Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ollie válasza kutyek (#450) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebben azért nem vagyok biztos, mert ezek az akkus tokok lassan töltenek. Amikor rendszeresen használtam chi töltést valamelyik mobilomhoz, akkor sem vettem észre, hogy hosszabb távon változott volna az akku teljesítménye. Persze lehet, hogy ez mobilonként változik (Note-hoz még sosem használtam vezetékmentes töltést, pedig már a másodikat nyúzom, Note9 és Note10+).

***

(#452) Aryon87 válasza bigsee (#445) üzenetére


Aryon87
félisten

Legtöbben a mobilfizetésen vannak fennakadva, valamint a drive és fotók elérésén paráznak. Előbbi valóban problémás egyes bankok esetében, mert tojnak rá (pl OTP), míg a másik kettő elérhető. Igaz régimódisan, de nem elérhetetlen. + a kényelmes megszokás hogy van Kugli.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#453) JoseGee válasza ollie (#451) üzenetére


JoseGee
tag

Nekem lassan egy éves a Note 10, rengeteget töltöm és totál vegyesen. Kocsiban vezeték nélkül, irodában vezetékesen és vezeték nélkül is. Ha éppen úgy alakul, hogy nem töltöm, akkor is kibír egy húzós napot. Viszont az is igaz, hogy az aksi beállítás az optimalizálton van, tehát nincs odaadva a teljes kraft a telefonnak. Ma átkapcsoltam full powerre, hát nem mondom, hogy nem gyorsult :D

Ami késik, az nem jön időben

(#454) bigsee válasza k-adi (#449) üzenetére


bigsee
addikt

Értsd: gúglin nevelkedett öreg user mit kezd gúgli nélkül. Érted? Mindennapi használatban, telefon, naptár, levelezés, egy-két weblap, OTP app, Viber, stb... megyen-e? Ez itt a kérdés!

#452 Aryon87: igen, erre gondoltam és máshol is olvastam a mobilfizetés hiányát. Simple sem megy, nem tudod? A drive meg a fotók megoldható böngészőből.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#455) Aryon87 válasza bigsee (#454) üzenetére


Aryon87
félisten

Simple sajna HMS alatt nem megy, mert az OTP xarik rá hogy kiadja (pár hónapja egyik érdeklődőnek azt válaszolták hogy kivárnak, na azóta se történt semmi), maga az app viszont elindul, csak a fizetést nem viszi végbe (bankkártyát használok, -nem véletlen- így nem tudom pontosan a folyamatot). GMS rendszeren viszont van aki tudja használni.
Drive, Fotók és egyéb kapcsolódó nyavalya vígan megy a Chrome-ban.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#456) ADAM1337 válasza S e t h (#444) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elfogadom a véleményedet, miszerint neked szubjektíven a tol miatt nincs opciód.
Nekem nem létszükség a tol, viszont 2sim-el max refresh-el használva nálam az én felhasználási szokásaimmal, elfogy a telefon, out of box sajnos a p40-el mókolni kell ezt elismerem.
Kamerában fotós topikba is leírták 10-ből 2ember gondolta természetesebbnek a samut, elfogadom ezt is, de a vonalélesség borzalmas, nem belenagyítva egálnak tünik a 2 produkció, de este homályba már fordul a kocka.
A samsung viszont tud olyat ami miatt én is rápróbáltam már 2. jára. a Dex nagyon bejön, illetve az spen-t is megtudnám szokni, ha kellő üzemidő társulna hozzá.

(#457) bigsee válasza Aryon87 (#455) üzenetére


bigsee
addikt

Ok, köszi!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#458) Schuler888 válasza ADAM1337 (#456) üzenetére


Schuler888
senior tag

Huhh, nem vagyok nyelvtannaci, de ez a komment kicsit leolvasztott :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#459) k-adi válasza bigsee (#454) üzenetére


k-adi
nagyúr

sok a kompromisszum még mindig
és az hogy aryon mindent IS böngészőből csinál az az ő agymenése.. :DDD

(#460) S e t h válasza ADAM1337 (#456) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azért is írtam, hogy megoszlanak a vélemények, éppen ezért nem is mérvadóak számomra azok a tulajdonságok, amelyek nem egyértelműek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#461) ADAM1337 válasza S e t h (#460) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez viszont a snapdragonos verzió, lehet aztán ott a modem nem eszik annyit 2sim-el és elfogadható lenne számomra is. :B
1 sim-el optimalizáltan nem volt rossz a fogyasztás, csak hát a céges kártya miatt nem hordanék még 1 eszközt.
Nálam azonos feltételeknél ugyanazt fotozva a p40 pro jött ki, viszont a gsuite dolgait a samun kényelmesebb volt használni meg mp-re pontosan jöttek a notificationok.
Amiatt váltanék a samsung rendszere bejön nagyon, majd a kövi szériánál biztos bepróbálom megint, ha exynos-t elfelejtik.

(#462) k-adi válasza ADAM1337 (#461) üzenetére


k-adi
nagyúr

" ha exynos-t elfelejtik."

háát, arra azért nem vennék mérget

(#463) Schuler888 válasza k-adi (#462) üzenetére


Schuler888
senior tag

En mar nem tudom hanyszor kell lehozni cikkben es leirni kommentben, hogy exynos marad, mongoose tavozik.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#464) ADAM1337 válasza Schuler888 (#463) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A galaxy z fold 2-be csak snapi van.

(#465) doooo válasza ADAM1337 (#456) üzenetére


doooo
veterán

Hogy lehetne már borzalmas a vonalélesség? Mostanában már túlzásba vitték az élesítést, most meg, amikor végre visszavesznek belőle, akkor meg már életlen... Ugyan. Nem tudom kit akarsz meggyőzni, hisz tökéletesen látható, hogy nem így van, a saját tulajdon képeiden. Azt meg továbbra se felejtsd, hogy szűkebb a fókusztartománya, és ez nem csak makróknál látszódhat. A színek és a HDR is sokkal jobbak, és konzisztensebbek a Note-on.
Nagyon szembetűnő a minőségbeli különbség a fehér-volvós képeiden pl., nézd meg mi látszik a fűből a kerekeinél a P40-en... Maradjunk annyiban, hogy nem sok. A színekről és a túltolt kontrasztról nem is beszélve.
Este, gyenge fényben fordul a kocka, ahogy ezt már mondtuk is korábban, ez is kétségtelen (bár színekben akkor is jobb a Note).

Na meg abba sem mentünk még bele, hogy miért vannak más képarányban fényképezve egyes Note képek? Vagy miért van megvágva mondjuk a P40-es macskás kép, illetve az alapértelmezettnél miért nagyobb felbontású a Note macskás képe (azon túl, hogy a fókusz is a fülein van, nem a szemei; ez persze valahol érthető, szűk fókusztartomány nélkül is nehéz állatokat fényképezni)?

(#466) Schuler888 válasza ADAM1337 (#464) üzenetére


Schuler888
senior tag

-ben. :O
De ez mondjuk nem tudom miert zarna ki a fentebbi dolgot. Nem mondta senki, hogy kizarolag..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#467) Aryon87 válasza k-adi (#459) üzenetére


Aryon87
félisten

Biztos vagy benne hogy mindent IS böngészőből csinálok? Drive és Fotók kb havonta ha 1x megvan nyitva ha kell valami onnan, mivel a gépen pörgetem a fontosabb teendőket (előző telókon se volt ez másképp). Minden más appból fut. Akkor mire is írod oly biztosan, hogy én hogyan használom a telefonom? Nem értem :N

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#468) akooos válasza Aryon87 (#467) üzenetére


akooos
veterán

Az a vesszőparipád, hogy böngészőből minden megoldható. Erre utalt ő is, mert szerintem 30-40 kommentet tudnék mutatni, hogy nem baj, hogy nincs GMS, mert van böngésző! Ezt érted azért ,gondolom.

(#469) Aryon87 válasza akooos (#468) üzenetére


Aryon87
félisten

Persze. Csak erős túlzás hogy mindent böngészőből kell. Nem kell, csak az említett 2 dolgot. Az meg nem a világ vége ;)
Persze felhasználófüggő.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#470) domos


domos
senior tag

Előrendelők! Keresett már valakit a retek marci kft a kiszállítással kapcsolatban?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#471) Gubu0101 válasza akooos (#468) üzenetére


Gubu0101
veterán

Böngészőből hallgatom most is a Youtubeot az iPadon,mert jobb mint a letölthető alkalmazás.
Sokan nem tudom miért vannak bekaksizva a böngésző használattól,nem véletlen lett minden is úgy elkészítve,hogy azon keresztül is elérhető legyen :U Pedig jóformán mind a kettő 1 katt :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#472) akooos válasza Gubu0101 (#471) üzenetére


akooos
veterán

Nem is tudtam, hogy az iPad a GMS vs HMS témában érdekelt :)
Mindent meg lehet oldalni böngészőből, ismerek olyan embereket, akik böngészőből facebookoznak, messengereznek.
Én nem szopatom magam ilyenekkel, nem véletlenül léteznek ezek az alkalmazások. Nekem ez nem fér bele, másnak lehet, hogy igen. Nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy mi a jó vagy mi nem jó.

(#473) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szombaton én is viszem vissza 14-napon belüli elállással, kb annyi innováció van benne a Note10+ után, mintha vettem volna rá egy új tokot, de legalább gyorsabban merül, ennyiért ez a telefon egy vicc lett.

20 éve a PH-n.

(#474) Schuler888 válasza Hikvision (#473) üzenetére


Schuler888
senior tag

Note10+rol nem is ertem hogy jon az otlet erre valtani, a specifikaciok ismereteben..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#475) Hikvision válasza Schuler888 (#474) üzenetére


Hikvision
senior tag

"hozzámdobták" szolgáltatónál, de a Note10+ nak a teli ára 350 bruttó volt, ennek 500, akkor inkább megéri 750-ért a Fold2, abba legalább tényleg van innováció a pénzért ehhez képest, máshoz képest pedig annak az ára is vicc, de közel sem annyira mint a note20-nak, az elődjéhez képest.

20 éve a PH-n.

(#476) Schuler888 válasza Hikvision (#475) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Talan ebben, talan masik topikban irtam, ha most szeretnek valtani telot, a felmillara mar csak radobnam azt amivel tobbe kerul a fold2, annyira zseni lett az tele.. table... eszkoz :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#477) ADAM1337 válasza Hikvision (#473) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hőmérsékleteket tudsz esetleg nézni a kedvemért ?
Bármilyen huzamosabb játék vagy 4k videó felvétel után 20p milyen hőfokokat produkál az SoC (nem nem az aksi)

(#478) k-adi válasza Aryon87 (#467) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem kell magyarázkodni, nyugi ary elfogadunk így is :) hms hittérítés ode vagy oda. ((mondjuk azért samu topikba is ezt nyomni már kicsit túlzás :D amúgy ha már téma, mate40 mikor jön mááááááááár???))

(#479) Schuler888 válasza k-adi (#478) üzenetére


Schuler888
senior tag

Meg kell hagyni, amiota nem songoku az avatarja, nagysagrendekkel ertelmesebben es objektivebben forumozik, semmi baj sincs vele, most errol beugrott csiriba, de rakaeresve valami nagyon csunyat csinalhatott, mert mar nincs koztunk

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#480) Hikvision válasza ADAM1337 (#477) üzenetére


Hikvision
senior tag

Persze, melyik progival nézed a hőmérsékletet?

20 éve a PH-n.

(#481) ADAM1337 válasza Hikvision (#480) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az antutu is kiírja grafikonnal szépen.
külön a battery-t és a SoC-ot.
Nekem a kamera alatti részen igen melegedett a cucc.

(#482) Aryon87 válasza k-adi (#478) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen, hülyén jön ki hogy itt megy a téma, de most már mindegy, majd kikopunk innen, ha már több lesz a N20Ultra tulaj ;]
Nem hittérítés, csak próbálom felnyitni a szemeket, mert sokan nagyon tévesen gondolják ezt a Google nélküliséget (persze van akinek fontos dolgai vannak, annak egyértelműen még gondolatba se kell jusson a 40es család).

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#483) Hikvision válasza ADAM1337 (#481) üzenetére


Hikvision
senior tag

Antutu stresssz tesztnél 75 fokig megy fel kábé a proci, nekem is forró a kamera mellett.

20 éve a PH-n.

(#484) <Lacy85> válasza Aryon87 (#482) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De milyen szemeket próbálsz felnyitni?
Sok embernek nem fér bele ez a kompromisszum, meg nem is akar lemondani a megszokott dolgairól. Miért is tennék?
~Fél év után azt hittem ezt sikerült megérteni.

(#485) Joe_Muad_Dib válasza domos (#470) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag


A stílus maga az ember.

(#486) ADAM1337 válasza Hikvision (#483) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszönöm. :R

(#487) <Lacy85> válasza Hikvision (#483) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Basszus. Ez rohadt sok...
Ez az egy dolog bosszant egy kicsit és ezért agyalok a vásárláson...

(#488) doooo válasza <Lacy85> (#487) üzenetére


doooo
veterán

GSMArena tesztben volt egy throttling ábra, ott 50 fokot ír, nem 75-öt...
Érdemes lenne a jelenlévőknek azt is lefuttatni, hátha mást mutat, mint az Antutu...
Ez az app az: [link]

(#489) ADAM1337 válasza doooo (#488) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam alap nyomkodás közben volt 50-60 fokos, ezért is érdekelt, maga a sensor adatait az antutu jól veszi ki.
De ez is megér egy próbát.

(#490) <Lacy85> válasza doooo (#488) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jó, mondjuk Antutu teszteket nem akarok futtatni, játszani nem játszok telón.
Fotózás, meg max. Photoshop, ami izzasztja kicsit.

(#491) ollie válasza k-adi (#462) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elvileg jövőre már nem lesz Exynos chip, valami új lesz helyette, mongoose magok nélkül, melyek miatt van ez a melegedés és nagy fogyasztás.

***

(#492) domos válasza Joe_Muad_Dib (#485) üzenetére


domos
senior tag

Kösz, hát nem sietik el.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#493) S e t h


S e t h
nagyúr

Imádom ezt az automatikus frissítést, amikor le van tiltva mindenhol, mivel én szeretném eldönteni mit frissítek és mit nem, de reggel az fogad, hogy ez meg ez frissült.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#494) k-adi válasza S e t h (#493) üzenetére


k-adi
nagyúr

:DDD :DDD

(#495) 7Heads Drago válasza Merula Alba (#423) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A vezeték nélküli töltés meg az egész telot nyírja a túlzott melegedés miatt. A type c csatik lényegesen jobban bírják a strapát.
Ha töltés alatt 20szor leveszed a telot a töltőpadról az is nyírja az akkut.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#496) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#447) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Valami link erről?:P

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#497) domos válasza S e t h (#493) üzenetére


domos
senior tag

android :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#498) FuRiONight válasza 7Heads Drago (#496) üzenetére


FuRiONight
őstag

Amíg ezt írtad addig simán ràkereshettel volna. Igazából a csapból is ez folyik...

(#499) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

ezzel Samsung tokkal van valakinek tapasztalata?

(#500) ADAM1337 válasza Joe_Muad_Dib (#499) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nagyob bumfordi, a sima átlátszó protectort lesd meg a fekete kereteset:
[link]
Ennek marha jó a szélén a fogása, és kamerát is védi, igaz kitámasztója nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.