Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) gyvince válasza Teal'C (#1300) üzenetére


gyvince
senior tag

Nem rossz.....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1302) Tin válasza Teal'C (#1300) üzenetére


Tin
veterán

Sajna a beépített statisztika nem a valósat mutatja, mert nem a teljes feltöltés óta eltelt használatot, hanem a napot mutatja. Beleszámolva a töltőn lévő időt, meg persze minden mást. A valós statisztika nem ez. De ettől még nincs rossz kijelző ideje.

(#1303) Teal'C válasza Tin (#1302) üzenetére


Teal'C
addikt

A töltési idő nincs benne a képernyőidőben számold össze. Persze ettől függetlenül nyilván lehet akár 10-15% eltérés időben azt aláírom. Amúgy nem az ulsó töltéstől mér hanem 0:00 tól 24:00 ig.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1304) Tin válasza Teal'C (#1303) üzenetére


Tin
veterán

Így van. És mindkét nap hozzászámolja a töltés előtti időt is.

(#1305) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Most mi a real hír az utódról, már annyi mindent olvastam.
Hogy nem lesz note 30 és társai, ti hátha tájékozottabbak vagytok mint én. :U

(#1306) gyvince válasza ADAM1337 (#1305) üzenetére


gyvince
senior tag

Nem lesz Note s21 ultra lesz és lehet majd hozzá venni ceruzát de nem lehet a készülékbe rakni majd szóval......

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1308) Teal'C válasza Joe_Muad_Dib (#1307) üzenetére


Teal'C
addikt

Azért ezt ne feledje senki elolvasni a cikkben:
"alábbi lista Egyiptomra vonatkozik, és valószínűleg nem teljes"

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1309) Teal'C válasza Teal'C (#1308) üzenetére


Teal'C
addikt

December 14. ére vizionálják egy sammobilos cikk szerint.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1310) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Megnézné valaki, hogy tud-e vásárolni a Galaxy storeból?
Valami olyasmit ír ki, hogy a rendelését elutasították, hogy megvédjék önt egy lehetséges csalástól! :F :F :F
De ujjlenyomattal is!

Szerintem hiba van a rendszerben, de ez már napok óta fennáll!

A toll írás színét, hol lehet megváltoztatni kékről másik színre?

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1311) siralywarez


siralywarez
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozzom egy dualsim-es Note 20 ultra vásárlásán. Telekom-os kártyám van, viszont lenne egy jó vétel Telenor-os dualsim-es telefon, aminek elméletileg a 2es sim független. Okozhat-e nekem problémát, hogy nincs benne Telenor-os kártya, tudok-e rá független ROM-ot rakni, illetve működnek majd rajta a Telekom-os applikációk? Vagy engedjem el.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Sirály

(#1312) kpal válasza gyvince (#1306) üzenetére


kpal
veterán

Nehez lesz elfogadni hogy sose lesz ott kéznéi a cerka . Ez az opcio hogy lehet hozza venni majd kb olyan mint a mostani S6 Lite tabletem hogy mindig keresnem kell ha használni akarnám a cerkát. Ha Fold megkapná azt hogy a cerka bene hordizható volna mint most a Note-nal az jó volna akkor arra váltanék.

(#1313) Capella válasza kpal (#1312) üzenetére


Capella
senior tag

Lesznek hozzá olyan gyári tokok, amibe bedughatod a ceruzát. Állítólag.
Azért ez nem ugyanaz. Nyilván azzal úgy szélesebb lesz, meg van még pár kérdés azért, viszont az akku így nagyobb kapacitású lesz.
Aki nem azt a gyári tokot, vagy más hasonló gyártmányt akar használni, annak szívás.

(#1314) bbendre


bbendre
őstag

Kicsit ez olyan mint amikor a Chrome-ból ki akarták venni a "Duplicate" tab és a Bookmark funkciókat, (Már nincs olyan, hogy bookmark tab).
Az indok, hogy alig 0,00x% volt az arány ahányszor használták a statisztika szerint.
A gond az, hogy ezekre nem mindenkinek volt/van szüksége viszont akinek igen nekik nagyon... Gondolom megnézték, hogy Note 8, 9 és 10 után nem fogy jól a Note 20 és az ultra.
Közben kiadtak egy S20 Ultrát is. S10 ről nem volt érdemes már váltani szerintem. Az Note20 és Ultra iszonyatosan drága lett.
S20U-n adott nagy kijelzőt, aki ezért vett Note-ot nekik ez nem volt annyira kérdés a váltás.
Így egyértelmű, hogy nem kell senkinek sem a ceruza. :W
Statisztika :DDD

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1315) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Én már úgy látom, hogy soha nem fogom már megtudni, hogyan kell a toll színét megváltoztatni! 😪😪😪

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1316) PenteleSC válasza Mo Bill (#1315) üzenetére


PenteleSC
csendes tag

Programja válogatja, hogy hol lehet az írás jellemzőit megváltoztatni. Ha a Samsung Notes-ra gondolsz, ott az alsó sorban lévő ikonokkal lehet színt (is) változtatni.
[kép]

(#1317) Luser2000


Luser2000
addikt

Úgy látom érkezett frissítés (XEH és a csoport többi tagjára, TMH még nem!):
[link]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1318) Mo Bill válasza PenteleSC (#1316) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Természetesen ezzel tisztában vagyok.
Sms írásnál szeretném kékről, sárgára váltóztatni a színét.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1319) Techergo87


Techergo87
csendes tag

Sziasztok. Telefon vásárlás előtt vagyok és az s 20 ultra note 20 ultra között vacilálok. Már mind két telefont megnéztem élőben, és a note jobban tetszik a szögletes forma miatt, de ott íveltebb a kijelző amitől félek. A mostani telefonom elég sokat szokott esni és az uag tok nagyon szépen védi, de most nem ívelt a kijelzőm. A kamera és üzemidő fontos számomra, de ahány tesztet, véleményt olvastam mindenhol más eredmény született. Van ahol a note 20 ultrat van ahol az s 20 ultrat hozták ki jobbnak. Alapvetően 60hz-en fogom használni, mert nekem fontosabb az üzemidő mint a felhasználói élmény. A két telefon összehasonlításban akinek van tapasztalata azt szívesen olvasnám.

(#1320) PenteleSC válasza Mo Bill (#1318) üzenetére


PenteleSC
csendes tag

Ja, ok :)
Ebben a két éves bejegyzésben írnak olyan opcióról a Samsung billentyű beállítasai között, hogy " Pen color: Set the color of the pen.", de nálam ez már hiányzik.
[link]
Gondolom valami frissítéssel kiszedték valamikor.
Amúgy én a Google-féle billentyűzetet használom, azon sincs ilyen lehetőség.

(#1321) Dr V válasza Techergo87 (#1319) üzenetére


Dr V
őstag

Ha az üzemidő a fontos, akkor az S20 ultra jobb a nagyobb akksi miatt.

(#1322) Mo Bill válasza Techergo87 (#1319) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Ha számít a minőség, akkor csak a Note 20 ultra!
Az S20 ultra fórumon írták, hogy nem egy jól sikerült konstrukció!
Olvasd a két fórumot és abból is levonhatsz következtetéseket!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1323) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Telekomos a telefonom, október elsejei az utolsó update, itt is ílyen gyakran jönnek a frissitések? Az s10+ pluszra annak idején tettem Xeh szoftvert, itt is meg lehet oldani?

(#1324) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok! Az Aod ha állandóra van kapcsolva akkor soha nem kapcsol ki, még zsebben, táskában sem?

(#1325) Luser2000 válasza HorviGabi (#1323) üzenetére


Luser2000
addikt

Erre is tehetsz XEH fw-t, és valóban, a TMH itt is lassacskán érkezik. (Szerencsére nem funkciófrissítéssel vagy lemaradva, csak biztonságival - az meg ki tudja mi a szösz valójában).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1326) Maxxy10 válasza csolaca68 (#1324) üzenetére


Maxxy10
addikt

Egy idő után kikapcsol.

(#1327) csolaca68 válasza Maxxy10 (#1326) üzenetére


csolaca68
tag

Mennyi idő után kellene kikapcsolnia? Rajta van még a gyári fólia, ez okozhat gondot? Már gondoltam, hogy leszedem, mert az ujjlenyomat érzékelő gáz.

[ Szerkesztve ]

(#1328) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Reklámokat hogy tudnám eltüntetni? Note9en egyszer beírtam valamilyen VPN címet nagyja eltűnt...de már nem emlékszem mi volt.

(#1329) torrente777 válasza ToomyC (#1328) üzenetére


torrente777
tag

Privát DNS ird be: dns.adguard.com

[ Szerkesztve ]

(#1330) Maxxy10 válasza csolaca68 (#1327) üzenetére


Maxxy10
addikt

Max pár perc

(#1331) csolaca68 válasza Maxxy10 (#1330) üzenetére


csolaca68
tag

Nekem nem kapcsol ki. :))

(#1332) ToomyC válasza torrente777 (#1329) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Nagyon köszi:R

(#1333) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Mint régi Note-os, most tervezem beszerezni az Ultrát. Alapból a bronzt nézem, de a fotók és videók alapján nem tudom eldönteni, mennyire rózsaszínes....? A járvány miatt nem tudok most boltba elmenni megnézni :(

Köszönöm előre is!

(#1334) soko70 válasza tomee007007 (#1333) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia, a családba most vettünk Note 20-at bronz színben, hááát én csajosnak látom. Kicsit nekem rózsaszínes, de kinek hogy, fekete Ultra van minden féle tok nélkül használom, jó a fogásal és a fekete szín nagyon szép.

[ Szerkesztve ]

(#1335) tomee007007 válasza soko70 (#1334) üzenetére


tomee007007
őstag

Igen, én is ettől tartottam :DDD Az előző két Note-om is fekete volt, nem szeretnék megint olyat, lehet, hogy megnézem a fehéret.

Köszönöm!

(#1336) francz'70 válasza tomee007007 (#1333) üzenetére


francz'70
aktív tag

Pedig az lenne az igazi ha megtudnád nézni élőben, pl. nálunk is van a családban egy ultra ebben a színben, szerintem marha jól néz ki. Külön tetszik, hogy matt a hátulja, örülnék ha a Note10+ om tükrös, csillogos hátoldala ilyen lenne.
De ez általaban tárgytalan mivel tokban hordom, gondolom te is abban fogod.
(...mondjuk itt annyiban más a helyzet, hogy a kamera sziget is színre van festve ;)

(#1337) Rocko007 válasza tomee007007 (#1335) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Eddig fekete telefonjaim voltak, vegul feher n20 ultrat vettem, nem bantam meg.

(#1338) Mo Bill válasza tomee007007 (#1333) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Fekete!

Még mindig nem lehet vásárolni a galaxy store-ból! :o :o

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1339) HorviGabi válasza tomee007007 (#1335) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Én bronzban vettem, szerintem egyáltalán nem csajos, inkább olyan a színe mint a vörösréznek. A nejem kedvéért mellé tettem egy gyári s20 ultra pink tokot, ég és föld a két szín között a különbség. Nekem még a tok is gyári ugyan ebben a színben. Ütös együtt ;)

(#1340) csubííí


csubííí
senior tag

Valaki váltott note 10+ -ról? Véleményeket szívesen olvasom. Aksi a 10+ -hoz képest milyen?

(#1341) Luser2000 válasza csubííí (#1340) üzenetére


Luser2000
addikt

Nekem hamarabb merül. 3 hét tapasztalata. Kijelző frissítés 60Hz, 5G kikapcsolva, két SIM.
Érzetre olyan 15-20%-al jobban leesik a töltöttség estére.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1342) Mo Bill válasza csubííí (#1340) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Sajnos a 120HZ szerintem totál értelmetlen!
Nálam 1 sim, állandó bluetooth, wifi, 2-3 óra játék, 1 óra facebook, max felbontás, optimalizált teljesítmény, 7óra kijelzőidő 20% akku.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1343) csubííí


csubííí
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

(#1344) Tin


Tin
veterán

Az N20U 120Hz-es adaptiv kepfrissitese egy eleg erdekes dolog. Alapbol 120Hz-en megy a kijelzo a menuben es mondjuk bongeszoben, de ha nem nyulsz 3-4mp-ig a kijelzohoz, akkor leveszi 60Hz-re a frissitest.
Youtube 60Hz-en fog menni, mert ott nincs is gyorsabb video. Vicces, de pl. a bongeszobol elinditott YT meg 48Hz-en. Bizonyos fenyero alatt nem veszi lejjebb a frissitest, mert nagyon remegne a kep.
Egyebkent beallithato maximumnak 96Hz is, ezzel olyan 5-6% akkuido nyerheto a 120Hz-hez kepest, itt ugyanugy mukodik az adaptivitas. Igy megvan a folyamatos mozgas is, es jobban is fogyaszt.
Amugy volt egy reszletes cikk errol az adaptiv frissitesrol, amiben olvastam, hogy a frissitesi rata valtasa "kerul" sok energiaba, ezert nem ugral pillanatokon belul a frissites. A legjobb akkuido ezert biztosan a fix 60Hz, mert ott nem valtogatja, es az ala amugy sem nagyon szokott menni. Akinek kell a jobb mozgas-erzes es a jobb akkuido, az vegye le 96Hz-re az adaptivot.
Az akkuido amugy meg nem csak ettol fugg, hanem a szoftverezettsegtol is, egyszeruen vannak alkalmazasok, amiket melyalvasba kell rakni, es allitolag ezzel tudod a legtobb akkuidot nyerni, akar drasztikusan is jobb lesz (tehat nem par %).

Itt az alkalmazas foruma, onnan le is toltheto. Nem app store, szoval engedelyt kell adni a telefonnak a letoltesre, viszont vannak ikonok a ki-be kapcsolashoz, es akit erdekel, ki tudja irni folyamatosan a szelfikamera ala az aktualis kepfrissitest, igy egesz jol megismerheto, hogyan is kezeli az N20U az adaptiv frissitest, melyik alkalmazasban mit tud. A jatekok nagy reszenel amugy 60Hz, meg azoknal is, ami tudna tobbet, de ez mar a Samsung Game Optimizing szolgaltatas baromsaga, ami nem kikapcsolhato es nem leszedheto, csak hekkelessel.
Ja es azert mielott SAJAT FELELOSSEGRE felrakjatok az appot, olvassatok at elotte a forumot, mert lehetnek vele hibak. Nekem fent volt par hete, jol mukodott, de azota csinaltam HR-t, es nem raktam vissza, mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#1345) tomee007007


tomee007007
őstag

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat!

(#1346) Freezee válasza csubííí (#1340) üzenetére


Freezee
senior tag

Én nem váltottam hanem mind2 van jelenleg de nekem picit jobban bejön a Note20. Akkuidőben egy picit jobb mint a 10+ de lehet azért mert a 10+ akksija már 1.5 éves. Megbánni nem fogod ha nem zavar az ára, de ha pusztán az ár/értéket (újdonság, plusz opciók, méret) nézed akkor nem éri meg :(. De aki note-ot vesz nem ez alapján döntött sosem.

[ Szerkesztve ]

(#1347) Tin válasza Freezee (#1346) üzenetére


Tin
veterán

Én az ára miatt vettem ezt. Túl jó akció volt és kellett egy normális telefon. Kicsit amúgy nagy, tokkal.

(#1348) Tin


Tin
veterán

Felraktam a telefonra egy ilyen kamera védő üveget, hogy nektek már ne kelljen :D

Sose használtam még ilyet, de mondom elég nagy a kamera, és gondoltam az értékelések alapján, hogy ennyi ember csak nem tévedhet, de sajnos a többsége vagy vak, vagy fontosabb a védelem, mint a képminőség, vagy nem tudom. Amúgy tökéletesen passzol, de csak a vakunál van kivágás, a kamerákat és a lézeres AF-et sajnos üveg fedi, és pont ez a baj.

A fókuszálás oké, de lassabb, a kép viszont, főleg közelről sajnos csak középen éles, a széleken fénytöréses. És a fényvisszaverődéseket sem kezeli jól.

Olyat kerestem, ahol a kamerák és a lézer autófókusz is ki van vágva, de olyat nem találtam. Van egyáltalán ilyen? Vagy inkább rakjak rá egy ilyen "skin" fóliát, és kész?

(#1349) Silenzio


Silenzio
addikt

Sziasztok. Volna egy egyszerű kérdésem. Melyik Note 20-at vegyem, a simát vagy az Ultrát? A kettő közt 100 ropi a difi a Telekomnál, a sima is 5G-s.

Szempontjaim: filmforgatás, tollhasználat, üzemidő, ja, és rühellem az edge kijelzőt Note-nál, mert meggyőződésem, hogy használhatatlan. Note 10 Lite-ot nyüstöltem, aztán vettem egy sima Note 10-et, mert hát csúcsmodell. 3 nap után visszavittem a fél napos üzemidő és a használhatatlan, össze-vissza csúszkáló toll miatt.

A két Note kameraszettje egész más, nekem pl. a sima Note 20 1.8 mikrométeres pixelmérete a főkamera esetében sokkal kecsegtetőbb 4K videózáshoz, mint az Ultra 0.8 mikrométerese. A tele is elgondolkodtató. A sima Note azzal lövi a 8K-s videót, az Ultra meg a 108 megapixelessel. Utóbbiról nincsenek jó tapasztalataim. Van egy Xiaomi Note 10-em, fakók a felvételek, darabos a mozgás és viszonylag gyakran veszti el a fókuszt.

Szóval én 370-ért a sima 5G-s változatára szavaznék, de meggyőzhető vagyok, ha mások szerint jobb az Ultra kamerája - de videóra a DXOMarkon is a sima Note 20 kapott több pontot. A Youtube-on keresgéltem, de ott alig van sima Note 20-ról felvétel. Az viszont meglepett, hogy az Unbox Therapy videójában sokkal rosszabb volt a Note 20 Ultra kijelzőjének a képminősége, mint a simáé. Erről van valami infó? Mármint tényleg így van? Előre is köszi.

Van egy olyan furcsa érzésem, hogy az egyszerűbb modellnek jobbak a kamerái.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1350) Tin válasza Silenzio (#1349) üzenetére


Tin
veterán

Gondolom megnézted a szenzorokat is. 108MP vs 12MP, ennek fényében értelmezd a pixelméretet. A Note 20 Ultraban meg az i12 Pro Max-n is nagyobb szenzor van. Amúgy én videóra az utóbbit venném. A sima N20 telefoto kamerája meg 27mm-es, ez sima WIDE, így a 3x-os tele egy képközép kivágása.
Az N20 ultra lézeres autofókuszos, a 12MP-es szenzorok meg duál pixel autofókusz. A lézer sötétben is megy, a DPAF-nek meg kell fény, de utóbbi általánosságban bármilyen távolságig jó, a lézeres viszont csak kb 5m-ig. A 108MP-es szenzor alefelett sima fázisos autofókuszt használ, de akkora távon az már elég gyors.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.