Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Aryon87 válasza Juhaszatti (#200) üzenetére


Aryon87
félisten

P40Pro-n is magasan van, elődjének lentebb volt kényelmesebb helyen.
N20U-n még kényelmetlenebb lesz, bár nyilván megszokás kérdése.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#202) ADAM1337 válasza Juhaszatti (#200) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Fel se tűnt, nekem kényelmes helyen van. Mind a 2 telefonon, bár nekem zongorista kezem van. :DD
Kicsit fejnehéz a telefon viszont jó slim, tok nélkül legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#203) Duree


Duree
veterán

Nagyon szép a teló, sőt beleszerettem, de az ára pofán vágott. Biztosan nem lesz ilyen telefonom, sajnos.

duree54

(#204) doooo válasza janeszgol (#194) üzenetére


doooo
veterán

Tehát mégsem feltétlenül az SoC a ludas... majd csak összeáll a kép lassan.

(#205) Hikvision


Hikvision
senior tag

Próbálta valaki 2 sim-kártyával? Note10-ből pakoltam át a két kártyát, és a kettes SIM-et egyáltalán nem látja, azt írja, hogy nincs SIM-kártya, akárhogy cserélgetem őket.
Plusz alulra kiírja, hogy "Invalid eSim Chipset Do not use this device for eSim test"

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#206) janeszgol válasza doooo (#204) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól még elavultabb, mint az SD.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#207) Gubu0101 válasza Hikvision (#205) üzenetére


Gubu0101
veterán

Érdekes,hogy emlegeti az esimet,pedig az nem fizikai sim kártya.
Nincs a telefonszámod esimként regisztrálva ? :U Érdekes,kíváncsi vagyok mi a gond..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#208) Hikvision válasza Gubu0101 (#207) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nem látja a kettes kártyát, olyan mintha az olvasója nem lenne jó, most próbáltam MicroSD-vel azt látja.

20 éve a PH-n.

(#209) Gubu0101 válasza Hikvision (#208) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akkor nincs engedélyezve,ilyen egyszerű. Érdemes rákérdezni miért van tiltva ott,ahol előrendelted,főleg ha dual sim ként árulták :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#210) Hikvision válasza Gubu0101 (#209) üzenetére


Hikvision
senior tag

Vodafonos, érdekes a beállításoknál 2db imei van viszont az egyiket eSim-hez írja.

20 éve a PH-n.

(#211) doooo válasza janeszgol (#206) üzenetére


doooo
veterán

Inkább csak kisebb előrelépés az előző generációhoz képest. Egyik jelenlegi csúcs SoC sem elavult. Csak a Qualcomm szokatlanul nagyot lépett előre tavalyhoz képest. Kíváncsi vagyok az S875 mekkora előrelépés lesz.

(#212) Gubu0101 válasza Hikvision (#210) üzenetére


Gubu0101
veterán

Telekomnál van csak eSim,akkor a másik számod van eSimként nem?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#213) janeszgol válasza Hikvision (#210) üzenetére


janeszgol
félisten

[link] ?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#214) Hikvision válasza Gubu0101 (#212) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nincs eSim-em mind a kettő sima mezei natúr Vodás sim, de a telefon névjegyben is azt írja, hogy a SIM1 XXX IMEI a SIM2 Helyett eSim IMEI van.

20 éve a PH-n.

(#215) Gubu0101 válasza Hikvision (#214) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akkor a tied valószínű sim+sdc.verziós.Érdemes lenne a vodát megkérdezni.

Amúgy [link] itt a kézikönyv,szerintem csak a beállításokban a sim kezelésnél kell átváltani eSimről fizikaira.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#216) Ateszpapa válasza Hikvision (#214) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Dobozon ezt van:
SM-N986B/DS

Vagy neked mit ír?

(#217) Gubu0101 válasza Hikvision (#214) üzenetére


Gubu0101
veterán

Már nem tudom szerkeszteni,tehát amit írtam azt keresd meg a telódban.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#218) Hikvision válasza Gubu0101 (#217) üzenetére


Hikvision
senior tag

SM-N986B/DS, vodánál azt mondták, hogy hibás a telefon, nekem gyanús, hogy sim kártyák nélkül laktam be, és az volt az utolsó mozzanat és ez kavart neki be, semmi mást nem tudok már állítani benne.

20 éve a PH-n.

(#219) Gubu0101 válasza Hikvision (#218) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akkor szervíz. :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#220) Hikvision válasza Gubu0101 (#219) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ez a szoftver van rajta:

20 éve a PH-n.

(#221) #72042496 válasza Hikvision (#218) üzenetére


#72042496
törölt tag

A biztonság kedvéért csekkold azért, hogy mi történik, ha megcseréled a két kártyát. Nem az egyik kártya sérült-e meg, még ha erre minimális is az esély.

(#222) Schuler888 válasza #72042496 (#221) üzenetére


Schuler888
senior tag

"azt írja, hogy nincs SIM-kártya, akárhogy cserélgetem őket."

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#223) Hikvision válasza Schuler888 (#222) üzenetére


Hikvision
senior tag

igen, olyan mintha 1 kártyás fw lenne rajta.

20 éve a PH-n.

(#224) #72042496 válasza Schuler888 (#222) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahh, köszi, akkor tárgytalan. Odáig nem pörgettem vissza az előbb.

(#225) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Videóban mérföldeket ver a p40 pro-ra a telefon, ma csináltam pár videót még a héten megyek ide oda videózgatni is.

Jah a gyári fólia semmit nem ér, nekem első nap rommá karcolta valami a zsebembe.

[ Szerkesztve ]

(#226) FuRiONight válasza ADAM1337 (#225) üzenetére


FuRiONight
őstag

Szerintem az S20 széria is köröket ver rà a p40p-re video szempontból.

(#227) ADAM1337 válasza FuRiONight (#226) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen, ott is jobb volt, nagyon beszemcsésedik a p40 pro videója, túl akarja stabilizálni, és full szemcsés lesz az egész végeredmény.
Viszont aksiban nincs akkora dráma mint az s20 szériánál volt, legalábbis nekem most 2sim-el adaptiv refresh-el, egyelőre jobb a helyzet mint az s20-nál volt, 5óra simán benne van, s20-al max 3órákat ment.(sima s20-am volt). De még tanuló módba van.

[ Szerkesztve ]

(#228) ADAM1337 válasza Hikvision (#223) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én 2 sim-el használom, De egy factory resetet megérne neked 2sim-el a telefonba a story.
Ne kelljen visszaküldeni.

(#229) FuRiONight válasza ADAM1337 (#228) üzenetére


FuRiONight
őstag

Szerintem is ez a legegyszerűbb és leggyorsabb mód, hogy kiderüljön a hiba.

(#230) poli27 válasza MrBazsi (#59) üzenetére


poli27
veterán

Erre vannak a tokok... pl a páromnak megvettem a ledes tokot, van értesítés stb stb... a kamera se áll ki belőle... szerintem ilyen telót már senki nem használ tok nélkül...

(#231) S e t h válasza poli27 (#230) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ilyen kameraszigettel meg nem is célszerű, billeg az asztalon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#232) ForRedGlory válasza poli27 (#230) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tök mindegy milyen tokot teszel rá... ha nem akarod, hogy billegjen, akkor vastag lesz a tok és a telefon, ha meg vékony tokot teszel rá, akkor ugyanúgy billegni fog. Szóval nem lehet normálisan megszüntetni a billegést.

(#233) Hikvision válasza ADAM1337 (#228) üzenetére


Hikvision
senior tag

Úgy tűnik megoldódott a dolog, este lementettem minden smartswitch-el, reggel mondom jöhet recovery-be a reset, csak nem a felső gombot nyomtam hanem az alsót, aztán el is engedtem, mondom akkor menüből kezdem, aztán kicsit matekozott indítás után és kiírta, hogy megváltoztak a szolgáltatói beállítások indítsam újra, mondom egy próbát megér, aztán újraindítás után a home-screent vissza állította alapra, de minden más megmaradt, és hirtelen működött mind a két sim-kártya. Ezek szerint érdemes Simkártyával aktiválni, mert akkor egyből leszedi a szolgáltatói konfigurációt, bár a Note10-nek ez nem jelentett gondot tavaly, tegnap pedig 10x újraindítottam és egyszer sem szedte össze magát.

Nilkin Superfrosted fekete tok vajon kapható hozzá az országban?

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#234) ADAM1337 válasza Hikvision (#233) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Max rendelésre, smartdiszkont. (ringke tokokat esetleg nézted ?)

(#235) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

követem

(#236) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt halottátok már?
iFixIt-esek egy másik érdekességet is felfedeztek: nevezetesen azt, hogy nem minden Note 20 Ultra-t épített ugyanúgy meg a Samsung, és a jelek szerint két változata is létezik a csúcstelefonnak...
link
Szóval ne kapkodjatok a vásárlással.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#237) Joe_Muad_Dib válasza 7Heads Drago (#236) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Az enyén 07.29-es és nem melegszik. Úgyhogy szerintem vehetitek. Mondjuk az fixit-esek elmondhatták volna hogy amit szétkaptak az mikori.

(#238) Gubu0101 válasza Joe_Muad_Dib (#237) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vásárlásnál hogyan nézed meg a gyártási időt?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#239) ADAM1337 válasza Joe_Muad_Dib (#237) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Enyém 07.31 és melegszik eléggé.

(#240) Joe_Muad_Dib válasza Gubu0101 (#238) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Sehogy. De gondoltam az enyém az egyik "lerégebbi", az újabbak meg már csak megkapták a jobb hűtést

(#241) S e t h válasza 7Heads Drago (#236) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen, mivel 2 napos hír és volt is róla szó itt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#242) ADAM1337 válasza Joe_Muad_Dib (#240) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mennyi SoT-t megy el egy töltéssel a telefonod ?

(#243) Joe_Muad_Dib válasza ADAM1337 (#242) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Fogalmam sincs, sokszor ülök kocsiban ahol állndóan töltöm automatikusan. De ez így volt az előző telefonjaimmal is.

(#244) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

note 20 ultra vs p40 pro kamera összehasonlítás [link]

(#245) bigrock válasza ADAM1337 (#244) üzenetére


bigrock
addikt

Sajnos tényleg jobb fotókban a P40, szemmel láthatóan.

[ Szerkesztve ]

(#246) Aryon87 válasza bigrock (#245) üzenetére


Aryon87
félisten

Samu is jó lehetne (sőőőt) ha újragondolnák a kameraszoftverüket.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#247) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha a telefon 6.5 magas, akkor miért van megadva egyes hozzávaló tokoknak a magassága 6.0-nak, nem értem.
Pl. ennél is.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#248) doooo válasza bigrock (#245) üzenetére


doooo
veterán

Sajnos tényleg nem ilyen egyértelmű. Szemmel láthatóan. Sőt, nem is világos miből annyira szemmel látható, hogy jobb lenne. Valamennyivel rosszabb színek, rosszabb HDR, részletesség nagyjából egyforma, de több helyen ebben is rosszabb a P40 (sötétben, vagy gyengébb fényben mondjuk általában fordul a kocka, illetve nehezebb fókuszálni a Note-tal, mert sokkal szűkebb a fókusztartománya a szenzornak); pedig már reszeltek eleget a szoftveren ennyi idő alatt, ellentétben a vadonatúj Note-tal. Mindkettőnek jók a képei, de még véletlenül sem lehet rávágni, hogy a P40 Pro márpedig egyértelműen jobb, hisz elég ránézni, hogy megcáfoljuk ezt. Legrosszabb esetben is egál, hol az egyik, hol a másik jobb valamennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#249) sefan67


sefan67
aktív tag

Semmi réz, semmi paszta ... + jó forró exynos ... fél milláért! Ügyes! :W

(#250) doooo válasza sefan67 (#249) üzenetére


doooo
veterán

Nem nagyon tudod, hogy mi az a grafit, igaz? Mert az volt alatta, amit Zack annyira ügyesen kapargatott össze-vissza... a képernyő alatt elterülő vékony, de azt teljes egészében lefedő anyag pedig réz volt, amit ő "sticker"-nek mondott nagy bölcsen. Lehet, hogy a képernyők kapargatásához ért, de hogy az alkatrészekhez, vagy a hőelvezetés kémiájához/fizikájához nem, az "hétszentség", utóbbit szerencsére be is vallotta a videóban. Csak akkor milyen alapon formál ennyire negatív hangvételű véleményt valamivel kapcsolatban? A sok okos meg szajkózza a videó alatt, hogy igen, még ezzel is sújtják az Exynos-os verziókat, holott mindenhol kihangsúlyozzák, hogy nem, nem SoC függő, bármi is legyen az indok. Az meg főleg ne zavarjon, hogy egyáltalán nincs annyi panasz a melegedésre az Exynos-os Note-ok esetében, mint az S20-aknál volt (még akkor sem, ha némelyik -a rezes, a grafitos?- kicsivel jobban melegedik a másiknál).

Szerencsére minderről már szó volt 50 kommenttel feljebb, de ott legalább olyan cikket linkeltek, ami mérvadóbb helyről szedte az információt. Innen: [link]
Ja és például az i11 Pro Max-ot is ilyen grafitrétegekkel hűtik. Érdekes, nem? Pedig annál drágább, hagyományos kialakítású okostelefon nincs jelenleg a piacon, és az Apple még azt is állítja, hogy ez a legjobb eddigi hűtés, amit használtak. Akkor lehet, hogy ez jobb, mint a réz? Eddig rezet használt a Samsung, az S20-ban is, és ott nem igazán volt elég... Most pedig ezzel "kísérletezik", és érdekes módon már nem melegedik annyira a Note...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.