Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

OTA XEH

(#1552) TODI1111 válasza Joe_Muad_Dib (#1551) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszi. Nem jelzett, de manuálisan rákeresve már fel is dobta.

(#1553) Tin


Tin
veterán

Talan tudtok segiteni, bar a problema nem hiszem, hogy csak Note 20-at erintene.

Az Android 11 update ota a Gmail ertesitesei nem igazan jonnek meg lekapcsolt kijelzonel (lockolva). Neha megjon szinte azonnal, neha percekkel, akar 10-15 perccel kesobb, neha orakig semmi. Van, amikor csak az egyik fiokra mennek az ertesitesek, a masikra nem (ket gmail accountot szinkronizal a telefon). Amikor feloldom a telefont, akkor erkeznek meg biztosan. Ja, es minden mas ertesites jo, tehat pl a Skype is azonnal jelez, es mas alkalmazasok is gond nelkul. Csak a Gmail nem megy.

Mivel ez a ket fiok egy masik mobilon is be van allitva, tudom, mikor erkeznek, mert az S7 mindig pontosan es azonnal jelez.

Volt mar minden, a Gmail ertesitesek biztosan jol be vannak allitva, a Gmail-nel ki van kapcsolva az optimalizalas, a telefon nincs energiatakarekos modban, es toroltem mar a Gmail app adatait is, illetve volt wipe cache is. Igazabol elolvastam mar vagy egy tucat cikket es mindent vegigcsinaltam, meg az Adaptive Notification-t is kikapcsoltam, de semmi sem segitett.

Ha valakinek lenne valami otlete, azt orommel vennem, mert ez igy egy kicsit vicc, hogy egy rohadt email alkalmazas a sajat oprendszeren a sajat kornyezetevel nem kepes mukodni. Kulon vicc, hogy megnyitva a Gmail Google Play oldalat, csupa 1*-os ertekesek es felhaborodott felhasznalok mindenhol.

(#1554) Freezee válasza Teal'C (#1535) üzenetére


Freezee
senior tag

Erről tudsz berakni képet , én végigböködtem de sehol nem csinált semmit :(. Maxx visszarakta a buborékot kis méretűre.
Illetve fogni lehet a buborekot és lehúzni alulra és akkor törli. Utána viszont a következő üzenetnél a default helyen jelenik meg nem ott ahol hagytam

(#1555) Teal'C válasza Freezee (#1554) üzenetére


Teal'C
addikt

Nyisd meg és a buborék tetején középen van egy színes vonal azt nyomd meg. A helyet nekem sem sikerült változtatni.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1556) Teal'C válasza Freezee (#1554) üzenetére


Teal'C
addikt

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1557) Freezee válasza Teal'C (#1556) üzenetére


Freezee
senior tag

Wóóó nekem nem így néz ki :(. És csak az SMS-re tudom bekapcsolni, se az Emailekre se a Viberre nem látom az opciót. Ezt hol lehet konfigurálni ha nem az alkalmazás beállításainál?
Mindjárt próbálok felrakni egy képet róla. Köszönöm

(#1558) Freezee válasza Teal'C (#1556) üzenetére


Freezee
senior tag

Igy nez ki nekem ha smst kapok és kinyitom

[ Szerkesztve ]

(#1559) Teal'C válasza Freezee (#1558) üzenetére


Teal'C
addikt

Android 11 ed van már?

Az alkalmazás hozzáadás itt van

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1560) Freezee válasza Teal'C (#1559) üzenetére


Freezee
senior tag

Bocsánat, igen 11 van és azóta eltüntek a jó kisfunkciók :(
Megtaláltam és átállítottam mert nekem a buborékok volt beállítva holott régen biztosan nem ez volt.

(#1561) zoli8814


zoli8814
tag

Sziasztok! Ha erre felteszem az XEH romot,factory reset nélkül akkor fogok kapni OTA frissítéseket PC nélkül? Note20 5g a készülék,annak megfelelő XEH romot tenném fel nyilván.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#1562) TODI1111 válasza zoli8814 (#1561) üzenetére


TODI1111
addikt

Elméletileg ugyan úgy fogsz kapni frissítést mint most. Mivel ugyan abba az OXM multi csc csoportba tartozik mindkettő. Ha arra gondolsz, hogy a TMS átvált XEH-re akkor nem jól gondolod.

(#1563) S e t h


S e t h
nagyúr

Lehet csak nekem újdonság, de megosztom hátha más is bajlódott vele.
Én a fingerprint sensort tragikusan gyatrának találom, nem is nagyon használom, viszont most találtam vmit a weben, átállítottam a telót és mondhatni ég és föld a korábbihoz képest, rendkívül gyors a felismerés az eddigiekhez képest.

Bocs, hogy az angol beállítást írom be, de a playstation app miatt angol rendszernyelvvel használom a telót.

Apps - special access - optimize battery usage - show all -com.samsung.android.biometrics.app.setting( ez utóbbi ne legyen optimalizálva, tegyétek offra és voálá, az ujjnyom azonosítás megtáltosodik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1564) TODI1111 válasza S e t h (#1563) üzenetére


TODI1111
addikt

Ehez egy kis segítség képekben:


(#1565) Mo Bill válasza TODI1111 (#1564) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Most akkor az ujjlenyomat app ne legyen optimalizálva, vagy ne?

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1566) icecave válasza Mo Bill (#1565) üzenetére


icecave
nagyúr

Az optimalizáció legyen kikapcsolva. Ez a módszer volt Note 10-nél is már, sajnos az elején jó volt, de utána, ha hosszabb ideig nem nyúltam a telefonhoz, ugyanúgy "lassabban ébredt" ujjlenyomattal, tehát nekem sokat nem ért ez a kapcsoló.

(#1567) Mo Bill válasza icecave (#1566) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Kipróbálom, köszi!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1568) Gilberto válasza ateszapa748 (#1519) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Nálam is ezt csinálja, jobban mondva a komplett hálózatot elveszti. Se telefon, se internet, mondjuk nálam akkor csinálja, ha lecsatlakozom az itthon wifiről, és váltania kellene mobilhálózatra. Csak az segít, ha beteszem repülőüzemmódba és vissza, utána megy minden gond nélkül. Csak addig totálisan elérhetetlen vagyok.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1569) TODI1111 válasza Gilberto (#1568) üzenetére


TODI1111
addikt

Esetleg próbáld meg bekapcsolni ezt a fejlesztői menüben.

(#1570) Gilberto válasza TODI1111 (#1569) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Kipróbálom, köszi a tanácsot.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1571) Hikvision válasza TODI1111 (#1038) üzenetére


Hikvision
senior tag

Üdv!
Kicsit off, Fold2-t frissítenék 11-re (DBT) home.csc-vel, hogy ne törlődjön semmi, de amikor megnyitom az Odint jön a következő üzenet: ""Please be sure to delete your Google account(Samsung account) before downloading the binary. It's not possible to use the device without unlocking. Changing the partition without unlocking will cause problems.""

Ez rám is vonatkozik? Köszi.

20 éve a PH-n.

(#1572) Luser2000 válasza Hikvision (#1571) üzenetére


Luser2000
addikt

Igen. Mielőtt frissítesz, a készülék beállításainál (Fiókok) lépj ki a Google és a Samsung fiókból. Ez nem jelenthet problémát.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1573) Hikvision válasza Luser2000 (#1572) üzenetére


Hikvision
senior tag

Akkor megvárom inkább a magyar verziót, van rajta 12db céges/privát google fiók, elég macerás jelszavakkal.

20 éve a PH-n.

(#1574) Luser2000


Luser2000
addikt

Smart switch, TMH

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1575) S e t h


S e t h
nagyúr

Van aki használja a Galaxy Max Hz appot?
Cseszettül nem jön nekem össze cmd-ben a megfelelő parancs beírása. :D
A cd parancs beírása után nálam semmi sem történik, vmit tuti elrontok.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1576) S e t h válasza S e t h (#1575) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már oké.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1577) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Hölgyek, urak!
Szerintem kivárom még azt a 20 hónapot ami a note 20 ultrám előfizujából még van és lépek a Xiaomi, vagy az Oneplus vonalra!
Felhaborít amit a Samsung művel!
Megy az alma után! :o :o :o

Az S21 család már nem kap töltőt sem!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1578) Tin válasza Mo Bill (#1577) üzenetére


Tin
veterán

Ez felháborító! :D

Engedd el, Xiaomi-t meg kicsinálják addig.

(#1579) TODI1111 válasza Mo Bill (#1577) üzenetére


TODI1111
addikt

Megnyugtatlak, hogy mire lejár a hűséged már a többi gyártó sem ad töltőt. :D

(#1580) bbendre válasza TODI1111 (#1579) üzenetére


bbendre
őstag

Xiaomi sem ad töltöt a jövőben, de ha veszel új Xiaomi telefont igényelhetsz egyet ingyen. Azért ez más...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1581) TODI1111 válasza bbendre (#1580) üzenetére


TODI1111
addikt

Most még. Ők egy lépéssel később szüntetik meg.

(#1582) vitezpeto


vitezpeto
tag

Sziasztok.

Lehetőségem lenne jó áron hozzájutni egy Note 20 ultra telóhoz. Gsm boltos garancia van hozzá, januári vásárlással. A garancia jegyen 1+1 év gari van. A kérdés az, hogy ilyen garanciára is érvényes az idei 3 év garancia?
Köszi előre is!

(#1583) TODI1111 válasza vitezpeto (#1582) üzenetére


TODI1111
addikt

Elméletileg igen, viszont én úgy tudom, hogy nem hivatalos viszonteladótól származó készülékre nem a gyári garancia vonatkozik hanem a GSM boltos. Nagy esély van rá, hogy hiba esetén "Józsi" bácsi fogja szervízelni a garázs hátuljában.

(#1584) bbendre válasza vitezpeto (#1582) üzenetére


bbendre
őstag

Ha a számla januári akkor nem lehet 1+1 év... Kötelező 3 év garit adni az itthon forgalmazott termékekre x ősszeg felett. Vagy adják olcsóbban a telefont :D
És igen, ha nem hazai a telefon vagy valami szürke forrás akkor csak a GSMboltal tudok intézni a garanciát mindig, nem fordulhatsz a hazai Samsunghoz

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1585) csubííí válasza bbendre (#1584) üzenetére


csubííí
senior tag

A kötelező 3, 2 vagy 1 év (vásárlási ár függvényében) nem csak akkor érvényes, ha hivatalos helyről/viszonteladótól van vásárolva a termék?

(#1586) vitezpeto


vitezpeto
tag

Azt hogyan lehetne kideríteni, hogy hazai, vagy szürke importos a telefon?

Köszi.

(#1587) Luser2000 válasza vitezpeto (#1586) üzenetére


Luser2000
addikt

Pl. Beállítások / Telefon névjegye / Szoftver adatai ...
Ahol nekem TMH (TelekoM Hungary) van, ott XEH. Vagy szintén TMH.

Vagy a dobozon van egy fehér forgalmazói matrica, mondjuk Strong & Unique Kft, vagy Rightphone Kft.

Még arra figyelj, hogy nehogy rootolt készülék legyen valamiért. Ezt a Revovery menüben lehet ellenőrizni, majd valaki leirja hogyan, vagy utánanézel. Nekem mennem kell most.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1588) vitezpeto válasza Luser2000 (#1587) üzenetére


vitezpeto
tag

Köszönöm!

(#1589) vitezpeto


vitezpeto
tag

A telefon XEZ verziós, knox warranty status 0x0

(#1590) bbendre válasza csubííí (#1585) üzenetére


bbendre
őstag

Elvileg két jótállás létezik:
- Kötelező (Ez a jogszabály változott)
- Szerződéses (régen ez volt a +1 év a Samsung részéről)

Most a kötelező lett a:
10 000-100 000 forintig: 1 év
100 000-250 000 forintig: 2 év
250 000 forint felett: 3 év

Kit érint a legújabb változás?
Mindenkit, aki a kötelező jótállás alá eső terméket értékesít.
A fogyasztó dönt, hova fordul javításért
A 2021. január 1-et követően vásárolt, kötelező jótállás alá tartozó termékek esetében a fogyasztó a kijavítás iránti igényét választása szerint a vállalkozás székhelyén, bármely telephelyén, fióktelepén és a vállalkozás által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti.

[link] és [link]

Nem hiszem, hogy ha nem hazai a termék, de itthon adod el akkor csak simán nem adnak garanciát... érdekes lenne szerintem

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1591) Manka76 válasza vitezpeto (#1589) üzenetére


Manka76
senior tag

Ez Cseh régiós.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1592) Artúr 67


Artúr 67
friss újonc

Sziasztok, csatlakozom 1 fekete Note 20 Ultrával Note 8-ról váltottam 3 évig volt velem imádtam használni. A kis szőrnyeteget már be laktam nincs vele gondom kivéve az akumláror üzemidelye tűnik kevésnek, és alpjáraton is sok ramot használ 4-5 gb. :R

(#1593) TODI1111 válasza Artúr 67 (#1592) üzenetére


TODI1111
addikt

Az akkunak adj egy kis időt, hogy beálljon. Nem egy akkubajnok, de szerintem az 1 napot hozza. A ram meg azért van, hogy használja a készülék.

(#1594) gyuri81 válasza Artúr 67 (#1592) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

és alpjáraton is sok ramot használ 4-5 gb

Akkor már 'csak' 7-8 Gb marad szabadon :DDD

(#1595) S e t h


S e t h
nagyúr

Viszont azt sajnálom, hogy Note 8-ban még volt véroxigén mérés, elvileg itt meg már nincs, mert hát ugye hasznát sem vennénk covid alatt.
Vagy a health appban elérhető lenne?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1596) gyuri81 válasza S e t h (#1595) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Ez nem nagyon értem a Samsungnál, hogy ami jól működik és bevállt, azt miért kell kivenni a telefonokból.
-Jack csati
- infra
-véroxigén
- pulzus
- LED ( tudom, lehet pótolni app-al, akkor is filléres cucc lenne)
- hőmérséklet mérő(note 3-ban volt)

(#1597) S e t h válasza gyuri81 (#1596) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem vagyok szagértő, de a véleményem az, hogy mivel évek óta nincs érdemleges fejlődés, a gyártók egymás marhaságait másolva jönnek ki hajmeresztő balfaxságokkal, aztán időről időre amit elvettek abból adnak is vissza, azt a látszatot keltve, hogy ismét van innováció.
Amiket felsoroltál azok véleményem szerint is hasznos funkciók, fejlődünk vissza, sok kamera, megapixel és proci legyen, a többi le van sajnálva.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1598) bbendre válasza S e t h (#1595) üzenetére


bbendre
őstag

A veroxigen merest mindenhonnan kivettek. Galaxy watch Active2 ben sem elerheto mar sajnos.
Csak a stress szint lathato es ha tobb mint fel orat aktivan mozogsz akkor van Vo2 max kijelzes...
Sajnos egyik gyarto sem megy mostanaban jo iranyba user szempontbol

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1599) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok!
Én októberben vettem a turbado webáruháztól. Elcsábultam, eddig ragaszkodtam a hivatalos gyártói garanciával forgalmazó boltokhoz, de most 120000 Ft volt a különbség. 2 év garanciát ígértek, viszik-hozzák, külföldi márkaszervizben javítják stb. persze a webáruház becsődölt. Kérdezném, hogy ilyenkor semmilyen garancia nincs. Szlovén régiókódos a telóm. Persze, ha megtartom 3 évig és nem lesz baja, akkor megérte a 120.000 Ft. árkülönbséget. :))

[ Szerkesztve ]

(#1600) bbendre válasza csolaca68 (#1599) üzenetére


bbendre
őstag

Elvileg, tenyleg csak elvileg... az IMEI kod alapjan irhatsz a kinti supportnak es mivel nincs szamlad (a Turbado csak kolcsonbeadasi akarmit adott a legtobb esetben) lehet, hogy megirjak, hogy milyen garanciat tudnak kinn adni ra, de szinte biztos, hogy kinn kell intezned mindent ha gond lenne.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.