Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) mrThomi válasza CTraktor (#1100) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem igen. Volt s20,s20 ultra, kivétel nélkül ment rajtuk minden hiba nélkül, ebből gondolom hogy igen

(#1102) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Ismertek valamilyen jó/közepes minőségű slim tokot a telefonra? A gyári elég nagy bumszli, és a legtöbb tok amit látok Ali-n szintén hasonló méretű.

Az előző telefonomra egy Nillkin Nature Slim TPU tokot vettem, és nagyon meg voltam vele elégedve. Tényleg olyan vékony, mint a képeken.

Vevő vagyok szilikon vagy kemény tokra is, csak ne csússzon és legyen vékony :)

(#1103) mrThomi válasza AeSDé Team (#1102) üzenetére


mrThomi
addikt

Nilkin Super Frosted Shield-et használok. Nagyon jó a fogása, nem csúszik. Sima tpu-ra esküszök de ez a nilkin tényleg jó

(#1104) tarbela777 válasza mrThomi (#1099) üzenetére


tarbela777
tag

Szia! Nekem Telekom és Voda kártya van a telefonomban. A Telekomnál jelzi az értesítési sávban, a Diginél nem. Viszont Digis híváskor is megjelenik a wifi jel, úgyhogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#1105) gery2123 válasza AeSDé Team (#1102) üzenetére


gery2123
őstag

Az nekem is jó lenne, hamarosan. Megérkezik az egyik rendelés, megosztom majd a véleményem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1106) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Másnak is vannak fókusz problémái a kamerával? Néha közvetlen az orra elé a tartok egy objektumot úgy, hogy a kép közepét kitakarja, de ő úgy gondolja hogy a háttér sokkal érdekesebb :U

Például: [link]

Itt már legalább 5 másodperce tartottam előtte a kezem, és semmi. Persze ha kicsit elmozgatom a telefont akkor van hogy észbekap, de már nem egyszer többszöri rázogatás, esetleg manuális koppintás kellett ahhoz hogy a kép közepén lévő objektum kerüljön fókuszba. Korábban más eszközzel nem volt ilyen problémám.

(#1107) Thoty válasza AeSDé Team (#1106) üzenetére


Thoty
senior tag

Valami ilyesmi van nálam is, valamint mintha egy kicsit lassú lenne a kamera. Exponálok, és érezhetően tizedmásodpercekkel utána exponál. A vaku is kb. 1mp-el az exponálás után még világít. :F

(#1108) Mike81 válasza gery2123 (#1074) üzenetére


Mike81
senior tag

Igaz lehet nem ide tartozik de csak az ár miatt lehet vartam volna még egy picit és akkor olcsobban veszek proba céljából egy Pocco F3. Nem tűnik rossz telónak az sem viszont árban a 8T alatt van rendesen.

Viszont lenne egy kérdésem is hogy aki használ AOD-ot annak hogy szuperál? Én most pár hét használat után vettem csak észre hogy sötétebb helyeken mintha erősebb lenne nappal vagy világos helyeken pedig sokkal halványabbnak tűnik, szinte már alig lathatónak :F

(#1109) mrThomi válasza tarbela777 (#1104) üzenetére


mrThomi
addikt

Hogy jelzi neked, tudsz egy képet küldeni ?

(#1110) mrThomi válasza AeSDé Team (#1106) üzenetére


mrThomi
addikt

Én gyenge fényviszonyok között vettem észre hogy nem akar fókuszálni. Napfénybe jól működik

(#1111) tarbela777 válasza mrThomi (#1109) üzenetére


tarbela777
tag

A hívott szám előtt ott a wifi jele.

(#1112) szgzs


szgzs
csendes tag

Sziasztok!
Éppen új telefon vásárlásán gondolkozom (előző telefonom egy LG G6, egyetlen problémám vele, hogy az Android Auto borzaztó instabli rajta, úgy tűnik a telefon már kevés hozzá), és nagyjából eldöntöttem, hogy 8T-t szeretnék venni. Az utóbbi néhány napban viszont szinte az összes itthoni bolt kínálatából eltűnt az ezüst változat, csak a zöld kapható. Nem tudjátok, hogy mi ennek az oka? A oneplus megszünteti az ezüst változatot, vagy csak valami ideiglenes készlethiány? Valamint szerintetek érdemes lenne még néhány hetet várnom a dologgal, mert a 9 miatt esni fognak az árak, vagy ez nem igazán valószínű?

(#1113) gery2123 válasza szgzs (#1112) üzenetére


gery2123
őstag

A 9 miatt nem hiszem, hogy esne az ára, a szürke szín pedig jó kérdés miért hiány most.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1114) bozont válasza szgzs (#1112) üzenetére


bozont
veterán

Már esett az ára, a Oneplus-tól még tudsz szürkét rendelni: [link]

(#1115) Diák66 válasza bozont (#1114) üzenetére


Diák66
őstag

Edigitálnál is van még: [link]

(#1116) Forgo74 válasza mrThomi (#1087) üzenetére


Forgo74
tag

https://docs.google.com/document/u/0/d/1QO71d3ZorgDFf_UOdKaEMYUhsSIBzt7NtoAi2hWHyXg/mobilebasic

[ Szerkesztve ]

(#1117) mrThomi válasza Forgo74 (#1116) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen ez eddig szép és jó, de írtam feljebb hogy luxemburgban egy Post nevű szolgáltatónál vagyok. Ahogy ezt néztem telecom és vodafonnal nám kell csinálni semmit. Nem tudom hogy annál a lépésnél válassza ki telenor-denemarkt nekem biztos nem lenne jó lépés.

(#1118) zizidor


zizidor
senior tag

1. Kölcsönkértem egy 5G díjcsomagos SIM-et
2. Telekom térképe szerint 5G lefedettség van
3. A mobil szoftvere frissítve (11.0.7.10.KB05BA)
4. Preferált hálózat 2G/3G/4G/5G
Mi hiányzik még?

Nem létszükséglet az 5G, csak nem értem a dolgot.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1119) Black_Raven válasza zizidor (#1118) üzenetére


Black_Raven
veterán

Sztem tedd automatikus hálózattipusra.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1120) zizidor válasza Black_Raven (#1119) üzenetére


zizidor
senior tag

Wow! Attól működni fog az 5G? :N

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1121) Black_Raven válasza zizidor (#1120) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor kérj telefonos segítséget, hátha jobban tudják.(Telekom) :D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1122) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#1106) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Közben észrevettem hogy a tap-to-focus sem működik a telefonomon. Erről találtam decemberi cikket is. Ez most komolyan egy azóta fennálló probléma?

A nem működik alatt azt értem, hogy sok esetben egyáltalán nem működik, és érintés hatására csak az expozíciót állítgatja, a fókuszt nem. Néha random elkezd működni, de van hogy akkor is csak többszöri nyomkodás után hajlandó egy objektumra ténylegesen ráfókuszálni.

Csak pár napig használtam a stabil romot, így nem tudom hogy ezek a kamera problémák vajon a beta sajátosságai, vagy a stabilban is ilyen volt.

#1106 hozzászólásomhoz még annyit tudok hozzátenni, hogy leginkább a homogénebb objektumokkal vannak autofókusz-problémái a telefonnak. Ilyen pl. a kezem, de egy fa asztallap, vagy a kanapé szövete is. Ezekre néha egyszerűen képtelen fókuszálni, akkor is, ha semmi más nincs a képben.

Egy Gcam-os Telegram csoportban rákérdezve azt a választ kaptam az egyik felhasználótól, hogy ő nála is ilyen szar a fókusz, de már megtanulta "rábeszélni" a telefonját hogy az ilyen esetekben is fókuszáljon. A rábeszélés művészetét nem részletezte.

Edit: úgy látom a egy FAQ-ba bekerült a probléma, de fix nem érkezett.
Q: Why the OnePlus 8T cannot focus at close range when using the main camera?
A: When shooting at close range, the light or the texture of the object may affect the autofocus algorithm, making it impossible to find the focus point stably. If you need to focus at close range, you can use manual focus in professional mode or open super macro to shoot.
If after trying the above methods, you still have the problem of being unable to auto-focus at close range on OnePlus 8T, please submit bug feedback in the community feedback area and provide the original film you shot.

Ez nagyon jó :N

[ Szerkesztve ]

(#1123) zizidor válasza Black_Raven (#1121) üzenetére


zizidor
senior tag

Köszi!

Tudna valaki egy hasonló hálózatkeresős képet posztolni, amin látszik az 5G?

Esetleg kell valamit telepíteni a szolgáltatónak a SIM-re?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1124) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok.
Újdonsült tulaj lettem.
Ki milyen autóstartót használ a telefonhoz?

(#1125) #40047616


#40047616
törölt tag

Új frissítés a láthatáron! link

(#1126) Forgo74 válasza mrThomi (#1117) üzenetére


Forgo74
tag

Telepítsd OnePlus Logkit progit.

Tárcsázóba írd be a következő kódot: *#800#
OnePlus Logkit->Function Switch->VoLTE és VoWiFi switch opciót kapcsold be majd indítsd újra a telefont.

Ennyi.

(#1127) NY_A


NY_A
őstag

Nekem most reggel már feldobta az Updater.

(#1128) Viper26


Viper26
nagyúr

DND-hez hogyan lehetne hozzá adni kivételként a naptárat? Próbáltam de nem menti el. :F

iPhone 14 | FR955

(#1129) Lanash válasza Viper26 (#1128) üzenetére


Lanash
aktív tag

Hang és rezgés-ne zavarjanak - kivételek(alkalmazások) - naptár - összes értesítés engedélyezése // amikor keresés a naptár alkalmazást akkor kézzel görgess le, ne a keresőbe írd be

(#1130) Viper26 válasza Lanash (#1129) üzenetére


Viper26
nagyúr

Így meg is lett. :R

iPhone 14 | FR955

(#1131) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok,valaki nem tud warp charge kompatibilis világitos type c kabelt,ahol tuti mukodik a oneplus gyari gyorstoltese?

(#1132) morfeus08 válasza fcbarca (#1131) üzenetére


morfeus08
tag

Bocsánat, de milyen az a világítós kábel?

(#1133) vasi89 válasza fcbarca (#1131) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem a Baseus cuccokkal jók a tapasztalatok. Világítós t nem rendeltem de van nekik pár a kínálatban.

@morfeus08: attól függően világít benne egy kis led hogy hol tart a töltés. Pl ez.

[ Szerkesztve ]

(#1134) Fox20


Fox20
csendes tag

Sziasztok!
Régóta nézegettem már ezt a telefont, és lassan megfogalmazódott bennem, hogy jelenlegit le kellene cseréljem. (Huawei P10) No nem azért mert annyira nem volna rendben, de már kicsit kicsinek találom a képernyőt, és a két legfontosabb: SOT; és a frissítések hiánya.
Kérdésem volna: -Az megvan, hogy főverzióból eléggé jól támogat a cég, de havi frissítéseket hogyan kapja? 8T, és Redmi Note 10 Pro a kiszemelt, és ezek a fő szempontok, de nem adok ki dupla zsetont ha nem tud annyival extrábbat.

(#1135) #40047616 válasza Fox20 (#1134) üzenetére


#40047616
törölt tag

Én úgy vettem észre hogy kb kéthavonta jön frissítés. (bugfix+biztonsági csomag)

(#1136) Black_Raven válasza Fox20 (#1134) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az megvan hogy a 2 telefon, nem egy ligában játszik? a kérdésedre: 2havonta.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1137) Fox20 válasza Black_Raven (#1136) üzenetére


Fox20
csendes tag

Igen teljesen kerek. Azért néztem árában kb. fele értékű telefont, mert azt nem sajnálom "fele" időben lecserélni. :)
Köszönöm a válaszokat!

(#1138) vasi89 válasza Fox20 (#1137) üzenetére


vasi89
addikt

szoftveresen a xiaomi össze sem hasonlítható a oneplus-al. Viszont amennyivel olcsóbb a Xiaomi, annyiért együtt lehet élni azzal a szoftverrel is. Nem olyan rossz de 2-300 erzes kategóriában már ne legyen telebugokkal.

(#1139) fcbarca válasza morfeus08 (#1132) üzenetére


fcbarca
őstag

világit a vége,hogy láss dugni sötétben :DDD

#1133 vasi89
olyan kéne amivel tuti mukodik a vámplusz gyorstoltése

[ Szerkesztve ]

(#1140) vasi89 válasza fcbarca (#1139) üzenetére


vasi89
addikt

az összes Basesus kábelemmel működik a gyorstöltés és a wrap is, habár utóbbit nem használom csak kipróbáltam. Bazi nagy a gyári töltő így inkább rendeltem azt is :DDD viszont a töltőkkel volt egy kis fennakadás de a kábelekkel nincs gond. Eléggé jól bevált márka ez, lehet hinni a leírásnak.

[ Szerkesztve ]

(#1141) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Telepítettem az AccuBattery alkalmazást kíváncsiságképpen. Bizonyos tekintetben hasznos, mert be lehet állítani, hogy mekkora tölöttség elérésénél jelezzen, illetve nyomon követhető az akku elhasználódása, hogy melyik alkalmazás mennyire meríti a telepet.

Ami viszont kérdéseket vet fel bennem, hogy az alkalmazás szerint 48%-os az akku kapacitása. Ezt nem tudom mire vélni, miután november végén vettem a telefont, vigyázok rá, folyamatos akku kímélő üzemmódon van és eddig 100%-ra is 3-szor töltöttem figyelmetlenségből. De ez nem hiszem, hogy ennyire megvágná a teljesítményét. Különösen zavarba ejtő, hogy 48%-os kapacitást mutatott akkor, amikor feltepítettem és a telepítést követően a 7. töltési ciklusnál is ugyanekkora értéket mutat. Mennyire lehet ez valós eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#1142) ghiottone válasza Dr. Maci (#1141) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az ilyenekben én nem bízok, inkább a saját OnePlus Diagnosztikai appja: [link] Nálam a majd másfél éves 7T-re 88%-ot ír. Naponta rárakom a töltőre az utóbbi félévben, de amúgy a 1,5 napot mindig bírja ugyanolyan használattal.

Érzetre észrevettél amúgy ekkora degradálódást az aksin?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1143) vasi89 válasza Dr. Maci (#1141) üzenetére


vasi89
addikt

az az oka, hogy csak az egyik akkut érzékeli ez a program, így helyén való az a 48% de mivel a telefonban 2 akku van így nem tudja kezelni.

(#1144) Black_Raven válasza ghiottone (#1142) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ez szép és jó, de a 8T-n , nem működik. Nem mutat semmit az akksiról. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1145) ghiottone válasza Black_Raven (#1144) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pff. Akkor nem szóltam. Itt ez van:

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1146) Black_Raven válasza ghiottone (#1145) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen tudom. Nálunk ott az van az v1.0 verziónál hogy frissitsük a legfrissebbre. A v2.1 pedig meg sem jelenik. :D
A többit mutatja..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1147) Dr. Maci válasza vasi89 (#1143) üzenetére


Dr. Maci
tag

Köszönöm, akkor tehát 96%-os teljesítményű az akkumulátorom, ezt így lehet értelmezni? Vagy a 48% duplázása nem lehet mérvadó ebben az esetben?

Ghiottone, köszi, telepítettem, de ugyanazt tapasztalom, mint Black_Raven kolléga, hogy ti. nem mutat információt az akksiról.
Akkor nem rémülök meg az AccuBattery által mutatott értéktől. Teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam, inkább hullámzást. Néha többet bír készenlétben, néha pedig kevesebbet, de ennek valószínűleg az az oka, hogy előfordul, hogy egy nap csak fél órát telefonálok vele összesen és egyébként hozzá sem nyúlok. Ilyen esetekben 4 naponta elég tölteni. De a legutóbbi időben 2,5 napot bír 3,5-4 órás üzemidővel, igaz valamivel többet is nyomkodtam. De gondolom ez a 2,5 nap még rendben levőnek tűnik. :)

(#1148) vasi89 válasza Dr. Maci (#1147) üzenetére


vasi89
addikt

a 96 is kevés lenne egy ilyen idős telefontól, szerintem fölösleges találgatni az accubattery alapján.

(#1149) AeSDé Team válasza Dr. Maci (#1141) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Minél több, és minél hosszabb töltési ciklusra lesz szükség ahhoz, hogy kicsit pontosabbat írjon. Valahol a programban manuálisan is be lehet állítani az akku kapacitását, én átírtam az enyémet 2250-re, és már pontosabban írja a százalékot :)
[link]
Hogy mennyire lehet hinni neki, főleg egy ilyen dupla akkus konfigurációnál, azt nem tudom.

(#1150) Dr. Maci válasza AeSDé Team (#1149) üzenetére


Dr. Maci
tag

Jó ötlet, köszönöm. :))
Átállítottam 2250-re, a kapacitást így 95%-osnak látja, de egyetértek vasi 89-el abban, hogy kicsit "vékonyka" ez az eredmény egy alig fél éves telefontól. Lehet majd frissítik az alkalmazást és pontosabb képet kapunk. Ha jól láttam a 9pro-ban is ugyanaz az akku technológia van mint nálunk, tehát valószínű, hogy erre előbb-utóbb csak születik valami megoldás.
Mindenesetre jó lenne egy olyan funkció gyárilag a telefonba mint ami az Asus ROG Phone-okban van, hogy be lehet állítani, hogy legfeljebb hány százalékra töltse a telefont a rendszer. Kár, hogy ezért egy külön alkalmazást kell telepíteni, ami ráadásul kevéssé ad képet az akku valós állapotáról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.