Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) busman


busman
addikt

Tegnap nekiálltam az albumborítókat letöltemi az MP3 id tag programml...most elűntek az albumok...
Előadónkét van az összes zene egyben...ötlet? Ha adok neki egy hard resetet?Nagyon xar így...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#13652) Kasya


Kasya
nagyúr

Valakinek van tapasztalata, hogy a Nokia Bubbles mennyire eszi az aksit?

Nem lehet, hogy átírta a tag-et és most egy előadó/album neve szerepel mindegyiknél?

[ Szerkesztve ]

(#13653) peugeotmate válasza Kasya (#13652) üzenetére


peugeotmate
őstag

Elenyésző. Nem fogyaszt sokat. ( Fenn van a Battery Monitor is, ez alapján is csak megerősíteni tudom.)

meg

(#13654) Kasya válasza peugeotmate (#13653) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszi!
A battery monitort kijavították? Ha jól emlékszem, az 1.2 még mindig olyan volt, hogy sokszor nem mutatott semmit (n/a).

[ Szerkesztve ]

(#13655) peugeotmate válasza Kasya (#13654) üzenetére


peugeotmate
őstag

A 2.0-t használom, az jól teszi a dolgát. Mutat mindent rendesen.

meg

(#13656) ssgt1981 válasza kacsa7 (#13650) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, de így sem tudom feltenni!

(#13657) Kasya válasza ssgt1981 (#13656) üzenetére


Kasya
nagyúr

Még próbáld meg EZT.

(#13658) Kasya


Kasya
nagyúr

No kérem. 2 napos vadi új készülékem ok nélkül "berepesztette magának" a jack dugó és hdmi fedél közti műanyagot. Ezt is megéltem :)

(#13659) semetka válasza peugeotmate (#13655) üzenetére


semetka
őstag

2.0-nak csak annyi baja van, hogy ott marad a feladatkezelőben. Ezért maradtam az 1.3-nál. Ha bezárom akkor bezárja a főképernyőn is. :(

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#13660) peugeotmate válasza Kasya (#13658) üzenetére


peugeotmate
őstag

N8-nál ez már feature!

semetka
Félmegoldás: multitaskkal zárod be (menügomb hosszan nyomva, majd X-szel kilépsz), ezután az aktuális adatok megmaradnak a widgetnél. (Persze, így nem frissül magától.)

[ Szerkesztve ]

meg

(#13661) semetka válasza peugeotmate (#13660) üzenetére


semetka
őstag

Na igen ez a bajom h ha bezárom nem frissül magától. :(
Ettől független fasza a 2.0, csak ez a bajom nekem vele.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#13662) semetka válasza semetka (#13661) üzenetére


semetka
őstag

Ja még annyit, hogy ha ott marad a multitaskba akkor nem fogyaszt többet a teló hogy fut a program?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#13663) greenmeister


greenmeister
tag

Nem kapcsol be a telo. Nem olvastam végig mind 13000 hsz-t de érdekelne hogy kinek oldódott meg és hogyan a probléma???

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#13664) TaylorPro válasza greenmeister (#13663) üzenetére


TaylorPro
addikt

Semmi reakció a bekapcs gombra? És a töltőre?

Pixel 8 Hazel

(#13665) greenmeister válasza TaylorPro (#13664) üzenetére


greenmeister
tag

Fagyasztós megoldás működött. Életre kelt. De azt is olvastam hogy ez csak pár órára megoldás. Valaki ötletet??? Hogy mi a valós megoldás, ami hosszútávon is megoldás???

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#13666) TaylorPro válasza greenmeister (#13665) üzenetére


TaylorPro
addikt

Fagyasztós megoldás? Kifejtenéd bővebben?

Pixel 8 Hazel

(#13667) sirály69 válasza ssgt1981 (#13646) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem vidd be 1 Nokia szervizbe!
Nekem sem ment a frissítés, telepítés rendesen...
Bevittem és 2 óra múlva frissítve elhoztam!

Szerver Hosting Debrecenben

(#13668) greenmeister válasza TaylorPro (#13666) üzenetére


greenmeister
tag

Fagyóba be majd 10 perc múlva, USBre dugva, harmadik próbára bekapcsolt. Külföldi oldalon olvastam erről.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#13669) Just486 válasza greenmeister (#13665) üzenetére


Just486
senior tag

Ha berakod a fagyasztóba, könnyen pára csapódhat le, többet ártasz vele, mint használsz. Ezt megfejelve, a garanciát is megtagadhatják, ha ez a művelet meglátszik az ázásjelző matricán.(felső kupak alatt, a hátlapon) Garanciális telefon nem illik otthon mókolni, pont azért garanciális, és fizetsz érte súlyos pénzekkel többet.
Ha mindenképpen otthon kell szerelni, akkor én első lépésben kivenném az akkut, majd nyomva tartanám a bekapcs gombot egy ideig, aztán akkut vissza és töltőre vele. Ha ez nem oldja meg, valószínűleg otthoni körülmények között nem is javítható.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#13670) greenmeister


greenmeister
tag

Nyilván ez nem megoldás. Ezért is kérdeztem hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban. Ki hogyan oldotta meg??? És mi a konkrét baj? HW vagy SW???

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#13671) TaylorPro válasza greenmeister (#13668) üzenetére


TaylorPro
addikt

Erre inkább nem írok semmit. Amúgy aksi vagy alaplap. Jöttek ki hibás alaplappal, amik bekapcsolhatatlanná váltak. Ha bekapcskor rezzen de nem indul el akkor egy hard seset segíthet.

Pixel 8 Hazel

(#13672) Kasya válasza greenmeister (#13670) üzenetére


Kasya
nagyúr

Taylor-nál az igazság.
Ilyenkor a probléma zöme az akssi szintje miatt szokott adódni, Ilyenkor érdemes 10-15 percre hálózatira tenni, majd 8 secig nyomni a bekapcs gombot. Ha ekkor se történt semmi, töltsd 2 órát, majd dugd rá gépre és Dead mpde Phoenix. Ha ez se megoldás, akkor hardver hiba és szervíz.
A fagyasztót minden esetre többet ne próbáld!

(#13673) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy nagyon amatőr a kérdésem, de ne akadjatok ki rajta. A T-Mobile-os N8 telómnál elég sűrűn megszólal az üzenetjelző hang, akkor is, ha nem érkezik üzenetem. Ezt a jelenséget mi okozza? Előre is köszi a választ.

(#13674) Kasya válasza Tappancs2001 (#13673) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem lehet, hogy email jött? Ezt a telefon csak egy hangjelzéssel jelzi. Ilyenkor az email szinkronicázió megtörtént és új üzenetet töltött le, de erről más értesítést nem kapsz, csak hangjelzést.

(#13675) Tappancs2001 válasza Kasya (#13674) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi. Valószínüleg ezt történhetett.

(#13676) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Van egy yahoo-s emailcímem és azt szeretném beállítani a telefonomom, de sehogysem enged be amikor a bejelentkezési adatokat kéri tőlem. Hogy kell ezt a funkciót normálisan beállítani-használni? Előre is kösz.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13677) Kasya válasza Vikthor (#13676) üzenetére


Kasya
nagyúr

Menu-Email-Opciók-Beállítások és/vagy Opciók-új póstafiok. Vagyis a szokásos módon. Itt kiválasztos a Yahoot a listáról és megadod az accot és passt. Nekem működik rendesen

(#13678) bringasisti válasza Vikthor (#13676) üzenetére


bringasisti
őstag

Alaplap csere után volt nekem. Konfigurációs üzit újra mentettem alapértelmezettként minden fiókom beállítása előtt. Sokszor a levelek megnézése közben is. Gari segített.

BENEFON DELTA--------N8

(#13679) Vikthor válasza Kasya (#13677) üzenetére


Vikthor
nagyúr

felkínálja a Yahoo! Mail opciót, ott is próbáltam de hiába... :( Vigyem vissza ahol vettem?

Ott a mail addressnél az én fiókomat kell megadni, vagy pedig a mail.yahoo.com-ot ???

Azt írja, service temporarily unavailable. Try again later.
Közben meg semmi baja a yahoo mailnek, mert a PCről elérhő...

Üdv,
Vik

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13680) Kasya válasza Vikthor (#13679) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mikor a listából kiválasztod, utána kéri az email címed: @yahoo.com. Ide írd be a címed, utána a jelszódat.
A net/hálózat beállítással minden stimmel? Próbálj egy restartot is esetleg... Más email fiok beállításánál is tapasztalod a problémát?

(#13681) Vikthor válasza Kasya (#13680) üzenetére


Vikthor
nagyúr

képzeld működik, de csak úgy, hogy az other email accountsot választom ki. Az előre gyártott Yahoo! Mail profilt nem ette meg...

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13682) Kasya válasza Vikthor (#13681) üzenetére


Kasya
nagyúr

Érdekes, mert nekem pl. megy rendesen...
Legalább megoldódott és okosodtunk is :)

(#13683) ferkope77


ferkope77
csendes tag

Hali!

Megint én... Nem megy a közösségi :( Elindítom és kivág... Újratelepítettem már többször, illetve az annát is de semmi.

(#13684) vakondvok válasza ferkope77 (#13683) üzenetére


vakondvok
tag

ez a közösségi "alkalmazás" egy kalap sz@r. első dolgom volt keresni valami alternatívát, de akkor is ha a galériából vagy közvetlenül a fotó elkészülte után akarom feltölteni a képet, sokszor van, hogy hibát ír ->megnézem és menet közben kidob/kijelentkezik magától. Semmi bajom nem lenne ezzel a symbian-nal de azért egy kicsit (nagyon) összeszedhetnék magukat legalább 1-2 ilyen alkalmazás erejéig.

(#13685) ferkope77 válasza vakondvok (#13684) üzenetére


ferkope77
csendes tag

Na ja...

Bár amíg nem frissítettem az annára működött...

[ Szerkesztve ]

(#13686) kpal válasza ferkope77 (#13685) üzenetére


kpal
veterán

majd a Bélára kell frissíteni . ;)

(#13687) stewe780 válasza kpal (#13686) üzenetére


stewe780
őstag

1enlőre úgy tűnik, hogy az is több hibát hoz, mint amennyit javít...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13688) kpal válasza stewe780 (#13687) üzenetére


kpal
veterán

huha.. ez nem jó hír .

(#13689) CS_D válasza stewe780 (#13687) üzenetére


CS_D
senior tag

Dehogy. A final Belle release már bug-mentes lesz (Nokia-módra :DDD). Persze néhány alkalmazást újra kell gondolni a fejlesztőknek.

De a Nokiás programok menni fognak, illetve az Operát is kijavítják, amint lesz final Belle.

[ Szerkesztve ]

(#13690) Karma válasza stewe780 (#13687) üzenetére


Karma
félisten

Pray tell, vajon mégis milyen hibákra célzol?

Amúgy bekerült a Belle támogatás a Qt SDK-ba az előző frissítéssel, lehet tényleg nem fognak sokat tökörészni a kiadással. Meg lehet én is átváltok rá, ha van benne CUDA :) Még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#13691) ettee


ettee
csendes tag

Üdv!
Az érdekelne, hogy N8-ra lehet-e olyan szoftvert telepíteni amivel állítani lehetne az ekvalézert? Tehát hogy nem csak az előre programozott lehetőségek közül lehetne választani.

szója tejet iszok mert vegán vagyok a 'könyörületes táplálkozás' ZEITGEIST The Movie, ZEITGEIST Addendum

(#13692) CS_D válasza ettee (#13691) üzenetére


CS_D
senior tag

Persze. Van rá megoldás. Csomó ilyen főzött ROM is van, de magadnak is megoldhatod:
[link]

(#13693) deka10 válasza stewe780 (#13687) üzenetére


deka10
senior tag

Én még ebbe a pottyantott bellében is kevesebb hibát találok mint az 1.2-ben, annáról nem tudok nyilatkozni mert kb. 2 napot volt fenn a gyári (feltelepítettem a gyári kamera update-t és teljesen behalt gondoltam ha már újrarakom akkor belle), a BZS féle meg szintén nem hivatalos, az meg, hogy néhány program nem fut még az nem a belle hibája, viszont a kezelhetőség az több mint jó az annához képest a gyorsaságot nem is számítva plusz a RAM sem fogy úgy mint BZS annánál.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#13694) ettee válasza CS_D (#13692) üzenetére


ettee
csendes tag

Köszi CS_D!
Jónak tűnik ez az N8!

szója tejet iszok mert vegán vagyok a 'könyörületes táplálkozás' ZEITGEIST The Movie, ZEITGEIST Addendum

(#13695) kacsa7 válasza stewe780 (#13687) üzenetére


kacsa7
őstag

Hát nem tudom itt mire gondolsz, de nálam pl jóformán tökéletes. Nem fogy el a ramom, ami 1.2-nél és annánál általános probléma volt. Bekapcsoltam volt 120mb ramom, és ahogy telt-múlt az idő fogyott szépen, 3. nap már 90-95mb környékén volt, úgy h. 1 program se futott pluszban (Jbak taskman-nel néztem). Na ez pl belle-nél nincs. Fixen megvan a 120mb-om, ha kell 1 hét után is.
Egyetlen problémám ami van a belle-el, h. néha amikor újra kell indítani bármi miatt, pl vmi mod, akkor az !reboot-al szoktam és van h. úgy indul el, h. az érintője nem reagál, szóval olyankor ki kell kapcsolnom és újra be a telót. Persze simán lehet h. ez megint nem a belle sara, hanem az újraindító programé.

(#13696) deka10 válasza kacsa7 (#13695) üzenetére


deka10
senior tag

Nálam a golan7 belle6 van fenn és az újraindítás progi tökéletesen működik.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#13697) stewe780


stewe780
őstag

A fórumon emlegetett alkalmazás problémákra gondoltam.

CS_D: "néhány alkalmazást újra kell gondolni a fejlesztőknek"
deka10: "hogy néhány program nem fut még az nem a belle hibája"
kacsa7: "simán lehet h. ez megint nem a belle sara, hanem az újraindító programé"

Tudom, itt a fórumon kialakult egy olyan nézet, hogy itt a Nokia semmiért sem felelős. Ő maga a tökéletesség (már majdnem Apple hype...) Na nem akarok én itt a széllel szemben..., de ezt a nézetet akkor sem osztom. Most van egy alkalmazás, ami egy szoftverfrissítés után el sem indul, vagy rosszul működik, akkor ez szerintem nem a program fejlesztő hibája.

Karma: ha az alkalmazásod egy szoftverfrissítés után nem működik, bevállalod, hogy ez bizony a Te hibád?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13698) Karma válasza stewe780 (#13697) üzenetére


Karma
félisten

Az én alkalmazásom tesztelve lett Belle-en is, kiválóan megy. A widget nem bírta csak ki, mivel az az alrendszer végre át lett alaposan alakítva.

De ha nem menne, akkor se lenne se az én, se a Nokia hibája. Vis maior.
Főleg, hogy az a helyzet állt be, mint anno a Windowsban: az ősidők óta hurcolt rengeteg antik szar kódtól rohadt az egész Symbian. Ha most végre nekiállnak kipucolni, az a pár alkalmazás kiesése még mindig belefér a "szükséges rossz" kategóriába.

Az Opera egyébként is követni fogja az új API-kat szinte biztosan.
Sok apró szarért meg nem kár.

“All nothings are not equal.”

(#13699) stewe780 válasza Karma (#13698) üzenetére


stewe780
őstag

Ki beszélt itt a Belléről? Nyugodtan gondolkodj egy Belle utáni frissítésben, amin ma még esélyed nincs tesztelni, és akkor majd jön valaki aki pont a te alkalmazásodra húzza rá, hogy "ősidők óta hurcolt ... antik szar"

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13700) Karma válasza stewe780 (#13699) üzenetére


Karma
félisten

Két verzió lehetséges:
1) Érdekel és frissítem (főleg ha lesz aki fizesse).
2) Nem érdekel, és nem fogok rosszul aludni miatta.

Egyébként meg szövegértés, én a rendszerről beszéltem, nem az alkalmazások kódjáról. Én egyébként is a mostani legújabb technikával dolgozom, ez lesz valószínűleg a leginkább időtálló.

Ez most szubjektív: amióta megvan az iPadem, nem használok az Opera Minin és az alkalmazásomon kívül semmit a telefonomon, és az előbbiről még le is tudok mondani. Engem egyáltalán nem hat meg az inkompatibilitási lista, ez szükséges a szebb jelenhez és jövőhöz.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.