Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Black_Raven válasza novakalex (#1900) üzenetére


Black_Raven
veterán

Van újabb, a 11.0.9.9(KB05BA). rakd föl az Updaterrel.[link]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1902) novakalex válasza Black_Raven (#1901) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszi, csinálom is! :) :R
Xiaomi Mi 10T Pro-t váltott, szóval remélem hasonló örömeim lesznek benne, mint abban voltak. :B

(#1903) Black_Raven válasza novakalex (#1902) üzenetére


Black_Raven
veterán

Úgy legyen! Sok örömöt hozzá, és Üdv a topikban. Az Updater arra jó, hogy nem kell megvárnod, amíg a régiós frissités ideér, letölti azonnal, csak tartsd be az instrukcióit. :K

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1904) zizidor válasza novakalex (#1900) üzenetére


zizidor
senior tag

Ez vajon mi?

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1905) zizidor válasza zizidor (#1904) üzenetére


zizidor
senior tag

Bocs, ezt nem válaszként akartam küldeni.
20 perce újraindítottam a mobilt egy Google Play frissítés miatt, azóta ez az értesítés van kint, és semmit nem lehet vele csinálni, semmit nem lehet állítani rajta.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1906) Moleman válasza GoneTom (#1886) üzenetére


Moleman
addikt

Megint elérhető, nekem pont ma adták fel. :) Pontosan 2 hete rendeltem meg.

(#1907) GoneTom válasza icemad (#1887) üzenetére


GoneTom
tag

Köszönöm! Rendes tőled, hogy megnézted :K :R

(#1908) GoneTom válasza Moleman (#1906) üzenetére


GoneTom
tag

Szia! Honnan rendelted meg?
...és melyik kiszerelést?

(#1909) Moleman válasza GoneTom (#1908) üzenetére


Moleman
addikt

B-Tel, szürke 12/256.

(#1910) GoneTom válasza Moleman (#1909) üzenetére


GoneTom
tag

Köszönöm!

...még amúgy nem rendeltem meg. Nekiálltam ez elejétől elolvasni itt a hsz-eket, meg a Galaxy S20 Fe topikjában is, illetve akármennyire is problémás a Xiaomi Mi 9T Pro-m, azért a 10-es T Pro kommentjeit is végig fogom olvasni ma (...és holnap).
Lehet másoknak érthetetlen ez a töketlenkedés, de jobb szeretek egyrészt biztosra menni, másrészt több évre terveznék a következő telefonnal. A Mi 9T Pro-t a megjelenése után nem sokkal vettem, kevés utánajárással, nem is volt annyira jó vétel...

Sőt, a OnePlus 8 Pro-nak is utána fogok nézni... :K :DD

(#1911) zizidor válasza Black_Raven (#1901) üzenetére


zizidor
senior tag

11.0.10.10.KB05BA

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1912) Black_Raven válasza zizidor (#1911) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha-ha, már igen az. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1913) #40047616 válasza zizidor (#1911) üzenetére


#40047616
törölt tag

Most reggel dobta fel nekem is az updater.

(#1914) icemad válasza GoneTom (#1907) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk, ha előbb szólsz, akkor s20 fe-n is megnéztem volna, csak az otthon van a fiókban. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1915) GoneTom válasza icemad (#1914) üzenetére


GoneTom
tag

Ááá olvasva az ottani kommenteket inkább választom ezt a mobilt. De azért köszönöm! :)
Vagyis döntöttem...számomra ez rengeteg pénz egy telefonért, úgyhogy bízok benne, hogy nem fogom megbánni. OnePlus 8T lesz a befutó.
Viszont lenne még kérdésem azokhoz akik a gyártó honlapjáról rendelték meg.
Vagy már rendelték onnan korábban.
Nekem sima MasterCard-om van (K&H, ha számít. Limitet szerintem tudok módosítani), nincs PayPal-om, nincs semmi deviza akármim...
Rendelésnél úgy látom elfogadják a MasterCard-ot is, de a Support oldal fizetéssel és szállítással kapcsolatos része üres, de teljesen. Akárhol nyitom meg, nincs ott nekem semmi. Beregisztrálva se. Munkahelyen, mobilon, itthoni gépen, mindenhol...
Szóval mivel ott nem tudok utánaolvasni és inkább építek a személyes tapasztalatotokra, kérdezném, hogy elég ennyi a rendeléshez?
Mire számíthatok? Még többet fog levonni? Vagy meghiusúl a vásárlás?
Ha valakinek hasonló feltételekkel volt sikeres vásárlása, akár privátban is szívesen fogadnék tőle egy beszámolót!
Előre is köszönöm! :R

(#1916) GoneTom


GoneTom
tag

...vagy az lesz, hogy végre csinálok magamnak egy PayPal fiókot, gyorsan megismerkedem a használatával...és akkor gondolom simán menni fog minden...

Ettől függetlenül nagyon is érdekelne, hogy sima MasterCard-dal lehet-e problémamentesen vásárolni... :))

(#1917) pendre54 válasza GoneTom (#1916) üzenetére


pendre54
addikt

Két hete vásároltam náluk, mivel 50 %-os akció volt, 2 db gyári üvegfóliát, meg egy átalakítót. Én is a KH Banknál vagyok, az új fajta MasterCard kártyával. Simán lehetett fizetni vele.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1918) #40047616


#40047616
törölt tag

Próbáltátok ezt a bitmoji-s aod-ot? Tök jópofa szerintem :)

(#1919) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Biztos ami biztos alapon, feltenném itt is a kérdést. A francia Amazon oldalán, még kb. 10 napig akciós ez a telefon, ami a magyar ÁFA különbözettel, és szállítási díjjal számolva, kb. megállna 435 Euróban. [link]
A telefon leírásában ugye az szerepel: "Version: France", amit én úgy értelmezek, azután persze lehet, hogy rosszul :D , hogy ez nem egy nemzetközi verziós cucc. Kérdésem az, hogy ebben az esetben is elérhető a telefonon a magyar nyelvű menü?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1920) ghiottone válasza pendre54 (#1919) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az Oxygen Os-ben nincs olyan korlátozás, ami a nyelvi fájlokat "megkurtítaná" egy adott régióra, tehát nincs külön francia rom sem. Ez nem olyan, mint amit 2013-14-ben a Motorola csinált és kiszedte azoknak az országoknak a nyelvi .xmljeit a romból ahol nem forgalmazták hivatalosan az adott készüléket. Itt az lehet, hogy a csomagolás nem globál, angol nyelven, hanem francia.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1921) pendre54 válasza ghiottone (#1920) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi az infót, és azért volt bennem továbbra is bizonytalanság, mert a lengyel oldalon is akciózzák most [link] , de itt valamivel kevesebb a kedvezmény, mint a francia oldalon. Viszont a lengyel oldalon egyértelműen a nemzetközi verziós a cuccot árulják, mert nincs más irányú megjegyzés feltüntetve, és én ebből arra kombináltam, hogy azért nagyobb a kedvezmény francia oldalon, a francia verziósnál, mert pl. korlátozva vannak a nyelvi elérhetőségek azon.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1922) K82 válasza pendre54 (#1921) üzenetére


K82
őstag

Négyféle verzió van a 8T-ből (is): EU, US, CN, IN. Európában, hivatalos forrásból az EU verziót fogod kapni (KB2003), de mindegyik változatban opció a magyar nyelv.

Pixel / OnePlus Pad

(#1923) gazee


gazee
tag

Sziasztok!
Mi az utolsó frissítés száma?
Köszönöm

(#1924) Black_Raven válasza gazee (#1923) üzenetére


Black_Raven
veterán

11.0.10.10

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1925) Moleman


Moleman
addikt

Na most már nekem is megjött a telefon, lassan időm is lesz foglalkozni vele.
Elméletileg kínai modell, KB2000, de OOS-es, frissítettem is, így per pillanat 11.0.10.10.KB05AA van fent. Ehhez még nem találtam full OTA-t, ami nem ártana a biztonság kedvéért, mielőtt nekiállok szétbarmolni, de egyszer élünk. :D

Nagyon vadulni nem akarok, csak rootra lenne szükségem az AdAway és a Titanium Backup miatt, plusz esetleg TWRP, hogy legyen teljes backupom, ha meghalna valami - bár az utóbbi 4 évben szerencsére nem volt rá szükség.
Többféle rootolási módszert találtam, ez pl pofonegyszerűnek tűnik, van, ami bonyolultabb, vannak olyan módszerek is, amivel elvileg OTA frissíthető lesz, rootolt is marad, és még a rootolatlansági teszteken is átmegy, nekem ez már science fiction. :) Van valami egyezményesen elfogadott legjobb megoldás?

Eddig egyetlen dolgot találtam, ami kifejezetten zavaró, hátha valakinek van már rá megoldása: a virtuális gombsor Waze alatt fixen világosszürke háttérre vált, és nem egyszerű eltüntetni. Pillanatnyilag a Fullscreen Mode fantázianevű alkalmazást találtam rá, amiben manuálisan el tudom tüntetni a gombsort, de félperces reklámokat akar nézetni velem, meg amúgy is valami automatikus megoldást szeretnék, így nem leszünk jóban. :DDD

Előre is köszi!

(#1926) K82 válasza Moleman (#1925) üzenetére


K82
őstag

OTA-t itt keress, pár nap késéssel fent szokott lenni. Root-ra ennél jobb leírást nem találtam, én is ez alapján csináltam. Az első mozzanat macerásabb kicsit (boot.img kinyerése) de nem egy ördöglakat, későbbi upgrade-eknél viszont parádésan működik és még adb/pc sem kell hozzá. Root nekem leginkább a Google Sans font miatt kell, plusz szeretem a CleanSlate kernelt: utóbbi azért jó mert így root esetén is átmegy a safetynet ellenőrzésen a teló így használható marad a Google Pay illetve a McDonald's (:DDD ) app is.
A TWRP-t (ezzel együtt a Titanium Backup-ot) az újabb telefonoknál ahol A/B partíció van, szerintem nagyjából el lehet felejteni. A 8T-nél is még erőteljesen alpha verzió, nagy valószínűséggel búcsút lehet inteni a titkosított tárhelynek és custom rom telepítése esetén sem használják. Nem mondom h nem lesz belőle valami egyszer, de jelen pillanatban jobb/egyszerűbb TWRP nélkül mint vele.
Waze (és minden más): éljen a gesztusvezérlés, nincs szürke sáv alul. Tudom tudom, van aki nem bírja megszokni... Esetleg a Display -> Advanced -> Apps to Display in Fullscreen menüben próbálkozz, hátha eltünteti. :F Google hülyesége egyébként, a 11-ből kivették az overscan funkciót valamint a külső appok általi gesztusvezérlést, szóval nem csodálkozom h nem találsz rá normális megoldást.

Pixel / OnePlus Pad

(#1927) Moleman válasza K82 (#1926) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi szépen!
11.0.10.10-ből csak BA-t találtam, az jó, ha abból szedem ki a boot.img-t?

A TWRP már a Huawei P10-en se volt tökéletes, android7 alatt nem tudott mit kezdeni a titkosított data partícióval, 8-9-re meg már nem frissítettem, mert a root miatt túl macerás lett volna. :D De legalább a Titanium jól működött. Annak a hiánya kellemetlen lenne, mert semmi más backupot nem használok, mindent offline szeretek tárolni.

A gesztusvezérlés szimpatikus lenne, a P10-en is csak egyetlen szenzor volt középen és jól működött, de a 8T-n valahogy kényelmetlennek tűnt, mikor próbáltam. Ezt a fullscreenes menüt már néztem, de valamiért üres a lista, nem mutat alkalmazásokat.

(#1928) Moleman válasza Moleman (#1927) üzenetére


Moleman
addikt

Na sikerült rootolni, valaki nagyon rendes volt, és feltöltötte a szükséges patchelt boot.img-t, így az első pár lépést átugorhattam. Nagyon szimpatikus ez a telefon, sose volt még ilyen egyszerű dolgom, eddig mindig volt valami szenvedés, a Huaweinél még több órán át tartó brick is. :DDD A Titaniummal egyelőre még csak töröltem, a gyári Netflixet, az működött. Flashelés nélkül csináltam egy TWRP backupot is, bár nem tudom, használható-e bármire a végeredmény, remélhetőleg nem lesz rá szükség soha.
Az mondjuk kicsit meglepett, hogy az unlock wipe-olta a telefont, de biztonsági szempontból érthető.

Közben kipróbáltam a gesztusvezérlést is, talán össze tudok barátkozni vele, de a gombsorrejtős alkalmazásból is találtam olyat, ami jól működik automatikusan Waze alatt, csak a billentyűzetet kell engedélyezni külön, mikor épp szükség van rá.

(#1929) Thoty válasza Madoc (#1855) üzenetére


Thoty
senior tag

Na most jutottam el addig, hogy kipróbáljam Gcam-el is. Az sem fókuszál közelre. Egy ideig jó a gyári appal is, majd elsz*ródik. Olyan, mintha tartományon kívül ragadna a fókusz és nem tudna belőle kijönni.

(#1930) pendre54


pendre54
addikt

A jövő héten jön meg a telefon. Mivel több helyen olvastam, hogy a gyári 65 W-os töltővel igen csak melegszik a telefon aksija, ami nem épp a hosszú élet titka az aksiknál, ezért kérdezném, hogy mi van akkor, ha egy másik, kisebb kapacitású töltőt használnék? Pl. egy ilyet, mert ez van itthon. [link]
Az egyáltalán nem szempont nálam, hogy jóval lassabb lesz így a töltés, nyugdíjasként az időm tengernyi :D , inkább az érdekelne, hogy lehet e emiatt bármi más egyéb probléma, ha nem a gyári töltőt, és kábelt használom?
Köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1931) ZeroX92P válasza pendre54 (#1930) üzenetére


ZeroX92P
tag

A világon semmi, elő-elő fordul, hogy életet ment a 65W de jellemzően én sem azzal töltöm.
Annyi hogy ha nem gyárival töltöd, akkor max 2A-t enged, az a plafon amit felvesz.

[ Szerkesztve ]

(#1932) pendre54 válasza ZeroX92P (#1931) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, akkor használom tovább majd ehhez a telóhoz is, a jelenlegi Sony töltőt, meg a kábelét is, mert a Sony töltőn, csak egy hagyományos USB-A csatlakozó van, a 8T-hez meg, ha jól láttam olyan kábelt adnak, amelyiknek mindkét vége Type-C. Ráadásul a Sony kábelével, az asztali PC-t is össze tudom kötni majd a telóval, mert az alaplapomon nincs Type-C csatlakozó.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1933) ghiottone válasza pendre54 (#1930) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nyugodtan használd, amit linkeltél. Én amíg használtam a 8T-t a gyári töltőt elő se vettem a dobozból. Vagy a 7T 30-as, vagy valamelyik moto 15-20-as töltőt használtam.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1934) K82 válasza pendre54 (#1930) üzenetére


K82
őstag

A gyári töltővel (mindegy h a korábbi, kisebb teljesítményű vagy az új) kevésbé melegszik mint egy 2A-es "hagyományos" darabbal. Ezért jó a OnePlus megoldása, itt inkább a töltőfej melegszik.

Pixel / OnePlus Pad

(#1935) Black_Raven válasza pendre54 (#1932) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Fél év alatt kétszer töltöttem a gyárival. Egy Samu 15W töltőt használok mindig. Nekem a saját töltője nem szimpi.(túl nagy és merev a kábel is)
K82: ezzel én nem értek egyet, mert nálam jobban melegszik a gyárival.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1936) hard74 válasza pendre54 (#1930) üzenetére


hard74
senior tag

Múlt héten szereztem én is egy 8T-t,és kíváncsi voltam mennyire melegszik a teló ezzel an65W-os töltéssel. Meglepődtem, hogy max 40C°-ig megy fel a hőmérséklet, semmivel nem melegebb, mint a 7pro a 30W-tos gyári töltővel.Sőt talán még 1 picit hűvösebb is marad.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1937) Moleman válasza ZeroX92P (#1931) üzenetére


Moleman
addikt

Így van, én 4.5 amperes Huawei töltővel töltöm, de csak 2 ampert vesz fel. A gyárit még nem próbáltam, nem akarom 65 wattal rövidíteni az életét, amíg nincs feltétlen szükség a gyorsaságára. Jó lenne, ha ez is bírna 4 évet a gyári akksival.

(#1938) gazee


gazee
tag

Hello!
Létezik,hogy a kamera beállításnál nincs időzítő? :((

(#1939) icemad válasza gazee (#1938) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ...
Fényképnél van, a bal felső sarokban. (3, 5 és 10 másodperc)
Videónál én sem találtam, de nekem az annyira nem is fontos.

Ha már szóba került a kamera... Nekem szupermakró módban teljesen vállalható képeket lő, kb 3-4 cm-ről. Látom, hogy valakinek gondja volt vele.

Ez pl. egy cigisdoboz oldala:

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1940) gazee válasza icemad (#1939) üzenetére


gazee
tag

Köszönöm erre gond.

(#1941) Thoty válasza icemad (#1939) üzenetére


Thoty
senior tag

Nem a szupermakró, hanem a fő lencsével van a gond, és nem ilyen világosban, hanem alacsony fényviszonyok mellett.

(#1942) sch_a


sch_a
addikt

Szerintem túlmisztifikáljátok ezt a gyorstöltő dolgot. Én csak a gyárival töltöm, imádom hogy fél óra alatt 100%-on van. Se durvább melegedést, se észrevehető kapacitás csökkenést nem vettem még észre. :N

(#1943) #40047616 válasza sch_a (#1942) üzenetére


#40047616
törölt tag

Én sem vettem észre semmi komoly melegedést pedig csak a gyárival töltöm. Semmivel sem melegszik jobban mint az előző p30-am pedig az 22w-al töltött csak.

(#1944) _pda_


_pda_
tag

Sziasztok,

Telefon, kedvencek fül.

Az előd P20 Lite-nál szépen pakolta be egymás alá a gyakran hívottakat, súlyozva a lista sorrendjét, kivel mennyit beszélek.
Szóval szépen kialakult a sorrend,

Ennél a készüléknél csak 5 ember van a listában és elég gyakran cserélődik a sorrend, olyanokra is, akivel alig beszélek.

Konfigolható ez valahogy, mert eddig nem találtam rá lehetőséget?

Tudom, beállíthatnám a kedvencek listáját, de az előzőnél ez olyan jól működött.

Thx.

(#1945) bencze válasza pendre54 (#1930) üzenetére


bencze
senior tag

Nem mértem de csak kellemesen meleg nem forró tőle. Én a mate 20 pro után kifejezetten gyorstöltőst kerestem mert sokszor jut eszembe amikor indulnék, hogy merülne le és akkor ráteszem 5-10 percre és jó vagyok. Valahogy réges régen leszoktam az éjjeli lassú töltésről, akkor rakom töltőre ha szükséges és le is veszem amint eszembe jut szóval nekem ez így bejött. Nem kellene komoly baja legyen, annyira nem meleg.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#1946) Madoc válasza bencze (#1945) üzenetére


Madoc
veterán

Oneplus 1-és 3 is volt nekem és egyiknél sem volt gond a gyorstöltéssel. Mind majd 4 évet ment a gyári akkuval csak a saját töltőt használva. A melegedés sem értem mert a telefon abszolut nem melegszik csak a töltő.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1947) gazee


gazee
tag

Hello! A Qr-kód olvasót hol találom? :F
Köszönöm

(#1948) ZeroX92P válasza gazee (#1947) üzenetére


ZeroX92P
tag

Válts google lens-re a kamerán belül, exponáló mellett a négyzet szerű gomb.

(#1949) pendre54 válasza bencze (#1945) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a tapasztalatodat, és nem is vitatom, hogy így van. Én csak a témában írt hozzászólások alapján azt szűrtem le, hogy hosszabb távon az ilyen szintű gyorstöltés, jobban amortizálja az aksikat, mint a sima, lassúbb.
Nálam meg ez a szempont azért lényeges, mert én legalább 4 évig a tájára se akarok menni, a "Melyik okostelefont vegyem" topiknak. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1950) #40047616 válasza pendre54 (#1949) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ennél a telefonnál a 65w-ot el kell osztani kettővel, mert két akksi van benne amit párhuzamosan tölt. Szóval nem olyan brutális ez a gyorstöltés dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.