Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) ABE válasza csofti (#6196) üzenetére


ABE
őstag

1. Bármit meg lehet osztani, csak nem árt a pontosság kedvéért akkor már azt is hozzátenni, hogy alapból valami baj van a telefonoddal. Ezt írtad: "Rootoljon aki akar, meg van rá ideje, meg rálátása a dologra" Mivel se hozzáértés, se különösebb időráfordítás nem kell a rootoláshoz, leginkább félrevezetőt írtál. És itt nem benned volt a hiba, hanem a telefon szoftverében van a gebasz.

2. Egy szóval nem mondtad, hogy nincs időd foglalkozni a telefonnal, nem is tűnt úgy a hozzászólásaid alapján, sőt, a memóriakártyára hivatkoztál korábban, hogy miért vársz a resettel.

3. Nem basztam fel az agyam, csak nem értettem, hogy egy csomó időd elmegy azzal, hogy szenvedsz a kamerával, hogy nem tökéletes a telefonod, holott helyette a leghatékonyabb hibakeresés az lenne, ha nyomnál egy factory resetet.

4. Ez nagyon messze volt a beszólástól, a tiéd viszont már inkább a személyeskedés felé hajlik. Még ha nem is tűnt fel, neked próbáltam segíteni, és a te próbálkozásokkal eltöltött idődet lecsökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#6202) Ernest.


Ernest.
tag

Köszönöm, de közbe én is rájöttem erre, és működik. Erre mondják, hogy nem kell egyből a fórumra írni.
De a simről bemásolt számoktól még mindig nem tudtam megszabadulni..

(#6203) Btel válasza zzzed (#6089) üzenetére


Btel
tag

én 11-én rendeltem ma hívtak h holnap jön
elvileg

(#6204) rum-cajsz válasza Ernest. (#6202) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Pulse-ban ki lehetett törölni az egészet egyben, itt úgy látom csak egyenként tudod, ha sokáig rajta tartod a néven az ujjad.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6205) Vizes Tomi válasza Btel (#6203) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Én tizedikén este és még mindig nem tudta megmondani az üszi mikor lesz belőle valami :(

(#6206) Steven


Steven
addikt

melyik a legjobb mail kliens ? ti mit használtok... a gyárival egy nem is tudtam működésre bírni az ovi (nokiás) mail emet kettő...egybe pakolja és az accountok között tudok emlékeim szerint csak váltani...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6207) zzzed válasza Vizes Tomi (#6205) üzenetére


zzzed
csendes tag

12.-e előtt rendelteket elfogadják. A 12.-e már a határ, gondolom x órakkor kinyilatkozták, eddig és ne tovább... 11. én rendelt ideje mikor volt pontosan?

(#6208) n@p@lm válasza Auratech (#6175) üzenetére


n@p@lm
őstag

samsung b2100-em (is) van.
kertészkedéssel is foglalkozok.
hozzáteszem hogy azt aztán nem sajnáltam, tényleg strapa teló.
fűkaszálás közben zenehallgatás, nem számított neki a felverődő föld, munka után be csap alá és ok minden.
na, ezt a defyvel nem játszom el.
arra jó lesz hogy nem sz@rik be egy kis esőtől, nem kell félteni ha leesik (kivéve ha a kijelzőre pottyan, ugye), de el lehet felejteni azt a klasszikus "strapa" felhasználást.
ahhoz túl értékes, és tegyük hozzá hosszú távon nem is bírná.
mert a készülék lelke a kijelző hamar beadná a kulcsot.
ennyi.

(#6209) csofti válasza ABE (#6201) üzenetére


csofti
tag

1. Aláírom, pánikot kelthettem :U Előfordulhat, hogy zavarosan fogalmazok...
Hogy alapból baj van, arra nem gondoltam, mert másnak is volt rossz a kamera. Persze ez alapból baj... :(((

2. Ok, tény. Írtam, hogy nem értek hozzá, fogalmam sincs, hogyan kellene menteni és nem akarok mindent újrarakni. (nem volt még időm belemélyedni a backup leírásba...)

3. :N Csomó időm nem ment el, párszor próbáltam új szoftvereket, szétfagytak, kamera elszállt, újraindítottam és a gyárit használtam.

4. Tudom, feltűnt, segítettél is. A személyeskedésem túlzó volt, elnézést! :R

Amint megcsinálom a factory resetet, beszámolok. ;]

cs

(#6210) Prien


Prien
addikt

Kutakodtam a régebbi hozzászólások között, de nem találtam olyan megoldást, amivel futtaható lenne JAVA program.(Nevezetesen a chat.hu-t szeretném futtatni.) Van a marketen egy 1.6 Androidra, de az a Defyn valahogy nem megy.
Kérdésem az lenne, hogy azóta esetleg valaki foglalkozott-e már ezzel a problémával, mert jó lenne, ha Androidon is futna a JAVA.
Esetleg valami alkalmazás van rá? Vagy konvertáló? Mert a Marketen nem igazán találtam.

A kevés is több a semminél.

(#6211) ABE válasza csofti (#6209) üzenetére


ABE
őstag

Oksi, ha a factory reset sem segít, kitalálunk valamit. ;)

(#6212) Adamul


Adamul
tag

Hali!
Engem az érdekelne elsősorban, hogy a virtuális qwerty hogy működik, mondjuk fektetve? Milyenek a tapasztalatok? (sajna a Monte után inkább ezt is megkérdezem előre :D) Igazából a teszt és az első pár száz hozzászólás elolvasása után még szimpibb lett ez az teló, és olvastam h gyárilag független is... Ez vajon a mostani állás szerint is igaz a vodánál kapható darabokra?

(#6213) Memmaao válasza Plebi (#6197) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem nem is a gomb lötyögésével van bajom, minden vízálló dolgon lötyög, pont ahogy mondtad, mert egy vízszigetelt felületet nyomogat. Engem a telefon előlap-középrész közti illesztési hézag zavart kissé, ahol jócskán belátok a bekapcs gomb mellé, az alsóbb rétegig. Gondolom a szigetelés azért beljebb van.

My name is Bond, James... Dean.

(#6214) ABE válasza Adamul (#6212) üzenetére


ABE
őstag

Nekem is volt Montém, hát nem egy kategória, az biztos. :DDD Itt tökéletes a billentyűzet, van QWERTY fekvő és álló módban is, pontosabban érzékeli az ujjadat, és felrakható rá többféle billentyűzet is.

(#6215) palesz53


palesz53
senior tag

kicsit utánaolvasva a még mindig fennálló gmail nem szinkronizál problémámra, kismillió ötlettel találkoztam az állítsd be az imapot-tól a factory resetig mindennel... :F
én egy gmail clear data-t kipróbáltam, de utána se volt hajlandó szinkronizálni, csak kézi indításra :W

motoroláék ötletei - [link]

sajna ez évek óta fennálló probléma, és a megoldást senki nem tudja...

van aki két tök ugyanolyan telón, uazokkal a beállításokkal, uarra a fiókra is találkozott vele...
és minden előjel nélkül, egyik pillanatról a másikra következett be másnál is... :Y

factory reset-et szívesen elkerülném, de ha nincs más... :F

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6216) Adamul válasza ABE (#6214) üzenetére


Adamul
tag

Jajj igen, tudom, emléxek is rád :D Akkor neked bevált ez a teló? És kényelmes használni akkor itt a képernyőn a billentyűzetet?
Valamint ugye független még amit lehet kapni a wodánál?:D

(#6217) ABE válasza Adamul (#6216) üzenetére


ABE
őstag

Igen, igen, talán. :F

(#6218) Tex válasza forintuser (#6167) üzenetére


Tex
senior tag

Üdv!
Én a tecsóban vásároltam egy Hama szivargyújtó-usb átalakítót (650mAh-t, mert van 500-as is), ez lényegében egy kb. 3-4 centis cucc ami a szivargyútóból csinál egy usb aljzatot és erre minden usb töltő kábelt rálehet dugni, ergo használhatod minden telcsinél a sajátját. :K
Ja 1850 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#6219) Auratech válasza n@p@lm (#6208) üzenetére


Auratech
őstag

szerintem meg bírná a fűkaszálást, bár ahhoz nem elég penge a moto :D
Én már pingpongoztam a telefonnal és nem lett karcos (őrűtt bátran...!)
A hosszú távot, meg majd az idő megvilágítja.
A fiamnak is volt b2100-a azért vettem neki, hogy bírja a gyűrődést. Na kb. egy hét alatt szétroncsolta. A képernyője az első napon karcos lett, mert dekázgatott vele és elvétette.

Az én "költői" kérdésem tulajdonképpen az ár/érték/használhatóság hányadosának szólt.
Az ip 67 egy szabvány Egy kísérlet döntheti el, hogy azonos behatásnak, amit a szabvány sugall; azonosan ellenállnak a készülékek? Vagy a Defy csak ip67 ligth, azért mert nem néz ki fröccsöntött gumicsontnak?

Auratech Field Recording

(#6220) Btel


Btel
tag

van egy bolt ahol még lehet kapni-elvileg-

(#6221) Z0C! válasza ABE (#6214) üzenetére


Z0C!
őstag

anysoft keyboard
SoftHun keyboard
Iphone keyboard
8pen

ezeket próbáltam...eddig a sima gyári a nyerő :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6222) Quarell


Quarell
tag

Nem tudom használni a kamerát. Megnyitom egy rövid hibaüzenetet látok és bezáródik az alkalmazást.

"Opps, cannot open camera. Please try again later"

Mi történt?

(#6223) schmo07 válasza Adamul (#6212) üzenetére


schmo07
tag

Adamul,
Én rettentően rá voltam állva, hogy az első androidos, és egyben első érintőképenyős telefonom fizikai qwertys legyen (sok sms, sok email, skype...). Hónapokon át gondolkoztam, hogy melyik legyen, de hát csak nem találtam a megfelelőt. Aztán az akkori telefonom beadta a kulcsot, és 2 nap alatt eldöntöttem, hogy Defy-t veszek, aztán ha az érintőképernyő nem jön be, akkor megörökli a családfő.
A sima virtuális billentyüzettel - bár sokfélét fel lehet tenni - annyira nem voltam kibékülve (szemben ugye a vakon gépeléssel), de aztán ráleltem a SlideIt-ra, amihez van magyar szótár is, és bár nem tökéletes (sem ő, sem én), de nagyon megtetszett. Ha összeszokunk, akkor előfordulhat, hogy a telefon marad az enyém, és nem lesz rendes nyomógombosom :)
Keress rá a youtube-on, vannak fenn bemutató videók.

Zsakadam,
3g: nekem simán megy, nem csináltam vele semmit, és én is T-s vagyok.
Gondolom, ezzel nem segitettem sokat, csak gondoltam, megosztom.

Button,
Eddig nem vettem észre, de ma pont ott voltam amikor valaki, akinek saját csengőhangja van, hívott. És nekem se végig csörög. Viszont nem csak 1-2 másodperc, hanem 1x lejátsza teljesen az mp3-at, ami mondjuk 10 mp, de utána nem ismétli újra mint a régi telefonom. Lehet, hogy valahol mégiscsak be lehet ezt állitani?

Venge
Én is sok sok SE után vagyok most itt :)

(#6224) ABE válasza Quarell (#6222) üzenetére


ABE
őstag

[link]

DeadMeat

A fórumon benevezzük az év újonca versenyre. :D

[ Szerkesztve ]

(#6225) DeadMeat válasza schmo07 (#6223) üzenetére


DeadMeat
veterán

Bazz egy újonc és több hszt tud egybe rakni :R Megtartunk :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6226) rum-cajsz válasza palesz53 (#6215) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Egy ötlet: Gtalkba be tudsz lépni? Próbáld ki, hogy oda belépsz, és úgy a gmail szinkronizálást.
Másik gmail fiókkal sem szinkronizál a készüléked?

(#6221) Z0C!
Én a "Smart Keyboard Pro" billentyűzetet használom, mert ehhez a legjobb a magyar szótár. Igaz 2 euró az ára, de PayPalal megvásárolható.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6227) palesz53 válasza rum-cajsz (#6226) üzenetére


palesz53
senior tag

gtalkba simán belép :C
privát és céges is gmail (cégest pont ezért költöztettem át :W ), és egyiket se szinkronizálja

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6228) Quarell válasza ABE (#6224) üzenetére


Quarell
tag

Köszönöm, megoldódott a törlésekkel de kellett még neki mellé egy ki/bekapcs. is.

(#6229) Adamul válasza schmo07 (#6223) üzenetére


Adamul
tag

Hát akkor egy cipőben jártunk! :) Mert nem is gondoltam volna a Monte előtt h érdemes erre is odafigyelni, de akkor eldöntöttem h csak hardveres qwerty-s lenne jó. Abból meg nincs túl sok. Ígyhát az x10 mini pron gondolkozom még nagyon, de annak pont most jelentették be az utódját, és amúgyis régebbi fejlesztés, most hogy megláttam ezt a tesztet elég jónak tűnik. Pláne ha tényleg léteznek még a független példányok, bár erre attól félek hiába kérdeznék rá a vodánál.. :F

(#6230) rum-cajsz válasza palesz53 (#6227) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Akkor factory reset előtt egy utolsó ötlet:
Settings -> Aplications -> Manage Applications:
Gmail: force stop & clear data
Gmail Storage: force stop & clear data

SOHA NEM PRÓBÁLTAM KI EZT!
De én megpróbálnám, ha a helyedben lennék.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6231) bwoay válasza DeadMeat (#6225) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, nagy az öröm, aztán ilyenkor szokott kiderülni, hogy duplareg ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6232) Button válasza schmo07 (#6223) üzenetére


Button
aktív tag

Eddig nem vettem észre, de ma pont ott voltam amikor valaki, akinek saját csengőhangja van, hívott. És nekem se végig csörög. Viszont nem csak 1-2 másodperc, hanem 1x lejátsza teljesen az mp3-at, ami mondjuk 10 mp, de utána nem ismétli újra mint a régi telefonom. Lehet, hogy valahol mégiscsak be lehet ezt állitani?

nekem nincs semmi mp3, a gyári "insert coin" nevű van/volt egyes embereknél
egyelőre volt, mert kivettem, de próbáltam megadni másikat, akkor is csak 1-2 másodperc
először a ringer toggle widgetre gyanakodtam, de aztán azt is leszedtem és maradt a jelenség
persze lehet, hogy be lehet állítani ezt, de én nem találkoztam a dologgal sehol :N

(#6233) Edge válasza n@p@lm (#6208) üzenetére


Edge
veterán

Ha beadja a kulcsot a kijelző, pl betörik(kell hozzá egy elefánt) veszel egy digitizert ebay-en,
aztán a nemrég belinkelt szétszedős video alapján kicseréled. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#6234) schmo07 válasza DeadMeat (#6225) üzenetére


schmo07
tag

DeadMeat,
Köszi ! Irtam már ABE-nak, hogy tiszta stresszben vagyok minden hsz előtt, nehogy le legyek szúrva, mert nem olvastam vissza, külön válaszolok, nem vág a témába, stb. Úgyhogy próbálkozom nem kihúzni a gyufát :)

Bwoay
Nem, nem duplareg. Egyedi vagyok és megismételhetetlen :)

Adamul,
Nekem a x10 mini pro nagyon kicsinek tünt. Őszintén szólva én a Motorola Droid Pro-t nézegettem, de még nincs itthon. Vagy ki tudja lesz-e egyáltalán.
Na meg persze várom, mi lesz ebből az új SE qwerty-s dologból... de mire az eljut ide, na az nem most lesz.

Button,
Bocs, akkor félreértettelek, két hasonló, de mégis különböző problémánk van.

Na jó, feladom, ez a formázgatás nem megy nekem.
Majd a következőben ügyesebben csinálom :F

Wow, ötödszörre sikerült. Asszem, ezzel is indulhatnék valami díjért, nem? Adott hsz legtöbbszöri szerkesztése? :)

[ Szerkesztve ]

(#6235) Halo válasza Prien (#6210) üzenetére


Halo
senior tag

aapbrain-en találtam egy app-ot.

olvasgattam és valahol már láttam, hogy van külön chat.hu-s app.

[link]

kukkants be - szerintem ez kell neked majd!

Ave!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6236) palesz53 válasza rum-cajsz (#6230) üzenetére


palesz53
senior tag

én viszont kipróbáltam! :B
és nem történt semmi változás... :W

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6237) rum-cajsz válasza palesz53 (#6236) üzenetére


rum-cajsz
őstag

gondolom a telefont már próbáltad kikapcsolni és bekapcsolni.....
Fut egyáltalán Nálad a szinkronizálás folyamat?

Sajnos nincs több ötletem :(

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6238) palesz53 válasza rum-cajsz (#6237) üzenetére


palesz53
senior tag

egy sync feeds nevű progi fut, más sync nevű nem... :F

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6239) Prien válasza Halo (#6235) üzenetére


Prien
addikt

:R Köszi, de ezt megtaláltam a Marketen is, letöltöttem és valami nem oké a Defyn. Egyik véleményező szerint Desire-n nagyon jól fut, de ezt sem értem,hogy lehet. Hacsak nem 1.6 Android volt neki rajta, amit kétlek. :F

A kevés is több a semminél.

(#6240) DeadMeat válasza schmo07 (#6234) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha nem vág a témába off-ba teszed csókolom.Nem kell parázni,nem harap mindenki. :D De azé tartsd meg jó szokásod.

Szerintem is egyedi vagyok,csak a többiek vannak sokan ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6241) rum-cajsz válasza palesz53 (#6238) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem mail szinkronizáláskor elindul egy "GmailSyncronizationService" nevű dolog, és egy SyncEngineService fut állandóan. (de ez a Running services alatt látható)

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6242) palesz53 válasza rum-cajsz (#6241) üzenetére


palesz53
senior tag

na az érdekes! :Y
SyncEngineService nekem is fut, GSS viszont nincs is! :Y

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6243) Halo válasza Prien (#6239) üzenetére


Halo
senior tag

letöltöttem, elindult, és hibával megáll, mivel nem vagyok beregisztrálva. Ha megbocsátasz, akkor nem fogok regelni :) Ha nem, akkor se ;)

szóval, szerintem először regelj a chat.hu-n, s utána próbálj belépni ide.
a bejelentkező oldalon nem is találtam regeléshez hivatkozást, lehet az alkalmazással nem is lehet, "csak" használni.

prósza :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6244) Prien válasza Halo (#6243) üzenetére


Prien
addikt

Jajj te, hát pont azért kell nekem ez az alkalmazás vagy a Java, mert régi tag vagyok és jó lenne gép nélkül is benézni néha az ismerősökhöz. :) Amúgy elindul nekem is, csak utána megáll. De pl. youtube-on HTC Legenden gyönyörűen megy. :W Bosszantó.

A kevés is több a semminél.

(#6245) palesz53


palesz53
senior tag

újratelepítettem a gmail-t így sincs gss a futó progik közt... :F

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6246) zsakadam válasza schmo07 (#6223) üzenetére


zsakadam
tag

Mostmár nekem is!!!!!!!!! Egy külföldi fórumon találtam a roppant elmés megoldásra: kikapcs, akksi kivesz-visszatesz, visszakapcsol. És lõn csoda!

(#6247) schmo07 válasza zsakadam (#6246) üzenetére


schmo07
tag

Zsakadam,
Hát ez jó hír !

SMS hang kérdésem lenne
Beállitottam egy saját hangot az sms-ekre .
Aztán meggondoltam magam, és most próbálnám átállitani egy másikra, de nem megy.
Handcentet használok. Átállitottam ott, átállitottam a Text message-ben, sőt, átállitottam a Settings/Sound/Notification-ban is... és még mindig a régi szól. Már kikapcs-bekapcs is megvolt, hátha.
Van más ötlet azon kivül, hogy töröljem le az mp3-at?

(#6248) gkhp


gkhp
csendes tag

akinek appok kellenek: letölt marketről; kipróbál, ha nem megy v nem tetszik kell először másikat keresni, v troubleshootolni (google) - ha itt olvassa h vkinek megy akkor esetleg érdemes rákérdezni szvsz
én rengeteg appról olvastam a marketen h ennek v annak nem ment... kipróbáltam, nekem ment.. vmi meg nekem sem... ha nagyon kell az a kimondott progi, akkor kicsit küzdeni kell érte, v kontaktálod a fejlesztőt... ahogy nézem elég sok fejlesztő kimondottan kéri, hogy írj neki ha bug-od van...

akinek oldalra scrollozos applauncher kell... az használja a 7!képernyős homescreent.
én az applaunchert nagyon ritkán használom.
2screen a gémeknek (:p hogy ujra gyereknek érezzem magam :p)
1 screen szervező widgetek/launcherek (naptár, ébresztő, quicknote, birthdays...)
a main homecreen: gps/wifi/bt; weather widget, filemanager, market, taskkiller
1 screen contact/network - email, gyorshivok; browser, proxy, RDP, aventail (ez utobbi kettőt imádom h van!!!)
1 screen media: galery/camcorder; mediaplayer quickaccess; youtube...

=> tematizálva, screenenként, oldalscroll.. kész, átlátható... csak kövesd a saját logikád/ízlésed.. és még háttér is lehet mögötte :p

ABE: a c360 nekem is kinyirja a telot... majd fogom troubleshootolni, és nem találtam olyat ami tetszett volna; mer kell egy jo szoftver amiben van önkioldó... ha jutok vmire, leírom
esetleg az objektivről lehet valahogy szétszedés nélkül gyári számot v vmi infot kapni? h pl összehasonlitsuk h minden szerelésben uaz a 'camera' van-e?

http://www.youtube.com/watch?v=PcqbWk2-2dA

(#6249) delibab


delibab
senior tag

sziasztok!

olyannal találkozott már valaki, hogy ment a wifi aztán ki-be kapcsoltam a telót és azóta nem tudok felcsatlakozni ugyanarra a hálózatra... másik hálózaton megy, de mintha gyengébben venné a jelet és könnyeben dobálná el... kerestem de konkrétan ilyenről nem találtam hsz-t! ha még is van akkor bocs!
Előre is köszönöm a segítséget!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#6250) Z0C! válasza schmo07 (#6247) üzenetére


Z0C!
őstag

Ringo Proval állítsd be.
nekem az szól :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.