Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) grabber válasza csabili74 (#150) üzenetére


grabber
addikt

Xiaomi:
-Túl hosszú
-Túl széles
-Túl vastag
-Túl nehéz
-Túl IPS
-Túl MIUI

Nem írok többet,mert már ennyi bőven elég volt,hogy ne azt válasszam.

(#152) vacs válasza csabili74 (#150) üzenetére


vacs
veterán

A túlbonyolított miui épp elég kizáró ok, mondom ezt úgy, hogy volt xiaomi telefonom, de azóta vígan használom a Oneplust!

(^)(>.<)(^)

(#153) Füleske válasza csabili74 (#150) üzenetére


Füleske
addikt

Ezen szerintem nincs mit gondolkodni. A 10T sorozatot nem IPS - el kellett volna kiadni.

(#154) kcsa válasza csabili74 (#150) üzenetére


kcsa
veterán

ez attól függ melyik topikban kérdezed.

(#155) vacs válasza Füleske (#153) üzenetére


vacs
veterán

Amoleddel drágább lenne, valahol spórolni kellett!

(^)(>.<)(^)

(#156) Diák66 válasza csabili74 (#150) üzenetére


Diák66
őstag

Akinek van 8T az leírhatná a tapasztalatait....nem csak a szépet és jót, a rosszra is kíváncsi vagyok! Én is még a döntés előtt vagyok, de Mi 10T Pro egyre kevésbé szimpatikus, akcióban dobhatna le valamicskét magárót az Oneplus 8T, mondjuk lemehetne 200-ig.

(#157) grabber válasza Diák66 (#156) üzenetére


grabber
addikt

Én már napok óta használom. Nekem nagyon minőséginek hat. Előtte Samsung volt,de ez jobban tetszik. Sajna kicsit tepsi,ez éppen az a határ amit el bírok még egy kézzel,mert ha nagyobb lenne már kiesne a kezemből. Ez is nagy,de még összehasonlítva a többi hasonló telefonnal ez az egyik legkisebb. Használat,minden baromi gyors rajta. Öröm használni,nem laggol,azonnal történik minden. 120Hz láthathó,főleg görgetésnél. Nekem bejön,emiatt azon is használom. Kijelző szép. Elég fényes tud lenni ez is. Nappal még nem tudtam használni,majd nyáron derül ki mennyire elég a csúcs fényerő. De annyit tud mint az előző Samsung és azzal sem volt gond. Ujjlenyomatolvasó pontos és gyors.1-2 tizedmásodperc amire felold,teljesen jó. Nincs olyan érzésem,hogy lassú lenne. Fura,hogy nincs alsó gomb. Üzenetírás közben sokszor space helyett a home virtuális gombot nyomom meg,emiatt kilép üzenetírásból. Ez zavaró számomra. Gépelni jó rajta,jóval kevesebbet ütök félre rajta.Oxygen OS szimpatikusabb a Samsungnál,lehet azt már meguntam azért. De egyszerű,gyors,sokminden állítható. Duplakoppot is tudja,mind felébresztésnél,mind lezárásnál. Ez hasznos nagyon. Baromi jól bánik az erőforással,mert nekem 2 nap használat kb 6-7 óra kijelző idő is belefér 2 óra beszélgetéssel együtt. Elég 2 naponta töltenem és ez nagyon jó. Alig merül. Éjszaka leveszem a töltőről és reggel még 100%-on van. Van hogy este 70%-ot mutat. Pedig sokat netezek rajta,munkábajárás alatt. A gyors töltés menő és néha hasznos tud lenni. Kis túlzással másodpercenként megy bele egy százalék. De nem használom,csak ha nagyon muszáj,mert szerintem jobban árt az akkunak. Amikor lehet inkább 2A-el töltöm. Ja és az is intelligens,mert feltölti 80%-ra éjjel,reggel megtippeli mikor kelek és a maradék 20%-ot akkor tölti bele. Így reggel 100%-al veszem le és jobban kíméli az akkut is mintha 100%-on kellene tartani egész éjjel. Fotózás kicsit többet vártam tőle. Nem lő rossz fotókat,de még a színek nem az igazi. Még nem tudtam olyan képet lőni,ami megfelelt volna. Mindig volt valami zaj,sötét,vagy szín ami nem tetszett. Ezen a GCAM is tud majd javítani,ha portolnak rá(elméletileg van,csak a fő kamerával működik még)meg a gyári szoftver frissítés is. Ami meg elég sűrűn jön,jó a támogatás hozzá. Meg a tartozékok is megfelelőek. Gyárilag rajta van a védőüveg kijelzőn(vagy fólia) meg tokot is adnak hozzá. Más gyártó miért nem csinálja ezt? Átlátszó tok,bérletem alatta van és megoldódott az a probléma is hogy buszon állandóan elő kell keresnem. Viszont ettől megint vastagabb lett a telefon. De így jobb fogni,mert nem csúszik és védi is a telefont,ez marad. Rendeltem hozzá vékony tokot,remélem az jobban beválik. A hangzás nagyon bevált. Kihangosítva a zenét extrém jól szól. Már BT külső hangszórókkal vetekszik. Hangerőből nem is kell több és nem is torzít. Ráadásul sztereoban is szól. Beszélgetés hangminősége tökéletes. Nagyon tisztán hallottam mindenkit. Átlagos csevegő appok,levelező,böngésző,FB mellett átlagosan 65%-ot használt a memóriából. Sajnos csak USB-C-USB-C kábelt adtak,amivel nem tudom laptopra kötni. SD kártyaolvasó jó lett volna,de cserébe meg fluid a rendszer.
Egyetlen alternatívát láttam mellette S20FE 5G-t. De az nem volt kapható. Nem bánom,hogy nem azt vettem,nekem 1+ egész minőségibbnek tűnik. Készülékház masszívabb,jobb hangzás,nagyobb akku,GG5,gyorsabb töltés,tok,kijelzővédő.
Amit hiányolok. Zoom kamera,Jack átalakító vagy jack csatlakozó,USB-A USB C kábel,ha kisebb lenne minimálissal a telefon tökéletes lenne.De 240K körüli árazással és nem 300k+ al szerintem nagyon jó vétel.

(#158) kbadam83


kbadam83
senior tag

Új tulajdonos lettem ma :) Rá lehet venni, hogy a facebook messenger üzeneteit mutassa lezárt képernyőn mikor üzenet jön kapcsoljon be a kijelző? Valamint sajnos a facebook messenger értesítései mindenképpen rezegnek, és úgy látom, hogy a rendszer értesítéseknél sem lehet kikapcsolni a rezgést csak a hívások értesítésinél :( Ezekre valami megoldás? Lehet én vagyok bamba ennyire
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#159) grabber válasza kbadam83 (#158) üzenetére


grabber
addikt

Beállítások/Adatvédelem/Értesítések lezárási képernyőn :)

(#160) kbadam83 válasza grabber (#159) üzenetére


kbadam83
senior tag

Sajnos így sem mutatja :(

(#161) grabber válasza kbadam83 (#160) üzenetére


grabber
addikt

Beállítások/Alkalmazások és értesítések/Értesítések/Bizalmas értesítések.

(#162) kbadam83 válasza grabber (#161) üzenetére


kbadam83
senior tag

És azt ki lehet kapcsolni H ne rezegjen értesítéseknél?

(#163) vacs válasza kbadam83 (#162) üzenetére


vacs
veterán

Beállítások, rendszer, kisegítő lehetőségek, a rezgés és rezgő visszajelzés erőssége!

(^)(>.<)(^)

(#164) kbadam83 válasza vacs (#163) üzenetére


kbadam83
senior tag

Köszönöm szépen sikerült :R :R

(#165) krics


krics
tag

Sziasztok. Az 5g egyszerre elérhető mindkét simen? Vagy mint az új iPhone-okon, itt is választani kell az 5g és a dual sim mód között?

(#166) Diák66 válasza krics (#165) üzenetére


Diák66
őstag

Egy cikkben olvastam, hogy ezen aktív maradhat. De akinek van, kérem erősítse meg.

(#167) AlphaLionX


AlphaLionX
csendes tag

Hali,

Nekem egy olyan kérdésem lenne a leendő 8T tulajokhoz, hogy az "Aquamarine Green" változat az a valóságban milyen színű? Inkább kékes vagy zöldes, mennyire szaturált? Akárhány képet és videót nézek róla, mindenhol teljesen másnak látszik. Van ahol sárgás, vagy zöldes, sötétkék, stb. Ezt jó lenne tudnom, hogy tényleg olyan szép-e a türkiz átmenet, mint néhány képen látszik. Ha hajlandó ilyen illető válaszolni, azt megköszönném. Esetleg ha egy képet is tudna dobni mellé, az még jobb lenne (internetes kép vagy videó is tökéletes, ami a legjobban hasonlít a tényleges színéhez). Köszönöm!

(#168) gstm válasza krics (#165) üzenetére


gstm
tag

hello, igen, ezen mukodik az 5G ugy, hogy masik kartya is aktiv (csatoltam kepet).
Nekem viszont vodafone simmel trukkozni kellett, hogy mukodjon az 5G, alapbol nem mukodott. Nem tudom T-nel mi a helyzet.

(#169) Diák66 válasza gstm (#168) üzenetére


Diák66
őstag

Mivel kellett trükközni? Valami hálózati profil nem tetszett neki? Vagy mi volt az oka?

(#170) krics válasza gstm (#168) üzenetére


krics
tag

Szuper, köszönöm szépen a választ. Akkor nem hagyom veszni az Alis kuponkódom :-)

(#171) gstm válasza Diák66 (#169) üzenetére


gstm
tag

Valamiert a halozati xml-ekbol hianyzik az itthoni halozatoknal az 5g tamogatasa (ez egyebkent mar oneplus 8 meg 8 pro-nal is igy volt). Ezeket az xml-eket kell kicserelni modositottra, valamint szerviz menuben aktivalni az 5g-t (ezt minden ujrainditasnal meg kell lepni). Egy leiras: [link]
Ezt az elobb is irtam, nem tudom ez csak vodafone sajatossag, vagy telekomnal is igy van, lehet valaki mas meg tudja erositeni.
En ezert vittem vissza az alzaba az elso telefonom, csak aztan volt aliexpressen egy olyan ajanlat, amit nem lehetett kihagyni :)

(#172) Diák66 válasza gstm (#171) üzenetére


Diák66
őstag

Erről már hallottam VoLTE esetében is. Szerintem ez az operátori támogatás hiányának tudható be. A hálózati konfignak helyesnek kell lennie gondolom.

(#173) gstm válasza Diák66 (#172) üzenetére


gstm
tag

Szerintem annyiban mas mint a volte, hogy itt nincs arrol szo, hogy az operator nem tamogatna az adott savokat, hanem egyszeruen a leiro xml-ben nincs engedelyezve a telefonon, de ezeket atirod es mukodik is azonnal.
A halozati konfig az eredeti formaban helyes, csak nincsenek engedelyezve az 5g savok.

(#174) Diák66 válasza gstm (#173) üzenetére


Diák66
őstag

Hazai forrásból vetted, vagy egyéb külföldi oldalról?

(#175) sifu91


sifu91
aktív tag

Sziasztok!
Rezgő erősségéről érdeklődnék.
7T számomra nagyon gyenge volt, egy s10 vagy egy iphone-hoz képest.
Köszi a választ! :R

Ad astra per aspera.

(#176) krics válasza gstm (#171) üzenetére


krics
tag

"Valamiert a halozati xml-ekbol hianyzik az itthoni halozatoknal az 5g tamogatasa (ez egyebkent mar oneplus 8 meg 8 pro-nal is igy volt). Ezeket az xml-eket kell kicserelni modositottra, valamint szerviz menuben aktivalni az 5g-t (ezt minden ujrainditasnal meg kell lepni)."
Esetleg végleges fix-ről nem hallani valamit, mondjuk egy OTA frissítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#177) gstm válasza sifu91 (#175) üzenetére


gstm
tag

hello,
nekem iphone xs utan gyenge.

(#178) gstm válasza Diák66 (#174) üzenetére


gstm
tag

Az elso telefont alzanal vettem, masodikat aliexpressen "oneplus official store"-bol. Mindket telefon KB2003 (global) model es global rommal, tehat elvileg ugyanaz, mint amit a hivatalos oldalon is meg tudsz venni.

(#179) gstm válasza krics (#176) üzenetére


gstm
tag

Beszelnek OTA frissitesrol, de ez meg a 8 pro-hoz se jott meg. De megegyszer mondom, kellene egy telekomos velemeny, mert lehet csak vodafone-al nem jok az xml-ek.

(#180) sifu91 válasza gstm (#177) üzenetére


sifu91
aktív tag

Köszi, ettől tartottam :F

Ad astra per aspera.

(#181) Diák66 válasza gstm (#179) üzenetére


Diák66
őstag

Azért furcsa ez nekem, mert a mobilarena cikkben pont leírják, hogy minden renben a telefonnal 5G terén. [link]

(#182) gstm válasza Diák66 (#181) üzenetére


gstm
tag

Igen es latszik is, hogy telekom/digi halozaton hasznaljak.

(#183) Fail3D! válasza gstm (#178) üzenetére


Fail3D!
addikt

Udv! Innen rendeltem tegnap telot. Ez is hivatalos oneplus forras ugye? Illetve a 8T eseteben globalrom van de kinai ir :( Viszont a leirasban azt irja ami eu raktarbol rendelt az eu 2 ev garis. Ez akkor gyari 2 ev garis lesz a oneplushoz vagy csak az aliexpressen keresztul tudom intenzi ha gond lenne?

(#184) gstm válasza Fail3D! (#183) üzenetére


gstm
tag

hello, azert irtam idezojelben, hogy official store, mert mint tudjuk a kinaiak ezeket flexibilisebben kezelik :D szoval nem tudom mennyire hivatalos forras... enis csak sajat tapasztalatbol tudok nyilatkozni, azt nem tudom valosan megvan-e a ket ev gari, viszont az oneplus oldalan be tudtam regisztralni a telefon IMEI szamat, es felismerte, tehat innen kezdve tudom intezni a garit direktben. Itt van, hogy miben ter el a kinai (KB2000) meg global model:

(#185) Fail3D! válasza gstm (#184) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ohh de jo.. Szoval lehet rz nem is hivatalos oneplus bolt az alin?:D. Latam miben ter el, de kb semmit nem ertek ebbol a felsorolasbol. Snapdragon eseten ugytudtam ugyan az halozatok teren. Bar az 5 g nem igazan izgat gondolom azert mukodkepes lesz itthon is.

(#186) amstorm


amstorm
aktív tag

elméletileg a Banggood-on és a Gearbest-en vásárolt telefonok hivatalos garancia alá tartoznak már szóval szerintem az Aliexpress-es garit is lehet rajtuk keresztül intézni. (úgy értelmeztem a garancia idő az alapján változik hogy EU raktáras vagy kinai/hk raktárról veszed)

Efficiency is clever laziness.

(#187) kbadam83


kbadam83
senior tag

Az miért lehet , hogyha a buborék értesítést bekapcsolom akkor a Messenger beszélgetések között nem tudok váltani, hiába van több beszélgetés megnyitva mindig ugyan arra ugrik vissza sajnos akivel elkezdtem hamarabb beszélgetni

(#188) grabber válasza kbadam83 (#187) üzenetére


grabber
addikt

Messenger bubi mindig felső harmadra kerül vissza,ahol alig érem el. Nálam is van ez,szerintem messenger gond. Legtöbb gond amiatt van :(((

(#189) h.robert válasza amstorm (#186) üzenetére


h.robert
csendes tag

A Banggood-on elméletileg kínai modelleket árulnak global rommal. Ezeknek van valami hátránya az EU modellekkel szemben?

(#190) CTraktor válasza h.robert (#189) üzenetére


CTraktor
csendes tag

A támogatott LTE & 5G frekvenciákban van eltérés.

(#191) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
akkor most bírja a vizet a 8t vagy nem ?

(#192) Linkin1994 válasza fcbarca (#191) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Igen bírja csak a költség csökkentés miatt nem kapta meg a tanusítványt

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#193) grabber válasza fcbarca (#191) üzenetére


grabber
addikt

Tesztelték a Youtube-on és bírta. [link]

Más: Rendeltem magamnak USB-C jack átalakítót. Akkor már az is legyen 1+. Hát elég vékony a kábele. Olyan vékony mint a fülhallgatóé. Én inkább mást vennék,ami masszívabb,mert ez elég karcsúnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#194) PáSza


PáSza
csendes tag

Sziasztok Tulajok!

Az e-mail értesítések rendben jönnek? OnePlus 6-on sok gondom van vele, ezért gondolkodom a váltáson.

(#195) CTraktor válasza grabber (#193) üzenetére


CTraktor
csendes tag

Én UGreen-t rendeltem. A kábel része szövet bevonatos, tartósabbnak néz ki a képek alapján.

(#196) helixP válasza grabber (#193) üzenetére


helixP
nagyúr

És utána vajon 2 nappal is ment a készülék? :DDD

(#197) grabber válasza helixP (#196) üzenetére


grabber
addikt

Nem mertem leírni,de szerintem nem :D Valahol láttam egy tesztet,lehet másik Oneplus volt,de ott enyhe vízcseppek bejutottak kínzás után. Jobban bírja az átlagnál de szerintem IP védett telefon szintjét nem éri el. Mivel nincs IP védettség,ezért gyártás során ha kimarad egy gumitömítés vagy nem jól kerül a helyére akkor nincs semmi következménye. Nem csak hogy nem vették meg a licence-t,hanem több hibát engedhet meg a gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#198) helixP válasza grabber (#197) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, mindig olyan jó szívvel mutogatják, hogy kibírta a zuhanyt. De hát ki az, aki zuhanyoztatja a telefonját...?
Én még az S9-esemet sem vittem víz alá, hiába volt IP67.

(#199) Linkin1994 válasza helixP (#198) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Főleg úgy hogy egy gyártónál sem él a garancia ha vízkárról van szó.Ez csak arra jó ha eső éri vagy véletlenül leöndtöd akkor túléli

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#200) grabber válasza helixP (#198) üzenetére


grabber
addikt

S7e nekem még a fürdőzést is kibírta. Első hétben haver levitte víz alá videózni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.