Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) oggy71


oggy71
tag

Lehet a jövőhéten meg bejelentik, a gyümőcsös rendszer is megy a retyóba :F :D

[ Szerkesztve ]

(#14252) Misály válasza busman (#14240) üzenetére


Misály
addikt

Bravo indexesek sikerult megint nem a temahoz egyaltalan nem kapcsolodo, felretajekoztato cimet kitalalni... ne olvass indexet, beszivott trogerek gyulekezete az egesz.

Kiszerveztek az eredeti ceghez ( Accenture ) a symbian tovabbi fejleszteset, ettol meg 2016-ig lesz tamogatasa ahogy telefonok is lesznek meg symbian-al. Gondolod az accenture atveszi a mernokoket es azok majd nezik egymast?

(#14253) MC Pite válasza stewe780 (#14250) üzenetére


MC Pite
veterán

És?
N8-ra is ezzel ijesztgetek. Még mindig csiszolnak rá új sw-eket, de symbianra már túl sok új dolgot nem tudnak megírni... Ha karácsonyra veszel még egy S^3as gépet, 2 évig simán használhatod; lesz újabb nokia sw-rá (ha nem is olyan ütemben, és csak hibajavítások), csak épp programokat nem gyártanak újakat és nem fejlesztenek újabb OS verziót.

Szerk: 2016ig csiszolják, tessék.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14254) Misály válasza Misály (#14252) üzenetére


Misály
addikt

szorend egyes

(#14255) CS_D válasza MC Pite (#14253) üzenetére


CS_D
senior tag

Alkalmazások nélkül semmit nem ér egy okostelefon...

Ha nemf ejleszt rá senki, akkor hiába néz ki jól egy telefon, vagy szép a UI, ha nem tudja kiszolgálni az alapvető felhasználói igényeket.

Azért vesz az ember okostelefont, hogy alkalmazások tömkelegéből kedvére válogathasson. Ezt a Symbianről már amúgy sem mondhatjuk el, mert lehet, hogy sok alkalmazást írtak rá, de alig van közük hasznos (legalábbis számomra). Miközben Androidra meg iOS-ra rengeteg alkalmazás van, amire szükségem is lenne.

(#14256) Assdak válasza CS_D (#14255) üzenetére


Assdak
őstag

De mi?

(#14257) busman válasza CS_D (#14255) üzenetére


busman
addikt

Milyen alkalmazás,amit hiányolsz?
Gyakorlatilag minden van hozzá...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#14258) attisx


attisx
addikt

Na, a Qt szépen lassan meghódítja a Zandoridot is: [link] :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#14259) MC Pite válasza CS_D (#14255) üzenetére


MC Pite
veterán

Symbianra még milyen új dolgot akarsz?
Akkor válts platformot. Tudsz amúgy 1-2 példák mik nincsenek itt meg?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14260) Karma válasza MC Pite (#14259) üzenetére


Karma
félisten

Hadd én egy párat. Kindle kliens (mondjuk 640x360-on annyira mégse kritikus, de nem fájna), Jump Desktop kliens (VNC/RDP kliens kiegészítve hole punchinggal, hogy átmenjen a tűzfalakon) vagy TeamViewer kliens (hasonló, csak saját protokollal), WebEx kliens, SSH kliens. Normális PDF olvasóra nem emlékszem, van már? Mármint bármi, ami alternatívája az Adobénak, az _számomra_ kurvaszar kategória.

Ezek csak azok, amiket egyébként használok, lenne még két raklap játék iránti igényem :P Pl. Plants vs. Zombies, normális Picross...

“All nothings are not equal.”

(#14261) Just486 válasza Karma (#14260) üzenetére


Just486
senior tag

PC táviránytó (vagy ahogy te mondanád Jump Desktop) van symbianra is. Működik is. Az más kérdés, hogy mennyire.
Mondjuk egy pvz meg egy tinywings tényleg elférne a nokia stóréban is, de nem létfontosságú..

That unconquered country we call the future.

(#14262) Misály válasza Karma (#14260) üzenetére


Misály
addikt

Van putty symbianra, toled elvartam volna hogy tudj rola:) rdp-t vnc-t kiegeszitenem egy ertelmes samba klienssel is!

(#14263) MC Pite válasza Karma (#14260) üzenetére


MC Pite
veterán

Virtualkeyyel mobipocket reader sztem megfelelő ebookra, ezt korábban beszéltük. Puttyal mi a baj, nekem jó. Korábban volt egy korrekt pdf olvasóm, sokkal gyorsabb mint a gyári, de nincs meg a telepítője, nem tudom melyik volt. Többi passz, sose kerestem.

szerk: Szamba kliens nem ártana egy jobb, ok.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14264) atoth válasza busman (#14240) üzenetére


atoth
aktív tag

Én úgy emlékszem, hogy ez egy outsourcing üzlet, vagyis a Nokia nem dobta a Symbian-t, hanem külső erőforrásra alapozva fejleszti tovább. A cikk szerintem félreértés, a cím meg a szokásos indexes hatásvadász blödli.

(#14265) stewe780 válasza MC Pite (#14253) üzenetére


stewe780
őstag

"És?
N8-ra is ezzel ijesztgetek."

És saját vevőit ijesztgeti egy cég? Hát komplett idióták ezek? De mi okosak vagyunk, mert nem hiszünk nekik. Gratulálok. Komoly ellenállást kell tanúsítani a cég saját kijelentései ellen, hogy valaki Nokia telót vegyen.
És megjelenik ez az Index cikk. Ha egy balfék újságírónak ennyi jön le, mért kellene egy átlagembernek másra gondolnia?
Nem az a gond, amit a Nokia csinál (bár azzal is lenne gond...), hanem ahogy csinálják, ahogy előadják, ahogy hülye kijelentéseket tesznek, aztán magyarázgatják.
Én nem vártam meg a karácsonyt, a képminőség elsődleges szempontja nálam egyértelművé tette az N8 megvételét. És akár támogatják akár nem, a kamera már csak-csak megmarad 2016 után is 12MP :))

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#14266) CS_D válasza Assdak (#14256) üzenetére


CS_D
senior tag

Például:

- Normális kijelzőzár cserélő program (nem ügyesen hackelt cucc, ami mögött időnként felvillan a gyári)
- más homescreen, és nem ilyen szar shellek (SPB, vHome), amik valójában programok és a progi mögötte ott az eredeti
- cserélhető billentyűzet

Tudom ezek mély rendszerintegerációt követelnek, amit a Symbian nem akar támogatni.

Programok:
- normális e-mail kliens "asztali" vagy homescreen értesítéssel
- használható PDF olvasó
- néhány PC program mobilos kliense: pl. KeePass, rendes FTP kliens, stb.

(#14267) Assdak válasza Karma (#14260) üzenetére


Assdak
őstag

Mobipocket,RDMplus, Rove, putty
WebEx clientből lehetne normális ez tény, de szerintem a nagyközönséget nem ennek a hiánya fogja megrémíteni.

(#14268) Karma válasza Just486 (#14261) üzenetére


Karma
félisten

A Jump Desktop egy konkrét termék, iOS-re szerintem a legjobb remote desktopok egyike, mert értelmesen megoldották az egérkezelést, támogatják (és jól kiegészítik) a BT billentyűzetet, sőt még akár hangot is át tudna hozni - bár azért nem egy AirPlay.

Misály: Oké, elkerülte a figyelmem, szerencsére nem kell olyan gyakran :)

Assdak: A Mobipocket elkészült Symbian^3-ra? Egyébként itt is inkább a konkrét szolgáltatásra gondoltam, mintsem általánosan ebook olvasó appra (amik szerencsére születtek). A VirtualKeyes szarakodást én nem tekintem megoldásnak.

Mint ahogy a Java ME-t se, így az RDM+ kiesik (bár ígéretes), a Rove meg kibaszott drága (vö. otthoni használatra ingyenes TeamViewer és a 15 eurós egyszeri díjas Jump).

A "nagyközönségnek" éppen elég, hogy nincs annyi játék :P Vagy éppen drágább, lassabb vagy éppen bénább (pl. Fruit Ninja).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14269) Karma


Karma
félisten

Apropó FTP kliens, mit kéne tudnia egynek, hogy jó legyen? :)

Nem értem miért nem írt még senki jót, a Qt-ban van beépített támogatás a protokollhoz. Ha írtok pár musthave feature-t, idővel neki tudok menni a fejlesztésének szabadidőben.

“All nothings are not equal.”

(#14270) Assdak válasza CS_D (#14266) üzenetére


Assdak
őstag

Nem tudom mi a normális kijelzőzár cserélő program, de van belőle ezeregyplusz, próbáld őket végig =D
Ezt a más home screen dolgot szintén nem értem, mivel droidra ugyan ilyen fos az összes, sőt SPB ( bár nekem túlcsicsa ) szerintem még veri is azokat.
Cserélhető bill alatt mit értesz? Cseréltem swype -ra.

Normális email kliens.. Nekem a gyári is ad homescreen értesítést, de ott van a Mobile documents.
PDF reader fentebb
Keepass van, SIC-el meg nem tudom mi a baj

(#14271) Assdak válasza Karma (#14268) üzenetére


Assdak
őstag

Akkor Wattpad.
Rove pedig attól még hogy drága jól működik.

(#14272) Karma válasza Assdak (#14270) üzenetére


Karma
félisten

"mivel droidra ugyan ilyen fos az összes"

Téves, Androidon ha launchert váltasz, akkor nem marad ott a gyári alatta, mint ideát, ergo nem egy külön, mindig futó alkalmazás ami elkapdossa a menügomb által generált eseményt... Az egy más kérdés, hogy az SPB minden platformon egy fostenger.

Ez a Wattpad érdekes, bár általában nem rajongok a user generált tartalmakért, ránézek, kösz.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14273) Assdak válasza Karma (#14272) üzenetére


Assdak
őstag

Attól még hogy a launcher alatt nem marad ott a gyári, még fos az összes =) mint ahogy a gyári is.

(#14274) atoth


atoth
aktív tag

Vasárnap a Gellérthegyre felfelé kerékpárral elértem a 280 km/h sebességet. Legalábbis a SportsTracker szerint... Valami kiesés lehetett a GPS-ben, mert az útvonalon az látszik, hogy hirtelen 3 utcával arrébb kerültem, majd ugyanolyan gyorsan vissza a tényleges útvonalra. Egy navigáció során sem jöhet jól egy ilyen "térugrás"... :F
Tapasztaltatok már ilyet, mennyire gyakori?

(#14275) Assdak válasza atoth (#14274) üzenetére


Assdak
őstag

Kapcsold ki a hiperhajtóművet =)

(#14276) Misály válasza atoth (#14274) üzenetére


Misály
addikt

navigacio soran nem nagyon csinal ilyet csak sports tracker viccelodik neha.

(#14277) primera1 válasza atoth (#14274) üzenetére


primera1
aktív tag

Megnézném a vádlidat :DDD

Isten hozott! Mikor visz???

(#14278) imi290


imi290
aktív tag

Nemtudom eddig kérdezte-e valaki,de van olyan program ami olyan mint az SE-ken a zenekereső ??? Track ID hogy pontos legyek ?

(#14279) attisx válasza imi290 (#14278) üzenetére


attisx
addikt

Shazam

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#14280) MC Pite válasza stewe780 (#14265) üzenetére


MC Pite
veterán

Itt az index a hülye. Miért nem azt olvasod hogy 2016ig kánaán lesz?!

- Normális kijelzőzár cserélő program (nem ügyesen hackelt cucc, ami mögött időnként felvillan a gyári) > n unlockot használtam X6-on, itt nem akarom lecserélnia gyárit; csak egy sleeping screen van fenn.
- más homescreen, és nem ilyen szar shellek (SPB, vHome), amik valójában programok és a progi mögötte ott az eredeti > passz, egyik sem tetszett.
- cserélhető billentyűzet
Cserélhető, keress pl muveszur-ra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14281) imi290 válasza attisx (#14279) üzenetére


imi290
aktív tag

Szuper vagy !!! rá nem jöttem volna mi az a program a telóban :D:D miután frissítettem anna-ra belekerült,de nem tudtam mire van :)

(#14282) MC Pite válasza Karma (#14268) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem vagyok nagy játékos de:
Most van egy adag ingyé' játék. Főleg autós, logikai meg mérges madaras érdekel.
Desire-n valami nagyon trágyán néz ki az angry birds)talán 320×480as?), és játék közben ott villog a reklám! Ehhez képest symbianon natív felbontáson reklám nélkül - ahogy a mostani többi free játék is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14283) CS_D válasza MC Pite (#14280) üzenetére


CS_D
senior tag

A Dayhand inputot a legjobb indulattal sem nevezhetjük a platform által szabványosan támogatott megoldásnak.

Kíváló hack, ami fizikai billentyűzetet emulál, miközben feldob egy billentyűzetet. 1 évvel ez előtt hol volt még split-screen qwerty a Symbianban? (N97-nél nem volt, illetve Bluetoothos bill-nél sem, mert ott nem jelenik meg a virtuális Qwerty.) Mellesleg a Dayhand is sántított egy-két helyen.

Szóval én azt hiányolom hogy a beállításokból legyen cserélhető, mint mondjuk az Androidon. Ez már fejlesztés lenne.

(#14284) Karma válasza CS_D (#14283) üzenetére


Karma
félisten

A Dayhand szabvanyos a rendszer szemszogebol, egy FEP komponens, akarcsak a Swype (az egyetlen ertelmes alternativ billentyuzet) es a gyari. Az egy mas kerdes, hogy egy ganyolt kinai fos. Lehetne tenyleg keyevent-generalassal hakolni, ahogy a BT keyboard app teszi, de ez nem az.

“All nothings are not equal.”

(#14285) CS_D válasza Karma (#14284) üzenetére


CS_D
senior tag

Köszönöm a pontosítást. :R
Most már ezt is tudom.

(#14286) lbence


lbence
aktív tag

Sziasztok!

Most készülök váltani E52-ről, de azért előtte megkérdezném, hogy az email funkciók az N8-ban ugyanúgy működnek mint az E52-ben? Bocsi, ha láma kérdés, de meg kellett kérdeznem. :)

(#14287) MC Pite


MC Pite
veterán

Más: SIM kártya regisztrácója sikertelen.
Ma délutántól. Egy másik sim van itthon, de az az utóbbi 2-3 hónapban 4-5× mintha nem lett volna fenn a hálózaton, szal az se biztos hogy százas.
Tudom, szerezzek új simet, ha meg nem jobb, akkor softreset, vagy szerviz. Egyéb ötlet?

Telenor, kb 2009 év végi kártya amúgy.

szerk: Szerintem jobb emailre mit az E52... Én sim aimapon gmaillel használom, félóráként csekkol.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14288) MC Pite válasza MC Pite (#14287) üzenetére


MC Pite
veterán

Megvan a probléma :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14289) Ufff válasza MC Pite (#14288) üzenetére


Ufff
senior tag

Mégpedig? :U

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#14290) MC Pite válasza Ufff (#14289) üzenetére


MC Pite
veterán

Mielőtt megvettem a használt, telenoros N8at, megkérdeztem a pannont, hogy a,feketelistás-e a készülék b,hogy díjnemfizetés miatt letiltják-e. Mindkettőre nem volt a válasz.
Tegnap délutántól feketelistás mégis a készülék. A miérteket nyomozom, de nem sok reménnyel kecsegtet hogy nem én vettem a szolgáltatótól a készüléket :U . Március közepe óta van nálam.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14291) stewe780 válasza MC Pite (#14290) üzenetére


stewe780
őstag

Mi a jó ég az, hogy feketelistás egy készülék?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#14292) Ricardo válasza MC Pite (#14290) üzenetére


Ricardo
félisten

"a,feketelistás-e a készülék b,hogy díjnemfizetés miatt letiltják-e. Mindkettőre nem volt a válasz."

Ebben akkor a Pannon is sáros.
Az eladót , és a Pannont is elővenném a helyedben.

stewe780: Nem fizeti a részletet a régi tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#14293) MC Pite válasza Ricardo (#14292) üzenetére


MC Pite
veterán

Pannont veszem, tudom a beszélgetés időpontját, megvan nekik a felvétel.
Azt mondják még egy eset lehetséges, amikor rendőrségi feljelentés után, lopás miatt rakják feketelistára. Miután bő fél éve nálam a telefon, furcsállnám ha most jelentette volna valaki be - amúgy is mit nyerhetne vele?
'Persze' az eladót nem érem el.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14294) bringasisti válasza MC Pite (#14290) üzenetére


bringasisti
őstag

a Telenor egy kükön mese :W

BENEFON DELTA--------N8

(#14295) MC Pite


MC Pite
veterán

Jobb híján itt kérdem:
Hogy tudok megnyitni egy régebbi biztonsági mentést (nbu), hogy ki tudjak telefonszámot nézni belőle? Nem szeretném rátölteni a telefonra ha nem muszáj.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14296) Just486 válasza MC Pite (#14295) üzenetére


Just486
senior tag

nbu explorer
Letölthető: sourceforge vagy nokiaprogramok

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#14297) MC Pite válasza Just486 (#14296) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14298) varga.balazs


varga.balazs
aktív tag

Sziasztok! Mától ismét nokia tulajdonos vagyok, mégpedig egy n8-é. Viszont a teló spanyolból van, ezért nincs benne magyar nyelv. )
Így hirtelen felelevenítésből annyi elég lenne, hogy navifirm-el feltennék egy olyan fw-t, ami tartalmaz magyar nyelvet, majd phoenix-el felrakom azt?

[ Szerkesztve ]

(#14299) Just486 válasza varga.balazs (#14298) üzenetére


Just486
senior tag

Pontosan ennyiből áll! :)

That unconquered country we call the future.

(#14300) varga.balazs válasza Just486 (#14299) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

Köszi, akkor azt megcsinálom. És egyébként melyikbe van magyar? EURO3-ban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.