Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Manka76 válasza winben (#1249) üzenetére


Manka76
senior tag

A Xiaomival sem megy csak a gyarival. Nem egy nagy összeg meg nyilvan adhattak is volna hozzá de sajnos nem. Amúgy 2990 a samuban.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1252) Tin válasza Teal'C (#1250) üzenetére


Tin
veterán

De ez a gyari Samsungos jo hozza? Epp tegnap rendeltem egyet, csak hogy legyen.

(#1253) winben válasza Teal'C (#1250) üzenetére


winben
aktív tag

Jamerthogy ezeketben egy kis fityfiritty dongle-kben nincs amúgy DAC... 😑

(#1254) Teal'C válasza Tin (#1252) üzenetére


Teal'C
addikt

Igen ez való hozzá.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1255) Teal'C válasza winben (#1253) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem mindben van sajnos.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1256) Techergo87


Techergo87
csendes tag

Sziasztok. Megéri a note 20 ultrat 80.000 forinttal drágábban megvenni, vagy elég jó telefon még a note 10 plus is?Eközött a két telefon között vacilálok, és olyanok véleménye érdekelne, akik hasonló helyzetben voltak, vagy esetleg note 10 plusról váltottak 20 ultrára.

(#1257) Tin válasza Techergo87 (#1256) üzenetére


Tin
veterán

Bar nekem nem volt Note10+, de en is vaccillaltam a ketto kozott. Szerintem nem csak az arkulonbseg szamit, hanem az is, hogy melyik mennyi, mert alacsony aron valamivel tobbert jobb lehet az N20U. Nalam ez az arkulonbseg asszem 150€ alatt volt, de mindket telefon eleg jo akcios aron ment, szoval en ezert valasztottam az N20U-t.
Voltam elotte Media Marktban megnezni egymas mellett a kettot, meretre ugyanaz, az N20U picit magasabb, de a vegso meretet ugyis a tok donti el, ha raksz ra. Javaslom neked is, hogy fogd meg mindkettot.
En vegul a kovetkezo szempontok miatt dontottem az N20U mellett: jobban bejott formara, a kameraja nagyobb elorelepes (ez nekem fontos volt), a 120Hz kijelzo nagyon kiraly, a procija erosebb, plusz nekem a bal oldalra rakott gombok nem jonnek be (igaz, az N10+-nal jobb helyen van a toll, de azt nem hasznalom annyit). Az N10+ viszont elvileg boven eleg mindenre, es ha nem fontos a csucskamera, (a tesztek alapjan) jobban is birja az akkuja (bar lehet, hogy 60 Hz-en az N20U is bir annyit).
De ujra mondom, en eleg jo aron jutottam hozza az N20U-hoz, szoval ez nem mervado. Teljes aron biztos nem vettem volna meg egyiket sem, akkor inkabb egy sima S20+-ra lottem volna.

(#1258) Mo Bill válasza Techergo87 (#1256) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Szia!
Not9, 10plus, most pedig ultra!
Folyamatos összehasonlítási alapom van, mert feleségemé lett a 10 plus. Jómagam 4 hónapig használtam a 10 plust.
Nagy különbséget nem érzek, a kijelzőbe épített ujjnyomat olvasót a büdös életben nem szokom meg!!!! :W
Az Ultrában szarabbnak érzem, mert jobban kell nyomni!
A fényérzékelője is szarabb, a 10plus nál nem volt nekem probléma, ha telefonálás közben elvettem a fejemtől a telót.
Kijelző időben 60 Hz-en többet hoz mint a 10 plus, de 120Hz-en kb. -30% -ék.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1259) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Most cuccolok át N10plus-ról N20ultra-ra.

Azon filózok, hogy átálljak-e eSMI-re. Két kártyával használom (Telekom / Voda) és SD bővítésre nincs szükségem. Kényelmesebb lenne, vagy semmi előny (kényelmetlenebb)?

Illetve: én nagyon vékony szilikon tokokat szoktam használni. Itthon mi lehetne erre a legjobb forrás?

Köszi, üdv.: Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1260) winben válasza Luser2000 (#1259) üzenetére


winben
aktív tag

Gondolom eSIM-re gondoltál.
Ha mondjuk garisan meghibásodik, szervizbe kell küldened a telót akkor nem tudod csak egyszerűen kivenni belőle és áttenni másik/tartalék/csere telóba a sim kártyádat, hogy legalább telefonközelben maradj, illetve tudd használni a tarifádat anélkül, hogy be kelljen menned a szolgáltatóhoz a fennálló problémát orvosolni.

Szóval én biztosan nem foglalkoznék elsődleges készülékben eSIM-el, tartalék nélkül.

(#1261) Mo Bill válasza Luser2000 (#1259) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Szia!
Kérlek, hogy majd te is írj légyszíves tapasztalatokat not 10 plusz vs not 20 ultra terén, engem momentán érdekelne!
Előre is köszönöm!

Sajna tokban nem tudok segíteni, mert én kizárólag UAG párti vagyok!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1262) tódvárt válasza Luser2000 (#1259) üzenetére


tódvárt
csendes tag

Nézz körül itt. Meg vagyok velük elégedve.

[ Szerkesztve ]

Nem tudok elmenni személyesen Budapestre, a megadott városokban és vonzáskörzetükben tudunk üzletet kötni, valamint postázok is!

(#1263) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Tok vásárláshoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekem UAG tokból volt a Note 9-hez teljesen átlátszó (Cristal) , amit 2 hét után eladtam. Ekkor fogadtam meg, hogy soha többet nem lesz átlátszó tokom!!!
Kb. két naponta találtam koszokat itt-ott a tokon belül!
Soha többet!

Ennek a 120 Hz-es képfrissítésnek semm, de semmi értelmét nem látom az 5 óra SOT -tal!

Alap beállítás kézírásnál a kék szin. Hol lehet ezen változtatni?
Nem találom sehol!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1264) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Elnézést a figyelmetlenségemért, de tegnap jöttem rá, hogy rossz topikban vagyok! :((( :((( :(((
Az 5G-be való vagyok!

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1265) winben válasza Mo Bill (#1264) üzenetére


winben
aktív tag

wat
Van külön 5G-s topic?

(#1266) bbendre válasza winben (#1265) üzenetére


bbendre
őstag

Nem, S20Ultra van az úriembernek és nem Note20Ultra ha jól értem

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1267) Mo Bill válasza winben (#1265) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Úr atya!!!!!!
De f...sz vagyok!!!!!! :W :W :W

Elnéztem, az S20U-t néztem el!!!!!!!
BÍRKA!!!!!

NOTE 20 Ultra 5G-m van!!!!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1268) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Ezt írtam tévesen tegnap este az S20U5G fórumra:

Szép estét mindenkinek!
Nem figyeltem sajnos, eddig a Note 20 Ultra topikba írtam, sajna nem ide!
Ez az én figyelmetlenségem!
Képzeljétek el mi történt ma velem!
Megyek a telómhoz, hogy játszak rajta, nem reagál az ujjlenyomatra semmit, bárhogy bárhol tapicskolom a kijelzőt.
Semmi gond, mondom duplakopp ébresztés: semmi!!!
kijelző élesztés bekapcs gombbal. semmi!!!
Bekapcsolásra: semmi!!!
Töltőre teszem: semmi!!!
Teljesen magától tégla lett a telóm!!!!! :W
Leadtam a TMX-hez az igényt, hogy a 2 hetes telómat ha lehetséges cseréljék ki egy újra!
Életemben még nem vittem szervízbe okos telefonomat!!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1269) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Ezt ma reggel ugyanoda:

Sziasztok itt vagyok ismét!
Ma reggel 6 órakor poénból megkíséreltem ismét bekapcsolni a telót és lám...
reagált rá 0% akku és világított a töltőcsatlakozónál a kijelző, hogy kell a pow!
Feltöltöttem, azóta hibátlan!!!???
Mi a túró lehetett, ami leszívta 0????%-ra? :Y
Soha életemben nem 0-ztam le teló akksit!
Beszéltem azért a TMX-el és abban maradtunk, hogy ez nem rendeltetés szerű, bármikor előfordulhat ismét, inkább beküldöm kivizsgáltatni.
Holnap várható a futár aki elviszi.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1270) ollie válasza Mo Bill (#1269) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyilván nem gyakori, de simán lehet pl hibás akkumulátor (pontosabban a vezérlőelektronikája).

***

(#1271) Mo Bill válasza ollie (#1270) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Igen, csak itt a kisördög folyamatosan a fejemben.
Kicsit aggódom a gyári fóliázás miatt, karcok miatt, ráadásul most pillanatnyilag hibátlanul müxik!

De az is biztos, ha mégegyszer csinálná, agyvérzést kapnék!
Ami nagyon gyanús volt 2x, 3x csinálta, hogy amikor teljesen feltöttem és levettem a kábelről, felvillant fehéren 1 másodpercre a kijelző.
Ma reggel már ezt nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1272) TODI1111 válasza Mo Bill (#1271) üzenetére


TODI1111
addikt

Reméljük az első és utolsó volt. Mikor töltőre tetted, mennyi ideig hagytad? Emlékszem a régi telefonoknál ha teljesen lemerültek akkor kellett 5-10 perc mire elkezdték felvenni a töltést.

(#1273) Mo Bill válasza TODI1111 (#1272) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

10 percet szerintem nem vártam, de 5-öt biztosan.
Még mindig filózom rajta, hogy mitől merült le 0-ra?!
Meg azon, hogy beküldjem-e?
Elől, hátul gyári fólia!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1274) Dr V válasza Mo Bill (#1273) üzenetére


Dr V
őstag

Beragadt egy program, amitől lemerült a telefon. Ritkán történik ilyen, sztem emiatt még ne küld szervizbe.

(#1275) TODI1111 válasza Mo Bill (#1273) üzenetére


TODI1111
addikt

Nekem is az a véleményem, mint Dr V fórumtársnak. Valami beragadt ami leszívta az akkut.

(#1276) Capella válasza Mo Bill (#1273) üzenetére


Capella
senior tag

+1 arra, hogy egyelőre ne küldd szervizbe. Ráérsz, ha újra jelentkezik a probléma, ha egyáltalán.
Valami beragadt, ahogy a többiek is írták.
Recoveryből egy wipe cache partíció nem ártana. Azzal az újraindítás is meglesz, és remélhetőleg nem lesz semmi gond azután.

(#1277) Mo Bill válasza Capella (#1276) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Igen én is hajlok erre, viszont megkérdeztem egy ismerősömet, aki hobbi szinten szerel telókat már több mint 10 éve és a felvillanó kijelzőre kikapcsolt állapotban egyből rávágta a kivizsgálást, mert az szerinte valami belső koboráram, vagy pillanatnyi zárlat is lehet!

Akkor le kellene mondanom, egy wipe cache, oszt meglátjuk!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1278) kalimist


kalimist
aktív tag

Sziasztok! Kollégám frissen vásárolt Note20 Ultra készüléke mobilneten (Vodafone) nem kapja meg a mail/viber/stb üzeneteket/értesítéseket csak akkor ha wifi-re kapcsolódik. Érdekes módon böngészés megy de az előbb említett dolgok nem és mobilneten mailt vagy viber üzenetet se tud küldeni és pl a Spotify se megy. Note 8-ról költözött Smart Switch-csel.
Lenne esetleg valakinek elképzelése, hogy mi lehet a gond? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1279) Manka76 válasza kalimist (#1278) üzenetére


Manka76
senior tag

A viber nekem is meg a nejem S20FE telefonján is késnek az üzenetek. A messenger viszont azonnal megjön. A Viber-nek a play oldalán rengeteg ilyen jellegü panasz van amúgy.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1280) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Tegnapi napon a Samsung küldött egy fekete Samsung pay Curve Mastercard kártyát. Boríték tartalma még két levonó. Semmi levél nem volt hozzá. Ti is kaptatok? És mire jó ez?

(#1281) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Ma jutottam hozzá egy note 20 ultrához, Eddig a pixel-szerű letisztult látványvilághoz voltam hozzászokva, de üzenetíráskor a samsung-féle emojik kinézete engem eléggé zavar pl messenger használatánál, pedig gboard-ot használok, és mégis marad a ,,szokásos,, samsung. Át lehet ezt valahogy varázsolni, hogy a google-féle emojikat tudjam használni?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1282) Maxxy10 válasza motown5l (#1280) üzenetére


Maxxy10
addikt

Samsung pay card: [link]
Debit és credit kártya egyben hasonló mint az Apple card. De ha jól emlékszem ezt igényli kell, ha nem te igényelted beszélj az ügyfélszolgálattal mielőtt rád vernek valami brutál nagy összeget.

(#1283) motown5l válasza Maxxy10 (#1282) üzenetére


motown5l
senior tag

OK köszi a választ.

(#1284) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Hallgattam rátok, nem küldtem szervizbe a telómat!
Csináltam egy whip cache -et!
Egyenlőre hibátlanul müxik! :DD

A toll írás szinét hogyan lehet megváltoztatni?

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1285) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok !

Időnként rezdül egyet a Note és közben halk hangot is hallat.
A státusz sorban üzenet : "nem lehet kapcsolódni az s pen eszközhöz"

A toll a helyén.
Gyári szilikon tok van a készüléken , Note20ultra.

Mi a szösz baj van?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1286) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Behalt a topik????

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1287) Teal'C válasza Mo Bill (#1286) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem szerintem csak mindenki élvezi használja ennyi. Akinek nemtetszett már eladta stb... Ja és csendben várja a 3.0 a11 et.
Egyébként a N20 család beta tesztet lezárták DKoreában így lassan jön is a végleges.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1288) gyvince


gyvince
senior tag

üdv szemezek most a Note 20 ultrával vagy a Iphone 12 pro maxxal kinek milyen az üzemidő? mi a vélemény a Note 20 ultráról??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1289) soko70 válasza gyvince (#1288) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia, tíz napig gyötörtem mind a kettőt, üzemidőben kicsit jobb az Iphone, " ezt úgy mondom, hogy mind a két készülékbe be voltam rendesen költözve, szinte az alkalmazások ugyanazok voltak mind a kettőn, mível mindig szinte ugyanazokat használom" egy dolgot nem próbáltam ki, a Note mindig adaptív kijelzőre volt kapcsolva, normálra sajnos nem, mert még úgy lett volna érdekes az üzemidő. De gondolom az Iphone még mindig jobb lehet. Saját megítélésem szerint a Note fogása sokkalta jobb, nekem nagy kezeim vannak, az Iphone használat illetve pontosan hosszabb beszélgetés után élesnek éreztem a széleit, nem esett jól. Nekem kamerában és az extra funkciókban a Note mindent vitt - de a másik kamera is szuper volt, ennél egyértelmű lett volna a döntés. Kicsit csalódtam a az iphone hangminőségében beszélgetés közben, de kinek hogy. A kijelző sem rossz az Iphone-nál de nekem a Note20 szimpatikusabb, valószínű a színek élénksége miatt, de az állítható.

(#1290) gyvince válasza soko70 (#1289) üzenetére


gyvince
senior tag

Köszönöm!!! Mennyi neked az átlagos kijelző idő??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1291) soko70 válasza gyvince (#1290) üzenetére


soko70
aktív tag

A használattól függ, de általában egy nap 2-3 óra között van, akkor vagyok 30% környékén. Illetve néha nézek rajta Netflixen filmet, érdekes akkor olyan 8% a merülés per óra, ami nagyon szuper. De azt hozzáteszem függ a napi rutin és az alkalmazások használatától is. Elfelejtettem, hogy folyamatos bluetooth kapcsolat van Watch3-hoz is.

[ Szerkesztve ]

(#1292) gyvince válasza soko70 (#1291) üzenetére


gyvince
senior tag

Értem köszönöm!!!

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1293) Mo Bill válasza soko70 (#1289) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

A normál 60Hz-en az még +1,5, 2 óra többlet.
Tapasztalatból mondom!

Csak 60Hz-en használom, pillanatnyilag 2 óra 30 percnél vagyok 68% akksival!
1 sim, folyamatos wifi, bluetooth watch 3-al.

Így elégedett vagyok!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1294) gyvince válasza Mo Bill (#1293) üzenetére


gyvince
senior tag

120hzval mennyi??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1295) Mo Bill válasza gyvince (#1294) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Max 5 óra és 60 Hz-en 7 óra!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1296) pszihó


pszihó
aktív tag

Sziasztok. Szép, jó még minden. De az akkumulátor idő katasztrófa. :W

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#1297) Tin válasza pszihó (#1296) üzenetére


Tin
veterán

Eltúlzod. Legrosszabb esetben is átlagos az akku idő, minden bekapcsolva, 120Hz-en. Egyáltalán nem katasztrófa.

(#1298) spawn21 válasza pszihó (#1296) üzenetére


spawn21
veterán

Pedig nem az :N

iPhone 13p

(#1299) bbendre válasza pszihó (#1296) üzenetére


bbendre
őstag

Ok, de miért? Kérlek írd le miért gondolod így.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1300) Teal'C


Teal'C
addikt

Szerintem ezért!

44% jelenleg

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.