Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Snike válasza gery2123 (#1195) üzenetére


Snike
aktív tag

Hard reset megvolt.
Úgy tünik most jó.

Szoknyácska
+ kikapcsoltam a környezethez igazodó kijelző módot is.
most tesztelek.

Köszönöm mindkettőtöknek.

PS5, mert az jó! :)

(#1202) #40047616


#40047616
törölt tag

Jön az open beta 3. link Erre kíváncsi leszek, a felhasználók kérésére csinálták meg: "Newly added the Data Monitor feature, you can find it in the Game Toolbox and monitor the FPS/CPU/GPU changes in real-time"

(#1203) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Aktiváld az ujjlenyomatot... Nekem sosem volt gond telefonálás közben.

(#1204) mrThomi válasza #40047616 (#1202) üzenetére


mrThomi
addikt

Ha lesz szép aero(homályosan átlátszó) felület szerintem visszatérek a oneplus-re, de addig nekem elég fapados. Talán az android 12-vel szépítenek ezen egy kicsit

(#1205) #40047616 válasza mrThomi (#1204) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nekem egy két plusz funkció hiányzik amit megszoktam emui-n, ezt leszámítva bejön az oxygen os. A megjelenés sokadlagos. Bár aki oneplus-t vesz az gonolom tisztában van vele hogy stock közeli android van rajt. (sokan direkt ezért választják a márkát) Egy emui, oneui, miui-hoz képest valóban "fapados" a hozzáadott funkciókat illetően.

(#1206) Snike válasza #40047616 (#1196) üzenetére


Snike
aktív tag

Nos a következőt tapasztaltam:
a telefon 2-3 órán keresztül 100% akkutöltöttséget mutat,
majd 15% alatt hirtelen kikapcsol...

Ez mi lehet?
És hogy lehetne javítani?

PS5, mert az jó! :)

(#1207) AeSDé Team válasza Snike (#1206) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ez nem tűnik normális jelenségnek.

Mik a töltési szokásaid?

Próbáld ki azt, hogy pár egymást követő alkalommal közel 0%-ig meríted, és megszakítás nélkül töltöd fel 100%-ra valami lassabb töltőfejjel. Néhány helyen már olvastam, hogy ez a "kalibrációs" módszer helyre tudja tenni a százalék kijelzést.

Látom nemrég vetted, arra figyelj hogy közben a 15 napból ne fuss ki. Ha továbbra is ezt csinálja, akkor szerintem küld vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Snike válasza AeSDé Team (#1207) üzenetére


Snike
aktív tag

nincs 0%,
15% után nagyon gyorsan elkezd merülni, majd 4-5%-nál kikapcsol.
úgy tünik a program nem mutatja pontosan hogy hol tart
ma este lemerítem, majd egy lassabb töltővel (vagy pc-n) feltöltöm.

Köszi a tippet!

PS5, mert az jó! :)

(#1209) Forgo74 válasza mrThomi (#1204) üzenetére


Forgo74
tag

Fapados......
Ja.

Ja, nem.

(#1210) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

#1208 Snike

Aham, értem a problémát, nálam régebben Alcatel és Xiaomi telefonok is produkáltak ilyet, de azok öregebbek voltak, mindkettőt már legalább 1 éve használtam mielőtt ilyet tapasztaltam volna, és gondolom HW hiba volt, mert semmivel sem tudtam helyre tenni.
Például a Xiaomi (Redmi Note 3 Pro) 100%-tól 25%-ig merült normális tempóban, aztán a 0 és 25 közötti tartományt nagyjából 5 perc alatt megette.
Az Alcatel meg olyanokat csinált hogy miután ki és be kapcsoltam, random 50%-al arrébb ugrott a töltöttsége, általában negatív irányban :DDD

Aztán van még egy új Dell laptopom is, és azzal is előfordult ilyen, valószínűleg más oknál fogva.
Mivel az idő zömében tápról használom, beállítottam rajta BIOS-ban hogy 60% és 75% között tartsa az aksit. Szóval feltölti magát 75%-ra, megvárja amíg önkisüléssel leesik a töltöttség 60%-ra, és akkor megint feltölti 75%-ra. Így sosem sül ki teljesen, és sosem engedi 100-ig tölteni, mert ez állítólag sokkal kevésbé degradálja az aksit mintha állandóan 100%-on állna. Igen ám, de egyszer sok-sok hét után lehúztam a töltőről, és elvittem magammal úgy, hogy 75%-on állt. Ezzel a 75%-al ki kellett volna bírnia legalább pár órát, de nem így volt, amikor bekapcsoltam vészes sebességgel merülni kezdett és nagyjából 20 perc után már 0-n volt és kikapcsolt.

Hazaértem, feltöltöttem 100%-ra, aztán elkezdtem töltő nélkül használni és láss csodát, így már kibírt 5-6 óra használatot is.

Szóval ez a rátöltögetés valahogy nem fekszik annyira a lítium aksiknak. Időnként kell nekik egy teljes töltési ciklus hogy beálljanak, különben képesek furcsa dolgokat produkálni. (legalábbis nálam ez a személyes tapasztalat :))

Emiatt a Dell laptopos story miatt írtam neked a kalibrálós tippet, egy ilyen új telefonnál szerintem ennek meg kellene oldania, hacsak nem tényleg gyári hibás valami. Reméljük tényleg meg is oldja.

PC esetén készülj fel egy 6-7 órás töltési ciklusra. Van amelyik csak 0,5-1 amperrel tölt.
Legjobb talán egy 2A-s adapter, az nem fogja felmelegíteni az akkut, de pár óra alatt azért feltölti.

[ Szerkesztve ]

(#1211) Gomez1984 válasza morfeus08 (#1193) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Na rájöttem mitől csinálja.
Használsz esetleg okosórát? Huaweit?
Kapcsold ki a Bluetooth-t és próbáld ki :)
Ha rá van kapcsolva a watch gt2 akkor szaggat a csengés. Tegnap samsungon is ezt csinálta ahogy rápárosítottam.

(#1212) morfeus08 válasza Gomez1984 (#1211) üzenetére


morfeus08
tag

A rohadt, és igen pont warch gt2 van hozzá párosítva. Csak tudnám hogy ez miért befolyásolja

(#1213) mrThomi


mrThomi
addikt

Elkelt a teló és maradt 3 új, bontatlan kiegészítőm, papirokkal oneplus.com-ról
[kép] [kép]
valaki igényt tartana rá ?

(#1214) t3tv3s


t3tv3s
tag

One Plus oldalon most 549euro a telefon, ajándék sandstone tokkal.

(#1215) morfeus08 válasza mrThomi (#1213) üzenetére


morfeus08
tag

Szabad kérdezni mi lesz helyette?

(#1216) mrThomi válasza morfeus08 (#1215) üzenetére


mrThomi
addikt

Jelenleg egy átmeneti telefont használok, gondolkodok hogy megnézem az idei S21 szériát. Én nem tartok meg sokáig 1 telefont inkább csak tesztelgetem. Oneplus nekem nagyon bejött, a leggyorsabb telefon idáig amiket használtam. Fentebb írtam hogy remélem a droid 12 vel kicsit fiatalosítanak dizájnon és visszatérek rájuk

[ Szerkesztve ]

(#1217) vasi89


vasi89
addikt

2 kérdés,

Gyári kamera app-ban hogy tudom beállítani, hogy a külső mikrofon legyen a rögzítési forrás?

Illetve aki használ gcam-ot náluk is csak a főkamera használható normálisan? Habár fotózni még tudok a széleslátóval de videózni már pl nem mert úgy laggol mintha valami diavetítőt néznék.

(#1218) palwolf


palwolf
tag

Sziasztok!
Másfél hete van meg telefon, de a gyári időjárás widget nem frissít, mármint azt hogy hány fok van. A probléma nem új a oneplus telefonokon, a 7T topikban is panaszkodtak már rá. Google a barátom, de a oneplus fórumban se találtak rá igazi megoldást, legalábbis amiket olvastam azok nem oldják meg a dolgot.
Van esetleg mégis valami tuti megoldás a problémára? Vagy másnál ez nem jelentkezett itt?

(#1219) krics válasza palwolf (#1218) üzenetére


krics
tag

Nekem nem volt sose gond ezzel.

(#1220) zizidor válasza mrThomi (#1213) üzenetére


zizidor
senior tag

Külön is eladó? A Type-C fülest megvenném, de a többiből nekem is van.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1221) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok,
azt hol tudom beállítani, hogy az új üzenetek ne élesszék fel a kijelzőt?
Biztos van valahol erre lehetőség, de nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#1222) plejik válasza Thoty (#1221) üzenetére


plejik
addikt

Beállítások\megjelenítés\környezethez igazodó képernyő. It nézz szét.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#1223) Thoty válasza plejik (#1222) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszönöm, itt kikapcsoltam az "Új értesítések"-et, úgy látszik, ez megoldotta.

(#1224) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Sziasztok
Van arra valami megoldás hogy a legtöbb videó pl Netflix és VLC is baromi sötét???

(#1225) Snike válasza AeSDé Team (#1210) üzenetére


Snike
aktív tag

Kiprobáltam egy 0->100-ra lassú töltést kikapcsolt állapotban (PC-ről töltöttem, kb. 8 óra kellett neki!).
Úgy tűnik ez helyre rakta az aksimérőjét.
Most már elmegy szépen 1-2%-ig kikapcsolás nélkül (korábban 12% után 1-2 percen belül kikapcsolt).
Most próbálom optimalizálni a programokat, hogy minél tovább bírja az aksi.

Köszi a tippet!

PS5, mert az jó! :)

(#1226) plejik válasza Gomez1984 (#1224) üzenetére


plejik
addikt

A HDR miatt lesz szerintem. Nézd meg, hogy ki lehet-e kapcsolni az alkalmazáson belül a HDR funkciót. TV-k en is szokott ilyen probléma lenni a HDR tartalmakkal.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#1227) Diák66


Diák66
őstag

Használ valaki Nillkin H+ Pro 2.5D edzett üveget, vagy Nillkin CP+ Pro 2.5D full glue edzett üveget? Melyik lenne jobb rá? Pontos illeszkedés elvárt, ha van olyan egyáltalán. (Sose használtam még egy telefonhoz se üvegfóliát). Köszi

(#1228) Woodo válasza Diák66 (#1227) üzenetére


Woodo
csendes tag

Engem is érdekelne mert pont ma érkezett meg az eredeti oneplus üveg, és minden irányból levág a kijelzőből minimálisan. Elég nagy csalódás, főleg ennyi pénzért. :(((

(#1229) vasi89 válasza Diák66 (#1227) üzenetére


vasi89
addikt

nekem nillkin van, és a széléig nem ér ki, mindenképp kell hozzá tok mert a telefon sarkait egyáltalán nem védi sajnos. De mag a fólia az jó minőségű, szinte minden telefonom nillkint használtam. Viszont az ujjlenyomat olvasó hatékonyságát befolyásolja sajnos.

(#1230) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni, bénázok kicsit. Néhány napja van meg a 8t. Ismerkedős szakaszban vagyunk. Töltéssel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy hol lehet beállítani mennyi idő alatt töltsön fel (ha egyáltalán lehet ilyen beállítani.) Ha rádugom a töltőre wrap töltés van, klassz, hogy felnyomja fél óra alatt de nincs erre szükség. Hogyan lehet váltani a töltési módok között?
Köszönöm!

(#1231) mukisrác válasza igmond (#1230) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Másik type c kábellel, vagy másik adapterrel és máris nem warp.
Időben nem lehet szabályozni.
Annyit lehet, hogy akkumulátor menüpontban bekapcsolod az optimalizált töltést, akkor nem egyből küldi fel 100%-ig

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1232) Diák66 válasza vasi89 (#1229) üzenetére


Diák66
őstag

Melyik Nillkin? (H+, CP+) Linkeltem ugye kétfélét is. Az egyik pont arra hivatott, hogy a széleken is védjen.

[ Szerkesztve ]

(#1233) vasi89 válasza Diák66 (#1232) üzenetére


vasi89
addikt

baszki és tényleg :D H+ pro-t sikerült rendelnem de CP kellett volna, akkor ez itt a baj :))

(#1234) Diák66 válasza vasi89 (#1233) üzenetére


Diák66
őstag

Jövő héten kiderül....rendeltem egy CP+ ot.

(#1235) bsanzika


bsanzika
tag

Sziasztok,

Lassan csak beszerzésre kerül egy ilyen készülék, úgy néz ki. Olvasgattam a fórumot, látom vegyes a tapasztalat. Multitaskinggal hogy áll a készülék? Hagyja, hogy fussanak az alkalmazások a háttérben vagy amint átváltok azonnal kilép és csak a látszat van meg? Mate 20 lite telefonom van perpill és nagyon sokszor felbosszant ez a jelenség. Üzenetküldő alkalmazások? Azonnal megkapjátok, ha írnak nektek vagy késik akár több percet is? Piszlicsáré problémák tudom, de jó lenne tudni ilyenekről is...

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1236) sch_a válasza bsanzika (#1235) üzenetére


sch_a
addikt

A Mate 20 Lite-ban 4GB RAM van, ami bár fura, de már nem elég ahhoz, hogy mindent a memóriában tartson. Nekem a Galaxy S9-el is ez volt a bajom. A 8T-vel nincs ilyen probléma. (Rövid ideig használtam a Nova 5T-t, már a +2GB is sokat számított.) Az üzeneteid pedig valószínűleg csak az akkumulátor optimalizálás miatt késnek. Ki kell kapcsolni az adott alkalmazásnál és nem lesz ilyen gond.

(#1237) bsanzika válasza sch_a (#1236) üzenetére


bsanzika
tag

Azokon a beállításokon réges rég túl vagyok, de köszönöm a tippet! :)

De így még erősebb az "érzés" hogy kell egy ilyen telefon. :D

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1238) zizidor


zizidor
senior tag

Van egy OnePlus Wireless fülhallgatóm, amit még az 5T-hez vettem. Külön töltő nem járt hozzá, csak egy rövidke kábel, és a mobil töltőjével tölthető. De a 8T töltőjével nem megy, nem csinál semmit. Ez normális? A töltő is jó, meg a füles is, de együttműködés nincs köztük.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1239) sch_a


sch_a
addikt

Ilyen tokkal van valakinek hosszabb távon tapasztalata: [link]? Rendeltem pár olcsó tokot, egyelőre csak ez jött meg, de sokkal jobb minőségű, mint gondoltam. Tökéletesen illeszkedik és tapintásra is tetszik. Csak nem tudom mennyire tartós ez a szövet hátlap.

(#1240) sch_a válasza zizidor (#1238) üzenetére


sch_a
addikt

Ez szerintem az ágyúval verébre esete. USB C-s egyáltalában, vagy átalakítóval kötöd rá? Túl nagy teljesítményű a töltőfej szerintem. Inkább tölteném gépről, simán USB-n.

(#1241) Black_Raven válasza zizidor (#1238) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ugye nem komolyan kérdezed, hogy egy fülest amihez kb egy 5V-1A töltő kellene miért nem tölti a 8T töltője? Sztem örülj hogy nem tölti. :D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1242) mukisrác válasza Black_Raven (#1241) üzenetére


mukisrác
aktív tag

A Oneplus Buds-hoz is csak egy sima type C kábelt adtak, simán töltődik a 65w-os, 8T adapterrel

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1243) Black_Raven válasza mukisrác (#1242) üzenetére


Black_Raven
veterán

Persze, a benzines autó is megy kerozinnal..egy darabig. Ezt sch_a fórumtárs fogalmazta meg jól, az ágyúval verébre esete. ;]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1244) mukisrác válasza Black_Raven (#1243) üzenetére


mukisrác
aktív tag

És gondolod, hogy csőgázon megy rá a töltés, és nincs a fogadó oldalon semmiféle szabályozás, hogy mennyit töltést vehet fel... :F

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1245) Black_Raven válasza mukisrác (#1244) üzenetére


Black_Raven
veterán

Biztos hogy van, de hogy mennyit bírhat a Buds azt nem tudom. De a töltőn a legkissebb teljesitmény úgy emlékszem 15W(5V-3A). Nem mondtam hogy ne töltsd vele, nyugodtan használd, nem az enyém. ;)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1246) ZeroX92P válasza Black_Raven (#1245) üzenetére


ZeroX92P
tag

Ez egyáltalán nem így működik mint amit itt most felvázoltatok.
Az output a legnagyobb elérhető teljesítmény nem a legkisebb. És igen 5v-on 3A-t tud kiadni magából maximum. De attól képes 5v mellett néhány mA-t is kiadni.
A 65W-os csúcsteljesítményét pedig 10V-on képes átvinni, soha nem fog annyit egy, az azt fogadni nem képes eszközre rátolni.
A telefonokat sem tölti folyamatosan az elérhető maximális sebességgel.
Az egyik alap fizikai jelenség olyan mint bárki ebéd közben, ahogy telítődsz úgy eszel egyre lassabban, ez az akksi szempontjából a kapocsfeszültség illetve az abból következő ellenállás növekedése. Ezen kívül ott van a hőmérséklet, a modern eszközökben a gyorstöltéshez kötelező chip ami egyáltalán "engedélyezi" azt a teljesítményfelvételt stb....
Ez csak néhány példa volt de a lényeg hogy az akksi töltése egy komolyan szabályozott folyamat a mai eszközökben egészen apró mA-es lépcsőkben rengeteg szempontot figyelembe véve.

(#1247) Black_Raven válasza ZeroX92P (#1246) üzenetére


Black_Raven
veterán

Köszönöm, az MA-n is olvasható folyamatosan a töltésekről. Az eredeti hszre visszautalva ahonnan minden indult, én nem a töltő tudásában nem bízom.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1248) zizidor válasza Black_Raven (#1241) üzenetére


zizidor
senior tag

A 65W-os töltés csak warp kábellel megy, és nem csak a töltőnek, hanem a készüléknek is támogatnia kell. Ezek nélkül csak alap, kis teljesítménnyel tölt. Az 5T töltője sem tolta 20W-tal a fülest (még dash kábellel sem), de működött vele.

Egyébként eddig én is laptopról meg innen-onnan maradt töltőkkel szoktam feltölteni, csak most nem volt nálam semmi más.

Meg az is kiderült, hogy a warp kábel lehet a ludas, mert egy sima USB C/C kábellel megy a töltés.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1249) Black_Raven válasza zizidor (#1248) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én is az ilyen kis xarokat(óra füles) egy régi 5V1A töltővel töltöm. Bár a telefont sem a gyárival használom. Szidjatok le, de nekem nem szimpi. Túl nagy, a typeC kábel mint a sodrony..Egy 15W samu töltőt használok, kicsi, könnyen összetekerhető, pont ideális számomra. A Godzilla a dobozban pihen. :D Eddig egyszer használtam a 2 hónap alatt..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1250) mukisrác válasza Black_Raven (#1249) üzenetére


mukisrác
aktív tag

bizony, sodrony, engem a kábel merevsége is zavar.
én éjszaka, egy kisebb töltővel töltöm (működik a töltés optimalizálás...), csak utazásnál van nálam a warp töltő, amikor semmire sincs idő.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.