Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14452) kpal válasza peugeotmate (#14441) üzenetére


kpal
veterán

A független ?

(#14453) peugeotmate válasza kpal (#14452) üzenetére


peugeotmate
őstag

Természetesen.
És bronzban igen jól néz ki már a fotón is, de ezidáig azt sem tudtam, hogy létezik olyan.

meg

(#14454) Lirion válasza Sn00PiG (#14448) üzenetére


Lirion
addikt

Már a 2 érintést sem tudja normálisan kezelni és ez bizony okozhat gondot is játékoknál. Nálam rendszeresen előfordul, hogy mászkálós játékban (avatar, spiderman, HoS, dungeon hunter) mozgás közben nem érzékeli az akcióbillentyűket. Szerencsére elég könnyűek a játékok ahhoz, hogy ez ne érintsen rosszul, de ez csak épphogy elfogadható minőség. Ilyen telefonba jobbat kellett volna rakni.

(#14455) Kasya válasza Lirion (#14454) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lassan egy év használat mellett 2 alkalommal volt problémám ebből (játékoknál). Tehát bőven az elfogadható kategóriába sorolnám ezt a hibát.

(#14456) kpal válasza peugeotmate (#14453) üzenetére


kpal
veterán

Az szuper . De a használt árak meg indulnak lefele :)

(#14457) Dot


Dot
őstag

Hali!

Nekem egy olyan progi kellene, ami jelez a másik telefonomnak, ha hívnak!
Mármint, 2 telefonom van. Az N8-al szoktam zenét hallgatni headsettel, ami annyira jó, hogy nem hallok külső zajokat/agyba dugós/, szóval ha hívnak az N900-asomon akkor nem hallom, főleg ha táskába van nem is érzem, meg lassan kabát kell abba sem. Ráadásul tokban van.
Ezért kérdem, hogy van-e valamilyen progi ami mondjuk bluetooth-on jelez ilyen esetben.
/írtam az n900 fórumba is de ez látogatottabb/

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#14458) deka10 válasza Dot (#14457) üzenetére


deka10
senior tag

Én olyan stereo bt. füles használnék ami lekezeli a két telefont, az enyém is ilyen és a hangzással sincs gond.
Erről jut eszembe múltkor volt kérdés, ha bejövő hívás van és bt. fülesen kerteszül fogadom a hívást akkor meddig világit a kijelző lezárt billentyűzetnél, jelentem bellén megoldották kb. 5 másodperc.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#14459) QuarK


QuarK
senior tag

Vajon a The One féle Belle sajátossága-e, hogy nincs (nem találok) benne ilyen Calendar widgetet: [link] :F

Amit én találok, beépített, az egy egysoros, csak következő eseményt mutato widget :(

(#14460) CS_D válasza QuarK (#14459) üzenetére


CS_D
senior tag

Nekem is csak next eventes. Ivo-féle Belle...

(#14461) deka10 válasza QuarK (#14459) üzenetére


deka10
senior tag

Időjárás és nagy naptár widget sajna nincs a nagyanalóg órát már lehet telepíteni, kicsi naptár widget a coderus féle bellében van és ki lehet rakni

[ Szerkesztve ]

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#14462) Dot válasza deka10 (#14458) üzenetére


Dot
őstag

Nekem meg ami van azzal kell, hogy főzzek.
Azért kipróbálnám, hogy ugyan olyan minőségbe szólna-e a kettő..

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#14463) deka10 válasza Dot (#14462) üzenetére


deka10
senior tag

Ha Szegeden jársz bármikor írj és ha ráérek kipróbálhatod.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#14464) Dot válasza deka10 (#14463) üzenetére


Dot
őstag

OK :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#14465) lbence


lbence
aktív tag

Na megvásároltam én is a készüléket és elégedett is vagyok. Ovi suite-tal megnéztem, hogy van-e frissítés. Először azt írta, hogy van, amikor következőnek csekkoltam már nem jelezte. Most épp megint jelzi. 022.014 van fent és a két Anna verziót ajánlotta fel, meg egy közösségi frissítést. Pedig most is Anna van fent, úgyhogy annyira nem értem. Legfeljebb holnap megkérdezem a T-ben az ismerősömnél, úgyis be kell mennem más apropóból. Negyedszerre megint azt írja, hogy No updates available. Szórakozik velem... :)

(#14466) CS_D válasza lbence (#14465) üzenetére


CS_D
senior tag

Annához van két plusz frissítés. Azokat nyugodtan tedd fel. Nem lesz tőle firmware verzióbeli ugrás, csak a beépülő programok frissülnek (Qt, Adobe PDF, Quickoffice, etc...)

(#14467) Ijk


Ijk
nagyúr

Valaki használja ezt a Play To alkalmazást? Van egy popcornhour a210-esem, és egyszerűen nem viszi át a zenéket. A vicc hogy a számítógépen upnp szerverre lazán átmegy, és számítógépről is az nmt-re, de a telefonról az nmt-re az istennek sem akar.

Illetve szeretném az nmt-n megosztott zenemappámat valahogy hálózati meghajtóként csatlakoztatni a telefonra, de a fájlkezelőből nem akar csatlakozni.

A lényeg, hogy azt szeretném elérni, hogy a telefonról tudjam távvezérelni a zenelejátszást, anélkül hogy be kellene kapcsolni a tv-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14468) lbence válasza CS_D (#14466) üzenetére


lbence
aktív tag

köszöntem, telefonról feltelepítem, onnan tűnik a legegyszerűbbnek

(#14469) CS_D


CS_D
senior tag

Nem mai cikk, de én nagy reményeket táplálok.

Qt API mapping: iOS, Android, WP7 alkalmazások könnyen protolhatók lesznek Qt-re.

MyNokia Blog
Nokia Qt API mapping

Karma, mi a véleményed? :)

(#14470) oggy71


oggy71
tag

Nektek nincs véletlenül a rezgőmotornak (érintők. rezgésnél) olyan kicsit berezonálós hangja?
Tegnap egy C7-est sasoltam direkt e célból, és annak mintha "lágyabban" ment volna a r.motorja :F
Meghallgatnátok, úgy, hogy közel teszitek a fületekhez a telot, csendes helyen, nincs-e légkalapács :) hang a háttérben?
A teszt:belépve az alkalmazások közé (rezg. 2. szint), és a csúszkát tapperolva, hogyan rezeg?
Persze lehet csak beképzelem, mert nehogymá két hónapos (pláne eddig nem is ment a rezg. érintésnél) telonál bekakkantson a motr!
Persze bármi megeshet!
Előre is köszi, és ne haragudjatok, hogy újabb paranojámmal tobzódok itt! :R

[ Szerkesztve ]

(#14471) Karma válasza CS_D (#14469) üzenetére


Karma
félisten

A könnyű portolástól azért elég messze van, hiszen változatlanul sorról sorra újra kell írni az egészet, néhol teljesen más logika szerint; de úgy látom ez az oldal elég jó referencia, mit hol kell keresni (és semmi több) :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14472) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Most én kérnék egy kis segítséget, ha lehet!

Eddig a YouTube-t úgy használtam, hogy vagy a natív alkalmazáson keresztül, vagy letöltöttem YourTube Pro-val a videókat, és csak nagyon ritkán használtam a webes felületet, mivel ott mindig egy kisebb problémába ütköztem: csak a flash videó ment, a stream a videólejátszóban sajna nem. És itt jön be a gond...
Megváltozott a mobil youtube felülete, és eltűnt a flash lejátszó, helyette csak streamelni lehetne, de nekem ez eddig sem ment valamiért. Tudnátok esetleg megoldást, hogy mit kellene a videólejátszónál beállítani, hogy menjenek a youtube videók?
Ha ugyanazt a hálózatot választom streamelni, mint amin épp vagyok(pl. otthoni wifi), akkor csak pörög a kör a lejátszóban, de nem tölt be soha a videó...
Mit tegyek, hogy menjen normálisan?

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#14473) Karma válasza Sn00PiG (#14472) üzenetére


Karma
félisten

Én megnézném a RealPlayeren belül a streaming hálózatbeállításait. Ha telenoros vagy, jó eséllyel a MobilVideo APN-t próbálná használni, az meg baszik működni.

“All nothings are not equal.”

(#14474) Sn00PiG válasza Karma (#14473) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nem, Vodás vagyok és a Vodafone Streaming-et akarja használni, amit elég sürgősen leintettem, és beállítottam helyette az otthoni wifit. Munkahelyen átrakom a munkahelyi wifire a streamet.
Az a gond, hogy így sem megy (és eddig se ment, csak annyira nem is volt rá szükségem, hogy foglalkozzak a kérdéssel), ezért kérdeztem rá...

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#14475) stewe780 válasza oggy71 (#14470) üzenetére


stewe780
őstag

Fúúú, te veszélyesebb vagy még nálam is. :DDD A rezgőmotornak lehet rezonálós hangja, ez biztos. Én még nem hallottam olyan rezgőmotort, ami tényleg csak rezegteti a telót, de nincs hangja.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#14476) Sn00PiG válasza stewe780 (#14475) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Én konkrétan tudom hogy mire gondol. Az egyik ismerősömnek szintén N8-a van, de neki kiverték a kezéből (3m hosszú 1-1,5 magas röppálya :DDD ), és azóta neki is kicsit furán szól. Elvittük a Nokiához, és annyit mondtak, hogy ha tényleg ennyire zavarja, akkor bevehetik szervízbe és bevizsgálják, de inkább használja így, és ha tényleg baja lesz (pl leáll vagy valami kárt okoz), akkor vigye be és tuti, hogy azonnal cserélik a komplett készüléket...

Karma: A youtube problémára visszatérve én voltam kicsit elhamarkodott, Belle alatt még nem állítottám át a streaminget a wifire, amit most megtettem. Így viszont újabb gondba ütköztem:
A videók minősége nem kicsit f*s, a HQ és a normál verzió között észre sem veszem a különbséget, ráadásul 4:3 arányba a tetejéből és az aljából is levágva (középen egy négyzetbe) játsza le a videót nézhetetlen minőségben. Ennél még a hivatalos jutyúb alkalmazás is jobb. Ennek tényleg ilyennek kell lennie?
Tudtok olyan progit, amivel a normális 360p videót lehetne streamelni? (Pl YouTube Downloader erre alkalmas volt egy darabig, de most nem nyitja meg, meg kell várni, amíg letölti :()

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#14477) oggy71 válasza stewe780 (#14475) üzenetére


oggy71
tag

Igenveszélyesvagyok! :D
Amúgy az ördög a részletekben lakozik!
Akkor nincs is a készüllékemnek semmi baja?
Nincs nem is vót! Mondjuk külső behatás nem érte, ezért is furcsálnám.
Olyan szépen züzög, hogy öröm hallgatni!
Csak olyan jó néha parázni ezenazon..

[ Szerkesztve ]

(#14478) imi290


imi290
aktív tag

megyek fel az árúházra és frissítettem előbb.nagyon jól néz ki és gondolom hogy az már a belle-ben is olyan lesz nem . mert az ikonok is megváltoztak felül a térerő és az elemre gondolok. vagy tévedek ? :D

(#14479) Misály válasza imi290 (#14478) üzenetére


Misály
addikt

Nem, nem tevedsz:)

Az egyetlen nagy fajdalmam Belle-el kapcsolatban hogy androidosan manualis lett a kapcsolatok kezelese...

(#14480) Arthuro_Adam válasza Misály (#14479) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Hogy érted, hogy manuális lett a kapcsolatok kezelése?

(#14481) Misály válasza Arthuro_Adam (#14480) üzenetére


Misály
addikt

Ha ki van kapcsolva a wifi globalisan, akkor a budos eletben nem fog egy program se magatol wifit keresni, ugyanez adatkapcsolatnal. Nem ugy mint regen.

Aztan konnyen eloferdulhet hogy en vagyok a hulye.

(#14482) Karma válasza Misály (#14481) üzenetére


Karma
félisten

Nekem ez inkább előrelépésnek tűnik a kiszámíthatóság felé :P

“All nothings are not equal.”

(#14483) MC Pite válasza Misály (#14481) üzenetére


MC Pite
veterán

Ne copass. Ez miért jó? Ezt pont komáltam symbianban hogy nem kell ki/be kapcsolni, Froyónál idegesített ez. :(

HA kell net
dobja fel hogy min akarok csatlakozni. Pont.

Ennél kell egyszerűbb/jobb? Há' hülye vagyok én hogy böködjem befele hogy wifi, háromgé, wifi, háromgé. Állandóan meg ne legyenek bekapcsolva. VAGY tiltani lehessen oszt kész. De androidosan köszönöm nem kő. :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14484) Karma válasza MC Pite (#14483) üzenetére


Karma
félisten

Oly' nehéz lehúzni a felső sávot és belökni a wifit, ha kell? :U

“All nothings are not equal.”

(#14485) Misály válasza Karma (#14484) üzenetére


Misály
addikt

En szerettem hogy magatol csinalta :U Eddig pont az ui bonyolultsaga volt a baj. Erre egy igen egyszeru reszt bonyolitanak meg feleslegesen.

(#14486) CS_D válasza Misály (#14485) üzenetére


CS_D
senior tag

Nekem is furcsa volt ez. De végülis megszokható. Én már teljesen hozzászoktam.

(#14487) Assdak


Assdak
őstag

Hát ha ez tényleg így van, akkor ez így visszalépés. Függetlenül attól, hogy meddig tart megnyomni.
Pont az volt a jó benne, hogy magától csinálta amit kell, ha tudott ment wifire, ha nem, ment 3g re..

(#14488) Misály válasza Assdak (#14487) üzenetére


Misály
addikt

En is visszalepesnek erzem, ha csak nem ugy mukodik hogy a wifikereses nem aktiv bekapcsolt wifinel csak ha szuksege van ra.

(#14489) Karma válasza Assdak (#14487) üzenetére


Karma
félisten

Volt bőven elég baj már a fórumon másoknál azzal, hogy a telefon fogta magát, és kiszaladt mobilnetre, és az egyetlen 100%-os megfékezés ellene az APN törlése volt. Most legalább biztos lehet az ember abban, hogy ha ki van kapcsolva, akkor a telefon kussol és nem talál ki semmi vicceset.

További példának lásd a RealPlayer streamingbeállítását, az is vicces gyári default.

“All nothings are not equal.”

(#14490) Misály válasza Karma (#14489) üzenetére


Misály
addikt

Ebben igazad van. De attol meg hianyozhat:D

(#14491) MC Pite válasza Karma (#14489) üzenetére


MC Pite
veterán

Kikapcsolod az APN-t? Nem. Akkor mitől véd meg? Ettől függetlenül haljanak meg akik azt a buzi streaminget beállították alapnak. Ha ki akartad, elrontottad az apn beállítást (miután átmásoltad egyébbe a jól működőt).

Desire bekapcsolt wifivel és apn-el állandóan lógott mindkettőn :((

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14492) Karma válasza MC Pite (#14491) üzenetére


Karma
félisten

Akkor most vagy én nem értettem, mi a probléma ezzel a kikapcsolós megoldással, vagy te olvastál valamit bele az én hozzászólásomba. WTF? Az első három mondatod egyáltalán nem fogom.

“All nothings are not equal.”

(#14493) MC Pite válasza Karma (#14492) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgysem kapcsolod ki az APN-t, így ugyanúgy becopod pl a realplayeres streaminget.

Idáig is egyszerűen kiiktatta aki ki akarta, viszont ha úgy fog menni ahogy gondolom akkor az visszalépés; nem előre. A mostani sztem a legkényelmesebb kapcsolat választási mód. Nem látom az előnyét az újnak - biztos van az is, de nem jön le :(.

Amúgy attól hogy kikapcsoltam, szted semmi nem ment fel netre a Desire-ön?!(Figyelmeztet is hogy nem biztos hogy minden program figyelembe veszi.) Sőt; roaming adatforgalmat is kikapcsoltam (ha már a hangot nem lehetett :(( ) ; erre reggel nézem az sms-t hogy roaming alatt érvénytelen beállításokkal próbálkoztam - mert ezt letiltottam korábban a szolgáltatónál.(Duna parton lakok, SK határnál.) HA ez lenne az előny...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14494) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Realplayer nevetséges, hogy nem lehet beállítani, hogy mindig kérdezzen ár, ahogy az is szar, hogy az e-mail kliensnél nem lehet beállítani, hogy ha van wifi csatlakozzon rá.

Eddig úgy működött, hogy a wifi keresés kikapcsolva, de érzékeli, ha a környezetben már korábban beállított wifit talál. Ez most megszűnt? Ez gáz lenne.

(#14495) Karma válasza MC Pite (#14493) üzenetére


Karma
félisten

Állj, te nem a mobilnetet vágtad le, hanem a "background data" opciót. Régi Androidon nem tudod a mobilnetet egy kattal letiltani, csak ha átírod az APN-t (ismerős?), vagy egy olyan appot használsz ami megcsinálja ezt helyetted.

A roaming probléma érdekes, de nem a szisztéma a hülye, hanem a telefonod vagy az azon lévő rendszer. A mobilnet egy kattos kinyírása nem hülyeség elméletben.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14496) TaylorPro válasza MC Pite (#14483) üzenetére


TaylorPro
addikt

Tévedésben élsz! Az adatkapcsolatok kezelése Bellében ugyan az mint Annában, kiegészítve azzal, hogy itt a lehúzható sávban totál kitudod kapcsolni a wifit és a mobilnetet. A wifi auto keresést itt is külön kilehet kapcsolni mint eddig. Tehát nem visszalépés történt, hanem ki lett egészítve az adatkapcsolat, globális tilthatóság opcióval! Külföldön vagy határ közelében hasznos a mobilnet globális tiltása a roaming miatt például. A wifi globális tiltás meg egyébb helyen jöhet jól. Egyszerű mint egy ácskapocs!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#14497) slimshady


slimshady
senior tag

Hali mindenkinek!

A kérdésem a következő volna. Lehet azzal valamit kezdeni, az elfogadáson kívül, hogy a vezetékes Nokia (lehet más gyártók-é is) fülesek pc-be/laptopba csatlakoztatáskor nem úgy viselkednek/szólnak mint ahogy azt az ember fia várná? Gondolok itt arra, hogy nem igazán szeretik, ha tövig bele vannak dugva a jack csatiba, ezt tegyük fel elfogadom, no de van amelyik notiba annyira kicsit kell csak beledugni, hogy nem akar megmaradni benne, mondjuk úgy mikor gondol egyet akkor kiköpi. :) Van erre valakinek megoldása. Orvosolható ez szoftveresen? Amennyiben egy mód van rá nem szeretnék a notikhoz külön fülest használni mivel nálam van mindig az N8-asé. Sajnálom, hogy nem sikerült leírnom értelmesebben a problémám, azért remélem el tudjátok képzelni, amennyiben más is találkozott ilyennel már akkor tuti nem megy nehezen. :)

Előre is köszöntem az ötleteket/válaszokat!

üdv.: SlimShady

(#14498) Karma válasza TaylorPro (#14496) üzenetére


Karma
félisten

Thx, én is valahogy így láttam eddig a világot, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni.

slimshady: Egyszerű a megoldás: élj együtt vele :P Nézd meg jobban a jack csatlakozót, a Nokia headset három helyett négypólusú jackdugóval rendelkezik, ezért hullik szét minden, ha tövig bedugod. Szerezz normális fülest.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14499) TaylorPro válasza Karma (#14498) üzenetére


TaylorPro
addikt

:) Tegnap teszteltem a két ujjas progidat. C7-en valóban tökéletes a multi touch, N8-con meg gyalázat. Media Markt katalógusban már benne az akciós N8! Jól árasítva 80 pénzért!

Pixel 8 Hazel

(#14500) zorzy4 válasza Karma (#14498) üzenetére


zorzy4
őstag

Bocs biztos volt róla korábban szó de nem találom. Hol lehet letölteni ezt a kétujjas programot? Megnézném e6on.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.