Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) doooo válasza csolaca68 (#849) üzenetére


doooo
veterán

Akkor arra a két hétre alapozz, és majd nyilvánvaló lesz, hogy érdemes megtartanod, vagy nem. Itt is eltérőek a tapasztalatok, lényegtelen ki miről váltott (és leginkább attól függ, ki milyen előítélettel csinálta mindezt). Ha már eleve szubjektív véleményekre építesz, akkor a sajátodra tedd, az a legbiztosabb.

(#852) mesa23 válasza TODI1111 (#848) üzenetére


mesa23
aktív tag

Nem tudom mi lehet a probléma nálam!

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#853) TODI1111 válasza mesa23 (#852) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem tudom mi lehet a baj. Gépen megnézni, hogy a Smart Switch tudja-e frissíteni? Esetleg egy wipe cache és utána megnézni manuálisan, vagy odinnal feltenni a szeptemberit home csc használatával.

(#854) daniel909


daniel909
addikt

nem tudjátok honnan lehetne rendelni vagy venni qualcomm procis note 20-ar? nem akarok exynos verziot! valaki nem hozott be esetleg?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#855) csomi1977 válasza mesa23 (#852) üzenetére


csomi1977
tag

A függetlenre jót szeptember 7diken frissítés. Pl a T mobilosra még nem jött.
www.sammobile.com

(#856) ollie válasza daniel909 (#854) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lesz rá semmi garanciád, nem ajánlom, hacsak nem nagyon olcsó. Gondolj bele, beég mondjuk az amoled kijelző, nem cseréltetheted garanciában (100k körül van zsebből fizetve).

[ Szerkesztve ]

***

(#857) akooos válasza ollie (#856) üzenetére


akooos
veterán

Itthon garancián kívül sem fognak vele foglalkozni. Legalábbis S10-eknél ez volt, mivel tök más a két telefon, ezért nincs hozzá megfelelő alkatrész. Mondjuk pont a kijelző az, amiről azt gondolnám, hogy mindegy, mert megegyezik.

(#858) ollie válasza akooos (#857) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én tudom. Persze jobb a Snapdragonos, de akkor mondjuk érdemes megkérdezni megbízható szürkeimportőrt, aki fogja is garanciáztatni, ha kell (pl Turbado).

***

(#859) mesa23 válasza TODI1111 (#853) üzenetére


mesa23
aktív tag

A Smart Switch talált rögtön frissítést, ami 6,6 giga! :))
Este otthon laptopról megpróbálom frissíteni!

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#860) ezoltán válasza csolaca68 (#849) üzenetére


ezoltán
tag

Szia! Mate 20 Pro volt előtte. Ugyanolyan használat mellett a Note nekem nem bírja ki egész nap. Töltenem kell, hogy a nap végére maradjon benne energia. Azzal kompenzálom, hogy melóban nem az asztalon hever, hanem egy vezeték nélküli töltőn, amikor kell. BT, WIFI jobb a Samuban. Nekem nem melegszik olyan nagyon, hogy zavarna. Fotóhoz nem vagyok elég profi. Nekem mindkettő jól fotózott. :U

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5 | Huawei Mate 20 Pro | Samsung Note 20 Ultra | Samsung S20 | Xiaomi MI 11 Ultra | Pixel 6 PRO | Samsung S22 | iPhone 14 PRO

(#861) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok!
Melyik programmal tudok átköltözni huawei telefonról?
Köszi

(#862) Teal'C válasza csolaca68 (#861) üzenetére


Teal'C
addikt

Smart switch

Vettem az Alzaban egy új tokot majd délután referálok milyen.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#863) Teal'C válasza Teal'C (#862) üzenetére


Teal'C
addikt

Ezt a tokot vettem: [link]

Kinézetre nagyon jó, egész vékonynak tünik a telefon benne. A sarkai jól védenek nagyon méretpontos. Elsőre kicsit csúszós de meg lehet szokni, viszont ami nagyon nem gyere be az az hogy a kamera résznél nem áll ki így azt nem védi. Ez így ülj le 1es :O Amúgy meg verhetetlen lenne.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#864) becikem


becikem
tag

Sziasztok! Telenornál függetlenül árulják a note 20 ultrát?
Illetve azt kérdezném még hogy működik még a youtube vanced?

(#865) Joe_Muad_Dib válasza becikem (#864) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

A 2 sim kártyás telefonokat (nem e-sim) nem kódolják le a szolgáltatók.

(#866) Capella válasza becikem (#864) üzenetére


Capella
senior tag

A Telenor szerintem függetlent ad, de ez tőlem csak tipp.
Az érdekelne viszont, hogy a Telenor PAN vagy esetleg XEH firmware-rel adja-e.
Hasonlóképpen, hogy a Telekom TMH-val vagy netán XEH-hel.

A Vanced működik, a Vanced Managerrel lehet vagy érdemes felrakni.
Nemrég frissült, és most már frissíti is a Vanced csomagot, mert korábban nem tartotta érvényesnek a letöltött csomagot a frissítés közben.
Plusz megjelent a Music is a Managerben.

(#867) OutsideR válasza Capella (#866) üzenetére


OutsideR
aktív tag

A phone info szerint az előrendelt telenoros készülékem XEH

(#868) telefonmágus válasza Capella (#866) üzenetére


telefonmágus
senior tag

EUX kóddal veszed amikor új

és amikor beteszed pl. a magyar telenor kártyát,akkor vált XEH kódra

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#869) TODI1111 válasza telefonmágus (#868) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez így nem teljesen igaz. Az S20 ultrám [így]nézett ki.

(#870) telefonmágus válasza TODI1111 (#869) üzenetére


telefonmágus
senior tag

G988B

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#871) TODI1111 válasza telefonmágus (#870) üzenetére


TODI1111
addikt

Látod az enyém telenoros volt és gyárilag XHE, csak az E- sim helyén szerepelt az EUX. A tiéden pedig nem is szerepel az E-sim. Valószínűleg az enyém hazai forgalmazásra készült, míg a tied valamelyik más európai országba. A lényeg, hogy a telenor által forgalmazott dual simes készülékeken nem PAN szoftver van.

[ Szerkesztve ]

(#872) telefonmágus válasza TODI1111 (#871) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Amikor kibontod az újat ,akkor EUX ahogy a fotómon is szerepel

Ezért is EUE a modellkódjukban az utolsó 3 betű

Tiéd is EUE azaz EUX volt(rákerestem a tiédre,mert ott volt az SN számod)

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#873) TODI1111 válasza telefonmágus (#872) üzenetére


TODI1111
addikt

Akkor ez egy X aktás eset. :F Mikor kibontottam akkor készült a kép és mint a megjegyzésben írtam akkor még nem volt benne a simkártyám.

(#874) telefonmágus válasza TODI1111 (#873) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Valamitől csak átváltott EUX kódról XEH kódra :)

De ez nem minden Samsungnál van így,pl. Z Flip nem ilyen EUX verzió

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#875) Capella válasza telefonmágus (#868) üzenetére


Capella
senior tag

Köszi. :) Ez jó hír, hogy ne merülhessen fel az Odin kapásból, ha nem akarnánk PAN szoftvert.
Akkor úgy néz ki, hogy az újabb telóknál kezd kikopni a szolgáltatós ROM? Nem is sok értelme van, csak nyűg nekik, ha úgyis függetlenként árulják, bár az kicsit más tészta.
A Note8 volt talán az első, amit a Telekom XEH-hel forgalmazott, de talán nem mindet. Azután úgy hallottam, hogy a Note9-nél már visszatértek a TMH-ra.

(#876) Dr V válasza Capella (#875) üzenetére


Dr V
őstag

Note8 esetében a dual simes volt XEH.

(#877) Capella válasza Dr V (#876) üzenetére


Capella
senior tag

Jahh, tényleg. A Telekom dual SIM-es Note8-akat forgalmazott csak, és az XEH volt. De nem mindegyik, mintha valaki jelzett volna TMH-t is. A legelején, vagy talán jóval később.
A. Telenor pedig single SIM-es Note8-at árult PAN-nal. Meg talán hasonlóképp a Vodafone VDH-val.

De most már az új kütyüknél mind dual SIM-es.

(#878) Teal'C válasza telefonmágus (#872) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem a mai napig ilyen pedig van benne 1 voda és egy telenor sim. Mondjuk az enyém eu-s, nem is került 485e-be ;]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#879) slein


slein
tag

Hát srácok, azt hiszem ma generációt váltottam, bizok benne okosba

huawei p8 lite -----> note20 ultra

(#880) lela


lela
aktív tag

Ez vagy az S20 Ultra tud több kijelzőidőt azonos használat mellett ,mert amiket itt látok elég kevéskének tűnnek? 4 óra az elég harmatos. Nyilván a játék zabálja az akkut, de ahogy látom ha nem játszunk csak tartalmat fogyasztunk is zaba van. Pedig nagyon le kellene már cserélnem az s7 edge-m, de így hogy minden komolyabb telefonnak van valami gyengesége lehet még egy évet várnom kell.

(#881) doooo válasza lela (#880) üzenetére


doooo
veterán

Nagyjából ugyanannyit tudnak (Note talán minimálisan többet). Nem mérvadó, hogy itt mik vannak, egyrészt mert itt is megoszlanak az eredmények, másrészt meg amúgy is mindenkinek más a felhasználási szokása.
Független tesztekben (pl. GSMArenán) jól bírja, átlagosan, de jól, és ez 4 óránál mindenféleképp többet jelent, főleg ha nem "hardcore" a használat.

(#882) spawn21 válasza doooo (#881) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem eddig maximum 5 óra körüli volt. Nagyon ritka.
Nem is kifejezetten érdekel, van töltő.

iPhone 13p

(#883) Djuice válasza lela (#880) üzenetére


Djuice
csendes tag

Szerintem S20-t vedd, az talán egy fokkal jobban megéri.
Nagyon megbántam, hogy megvettem a telefont, ha a p40 pro-n lenne Google, akkor tuti egy vettem volna, de így beleugrottam sajna, egy P20pro-t cseréltem le :W :W :W

Tapasztalataim: Az árazást most hagyjuk, egyértelmű hogy ennyit nem ér.
Nagyon merül, egy komolyabb munkanapot nálam nem bír ki, pedig nagyrészt telefonálok
csak, mondjuk 2 kártya aktív, de az elődnél ez nem okozott gondot(120 Hz már első naptól off). Ezen még túllépnék, van power bank, de azért elég gáz.
A kamera szép képeket csinál nyílván, de az agyonhypeolt szuper zoom az nem sokkal jobb mint a P20pro volt. Az ujjlenyomatfelismerés is érezhetően lassabb, mint a két éves Huawei-é volt. 2 dolog van viszont, ami nálam kib@szta a biztosítékot. Már kétszer fagyott be bejövő hívásnál, addig nem is tudtam semmit csinálni, amíg le nem rakta a hívó, ismét a Huaweit hozom fel, 2 év intenzív használat alatt sohasem fagyott le, vagy akár csak akadt volna meg.
A másik pedig az, hogy pár hét használat után TISZTA KARC a kijelző felső része. Mindenféle tesztvideókban b@szdossák földhöz a telefont semmi baja, zsebben bezzeg megkarcolódik, ha melléraksz mondjuk egy öngyújtót (lehet az volt, nem tudom).

Ha mégis ilyet vennél, akkor tanácsolom, hogy vegyél rá fóliát mindenképpen (meg tokot is nyilván)

(#884) ToomyC válasza spawn21 (#882) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Én se nézem, reggel lelépek estig kibírja ... töltő van.

(#885) TODI1111 válasza Djuice (#883) üzenetére


TODI1111
addikt

"Ha mégis ilyet vennél, akkor tanácsolom, hogy vegyél rá fóliát mindenképpen (meg tokot is nyilván)"
Gyárilag van rajta fólia.
Nem lehet, hogy az a karcos? Vagy azt levetted mindjárt az elején?

(#886) Teal'C válasza Djuice (#883) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ebből semmit nem tapasztalok, nyilván az én saram vagy csak én fogok ki hibátlan készüléket :DDD . Szerintem ez egy jól sikerült készülék és most az árazástól meg a snapdragon hisztitől tekintsünk el. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#887) Firedaddy


Firedaddy
tag

Sziasztok ,majd valaki olyan is ir véleményt aki használta a készüléket ? :Y

(#888) telefonmágus válasza Firedaddy (#887) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Már mindenki eladta vagy visszavitte,senki nem használ ilyet

Sőt asszem a gyártás is befejeződött

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#889) Firedaddy válasza telefonmágus (#888) üzenetére


Firedaddy
tag

Nagy poén.Nincs jobb dolgod mint trollkodni ? :C

(#890) Firedaddy válasza Djuice (#883) üzenetére


Firedaddy
tag

Az elso ertelmes hozzászólás

(#891) telefonmágus válasza Firedaddy (#889) üzenetére


telefonmágus
senior tag

pfff

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#892) Teal'C válasza Firedaddy (#890) üzenetére


Teal'C
addikt

Én használom és semmi baja. Leírtam, ha van kérdésed tedd fel.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#893) MikeWazowski válasza Firedaddy (#887) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ez már egy enyhe trollkodás volt. Kb. csak azok írnak, akiknek van ilyen telefon.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#894) S e t h válasza Firedaddy (#890) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tehát a tiéd sem volt az.
Legalább van önkritikád.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#895) TODI1111 válasza Teal'C (#886) üzenetére


TODI1111
addikt

+1. Én sem tapasztalok ilyen problémákat. A kevesebb kijelzőidő sem érdekel mert nem olyan a munkám, hogy egész nap a telefont kell bámulnom. Estig mindig kibirja akkor meg úgyis megy a töltőre. Hétköznapi használat során nem lehet észrevenni, hogy lassabb vagy bármilyen hátrányban volna mint a snapdragonos. Annak az akkuja jobban bírja és ennyi.

(#896) francz'70 válasza Firedaddy (#889) üzenetére


francz'70
aktív tag

Mégis mit vártál egy ilyen kérdés után /majd valaki olyan is ir véleményt aki használta a készüléket ? /
...csak egy kicsit kellett volna vissza görgetned... :F

/Az elso ertelmes hozzászólás/... azért ezt kezeljük a helyén, nyílván ez is egy vélemény, de vannak itt olyan tulajok akiknek a tapasztalatait jobban ajánlom.

(#897) lela válasza Djuice (#883) üzenetére


lela
aktív tag

Egyértelmű, hogy a Huawei kamerában jobb, ez a tesztekből már lejött, szoftvert nem tudom, mert nem volt még huawei telóm. Ha lenne rajta google én sem dilemmáznék, de ami fontos lenne az a 120hz amoled, vezeték nélküli töltés, 1,5 napos üzemidő (5000 akku) (nem játszom! ), jó makró képességek (általában apróbb alkatrészeket fotóznék közelről), fémház.

(#898) S e t h


S e t h
nagyúr

Kizárólag vezetékmenetesen töltöm a telefont, de olyan furcsa vmi.
Úgy viselkedik az aksi, mint elöregedett aksik szoktak és nem tudom, hogy ez a vezetékmentes töltésnek köszönhető-e, vagy sem. Persze nem próbáltam vezetékes töltéssel, de úgy lenne az igazi.
A jelenség az, hogy amikor még van vagy 20-30 perc a töltésből, hogy 100% legyen, mondjuk 93-95% körül van éppen, akkor pár pillanat múlva már 100%-on is van és meg lesek, hogy wtf.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#899) Dr V válasza S e t h (#898) üzenetére


Dr V
őstag

Ha elérte a 100at megáll a töltés vagy még tölt tovább?

(#900) Hikvision


Hikvision
senior tag

2-hétig használtam a Note20 Ultrát utána visszaadtam, és most 2 hete van meg a Fold 2, mivel almát a körtével nem hasonlítunk, de az akksi az egészen elképesztő, hogy a Note20 úgy merült, hogy öröm volt nézni, délután 4-kor 20% körül mozgott, addig a Fold2-be teljesen ugyan olyan használat mellett (kivéve, hogy tartalom fogyasztáskor ez ki van nyitva) este 10-kor még soha nem volt 30% alatt az akksi! Szerintem a Note20-Ultárban az ótvar Exynos zabálja az akksit, naponta átlag 100-hívás és e-mail stb, a Note-nál jó párszor volt, hogy nem lehetett felvenni a hívást, csak csörgött tovább, Foldnál érdekes módon ilyen problémák meg más milyenek sincsenek.

20 éve a PH-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.