Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) doooo válasza Maxxy10 (#749) üzenetére


doooo
veterán

Hát... így azért sokkal emészthetőbb, mint az eredeti ár. Pár éve még eleve ennyiről indultak a Note-ok. Sima S9-ről meg azért nagy jó nagy előrelépés lenne (szó szerint is). Ha már hajlandó vagy rászánni ennyit (nem konkrétan erre, bármilyen mobilra), biztosan nem jársz rosszul vele. Az üzemideje nem kiemelkedő, amit többen felhoznak majd, de bőven megüti az átlagot, S9-nél meg sokkal jobb a dologban, szóval ott is csak előrelépést látnál. Másban meg nem igazán lehet belekötni ennyire se (a Snapi-Exynos dolgot hagyjuk, már számtalanszor ki lett vesézve a dolog, hogy a már említett üzemidőn kívül (kb. -1 óra SoT) nincs gyakorlati hátránya).

(#752) BodikeHun válasza Maxxy10 (#749) üzenetére


BodikeHun
csendes tag

Szia! Én ha eljutok odáig ma akkor irok egy kis akku tapasztalatot, mert pont tervbe volt.
Röviden a többiről: én maximalisan meg vagyok elégedve vele, kamera remek, s-pen zseniális cucc, akkuról bővebben írok. Lassulás vagy bármi más 0 volt, pöcre ment minden. Én 8.-a óta használom. Arra vigyázzni kell, hogy a matt hátsó üveg nagyon csúszik, de a kamera sziget (inkább kontinens) egész jó újjtámasz. Tokkal nyílvan nem lesz ilyen gond.
Már próbáltam xbox xcloude-ot meg gforce now és remekül mentek még úgy is, hogy a képet castoltam google chromecastra. Nyílván 5Ghz-s wifire voltam olyankor csatlakozva. Egyébb esetben mobilnettel is remekül működik, de kell hozzá a sebesség. Röviden ennyi, többit később leírom. :)

(#753) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Sziasztok, ki milyen felbontással használja? FHD 120hz vs. QHD 60hz... ? Biztos volt már, nálam 6ik napja van a kicsi, QHD -n bír másfél napot...

(#754) ADAM1337 válasza ToomyC (#753) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egy aksi statot beraksz, hogy milyen használat mellett ?
Mert ez így nem sokat mond. :U

(#755) ToomyC válasza ADAM1337 (#754) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Csak kiváncsi vagyok...meg vagyok elégedve.

(#756) ADAM1337 válasza ToomyC (#755) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nyilván mindenkinek egyedi a felhasználása, ezért csak kipróbálás után tudod meg az igazat, van aki itt 9órás kijelző idővel használja, mert javarészt streameket néz ahol a proci lemegy 800-1000mhz-re és alig fogyaszt valamit, de aki aktívan nyomkodja játszik annak teljesen máshogy bírja.

(#757) ToomyC válasza ADAM1337 (#756) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Még ismerkedem, álligatom stb.Egy nap kipróbáltam a 120hzet nekem úgy tűnt h.jóval jobban merül, de még tapasztalni kell, Note9 után sztem nem bántam meg hogy megvettem.S20 ultra, szifon pro max volt még kinézve...Nem sírom tele a párnát minden éjjel.

(#758) BodikeHun


BodikeHun
csendes tag

Na akkor az akkuidőről. Én azt tapasztaltam, hogy átlagban olyan 4 órát ki tudok hozni (sot). Nállam általában a fényerő nagyon le van véve éjszaka szinte totál. Vegyesen használok wifit és mobilnetet is, 120hz adaptív, optimalizáltra állitva a telefon. Átlag olyan 1-2 óra játék, ez néha 1-2 óra xcloude vagy gforce now-t jelent. Ez előbb említett szolgáltatásokat használva tapasztaltam csak melegedést de csak akkor amikor le volt fektetve az asztalra, ha állványban volt akkor kevésbé volt meleg. Ja és általában google chromecastra átküldöm a telefon képét miközben stream-elve játszok és semmi lag nincs közben amin meglepődtem. Ha valmit lenyegeset kihagytam szoljatok rám!

(#759) ADAM1337 válasza ToomyC (#757) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a szöveg ebbe a forumba nagyott ütött. :DDD
Ebből a 3masból én is a note-ot vettem volna egyébként.

(#760) doooo válasza BodikeHun (#758) üzenetére


doooo
veterán

Ilyen felhasználás mellett ez is teljesen átlagos (pozitív értelemben) SoT-nak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#761) Joe_Muad_Dib válasza ADAM1337 (#754) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Jé Te még itt vagy?

(#762) spawn21 válasza Joe_Muad_Dib (#761) üzenetére


spawn21
veterán

Talán zavar?

iPhone 13p

(#763) S e t h


S e t h
nagyúr

Van aki kipróbálta azt a trükköt, hogy energiatakarékos üzemmódban bixby rutinnal aktívvá tudta tenni a 120hz-et?
Nálam nem jön össze és nem tudom, hogy nem-e másik képernyő frissítéses app zavar-e be, vagy a legutóbbi frissítésben kilőtte a Samsung.

Ez alapján csináltam, de ahogy olvasom nem csak nekem nem sikerült.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#764) Teal'C válasza S e t h (#763) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ezt találtam de még nem próbáltam: [link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#765) S e t h válasza Teal'C (#764) üzenetére


S e t h
nagyúr

Átnyálazom majd, köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#766) ADAM1337 válasza Joe_Muad_Dib (#761) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Persze, ha sikerül magyarhonból szerezni egy snapis n20u-t simán beneveznék rá.

(#767) Schuler888 válasza ADAM1337 (#766) üzenetére


Schuler888
senior tag

akkor mar nem eri meg radobni es fold2? Ha en speciel most szeretnek valtani, tuti ezt tennem, ezen az arszinten mar meger annyit az a sok plusz amit az hoz :) valszeg nekem a kovetkezo vagy a 3as vagy a 4es fold lesz

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#768) ADAM1337 válasza Schuler888 (#767) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem látom életképesnek azt a koncepció telefont még, ha megkapott volna mindent a note 20ultraból talán.
Kivül 60hz, belül adaptív, és valószínűleg azt nézném többet, ha csak úgy gyorsan kell valami, a belső kijelző 4:3 aránya meg időtmúlt, valamint nincs ip védelem(nem egyszer mentette meg a telomat ez, idén is.) és a kamera is gyengébb.

(#769) Schuler888 válasza ADAM1337 (#768) üzenetére


Schuler888
senior tag

Valid ervek, en is remelem hogy 3-4.verziora mar a csucskamerak es csucsfrissitesu kijelzok lesznek kivul-belul, az ip vedettseg kerdeses, de sztem izolalva a nyilo mechanizmust, elobb-utobb megoldhato lesz, nalam napi-masnapi rutin s7edge ota a csap alatt mosas nagyon enyhen es gyorsan oblitett szappanos vizzel :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#770) S e t h válasza S e t h (#763) üzenetére


S e t h
nagyúr

Működik.
Nem tudom miképpen el sikerült, de megy.
Fura látni, hogy takarékosban megy a 120, 96hz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#771) TODI1111 válasza S e t h (#770) üzenetére


TODI1111
addikt

Jól értelmezem, hogy ezeknél az energiatakarékos módoknál viszont nem szinkronizál automatikusan az email, viber stb.?
Mert ugye ha nincs háttérbeli adatkapcsolat akkor szinkronizáció sincs.

Akkor viszont mi az értelme?

(#772) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

A Buds livehoz kapható tok, nem reklámozok boltot, csak azért írok mert szerintem praktikus.
[link]

(#773) ADAM1337 válasza Joe_Muad_Dib (#772) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem is gondolam rá, hogy kéne neki még tok, a toknak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#774) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok a Live Caption-t próbáljátok ki, nagyon állat!

***

(#775) S e t h válasza TODI1111 (#771) üzenetére


S e t h
nagyúr

Passz, annyi van csak meg, hogy a gyári naptár nem szinkronizál, de azt nem is használom.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#776) S e t h válasza ollie (#774) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hol találom?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#777) ollie válasza S e t h (#776) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van egy gyorskapcsoló ha lehúzod fentről a redőnyt.

***

(#778) n2066 válasza Joe_Muad_Dib (#739) üzenetére


n2066
tag

ugyan má srácok, egy kis trollkodásba senki nem hal bele... :DD túl komolyan van mindenki rácuppanva a kis kütyükre, telefonokra mintha nem lenne élet nélkülük.... 15-20 éve is jól megvoltunk ilyen cuccok nélkül.
És mindenkinek joga van véleményt alkotni, még akkor is, ha "lemorogják". Mintha telefonon kívül nem lenne élet.. tényleg ily kocka mindenki? félelmetes...

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#779) Teal'C válasza n2066 (#778) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem nem ilyen kocka de hülyeséget olvashatunk a bulvárlapokban is. ;]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#780) S e t h válasza n2066 (#778) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kicsit ellentmondásos amit írsz.
Most akkor trollkodtál, vagy vélemény volt?
Szerintem inkább ez aggasztó, vagy félelmetes?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#781) francz'70 válasza n2066 (#778) üzenetére


francz'70
aktív tag

..mindenkinek joga van véleményt alkotni..
Pontosan, ezt történik itt is, csak épp rólad :D

(#782) akooos válasza n2066 (#778) üzenetére


akooos
veterán

Hol lehet Mi10 Ultrat venni ennek a feléért?

(#783) Schuler888 válasza n2066 (#778) üzenetére


Schuler888
senior tag

Szomoru ha az eletedben ez jelenti az oromot.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#784) leslien válasza akooos (#782) üzenetére


leslien
nagyúr

[link] pláne ha még szolgáltatónál sem lesz ....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#785) Teal'C


Teal'C
addikt

Nos megszületett az eredmény 120hz adaptiv fhd+ vs. 60hz wqhd+

60hz wqhd+ kevesebbet fogyaszt ugyan azon teszten, bár ez várható volt. :R

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#786) ToomyC válasza Teal'C (#785) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Köszi a tesztet...:R

(#787) S e t h válasza ollie (#777) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem csak akkor lett kapcsoló, ha a menüben ezt a funkciót beállítottam.
Jópofa, gyakorlati hasznát egyelőre én nem látom, viszont zavaró, hogy folyamatosan feliratozni akar mindent.
Célirányosan akár jó is lehet, de akkor inkább vmi gombnyomásra, mintsem folyamatosan.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#788) S e t h


S e t h
nagyúr

Megjött, korában mint vártam, ki is próbáltam.
Meglehetősen kicsi, az előző tok mellett már-már felmerül az emberben, hogy ez mekkora védelmet is ad?
A kamerasziget is kiemelkedik a hátoldalából annyira passzentos.

Nekem nem jön be az alábbiak miatt.
- volt aki azt írta az amazonon tapasztalatként, hogy nagyon csúszós és valóban. A telefon tok nélkül sem tűnik olyan sikamlósnak mint ez, rendesen markolnod kell, mert olyan érzésre mintha ki akarna csúszni a kezedből.
- a tok oldalsó pereme alacsonyabban van, mint az domború üveg, ezért nem védi a telót ha hasra esik sima felületre, bár alul és felül ezt kávát minimálisan azért megnövelték.
- a gombok nyomása már-már természetellenesen nehéz, erőt kell kifejteni a hangerő szabályzásánál.

Ami viszont plusz, hogy az elcsúsztatható ablak védi a kamerát, ez annyiban előny, hogy én folyamatosan belenyúlok a szigetbe, ergo maszatolom az üveget.

Summázva, kamerának korrekt védelem, magának a telefonnak viszont a minimum, más színben jobban tetszene mint fekete, de a nilkin oldalán sem találtam képet a zöldről.

Első nap azért megszívatott, mert felraktam és nem is foglalkoztam a telóval pár óráig, majd egy momentumot akartam megörökíteni és meglepődve konstatáltam a fényképezéskor, hogy a kijelző sötét, wtf, gondoltam először. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#789) ADAM1337 válasza S e t h (#788) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Néztem anno ezt a tokot én is, de eltántorított, hogy nem volt érdes felülete oldalt.
Viszont a clear protectiv gyári tok (fekete) érdes a szélén az marha jó.

(#790) TODI1111 válasza S e t h (#788) üzenetére


TODI1111
addikt

Én maradok a protective cover-nél.Minden samsungon ilyet használok, stabil és jó a fogása.

(#791) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Tok nélkül használom, igaz van hozzá egy Note9-ről megmaradt sima softshell anyagból varrot kis zsák amibe pont bele passzol.

(#792) Ck.


Ck.
addikt

Tiszteletem az Egybegyűlteknek,
Szerintetek ha nem kell a toll, akkor is érdemes a Note20 Ultrat választani az S20 Ultraval szemben, vagy ez esetben inkább a S20 Ultra lenne az értelmesebb döntés? :R

(#793) Sn00k válasza Ck. (#792) üzenetére


Sn00k
veterán

Een nem hasznalok note ot de de szerintem ha a pen nem kell semmi ertelme nincs megvenni az s20 ultraval szemben...
amugy meg ezt neked kell eldonteni. :DDD

3njoy the Lif3

(#794) TODI1111


TODI1111
addikt

Azért, hogy ne csak folyamatos filmnézős sot legyen. :) Pénteken este töltöttem fel a készüléket. Szombaton reggel 7-től este 6-ig csak mobilnet volt. Végig 120Hz adaptív, automata fényerő. Ennyi lett.


(#795) Teal'C válasza TODI1111 (#794) üzenetére


Teal'C
addikt

Wifi mobilnet vegyes 60hz wqhd+ 2sim, wifi,bt,helyadatok 85%fény. Nekem ennyi bőven elég. Most 20%on áll.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#796) FuRiONight válasza Teal'C (#795) üzenetére


FuRiONight
őstag

Tök jók ezek a tesztek, tényleg! :C :R

Igazàból 2 gond van csak (de csak részemről)
-csak az àltalad készített tesztekkel lehet összehasonlítani
-ha van is olyan aki így hasznàlja a telefonjàt, az igen elenyésző szàzaléka lehet csak a felhasznàlóknak, nem tartom valós/àtlagos felhasznàlàsú tesztnek!

S20FE is jöhet majd ha csak ideiglenesen is! :R :C

(#797) TODI1111 válasza Teal'C (#795) üzenetére


TODI1111
addikt

Egy átlagos reggeltől estig napot ki lehet hozni belőle.

(#798) spawn21 válasza Teal'C (#795) üzenetére


spawn21
veterán

Ezek a tesztek csak magadnak lehetnek mérvadóak. ;] Szerintem. Átlagos felhasználás, face, insta , messenger stb. HBO majd otthon a tv-n :) nekem átlag 4-5 óra sot. Qhd 60 herz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#799) FuRiONight válasza spawn21 (#798) üzenetére


FuRiONight
őstag

De màr nem sokàig jól làttam? :U :(

[ Szerkesztve ]

(#800) spawn21 válasza FuRiONight (#799) üzenetére


spawn21
veterán

;]
Majd meglátjuk. Annyi eladó van, hogy nem valószínű.

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.