Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Silenzio válasza Luser2000 (#1400) üzenetére


Silenzio
addikt

Zsír, köszi :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1402) Tin


Tin
veterán

Meg csak szlovák és balti verzió van belőle, de így pár napon belül lesz a többi is.

(#1403) Mo Bill válasza Silenzio (#1382) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Köszönöm szépen a megnyugtatást!
Valószínűleg ez lehetett a probléma oka, kérte a check out frissítését és azóta hibátlan! :))

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1404) ToomyC válasza Luser2000 (#1397) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Igen, azt OTAn... egyenlőre stabilan fut, nem vettem észre semmi anomáliát.. . Recoverybe nem tudok belépni... nyomnák egy wipe cachet...

(#1405) ToomyC válasza Tin (#1402) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Tapasztalataim szerint 1 nap "oda - vissza" szoktak megjelenni...

(#1406) Tin válasza ToomyC (#1405) üzenetére


Tin
veterán

Remélem én is, hogy pár napon belül megjön, akkor tudok FR-el kezdeni. Meg úgyse volt időm mindent átpakolni.

(#1407) gyuri81 válasza Silenzio (#1398) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Hogy hogy máris eladod? :)

(#1408) TODI1111


TODI1111
addikt

Ez a legnagyobb baj a samsung prémium készülékekkel. Akku és rendszer optimalizálás 0.
Egy példa: Kicsivel több mint 21 órája ment a készülék amikor a kép készült.

A pro max vasárnap este lett feltöltve és a kép hétfőn este majdnem 24 óra használat utn készült.

(#1409) Silenzio válasza gyuri81 (#1407) üzenetére


Silenzio
addikt

Őszinte leszek, nagy csalódás lett. Ugye azért vettem meg, mert a Xiaomi Note 10-ben is lévő kamera az esetében elégséges hardverrel és 10bit lehetőséggel párosul. Hát, a valóság árnyaltabb.

A Samsung valószínűleg direkt erőteljes limitációkkal élt szoftvert tekintve. Azt tudtam, hogy a telét nem fogom tudni használni, az viszont meglepett, hogy

- a mcpro24fps nem volt képes kikapcsolni a túlélesítést
- a log módok itt is kamuk, egyedül a Sony-nál működnek, itt meg csak grayfilternek tűnnek
- csak 32 tonemapping pontot támogat, ezt már a szoftver fejlesztője írta nekem
- bugos, mint állat, magasabb ISO-n nem hogy ricegett, de összeomlott a telefon, 24 képkockából 16-ot eldobott - nem tudom miért bántja a magas ISO, de rossz volt nézni
- jobban merült a 4500-as akkuja kamerázásnál, mint a Sony 3100-asa.
- 100 megabitnél magasabb bitrátánál gyakran riceg, szaggat, a Sony Xperia 5 160-nál kezd bizonytalankodni

Az a fura helyzet van, hogy ezt így még a Xiaomi is rommá veri a középkategóriás hardverével. Pusztán mert ott nincs túlélesítés, többet enged a szoftver. Zajmentesebb is lett sokkal a vele készült felvétel, amit szimplán nem is értek. Ugyanaz a kamera.

Minden másban príma telefon, a leggyorsabb, legreszponzívabb eddig. Szuper. És a kamerái is prímák Mobilarenás mércével, tehát ha automatát akarsz. Csak nem nekem.

Sajnos a tech világ fosadék irányba halad. A tonemapping és a HDR pont olyan dolgok, amik látványos videókat eredményeznek, viszont teljesen elveszik a kontrollt vagy egyenesen bugosak. A HDR-t pl. biztosan USA-ra írják, mert ha aktiválod, 50 Hz-en is villognak a lámpák. Bezzeg a 12 éves Canonom Blackmagicet megszégyenítő 14bit raw videót tud teljes manuális kontrollal. A konzumer kamerák fejlődése egy jó nagy bullshit, ha automata vagy bugos minden.

A mcpro24fps fejlesztője azt írta, a legjobb jelenleg az, amim van. Olyan zajszűrést tudott írni rá, amit Davinci Resolve-ban sem tudott reprodukálni. Még ő is meglepődött. Még az Xperia 5 II is gyengébb, mint az első. Úgyhogy jó lesz nekem egy sima Note 10, az emberi méret. És persze marad a Sony.

Úgy néz ki, egyelőre i11 Pro Max + KP csere lesz, így legalább meglesem, hol tart az iOS. De ezt a mc-izét nem tudja überelni semmi, akármilyen béna neve van. Már Michael Tobin vlogger is róla zeng ódákat.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1410) Tin válasza Silenzio (#1409) üzenetére


Tin
veterán

Konzumer termék. Persze nálad az Exynos verzió járt, lehet, hogy a Snapdragon jobb, de ezeket nem filmre találták ki. Írtam múltkor, hogy a következő generáció 3 streamet kezel egyidőben, de abból is HDR Video lesz, hidd el.
Régen érdekelt a fotózás, meg a pixel peeping, nekem is van egy a6000 egy jobb obival, de alig használom. Nehéz, rákészülős, és a telefonnal annyival egyszerűbb élményt gyártani, és ez kell az embereknek. A téma ott van úgyis, nincs jelentősége, mekkora zarsebesseg, ISO vagy mélységélesség, ha megvan a fotó, és erre nagyon jók ezek a kamerák. De ezek erre valók, ne egy FF szenzorhoz hasonlítsd.
Legalább már tudod, mire képes. IPhone 12-vel azért fuss még egy kört, miért ne. Ha még kísérletező kedvű vagy, inkább vedd neten a cuccot, és sima elállással visszakapod a pénzed.

(#1411) Silenzio válasza Tin (#1410) üzenetére


Silenzio
addikt

Köszi. :) A mini mint telefon is nagyon tetszik, szeretem, ha be tudom kötni úgy is a cipőm, hogy telefon van a nadrágzsebben. A fotó azért kicsit más tészta, abban könnyebb minőséget alkotni képfeldolgozásilag, mint másodpercenként ugyanazt 24-60-szor. De 5-10 év és videóban is elérik a középkategóriás kamerák szintjét. Mint az éjjeli fotó algoritmusok sikere is mutatja, szinte minden a szoftveren múlik.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1412) Manka76


Manka76
senior tag

Vodafone kártyával sikerült már valakinek használni tényleges 5G szolgáltatást Budapesten?
Nekem ennyit sikerült néhány percig, de szerintem ez így nem jó.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1413) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Sziasztok,
Csatlakoztam egy fehér példánnyal :)

(#1414) icecave válasza ateszapa748 (#1413) üzenetére


icecave
nagyúr

Honnan vettél fehéret? Épp a minap néztem nagyon szép! Snapdragonos?

(#1415) ateszapa748 válasza icecave (#1414) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Exynos... egy mobilos ismerősöm szerezte Tényleg szép :)

[ Szerkesztve ]

(#1416) Silenzio válasza TODI1111 (#1408) üzenetére


Silenzio
addikt

Talán ebben változást hoz a One UI 3.0. bár a rossznyelvek szerint teljesítmény kárára.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1417) TODI1111


TODI1111
addikt

[Valamiben] mégis jobb az exynos a snapdragontól. :D

(#1418) Tin válasza TODI1111 (#1417) üzenetére


Tin
veterán

A netes videók és összehasonlítások alapján is ezt látszik, de látod, hogy alatta a kommentekben már rögtön jönnek azzal, hogy "merasamsunglefizetteőket". Képzeld mi lesz, ha jövőre tényleg erősebb lesz az Exynos 2100 a Snapdragon 888-nál, pertársaságok fognak alakulni az USA-ban, hogy képzeli a Samsung, hogy nekik a gyengébbet adja.

Amúgy visszatérve a képminőségre: tényleg jobb az Exynos. A Snapdragonos változat képei túl világosítottak, pont mint az Apple képei, azokban sem szeretem azt, hogy sokkal agresszívebb a HDR a képeken, de a legtöbben ezt szeretik. A DxOMark meg "tudományosan" nézi a képeket, és persze nem sokat számít egy ilyen összehasonlítás, de azért mégis kijönnek a különbségek.

(#1419) Tin válasza Silenzio (#1416) üzenetére


Tin
veterán

Azt éppenséggel nem bánnám. Nekem semmi szükségem az "erőre", és azért várom a OneUI 3.0-át, mert ott a takarékos üzemmódban minden külön kapcsolható egyesével, és én csak a CPU-t venném vissza 70%-ra. Az az "erő" is bőven elég a telefonnak, viszont a háttérszinkronizálásról és egyebekről meg nem szeretnék lemondani. Ha meg kell a teljesítmény, van arra is külön mód. Ez a 3.0-nál jobban meg van csinálva, mint most.

(#1420) Capella válasza Tin (#1418) üzenetére


Capella
senior tag

:U Hmm, nem tudom mi lesz a végső eredmény a januárban ténylegesen megjelenő telefonoknál, de a Geekbench eredmények alapján nekem most úgy tűnik, hogy az amcsiknak nem kell pertársaságot alapítaniuk a Snapdragon 888 miatt.
Az egyszálas Geekbench tesztben az Exynos 2100-at 1006-nak mérték, a Snapi pedig 1135 lett. Ez +12,8%.
A többszálas eredmény mégnagyobb eltérést mutat, 3059 volt az Exynos, 3794 a Snapi.
Vannnak persze más tesztek is.
Viszont a korábbi Exynoshoz képest jóval kedvezőbb lesz a fogyasztás. Ennek legalább lehet örülni, a sebesség meg így is bőven elég lesz.

Kiszivárgott a teljes specifikáció az S21 Ultrához. [link]
Nagyjából az, amit eddig is lehetett tudni, plusz néhány részletesebb adat.

(#1421) Tin válasza Capella (#1420) üzenetére


Tin
veterán

Többféle eredmény kering, és van, amiben az Exynos veri a Snapdragont, tehát még nem tudjuk. Mellesleg az én telóm van 952 az Exynos 990 egyszalas teljesítménye. Egyelőre minden csak spekuláció.
De mindegy is, mert nem ez volt a téma.

(#1422) icecave válasza Capella (#1420) üzenetére


icecave
nagyúr

(#1423) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Második napja használom android 11el, One UI 3.0val, ami eddig feltűnt a jobb akku idő...

(#1424) TODI1111 válasza ToomyC (#1423) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez kicsit pontosabban mit takar? Két nap alatt ennyire látványos a változás?

(#1425) Teal'C válasza ToomyC (#1423) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem is fent van 3 töltés telt el és nem vagyok eragadtatva az eredménytől. Kap még 1 resetet aztán meglátjuk :U

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1426) ToomyC válasza TODI1111 (#1424) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Pontosan nem mértem, de mind ha tovább bírná ugyanolyan használat mellett. Lehet csak képzelődöm...

(#1427) TODI1111 válasza Teal'C (#1425) üzenetére


TODI1111
addikt

Maradt ugyan olyan, vagy rosszabb lett?

(#1428) Teal'C válasza TODI1111 (#1427) üzenetére


Teal'C
addikt

Rosszabb.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1429) TODI1111 válasza Teal'C (#1428) üzenetére


TODI1111
addikt

Akkor lehet tényleg megérne egy resetet. Ha még ettől is rosszabb lesz az üzemidő akkor eláshatja magát a samsung.

(#1430) Teal'C válasza TODI1111 (#1429) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem eddig semmi bajom nem volt vele 5-6 óra sot ment bele és este 8 fele jelzett hogy tölteni kéne.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1431) TODI1111


TODI1111
addikt

Úgy látom, nem nagyon sietnek a végleges verzió kiadásával. Lehet, hogy valami nem stimmel?

(#1432) Luser2000 válasza TODI1111 (#1431) üzenetére


Luser2000
addikt

Kint van a végleges verzió. A héten el is kezd csöpögni minden CSC kóddal, szépen-lassan. (Sosem jön főverzió egyszerre, mindenhova).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1433) Silenzio


Silenzio
addikt

Sajnos a Note-ról, amit vettem, kiderült, hogy kinyitották a booatloadert. Még sajnosabb, hogy az vette észre, akivel elcseréltem, úgyhogy minden sztornó. Elég nagy bukta lesz ez nekem, és a jóhírem is cseszhetem - de legalábbb ki tudom próbálni én is a Note-ot a One UI 3.0-val.

Amúgy fel nem tudom fogni, miért csesződik valaki romolgatással félmilliós telefonon. Agyrém. :W

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1434) TODI1111 válasza Luser2000 (#1432) üzenetére


TODI1111
addikt

Azt tudom, hogy kint a végleges. Az a furcsa, hogy az első 2-3 napon 6-8 régióra szokták kiadni. A megfigyeléseim szerint akkor szoktak ilyen sokat várni ha valami baj van és esetleg még vissza is vonják a frissítést. ( ne legyen igazam.)

(#1435) csolaca68


csolaca68
tag

Nekem most érkezett a frissítés. :)

(#1436) ToomyC válasza TODI1111 (#1434) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Semmi baja ...

(#1437) gyuri81 válasza Silenzio (#1433) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Uuu hallod ez nem semmi! Az hogy egy 2 éves telefonon kinyitom, az egy dolog. De hogy egy pár hónapos készüléket rootolni?!? Akkor a garinak rögtön oda is...
Nekem még nem volt olyan Samsungom amit ne kellett volna gariztatni. :(
(Persze legyen szerencséd hozzá...)

(#1438) bbendre válasza Silenzio (#1433) üzenetére


bbendre
őstag

:R teljesen igazad van

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1439) Silenzio válasza gyuri81 (#1437) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem értem. Megbíztam abban, akitől vettem, csak épp azt hallgatta el, hogy nem ő az első vevő. Nem is néztem, kinek a neve van a számlán. Visszavenné, de a telefon jelenleg Bp-en dekkol, szóval az is ugrott. Valószínű egy GSM boltnak adom el nyomott áron, tapasztalataimból lesz olyan, aki saját garit vállal rá, aztán legfeljebb leírja, ha bekrepál a készülék. Vagy megtartom, egy bizonyos összeghatár alatt megéri megtartani.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1440) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok!
Recovey módba hogy tudok belépni, már próbáltam az összefoglalóban leírtaknak megfelelően, de nem megy. Köszi

(#1441) Luser2000 válasza csolaca68 (#1440) üzenetére


Luser2000
addikt

Android 10 vagy 11?
Felteszem 11 lehet, arra nem találtam még én sem megoldást.
(A tízhez képest átvariálták).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1442) csolaca68 válasza Luser2000 (#1441) üzenetére


csolaca68
tag

Igen 11. Köszi, ha találtál megoldást oszd meg. :DD

(#1443) Tin válasza csolaca68 (#1440) üzenetére


Tin
veterán

Dugj egy USB-C kábelt a telefon aljába, és a szokásos módon: Hangerő Fel + Power gombot nyomni egyszerre, amíg belép.

Elvileg a fejhallgatót vagy egy PC-hez csatlakoztatott kábelt kell bedugni, de én megpróbálnám egy "üres" kábellel is. Nekem még nincs meg az OU3, nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1444) gyuri81 válasza Silenzio (#1439) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Sajnos pont az ilyenek miatt félek a használt telefon vásárlástól, mert képtelenség mindent átnézni 10 perc alatt.
Illetve nem mindenki úgy áll hozzá mint Te....

(#1445) ToomyC válasza Tin (#1443) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Üres kábellel nem megy, kell a füles vagy laptop/pc...

(#1446) Silenzio válasza gyuri81 (#1444) üzenetére


Silenzio
addikt

Hát, nekem a jóhírem fontosabb annál, hogy ne kompenzáljak valakit, aki miattam kárt szenved. Azt azért hadd tegyem hozzá, hogy vagy ötven telefont adtam-vettem 10 év alatt, és ebből csak öttel volt gáz. És ebből az ötből négyet boltban vettem. Nagy simlisek a használt GSM-boltok.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1447) csolaca68 válasza ToomyC (#1445) üzenetére


csolaca68
tag

Igen, kell valami a másik végére is, így már működik. Köszi :C

(#1448) soko70


soko70
aktív tag

A Samsung members alkalmazás állandóan lefagy és alkalmazás bezár. Nálatok jól működik?

(#1449) Luser2000 válasza soko70 (#1448) üzenetére


Luser2000
addikt

Nálam jól megy.
3.8.02.3
Android 11.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1450) Silenzio


Silenzio
addikt

Na, milyen a 11-es droid? Üzemidő jobb lett? Esetleg a kamera? :))

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.