Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7163) #32577792 válasza Akos93 (#7162) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Szerintem elsőre nézd meg mekkora helyed van, mekkora az ajtó szélessége, amin be kell vinned őket. Néha ez a lépés kimarad, pedig hát nem lényegtelen :)

Ha ezek megvannak, már tudsz szűrni.
1. Mosógép: itt fontos szempont, hogy mekkora a mosandó mennyiség. Ha sokat mosol, sokszor, előnyösebb lehet egy nagyobb kapacitású gép. Ha van megadva dobméret, az egy fontos adat lehet. Ha megvan a mosási töltet, mehetsz tovább. Programok száma, de inkább az, hogy számodra tartalmazza azt, ami fontos. Pl. pamut ruhák, vagy gyűrődésre érzékenyek vagy kinek mi :)
Számomra fontos volt, hogy legyen extra víz mosáshoz, öblítéshez. Legalább ennyire fontos a saját, gyári garancia hossza. Leghosszabb az 5 év és persze van 1 év is. Közte jellemzően 2-3 év szokott lenni.
Van néha promóció is, amikor a gyártó vállal gari hosszabbítást. ez nagyon fontos. Persze lehet venni is mellé, ha minden kötél szakad.. Sokszor jól jöhet. Ha meg nem kell, bódógság :)
Garinál vannak motorra külön 5-10-20 év. Ez csak motorra érvényesek, jellemzően azért ennyi, mert ritka a meghibásodása.
Energia mizéria: sok +++ jel általában kevés víz felhasználást jelent, sok-sok lötykölés a dobbal, hosszú mosási idő, hatékonyság sok teszt alapján se valami jó. Ugyanez igaz az öblítésre is. Nekem ezért volt fontos az extra víz.
Garancia példák
5 év: Beko gépek közül több, de vannak 2 évesek is, érdemes megnézni, Ha jól gondolom, az inverteres motorra 5 év
3 év: Gorenje
2 év: itt már sok a felhozatal. WP csoport, LG, Samsung
1 év: Electrolux csoport

Promociók:
AEG mosógép, szárítógép: regisztrációhoz kötött, január 11-ig. 1+3 év
Bosch: mosógép szárítógép december 31-ig: 2+3 év

Én alapból rossz tapasztalat miatt nem veszek WP gépeket.

Szárítógép: itt is fontos, hogy mennyit mosol, mennyit akarod használni a szárítót. Egész évben, vagy csak ősszel, télen. Nálunk a nejem eléggé allergiás, ezért nyáron se teregeti a sajátját kintre.
Ha sokat használjátok, hőszivattyús jobb választás lehet. Nyilván másik esetben meg a kondenzációs.
Előbbi alacsonyabb hőfokon szárít, kondenzációs azért bemelegít a szobát ahol van.
Nem ismerem annyira még őket, mi Beko-t vettünk, hőszivattyúst, 100k volt, nem volt rossz ár. Remélem. 5 év garival.
Ruha be, program indít, majd ha végez, kiszedjük és megy a szekrénybe.
Nem, nem nyirkos, kicsit sem. Farmer sem. Alig vasalunk, de tényleg. Nem mindegyik program ilyen, de az mutatja is, hogy vasalásra kész. Viszont sokkal könnyebb, gyorsabb vasalni őket.

Hátha lesz olyan valakik is, akik saját véleményt mondanak más gépekről.
Mosógépem AEG lett, 7000-es széria. Nem rossz, de többet vártam egy ilyen márkától.

Ha nem idegenkedsz a használt, felújított Miele gépektől és van helyed, érdemes szétnézni ott is. A régi szériák azt mondják nagyon megbízhatóak.

Ha van konkrét elképzelés, írd és megnézzük van-e itt tagoknál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.