széleken, az a kameravédő üveg hibája, csak lusta voltam még leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#1923) Luciano


Luciano
tag

Sziasztok srácok, tudnátok ajánlati vezeték nélküli töltöt, ami 15w tölt,esetleg egyszerre két telefont is (van egy Huawei P30 pro is),Amazon.de nézegetem őket, de elvagyok veszve. Köszönöm

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#1924) ScourgeA


ScourgeA
tag

Van makró, ez pl szerintem egész éles közeli egy telefontól:

[ Szerkesztve ]

(#1925) ScourgeA


ScourgeA
tag

A legújabb DUC8 firmware óta van makró.

Sajnos így este már becsillogott a megvilágítás, de azért ez makró :)

(#1926) Tin válasza ScourgeA (#1925) üzenetére


Tin
veterán

Köszi, ez még jobb kép. Én is ezt mondom, van már makró módja, méghozzá egyszerűen közelíteni kell a tárgyhoz, és amikor homályos lesz, megjelenik a jobb alsó sarokban egy "2x" feliratú kis kör, arra rá kell bökni, és távolítani, amíg éles lesz a kép. Így ugyan 2x-es digitális zoomra kapcsol, de bőven elég pixel van ahhoz, hogy érdemi minőségromlás nélkül abszolválja a feladatot, cserébe van egy egészen használható makró funkciója.

Viszont célszerű figyelembe venni pár dolgot, hogy miért is nem tökéletes a makró módja, és amúgy ez az oka annak is, hogy az S21U-nál az ultraszéles látószöggel oldja meg a makrót.
1. A fő kameralencse miatt az MFD (minimum fókusztávolság) elég nagy, így legalább 20 centire kell lenni a kiszemelt tárgytól.
2. A fő szenzor hatalmas, és a mérete, illetve az obi fényereje miatt a DOF (mélységélesség) eléggé szűk, azaz ha valami közeli fókuszba kerül, onnan fél centire előre és hátra már nem lesz éles a téma, ami portrénál előnyös, de eléggé pontosan kell tartani a telefont, hogy minden fókuszban legyen, és célszerű szemből fotózni, ahogy te tetted.

Ja igen, és lehet makrózni a tele kamerával is, de ahhoz nem árt, ha van bőven fény. Ez esetben viszont 10x-es zoomra érdemes váltani, mert az biztosan a megfelelő optika lesz (az 5x zoomot sokszor digitálisan próbálja a főkamerával leképezni), és itt figyelni kell a bemozdulásra, illetve az elégséges fényre, hogy jó minőségű legyen a kép. Ezzel amúgy még jobb nagyítás elérhető, mint a fő kamerával.

[ Szerkesztve ]

(#1927) ScourgeA válasza Tin (#1926) üzenetére


ScourgeA
tag

Pontosan így van, remekül leírtad.
Én fogtam a csuklómat a másik kezemmel, és lassan fújtam ki a levegőt, mint éleslövészeten, hogy ne ugorjon el a fókusz. :K
Az első "szupermakró" képet ezért nem is így csináltam, hanem a teleobjektívvel (3. lencse) és 5X optikai zoommal, mert ez az alapértelmezettje, talán akkor nem croppol :(

(#1928) Dzsana válasza ScourgeA (#1927) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na hát erre nekem nincs időm, mikor 20-30 képet kell lőnöm zsinorban. Nekem olyan kell, mint eddig az S-ekben volt, oda tart, kattint, tökéletes, még köhöghettem is közben. :D Még ennek a szor kettőnek adok egy esélyt holnap.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1929) Tin válasza ScourgeA (#1927) üzenetére


Tin
veterán

Nem mindig cropol, de sokszor. Ezért jobb a 10x, ott sosem cropol. De amúgy ez a teleobi inkább nappali távolsági fotózásra való. Makrózni meg ritkán szoktam, és mivel az művész fotó, az ember odafigyel és beállítja rendesen. Amúgy zseniális a kamerája, és ezzel a plusz makró móddal már nagyjából teljes is a tárház. Persze, S21U jobb, de 3 havonta jön ki jobb, szóval mindig lesz jobb. Ez "csak" egy telefon, élmény fotózásra való.

Van egy milcem, de kb sose használom. Rendes obival már nehéz, de célszköznek jobb. De akkor még úgyse a súly számít.

[ Szerkesztve ]

(#1930) Luciano


Luciano
tag

Sziasztok srácok, csatlakozom hozzátok egy Bronz színű példányal. Note 10 lite váltotta, hát azért van különbség a két készülék között. Együtt használom egy P30 pro val, remélem jó darabig bírni fogják. Azért a Galaxy Fold Z azért megmozgatta fantáziám. De majd mikorra S pen is lesz benne

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#1931) ScourgeA válasza Luciano (#1930) üzenetére


ScourgeA
tag

Üdv közöttünk, használd megelégedéssel! Nekem is a nyomógombos S-pen volt az egyik érv a legnagyobb kijelzőméret mellett.

(#1932) Luciano válasza ScourgeA (#1931) üzenetére


Luciano
tag

Kényelmes Nagyon-nagyon a 6.9" mondjuk elég lapát kezeim is vannak. Fényképek is jók szerintem

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#1933) winben


winben
aktív tag

Srácok, ki mit tapasztal a gyári képernyőfóliával? Az egy dolog, hogy a ceruza is nyomot hagy rajta, de már mintha el is kezdett volna felválni. Korábban huawei p20pro-m volt, azon nem használtam semmilyen fóliát (a gyárit is levettem), de nem is karcolódott a képernyő.
Ezen szerintetek?

(#1934) GalaxyS9 válasza winben (#1933) üzenetére


GalaxyS9
tag

Gorilla Victus van rajta, ami elvileg a legerősebb üveg a piacon, dehát lehet csak marketingduma. Szerintem karcok terén simán bírja úgy, mint egy P20. Nekem volt Note-om, apámnak meg P20-asa van. :)

(#1935) winben válasza GalaxyS9 (#1934) üzenetére


winben
aktív tag

...ahogy JerryRigEverything is mondta: "glass is still glass". 😅

(#1936) bbendre válasza winben (#1933) üzenetére


bbendre
őstag

Siman tud karcolodni a kijelzo sajnos folia nelkul, nekem nincs SIM a telefonban, itthon hasznalom netezesre es neha elviszem turazni, fenykepezni es ennyi haszanalat mellett is talaltam rajta nyomokat pedig vigyazok ra.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1937) Luser2000


Luser2000
addikt

OTA-n is jelzi, de nekem a SmartSwitch hozta le, Note20Ultra5G, TMH.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1938) Tin válasza Luser2000 (#1937) üzenetére


Tin
veterán

Azóta már van egy áprilisi biztonsági frissítés is. Legalábbis DBT-re biztosan.

(#1939) Luser2000 válasza Tin (#1938) üzenetére


Luser2000
addikt

Igen, látom, de szolgáltatói verzió mos még nincs belőle.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1940) lasse001 válasza Luser2000 (#1937) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem az OTA nem találta. De Smart Switch már hozza le. Köszi hogy szóltál. :)

(#1941) Luser2000 válasza Luser2000 (#1939) üzenetére


Luser2000
addikt

mos = most :Y

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1942) TFSi válasza lasse001 (#1940) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam sem találja. Majd talán este, vagy holnap.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1943) lasse001 válasza TFSi (#1942) üzenetére


lasse001
senior tag

Majd írd meg mikor találod ota-n. Kíváncsi vagyok menyivel később találod meg.

(#1944) TFSi válasza lasse001 (#1943) üzenetére


TFSi
őstag

Rendben. Még most sem sajnos.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1945) Zototh64 válasza lasse001 (#1943) üzenetére


Zototh64
őstag

Nekem este 23-kor még nem volt, de most reggel adta OTA-n.
XEH
DBT után 1-3 nappal ide szokott érni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#1946) TFSi


TFSi
őstag

Egy 166 MB-os biztonsági frissítés jött.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1947) ScourgeA


ScourgeA
tag

XEH-re is megjött

(#1948) lasse001 válasza Zototh64 (#1945) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. De én TMH vagyok. Ők soha nem sietik el .

(#1949) Zototh64 válasza lasse001 (#1948) üzenetére


Zototh64
őstag

Akkor az még lesz 1-2 hét, ha csak nem változik az eddigi gyakorlat.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#1950) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, azt tudja valaki, hogy bizonyos applikációk megnyitásakor miért írja ki, hogy nincs netkapcsolat, közben meg van? Sokadik próbáljozásra indul csak el ilyenkor. Chrono24, ebay, stb.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.