Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) MikeWazowski válasza Aryon87 (#146) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Azért amit most csinálsz azt trollkodásnak mondanám, pedig nem így ismerlek :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#152) akooos válasza MikeWazowski (#151) üzenetére


akooos
veterán

NEM? :D
A fő flamerről beszélsz ;]

(#153) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Naponta kétszer kell meggyőznöm magam, hogy "Nem kell ez neked, bőven jó a mostani Note9 is" :D
Nekem nagyon bejön "sajnos". :DDD

(#154) k-adi válasza <Lacy85> (#153) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem kell ez neked, bőven jó a mostani

(#155) ADAM1337 válasza <Lacy85> (#153) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Biztos ? :U

(#156) Aryon87 válasza akooos (#152) üzenetére


Aryon87
félisten

Ártatlan vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#157) S e t h válasza <Lacy85> (#153) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mivel a samu huncutkodhatott a hűtéssel, lehet érdemesebb még várni.
Nincs mit, szívesen. :DD

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#158) k-adi válasza S e t h (#157) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja.. 1 évet a köv. modellig :D :)

(#159) Memmaao


Memmaao
addikt

A nem fémből készült hátlap alatt mit ért BOG? A qi töltés óta nincs fém hátlap, a note 10 is GG.

My name is Bond, James... Dean.

(#160) Bog válasza Memmaao (#159) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Huawei MatePad Pro - ott van Qi és mégis fém a hátlap.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#161) <Lacy85> válasza S e t h (#157) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem cserélem le amúgy a Note 9-et.
Az én szokásaim mellett nagyjából ablakon kidobott pénz lenne. Semmi pluszt nem ad.
Ha meg esetleg kell a zoom, vagy hasonlók, akkor kölcsön kérem párom P30 Pro-ját. Problem solved. :D

(#162) #24536576 válasza Aryon87 (#146) üzenetére


#24536576
törölt tag

Max a Huaweinek segítesz, másokat pedig átversz. :(

(#163) #24536576 válasza akooos (#152) üzenetére


#24536576
törölt tag

De hisz ő sose jár Samsung topicba!!4négy! :DD

(#164) Aryon87 válasza #24536576 (#162) üzenetére


Aryon87
félisten

A szolgáltatók és GSM boltok pont azt teszik sajnos. De mikor is volt érdekük a vásárlóknak segíteni, mert a sok panaszból pont az jön le hogy tojnak a vásárlóra, csak vigyék az általuk preferált készüléket (legyen Huwi vagy Samu), mindegy milyen xar alapon. Végülis.. Ez a kereskedelem..

A tesztet jöttem olvasni, csak előbb a kommentekre voltam kíváncsi, és szúrt szemet a komment amire elsőre reagáltam. Eszemben nem volt trollkodni jönni :N
Ez a Note egy ütős telefon lehetne, ha a gyártó nem kufarintotta volna el úgy hogy tudta mit teljesít az S20U az Exynossal.. De ahogy többen is írták, valszeg ezt az évet elengedte ebben a formában és a jövő évi szériára gyúr inkább.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#165) k-adi válasza Aryon87 (#164) üzenetére


k-adi
nagyúr

"tesztet jöttem olvasni, csak előbb a kommentekre voltam kíváncsi"

Most már mindent értek. :D

"tojnak a vásárlóra, csak vigyék az általuk preferált készüléket"

Hát ja, kereskedelem..
láttam már én is jó pár gerinctelen promótert... csak pl. szegény Jóska Pista bá esetén duplán gáz ez, rábeszélni a (most még) eléggé kompromisszumos HMS-es huwira. :D

[ Szerkesztve ]

(#166) kutyek válasza dz1989 (#147) üzenetére


kutyek
senior tag

Én egy darabig (1 hét+) használtam egy quad DAC-os LG-t, alaposan összevetettem S7/S9-cel is, szerintem alacsony impedanciájú fülessel nincs érdemi különbség (RHA T20, FiiO FH5). A wired (jack) elvitathatatlanul jobban szól, mint a legjobb BT (Sony LDAC neckband). Mivel minden fülesem mmcx, pontosan össze tudom vetni a kábel vs BT minőséget. A TWS fülhallgatók eleve komoly minőségi deficitben vannak (L/R phase out of sync), nem véletlen, hogy komoly gyártók (pl. SONY) TWS-ben nem adnak LDAC kodeket, mivel nem jönne ki a minőségi különbség. Just my 2c...

(#167) HaliGab23 válasza <Lacy85> (#161) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Nagyon hezitáltam, megnéztem MM-ben is az N20-t és N20U-t, de egyre jobban meggyőzöm magamat, hogy ennyiért nem cserélem le a N10+-t...
Sőt, sógoromnak tavaly odaadtam az Note9-et, hétvégén nyomkodtam meg azt is, és még azzal is kiegyeznék most is!

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#168) S e t h válasza HaliGab23 (#167) üzenetére


S e t h
nagyúr

egyre jobban meggyőzöm magamat

Van akinek ehhez szakember segítségét kell kérnie, hajrá, én szurkolok neked! :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#169) Aryon87 válasza k-adi (#165) üzenetére


Aryon87
félisten

;]
Ez sajnos az ertekesitok hibaja az inkorrektseg. En is keseru szajizzel mennek vissza ha nem lennek megfeleloen tajekoztatva, elvegre ezeknek egyik alapfeladatuk a vasarlo erdeklodesi kore/igenyeinek felmerese, majd informalasa az adott termekrol. Csak azt nem ertem, hogy ha tudjak mi lesz, akkor miert nem ajanlanak mast inkabb?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#170) Mercel válasza eliterob (#30) üzenetére


Mercel
senior tag

"Valaki vilagositson fel hogy mert már sokadjára olvasom hogy nincs rádió. Az aztán mégis minek kéne? Ott a net nem? "

Először is: Nem és "Csak" . Mert egy filléres alap (mint az értesítő led) és mert embere válogatja kinek mennyire fontos - a szüleim pl. rendszeresen és folyamatosan használják , én meg néha használnám (ha lenne az Exynosos Note9-ben..:S) ahogy régebben is használtam időnként. Pl. mikor a folyó közepén kenuztunk Magyarországalsón ahol 30 kilométeres sávban nem volt net és jó lett volna tudni a koronavírus híreket meg az időjárásjelentést a viharzóna közepén egy szomszédos ország határfolyóján, hogy kiszállhatunk e a túlparton, vagy 3 nap alatt "covidpara" ütött be, ott spec pont jól jött volna..
A vicc az volt, hogy az egész társaság összes telefonja vagy exynosos vagy ájfon vagy, gyárilag rádió nélküli volt és néztünk egymásra hülyén a folyó közepén :D (Utána eszembe jutott, hogy vittem egy tartalék straptelefont, abba lehet volt)

Marcel

(#171) Mercel válasza FeRRaR1 (#131) üzenetére


Mercel
senior tag

Szia,
Nekem is Note9 van és számos ok miatt még legalább egy évig nem szándékozom cserélni. (Többek között, mert a mai napig frissül és a nagylátószögű optika kivételével kb. minden számomra fontos dolog benne van + Értesítő led + Jack)
Nade.
Az egyetlen amire mégis lecserélném mostanság..: )
Az egy Snapis 8/512-es verzió.
Ha nem indiszkrét a kérdés azt te külföldön vetted?
És ha bármi baj van vele (akku pl.) akkor van rá itt szerviz lehetőség?
Nézted már össze a "mezei" Exynos verzióval és volt érezhető különbség akár teljesítmény, melegedés, merülés szempontjából?

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#172) Aryon87 válasza Mercel (#170) üzenetére


Aryon87
félisten

Hopp, most latom masnak reagaltal, akkor en is neki cimzem.

Pl akinek keves a mobilnetje (mert nem mindenki veszi korlatlan csomaggal a telot), es nem akarja az online radiora elpazarolni azt a keveset is (plane egy nagyobb adatforgalmu csatornaval), vagy mert az adott teruleten nincs halozat, vagy esetleg kulfoldre utazik es nincs netes roamningja.
Parom radiot hallgat, nemetbol hazafele szeretett volna hallgatni, de a telefonjan mar nincs rajta (H20Pro). Online radio nincs neki, zenet meg nem tettunk fel, mert minek. Buszon volt ugyan wifi, de se a YT, se a winamp online csatorna nem indult el, mivel magas adatfolyammal jartak volna (csak az alapdolgok indultak nagy mehezen a busz wifijenek terheltsege miatt). Igy szegeny inkabb aludt a buszon. Na pl ezert kellett volna a radio, mert az atlagembernek meg boven eleg lenne az is.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#173) Mercel válasza MarciKING24 (#136) üzenetére


Mercel
senior tag

Bocs de valótlanságokat írkálsz.
Amikor Note9-et akartam venni simán vettem volna egy jó állapotú használtat (ez közel egy éve volt) mert már több újszerű mobilt vettem használtan és egy kivétellel sose volt gondom.
Nade.
A Note 9 akkori új ára 270-300 között volt , aztán a Note10 bejelentésekor "bezuhant" 230-260 közé.
Használtan pedig a tényleg problémamentes 6-12 hónapos karcmentes független darabokat minimum 160 de inkább 200 körül tolták használtan. Most a gyanús és a szolgáltatói még "hiteles" darabokat nem említem de azok se voltak nagyságrendileg olcsóbbak.
Egy akkor 1-1,5 éves konstrukcióról beszélünk.

Szóval nem érzem, hogy úgy lenne ahogy írod.
Nem kell kedvelni vagy szeretni a Samsungot, de el kell fogadni, hogy mivel ők az utóbbi pár évben rendesen odatették magukat és elég jó minőségű mobilokat gyártottak, nagyon jó használati értékkel, kevés problémával és ma már kiemelkedő támogatottsággal így a dzsunka kínai mobilokkal szemben tartják az értéküket ha tetszik, ha nem.

Marcel

(#174) HaliGab23 válasza S e t h (#168) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Megmondom őszintén, hogy egy snapdragonos N20U már a kosaramban volt, már a paypal is élesítve volt, de a végén nem mertem megnyomni :DD
Bár eljöhet az a pillanat, hogy megnyomom :D

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#175) doooo válasza FuRiONight (#117) üzenetére


doooo
veterán

Ideje lenne kinőni a no-name, youtube-os "tesztekből". Nyers erőben gyengébb. Ez tény. Egy rosszul optimalizált játék, meg egy orosz Youtube videó nem bizonyítja az ellentétét.
Melegedés ide vagy oda, nincs panasz sehol sem az Exynos teljesítményére mindennapos használat mellett. És ugyanígy nincs a Kirin esetén sem. Kár többet belelátni.
A GMS pedig csak akkor működhet jól, ha rajta is van valamin. Ami alapjáraton egy új Huawei-en sincs, több mint egy éve. Az, hogy te miket "mókolsz" illegálisan a mobilodon, az nem mérvadó.

(#176) Hikvision


Hikvision
senior tag

Hol lehet visszaállítani a gyári Samsung billentyűzeten, hogy érintésre csak "kattogjon" és ne ilyen ostoba írógép hangja legyen? A rendszerhangoknál az "érintéses műveleteknél" is eltűnt a szokásos kattogás szintén ilyen "buborék hang" lett helyette...

20 éve a PH-n.

(#177) ForRedGlory válasza Hikvision (#176) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:D

(#178) joey04 válasza MikeWazowski (#151) üzenetére


joey04
titán

Rosszul ismered.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#179) joey04


joey04
titán

Ha lenne radio az mennyi helyet foglalna amúgy?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#180) doooo válasza Mercel (#170) üzenetére


doooo
veterán

" (ha lenne az Exynosos Note9-ben..:S) "

Szóval most már olyan marhaságokat akarunk terjeszteni, hogy csak az Exynos-os Samsungokban nincs rádió? Most, amikor már 7. éve, hogy nincs egyikben sem (sőt, úgy általában egyik csúcsmobilban sincs, gyártótól függetlenül; tisztelet a statisztikai hibahatárba tartozó kivételeknek)?

[ Szerkesztve ]

(#181) Hikvision válasza ForRedGlory (#177) üzenetére


Hikvision
senior tag

Köszi, de itt is csak vagy kikapcsolom némára, vagy az írógépes hang jön be...

Meglett, A "rendszerhang" Retrón volt ;]

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#182) #72042496 válasza doooo (#180) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig az Exynosban tényleg nincs, a Snapdragonban viszont volt és van FM rádió, a Note20-ban is. Szolgáltatótól függ, hogy engedélyezik-e a használatát. (A többségük tudtommal nem engedi, és időről-időre felmerül ez mint aggályos gyakorlat. Vészhelyzetek, természeti csapások alatt életmentő lehet a jó öreg rádió.)

[ Szerkesztve ]

(#183) ForRedGlory válasza Hikvision (#181) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem egészen értelek. Ott van a képen lévő menün belül egy olyan opció, hogy "Érintéses visszajelzés". Azon belül lehet állítani, hogy legyen hang vagy csak rezgés.

(#184) S e t h válasza doooo (#180) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tájékozódj inkább.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#185) Hikvision válasza ForRedGlory (#183) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nem némítani szerettem volna, hanem a gyári "kattogást" visszaállítani írógépről. A Note10-hez képest van egy új menü a "Hangok és rezgésben" a "Rendszerhang" ha itt nem "Galaxy-n" van hanem mondjuk "Retrón", akkor ocsmány írógép hangja van a billentyűzetnek.

20 éve a PH-n.

(#186) HaliGab23


HaliGab23
senior tag

[link]

Ez egyre jobb!
(A másik topikból vettem a linket.)

Ott írtam is még korábban, hogy amit az MMben nyomkodtam az nagyon meleg volt, lehet emiatt (!?)

Sammobile-n is fent a hír, ott le is írja, hogy mi a különbség a két hűtés között.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#187) ollie válasza Mercel (#171) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itthon nem tudod vinni hivatalos szervizbe a Snapdragonost, még úgy sem, hogy kifizetnéd a szervizelést. Az oka az, hogy nincs hozzá alkatrész a hivatalos szervizben. Hiába ugyanaz az akku, meg a kijelző, de pl egy akkucserénél simán megsérülhet akár az alaplap is, és akkor nem tudják azt kicserélni neked. Ezért nem vállalják el hivatalos szervizben.

***

(#189) doooo válasza S e t h (#184) üzenetére


doooo
veterán

Jogos, megkövetem magam, Amerikában tényleg van rá lehetőség... de ha már Snapi, a többi Snapis országban vajon miért nincs (vagy a régi, európai Snapis verziókon miért nem volt (pl. S5), esetleg egy Snapis Z Flip-en, vagy Fold-on miért nincs, vagy bármely Tab S-en)? Amerika a kivétel, a bolygó többi részével szemben. Ahogy Balika mondja, szolgáltató/régió függő, nem szigorúan SoC függő. Most próbáltam volna ki egy appot, ami elvileg tudja használni az FM modult a Snapis készülékekben, még ha hivatalosan nincs is ilyen lehetőség, de azt írja a Play áruház, hogy még ez sem elérhető itt (mert mellesleg Amerikában sincs feltétlenül hivatalosan támogatva a dolog, ott is van, hogy mindenféle külső appok kellenek). Szóval tájékozódjatok ti is, ne csak én.

[ Szerkesztve ]

(#190) Schuler888 válasza doooo (#175) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! En mar nem akartam belemenni ebbe, minden videonak lehet talalni az ellentet videojat is, ez nem kiindulasi alap. Ellenben tobb, procikkal foglalkozo oldalon is le van irva/merve, hogy az exynos mind cpu, mind gpu oldalon erosebb mint a kirin, a kirinnek talan az elmeleti maximum letoltesi sebessege magasabb, ami ugye marha sokat er.. :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#191) Schuler888


Schuler888
senior tag

Megsem csak egy ujabb nev, ugyanolyan tulajdonsagokkal a Victus a GorillaGlass tortenelmeben.
[link]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#192) joey04 válasza Schuler888 (#191) üzenetére


joey04
titán

[link] de

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#193) Schuler888 válasza joey04 (#192) üzenetére


Schuler888
senior tag

Egy torestesztre linkelsz egy karcolas tesztet. Eddig okosabbnak hittelek... :D

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#194) janeszgol válasza HaliGab23 (#186) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez talán az S20 családnál is magyarázatot ad, miért melegszik valakinek, mint a barom, és miért nem melegszik másnál. Sajnos az a baj, hogy a tömeg gyártott cuccoknál ki van a vevő szolgáltatva ennek.

(#195) HaliGab23 válasza janeszgol (#194) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Egy vicc az egész.
Fél év múlva talán már biztonságos lesz exynost venni, ha a jobb hűtésűt gyártanák csak...

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#196) k-adi válasza HaliGab23 (#195) üzenetére


k-adi
nagyúr

addig az ára is a felére esik :P :)

(#197) ezoltán válasza joey04 (#192) üzenetére


ezoltán
tag

Olyan videó nincs, ahol egy kamion megy rajta keresztül. Akkor is tuti eltörne... :C

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5 | Huawei Mate 20 Pro | Samsung Note 20 Ultra | Samsung S20 | Xiaomi MI 11 Ultra | Pixel 6 PRO | Samsung S22 | iPhone 14 PRO

(#198) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Megjött nekem is a telefon reggel, most költözök be rá.

(#199) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kinek mennyire melegszik, már belakás után persze.
Egyelőre csináltam egy backupot, 34gb-ről valamint play update volt, és elég combos volt nyilván, de szerintem a p40 pro-m is hasonló volt.

A mérete tényleg hatalmas p40 pro-hoz képest viszonyítva:

(#200) Juhaszatti válasza ADAM1337 (#199) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jó magasan van az ujjlenyomatolvasó. Bár ekkora telefonnál lehet pont ott van jó helyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.