Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) BodikeHun


BodikeHun
csendes tag

A legutóbbi frissítés óta ki mennyi +kijelző időt tapasztalt?
Gondolom normális a 30p-60p+ mert én ennyit nyertem vele, ugyanolyan felhasználás mellett.

(#1002) doooo válasza Gyula84 (#1000) üzenetére


doooo
veterán

Ez az ára a sokkal komplexebb kamerarendszernek... a lézeres segítség azért már lényegesen gyorsított rajta az S20 Ultrához képest, még ha nem is lett tökéletes (a Dual Pixel túl jó minden máshoz képest).

(#1003) Teal'C válasza BodikeHun (#1001) üzenetére


Teal'C
addikt

Én most nem nézegettem de az akku javítás csak a következő ota frissítésben lesz ha csak nem raktad fel odinnal a legutóbbi Német frissítést ATJ1.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1004) TODI1111 válasza Teal'C (#1003) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem kell azt sürgetni, nemsokára már úgyis itt a 11 béta. :D Tavaly október 28-án jött a note 10+-ra a béta1.

(#1005) #08176384


#08176384
törölt tag

A note 20 ultrában működik a telekom esim? Nálunk engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#1006) BodikeHun válasza Teal'C (#1003) üzenetére


BodikeHun
csendes tag

Az lehet de én ettől függetlenül ezt tapasztaltam. Nem mókolók semmiféle frissítéssel sem:N

(#1007) torrente777


torrente777
tag

Feldobtam a DBT romot a flash 3 percig tartott ez durva nem kicsit teszt indul remélem az aksin reszeltek rendesen ahogy a leírásba volt.A végén viszont nem ugrott fel hogy az android frisítette magát remélem az ota frissítés működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1008) Teal'C válasza TODI1111 (#1004) üzenetére


Teal'C
addikt

Én nem siettetem majd jön, csak azért írtam hogy később ne legyen félreértés de ha már az első frissítés is javított valamit annak csak örülhetünk. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1009) Freezee válasza #08176384 (#1005) üzenetére


Freezee
senior tag

Én is kérdeztem ezt elöbb, hogy valaki használja eSim-mel? Mert engem is érdekel.

(#1010) S e t h


S e t h
nagyúr

Vhol olvastam anno, hogy az exynos kamerája vmivel jobb lehet, de így összehasonlítva még nem láttam őket.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1011) doooo válasza S e t h (#1010) üzenetére


doooo
veterán

S20 szériáról már linkeltem párszor ezt a tesztet: [link]
De jó, hogy van frissebb "teszt" is ilyesmiről.
Úgy tűnik továbbra is egyértelmű az Exynos előnye a dologban.

(#1012) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok! Gondoltam beköszönök, most kezdem belakni a kis-nagy fekete gyöngyszemet. Végre lapát kezemben lapát telefon. Nagyon kellemes, de még csak az elején vagyok az ismerkedésnek. Note 9-et váltott, toll nélkül már nem megy, annyira megszoktam.
A töltés ha normál nem gyors töltéssel nyomom, gondolom az jobb lehet az akkumulátornak? Van esetleg olyan tapasztalat - nem olvastam végig a fórumot - ajánlott tok napi munkához, jelenleg egy gyári kihajtós tok van hozzá, de szerintem nekem elég lesz sima nem kihajtós ami nem csúszik. Tapasztalat esetleg meg mindenben amire oda kell figyelni. Köszönöm!

(#1013) csolaca68 válasza soko70 (#1012) üzenetére


csolaca68
tag

Gyári bőr és szilikon tokom van. A bőr minőségi, kellemes tapintású (3színben van), viszont a szilikont nem szeretem, ragacsosnak érezem tőle a kezem, a fekete a szöszt is gyűjti.

(#1014) soko70 válasza csolaca68 (#1013) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszi az infót! :R

(#1015) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Sziasztok,
Váltott valaki Galaxy "S20" szériáról? Mi a tapasztalat, megérte váltani...vagy? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1016) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok
az normális hogy éjszaka (kb 7 óra alatt) 20 %-ot merul? (nem repulo modban)

koszi

Galaxy S23 Ultra

(#1017) Teal'C válasza ateszapa748 (#1015) üzenetére


Teal'C
addikt

Én 20+ ról jöttem, nem csalódtam egy percet sem.
Ez volt ma +1,5 óra telefonálás a.i nem tudom miért nem látszik vagy hol van.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1018) TODI1111 válasza soko70 (#1012) üzenetére


TODI1111
addikt

Minden samsung készülékemen ilyen tokot használok. Jól véd és stabil a fogása.

ateszapa748
S20+ ról jövök én is és nem bántam meg a cserét.

Teal'C
Ezt már én is észrevettem más samsungon is, hogy nem jelzi ki a hívások összes idejét.

(#1019) fjoe4030


fjoe4030
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap lettem tulajdonosa egy Note20 Ultrénak. S10+ ról minden adatot átraktam rá (smart switch) , és a szoftvert is frissítettem. Sajnos lezárt képernyővel random újraindul (ma 4×). Húzzam újra, vagy vigyem vissza? Elvileg 3 napon belül a szolgáltató cseréli.

(#1020) Teal'C válasza fjoe4030 (#1019) üzenetére


Teal'C
addikt

Szerintem nyomj egy reszetet csak az alapokat állítsd be és nézd meg van-e gond?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1021) fjoe4030 válasza Teal'C (#1020) üzenetére


fjoe4030
csendes tag

Köszi. Telefon menüből állítsam vissza a gyári beállításokat?

(#1022) Teal'C válasza fjoe4030 (#1021) üzenetére


Teal'C
addikt

Én úgy szoktam ha valami gond van hogy előbb menüből aztán ha magáhoztért recoveryből is nyomok egyet.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1023) fjoe4030 válasza Teal'C (#1022) üzenetére


fjoe4030
csendes tag

Akkor kezdem recoveryvel..

(#1024) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Sziasztok!
Biztos volt már róla szó, de nagyon elkezdett merülni a telóm. Értem ezalatt hogy úgy veszem észre hogy a legújabb frissítés óta, amit viszont nem értek, mert más nem panaszkodik.
Tehát pl. ma reggel 7-re 13%!!!-ot esett este 10-től.
Úgy, hogy: a legutóbbi programokat kilőttem, az eszközkarbantartót megcsináltam, restartoltam, sötét mód van állandóan és szinte minden progit betettem már pár nappal ezelőtt mélyalvásba. Mondjuk ezek nem számítanak mert ugye nem volt használva a telefon ezen idő alatt. Kikapcsoltam 10-kor a wifit, a mobilinternetet, a bluetooth-t és a helymeghatározást is. És be volt kapcsolva a ne zavarj funkció is.
Ami állandóan megy az AOD óra.
Van valami jó alkalmazás ami egy ilyen amatőrnek
is megmutatja hogy mi a tököm a szívta le az akksit? :F
Köszönöm
ja és N20U

[ Szerkesztve ]

(#1025) Teal'C válasza Joe_Muad_Dib (#1024) üzenetére


Teal'C
addikt

Én semmit nem kapcsolok ki és nem merül ennyit, próbáld ki, amúgy meg az aod köztudottan zabál főleg ha nincs visszavéve a fényereje. A másik hogy leteszteltem egy type-c teszterrel hogy mikor 100% ra fel van töltve és semmit nem csinálsz akkor is van áramfelvétel a töltőfelöl kb 20-30mA ennyit fogyaszt a teló alap ha nincs töltőn akkor is ez nem sok de vannak alapszükségletek + az akku belső ellenállása stb... de ebbe ne menjünk bele.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1026) S e t h válasza Joe_Muad_Dib (#1024) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én éjjel kilövöm az egyik simet, így mérsékeltebb a merülés, viszont lehet pont emiatt, hiába kapcsolom vissza másnap reggel, rengeteg smst kapok napközben hogy kerestek, de foglaltat jelzett nekik híváskor.
Ezt én is ellenőriztem, hogy megcsörgettem magam másik készülékről és tényleg így van, csak reboot segített.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1027) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok
nemrég volt róla szó. nekem nagyon fontos lenne. Van normálisan mukodo hivásrogzitő a telcsire?

koszi

Galaxy S23 Ultra

(#1028) gyuri81 válasza babosf (#1027) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Szia!

Esetleg kereső, ha nem nemrég volt róla szó? :) (Amúgy ACR)

(#1029) babosf válasza gyuri81 (#1028) üzenetére


babosf
aktív tag

kereso megvolt...koszi,,, normálisan mukodo alatt azt értem hogy ne mikrofon hangszoro rogiztés legyen...ez csendes szobában használható max...de ha megirod te melyik ACR-t használod...lehet h az más. koszi

Galaxy S23 Ultra

(#1030) Teal'C válasza babosf (#1029) üzenetére


Teal'C
addikt

Csak a galaxy store os megy viszonylag megfelelően. Root nélkül meg ne reménykedj jobb működésben. Ez az új adatvédelmi eus irányelv miatt van.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1031) babosf válasza Teal'C (#1030) üzenetére


babosf
aktív tag

koszi :) tudom h az adatvédelem kavart be. arra gondoltam h nincs e nativ hivásrögzito amit elo lehet csalogatni...mint a huaweinél
koszi

Galaxy S23 Ultra

(#1032) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Ahogy időm engedi készítgetem a témaösszefoglalót. Ha valakinek van valami ötlete hogy mit tegyek még bele akkor kérem szóljon.

(#1033) Teal'C válasza gyuri81 (#1032) üzenetére


Teal'C
addikt

Bár ez nem csak erre vagy részben erre a típusra vonatkozik de érdemes heti egyszer levenni a tokot és mikroszálas rongyal áttörrölni előbb a telefont majd a tokot és utánna kihúzni a tollat letörölni a lyukat pedig kifújni többször. Nekem mivel nem sterilszobában dolgozom és élek néha ha kihúzom érződik hogy pár korszem van benn és a fényes toll hamar megfakul adott esetben.

Még egy dolog: én csak véletlenül vettem észre a töltés beállításnál van ugye

normál
gyors
szuper
A gyors töltés alapból ki van kapcsolva így ha töltő nem gyári szuper viszont gyors akkor sincs gyors töltés nem kell megijedni csak aktiválni kell ha nincs.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1034) TODI1111 válasza gyuri81 (#1032) üzenetére


TODI1111
addikt

Szia. Előre is köszönjük a munkádat. :R
A download mode nálam csak a következőképpen működik: Hangerő le és fel egyszerre megnyomni és nyomva tartani és közben a gépre dugni.
Fénykép felbontások is kérdéses szokott lenni mivel "nem" lehet felbontást állítani.
Ez a következőképp néz ki:
3:4 (108 MP ) : elkészült kép felbontása 12000x9000 108 MP
3:4 elkészült kép 4000x3000 12MP
9:16 elkészült kép 4000x2252 9MP
1:1 elkészült kép 2992x2992 8,9MP
full elkészült kép 4000x1868 7,4 MP

[ Szerkesztve ]

(#1035) gyuri81 válasza TODI1111 (#1034) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Köszi szépen, bele fogom tenni.

Esetleg kijelző védelem? Clearplex-et, meg esetleg a Mobiloufitters-t beleirom, de jo lenne esetleg uvegfolia link is.

(#1036) Teal'C válasza gyuri81 (#1035) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ebből rendeltem fent is van eddig semmi hiba könnyen fel ment és bár én nem használom az ujlenyomatot de kipróbáltam működik 20/18, külön jó hogy az első kameránál nincs kivágva. Nagyon jó az összefoglaló :R Ui: Spigen tokokkal méretpontos
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1037) gyuri81 válasza Teal'C (#1036) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Köszi ;)

(#1038) TODI1111 válasza gyuri81 (#1032) üzenetére


TODI1111
addikt

Egy kis ODIN segítség.
Az ODIN programot csak saját felelősségre használja mindenki!!!
Nem javaslom a sammobile oldalt mert ha nem vagy prémium tag akkor iszonyatosan lassú a letöltés.
Helyette inkább a Frija programot aján
ODIN 3.14.4
Ha letöltötted a programokat akkor csinálj egy mappát a gépen akárhova ahova letöltöd a romot.
Elindítod a frija programot és beírod a keresett rom 3 betűs csc kódját.

Egy zip fájlt fogsz kapni ami 5 fájlt tartalmaz. Kicsomagolod a mappába ahova letöltötted.

Megnyitod az odint és minden fájlt a helyére tallózól. Illetve az 5-ből csak 4-et mert CSC-ből kettő van.
Home csc-vel minden adatod megmarad a sima csc viszont mindent töröl, mert factory resetet csinál!

A telepítés kb. 4 perc alatt lefut és a készülék űjraindul.

(#1039) TODI1111


TODI1111
addikt

Ha valaki szereti a kicsit extrémebb témákat akkor ajánlom kipróbálásra Ezt
Néhány képernyőkép a témáról:

(#1040) Firedaddy válasza babosf (#1027) üzenetére


Firedaddy
tag

Cube ACR nekem tökéletesen rögzít.

(#1041) ollie válasza Teal'C (#983) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De van DAC. Ha nem lenne, nem tudna kiadni semmilyen hangot a beépített hangszórókon. De tény, hogy másra nem is tudja használni a mobil, így nincs jelentősége, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

***

(#1042) Teal'C válasza ollie (#1041) üzenetére


Teal'C
addikt

Ezért írtam ezt a végére "Persze most kizárólag a zenehalgatásról beszélünk nem a saját hangszóróiról"

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1043) Teal'C válasza Firedaddy (#1040) üzenetére


Teal'C
addikt

Bluetooth használat mellett is?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1044) pleslie82


pleslie82
tag

Sziasztok!

Múlthéten kaptam a melóhelyemen egy Note 20 Ultra-t, Note 9-et váltotta. Azt kell mondjam, ez az első készülékem, ami kicsit csalódás, pedig nagy Samsung fan vagyok, szintene mindenem az a mosógéptől a soundbar-on át az órámig.
Ami kucsit problémás nekem, hogy "fejnehéz" a kamerától és már tényleg félek egy kézzel fogni! 😀
De ennél nagyobb gond, hogy jobban merül, mint a Note 9 2.5 éves akksival! Nem is értem. Viszont mintha a Watch Active 2 kevésbé merülne a 20-hoz csatlakozva!

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#1045) Firedaddy válasza Teal'C (#1043) üzenetére


Firedaddy
tag

Nem próbáltam,nem használok BT.t

(#1046) Teal'C válasza pleslie82 (#1044) üzenetére


Teal'C
addikt

Próbálj egy factory resetet és újra belakni illetve ha nem tetted akkor frissítsd.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1047) babosf válasza Firedaddy (#1040) üzenetére


babosf
aktív tag

koszi
az a bak h ez ugyanugy mikrofon - hangszororol rogzit....

Galaxy S23 Ultra

(#1048) Firedaddy válasza ADAM1337 (#199) üzenetére


Firedaddy
tag

Én nem éreztem hogy melegedne, pedig azért nyúzom ! Az akksi ami kicsit valóban gyenge. reggel 100 % on elindulok meloba, délután 4 re már 30 % környékén van. Bár teljesen mindegy mert mindenképpen töltőre rakom este lefekvésig.

(#1049) Firedaddy válasza babosf (#1047) üzenetére


Firedaddy
tag

akkor ezek szerint kipróbáltad, nem megy BT ről ? Mert akkor nem próbálom ki.

(#1050) vitezpeto


vitezpeto
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy jött valaki Note 10+-ról? Váltáson gondolkodom, viszont érdekelne pro-kontra vélemény, hogy érdemes e.

Köszi előre is.

Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.