Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Black_Raven válasza mukisrác (#1250) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ezt én is irhattam volna, annyira eltaláltad. Én is mindennap éjszaka töltöm, teljesen mindegy hogy 60 percig töltene, ha nullán lenne de 30% általában mindig van. A gyári marad vészhelyzetre így. :K [kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1252) avlisz80


avlisz80
tag

Szasztok!Pár órája használom a telefont próbálom belakni!Amit kérdeznék tőletek hogy miért tűnik nekem gyengének a vaku!S10+ om van de azon kb 2x ilyen erős bár azt lehetett állítani!Ezen lehet vagy ilyen lekvár a vaku és pont! :F

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#1253) plejik válasza avlisz80 (#1252) üzenetére


plejik
addikt

Kinek mi a lekvár, de kamerás fronton ne várj sokat tőle. Nappali fotozásra nekem special tökéletes. Éjszakaira nem jó, de este nem is szoktam fotózni..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#1254) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Már majdnem 1 hete de megérkezett a családba a 8T, amit anyukám kapott meg.

Most jutottam oda, de végre beállítottam a hívásrögzítést root nélkül a "szokott" módon tehát nem külsős recordert használva ami működik vagy nem (ugye GDPR/Google szabályozás stb.) hanem az OP sajátját beüzemelve.
Mivel konkrét találat nem volt erre a topikban így gondoltam leírom, valakinek talán még most is hasznos lehet, mert korábban más is érdeklődött felőle, pl.:
krics
Rolly

Tehát az alap, rég bevált megoldás lett kibővítve picit, mivel gyári telefon / tárcsázó helyett a 8T már a Google-ét használja, így attól meg kell szabadulni...

1. OnePlus Dialer apk (OnePlus Tárcsázó/Telefon/Phone) letöltése innen:

XDA-s link ("Please download this OnePlus Dialer:" szöveg után katt a linkre)

2. Telepítése, beállítása alapértelmezettként, megadni a kellő engedélyeket neki (én helyadatokon kívül mindent engedélyeztem)
És a biztonság kedvéért a Google Telefon alkalmazást le is tiltottam, ha már root nélkül ugye eltávolítani nem lehet.

Az angol leírás alapján már itt működnie kellett volna a Hívásrögzítésnek, de nálam nem jelent meg egyáltalán ez a funkció a OnePlusos Phone alkalmazás beállításai között.
Tehát jön a folytatás, a régi módszer:

3. jOnePlus Tools telepítése play áruházból (használni még nem lehet mert a beállítása során, a végén kiírja, h vagy root kell vagy adb-vel kell aktiválni)

4. Adb letöltése és telepítése pl innen: [link]

5. USB hibakeresés bekapcsolása androidon belül (fejlesztői beállítások)

6. Teló csatlakoztatása pc-re

7. Parancssor / Power Shell megnyitása rendszergazdaként, ezután jönnek a parancsok

8. "adb devices" a telefon engedélyt fog kérni, adjuk meg

9. "adb devices" Itt már másodjára a kirkszkraksz szám (telefon azonosítója) mellett ki kell írja, h device, akkor rendben vagyunk

10."adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS"
(ezzel adtunk jogot a jOne Plus toolsnak, így megy root nélkül is)

11."adb shell settings put global op_voice_recording_supported_by_mcc 1"

12. JOne Plus toolsot már tudjuk használni, a Call Recording Settings-en belül kapcsoljuk be a Call Recordert, Call Recorder Servicet
És nyomjunk egy restartot.

13. Telefon/Tárcsázó app majd jobb felül 3 pötty/Beállítások/Hivásrögzítés/Hivásrögzítés legyen bepipálva és opcionális de ajánlott a Hívások automatikus rögzítése is szerintem

A hangfelvételek pedig megtalálhatók a Telefon(Tárcsázó)/3 pötty/Beállítások/Hivásrögzítés/ Összes felvétel megtekintésére bökve, "Név_Dátumidő" néven.
Itt is volt változás egyébként, mert korábban (7T Pron, még andoird 10-en) a gyári Hangfelvevő appban is elérhető volt a többi hangfájl mellett, de 8T-n android 11-en már nem. Sőt az én általam használt fájlkezelőben sem férek hozzá.
De pc-re dugva is megtalálhatóak a felvételek, Android\data\com.oneplus.communication.data\files\Record\PhoneRecord mappán belül telefonszámonként mappákra osztva...

[ Szerkesztve ]

(#1255) #40047616 válasza Albigator (#1254) üzenetére


#40047616
törölt tag

Köszönjük hogy megosztottad! :R Hát ahhoz képest hogy oneplus app elég sokat kell mókolni vele. ;) Lehet egy nyugodt pillanatban megcsinálom majd.

(#1256) vasi89 válasza plejik (#1253) üzenetére


vasi89
addikt

a gcam egész jó éjszaka is de az meg csak főkamerával megy.

(#1257) palwolf válasza Albigator (#1254) üzenetére


palwolf
tag

Hálás köszönet úgyszintén a leírásért! :R Megcsináltam és müködik! :)

Egy kérdésem van (elnézést ha hülye kérdés): a JOnePlus-t le lehet utána törölni vagy az kell elvileg hogy továbbra is müködjön a dolog?

(#1258) mukisrác válasza palwolf (#1257) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy rendszerfrissítés után újra be kell kapcsolni a JonePlus-ben a "call record" és "call record service-t".
Én emiatt hagytam fent az appot. (ha zavar, hide-old el, és akkor nem lesz az app drawer-ben)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1259) Albigator válasza palwolf (#1257) üzenetére


Albigator
őstag

mukisrácnak talán igaza van, nem árt ha fenn marad. Én sose töröltem le, az értesítési sávban sem zavar h ott van állandóan. De a Joneplus tools alkalmazást letiltva is működik a dolog, már próbáltam.

Nekem a frissítések sem cseszték el az OP 7T Pron soha, a VoLTE és VoWifivel ellentétben azt minden uppdate után újból meg kellett mókolni.. 8T-n nem tudom mi a helyzet, majd ha lesz vmi frissítés. Ott még ezt a 4G-s hanghívást sem állítottam be. :N

[ Szerkesztve ]

(#1260) mukisrác válasza Albigator (#1259) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Értesítési sávból ki lehet pucolni, nem kell az oda :D

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1261) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok,

Gyors kérdés: S10+ cserélném erre. Sajnos S20+-ra nincs keret és most lenne egy jó deal-em.
Megéri a csere? elégedettek vagytok a telefonnal? Kamera az jobb lett a teszt óta? Nagyon szimpatikus a teló régóta szemezgettem a One Plus szériával. :)

Köszönöm. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1262) andriska0725


andriska0725
tag

SZiasztok!

Gondolkozom egy 8T vásárlásán, és kis infóra lenne szükségem.
Jelenleg egy Samsung Note9 et használok, de már gyengélkedik. A legfontosabb talán, a kijelző minősége lenne. Elég sokat játszok mobilos játékokkal, mennyire alkalmas rá? Mennyire testreszabható az oxygen OS? Témázható? Gyakran tükrözöm a mobil kijelzőt TV-n, ez a funkció, mennyire használható?
Egyébként, még amin gondolkozom még az egy POCO F3, esetleg egy xiaomi mi11, bár annak az ára nem annyira tetszik.

Köszönöm, előre is a segítséget.

(#1263) #40047616 válasza andriska0725 (#1262) üzenetére


#40047616
törölt tag

A játékokat ugyanúgy viszi mint bármelyik másik sd865-ös mobil. Youtube-on sok játék teszt van. Az oxygen os 11 nem témázható de a 12 már az lesz.

(#1264) mukisrác válasza andriska0725 (#1262) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Annyira témázható, hogy különféle ikon pakkokat tudsz telepíteni hozzá.
Én is gyakran tükrözöm a kijelzőt, otthoni Tv-n egy chromecast 3-as van, azzal tökéletes az együttműködés

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1265) Diák66


Diák66
őstag

Feltettem a Nillkin CP+ PRO üvegfóliát. Sose használtam még egy telefonon sem. A gyári sima fólia láthatóan torzította kicsit a színeket, ez az üvegfólia viszont tökéletes és szép a kijelző. Viszont a fekete perem nagyon picit kitakar, plusz nem is az egész felületre fekszik rá. Nem teljesen fedi ez sem a kijelzőt, de védelem szempontjából nem lesz vele gond. A felhelyezéshez adhattak volna pontosabb utasítást, néztem neten, leírást is, azért rájöttem. De elsőre a hangszórónál mindig visszajött, felhúztam, picit lefelé mozdítottam, valószínűleg ekkor aláment egy kis piszok, 4-5 apró pötty maradt, de végül is nem zavaró. Ez lesz rajta, vissza nem szedem, mert úgyis csak több pötty lenne akkor. Ujjlenyomat olvasót nem zavarja, arcképes feloldás is rendben, érzékel mindent a képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#1266) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Srácok! Tegnap vettem észre, hogy nem játsza a teló a letöltött GIFeket. Korábban működött... Böngészőböl működik... Valami ötlet?

(#1267) saca23 válasza Exelsior (#1261) üzenetére


saca23
aktív tag

Hello ,èn mate 20- ról pattantam àt, nem bàntam meg a sebességgel gondod nem lesz ,a kijelző tök szèp a 120 hz atom , az aksi hozza a Huawei tudàsàt ,szóval jól bírja 7 óra sot àllandó. A sztereó hangszórók alàznak elèg sok mobilt hangos nagyon. A felület et pàr mapig szokni kellett , a kamera jó beàllítàsokkal nagyon jó , kb ennyi. Szerintem jó vètel.

(#1268) avlisz80


avlisz80
tag

Sziasztok!Hogy tudom legegyszerűbben a régi telefon képeit át tölteni a 8t re?S8+ meg az S10+ csak összedugtam anno!

[ Szerkesztve ]

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#1269) Thoty válasza avlisz80 (#1268) üzenetére


Thoty
senior tag

Én USBn lemásoltam PCre majd az új telefonra vissza.
De van egy OnePlus Switch (Átköltözés) app is, elvileg az is jó erre.

(#1270) avlisz80 válasza Thoty (#1269) üzenetére


avlisz80
tag

Igen a költözés segített... 👍👍👍

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#1271) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

avlisz80:
Hogy ha letöltöd a OnePlus Switch-et mindkét telóra, és USB-C -n összedugod őket, akkor direktben is át tud másolni egy csomó dolgot, PC nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1272) kisocsi


kisocsi
tag

Sziasztok!

P20 ról váltottam, trémobilnál vettem. Eddig nagyon faxa a masina, 2 évig biztos társ lesz.
De van 1 problémám. Amíg a gyári fólia volt rajta, az ujjlenyomat olvasó 10ből 10 volt. Feltettem a hozzá kapott üvegfóliát, és azóta 10ből jó ha 5ször érzékel rendesen. Volt már többször újra kalibrálás. Ennyire be zavar az üvegfólia?
Vissza kerestem, de nem találkoztam ilyen problémával.

(#1273) vasi89 válasza kisocsi (#1272) üzenetére


vasi89
addikt

nálam is bezavar az üvegfólia. Sajnos a technológia még nem a legtökéletesebb ilyen szempontból.

(#1274) Woodo válasza kisocsi (#1272) üzenetére


Woodo
csendes tag

Én is felraktam a gyári üveget, azóta a feloldás botrányos és még a képernyőből is levág minden irányban. Az, hogy az olvasót zavarja még megértem, de még a képből is kitakar, az elég ciki egy gyári kiegészítőtől aminek elég borsos ára is van.

(#1275) saca23


saca23
aktív tag

Èn januàrban lekaptam róla a gyàri fóliàt , egyszer tettem rà üveget , kèt nap utàn leszedtem borzalom, azóta semmi ,szerencse karc mentes jól bírja ,úgy hogy nem az irodàba dolgozok.
A kèpe viszont így tű èles , az leolvasó hibàtlan . Jól bírja ez szerencsére.

(#1276) szrobi66 válasza szrobi66 (#1266) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Másik fájlkezelő megoldotta...

(#1277) petack


petack
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete van meg a 8T-m, és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
Egy-két zavaró dolog viszont van, amire eddig még nem találtam megoldást.
Gyakran hallgatok az autóban zenét úgy, hogy a telefon bluetoothszal csatlakozik a rádióhoz. Ilyenkor, ha kapok egy értesítést, pl messenger üzenet, stb, akkor lehalkul a zene 6-7 másodpercre.
Ez eléggé zavaró, mert gyakran kapok üzeneteket és össze-vissza halk-hangos a rádió.
Próbáltam kikapcsolni valahogy, de nem találtam működő megoldást.
Valakinek esetleg van valami ötlete erre?

(#1278) kisocsi válasza saca23 (#1275) üzenetére


kisocsi
tag

Én is levettem az üveget, mert nem bírtam elviselni. De mivel poros helyen dolgozom, ezért jó lenne valami védelem rá a karcok ellen.
Nem tudom hogy mennyire lehet hatékony, sok infót nem találtam róla. [link]

(#1279) zizidor válasza petack (#1277) üzenetére


zizidor
senior tag

Nekem is ezt csinálja, de ez a rádió sara, mert minden mobillal így megy.
Ráadásul az enyém nem csak elhalkul, hanem teljesen elnémul.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1280) Viper26 válasza petack (#1277) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tedd magad dnd-be, vezetés közben úgysem nyomkodod a telefont.

Pixel 7 | FR955

(#1281) zizidor válasza Woodo (#1274) üzenetére


zizidor
senior tag

Érdekes, mert pár hónapig én is csak a gyári fóliával használtam, aztán vettem rá üveget, de az ujjlenyomat olvasó ettől egyáltalán nem lett rosszabb.

Engem inkább az bosszant, hogy időnként fel kell oldani PIN kóddal (ez még oké), de nem azt dobja be, és csak arról veszem észre, hogy több próbálkozás után is inaktív marad a szkenner (nem fényes).

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1282) krics válasza zizidor (#1279) üzenetére


krics
tag

Szerintem is rádiótól függ. Nálam is elhalkul ha üzenet érkezik, szerencsére nem olyan sok jön, hogy zavarna. Az viszont zavar, hogy a rádió nem jegyzi meg, mi volt az utolsó állapot: ha telóról tolom Bluetooth-szal a zenét a rádióra, majd ki és bekapcsolom az autórádiót, akkor nem a telóról folytatódik a zene, hanem a rádió szólal meg. És utána vagy 15 mp eltelik, mire átállítom a telóra megint. ( Lehet a Fiat Uconnect topikba kéne ezt írnom,.ha van olyan :-) )

(#1283) petack válasza zizidor (#1279) üzenetére


petack
csendes tag

Nekem a korábbi telefonommal nem csinálta, azért gondoltam, hogy itt lehet a gond.
Egyébként átnéztem a rádió kézikönyvét is, de ott sem találtam sajnos ilyen opciót.

@Viper26- Valóban, az is egy megoldás, de jobban örültem volna, ha van erre valami beállítás, ami megszünteti ezt.

(#1284) CTraktor válasza petack (#1283) üzenetére


CTraktor
csendes tag

Ne vicceljetek már! Honnan tudná a fejegység, hogy a bluetooth-on érkező hang mely részét kell lehalkítani (zene), és mi az értesítési hang?
A Beállítások -> Hang és rezgés -> Fülhalgató mód -> Értesítés csengőhangja a fülhallgatóba - beállítással próbálkozzatok. A beszédfelolvasó hangerejét is lehet állítani az egyéb hangforrásokhoz képest (zene).

(#1285) petack válasza CTraktor (#1284) üzenetére


petack
csendes tag

Azt én is megtaláltam. Mármint az "Értesítés csengőhangja a fülhallgatóba" opciót, de nem oldotta meg a problémát sajnos.
Kutattam kicsit máshol is, de nem sok sikerrel. Legjobb javaslat a dnd mód, de szerintem az nem tökéletes megoldás.
Audio ducking-ként emlegetik ezt a jelenséget és úgy olvastam, hogy ebben az aktuális zenelejátszó app (esetemben ez a Spotify) lenne illetékes, de ott nincs ennek kikapcsolására opció, pedig a fórumokat elnézve ez nem csak engem zavar...

(#1286) Fantomas80


Fantomas80
tag

Biztonsági frissítéssel hogy állnak az OnePlus-nál? Kinek mikori van rajta?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#1287) Viper26 válasza Fantomas80 (#1286) üzenetére


Viper26
nagyúr

Még március...régebben jobban figyeltek erre.

Pixel 7 | FR955

(#1288) plejik válasza Viper26 (#1287) üzenetére


plejik
addikt

április..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#1289) Linkin1994 válasza Viper26 (#1287) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Régen se figyeltek rá jobban
2 havonta küldenek updatet most jön majd a májusi.
az open beta vonalon van mindig friss patch

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1290) kisocsi válasza Linkin1994 (#1289) üzenetére


kisocsi
tag

És érdemes feltenni az open béta patch?
Vagy inkább érdemes megvárni a végleges verziót?

(#1291) Linkin1994 válasza kisocsi (#1290) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Nagy különbség nincs a kettő között annyi hogy az open beta néha kicsit instabilabb mert itt tesztelgetnek dogokat.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1292) kisocsi


kisocsi
tag

Feltettem a béta verziót kíváncsiságból. Nem szeretnék túlozni, de mintha új telóm lenne.
Eddig is gyors volt a rendszer, de most még annál is gyorsabb lett. Remélem minden rendben lesz, nem lesz semmi gebasz.

(#1293) Lacusch69


Lacusch69
tag

Sziasztok!
Honor Band 5-tel használja együtt valaki ezt a telót?

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#1294) Black_Raven válasza Lacusch69 (#1293) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Mi a gondod vele?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1295) Lacusch69 válasza Black_Raven (#1294) üzenetére


Lacusch69
tag

Eddig Huawei P20-szal használtam, a napokban váltottam 8T-re.
A Huawei-jel párosítva a Band 5 a telefon órájában beállított ébresztőt is kezelte (tehát nem Health alkalmazáson belül beállítottat), most nem.
Erre keresek megoldást.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#1296) Black_Raven válasza Lacusch69 (#1295) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ne keress, erre nincs megoldás. Vannak bizonyos funkciók amik csak Huawei mobillal működnek, és ez pont olyan. Bocs a rossz hírért, de ez van. :(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1297) Lacusch69 válasza Black_Raven (#1296) üzenetére


Lacusch69
tag

Köszi, sejtettem.
Az asszony Xiaomiján is ugyanez volt a helyezet, mint most az OP-on.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#1298) Chronotiger


Chronotiger
csendes tag

Kérlek segítsetek... Nem kapok értesítést semmiről sem lezárt képernyőn sem sehogy csak ha az adott appba belépek, pl:Facebook. Aod-belül bekapcsolva, akkukímélő mód nincs bekapcsolva. Alkalmázáson belül bekapcsolva. Hol keressem a hibát? Már gyári visszaállítást is csináltam.

(#1299) Lacusch69 válasza Chronotiger (#1298) üzenetére


Lacusch69
tag

Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> XY számú alkalmazás megjelenítése -> rátapicskolsz a kívánt alkalmazásra és beállítod, hogy küldjön-e értesítést.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#1300) Chronotiger válasza Lacusch69 (#1299) üzenetére


Chronotiger
csendes tag

Sajnos így sem jó. Nem találkoztam még ilyennel pedig pár éve androidot használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.