Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ADAM1337 válasza k-adi (#550) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elég sok visszavitelről hallottam vodafone-tól. :U
Csak kapnak visszajelzést a gyártó, hogy hékás ez így nem kóser.
Mondjuk nálam is kiverte a biztosítékot aksi időbe, plusz melegedésbe(70fok nagyon nem okés, jelenlegi telefonom soc-a antutu után is 42-45 fokos).
Ezen kivül maradt volna nálam is, mert kijelzőbe nagyon ott van meg összeszerelésbe, plusz dex és spen.

(#552) domos válasza ADAM1337 (#551) üzenetére


domos
senior tag

Nálam az akksiidő kezd egész normális lenni mostanában, pedig játszok is rajta. Persze, nem lesz olyan jó mint a snapdragonos, de hát ez van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#553) ADAM1337 válasza domos (#552) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én 2 hét alatt 2x tanítattam be, úgy nem volt az igazi, nyilván kell neki idő mire eléri az átlagot, de 20 ciklust simán beleraktam az aksiba.

(#554) TODI1111 válasza ADAM1337 (#553) üzenetére


TODI1111
addikt

A hozzászolásaid szerint nem volt nálad 2 hetet. Augusztus 26-án reggel kaptad kézhez és szeptember 1-én leadtad érvényesítve az elállást. Ha ez idő alatt kétszer is tanítottad akkor nem volt ideje beállni az akkunak.

(#555) ADAM1337 válasza TODI1111 (#554) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát a samsung-nál 3nap a tanulás. :U :K
De gondolkodok rajta, hogy még 1et elhozok, mert sok tesztbe jóval élesebb fotót produkált és jobb vonal élességet.
Jó lenne egy másik példányt is kipróbálni a p40 pro mellett.

[ Szerkesztve ]

(#556) TODI1111 válasza ADAM1337 (#555) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem nem rossz a kamerája. (nekem megfelel) Az akkufogyasztás biztos nem lesz olyan egy példánynál sem mint egy huaweinél.

(#557) ADAM1337 válasza TODI1111 (#556) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen, sok tesztbe megemlítik, hogy a huawei pl túl agressziv az aksi szempontjából. (Bár ez a mai napig nem tiszta nekem, hogy mit takar ?)

(#558) Schuler888 válasza ADAM1337 (#557) üzenetére


Schuler888
senior tag

Pl azt hogy az active2 topikban a huaweiesek gyakran irnak, hogy pikkpakk eldobja az orat a telefon, mert megszuntet mindent a hatterben default, de persze van ra megoldas, igy tudjak ok is hasznalni. Tehat lenyegeben hiaba a sok GB RAM, folyamatosan uriti

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#559) ADAM1337 válasza Schuler888 (#558) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezt nem tudtam, én xiaomi miband-al használom ott nincs probléma.
De nem akarok huawei- samsung témát szülni itt.
Minden esetre jó látni, hogy egyere több tulaj van, egyre több felhasználási szokással.
Remélem lesz aki hasonlóan használja és igen power user mint én, 2sim, adaptive, nem energia takarékos profillal.

(#560) Teal'C válasza ADAM1337 (#559) üzenetére


Teal'C
addikt

Én minden telót 2 sim,helyadatok,wifi,bt,85%fényerő fix kivéve videó használok. Nos hamar kiderül tud-e annyit mint az elődök.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#561) Schuler888 válasza ADAM1337 (#559) üzenetére


Schuler888
senior tag

gondolom benne lehet, hogy az active2, valodi okosora reven tobb dolgot hasznal a hatterben, meg tobb eroforrast hasznal fel, mint egy fitness karperec, es az emui-nal az mar atlepi a bezarasi hatart.(persze ez csak egy kilogikazott tipp)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#562) Ateszpapa válasza ADAM1337 (#548) üzenetére


Ateszpapa
addikt

"3nap ha üzletbe vetted legtöbb helyen."

Csak ha hibás a termék.

(#563) Teal'C válasza Ateszpapa (#562) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem 3 nap üzletben történt vásárlás esetén indoklás nélkül is visszaviheted és kötelesek visszavenni és a fizetés módjával megegyező módon visszatéríteni a teljes árat. Ez alol kivétel ha mondjuk kárt okoztál a termékben.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#564) Teal'C


Teal'C
addikt

Töltési teszt kikapcsolt készülékkel. Szerintem ez jó dolog mert ha meló után hazamész és esetleg lemerült 20-30% ra akkor is mire elkészülsz az esti bulizásra kb 30perc már lehet benne 70-80%

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#565) Ateszpapa válasza Teal'C (#563) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Erről van forrás?
Tudtommal ilyen már nincs.
Csak ha hibás a termék, akkor vehetik vissza.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#566) mjani1172 válasza Teal'C (#563) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez borzasztó rég megszűnt.
Ha nem neten vetted, 1 perc múlva sem kell visszavennie a boltnak. És ez így van jól, a bolt nem kölcsönző.
A hibás termékre van 3 nap.

Ateszpapa: így van.

[ Szerkesztve ]

(#567) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Az akkumulátornál nekem bejött a sötét mód és a fejlesztői módban a sötét mód kényszerítése illetve, hogy alapból adaptív akkumulátorhasználat van beállítva illetve szinte semmit nem engedek a háttérben használni csak a nyilvánvalókat. De gondolom ezt sokan így használjuk.

(#568) ADAM1337 válasza Ateszpapa (#565) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem üzletbe mondták, ahova visszavittem a telefont. :U

(#569) Teal'C válasza Ateszpapa (#565) üzenetére


Teal'C
addikt

Igazad van csak cserejog illeti meg a vásárlót és ez konkrétan le is van írva ha linkből kikeresed a vonatkozó kormányrendeletet.
"Az ún. 3 munkanapos cserejog kizárólag a kötelező jótállással érintett termékekre, pl. 10 000 Ft feletti televízióra, mosógépre....vonatkozik" kiegészítés 15 ös sor mobiltelefonok

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#570) Teal'C válasza ADAM1337 (#568) üzenetére


Teal'C
addikt

Mint ahogyan azt írják is sok cég üzletpolitikai irányelvek miatt vállalja önként.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#571) mjani1172 válasza Teal'C (#570) üzenetére


mjani1172
addikt

Egy ilyen komoly értéknél egyre kevesebb cég vállalja. Érthető módon.

(#572) Ateszpapa válasza ADAM1337 (#568) üzenetére


Ateszpapa
addikt

"A nem hibás termékek esetében személyes vásárlás esetén a kereskedőt nem terheli sem cserekötelezettség, sem a termék vételárának a visszafizetési kötelezettsége, azonban üzletpolitikai megfontolásból, a jó hírnév érdekében az üzletek nagy része biztosítja a cserét ebben az esetben is. "

Tehát ha "jófej" a cég illetve az ügyintéző, akkor lehetséges.
De viszont nem hivatkozhatsz rá hivatalosan, hogy kötelesek lennének.

(#573) leslien


leslien
nagyúr

Samsung telefont csak online szabad venni pláne ha Exynos...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#574) ADAM1337 válasza Ateszpapa (#572) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jah persze, ha még 1x rápróbálok tuti hogy neten rendelem. :DDD

(#576) ADAM1337 válasza yodamester10 (#575) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez már volt S20-nál is, nem újdonság. (Csak így hiába van erős proci ha 75%-ba limitálod)

(#577) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudjátok vhol fel van-e taxatíve sorolva, hogy milyen ajándékok, kedvezmények járnak a készülék mellé?
Talán a samsung storeban láttam, hogy x hónap youtube premium az van, mást viszont nem láttam. Talán még vmi Microsoft app csomag, de ebben nem vagyok biztos.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#578) ADAM1337 válasza S e t h (#577) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A samsung members-be az aktuális.
4hó youtube prémium.
buds live füles előrendelőknek.
Microsoft appok, de azok fent vannak, illetve a samsung app store-ba is írja.

(#579) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#558) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ezt nem az óra csinálja inkább? Mivel nekem xiaomi karkötővel semmi hasonlót nem tapasztaltam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#580) S e t h válasza ADAM1337 (#578) üzenetére


S e t h
nagyúr

Megnézem, köszi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#581) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#579) üzenetére


Schuler888
senior tag

Uzen az ora, hogy dobja el a telefon, es ne csatlakozzon?! Oke hogy huawei fan vagy, de ez a felvetes nagyon komikus :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#582) Schuler888 válasza Ateszpapa (#565) üzenetére


Schuler888
senior tag

igen. Nincs ra torvenyi szabalyozas. Nagy lancok, mint pl az MM, ha tokeletes allapotban visszaviszed 3 napon belul, akkor _jofejsegbol_ visszaveszik, veluk van tapasztalatom, mert anno partneri viszonyban voltam veluk. De ez csak az o vasarloorientalt hozzaallasuk, amugy jogilag siman elhajtanak a fenebe... neten kell rendelni :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#583) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#581) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az a komikus hogy értetlenkedsz. Az óra ugyanúgy hibás lehet ebben, mint a telo. Vagy abban szerinted nincs bt modul és ehhez egy szoftveres rész? Nekem nincs ilyen órám. Amúgyis csak kérdeztem, de nyugodtan harapd át a torkomat, mert Huawei telot használok.
Mi band 2nél volt utoljára problémám de arra ékezetes fw lett felrakva egy módosított Mi Fitel. Band 4et nem is variáltam így meg és nincs is vele semmi baj se.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#584) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

OTA frissítés jött (15x mega, szept.1.)

(#585) Teal'C válasza Joe_Muad_Dib (#584) üzenetére


Teal'C
addikt

:K

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#586) S e t h válasza Joe_Muad_Dib (#584) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jó nagy.
Nagyon izgulok mi lehet benne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#587) k-adi válasza S e t h (#586) üzenetére


k-adi
nagyúr

egy ujabb kamera dudor

(#588) leslien


leslien
nagyúr

Snapdragon vs Exynos [link]

nincs sok különbség csak az a röpke 2 óra SOT....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#589) FіkuszKukіsz válasza leslien (#588) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk ez a különbség nem azonos appok terheléséből adódik.
[link]
Félreértés ne essék nem vitatom, hogy jobb a snapi, de jó lenne látni egy összehasonlító tesztet amelyeknél megegyeznek a futtatott appok.Mert ez így nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#590) TODI1111 válasza leslien (#588) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem hiszem el,hogy téged nem azért fizet valaki, hogy minden samsung topikban exynos vs.snapdragon vitát generálj. :DD
Akik ezekbe a topikokba járnak, 90%-ban tudják, hogy jobb a snapi, nem kell őket meggyőzni. :D

(#591) leslien válasza TODI1111 (#590) üzenetére


leslien
nagyúr

basszus lebuktam...Qualcomm ügynök vagyok... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#592) Joe_Muad_Dib válasza leslien (#591) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Gondolom van Note 20-a, különben minek írkálna itt. Ugye?

(#593) bigrock válasza Joe_Muad_Dib (#592) üzenetére


bigrock
addikt

De szigorúan Snapis :)

(#594) doooo válasza TODI1111 (#590) üzenetére


doooo
veterán

Az még hagyján, hogy egyszer elsüti minden topicban, viszont az hogy némelyikben 10-szer... na az már kezd beteges lenni, ha trollkodás az egész, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#595) Schuler888 válasza doooo (#594) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ha meg csak a topikokban, de Facebookon is ;] :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#596) JoseGee válasza leslien (#591) üzenetére


JoseGee
tag

Amúgy az Európai halandó mikor fog szembesülni a különbséggel? Csak egy példa. Én az iPhoneomat cseréltem Note 10-re. Soha nem éreztem hátrányát az Exynek, sőt, annyira világtalan voltam, hogy 7 hónap után vettem észre, hogy az akku menedzsment optimálisra van állítva teljesítmény helyet, tehát 70%-on megy maximum a proci. Kérdem akkor, hogy mit számít a két proci teljesítménykülönbsége valójában, napi használat során?

[ Szerkesztve ]

Ami késik, az nem jön időben

(#597) Schuler888 válasza JoseGee (#596) üzenetére


Schuler888
senior tag

Erre mondtam, hogy tul van tolva a dolog. Boven kiszolgal az exynos, a kirin aktualis csucsprocesszoranal is erosebb, azt megsem fikazzak. Az egyetlen dolog, hogy cserebe lehetne olcsobb, ezt alairom.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#598) ollie válasza FіkuszKukіsz (#589) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nagyjából 15% SoT különbséget láttam a 2 chipset között tesztekben, az már nem annyira vészes.

***

(#599) ADAM1337 válasza ollie (#598) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem is a 2 óra túlzás.

(#600) doooo válasza JoseGee (#596) üzenetére


doooo
veterán

Ezt már többször láttam mostanában leírva, szóval ideje pontosítani:
a szó szerinti "Optimalizált mód" nem csökkenti a CPU teljesítményét, semennyivel sem. És ez az alapértelmezett. Amire te gondolsz (meg amire mások is gondoltak valamelyik hasonló topicban nemrég), az a "közepesen energiatakarékos mód".
Lehet az zavart meg, hogy kiírta a teljesítmény mód bekapcsolásakor, hogy "CPU sebesség korlátozása: ki", de ezt attól függetlenül kiírja, hogy be volt-e korábban kacsolva ilyen korlátozás, vagy sem, optimalizálton pedig nincs ilyen.

Tehát alapértelmezetten nincsenek lassítva a magok! Az egyedüli ilyen "spórolósdi" a képernyő felbontásával kapcsolatban van, az mindig FHD+ alapértelmezetten, dobozból kivéve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.