Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) leslien válasza S e t h (#295) üzenetére


leslien
nagyúr

nem is tudtam,h szereted a kalandtúrát....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#302) koxx válasza yodamester10 (#300) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért csak ez maradt? OP8 pro esetleg?

(#303) yodamester10 válasza koxx (#302) üzenetére


yodamester10
őstag

Telenoros vagyok régóta 185 kedvezményem lenne erre.

(#304) S e t h válasza koxx (#296) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pont erről írtam fentebb.
Snapis usásban ott az FM, de biztos azért, mert ott csak a redneckek veszik.
Azon lépj túl, hogy a te igényeid nem tuti, hogy találkoznak másokéval.
Ha a saját igényeid úgy változnak ahogyan a piac diktálja, akkor elég tudathasadásos állapot lehet egyszer elfogadni azt, amit korábban elutasítottáll.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#305) ADAM1337 válasza S e t h (#295) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdekelne a fotós tapasztalatod után is az összegezésed.
Amúgy egyetértek veled, nekem is a telefon sebesség+kinézet+kijelző+videózási minőség + spen-en abszolute boldog lennék. (ha nem lenne a többi contra mellette)

Amik a következők:
-Brutál alacsony SoT 2sim-el adaptive refreshel. (3óra körül, ha nem töltök rá délután, akkor délután 4ig nem bírja ki.)
-Melegedés (Itt kérdéses van-e throttling)
-Kamera fotózás terén nem fejlődőtt annyit, max középkategória és ezért az árért abszolute csúcs kategóriát vár el az ember.

(#306) koxx válasza S e t h (#304) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Biztos az exynos nem kezeli le. Az usában nincs mindenhol mobilnet lefedettség ezért kell az FM, hogy a redneckekhez is eljussanak a nagyvilág hírei.

(#307) Joe_Muad_Dib válasza yodamester10 (#300) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

A helyedben N10+ -t vennék. Én folyamatosan használom Waze-re az N20Ultrámat de nem tudom hogy melegszik-e, ugyanis nem fogdosom közben. Mondjuk az igaz hogy a kocsiban olyan érintve töltős tartóban tartom amely hűti is. Ebben tartottam az N10+ -omat is. De tényleg úgy gondolom hogy most Neked jobb vétel lenne egy N10+

(#308) 7Heads Drago válasza koxx (#296) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak a magad nevében nyilatkoz. Nekem bőven elég a telot tölteni. Semmi szükség a fülest is tölteni ha lényegesen olcsóbb és jobb minőségű a vezetékes. Persze lehet átalakítani csak annak is plusz súlya van és sérülékeny is.
Az infra pl lehet hogy felesleges, de pl ha eltűnik egy távírányitó, vagy tönkremegy hidd el hogy majd jól jönne.
De hogy az autós példádnál maradjunk akkor a te autódból ki szedhetjük azokat az extrákat amiket nem használsz? Ha neked nem kell akkor másnak se fog?:DDD
Az Aod-ot én se használtam sose, de tőlem elfér.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#309) koxx válasza 7Heads Drago (#308) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"annak is plusz súlya van és sérülékeny is." mennyi lehet 5 gramm? :)

Autóknál több opció van extrázni és igen, ha pl újat vennék akkor megpróbálnám úgy összeállítani, hogy a számomra felesleges fícsörök ne kerüljenek bele.
Hétfőn melóban meg fogom kérdezni 10 kollégámat, hogy mennyire kell nekik okostelóba FM rádió, kíváncsi vagyok, hogy csak számomra felesleges-e vagy másnak is. Annyiban igazat adok az FM rádió miatt panaszkodóknak, hogy egy csúcsmodellben nem szabadna semmilyen kompromisszumot kötni és minden lehetséges ill elérhető technikát bele kéne pakolni. Gyanítom, hogy ezek az alkatrészek v eszközök komoly 1-2 dolláros tételek lehetnek.
Az aod nekem hiányzik a jelenlegi telóból, de android 11-en már megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#310) bigsee válasza S e t h (#295) üzenetére


bigsee
addikt

+1 :K

"Előző generációról váltani pénztárca és tech függőség kérdése, józan belátásé kevésbé."

Ez mindig is így volt, '97 óta van mobilom, a váltás (anyagilag) mindig fájdalmas volt, de felért egy orgazmussal...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#311) TODI1111 válasza ADAM1337 (#305) üzenetére


TODI1111
addikt

"Brutál alacsony SoT 2sim-el adaptive refreshel. (3óra körül, ha nem töltök rá délután, akkor délután 4ig nem bírja ki.)'

Erre azért lehetett számítani, miután belarakták az S20 ultrából a procit, kisebb akkuval.

(#312) ADAM1337 válasza TODI1111 (#311) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdekes bármelyik teszt oldalt lesed meg, 5-6 órát mondanak sot-ra. (direkt figyeltem hogy exynos-os legyen)
Gondoltam annyit hozhat az adaptive sync, hogy nem fogyaszt durván.

(#313) Gubu0101 válasza 7Heads Drago (#308) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én hasznát veszem most is az infrának,mivel a telefon mindig a közelemben van a távkapcs meg az asszony mellett,így bármikor tudom kapcsolni a tv-t de a házimozit is.Megszokom majd mint a ledet aztán ha kiveszik ezt is a telefonból tuti hiányozni fog :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#314) TODI1111 válasza ADAM1337 (#312) üzenetére


TODI1111
addikt

Az adaptive sync, kb kompenzálja az 500mA különbséget.
Egyébként nekem még egyetlen készülékem sem tudott olyan sotot produkálni ami a tesztekben szerepel.

(#315) yodamester10 válasza Joe_Muad_Dib (#307) üzenetére


yodamester10
őstag

Visszafele már nem fejlődünk ;) Nekem fontos a 6,9 col de a legfontosabb a 21:9-es képarány.

(#316) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Zöldül már a ... [link] ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#317) doooo válasza pusszycat (#316) üzenetére


doooo
veterán

Vót má. És csak a snapisakat érinti, szóval... éljen az Exynos. ;]

(#318) Capella válasza ADAM1337 (#305) üzenetére


Capella
senior tag

Ez valóban brutál alacsony SOT az N20 Ultrára. :U Még akkor is, ha két SIM van benne.
Nem tudom, hogy esetleg valami extra módon szívja az akkut. Szoktak ezt-azt letiltani, ami ilyen. Beállításoknál is, Google hely előzmények környéke, stb., illetve appoknál kinek a Facebook app, kinek mi. (Package Disabler)
Másrészt meg nehogymá' manapság egy flagshipen egy csomó mindent le kelljen tiltani, hogy normális üzemidőt produkáljon. :(

3 óra SOT lazán van a lassan 3 éves Note8-amon. Igaz 1 SIM-mel, meg ha nem hallgatok webrádiót.

(#319) doooo válasza Capella (#318) üzenetére


doooo
veterán

A beakadó/optimalizálatlan/stb appokat nem érdekli, hogy milyen mobilon tesznek-vesznek, semmi köze a telefon erejéhez, hogy mekkora kárt tudnak tenni az üzemidőben (sőt, egy csúcs SoC-nak nincsenek annyira takarékos magjai ilyen esetekre, mint egy gyengébb mobil esetén, vagyis eleve több energia kell az ilyen haszontalan feladatok megoldásához is). Szerencsére a szoftverben már vannak mechanizmusok az ilyenek altatására, kikapcsolására, amikhez nem is kell belemászni mindenféle beállításokba, csak a telefon saját javaslatait elfogadni. Legyen szó bármilyen kategóriájú/márkájú mobilról.

"3 óra SOT lazán van a lassan 3 éves Note8-amon. Igaz 1 SIM-mel, meg ha nem hallgatok webrádiót."
Meg ha nem 120 Hz-en használod, ami ugye evidens.

(#320) kutyek válasza doooo (#319) üzenetére


kutyek
senior tag

+1 pont a csúcs telefonokon érdemes mindent letiltani / altatni, amit ritkán vagy nem használ az ember - a középkategóriás SOC-ok eleve takarékosabbak. Autós analógia: a hengerek lekapcsolásával operáló spórolást is a nagyobb lökettérfogatú / teljesítményű motorokkal kezdték el (bár most már szivárog "lefelé" a megoldás), nem pedig az eleve kis fogyasztású háromhengeres darálókkal.

(#321) Capella válasza doooo (#319) üzenetére


Capella
senior tag

"Meg ha nem 120 Hz-en használod, ami ugye evidens."

Persze. És nyilván lehetne még találni néhány különbséget.
Viszont a 120 Hz az csak az alacsonyabbik felbontáson 120 Hz, és az is csak a játékok alatt. Nem valószínű, hogy az a 3 óra SOT mind játék volt.
Ráadásul még ott van az adaptív frekvencia csökkentés, amivel sokszor a 60 Hz alá is lemegy, vagy le kellene.
Így meg már mégis csak igen karcsú a SOT, ha nincs valami tényleg beakadva. Nekem gyanús, hogy van, vagy lenne mit kilőni.

(#322) S e t h válasza ForRedGlory (#284) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pár éve elképzelni sem tudtam volna.
Xarul néz ki szerencsétlen, de akkor is megvan. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#323) S e t h


S e t h
nagyúr

Kellett hozzá egy package disable pro, plusz az egyik kártyát amit csak nethez használok kilőttem éjjel, így kilenc óra alatt merült éjjel 3%-ot, ezt még hirtelen nem tudom hová tenni, mert meglepett.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#324) TODI1111 válasza S e t h (#323) üzenetére


TODI1111
addikt

Nálam a samsungok (S10+, note 10+, S20 ultra, S20+) 1 kártyával, ne zavarjanak üzemmódban egységesen 5%-ot szoktak fogyasztani, este 1/2 11-től reggel 1/2 6-ig.

(#325) poli27


poli27
veterán

Amúgy esimmel jobb használni vagy rendes simmel? :D Melyikkel fogyaszt kevesebbet xd :D

(#326) TODI1111


TODI1111
addikt

Nem nagyon jönnek a saját vélemények és tapasztalatok. Ennyire kevés volt most az előrendelő?

(#327) poli27 válasza TODI1111 (#326) üzenetére


poli27
veterán

Szerintem az ár sokkolta az embereket, bár én is megvettem (nem magamnak), de nagyon húztam a számat miatta... szerintem sokan letettek róla...

[ Szerkesztve ]

(#328) k-adi válasza TODI1111 (#326) üzenetére


k-adi
nagyúr

covid idején talán érthető, hogy van jobb helyre is tenni a pénzt mint egy lesajnált új 400k-s samuba :DDD

(#329) 7Heads Drago válasza doooo (#319) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt te se hiszed el. Ez szted csak az új telokat érinti? Pl egy Matenak miért jó az üzemideje? Annál jó ugyanaz az app?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#330) domos válasza Ateszpapa (#283) üzenetére


domos
senior tag

Itt tuti valami nincs rendben.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#331) ollie válasza ADAM1337 (#294) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a Huaweiról derült ki, hogy egy előre elkészített fotót tárol a kameraszoftverben a Holdról, és azt mutatja úgy, mintha te készítetted volna?

mod: de, előre eltárolt adatokat, képeket használ a Holdról, és azok segítségével javítja fel a Holdról készült képet [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#332) Jano_023 válasza kutyek (#320) üzenetére


Jano_023
őstag

Fura hogy kézzel keljen az appokat kilőni és ezt nem oldja meg a szoftver automatikus. Amúgy lehet egy idő után megtanulja mit mennyit használsz és utána már okosabban rakja az alkalmazásokat mély alvásba. Én az előző telefonnal voltam úgy hogy simán 1-1.5 napot bírt és soha nem volt gond az akkumulátor idővel. Most note 10 plusnal azért figyelnem kell mert jobban merül, de én ezt a jobb kijelzőnek, a sok extra funkciónak és a kicsit kisebb akkumulátornak tudom be. Lehet érdemes várni még egy kicsit azzal hogy ki milyen SOT-t tud kihozni a készülékből és 1-2 hét múlva visszatérni rá.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#333) Aryon87 válasza ollie (#331) üzenetére


Aryon87
félisten

Az AI segítségével igen, akkor lesz egy faxa képed. De ha azt kikapcsolod, akkor már nem lesz olyan szép éles, de akkoris megvalósítható a fotózása.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#334) k-adi válasza Aryon87 (#333) üzenetére


k-adi
nagyúr

tehát vagy fotózol real, de akkor fos lesz a végeeredmény
vagy benyomod a moon mode-ot és akkor kapsz egy fake képet.. mármint akarom mondani AI által feljavított képet.

ahogy a cikkben is írva van:

"This isn't the first time Huawei as fudged the truth to sell a smartphone."

(#335) Aryon87 válasza k-adi (#334) üzenetére


Aryon87
félisten

Pontosan. Ez a Hold mód csak erekció kiváltására jó, 1x meglövöd és kész is az újdonság varázsa :)) Aztán el is felejted hogy van ilyen képessége. Samu most ugyanezt a vonalat követi 1 évvel később.
Talán még a Pro móddal lehet egy köztes minőséget összehozni, de ahhoz ki kell kapcsolni a RAW mentést a zoom miatt. Nem próbáltam, de nálam már tavaly lecsengett ez a jujdejótudokholdatfotózni érzés :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#336) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen érdekes is az, mikor fogyó holdat fényképezel és az eredmény egy teli hold lesz. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#337) Aryon87 válasza pusszycat (#336) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt nem csinálja meg :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#338) pusszycat válasza Aryon87 (#337) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az már úgy kicsit gyanús lenne. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#339) Aryon87 válasza pusszycat (#338) üzenetére


Aryon87
félisten

Próbáltam negyedhold állapotot lefotózni (mikor még egy kicsi sarló alakja van), de nem jött össze. AI se ismerte fel :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#340) k-adi válasza Aryon87 (#339) üzenetére


k-adi
nagyúr

azt a stock képet nem vették(? lol) meg :D

(#341) Aryon87 válasza k-adi (#340) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem :DD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#342) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na én visszavittem, elálltam 14 napon belül. Mondtam a csókának, hogy nem gyerebe ez a honlapjukon lévő 120hz-es parasztvakítás, erre mondta, hogy majd frissítéssel működni fog WQHD-ban is. :D Madárnak akartak nézni, de azért ott hagytam... hiszem, ha látom.

(#343) domos válasza ForRedGlory (#342) üzenetére


domos
senior tag

Fülest ilyenkor megkapod? Vagy hogy lesz?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#344) ForRedGlory válasza domos (#343) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem gondolnám, hogy kiküldik, hülyék lennének. Persze nem is a füles miatt vettem. Ez még ajándék fülessel is gyér ajánlat. :D

(#345) leslien válasza ForRedGlory (#344) üzenetére


leslien
nagyúr

pedig az jönni fog.... ez lesz a kamat.... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#346) ForRedGlory válasza leslien (#345) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szavadon foglak. Most gondolkoztam kicsit, hogy még egy Samsung vásárlástól sem álltam el, pedig az összes Galaxy S és Note csúcs "megvolt". Ez jelzés a Samsungnak, hogy jövőre váltsanak SD-re. :D

Akkuban minimum 2 óra SOT lenne a vállalható egy ilyen munkára is szánt telefonnál, de ez az S20U szintjét sem hozza. Mondjuk nem meglepő, -500mAh.

Egyébként szerintem is be fogják szántani a Note vonalat és az Galaxy S széria megkapja a tollacskát, aztán ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#347) ADAM1337 válasza ForRedGlory (#342) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem is tegnap óta dobozban várja a visszavitelt.

(#348) Gergőke88 válasza ForRedGlory (#346) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor marad az S20ultra?

(#349) Capella válasza ForRedGlory (#346) üzenetére


Capella
senior tag

Hát egyelőre úgy tűnik, Exynos az lesz, de még nem tudja elérni a Snapdragon szintet. [link]
Azután, hogy a Note vonal marad-e, jó kérdés. Gyanús, hogy nem.
Valószínűbb, hogy profiltisztítás kell a Samsungnak, hogy ne adjanak ki egy éven belül annyiféle csúcstelefont. Az emberek is kevésbé sűrűn vásárolnak már. Nemcsak a magas ár miatt, de a korábbi évek típusai is jóval hosszabb ideig használhatók, mert a hardver bírja.
Ott van még a vírus is, ki tudja meddig tart.
Inkább raknak tollat az S-be és a Foldba, és a Note-nak annyi. De majd kiderül.

(#350) ForRedGlory válasza Gergőke88 (#348) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen, marad. A Note 20 Ultra után még jobban megszerettem. :) Idén már nem is váltok, kivéve, ha az Apple gurít valami 120hz-es kijelzőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.