Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) errorcode06


errorcode06
őstag

Nekem is jöhetne, illetve ezt a camot csak nem hivatalos forrásból lehet beszerezni?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#2002) JayZ válasza Moleman (#2000) üzenetére


JayZ
tag

[link] srác a december 15 verziót használta de biztos jobbak a frissebbek :)

(#2003) ghiottone válasza errorcode06 (#2001) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, ezt playről nem tudod feltelepíteni, mert alapvetően a Pixel telefonok saját gyári alkalmazása. Több fejlesztő megoldotta, hogy az .apk-t portolják más készülékekre is. Egyes készülékek esetén pedig vannak lelkes használók, akik elkészítenek specifikus .xml fájlokat, amivel az adott gcam-ot a lehető legjobban a készülék hardveres tulajdonságaihoz igazítsák.

Korábban a telegrammon volt egy gcamfinder bot, de átköltöztek a techinbermudas fórumra, most épp itt található meg az OnePlus telefonok esetén ajánlott gcamok és xml fájlok: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2004) errorcode06 válasza ghiottone (#2003) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm! Ezeknél mennyi az esély hogy elkapok valami droidos "vírust"?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#2005) bencze válasza errorcode06 (#2004) üzenetére


bencze
senior tag

Fifty / fifty. Pontosan senki nem tudja, vagy kapsz valamit vagy nem.
Szerintem az ember leginkább vegyen olyan készüléket ami megfelel az igényének és telepítsen olyasmit ami a hivatalos app storeban van, és még arra sincsenek garanciák, átcsúszik ez-az. Amúgy meg mint egy pc, random weboldalról letöltesz és futtatsz valamit, vagy fertőzött, vagy nem. Nem mondom, hogy nem lehet, de mindig extra kockázat. Még a google playen, iphone appstore-on is néha gyomlálnak mert kiderül valamiről, hogy nincs rendben. Még olyan is van, hogy gyakorlatilag malware és ennek ellenére nem tiltja ki a gyártó, szóval a biztonságnak csak fokozatai léteznek és egyik sem 100%. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#2006) ghiottone válasza errorcode06 (#2004) üzenetére


ghiottone
nagyúr

3-4 éve használok gcam portokat. Eddig nem találkoztam ilyen kockázattal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2007) JayZ válasza Menyus115 (#1992) üzenetére


JayZ
tag

Szia! Megjött a motyó.
Oneplus 5T-t váltok, a kijelző meg a hangszóró különbsége brutál. :D a vibramotor is sokkal fancy-bb már benne. Talán még a térerő is jobb. :) Hétvégén kirotoolom, stb.

Minden rendben volt. Amit amazon az utolsó képenyőn kidob fizetés előtt, ott megáll a sztori árban, no worries :) Ajánlom ezt az oldalt, összehasonlítani az amazonról rendelni szánt cuccokat: [link] (lehet van jobb, de semmitől több, tokot így találtam olcsóbban :D)

Ami furcsa lehet: egy ikeás 3 USB-s töltőt használunk itthon, na arról ilyen 6 órát írt ki teljes feltöltésig. Valamiért nem kamázza. Előtúrtam egy 10W-os töltőt, azt már megeszi. :) A régi telóhoz való 35 wattos töltővel is feltölt egy bő óra alatt a tippelő szerint. Szal ha valamire rádugod és nem tölt rendesen ne ijedj meg! Általános jelenség OP fórum szerint.

És mielőtt megvárnád a 9T-t, nem lesz. CSAK Indiában és Kínában lesz egy 9RT nevű modell. A 10-es széria biztos szuper lesz. :K

(#2008) K82 válasza Moleman (#2000) üzenetére


K82
őstag

Nálam a greatness-féle mod van fent, az egyszerű kameraváltás miatt. Lehet egy Urnyx-féle jobb lenne, de jelen pillanatban a kényelmet/egyszerűséget jobban díjazom.

Pixel / OnePlus Pad

(#2009) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Tudja kezelni az esimet a 8T? Köszi

(#2010) ghiottone válasza joefasalasso (#2009) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2011) JayZ


JayZ
tag

Felraktam xda-ról a blu_spark kernelt. Nagyon sok telefonra van/volt ez a típusú és már pár óra alatt érezhetően jobb a készenleti merülés + ujjlenyomat olvasás utáni animáció. Próbát megér ha rootolva vagytok :K

(#2012) Ablakos válasza JayZ (#2011) üzenetére


Ablakos
őstag

A rootolas nem okoz problémát banki alkalmazas használatában? A garancia gondolom rögtön ugrik a telefonon.

(#2013) Black_Raven válasza Ablakos (#2012) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha a Magisk Hide fut rajta, akkor nem. De majd megmondja aki rootolta már, mivel engem már nem érdekel min 2 éve..(előtte csak olyan volt) ;)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2014) JayZ válasza Ablakos (#2012) üzenetére


JayZ
tag

Ha vissza tudod állítani szervizre, akkor nem ugrik :) De lehet hogy itt ez sem probléma, Oneplus azzal hirdeti a telókat, hogy nyitható a bootloader.

Magiskhide megoldja a banki app problémát.

(#2015) K82 válasza Ablakos (#2012) üzenetére


K82
őstag

A OnePlus-nál nem ugrik a garancia bl nyitása esetén és ezzel szinte egyedülállóak a piacon. Az h a banki app fut-e, nem csak root kérdése. Ráadásul van egy még kényesebb alkalmazás: a McDonald's. Pixel 4XL-en már nyitott bl mellett sem volt hajlandó elindulni (Magisk Hide ide vagy oda), míg az Unicredit és a fintech szolgáltatók appjai (Revolut, Vivid, Curve stb.) zokszó nélkül mentek, max. egy figyelmeztetést dobtak fel h a rootolt készülék esetén nem olyan biztonságos. OP8T-nél Magisk Hide esetén egy alkalmazás sem problémázott eddig sem a nyitott bl, sem a root miatt. Google Pay, Unicredit, Revolut, McDonald's (:DDD) mind működik.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2016) errorcode06


errorcode06
őstag

Feltettem ezt a Wichaya cam/snapcam progit is (GCam_8.1.101_Wichaya_V1.4 / _Snapcam), de néhány másodpercnyi használat után kifagynak.

Valakinek van valami ötlete mit ronthatok el?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#2017) Ablakos


Ablakos
őstag

Érdemes hivatalos forrásból beszerezni, vagy kisebb (olcsóbb, de megbízhatónak tartott) gsm boltból is vehető?

(#2018) Moleman válasza Ablakos (#2017) üzenetére


Moleman
addikt

Az enyém a B-tel-től van, hibátlan, bontatlan volt, de KB2000, tehát kínai modell, kínai töltővel. Ettől függetlenül nem bántam meg, máshonnan jóval drágább lett volna.

(#2019) pendre54 válasza Ablakos (#2017) üzenetére


pendre54
addikt

Az európai Amazon oldalait is érdemes sűrűn figyelni, vannak pár napos akciók igen jó árban. Én a múlt hónapban a francia oldalról vettem, és szállítással, tokkal-vonóval volt 153 e Ft úgy, hogy a francia oldalon még egy fülhallgató is járt hozzá.
Rá kb. 10 nap múlva, meg a német oldalon volt pár napig akciós, ott még egy tízessel olcsóbban jött ki, bár valószínűleg ott nem járt hozzá a fülhallgató.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2020) bencze válasza Ablakos (#2017) üzenetére


bencze
senior tag

Gondolom azon is múlik mennyit spórolsz. Én 562,9 euróért vette a 12gb verziót Augusztusban Amazonról, nekem elég okénak tűnt az ár.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#2021) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Nagy dilemmaba vagyok, segitsetek :DDD
Lassan esedekes lesz a telovaltas, egy Samsung S8-at kell levaltani, sajnos repedt is meg az aksija mar nem az igazi, neha fagyogat is mar,.de amugy teljesen megvoltam vele elegedve.
Olvasgattam ar/ertek aranyban egy kb 150 kornyeket lottem be arban, nem baj ha hasznalt, csak jo allapotu legyen.
Ezekrol olvastam jokat:
Samsung S20 FE ( Snapdragon )
Oneplus Nord 2/Oneplus 8T
Pixel 4a

Legfobb hasznalat bongeszes/fotozas, neha navigacio, facebook es tarsai, jatek soha.
Ezekszerint az aks, a kijelzo es a kamera ami fontos lenne.
Illetve megbizhato legyen, epp ezert nem erdekel a xiaomi es tarsai a miui halalom....
Nem tudom ez a 60/90/120Hz mennyire humbuk, de neha mar bantja a szemem az S8 kijelzoje, ha sokaig olvasok/bongeszek.
Kb. 3-4 evre tervezek a kovetkezo mobillal is, tokban fogom hordani.
Esetleg ha van meg masik telefon amit ajanlotok azt is meghallgatom szivesen.
Elore is koszonom mindenki valaszat/segitseget! :R :R

Üdv.: kóóó!

(#2022) JayZ


JayZ
tag

Szerintem, ha kamera fő szempont, Samsung vonal a nyerő. Ha jobban bejön a oneplus felülete, mint a samsungos, esetleg meg lehet próbálni egy OP8t + gcam kombót.

[link] itt egy s20 fe vs OP8t kamera összehasonlítás különböző körülmények/funkciók használatával. ez alapján kb láthatod, mire van szükséged.

Ennyi pénzért 60hz-es kijelzős telefont már nem vennék. A Nord2 sem rossz, de a nord a Oneplus jóval alacsonyabb kategóriás termékvonala, a szoftveres támogatás a jövőben bizonytalan!

[ Szerkesztve ]

(#2023) Ablakos


Ablakos
őstag

Csúsznak feljebb az árak. Még zöld színben van 160e körül. (8GB/128GB) Kezd kiapadni a dugi raktár.

(#2024) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Ha esetleg használtam vennék egy ilyen készüléket, mire érdemes figyelnem?
Mi lehet buktató?

(#2025) JayZ válasza krizoli (#2024) üzenetére


JayZ
tag

Szia! Szerintem elsősorban az, hova szól a garid.
Legjobb a gyári (oneplus.com futáros), aztán amazon ha van kedved foglalkozni a postázgatással. Alza, nagyobb magyar boltok is szóba jöhetnek. Sor végén a GSM boltok. (Nekem BTelből már volt pár telóm, baj nem volt, igaz, gariztatni sem kellett. :D)

Ezen is gorilla glass 5 van, ami viszonylag jól bírja az eséseket, cserébe puha, könnyen karcolódik. Hátlap pláne hajlamos összetörni. Ár/érték arányban egyik legjobb teló egyébként ha olcsón elcsíped. :) [link]

(#2026) #40047616 válasza JayZ (#2025) üzenetére


#40047616
törölt tag

A gorilla glass edzett üveg tehát pont fordítva mint ahogy írtad. Nagyon nehezen karcolódik de cserébe könnyebben törik mivel rideg. Bár utóbbin mindig próbálnak javítani valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#2027) Black_Raven válasza #40047616 (#2026) üzenetére


Black_Raven
veterán

Sztem is így van. 4 hónapig használtam a gyári fóliával, úgy hogy rendszeresen pénz/kártya stb volt a zsebemben mellette, az eredménye az lett, hogy nagyon ronda karcos lett a fólia rövid idő után. Szóval fólia le, most 2 hónapja "csupasz" a kijelző, és ugyanolyan használat mellett karcmentes..vagyis, elég jó a GG5 karcállósága.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2028) #40047616 válasza Black_Raven (#2027) üzenetére


#40047616
törölt tag

Én is fólia nélkül használom és egy hajszálkarc sincs rajta.

(#2029) JayZ válasza #40047616 (#2028) üzenetére


JayZ
tag

Na nálam pont ellenkező a tapasztalat vele. Előző telefonon is GorillaGlass5 volt, ahogy levettem a fóliát, elkezdett karcolódni, de párszor le volt ejtve (egy közepesnek mondható alis tokban) és semmi baja nem volt. Igaz, ott fém ház volt, az talán szerencsésesebb, mint ezek az üvegszendvics telefonok. :D

(#2030) #40047616 válasza JayZ (#2029) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nagyban függ hogy hogyan ér földet a telefon. Ha a sarkára akkor tuti a törés. Egyéb esetben nagy valószínűséggel megússza. Nekem volt már hogy ültem a lépcsőn és kicsúszott a mobil a zsebemből pont mellém és félbe repedt a kijelző. Az enyémen egy hajszálkarc sincs. Igaz hogy semmi más mellé nem rakom a zsebemben.

(#2031) Moleman válasza Black_Raven (#2027) üzenetére


Moleman
addikt

Ez egy 4 éves gyári fólián a legnagyobb sérülésem, sajnos aránylag hamar megtörtént, de azóta nem szaporodtak. :)

Csak szilikontokos kocsikulcsot teszek mellé a zsebembe, azt is csak a hátlaphoz.

A 8T gyári fóliája még makulátlan, remélem sokáig az is marad.

(#2032) Madoc


Madoc
veterán

OnePlus Warp Charge 65W mains charger adapter | Extreme Digital
6300 ft

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2033) kantortomi


kantortomi
csendes tag

Tesóm telóján előjött egy elég fura képernyő bug: [imgur link]
Csak a főképernyőn jelent meg, és youtube videóknál. (meg a youtube videók előnézeteinél)
Egy újraindítás úgy tűnik, hogy megoldotta, de nem kéne hogy ilyen megtörténjen egy ilyen telóval.
Bármi ötlet, hogy ez miért lehetett?

(#2034) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok,

alig pár napig voltam OnePlus 8 tulaj (visszaküldtem) és most egy OnePlus 8T-vel csatlakozom hozzátok. Bár kérdés meddig, mert van némi gondom.

Az OP8-at két dolog miatt küldtem vissza:
- Hajlított kijelző (iszonyú idegesítő volt, OP5-ről jöttem át, ez egy buta divat volt)
- A kijelző szemből nézve enyhén zöldes, de DCI-P3 színmódban már feltűnőbben az, enyhén megdöntve viszont patika a színhőmérséklet (de azért ez is bosszantó)

Na ebből az egyik megszűnt (értelemszerű melyik), míg a másik nem. Oké, ezek szerint el kell fogadni, hogy ez ilyen.

De van egy sokkal súlyosabb gombom, ami -90% használhatóságot jelent nekem fotóban:

A RAW (DNG) fotóknál a színhőmérséklet teljesen el van szarva. A telefon kigyurmázza magának a megfelelő Jpeg kimenetet, de a RAW teljesen hasznavehetetlen, mert -150 tint és 16.000 Kelvin színmőrséklet mellett ment egy el nappali fotót. Rákerestem a hibára, csak megoldást nem találtam és az OP8T, OP9, Nord, Nord 2 biztosan érintett, így gondolom a OnePlus valamit nagyon elkefélve művel. KIvagyok ettől idegileg, mert én telefonon gyakran fotózok RAW-ban, de így nem lehet, mert egy rikító rózsaszín fost ment a telefon és utólag sem korrigálható.

(#2035) K82 válasza Stauffenberg (#2034) üzenetére


K82
őstag

Lehet h kifogtál egy hibás darabot. Nálam sem a RAW képekkel, sem a kijelző színével nincs probléma.

Pixel / OnePlus Pad

(#2036) sch_a válasza kantortomi (#2033) üzenetére


sch_a
addikt

Azt is megosztod, hogy mit kell nézni? Vagy csak nekem nem tűnik fel? :DDD

(#2037) K82 válasza sch_a (#2036) üzenetére


K82
őstag

Függőleges csík választja ketté a kijelzőt, a videón elsőre nekem sem tűnt fel, a képen viszont egyértelműen látni.

Pixel / OnePlus Pad

(#2038) Stauffenberg válasza K82 (#2035) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A kijelző pont úgy viselkedik, mint az OP8-on is tette (egy fokkal talán jobb). Ha nem DCI-P3 módban használod (~D65 fehérpontra kézzel behúzva) nem kifejezetten feltűnő. Csinálhatok róla videót egy OP5 mellé rakva.

Btw találtam már threadet, ahol ez a RAW probléma pont OP8-on is kijött, nekem meg ott nem volt. Közben feltettem egy Gcam portot és az normálisan menti a RAW-t, megfelelően beágyazott fehéregyensúly metaadatokkal. Ez valami bug lesz az OxygenOS-ben (sokféle telefonra találtam már ilyen panaszt) csak nem tudom mi hozza elő.

(#2039) Buga-Jakab


Buga-Jakab
csendes tag

Nemrég váltottam Huawei Mate 10-ről Oneplus 8T-re egész jól belaktam csak egyetlen dolog van amit nem tudok beállítani, a Huawei-nél a föképernyő ciklikus forgatása de ilyet nem tudok a OnePlus-on beállítani. Van ilyen beállítás a OnePlus-on?

(#2040) CTraktor válasza Buga-Jakab (#2039) üzenetére


CTraktor
csendes tag

Nincs ilyen beállítási lehetőség a OP luncher-ben.

(#2041) Stauffenberg válasza Buga-Jakab (#2039) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Régen használtam a Nova Launchert LG-n és Samsungon (mert ott nem lehetett egyedi ikoncsomagot máshogyan hozzáadni akkoriban), ott volt ilyen beállítás emlékeim szerint. A gyári OxygenOS launcherben biztosan nincs (viszont egyedi ikonokat tud kezelni, szóval nincs miért leváltanom).

(#2042) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy Messenger és a Facebook háttérben nagyon szívja az akksit? 2-4 órát képes a háttérben futni. Páromnak Poco F3-ja van és nála 7-8 óra a SoT nálam ez 4.5 óra kb. Nála nem is fut ennyit a háttérben a 2db alkalmazás

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#2043) Moleman válasza zoli121 (#2042) üzenetére


Moleman
addikt

Nálam is fut a háttérben, 2 nap alatt 5 órát, de az akksit nem szívja feltűnően, még mindig maradt 40%, 3.5 óra SoT után. :)

(#2044) K82 válasza zoli121 (#2042) üzenetére


K82
őstag

1.: A Facebook appjai kezdetektől fogva a legnagyobb energiazabálók és ezen a mai napig nem sikerült javítaniuk.
2.: A MIUI-nak rettentően agresszív az alkalmazáskezelése, pont ezért látsz párodnál csak kettő háttérben futó alkalmazást.

"Normális" androidnál valamit feltelepítesz, max. rákérdez az engedélyekre h tényleg akarod-e és elfelejted. MIUI-nál minden egyes engedélyt külön kell megadni, még olyat is amivel más telefonnál nem kell foglalkozni: ilyen pl. az autostart vagy a háttérben futás. Másrészt ha valamit kilősz alkalmazásváltóban, akkor a MIUI kipucolja a háttérfolyamatokat is (kivéve persze ha ezt is beállítod, "lelakatolod"). Legjobb példa erre a saját Mi Band-je: OP-n, Pixelen vagy bármilyen stock(hoz közeli) androidot futtató telón felrakod a programot és használod, ha megnyitod és nem kell kilövöd az appot az alkalmazásváltóban, ettől függetlenül fog érkezni a karkötőre a hívásértesítés, pulzusmérés stb. Xiaomi-n minden megy a levesbe, amíg nem indítod el újra a karkötő appját nincs értesítés.
Valamit valamiért...

Pixel / OnePlus Pad

(#2045) zoli121 válasza K82 (#2044) üzenetére


zoli121
aktív tag

Xiaomi-ról jöttem át :) Csak azért kérdeztem mert nagyon furcsa volt, hogy nála jobb az akku idő.

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#2046) #40047616 válasza zoli121 (#2042) üzenetére


#40047616
törölt tag

Azért mert a Facebook és a messenger egy nagyon rosszul optimalizált és megírt app és akkor még finoman fogalmaztam. Magyarul egy nagy rakás kutyakaki...

(#2047) Black_Raven válasza zoli121 (#2045) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Próbából rakd át Optimalizálásra, én használtam úgy is, és működött rendesen mindkét app. Max ha vmi gond van, visszarakod Inteligensre.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2048) trance89 válasza #40047616 (#2046) üzenetére


trance89
őstag

Pont ezért használok a mai napig Messenger Lite-ot, a többi FB appot messziről kerülöm mint ahogy többnyire a FB-ot is... Ha nem mindenki ezen a retek "közösségi hálón" bagzana akkor még messengerem se lenne, jópár 100x értelmesebb üzenetküldő alkalmazás van a piacon ami nem köthető egyik nagytestvérhez sem

[ Szerkesztve ]

(#2049) Moleman válasza trance89 (#2048) üzenetére


Moleman
addikt

Én is szívesen használnék Lite-ot, de abban nincs sötét mód. :(

(#2050) #40047616 válasza trance89 (#2048) üzenetére


#40047616
törölt tag

Én már töröltem magam jó ideje onnan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.