Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) FuRiONight válasza Schuler888 (#597) üzenetére


FuRiONight
őstag

Szintetikus tesztekben lehet az exynos erősebb, de a Kirin nem melegszik túl ez àltal nincs Throlling sem mint exynos-nàl. Erőforrás igényesebb alkalmazás futtatása közben is stabilan tartja a teljesitmènyt.

Hiàba szeretnèk Samsung csúcsot, exynos nem kell, pont a melegedès és az ezzel jàró következmények miatt.

(#596) JoseGee:
A kommented alapjàn te sosem fogod èszrevenni :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#602) doooo válasza FuRiONight (#601) üzenetére


doooo
veterán

Valamekkora throttling minden SOC esetén van, és ha le is vesszük az Exynos előnyét, akkor is nagyjából egálban lesznek terhelés alatt, hisz mindkettő veszít a teljesítményből, de a Exynos "magasabbról" indul eleve, így a nagyobb veszteség sem viszi távolra a Kirintől. A legnagyobb különbség meg amúgy is a GPU terén van, és ott garantáltan konstans második helyen lesz a Kirin, akármekkora is a throttling, az igazán erőforrás-igényes appok pedig azt is komolyan használják. Szintetikus teszteken kívül is pörgősebb az Exynos, bármennyire is fáj elfogadni. Ettől függetlenül a Kirin is bőven elég mindenre, és a mindennapok során nincs észrevehető lemaradása.

Egyébként komoly szintetikus tesztek alatt is azonnal kijön a probléma... főleg ha nem csak 2 percig tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#603) FuRiONight válasza doooo (#602) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nehéz elfogadni, hogy Exynos tenyleg durvàn melegszik, de linkek pàr tesztet, hogy mennyivel is gyengèbb a Kirin:
Shadowgun legends
Pubg
Emulator
Gaming Test

Ha szeretnèl szívesen küldök😔

#604) JoseGee:
Nem én mondtam, hogy az optimalizàlt akkuhasznàlat 70%-al veszi vissza a soc teljesítményét. :U
Játék közben pedig igencsak èszrelehet venni, hogy 40 vagy 60FPS. Bár aki nem használt màs mellette, persze H nem veszed èszre. A Lada is egy Ferrari, ha nem probàltàl mèg màst :DDD

[ Szerkesztve ]

(#604) JoseGee válasza FuRiONight (#601) üzenetére


JoseGee
tag

Lehet, de te sem, amíg mindkét chipes telefont nem használod nap mint nap. ;]

Ami késik, az nem jön időben

(#605) <Lacy85> válasza FuRiONight (#603) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mivel soha nem játszok telón, így problem solved. :D
Már anno is mennyire fikázták az exynos 9810-et, aztán lassan 2 éve hibátlanul üzemel a Note9 is. Pedig szerkesztettem már vele 80MB-os raw képeket is.

(#606) FuRiONight válasza <Lacy85> (#605) üzenetére


FuRiONight
őstag

Attól még simàn mehet. Nàlam egy Note 4 megy, ha romolgatni van kedvem :DD Telefonon jàtszom màr csak, sőt mindent azon is csinàlok..

Milyen az N20U hangszórói? Üzemidő vàltozott valamit?

Gondolkodom egy sima Note 20-on, Snapis verzión. De még megvàrom a tesztet GSM Arènàn.

[ Szerkesztve ]

(#607) doooo válasza FuRiONight (#603) üzenetére


doooo
veterán

Köztudott, hogy a játékkészítők sokszor tojnak az Exynosra való optimalizálásokra... egyáltalán nem mérvadóak ezek a linkek, olyat is lehetne találni, amin pont az ellenkezője van (na meg ilyen mindenféle, szedett-vedett csatornákról amúgy sem mérvadóak a videók, szóljanak bármiről is). Ezek a játékok középkategóriás SoC-n is el tudnak futni gond nélkül, elég gyanús ha egy csúcs SoC-n meg nem... mert ha throttlingol is mondjuk egy tavalyi S855 szintjére, akkor is csúcs marad. Ha játszol PC-n, akkor ismerősnek kellene lennie a dolognak (de még konzolon is). Lehet akármilyen hw a gépben, mindig találni olyat, ami ocsmányul fut rajta, és olyankor elég könnyű rájönni, hogy kik is a hibásak.
Szóval erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#608) FuRiONight válasza doooo (#607) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ha toljnak az Exynosra való optimalizálàsra akkor még egy indok, hogy ne azt vàlassza az ember. :C

Ha végignézted amiket kuldtem, akkor làthatod, hogy jàtékokon kívül emulàtorral való tesztelès is van.
Ha szàmodra nem hihető ès szedett vedett, attól mèg igaz ès ezzel mindenki tisztàban van, csak a vak nem làtja :U Részemről ennyi.

(#609) Teal'C válasza FuRiONight (#608) üzenetére


Teal'C
addikt

Minden készülékben hw-ban találni hibát kompromisszumut dehát pont ez a lényeg a gyártók szempontjából. Ismeritek a mondást "cirkuszt kenyeret" Mert hogy pont most is ez van, van a népnek miről beszélni van mire köpködni és legfőképpen van miért állandóan cserélgetni a vasat. A nagy pc korszakban ennek kultusza volt.
Melkesleg tegyük hozzá a ma kapható különböző csúcs hw-k mind kiszolgálják sőt túl is lövik egy átlag user igényeit.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#610) yodamester10


yodamester10
őstag

Olyanról írna valaki,hogy milyen a lassított felvétel mennyi ideig megy,tényleg jól használható a ceruzával a fényképezés?

(#611) FuRiONight válasza Teal'C (#609) üzenetére


FuRiONight
őstag

Aki itt van PH! azok nem àtlag userek (tisztelet a kivételnek :U ) és innen vannak a "nyavajgàsok" nagy része az exynos vs Snapi témàval kapcsolatban, főleg ugyan azèrt az àrèrt. :W

(#612) Teal'C válasza FuRiONight (#611) üzenetére


Teal'C
addikt

Pontosan ki nem átlag user? Aki úgy gondolja hogy mert egy készülék 485e akkor az ágybahozza reggelit, romolgatni már szinte senki nem szokott, aki pedig meg akarja váltani a fotós vagy egyéb specifikus irányokat egy mobillal hát már ne is haragudj.Olvasok itt sok olyan hozzászólást hogy "ennyi pénzért már..." ennyi pénzért nagyrészt a márkát fizetjük, a hibátlan összeszerelést (persze itt is él a nagy számok törvénye) és egyéb apróságokat, illetve az itthoni nem elenyésző adókat, vámot, és a nem szégyenlős kiskereskedelmi hasznot. De ha körülnézel a piacon a samsungban van a legkevesebb kompromisszum, minden készülék csere előtt körülnézek a piacon és mindíg hiányzik valami a konkurenciánál amihez ugye a samunál már hozzászoktam és alap. Az hogy kint a snapi olcsóbb-e vagy drágább azt egy hozzáértő ember ki tudja biztos számolni de annyira nagy árkülönbség nem lehet köztük. Az már megint más kérdés hogy ott mennyit keresnek milyen akciók vannak a készülék mellé és itthon mi is a helyzet :(

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#613) ImpersonatoR

Aki nagyon akarja 430.000 ért szállítással tud/lehet neki itthon is Snapdragonos.

(#614) TODI1111 válasza ImpersonatoR (#613) üzenetére


TODI1111
addikt

Mennyire megéri ennyi pénzért. Garancia 0. Fizetős szervíz sincs hozzá alkatrész hiányában. De legalább Snapdragonos. :F

(#615) ImpersonatoR válasza TODI1111 (#614) üzenetére

1 ev garancia van ra igaz nem itthon vissza kell kuldeni UK ba. Itthoni listaaranal meg igy is kevesebb 50.000 ft al. Annyibol csak kijon.

(#616) Teal'C válasza ImpersonatoR (#615) üzenetére


Teal'C
addikt

Azért arra kiváncsi lennék valaki intéztetett-e már sikerrel garit és mennyi idő alatt. :DDD

Vodánál 402e havi tíz előfizu.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#617) telefonmágus válasza ImpersonatoR (#613) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Az vicces ár,főleg kintről

Már az ultrát 320ba se akarják venni nagyon

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#618) doooo válasza FuRiONight (#608) üzenetére


doooo
veterán

Senki nem panaszkodik a gyorsaságukra, de tényleg. Még azokon a helyeken sem, ahol igenis beszélnek a melegedésről, GSMArenán például, vagy az összes hasonló kaliberű oldalon.
De a tulajok, vagy ideiglenes tulajok közül is, akik akár ebben a topicban is írtak a mobilról, senki nem mondta, hogy lassú lenne. Mivel nem az. Ez tény, semmilyen no-name játékteszt nem fogja megváltoztatni ezt a tényt.

(#619) doooo válasza Teal'C (#612) üzenetére


doooo
veterán

"De ha körülnézel a piacon a samsungban van a legkevesebb kompromisszum, minden készülék csere előtt körülnézek a piacon és mindíg hiányzik valami a konkurenciánál amihez ugye a samunál már hozzászoktam és alap."

Én is mindig így kötök ki náluk... pedig őszintén esélyt adok a többieknek is mobilcsere előtt.

(#620) Schuler888 válasza doooo (#619) üzenetére


Schuler888
senior tag

detto. Utoljara az S4nel rezgett a lec hogy az vagy a hTC one (m7)... es azota semmi ami felvehetne a versenyt a csucsszeriaban, persze benne van, hogy idokozben a samsung is kiepitette a maga kis okoszisztemajat a galaxy watchokkal, budsokkal, meg sok egyeb csak rajuk jellemzo plusz elonyokkel

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#621) ADAM1337 válasza doooo (#618) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A sebesség gél egyebkent nincs gond meg throttlingolva se. Játszottam rajta hibátlan volt.

(#622) gyuri81 válasza telefonmágus (#617) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Hol adják annyiért?

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#623) leslien válasza gyuri81 (#622) üzenetére


leslien
nagyúr

pl itt Note SD [link]
Ultra SD [link]
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#624) francz'70 válasza Schuler888 (#620) üzenetére


francz'70
aktív tag

Pontosan :K ... mondjuk nálam az S4 nél sem rezgett a léc, de az S6 Edge+ tól érzem azt, hogy a Samu megérkezett, azóta más ligában játszik kompromisszumok terén is.

(#625) Teal'C


Teal'C
addikt

Tud valaki olyan áttetsző szilikon tokot amiben nem billeg a telefon?

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#626) Joe_Muad_Dib válasza Teal'C (#625) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Mintha a SESben láttam volna

(#627) Teal'C válasza Joe_Muad_Dib (#626) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszi majd bemegyek mert az oldalukon lévő képekből sok minden nem derül ki.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#628) doooo válasza ADAM1337 (#621) üzenetére


doooo
veterán

Igen, rád is céloztam többek között. Összességében nem tetszett neked a telefon, de emlékszem, hogy korábban is írtad, hogy a sebességgel nem volt problémád (ahogy másnak sem).

(#629) ADAM1337 válasza doooo (#628) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kiváncsi leszek mindenesetre a következő note szériára, ez nagyon tetszik formára.
Jobban bejön mint a sok szappantartó forma, anno az xperiak is tetszettek hogy szögletesek voltak. (xperia s)

(#630) FіkuszKukіsz válasza ADAM1337 (#629) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azt pletykálják, hogy lehet nem folytatják a Note szériát..

Romanes eunt domus

(#631) Gyula84


Gyula84
veterán

lecseréltem a note 10+ :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#632) ADAM1337 válasza FіkuszKukіsz (#630) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Előző szériánál is ezt mondták.

(#633) Teal'C


Teal'C
addikt

Nos megosztanám az első tapastalatokat.

Fekete készülékem van, első benyomásra egyszerűen szép letisztult stb... nincs mit forszírozni szokásos. A kijelző gyönyörű és nagy tudom hogy nem sokkal mint pl a 10+ de több nap után is nagy benyomást kelt a 10+ al ellentétben. Öröm rajta a tartalomfogyasztás minden tekintetben. Nem egykezes minden esetben de aki egykezest akar ne vegyen ekkora telefont. A belakás alatt nekem nem melegedett szinte semmit (smart switch wifi telóról telóra történt) majd az aug1 frissítés alkalmazásfrissítések másnap szept1 frissítés.Első teljes töltés merítés:

Második töltés merítés ez belecsúszott a köv napba:

Egyenlőre elégedett vagyok vele nem bántam meg a cserét :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#634) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Elvileg holnap hozza a GLS a buds live-ot

(#635) telefonmágus válasza Joe_Muad_Dib (#634) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Ja 10:38kor jött az email

10:49kor meg sms,hogy ma a gls csomagot vesz fel önnél

???
Mit akarhat vinni? :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#636) bigsee válasza telefonmágus (#635) üzenetére


bigsee
addikt

A telefont! :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#637) ADAM1337 válasza telefonmágus (#635) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem is hozza a csomagot. :DDD
Én is néztem sms-be ez állt: Tisztelt Ugyfelunk! A mai napon a GLS csomagot vesz fel Onnel.
Elsőre nem is értettem mi a szösz, de aztán jött az email.

(#638) telefonmágus válasza ADAM1337 (#637) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Majd nem mosolygunk,amikor vinni akarja a telot :)

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#639) gyuri81 válasza telefonmágus (#638) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Hátha ad érte egy 500-at :D

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#640) bigsee válasza telefonmágus (#638) üzenetére


bigsee
addikt

Be kell mutatnia a telódat és úgy kapja meg a fülest, a raktárból :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#641) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Van aki csak az ajcsira gyúrt,mint minden félévben

A telot visszaküldte,az ajcsit meg eladja

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#642) ADAM1337 válasza telefonmágus (#641) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én megtartani akartam az n20u-t, csak sajnos annyira nem jött be, hogy elváltak az útjaink.
Nem farmolni akartam a giftet, mondjuk tetszett, hogy egy jó fülest adnak, de nekem csak sport bt füleseim vannak. (van vagy 4-5 fülesem így n+1 lesz a buds)

(#643) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha megszűnik a samu felhő és át kell költözni pici puháékhoz, akkor a biztonsági mappának mint szinkronizációs lehetőségnek lőttek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#644) Schuler888 válasza S e t h (#643) üzenetére


Schuler888
senior tag

Csak atszaladtam vmelyik heten a kozlemenyt, de nem szunik meg, csak pl a fotokat mar nem lehet tarolni rajta, azokat biztosan koltoztetni kell.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#645) Joe_Muad_Dib válasza telefonmágus (#638) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Csk simán elírták. A "k" helyett "l"-et írtak.

(#646) Gyula84


Gyula84
veterán

Kamerára vettek ti valami védőt?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#647) Ateszpapa válasza Gyula84 (#646) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem.

(#648) Gyula84 válasza Ateszpapa (#647) üzenetére


Gyula84
veterán

nem félsz hogy megkarcolódik? :D note 10 mondjuk nem vettem

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#649) FuRiONight válasza Teal'C (#633) üzenetére


FuRiONight
őstag

Milyen felbontàs, Hz?

Akàrhogy nézem szàmomra ez elèg gyenge. Az én SoT-om be sem merem írni, igaz màs keszulèk.

(#650) spawn21 válasza Gyula84 (#648) üzenetére


spawn21
veterán

Nem volna szabad neki. Biztos lehet rá kapni.

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.