Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Tomi_Sci válasza ABE (#6050) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Piszkálás a bootloaderben? Fogalmam sincs ám, hogy a függőséget hogy oldják meg :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6052) fux82


fux82
tag

Ha pc-ről másolok sd-re és onnan telepítek a programoknak, csinálhatok egy programs mappát, vagy közvetlenül az sd-re másoljak mindent? Illetve telepítés után sd-ről törölhetőek a programok?

(#6053) Domestos válasza rob400 (#6028) üzenetére


Domestos
tag

Na, sikerült keríteni egy Telenor kártyát, megette, de persze ez nem garancia, hogy máshol másnak is függetlent adnak.
Berhelni nem volt még alkalmam, egyelőre melózok, nem szórakozok. :N

Ja, és BT-s sorozatú, remélem már tényleg nem lesz hangszóróhiba ebben.

[ Szerkesztve ]

(#6054) Kofetto válasza Edge (#6008) üzenetére


Kofetto
tag

hehe...köszi :)

(#6055) ABE válasza Tomi_Sci (#6051) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem nem mókol bele, ugye a Clockwork recovery (vagy GoAPK, mittomén mi a hivatalos neve :D ) programként telepíthető és távolítható el, és csak akkor lehet belépni, ha van egy működő telefonod. Tehát simán billentyűzet kombinációval nem tudod behozni, gondolom így nem is nyúlkál semmit a bootfájlokhoz: [link] (Ha pl. bootloopba kerül a telefon, akkor nem is hozható már vissza a Clocwork, hanem RSD Lite kell a helyrehozatalhoz.)

fux82

Bárhová másolhatod az .apk telepítőfájlokat, és telepítés után törölheted őket.

[ Szerkesztve ]

(#6056) roypapa


roypapa
tag

Nektek mennyi idő alatt töltődik fel a telefon? Nekem 0-ról 100ra 1óra Nem kevés ez?

S III

(#6057) Trabby válasza roypapa (#6056) üzenetére


Trabby
aktív tag

Kétlem, hogy 0-ról :P (teljesen nem lehet lemeríteni) Egyébként nekem olyan 15%ról 100%-ra nagyjából 1,5-2 óra.

(#6058) tarinitorpe válasza Trabby (#6049) üzenetére


tarinitorpe
csendes tag

Nos én hasonló dolgot vettem észre csak egy óra widgettel és go launcherben. Néha az óra csak úgy fogta magát és megállt, de rájöttem a problémára: nálam az volt hogy az órával egy időben dobtam fel az advenced task killert is és automata irtásra állítottam (asszem úgy 2 óránkénti irtásra), és a probléma az volt hogy ilyenkor kilőtte az óra widgetemet is és emiatt állt meg. Amióta ignore listára tettem a taskillerben az óra widgetet nincs probléma. Lehet nálad is ilyesmi a probléma.
(Amúgy azt nem értem hogy egyes widgetek megjellenek mint futó alkalmazás más widgetek meg nem, pedig azok is kint vannak a home-on.)

(#6059) roypapa válasza Trabby (#6057) üzenetére


roypapa
tag

Akkor valami gebasz van. lemerítettem kikapcsolásig. és 1 óra után kiírta hogy charged.
Mondjuk még csak 9 napos. Lehet alakul ez még.

S III

(#6060) Tomi_Sci válasza ABE (#6055) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a bő választ!
Arra lennék igazából kiváncsi, hogy a függőség befolyásol-e bármilyen testreszabhatóságot a telefonon ? Szerintem nem, de azért rákérdezek.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6061) rob400 válasza Domestos (#6053) üzenetére


rob400
csendes tag

Kösz az infót.

Azóta volt a futár:

:C

Bazinga!

(#6062) Trabby válasza tarinitorpe (#6058) üzenetére


Trabby
aktív tag

Lehet, hogy igazad van. Sőőőt! Viszont én nem vágom, hogy hol lehet betenni a cuccokat ignore listába. :S A beállításoknál megtalálom ugyan, de nem enged semmit csinálni. (Advanced task killer)

(#6063) sheep


sheep
addikt

egyébként én is raknék a kijelzőre fóliát, de nem tudom milyet vegyek
két kérdésem lenne:
-a kapacitív kijelzőnek nem gond a fólia? ugyanúgy működik ha van rajta?
-olyan fólia kéne amit könnyű felrakni (folyadék van hozzá), fényes és csúszós a felülete (nem invisible shield), és viszonylag olcsó (max 200ft körül)
tudtok vmit ajánlani?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6064) ABE válasza Tomi_Sci (#6060) üzenetére


ABE
őstag

Nem tudok róla, hogy bármit is módosítana, mivel a ROM csere nem függetleníti a telefont (tehát nem függenek egymástól), gondolom ugyanúgy bármi felrakható a függő telefonra (XDA-n sem olvastam ilyen korlátozásról), ugyanúgy rootolható, és ugye ezek jótékony hozományai.

Trabby

Igonre list: hosszan nyomj a listában az éppen futó programra, és a felugró ablakban az ignore-t válaszd ki.

(#6065) gagavectra21 válasza sheep (#6063) üzenetére


gagavectra21
tag

nem rontja az érzékelést,egy 0àt elírtàl ugye?:)

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6066) rum-cajsz válasza ABE (#6044) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szerintem a Go SMS-t próbálja ki :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6067) rob400 válasza sheep (#6063) üzenetére


rob400
csendes tag

A jó minőségű fólia nem okoz gondot a kezelésben.
Viszont hogy a képe is szép legyen vele az többe kerül mint 200Ft szerintem.
Még én sem tudom milyen fóliát fogok használni.

Vettem egy 3-as pakkot egyszer a mm-ban(700huf), de azt PNA-ra vettem, annál jobbat szeretnék rá tenni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#6068) Trabby válasza ABE (#6064) üzenetére


Trabby
aktív tag

Ezt vágtam köszönöm! Azt hittem, hogy olyan is van, hogy belépek az ignore list-be és akkor azon belül tudok kiválasztani cuccokat. Azért kellett volna, mert az éppen futó programok közé nekem nem teszi ki az androidos akku jelzőt, így kijelölni sem tudom. :S

(#6069) rum-cajsz válasza ABE (#6055) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A Clockwork Recovery Defy átiratát kaptuk meg. 1-2 apró eltérés van a fizikai billentyűzetek hiánya miatt.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6070) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Most látom, hogy XDA-n van egy újabb Froyo rom, mintha ez nem kínai alapú lenne.
Tegnap került fel a fórumba: [link]

A Quadrant eredménye: 1396 (ez ugye kevesebb, mint amit ABE a kínai Froyoval mért - 1440 körül)

Viszont csak 2.51-es romra telepíthető, amiről nem lehet visszatérni a korábbi verziókra!

MÁS:
Próbált már valaki asztali töltőt?

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6071) Trabby válasza rob400 (#6067) üzenetére


Trabby
aktív tag

Én rendeltem ebay-ről egy ilyet: [link]

Meg egy tokot is a telefonhoz, amihez járt ajándékba egy kijelző védő fólia. (1000ft volt a kettő együtt)
Ez érkezett meg először.

Aztán megjött a 2000ft-os kijelző védő fólia is. Én a nagy okos aki még sosem csináltam, gondoltam, hogy milyen egyszerű lesz. (Defy ez meg az alapján) Így aztán nem is kísérleteztem az olcsóval. Azonnal nekiálltam a drágának.. :S Ez volt a baj.
Kb 10x szedtem le és tettem vissza, addig amíg a végén már nem ragadt.. :D

Ma reggel feltettem az ajándékba kapottat. Mondanom sem kell, hogy elsőre tökéletesen feltettem.. Nekem eddig úgy tűnik, hogy kb annyira tapad mint a szűz kijelző. (játszani még nem játszottam így rajta)

Ebből végül is a lényeg csak annyi, hogy amit nekem küldtek az kb 50ft-ot érhet. És mégis viszonylag olyan a tapadása mint a kijelzőnek. Persze gondolom a karcoknak nem nagyon fog ellen állni, de akkor meg majd leszedem.. és nagyobb tapasztalattal rendelek egy komolyabbat.

(#6072) tarinitorpe válasza Trabby (#6068) üzenetére


tarinitorpe
csendes tag

hát elvileg ha nem jelenik meg a kistában akkor elvileg nem is fut sztem. Viszont ha az advenced task killerben a settingsben a security levelt lowra állitod és kilépsz a taskkillerből majd vissza (gondolom ilyenkor frisiti a listát vagy nem tudom de nekem csak igy ment) akkor az éppen futo programok listája igen csak ki bővűl. Bár nálam igy leginkább motorolás vagy alap androidos (legalábbis a nevükből gondolom én) progik jelentek meg, de hátha ott lesz az is amit keresel. De sztem azért ezzel ovatosan mert pl az ott megjelenőkből a felére se jöttem rá hogy mi lehet az. Meg igazábol nem tudom hogy azt a sokmindent mindig kilövi a task killer és csak a rendszer mindig ujra inditja vagy alapbol mindig csak azt lövi ki amit abban a listában mutat. Nem tudom hogy ez segitett e neked.

(#6073) ABE válasza rum-cajsz (#6070) üzenetére


ABE
őstag

Vávávávávárj... ami most is fent van nálam Froyo (hivatalos, utólag rootol) az 800MHz-en nyomott 1200 pont körül, 1200MHz-en pedig 1550-1600 között. 1000MHz-en nem néztem, de kb. ott teljesít 1400 környékén.

[ Szerkesztve ]

(#6074) n@p@lm válasza DeadMeat (#6047) üzenetére


n@p@lm
őstag

ok-ok :) :)

(#6075) Trabby válasza tarinitorpe (#6072) üzenetére


Trabby
aktív tag

Már letöröltem a task killert és leszedtem helyette a managert, ezt több dolgot kiad, viszont az amit én keresek továbbra sincs, és olyan opciót sem találok amit Te mondtál :P Azért köszönöm! :)

Egyébként nekem is a gyári időjárásos és naptár widgettel volt problémám. :S A naptár megállt, az időjárás meg egyik percről a másikra 30-40fokokat mutatott :D (le is töröltem őket, pedig hasznosak voltak)

(#6076) Maxtreme


Maxtreme
addikt

(#6077) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#6070) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Például ez jól néz ki. Ugye jól értem, hogy ezt fali aljzatba dugom, és utána egy USB kábellel össze tudom kötni a Defyt vele.
[link]

ABE:
Sajnos nem derül ki, hogy a srác hány MHz-en használta a telefonját. De a hozzászólások alapján a Compas kivételével minden működik benne.
Mondjuk én a 2.51 miatt nem próbálkozom mostanában a telepítésével. Egyelőre teljesen elégedett vagyok az alap 2.34-es Blurral. Pulse után egy élmény! :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6078) Reset Elek válasza Maxtreme (#6076) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ezt sem úgy szedték szét, mint amit egyszer még össze akarnak rakni..
:DDD
Az első rész elején meg a második rész végén látni, hogy a jack aljzat nem forrasztással kapcsolódik az alaplaphoz.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6079) Z0C!


Z0C!
őstag

Hi!

a hívásnál hogy lehet kikapcsolni h ne mondja a hívó nevét.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6080) ABE válasza Z0C! (#6079) üzenetére


ABE
őstag

Annak a fordítottjával, ahogy bekapcsoltad. :D

Szerk: izé, böngészd végig a beállításokat, telefonkönyvön belül is. :) Amúgy nemtom...

[ Szerkesztve ]

(#6081) Z0C! válasza ABE (#6080) üzenetére


Z0C!
őstag

foggalmam sincs, mert nem én nyomkodtam el :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6082) Beri78 válasza Z0C! (#6081) üzenetére


Beri78
őstag

settings/call settings/caller id readdout/ring only....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6083) Halo válasza Auratech (#6046) üzenetére


Halo
senior tag

keress vissza légy szíves a fórumban - írta valaki, hogy a hardveres gyorsítás elég szűk keresztmetszeten mozog. Szóval - az ok, hogy tud, de csak bizonyos típusoknál/kódolásoknál. Ha nem úgy van a cucc kódolva, akkor... akkor nincs mit tenni - nem fogja megcsinálni.

Bocsánat, ha nem szó szerint, s nem szakszerűen mondom, de a lényeg benne van :)
Ha kell a szakszerűség, visszakeresel ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6084) #41635072


#41635072
törölt tag

Azt be lehet valahol állítani, hogy telefonálás közben ne kapcsolja el a háttérvilágítást, vagy esetleg erre létezik valamiféle progi? (Elég idegesítő bénázni a letevéssel.)

(#6085) Z0C! válasza Beri78 (#6082) üzenetére


Z0C!
őstag

köszöntem!

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6086) #05364992 válasza Halo (#6083) üzenetére


#05364992
törölt tag

Én anno biztos írtam erről a következőket:
[link]
[link]

Egyébként a HW-s dekódólás annyira "nem nagy szám" felhasználói szempontból. A forrásvideót mindenképp át kell kódolni, akkor meg már mindjárt natív felbontásra is lehet hozni a cuccot, nem kell HD-ben hagyni. A natív felbontás meg szalad simán szoftverből is, max annyi hogy a HW-s gyorsításánál kisebb a terhelés a rendszeren, és kevesebbet eszik, ergo tovább megy akkuról, de én erre feleslegesnek érzem gyúrni, az akku így is bőven jól húzza.

(#6087) Halo válasza #41635072 (#6084) üzenetére


Halo
senior tag

nem értelek - ha a füledhez rakod a készüléket, nincs háttérvilágítás - mert a fényérzékelő sötétséget lát a fejedben... ;) bocs, poén :) szóval sötét a készülék, de mihelyst elveszed a füledtől - megjön a fény, utána meg lehet nyomkodni speakertől kezdve amit akarsz - vagy éppen bontod a vonalat.

legalábbis nálam így van...

más téma:
íbéjeztek itt össze-vissza, rákerestem memóriakártyára:
[link]
roppant csalogató árak - pláne úgy h. voltam ma a markeszba, s 16 gb-os cl2-es maxwell memóriakártyát 23K HUF-ért akartak az emberre rásózni....

fenti kártyákról hallott egyáltalán valamit? Vagy itt a noname az nem lehet gond?

TPG
tudtam, hogy olvastam ilyesmit itt - köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6088) #41635072 válasza Halo (#6087) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, de mire elveszem és 2mp múlva érzékeli az egészet stb, addig még telik az idő, és a vonal túlsó végén hülyének néznek... Ezt szeretném valahogy kiktatni.

(#6089) zzzed


zzzed
csendes tag

Sziasztok!

Volt, aki kedd 11 után rendelt Defy-t, és már megérkezett?

Más: Előzőleg Sony-Ericsson X10-em volt. Ha valamit nagyon sajnálok/irigylek, az a fórumuk. Nézzetek rá, mennyivel kereshetőbb, használhatóbb, tagoltabb. Nem lehetne egy ehhez hasonlót nekünk is csinálni?? Ez, ami itt van, hát ez nem a legjobb, ha lehetek őszinte. (Nem kérek fikázását emiatt, köszi! :))

(#6090) Trabby válasza zzzed (#6089) üzenetére


Trabby
aktív tag

Én ezt nem értem... Hogy lehet más a forum? Meg van adva, hogy 8-10ig Tapasztalatokat lehet írni, 10-12ig Hibákat... stb? Nem értem

(#6091) Halo válasza #41635072 (#6088) üzenetére


Halo
senior tag

egy, max másfél másodperc, mire a szoftver rájön, hogy fény kell...
most próbáltam a 1270-nel ;)

full alap független blur-os defy - rom-buheramentes telefonom van.

egyébként pont hüvelykujjal alulról 1,5-2 cm középen és ott az end call gomb:)
poénos megoldás lehet még egy apró pöttyöt rakni a gomb közepére a képernyőn - egy fehér alkoholos filctollal pl? :) és tök olyan lesz, mint haver monitorja, ő cod2-ben pakolt festékpöttyöt a no zoom közepére :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6092) ABE válasza zzzed (#6089) üzenetére


ABE
őstag

A Mobilaréna fóruma nem típusspecifikus, hanem sok-sok típusnak van külön-külön gyűjtőtopikja, tehát nincsenek további alfórumokra bontva. Ez van, nincs tagolási lehetőség, pontosan a sok téma miatt. Én speciel jobban szeretem ezt, hogy nem kismillió feleslegesen nyitott alfórum között kell lavírozni. A használatot amúgy nagyban megkönnyíti a bal felül található kereső, illetve már sok hasznos tudás össze lett gyűjtve az első hozzászólásban.

Tel Elek

Mégsem adtad el?

[ Szerkesztve ]

(#6093) Auratech válasza Halo (#6083) üzenetére


Auratech
őstag

Nem találtam konkrétumot, video, hardver, decoding, codec stb...szavakra. Azért nem adtam fel.
Rajta vagyok a témán. Ha sikerül megoldani, közzé teszem. A super video konvertert használtam eddig, mivel azt a-z-ig lehet nyaggatni, hogy jó legyen. Cél a jó minőségű, feliratokat kezelő lejátszás hardveresen, legalább 640x480-ig, esetleg nativ fullscreen.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#6094) #05364992 válasza #41635072 (#6088) üzenetére


#05364992
törölt tag

A gond az hogy nem csak a háttérvilágítást veszi le, hanem a komplett képernyőt érzékelőstől lekapcsolja, hogy a füleddel/fejeddel ne nyomhass meg semmit telefonálás közben (a kapacitív technológia csodái, bármelyik testrész alkalmas a kezelésre, a cucc nem tud különbséget tenni köztük). Arra asszem van megoldás, hogy a híváslerakást mondjuk betedd a power gombra, az talán megoldja ezt, de nem próbáltam ki sose.

(#6095) #41635072 válasza Halo (#6091) üzenetére


#41635072
törölt tag

Figy, nekem nem másfél másodperc, és akkor is problémát okoz. :DDD
Találtam egy Call Light nevű progit, nem működik...
Amúgy vannak kis progik, amik játékoknál a képernyő közepére raknak egy célkeresztet... :C

ABE: Nem, mert az N8 a kamerán kívül hatalmas hardveres és szoftveres visszalépést jelentett volna ráadásul drágábban... Azóta is gondolkodok, hogy hogyan oldjam meg a normális fényképkészítés problémáját. :D

TPG: ez a híváslerakás power gombra jól hangzik, már csak meg kéne találni a progit.

[ Szerkesztve ]

(#6096) ABE válasza #05364992 (#6094) üzenetére


ABE
őstag

A híváslerakás power gombbal csak 2.2 alatt van gyárilag. Amúgy van egy megoldás elvileg az érintőgombok programozására, gondolom a hívás befejezés is beállítható rá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6097) Halo válasza #41635072 (#6095) üzenetére


Halo
senior tag

kösz, de az vagy mod, ami pubon mehet, vagy pedig csalás, ami nem igazán jó nekem - sőt! :)

Auratech:
#6086

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6098) fux82


fux82
tag

Letöltöttem a rock playert, de nem kezeli az ékezetes betűket a feliratban. Lehet ezen valahol állítani, vagy nincs valami ötletetek más lejátszóra, ami megbirkózik ezzel?

(#6099) lsebestyen


lsebestyen
addikt

wááá nekem kell egy ilyen teló, szerintetek meddig van akcióba vodánál??remélem t-mobilos simet is megeszi! csak kérlek jövőhétig legyen akció, és ne fogyon el!! :))

(#6100) Halo válasza fux82 (#6098) üzenetére


Halo
senior tag

Settings -> Select encode mode -> ISO-8859-2

Enjoy!

(köszönettel az infóért zsírfecskének!)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.