Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) grabber


grabber
addikt

11-re felraktam én is a 13-at. Oxigén-nel sikerült csak mert az OTA nem ajànlotta fel.
Telepités utàn csak a luncher fagzott le,de cache törlés utàn jó lett.

Eddig nincs hiba. Billentyűzet gyorsabb lett és az ujjlenyomat olvasó is gyorsabb.
Kamera videózàs közben szaggatot a kép,de videó jó lett.

(#5002) Aljasvip válasza Draken (#4999) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A bal oldalra pakolt Google hírfolyam él és virul.

(#5003) gazee


gazee
tag

Kis segítség kellene....
Minden előzmény nélkűl a szinek eltüntek a telómról...Csak halványan látszik mintha fekete-feh|rbe húztam volna őket ..
Tipp?

(#5004) gazee


gazee
tag

(#5005) sch_a válasza gazee (#5003) üzenetére


sch_a
addikt

A "Beállítások - További beállítások - Kisegítő lehetőségek - Látás" menüben nincs esetleg bekapcsolva a színkorrekció?

(#5006) gazee válasza sch_a (#5005) üzenetére


gazee
tag

De.....de eskü azt sem tudtam,hogy van ez a menü!
Hogy kapcsolódhatott be?
Köszönöm 😊

(#5007) Draken


Draken
őstag

Minden flottul megy a13-on, egy valamit nem találok: hol 3,14csába kapcsolom be gyorskapcsolóval az nfc-t? Be van állítva az allapotsávba, a menüben, itt viszont sehogy nem tudom előcsalni

(#5008) Draken válasza Draken (#5007) üzenetére


Draken
őstag

Szerk: kellett egy restart, már lejjebb húzható a sáv

(#5009) Rico33 válasza Draken (#5007) üzenetére


Rico33
aktív tag

A volat lehuzod ott sincs? Jobb fölső sarok, három pötty, csempék szerkesztése ha nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#5010) ronaldo


ronaldo
őstag

Új vagyok 8T vonalon, mert múlt hétig egy 6-ot nyúztam (4,5 évig, teljes megelégedéssel).

A gesztusvezérléssel kapcsolatban vagyok csalódásban. :( A 6-ban két módszer volt: az egyik, hogy a "vissza" az a képernyő jobb vagy bal oldalán való mozdulat. Na én nem ezt használtam, hanem a másikat: visszalépni úgy lehet, hogy a képernyő alsó részén a jobb vagy a bal oldalon húzod fel az ujjad. Ha középen, akkor a home screen-re jutsz/háttérben futó appok jönnek elő.

Ez a második opció teljesen ki lett gyilkolva? Sehogy nem lehet visszahozni? Világ legjobb gesztusvezérlése, eddig ezért nem cseréltem a 6-ot, illetve váltottam másik gyártóra. Ott láttam, hogy samsung, xiaomi, stb. vonalon eredetileg is ez az oldalra huzogatás a vissza.

(#5011) YAS-dude válasza ronaldo (#5010) üzenetére


YAS-dude
őstag

Sajnos ez lett a hivatalos vissza gesztus androidon, át kell szokni. Nem lehetetlen.

(#5012) ronaldo válasza YAS-dude (#5011) üzenetére


ronaldo
őstag

Át lehet szokni, persze. Egyelőre még szenvedek vele.

De nem szeretem a visszalépést. :( Amíg mindkettő létezett, addig mindegyik hivatalos android volt, nem valami oneplus külön feature?

Na mindegy, túlteszem magam rajta valahogy.

(#5013) eFeMeR74 válasza ronaldo (#5010) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nekem előtte nem volt. De a nagyképernyön szerintem jobb a bal jobb oldalt való visszalapozás. Pont ezért álltam át a gombokról, hogy ne kelljen lenyulkálni a visszalépéshez. A home most is legalul középen van, ha felhúzod a telo legaljától. Ha felhuzod és meg is állitod akkor a app váltó. Nekem külön tetszik ha az alsó bal ill jobb sarokból huzod be középre akkor a google segéd, hangvezérlés kapcsol be.
Nem tudom milyen lehetett a 6on, de gondolom ezt is hamar megszokod.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5014) gamegod


gamegod
senior tag

Hali.

A kijelző beégés és az akksi csere garanciális? :R

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#5015) eFeMeR74 válasza gamegod (#5014) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Attól függ. Mi okozta és mennyi idős a készülék. 2-3 éves készüléknél nem de 2 hónaposnál lehet :)
Ezt a OP (szerviz)nál tudják megmondani.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5016) gamegod válasza eFeMeR74 (#5015) üzenetére


gamegod
senior tag

decemberben 2 éves

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#5017) trance89 válasza ronaldo (#5010) üzenetére


trance89
őstag

Ha ez lett volna a világ legjobb gesztusvezérlése akkor nem tűnt volna el a süllyesztőben évekkel ezelőtt...
Mondjuk nem értem hogy lehet az annyira jó ha kb 2-3x olyan hosszú mozdulat szükséges hozzá mint a mostani jól bevált gesztusvezérléssel :C
Ez csupán régi berögződés, semmi más. Majd ha használod így egy darabig és megszokod, te is be fogod látni hogy ez sokkal jobb.
Legfőképpen az 5,5-6"-tól nagyobb kijelzők esetén van értelme de mégis rengetegen vannak ma akik egy 10-11 colos táblagépet használnak alsó gombokkal, na ezeket nem tudom megérteni. Kb 10 perc alatt elfárad az ujj a sok teljesen felesleges tapicskolástól, emellett nem kis részt rabol el a kijelzőből is.

(#5018) eFeMeR74 válasza gamegod (#5016) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Akkor legnagyobb valószínűséggel NEM.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5019) Itsu válasza trance89 (#5017) üzenetére


Itsu
tag

1 éve nyúzom ezt a telefont,6-os közelébe nem ér és a 6-os gesztusvezérlése számomra sokkal jobb volt. :D

(#5020) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Sziasztok!
Valaki tudja hol lehet eredeti Karbon Bumpert beszerezni? (Újat)

(#5021) ronaldo válasza trance89 (#5017) üzenetére


ronaldo
őstag

Biztos, hogy ugyanarról beszélünk?

Ugye a "Oneplus 6" gesztusvezérlése (azért raktam idézőjelbe, mert ugye abban kettő metódus volt választható, most már ugye csak egy van) úgy nézett ki, hogy a csatolt képen látható "kék" mozdulatra ugyanazt történt mint most (=home screen, futó appok megnyitása, illetve google assistant), viszont a visszalépés (egy sima "back", mondjuk böngészőben, vagy applikációban a visszalépés) a képen látható bármelyik "zöld mozdulatra megtörtént".

Szóval a kép

Ez azért jó, mert gyakorlatilag ugyanazt a gyors mozdulatot csináltad, csak 1,5 centivel vagy jobbra, vagy balra a középsíktól, így pillanatok alatt (100x gyorsabban, mint most) navigáltál.

Oneplus 8T-nél (és gondolom akkor már az újakban is) ezzel szemben a "zöld" mozdulatok helyett a "lila" mozdulatok adják a back funkciót. Persze mindkét irányból, de most egyet rajzoltam be. Ez azért gáz, mert sokkal lassabb, ráadásul ha billentyűzet is van a képernyőn - ami majdnem a kijelző felét eltakarja - akkor csak afelett működik, mert ha a bill. magasságában csinálom, akkor elkezd gépelni... Emiatt nem ritkán fogást kell váltani ahhoz, hogy tényleg vissza tudjak lépni, ami miatt bizonytalan az egésznek a fogása. (Az már csak hab a tortán, hogy a billentyűzetnek csak a bal alsó sarkában van egy "becsuk" nyíl, amit mivel jobbkezes vagyok, nem érek át egyből a hüvelykujjammal, vagy legalábbis messze nem kényelmesen, sokszor fogást kell váltani hozzá. Nem értem, miért nincs mindkét oldalt/miért nem lehet beállítani...)

És van még egy hatalmas hátránya, ami napi szinten előfordul és baromi zavaró. Vannak ugyanis appok, ahol a jobbról/balról elhúzás valamilyen funkciót ad (lapozás, vagy menü előhozása). Namost amint a képernyő széléről csinálom, egyből "vissza" gesztusnak veszi a telefon és sokszor kilépek az app-ból, pedig nem azt akartam.

A kérdésed egyébként jogos, ha egyszer a régi gesztusvezérlési metódus sokkal jobb, akkor miért gyilkolták ki. Ezt nem tudom, de nem csak az IT-ben/szórakoztatóelektronikában, hanem az élet nagyon sok területén agyament okokból halnak el életképes dolgok, és lépnek a helyükbe silányabbak. Általában valami stratégia, anyagi ok, vagy valami banális baromság szokott a hátterében lenni. Autókban is cserélnek le alkatrészeket 1 eurócent spórolás miatt, ami viszont majd mindig tönkremegy/eltörik, de legalább akkor lehet új alkatrészt venni helyette :) A juzeren kívül minden szereplőnek megéri - autógyárnak, beszállítónak, autószerelőnek.

(#5022) trance89 válasza ronaldo (#5021) üzenetére


trance89
őstag

Igen, egyről beszélünk. A képpel nagyon jól illusztráltad hogy egy 8T méretű telót lehetetlen lenne kényelmesen 1 kézzel használni ezzel a kezdetleges gesztuvezérlési technikával. És márpedig az emberek nem kis része többnyire 1 kézzel használja :)

(#5023) grabber


grabber
addikt

Ma volt nekem is 5G yettel.
De a mobilnet eldobálás megvan nekem is. Csak mobelnet ki be kapcs segít. Ez csak 4G-n is megvan

(#5024) gamegod válasza eFeMeR74 (#5018) üzenetére


gamegod
senior tag

Minden ilyennemű javítás beletartozik a garanciaba. nrmtudom honnan veszed hogy nem.

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#5025) gazee


gazee
tag

OTA-n folyamatosan jönnek a 13 frissítések?Vagy csak 1-2 ember kapta meg itt? :F

(#5026) grabber válasza gazee (#5025) üzenetére


grabber
addikt

Oxygen updater,akkor azzal te is le tudod tölteni

(#5027) eFeMeR74 válasza gamegod (#5024) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

2 éves készüléken akku csere?
Ha te tudod, hogy igen akkor miért kérdezed?

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5028) gamegod válasza eFeMeR74 (#5027) üzenetére


gamegod
senior tag

A kommented után felkerestem a Oneplus chatet is. Minden olyan ami nem.külső behatás akkor a kijelző garanciálisan javítható. És igen 2 éves készüléken amíg a garancia tart addig az akkumulator csere is ingyenes. A 2 hetes meg a 2 éves beégés is ugyaúgy garanciális... ezért van a garancia , nem a telefon korától függ :))

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#5029) ronaldo válasza trance89 (#5022) üzenetére


ronaldo
őstag

Hát nem tudom :) A 8T a 6-hoz képest mindössze 11g-mal nehezebb, illetve 5 mm-rel magasabb. Ezek szerintem elhanyagolhatók, illetve 1,3 mm-rel még keskenyebb is, 0,6 mm-rel pedig vastabb. Itt egymás mellett az asztalon kb. ugyanaz. Az "arányokban" látszik a különbség (keskenyebb, magasabb), de amúgy nagyon hasonló fogásúak.

Egy szó mint száz, megértem a nézőpontodat, hogy neked kényelmetlenebb lenne az a gesztusvezérlési metódus. Én meg abszolút tudnám élni a régit ezen a 8T-n is. Nagy kár, hogy nincs választási lehetőség. :)

(#5030) Kikike válasza grabber (#5023) üzenetére


Kikike
tag

Én ezek miatt visszatértem 11re… Feladtam a küzdelmet… OP3 volt életem legjobb telefonja. Nem is volt kérdés, hogy a következő telefonom is OP lesz aztán a 7t-ig megtartottam. A 7t-nél már nem éreztem ugyanezt, telefon cserekor más készülékeket is néztem. Végül maradtam a márkánál és lett a 8t: órási csalódás. Kizártnak tartom, hogy lesz a közeljövőben pénzt adjak op telefonért…

(#5031) ronaldo válasza Kikike (#5030) üzenetére


ronaldo
őstag

Nem is vagyok benne biztos, hogy túl sokáig lesz még OnePlus, mint önálló márka. Évről-évre veszítette/veszíti el azokat a sajátosságait, ami miatt sokan szerették. Mostanra ott tartunk, hogy pont ugyanolyan drága, mint bármelyik csúcsmodell, pont ugyanazok a gyermekbetegségei vannak, és pont ugyanazokat a bullshiteket nyomják, mint más gyártók. Pl. a hasselblad marketingduma helyett megannyi terület lett volna, ahol nem is feltétlen lett volna muszáj fejlődni, csak nem kellett volna elrontani az eddigieket...

Annyi az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy így egy hét használat (ebből 2. napja A13-on) után ár/érték arányban még jó teljesít ez a 8T. De ha 5 ezer forinttal is többet kellett volna adnom érte, mint amennyiért szereztem, akkor biztos nem OnePlus maradt volna (pontosabban, még lehet küzdök pár hónapot a 6-ossal, és alighanem Zenfone 9 lett volna az utód).

(#5032) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Mi a legegyszerűbb módja a A13 telepítésnek?
Vagy: le töltöttem a frissítést oxygen updater-en, de ha jól olvastam be kell tenni a gyökér könyvtárba, viszont nem engedi (total commanderrel) mi a leg egyszerűbb?

(#5033) krics válasza ronaldo (#5031) üzenetére


krics
tag

Pont ma volt a nagy bejelentes [link] hogy a '23-ban megjeleno Oneplus flagship telok 4 ev verziofrissitest kapnak plusz 1 ev biztonsagi frissitest. Szoval ezek szerint meg 5 ev mulva is lesz Oneplus.

(#5034) icemad válasza krics (#5033) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD :DDD :DDD

(#5035) Kikike válasza krics (#5033) üzenetére


Kikike
tag

Khm… Kénytelen vagyok maradni 11es droidon mert sem a 12 sem a 13 nem használható számomra. Köszi Oneplus a főverzió frissítéseket! :W

(#5036) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Valaki akinek már A13 van a telefonján találkozott a Pink,zöld vonal jelenséggel?
[link] :F

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5037) zoli8814 válasza eFeMeR74 (#5036) üzenetére


zoli8814
tag

Ezt nem a 13 hozta, random elojott 11-en is.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#5038) icemad válasza krics (#5033) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

LG is nyilatkozott valami hasonlót a mobil részleg megszűntetésekor.

(#5039) preludium975


preludium975
tag

Aki Yetteles, és nem megy OOS13-on a VoLTE, ha rootolva vagytok, a voenabler Magisk module megoldja. Valószínűsítem, hogy OOS12-n szintén működik.
kép

(#5040) preludium975 válasza preludium975 (#5039) üzenetére


preludium975
tag

Jelenleg, ha valaki rootolt telefont szeretne, ez a legjobb megoldás, OOS13 alatt:
1. Bootloader kinyit
2. A payload dumperrel ki kell szedni a FULL OTA image-ből a boot partíciót, vagy innen letölteni: OP8T_EU_F.13_boot.img <- fontos, ez az EU-s F.13 firmware-hez jó csak
3. Magisk app feltelepít, Install -> Select and Patch a File, és itt ki kell választani a megszerzett boot.img-t
4. Át kell másolni gépre a Magisk által módosított boot.img-t. ADB debug mode-ot be kell kapcsolni a developer options-ben, majd reboot fastboot mode-ba: adb reboot bootloader
5. fastboot flash boot boot_patched.img, ezután reboot, és rootolt is a telefon, ez a Magiskban ellenőrízhető.

Safetynet és különböző integrity checkekre megoldás:
- Telepíteni kell a safetynet-fix nevű Magisk module-t, ez sok mindent megold általában. Ez a module csak akkor működik, ha bekapcsoljátok a Magisk beállításaiban a Zygisk-et.
- Érdemes elrejteni a Magisk appot, ez annyit csinál, hogy megváltoztatja az app package nevét. Beállításokban a Hide the Magisk app opciót kell kiválasztani.
- A beállításokban érdemes benyomni az Enforce DenyList opciót, majd a Configure DenyList-nél minden olyan appot bepipálni, ami érzékeny lehet a rootra, vagy egyebekre.

Ezekkel a beállításokkal nekem minden létező dolog rendeltetésszerűen működik, működik az érintéses fizetés Simple-lel, megy az OTP Bank app, stb., tehát semmi nem panaszkodik rootolt eszközre. Én még LSPosed-et is használok, ez az új Xposed/EdXposed framework.

[ Szerkesztve ]

(#5041) gazee


gazee
tag

Most jött OTA 13as droid

(#5042) gazee


gazee
tag

Bizt.frissítés még mindig csak okt? :F

(#5043) Draken


Draken
őstag

NFC fizetéskor nekem a régebbi terminál esetében elég sokszor nem müxik, otp simple-el, csak sokadjára.

(#5044) Mr. Nimbus válasza Draken (#5043) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Ez nekem 12 alatt is meg volt, de sajnos 13 alatt sem javult meg. Az új termináloknál is néha eljátsza... Nem jöttem rá az okára...

(#5045) g0dl válasza gazee (#5041) üzenetére


g0dl
addikt

Én is ma kaptam meg. Eddig nincs bajom vele, a kétkoppintásos ébresztés mintha javult volna.

Illetve nem tudom még a jobb oldalon az behúzható fiók, vagy mi az jó-e nekem. Nova launchert használok, úgyhogy a gyári launcher újdonságairól nem tudok beszámolni.

(#5046) krics válasza g0dl (#5045) üzenetére


krics
tag

Az a fiók engem is zavart, a gesztusvezérléssel ütközött. De áthúztam bal felső sarokba, ahol már nem szvájpolok.

(#5047) gazee


gazee
tag

Tkom....van VoLTE?ikon nincs....

(#5048) Madoc válasza gazee (#5047) üzenetére


Madoc
veterán

Ikon is van meg volte is.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5049) gazee válasza Madoc (#5048) üzenetére


gazee
tag

Engedélyezve van mégsem látom🫤

(#5050) gazee


gazee
tag

Az óra ,valamint az állapotsor szinét nem lehet megváltoztatni? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.