Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Armarm80


Armarm80
újonc

Két nap után a kézben jelentős, kifogásolható melegedést 3 esetben tapasztaltam:

- Az egyik a szupergyors töltés. Kikapcsoltam és a gyorstöltést állítottam be, így fél órával nőtt a töltési idő, de nem melegszik jobban, mint akármilyen másik telefon.

- A második, hogy pár perces videó készítés esetén a 8k felvétel készítése miatt a kamera kontinens környéke is melegszik. Csak tesztként, érdekességként készítettem a felvételt, de a továbbiakban ez a funkciót biztos, hogy nem fogom használni. Minek?

- A harmadik eset: PUBG közben, megy a Youtube premium a háttérben, 4G, WiFi bekapcsolva közepes fényerőn, adaptív képfrissítés beállításban, az említettekenkívül még fut pár dolog a háttérben. (60 Hz-en nem melegszik kifogásolhatóan.)

És egy észrevétel. A telefon fejnehéz, de a kamera kontinens kiálló része segítségével megtámasztva a kézben stabilabban fogható tok nélkül, mint bármelyik üveg telefon.

[ Szerkesztve ]

(#252) S e t h válasza Armarm80 (#251) üzenetére


S e t h
nagyúr

SOT hogy alakul nálad?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#253) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Ahogy észrevettem még mindig jobb a Mate 20 Pro térerőben mint ez. :(

(#254) Armarm80 válasza S e t h (#252) üzenetére


Armarm80
újonc

Kicsit a tollal játszogattam.

(#255) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Van akksi összehasonlító teszt a két ultra esetében?

(#256) ADAM1337 válasza Armarm80 (#254) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az appokat is megmutatnád, kiváncsi vagyok miket használsz.
1 sim vagy 2sim ?
Amúgy hasonlót tud nálam is, még a hétvégéig tesztelek aztán max jövőhéten elállok a telefontól mert ez vérszegény.

(#257) 7Heads Drago válasza doooo (#250) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Eddig rezet használt a Samsung, az S20-ban is, és ott nem igazán volt elég... Most pedig ezzel "kísérletezik", és érdekes módon már nem melegedik annyira a Note...
És csak ennyi?:N A változó frekis kijelző sztem lényegesen többet dob ezen. Illetve kell hozzá egy jól megírt szoftver is.
Az Applenál tudnak jó szoftvert írni ha akarnak. Samunál ez már nagyobb kérdés.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#258) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Mondom meglesem az antutu-t, maga az eredmény nem meglepő, gyorsaságra teljesen okés a gépezet, játékok durván jól futnak.
Idle 50 fokos a cpu ha megvárom behülni, teszt után közvetlenül 65fokos a cpu.[kép] (p40 pro-n idle 35fok)

(#259) ollie válasza Dr V (#255) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik két ultra? SD vs Exynos? Vagy S20U vs Note20U érdekel?

***

(#260) Dr V válasza ollie (#259) üzenetére


Dr V
őstag

N20 Ultra Exynos vs N20 Ultra SD

(#261) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

:C

Kedves ***!
A "Samsung Galaxy Note20, Note20 5G és Note20 Ultra 5G előrendelő promócióra" történő jelentkezésed ellenőrzése sikeresen megtörtént.
Az általad megadott adatok alapján jogosult vagy a Galaxy Buds+/Buds Live vezeték nélküli fülhallgatóra.
A következőkben a regisztrációkor megadott telefonszámodon fogja felvenni Veled a kapcsolatot a szállítást végző MGCargo Márton és Gábor Kft. munkatársa, akik az egyeztetést követő 15 munkanapon belül teljesítik a kiszállítást.

(#262) ADAM1337 válasza sefan67 (#249) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

imei alapján + comment a másik réz is exynos-os volt. :U

(#261) ForRedGlory: maradni fog végül ?

[ Szerkesztve ]

(#263) leslien válasza ADAM1337 (#262) üzenetére


leslien
nagyúr

ezután minek...?! ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#264) ADAM1337 válasza leslien (#263) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jogos. :DDD

BTW: amúgy én elállok már eldöntöttem.

(#265) FuRiONight: netes rendelés volt, így szerencsére nem bukok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#265) FuRiONight válasza ADAM1337 (#264) üzenetére


FuRiONight
őstag

Felèből mennyit engedsz? :C ;]

(#266) akooos válasza ADAM1337 (#264) üzenetére


akooos
veterán

Amúgy mi miatt? Tudom, hogy van egy P40-ed is, de azért érdekel, hogy mi volt a dealbreaker.

(#267) ADAM1337 válasza akooos (#266) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Merül mint az állat, 3óra max sot, kamera gyenge, illetve tűz forró.
Amúgy ha ezekbe hozta volna a p40 pro szintjét maradna.

(#268) francz'70 válasza doooo (#248) üzenetére


francz'70
aktív tag

+1
Én már a másik topikban reflektáltam ezekre a képekre, ezek szerint hasonlóan látjuk.
Az külön öröm, hogy pont a P40 pro hoz lehet hasonlítani, és úgy tűnik nincs nagy különbség.

(#269) ADAM1337 válasza francz'70 (#268) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Teljes méretbe letöltve, érdemes megnézni, a samsung sok helyen ghostol mint az állat, nem kell hozzá tű éles szem se. (1-2 képnél jobb talán, de ott is azért mert optikát váltott a huawei)

(#270) S e t h válasza ADAM1337 (#269) üzenetére


S e t h
nagyúr

Érdekes mert máshol nem szenvednek ennyit a képekkel, mint te, sőt láttam ahol verte a másik három versenyzőt, de most meg nem tudnám mondani kikkel versenyzett, iphone tuti volt közöttük.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#271) FuRiONight válasza S e t h (#270) üzenetére


FuRiONight
őstag

Lehet az snapis verzió volt nem? Ott el is hiszem, hogy jobb.

(#272) 7Heads Drago válasza S e t h (#270) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért érdemes élőben is lepróbálni a dolgokat. Én pl az S20tól rosszul voltam hogy milyen lassan fókuszál. És az se kevésért volt kibigyesztve az MMben.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#273) doooo válasza 7Heads Drago (#257) üzenetére


doooo
veterán

Nem állítottam, hogy csak ennyi, de hogy nem probléma a grafit jelenléte, az fix. Az a lényeg, hogy Kapargatós Zack benézte a dolgot.

(#274) doooo válasza ADAM1337 (#258) üzenetére


doooo
veterán

Hol kell keresni az 50 és 65 Celsiust? Itt 37 meg 42 van (ha kerekítünk)... 37 az idle.

(#275) akooos válasza ADAM1337 (#267) üzenetére


akooos
veterán

Basszus, akkor lekerül a listáról, köszi :)

(#276) S e t h válasza 7Heads Drago (#272) üzenetére


S e t h
nagyúr

Shutter lag az van itt is, több helyen elhangzott kritikaként, erre vki azt írta, hogy mittomén melyik gombot kell gyorsan kétszer megérinteni és akkor oké.
Viszont a képeket trágyázni elég fura, mert nem rosszak, de nem is iphone és pixel szint, viszont azoktól a huawei is el van maradva.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#277) 7Heads Drago válasza doooo (#273) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Általában ami jól vezeti az áramot az a hőt is. A rezet pl nem tudnák olyan vékonyan használni, mint a grafitot, de kell valami ami eloszlatja a hőt. És sztem itt ez is szempont.
Viszont a grafitot az atomreaktorokban használják izotópként.... Ezek az új procik már a reaktorokkal vetekszenek.:DDD:DDD:DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#278) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Enyhén sárgásnak tűnik a kijelző.
Nektem nem?

[ Szerkesztve ]

(#279) nikilauda válasza 7Heads Drago (#277) üzenetére


nikilauda
senior tag

Az izotóp ott szerintem urán, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

(#280) Gubu0101 válasza nikilauda (#279) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az,a grafit csak moderátor.Erről eszembe jutott a sorozat,megkell néznem ismét :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#281) FuRiONight válasza Ateszpapa (#278) üzenetére


FuRiONight
őstag

Lehet bekapcsoltad a szemvèdelmet, nèzz rà!

(#282) S e t h válasza Ateszpapa (#278) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kékfény szűrő nem kapcsolt be? :)

Szerk: most olvastam Furiont, sorry.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#283) Ateszpapa válasza FuRiONight (#281) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem, nincs bekapcsolva. :(
Balra a noti, jobra a M20pro.
Pixel tester progival tesztelve.

(#284) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Úgy látom úgysem volt még hold fotózva. :D

(#285) ollie válasza Ateszpapa (#283) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A screen mode vivid vagy natural?

***

(#286) Ateszpapa válasza ollie (#285) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Természetes.

(#287) ForRedGlory válasza Ateszpapa (#283) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az S20 Ultra kijelzője nálam is szebbnek tűnik, mint a Note 20 Ultra.

(#288) Rinocerosz válasza Ateszpapa (#286) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Próbáld ki élénken.

(#289) ollie válasza Ateszpapa (#286) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez csak alacsony fényerőnél ilyen?

***

(#290) Ateszpapa válasza Rinocerosz (#288) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Átraktam arra, és a csúszkát telejesen balra a hidegre állítottam.
Már jobb lett, de még így is sárgább. :(
Max fényerőn van mindkettő.

(#291) ollie válasza Ateszpapa (#290) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem tetszik, vidd vissza, hogy sárgás a kijelző. Ennyi pénzért legyen jobb, nem?

***

(#292) Ateszpapa válasza ollie (#289) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Pixel tester progi maxra felnyomja a fényerőt automatikusan amíg tart a teszt.
Sajna nekem sárgásabb alapból, kicsit lehet javítani rajta, de ez így nem jó. :(

(#293) S e t h válasza ForRedGlory (#284) üzenetére


S e t h
nagyúr

Redditen sokan toltak, aktualitása van most. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#294) ADAM1337 válasza doooo (#274) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A proci hőfokra írtam, az az aksit mutatja:
Tudom nincs kép nem hiszitek el:

(#284) ForRedGlory: Fura a kékes árnyalat.

Off: p40 pro volt nálam már vissza költöztem, de íme(kézből sajnos nem volt állvány nálam.):

[ Szerkesztve ]

(#295) S e t h


S e t h
nagyúr

A telefon nagy, talán nem annyival nagyobb, hogy ingerküszöb felett legyen, de egy combosabb tokkal farzsebben simán keltheti azt a látszatot, hogy segg implantátumunk van.

Arról nem beszélve, hogy gyorsan dobtam rá egy kéznél lévő samu protective covert és csak utána kezdtem vakarni a fejem, hogy ez vajon engedi a wireless töltést. Hát éppen, de mm pontosan kell elhelyezni a töltőn, akkor megy.


A telefon gyors, ezzel kapcsolatban egy szó sem érheti a készüléket, akadással talán egy helyen találkoztam, de meg sem jegyeztem hol annyira smooth érzést biztosít a használat


Aki a hangerőgombot áthelyezte a készülék jobb oldalára, azt még a mentőben is ütném. Megszoktam már a gyártóktól, hogy innováció hiányában ilyen türhő módon tologatnak ide-oda dolgokat, egyik évben kivesznek vmit, aztán vissza, átrakjuk ide, majd meghallgattunk benneteket és vissza, tessék.

Ugyanez a véleményem fennáll az infra, jack, fm eltűnéséről is és csak csodálkozni tudok azokon, akik ilyenkor védik a gyártókat, miközben a vásárlót meg hülyének nézik. Na pont a hozzátok hasonlóak miatt vannak az egekben a készülékek árai, mert mindent benyeltek és tapsikoltok, önálló véleményetek nincs, a kognitív disszonancia mintapéldája, amit ilyenkor műveltek.

Szóval ja, nekem hiányzik az értesítő led, jack, de a lényeg, hogy curved edge van, mert az baromira kell, hasznos.


Melegszik-e, hát ja, akkor tapasztaltam, amikor költöztem be, akkor érezhető volt, de nem kellett fújkálnom a tenyeremet, mindenesetre nem bíztató, hogy vastag tokban szellőzik az a néhány proci, a most hétvégi meleget tuti kedvelné, fogadni mernék rá, hogy érezhetően reagálna a kinti kánikulára.

Meglepetten vettem észre, hogy az 5g routert nem látja mindenhol a házban, ilyen eddig nem nagyon fordult elő korábbi telefonjaimon, olyan mintha ólomtokot vettem volna rá, nem szedtem ki belőle, hogy nélküle jobb-e, de ez akkor is mínusz pont.

A térerőt nem is említem, oké, nem a samu készülekeitől fog harmadik szemem nőni, vmit vmiért, de nem tudom ez szerepet játszik-e abban, hogy miközben izzadva keresi a tornyokat az aksi ezt köszöni szépen.

Éjjel nagyjából 1%-ot evett az aksi készenlétben, úgy hogy nagyjából mindent deep sleepbe küldtem. Itt időzzünk el egy kicsit.Veszel egy flagshipet, ami kihívásokkal küzd az aksi terén, ezért kénytelen vagy háttérbe nyomni egy rakás appot. Oké, ne fusson egy olyan alkalmazás, amit hetente csak néhányszor használok, de nem juthatnánk el odáig a XXI. században, hogy ezen ne kelljen aggódni, mert lehet, hogy üres aksival érek haza este?

Tűnhet úgy, hogy panaszkodok, de a készülék alapvetően jó és aki ragaszkodik a stylushoz, annak alternatívája nem nagyon van.

Természetesen nem nagyon lehet nem összevetni az elődökkel, de itt ugyanaz a helyzet, mint amit már fentebb is leírtam. Lassan 2-3 évente elég váltani a készüléket, mert parasztvakításon kívül nem sok mindent tudnak a gyártók felmutatni. Ugyanez az android főverzió frissítéseknél, elég lenne kétévente, mert ami változás jön/év…..

Éppen ezért aki csalódásként éli meg egy S20, vagy Note 10 után, az légvárakat kerget, mert mire is számított igazán?

Fotózást még nagyon próbáltam, én általában akkor fényképezek ha látok vmi témát, nem érzem kötelezőnek, hogy minden xart megörökítsek, a zoomot megnéztem, abban lehet potenciál.

Ami mellett viszont nehéz szó nélkül elmenni, az maga a készülék kinézete, annak formája, súlya, anyaghasználata. Most hagyjuk, hogy nem kamerasziget van, hanem kontinens, és mindig belelóg az ujjam, de kérem ez a telefon annyira szép, hogy fizikai fájdalom bármilyen tokkal is eltakarni.

Kinek ajánlható a készülék? Ha spen rajongó vagy és a mindennapi használathoz számodra elengedhetetlen, akkor nincs nagyon más alternatíva. Előző generációról váltani pénztárca és tech függőség kérdése, józan belátásé kevésbé.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#296) koxx válasza S e t h (#295) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Ugyanez a véleményem fennáll az infra, jack, fm eltűnéséről is és csak csodálkozni tudok azokon, akik ilyenkor védik a gyártókat, miközben a vásárlót meg hülyének nézik. Na pont a hozzátok hasonlóak miatt vannak az egekben a készülékek árai, mert mindent benyeltek és tapsikoltok, önálló véleményetek nincs, a kognitív disszonancia mintapéldája, amit ilyenkor műveltek."

Mi a megoldás, szervezzünk tüntetést a Samsung/LG/Huawei gyárai elé?
Az infra hasznos volt a Mate 10 pron, évente 2x használtam. Hiányzik? nem
Jack: érdekelt addig amíg vezetékes fülesem volt. M10 proban se volt jack, átalakítóval ment. Pipa. Hiányzik? nem
FM rádióról már leírtam a véleményem. Manapság amikor már majdnem mindenhol van net, teljesen feleslegesnek gondolom, pontosabban rétegigény (nagyon szűk réteg). Mintha vki azon panaszkodna, hogy a G63 Mercijében miért van hightech audio rendszer és miért nincs benne kazettás magnó. Változik a világ, változnak az igények.
Az értesítő led viszont tényleg dühítő dolog mert nem foglal nagy helyet viszont baromi hasznos tud lenni a telefonban. Anno még a V10-es LG-ben személyre szabhattam, hogy melyik üzenet milyen színben villogjon.
Az spen viszont egy fasza fícsör, agyaltam a N10+-on, de félek, hogy pár hét után elfelejteném használni a pent, akkor meg minek. Bár ha vki hozzászokik akkor hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#297) Joachim21


Joachim21
senior tag

Ideje lenne a Note-nak összecsukhatónak lennie már. Ha nem lenne az a bumszli kamerasziget, a fene se mondaná meg, hogy nem egy átszínezett Note10-et tart az ember a kezében. Sok pénzért kevés újdonság, nekem ez az érzésem.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#298) Joachim21 válasza koxx (#296) üzenetére


Joachim21
senior tag

Az alwys on display jobb mint az értesítő LED. :R

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#299) koxx válasza Joachim21 (#298) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kettő együtt jó.

(#300) yodamester10


yodamester10
őstag

Jelenleg csak olvasgatom a fórumot és kicsit elbizonytalanodtam,hogy jó ez a telefon vagy nem?Jelenleg lassan 3 éve M10P használok de szeretnék váltani és a trampli kilőtte számomra a M40P-t így igazából csak ez maradt.Van itt aki navinak használja waze pl mert nekem a kocsi gyári navija vacak a waze-hoz képest.Akkor is melegszik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.