Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) merlin201 válasza Thoty (#1597) üzenetére


merlin201
tag

A CPU stress tesztet még meg is érteném mert ott folyamatos 100%-ra kényszeríti a CPU akkor is ha eléri a throttling-ot. És nem csökken a hőfok. De navi alatt nem szabadna folyamatosan magas CPU-n dolgoznia.
Egy hibát anno jelentettem a OnePlus felé.
Ez egy kernel hiba volt a buborék értesítés miatt nem engedte a CPU frekvenciát alap értékekre visszaállni.
[link]
Lehet itt is valami másik program is közre játszik. Ezeket ki kell tesztelni/loggolni.

(#1602) _pda_ válasza MadKet (#1599) üzenetére


_pda_
tag

Igen, mint írták feletted.
Ebből vettem észre.

(#1603) Thoty válasza merlin201 (#1601) üzenetére


Thoty
senior tag

Nem, mert throttling-olt (80%-ra) és utána 5 perccel bedobta, hogy melege van.
De pl. Wifi hotspot bekapcsolása is 100%-ra terhelné folymatosan a CPU-t? :F Az azért fura lenne.
A CPU Stress testet csak azért futtattam, mert így egy erősebb játék során is előjönne ugyanez, az meg azért nem igazán büfé, hogy pl. PUBG-vel max 20-30 percet lehet játszani, mert túlmelegszik a telefon. Erre egyébként fórumokban panaszkodnak is, hogy játék alatt jött elő a warning majd a kill process.

[ Szerkesztve ]

(#1604) Lacusch69 válasza MadKet (#1585) üzenetére


Lacusch69
tag

Normál használatban (navit ritkán használok) semmilyen rendkívüli melegedést nem tapasztaltam.
Persze az már felmerült bennem, hogy hosszabb távú navis vezetés esetére csinálok valami fehér vagy fényes árnyékolót a telefontartóra.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#1605) Madoc


Madoc
veterán

A vicc az hogy ez a navi esetén forrósodik a telefon, az már a oneplus 1-nél és a oneplus 3-nál is jelen volt.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1606) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Amúgy a melegedéshez csak annyit, hogy - a teljesség igénye nélkül - nekem a 2. generációs Moto X(sd801), Moto X Play(sd615), Moto G4 Plus(sd617), Moto X4(sd630), Pixel 1(sd821), OP 6T(sd845) mind melegedett már 4g adaton netezés közben 25 fok külső hőmérséklet felett. Ami kifejezetten forrósodott az a Moto X2, a Pixel 1 és az OP 6T volt. OP 7T nem csinálta ezt a figyelmeztetéses lekapcsolást, mint a 8T, de amúgy egyáltalán nem vagyok meglepve. Hétvégén elhoztam egy céges Redmi 9T-t, hogy megnézzem mit adnak ezért az árért cserébe. Napozás közben nyomkodva wifi böngészés és egy kis bt zenehallgatás közben az is szépen melegedett a 662-es Snapdragonnal.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1607) saca23


saca23
aktív tag

Nàlam napozàs közben közepes erősségű jàtèknâl jött elő ez a melgedès , fènyerőt levette, èn vissza raktam akkor is :DD , a jàtèkot nem lőtte ki, de a hàttèrben futó alkalmazásokat szinte mindet. Nèztem 47-48 fokon ment vègig feljebb nem ., Szóval erőszakoskodni kell vele :D , mondjuk ha kilőnè a kedvenc jàtèkom közben tuti földhöz vàgnàm .

[ Szerkesztve ]

(#1608) Thoty válasza ghiottone (#1606) üzenetére


Thoty
senior tag

És ezek közül mennyi volt, ami kilőtt szolgáltatásokat vagy appokat a melegedés miatt?
Nem az a bajom, hogy melegszik, mert nyilván mindegyik melegszik, el kell vezetnie valahol a hőt, stb. A gond az, hogy funkciókban, használhatóságban korlátoz, ami nem megengedhető szerintem egy ilyen árú készüléknél.

(#1609) saca23 válasza Thoty (#1608) üzenetére


saca23
aktív tag

Nâlam amiket zàroltam nem lőtte ki , meg amit hasznâltam.

(#1610) ghiottone válasza Thoty (#1608) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez jó kérdés. Nem tudok rá válaszolni. Nem sok appot használok. A túlmelegedéses figyelmeztetést se láttam eddig soha, de akkor múlt héten csak a waze ment nálam a kocsiban. Igazából mást meg se tudtam volna nézni vezetés közben, hogy épp mit nyír ki a háttérben.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1611) _pda_


_pda_
tag

Itt feküdt az ülésen, direkt leszedtem róla a gyári szilikon tokot és hátlappal felfelé volt, h tudjon hülni.
AIDA64-el néztem elötte a hőmérsékleteket.
SOC 73°C
WIFI 55°C
meg az egész készülék is 50°C felett.

(#1612) Thoty válasza ghiottone (#1610) üzenetére


Thoty
senior tag

Szerintem félreértettél, arra irányult a kérdés, hogy az általad felsorolt telefonok közül mennyi volt, ami a melegedésre hivatkozva panaszkodott, és ki is lőtt szolgáltatásokat, appokat?

(#1613) Thoty válasza Lacusch69 (#1604) üzenetére


Thoty
senior tag

"Persze az már felmerült bennem, hogy hosszabb távú navis vezetés esetére csinálok valami fehér vagy fényes árnyékolót a telefontartóra."
Próbáltam már korábban, nem segít rajta semmit.

(#1614) zizidor


zizidor
senior tag

Olyat láttam már, lehet hogy pont itt a mobilarénán, hogy légterelőt csinált valaki és a klímával hűtötte a mobilt.

Nekem egy Sony mobilom volt rettentő forrófejű, sokszor az is elég volt neki ha csak rásütött a nap. Fotózás közben meg max 5 percet bírt. Mivel vízálló volt, túlmelegedéskor elég volt kicsit lelocsolni, nyertem vele újabb 5 percet.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1615) ghiottone válasza Thoty (#1612) üzenetére


ghiottone
nagyúr

arra válaszoltam - "A túlmelegedéses figyelmeztetést se láttam eddig soha..."

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1616) Thoty válasza ghiottone (#1615) üzenetére


Thoty
senior tag

Ok, így már értem :)
Én meg közben visszaírtam a supportnak, hogy nem oldotta meg a wipe, és hogy Wifi hotspot használatakor is túlmelegszik :) kíváncsi leszek.

(#1617) Madoc válasza Madoc (#1575) üzenetére


Madoc
veterán

Válaszolok magamnak mert úgy látszik senki nem használ telenor volte-t: nemhogy a volte nem megy de még az apn beállitásokat se lehet se lekérni se megváltoztatni,se ujat hozzáadni.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1618) Madoc


Madoc
veterán

Ha valaki esetleg normálisan le tudná írni ezt:
"OnePlus 8/8T széria Android 11:
Ahhoz, hogy a PDC működjön először egy rövid parancssoros művelet szükséges!
Először kapcsoljuk be a telefonon az USB hibakeresés módot, majd dugjuk az USB-re!
(PC-re szükséges az ADB telepítése!!)
Parancssorban a következő parancsokat vigyük be:
1.adb reboot ftm
Ha először kap a telefon ADB parancsot a PC-ről, akkor felugrik egy ablak, hogy engedélyezzük e. Igen, és megjegyzés!
Ez után a telefon újraindul és egy érdekes kínai képernyő fogad!
2.adb shell
3.setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,qdss, qdss_mdm,serial_cdev, dpl,rmnet, adb 4.register the new profile in QPST PDC
Ez után már menni fog a PDC! Azaz a fentebb leírtak szerint állítsuk be!
5.adb reboot"
megköszönném.
adb-t használtam régen,romoltam is sokat de már elszoktam a szarakodástól.
így ömlesztve nekem érthetetlen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1619) Forgo74 válasza Madoc (#1618) üzenetére


Forgo74
tag

1. Telepítsd az OnePlus logkit alkalmazást.
2. Tárcsázóba: *#800#
OnePlus Logkit->Function Switch->VoLTE és VoWiFi switch opciót kapcsold be majd indítsd újra a telefont.

Ennyi.

(#1620) luxi68 válasza MadKet (#1587) üzenetére


luxi68
csendes tag

Valaki kérdezte, de nincs kedvem visszaolvasni ezért ide válaszolok. :D
2021.06.23-án rendeltem Aliexpress hivatalos Oneplus shopból.
8T 8/128 ezüst 499 dodó, Spanyol raktár, 6-7 dodó szállítás. Kaptam kupont, meg nem tétel a szállítás. 2021.06.29-én kiszállította a GLS.
Nincs Áfa, béfa, köfa, vámügyintézői lehúzás, szopatás. 298 ft/ dodó árfolyamon váltott a bank. A bankkártyás fizetést kicsit szigorította az Ali, ami csak pozitívum. Be kellet szkennelnem és feltöltenem egy személyit vagy jogsit, és a bankkártyát amin kitakartam a számát, csak az utolsó 6 karaktert hagytam láthatónak. Ezt egyébként pontosan le is írják. Öröm boldogság.
Nem értem miért irkálnak itt egyesek jurós árakat, ami már nem olyan kellemes.
Az Ali dodóban számol.
Szívesen. :C :C :C

(#1621) MadKet válasza luxi68 (#1620) üzenetére


MadKet
tag

Nagyon jól tetted hogy ide válaszoltál :) , mert az alapján hogy először azt írta valaki hogy 430 euró, én is nagyon szépen benéztem, pedig már sokszor rendeltem Aliról, drágább cuccot is. Szóval mivel ez dollár, a 479 + szállitás így befér 150k alá és így az már nem is kérdéses :)

Gari szempontból itt ezt írja “1 Year store warranty+1 Year OnePlus Official warranty for listed Cellphones”, a hivatalos Oneplus.com-on meg 1 évet, a lényegi része akkor kb ugyanaz, 1 év hivatalos gari.

Már csak a melegedés ami miatt még mindig agyalok, de esélyes hogy nem fog érdekelni és berendelem :)

Köszi :R

#1616 Thoty

Na erre kíváncsi leszek mit reagálnak, majd írd meg pls.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Madoc válasza Forgo74 (#1619) üzenetére


Madoc
veterán

Köszi! Siker!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1623) #40047616 válasza MadKet (#1621) üzenetére


#40047616
törölt tag

A melegedés egyáltalában nem volt jellemző eddig. Ha visszaolvasol a fórumon még nem nagyon panaszkodtak ez miatt. Most az hogy ebben az embertelen közel 40fokos hőségben túlmelegszik az valahol érthető. Nem csak a 8t melegszik túl ebben a forróságban. Az is lehet hogy az utolsó frissítésben szúrtak el valamit mert játékok alatt is jobban melegszik mint szokott. Remélhetőleg javítják ha ez miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#1624) Thoty válasza MadKet (#1621) üzenetére


Thoty
senior tag

A support újabb válasza:
"In regards to your query, As you have mentioned that the issue is not yet resolved we would kindly request you to try hard resetting your device once. The steps to hard reset your device are mentioned below,"

(#1625) pamesz


pamesz
tag


Sziasztok! Nálam sincs semmi melegedés, hotspotként használtam hétvégén órákat, kocsiban, melegben. Viszont a kérdésem a következő. A billentyűzetet nem lehet teljesen a képernyő aljára tenni? Hogy a space gomb pont alul legyen? Köszi a válaszokat! :)

(#1626) Thoty válasza #40047616 (#1623) üzenetére


Thoty
senior tag

Nekem az eggyel korábbi szoftververzión is melegedett már, de talán azzal még nem lőtte ki az appot.
Egyébként a OnePlus fóruma tele van heating issue bejegyzésekkel, és sehol nem volt megfelelő válasz a problémára, csak az ilyen bullshitek vannak, hogy csökkentsd a fényerőt, kapcsold ki amit nem basználsz (BT, Wifi, GPS, 4G, stb.) ami szerintem 2021-ben kritikán aluli javaslat.
Értem én, hogy 40 fok van, meg süt a nap, de soha, egyik telefonom sem volt ilyen, hogy 5-10 perc használat után el akarjon menni hűsölni a sarokba...
Kb. 2 hete félig átköltöztem egy Poco X3 Pro-ra, ugyanott, ugyanolyan körülmények közt használom, mint a OP8T-t (vagy akár az összes korábbi telefonomat), és semmi baja, nem panaszkodik. Nyilván, mivel süti a nap, picit melegebb, de nem annyira, mint a OP8T.

(#1627) Thoty válasza pamesz (#1625) üzenetére


Thoty
senior tag

De, igen, így: Beállítások > Rendszer > Nyelvek és bevitel > Billentyűzetmagasság-beállítás > Elrejtés

[ Szerkesztve ]

(#1628) pamesz válasza Thoty (#1627) üzenetére


pamesz
tag

Örök hálám! Nagyon zavaró volt, mindig félre ütöttem. Kerestem, de nem találtam sajna sehol a beállítást. Most már teljesen tökéletes:) Köszönöm!

(#1629) Thoty válasza pamesz (#1628) üzenetére


Thoty
senior tag

Nincs mit, anno én is kerestem egy ideig, mire meglett :)

(#1630) #40047616 válasza Thoty (#1626) üzenetére


#40047616
törölt tag

Az oneplus fóruma mindíg tele van "heating issue" és "battery drain issue" sírásokkal úgyhogy nagyon nem kell komolyan venni de ebben az esetben lehet igazság tartalma.

(#1631) l86544 válasza Forgo74 (#1619) üzenetére


l86544
aktív tag

Feltelepítettem be is tudok lépni de nem találok olyat hogy Function Switch.
[kép]

[ Szerkesztve ]

https://mowned.com/lajos-szab

(#1632) CTraktor válasza l86544 (#1631) üzenetére


CTraktor
csendes tag

Újraindítottad telepítés után a telefont?

(#1633) zohen válasza l86544 (#1631) üzenetére


zohen
csendes tag

Ez alapján csináld meg.
link

De van a fórumban egy komplexebb leírás is,hogy lehet működésre bírni.
(ha jól emlékszem telenorhoz kell)

(#1634) Lacusch69


Lacusch69
tag

Sziasztok!
Próbáltátok már a Waze-t sötét módban használni?
Nekem ma világos módban 20perc múlva hűtésért sikoltozott, sötét módban egy óra után sem

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#1635) Thoty válasza Lacusch69 (#1634) üzenetére


Thoty
senior tag

Ezt még nem, majd kipróbálom, de nekem kb. 40%-os fényerőnél is panaszkodott.

(#1636) mukisrác válasza l86544 (#1631) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Ez nem az a logkit

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1637) l86544 válasza mukisrác (#1636) üzenetére


l86544
aktív tag

közben rájöttem, most már működik

https://mowned.com/lajos-szab

(#1638) krics


krics
tag

Hali, ha a oneplus hivatalos warranty-t veszem igénybe töltési hiba miatt, kijön a futár, mibe csomagoljam a telót? Eredeti dobozába? Töltőt kell mellékelni?

(#1639) MadKet válasza Thoty (#1624) üzenetére


MadKet
tag

Szóval tolják a reseteld még ameddig lehet vonalat. Kérdés hogy meddig lehet ezt csinálni. Ha esetleg bármi változik akkor arra még kíváncsi lennék.

#1623 Szoknyácska.
Persze nem is akarom ezt annyira túlmisztifikálni, más telefonok is melegszenek (de egyébként lehet a Snapi 865 is jobban melegszik) , inkább az a fura hogy miért mostanában kezelik ilyen agressziven szoftveres oldalról hogy mindent leszabályoz. Már írtam én is ezelőtt, hogy navi közben a mostani OP3 is melegszik elég durván, viszont ugye itt semmilyen leszabályozás nincs és a 4 év alatt eddig kb 1 esetre emlékszem hogy teljesen kikapcsolt, valszines az miatt hogy túlmelegedett.

(#1640) Thoty válasza MadKet (#1639) üzenetére


Thoty
senior tag

Épp most írtam vissza nekik, hogy a factory reset sem oldotta meg, kíváncsi leszek a válaszra. A következő már csak az lehet, hogy nulláról húzzam újra rajta a ROM-ot is :D

Továbbra is az a bajom, hogy ha most azt írják, küldjem be szervizbe, nem látom, hogy az bármi megoldást hozna. Túl sok fórumbejegyzés szól arról, hogy túlmelegszik és dobálja a warningot és a kill appot.
Szerintem jelen esetben az van, amit te is írsz, hogy túl aggresszív a hővédelem, és a figyelmeztetés is túl érzékeny, ráadásul nem kikapcsolható a leszabályozás.

[ Szerkesztve ]

(#1641) Black_Raven válasza Thoty (#1640) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Sztem ez a melegedés igazából kb 1 hónapja van, az időjárástól függetlenül, valószinű hogy a legutolsó frissités a ludas sztem. Én nem naviról beszélek, hanem saját használatnál vettem észre.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1642) MadKet válasza Thoty (#1640) üzenetére


MadKet
tag

Nekem is ez a bizodalmam hogy szoftveresen megoldják, mert ez az egyedüli ami elbizonytalanitott a rendelesben, pedig most az Aliexpress hivatalos forrásból 140k körül meglenne. De szerintem bevállalom mert nem találok jobbat :) a Nord 2-re lettem volna kíváncsi még de ki tudja mikor jelentik be.

(#1643) Black_Raven válasza MadKet (#1642) üzenetére


Black_Raven
veterán

A Nord2-nél ez mindenben jobb, még frissitésben is, mert ez nem középkategória. Tehát ne várj, cselekedj. ;]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1644) MadKet válasza Black_Raven (#1643) üzenetére


MadKet
tag

Muszáj lesz mert eléggé fogy a készlet :)

(#1645) Black_Raven válasza MadKet (#1644) üzenetére


Black_Raven
veterán

A xaros melegedéssel nem kell foglalkozni, mert a TikToktól is melegszik és a frissités előtt soha nem. Szóval valószinüleg megszünik reméljük minnél hamarabb. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1646) ghiottone


ghiottone
nagyúr

3 főverziót és 4 év biztonsági frissítést kapunk az alábbi OnePlus modellekre:
- OnePlus 9 Pro
- OnePlus 9
- OnePlus 9R
- OnePlus 8 Pro
- OnePlus 8
- OnePlus 8T
Forrás: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1647) K82 válasza ghiottone (#1646) üzenetére


K82
őstag

És minden másra ott az xda... ;]

Pixel / OnePlus Pad

(#1648) noblem1983 válasza MadKet (#1644) üzenetére


noblem1983
senior tag

Már én is elgondolkodtam rajta hiába tartok kicsit a külföldi rendeléstől. Bár zöld sajnos nincs 8/128 -asban

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#1649) Black_Raven válasza noblem1983 (#1648) üzenetére


Black_Raven
veterán

Örülj neki, hogy nincs zöld. ;]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1650) MadKet válasza noblem1983 (#1648) üzenetére


MadKet
tag

Én ma meg is akartam rendelni, viszont rátesz az Aliexpress 150 dolcsi VAT - ot, a Július 1 óta érvényben lévő szabályok miatt, még úgy is, hogy Spanyol raktárból jönne a termék. Arra hivatkozik a leírás, hogy hiába EU raktár, de a biznic székhely EU-n kívül van. Mivel gari miatt írtam a supportnak már előtte, ezért rakerdeztem náluk is hogy mit tudnak erről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.