Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) gagavectra21 válasza ABE (#5599) üzenetére


gagavectra21
tag

hàt sajna jöttek is a reboot-ok 300on 19 lett a végleges 600on 28 eddig stabil.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#5602) ABE válasza Coyot (#5600) üzenetére


ABE
őstag

Első hozzászólás :U Annyival kiegészítve, hogy úgy tűnik, a szolgáltatóknál is 2 év garancia van, bár a vodásra többen azt mondták, hogy 1 év.

gagavectra21

Nyugodtan felkerekítheted azokat az értékeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#5603) Coyot válasza ABE (#5602) üzenetére


Coyot
őstag

köszi :R

jól összeszedett első hsz, nem is figyeltem :B már csak a telefont kell beszereznem :)

Má' nem

(#5604) gagavectra21 válasza ABE (#5602) üzenetére


gagavectra21
tag

igazad van nem érdemes 1vsel miatt kockàztatni gondolom úgy sem sokmindent szàmítana készenléti idôben

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#5605) schmo07


schmo07
tag

Szóval tovább próbáltam a wifin keresztüli telefon-gép csatlakozást. Volt IE8, Firefox 3.6 és Chrome.
Mindegyiknél bejön a Moto Phone Portal, de a File Manager-re kattintva a Firefox és Chrome esetén el se indul, azt irja, csak IE-vel müködik.
IE-vel meg kinyitja az Explorert, és látom HÁLÓZAT/http://192... alatt felsorolva a könyvtárakat, amik közül lenyilik egy Webfolder nevü, ami alatt ugyanazok a könyvtárak vannak újra, és ezeken belül látom a file-okat. De ha rákattintok pl egy képre és megpróbálom a C:-re átmásolni vagy a C:-ről bármit ide, akkor azt irja, ki hogy A paraméter nem megfelelő. És onnét kezdve már nem tud kapcsolatot létesiteni a telefonnal.
Biztos én csinálok valamit rosszul :( Valamit még át kellene állitanom valahol? Hozzáférést vagy nem tudom? Légyszi, akinek ez müködik, leirná, mit csinálok máshogy, mint kéne?

[ Szerkesztve ]

(#5606) vétó válasza schmo07 (#5605) üzenetére


vétó
aktív tag

szerintem jól csinálod. vagy én is rosszul. néztem, nálam sem jó.
de én inkább maradok a SwiFTP-nél. Egyszerű és nagyszerű.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#5607) Stauffenberg válasza Coyot (#5603) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is vodás példányra várok, de nem akarlak elkeseríteni: Teljes készlethiány van belőle! A voda weboldalán sem rendelhető, a hivatalos vodás boltokban és a partner pontokban sem tudnak infóval szolgálni, hogy mikor jön újabb készlet, optimista becslések szerint már jövőhéten.

Mindegy, addig talán a számhordozási folyamat is révbe ér... Na meg az a 40 ezer sem feltétlenül annyi amennyi, csak prémium előfizetéssel kerül ennyibe. Mondjuk nekem is ennyi lesz, elmegy a Samsung Galaxy Spicám 35-ért és +5 ropis ráfizetéssel nem is rossz váltás, sőt! :)

Amúgy kíváncsiságból megnéztem a tések webshopját, de náluk is készlethiány van, nem rendelhető.

(#5608) Stauffenberg válasza schmo07 (#5605) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én Samsung Galaxy Spicán a Websharing nevű appot használom. Egy átmeneti IP cím mögé rejti a telefont, majd a böngészőbe beütve előjön egy ablak ahova a véletlenszerűen generált jelszót beütve már látom is az SD kártya tartalmát. Tudok oda-vissza másolni böngészőn keresztül.

Egyébként meg ES File Explorerrel is sikerült már megosztanom, sőt én így szoktam adatokat mozgatni ha itthon vagyok (máshol meg Websharing-el). A Windowsban csináltam egy megosztott mappát a belső hálózatra (az itthon lévő többi számítógép között is így küldözgetünk dolgokat), de azóta külön megosztott mappa van a telefonnak is és csak neki engedem, hogy hozzáférjen. Ez lehet egyébként hálózati meghajtó is, az ES File Explorer boldogul vele, lévén ugyan ezen az elven működik, csak nem kell ehhez egy egész meghajtót megosztani, elég egy könyvtárat is. Ez atombiztosan működik, csak ajánlani tudom, mert így könnyen lehet FTP kapcsolaton dobálni a dolgokat telefonra/telefonról.

De tehetsz egy próbát a Dropbox-al is. Nekem nem jött be, de sokan arra esküsznek.

(#5609) Coyot válasza Stauffenberg (#5607) üzenetére


Coyot
őstag

40ért a havi 6k-s előfizuval is tök jó lenne, most nézem, de szerencsére én flottában vagyok, így csak ujabb két évet kell aláírnom hozzá :)

ha nincs készleten az baj, akkor jólesz újan is, 99ért :DDD

Má' nem

(#5610) gombsadi válasza ABE (#5594) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Szeretnék segíteni, úgy néz ki, hogy sikerült úgy eltávolítani az appokat, hogy jól működik a rendszer. De az a kérdésem, hogy a titanium backup valamilyen formában menti a turkalasomat? Mert én nem írtam fel, pl a global unplugra emlékszem, hogy leszedtem.
De nekem is kellene segítség, a setvsel muszáj, hogy fusson? A beallitasokat nem őrzi meg, ha eltavolitom?

(#5611) Aureal válasza fux82 (#5559) üzenetére


Aureal
senior tag

Video konvergáláshoz ezt: Any Video Converter Freeware

Srácok!
Wifin lehetséges hálózatban meglátnia a Defyt a Windowsnak, legalábbis meghajtóként?
Az van ui. hogy BT-n lassú fájlokat átküldeni és pl hiába raktam fel a telára Adobe Readert a PDF álományok ismeretlenként nem küldődnek át a BT-n. Na ez miért van???

(#5612) csofti válasza Trabby (#5565) üzenetére


csofti
tag

Jah, ez vissztéro bug, mehetne a FAQ-ba, mint elrettentés :D

cs

(#5613) Stauffenberg válasza Coyot (#5609) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell ahhoz a hat ropis előfizu, kisebb csomagban is elviheted már negyvenért. Nekem személy szerint havi 100 perc lebeszélhetőség is elég, mert a kommunikációm nagy részét úgyis (mobil)neten bonyolítom, abból meg bármilyen Surf csomagot meg lehet támogatni +800 Ft-ért újabb 400 megabájttal.

Csak az igazán jó kérdés, hogy mikor lesz új készlet... és hogy az vajon az új gyártású széria lesz-e amire kevésbé jellemző a hangszóró probléma...

(#5614) Stauffenberg válasza Aureal (#5611) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen lehet, alant írtam is, hogy miként.

Bár ahogy én csinálom ott nem a telefont osztom meg a Windows felé hálózati meghajtóként, hanem pont fordítva, a Windows egyik könyvtárát (vagy ha van hálózati meghajtód akkor azt) megosztod a telefon felé és az ES File Explorer már látni fogja. Ebből a könyvtárból aztán könnyen tudsz az ES File Explorerrel felmásolni bármit a telefonra, vagy onnan küldeni valamit a megosztott könyvtárba.

Ha viszont jobban csíped, hogy a PC képernyőjén turkálsz az SD kártyádon Wi-Fi kapcsolaton keresztül akkor meg ott van a Websharing, pofonegyszerű a használata.

(#5615) Dotcom


Dotcom
aktív tag

és megy a megosztás ASTRO file magagerrel is, telepíteni kell hozzá a SMB modult, és mindent lát, nálam a NAS tartalmát éppen.

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#5616) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Subsonic Music Streamer sztem ígéretes.

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#5617) pomk válasza vétó (#5606) üzenetére


pomk
őstag

Én SwiFTP-vel jártam úgy, hogy látok mindent, törölni tudok telefonról, de rámásolni nem. :F

(#5618) Devilske válasza roypapa (#5569) üzenetére


Devilske
tag

Marketra megoldás én is szenvedtem vele.
Indítsd el a youtube-ot lépj be a g mailos accountal még akkor is ha ott nem vagy regisztrálva
érthetően kidob egy hiba üzenetet azt ne okézd le csak vissza nyíllal lépj ki és a market menni fog:)

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#5619) ABE válasza gombsadi (#5610) üzenetére


ABE
őstag

Tudtommal a programok eltávolítása után nem jegyzi fel a Titanium Backup, hogy mik lettek törölve.

A SetVsel-ben ha beállítottad az értéket, akkor kilépés után szolgáltatásként fut tovább a háttérben. De ha használsz task killert, akkor ignore listára kell rakni, mert az kilövi a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#5620) ABE


ABE
őstag

720p ügyben az XDA fórumon is megy a gondolkodás, állítólag a korai tesztpéldányok 720p támogatással rendelkeztek. Egy érdekes hozzászólás a témában: "Most likely 720p support can be enabled, I believe it is just limited by software."

(#5621) rum-cajsz válasza Aureal (#5611) üzenetére


rum-cajsz
őstag

erre a wifis kérdésedre már válaszoltam ;) az On Air programot javaslom

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#5622) wappali


wappali
csendes tag

Végre megjött a hivatalos válasz a Motorolától, hogy mely készülékeket érint(het)i a hangszóró meghibásodás:

"If you have a BTxx or BFxx or see a Blue Dot on your phone's label beneath the battery door you can have confidence that your device is not affected by this issue as long as you are still able to connect a Bluetooth or Wired Headset and the issue goes away. If the issue does not go away with a Bluetooth or Wired accessory then you have a separate issue.
Mark
Support Forums Manager"

Ma tervezem megvenni, úgyhogy ezt biztosan megnézem előtte.

A teljes fórum egyébként itt:
https://supportforums.motorola.com/message/312564#312564

(#5623) Tex válasza Aureal (#5611) üzenetére


Tex
senior tag

Bluetooth file transzfer app megoldja a gondod ingyen. :K

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#5624) Hakkuuuh válasza schmo07 (#5605) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Próbálj meg játszadozni a Wifi beállításokkal. Én is zzal bajlódtam kicsit, mert mindenhol fasza volt, csak otthon nem. Aztán rákerestem hogy nincs-e újabb firmware a routerre. Lett, feltettem és most minden happy!

Nézd meg azt is hogyha pingeled a telódat az folyamatosan látszódik-e vagy csak szakaszosan.
Pingeléshez: Start menü->Futtatás->cmd ENTER. Írd be: "ping IP CÍM -t" (WinXP)
Start menü->Keresés programokban és fájlokban->cmd ... a többi felül (Win vista/7)

Üdv

Hardcore4Life

(#5625) wappali


wappali
csendes tag

Ó rájöttem hogy egy dolog hiányzik ebből a telefonból: a "lanyard"-hoz való kis lyuk az oldalán, aminek a segítségével rá lehetne akasztani nyakra, csuklóra, stb... Síelés (vagy búvárkodás? :DDD ) közben nem lenne haszontalan.
Erre van valami ötlet/megoldás?

(#5626) rum-cajsz válasza wappali (#5625) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Esetleg kifúrod fúróval? Mondjuk arra figyelj, hogy gyémánt hegyű kell, mert ez ütésálló!
:DD

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#5627) Button válasza wappali (#5625) üzenetére


Button
aktív tag

igen, erre énis rájöttem 3 napja
hihetetlen, hogy mennyire tökéletes ez a telefon (az előző telefonjaimon sem használtam soha) :DDD

(#5628) Gabernier


Gabernier
tag

Skacok!
Valaki adja ki az ukászt mert nem tudom eldönteni melyik fóliát rendeljem.. annyira össze magyaráztatok mindent hogy végül nem tudtam eldönteni mi legyen.. ebay ről rendelnék . legyen tűz, víz, karc, fúró, plazma, nyomás-vákuum álló is ha netán az űrbe mennék....

Kössz!

(#5629) Hakkuuuh válasza Gabernier (#5628) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Akkor a legdrágábbat rendeld, mert az még az atomot is bírja :D

Hardcore4Life

(#5630) Gabernier


Gabernier
tag

http://cgi.ebay.com/Screen-Protector-Motorola-Defy-/200564615819?pt=PDA_Accessories&hash=item2eb2952a8b#ht_1927wt_905

ez mi a bánat? mert nem bírok rájönni!

Ja igen és melyik is a legjobb?? :D

(#5631) gombsadi válasza ABE (#5619) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Köszönöm. Ez nem jó hír, mert én még töröltem appot a listádon kívül is, és szerettem volna megosztani.

(#5632) pomk válasza Gabernier (#5630) üzenetére


pomk
őstag

Nekem fóliának tűnik. :D

(#5633) delibab


delibab
senior tag

Ti meddig hagyjátok lemerülni a telefont??? Megvárjátok amíg jelzi, hogy csak 15 % vagy már előbb felrakjátok tölteni? Igazából ezt azért kérdezem, hogy teszek jobbat az akksinak, ha hagyom minél tovább merülni vagy mondjuk 30% alá nem engedem???

Most nézem, kvázi tag lettem ! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#5634) Steven válasza ABE (#5620) üzenetére


Steven
addikt

én is olvastam erről az biztos , hogy 3610 es proci nem lehet benne mint ahogy a motorolla állítja .. "állítólag " az nem tud 3d-t 2 ., nemtudna ilyen magas proci mhz et sem...

delibab

Nekem tegnap valmtiől 50% ról egyből 0 ra merült a telom... valami alkalmazás beragadhatott

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5635) Auratech válasza ABE (#5620) üzenetére


Auratech
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége. Megelégednék, ha 854x480-at tudna rögzíteni.
Fényképben az n82-m szerintem jobb volt, nyilván a kicsit nagyobb érzékelő és a jó vaku miatt. Videó felvételben viszont a defy. Élesebb a képe és sokkal simább.

Auratech Field Recording

(#5636) ABE válasza delibab (#5633) üzenetére


ABE
őstag

[link]

Szerk: aki olyat mond, hogy ne menjen 40% alá, az gondolom fogja magát, és rohan kikapcsolni a telefonját pontosan 40%-nál, vagy egyből konnektorért könyörög. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5637) delibab válasza Steven (#5634) üzenetére


delibab
senior tag

nem is kicsit ragadhatott be... :DDD
Én tegnap reggel fél 7 körül vettem le töltőről és most járok 40%-nál, csak voltak olyan info.-k egy másik telónál, hogy 40% alá ne meg, hogy az a jó ha minél több szufla van benne állandóan... szóval csak kíváncsi lennék az itteni véleményekre!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#5638) delibab válasza ABE (#5636) üzenetére


delibab
senior tag

nagyon köszönöm :R tényleg hasznos!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#5639) Auratech válasza Button (#5627) üzenetére


Auratech
őstag

Lehetne egy karpánt is, ahol úgy feküdne a csuklóm felett, int a predátor robbantós telefonja.

Auratech Field Recording

(#5640) gkhp


gkhp
csendes tag

lehet már senkit nem érdekel, de video egyenlőre szerk hiányában még nincs fent, viszont szedtem 3 képet belőle:
underwater-test01
underwater-test02
underwater-test03

http://www.youtube.com/watch?v=PcqbWk2-2dA

(#5641) delibab válasza ABE (#5636) üzenetére


delibab
senior tag

mondjuk azt Én is gondoltam, hogy hülyeség... de amit linkeltél az nem, nagyon hasznos, szerintem érdemes elolvasni! Még egyszer köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#5642) wappali válasza Steven (#5634) üzenetére


wappali
csendes tag

3630 van benne eszerint:
http://android.modaco.com/content-page/320961/motorola-defy/page/20/
36-os hozzászólás (bár a screenshot nekem már nem jön fel)

Auratech: nekem ez van, és tényleg klassz:
http://www.nokia.hu/termekek/tartozekok/osszes-tartozek/stilusos-viselet/hordtaskak/nokia-hordtaska-cp-402
de szerintem a Defy is simán bele fog férni

[ Szerkesztve ]

(#5643) Gabernier válasza delibab (#5641) üzenetére


Gabernier
tag

Szerintem abszolute hasznos, megérted a működést és ha akarsz elmész a határokig.
Benne van a válasz is a kérdésedre a 40% -al kapcsolatban..

(#5644) Edge válasza Steven (#5634) üzenetére


Edge
veterán

tedd fel watchdog-ot szépen riaszt ha ilyen történik. ;) ofc ki is lőheted ill automata kilövi ha blacklist-re teszed az appot.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#5645) schmo07 válasza Hakkuuuh (#5624) üzenetére


schmo07
tag

A pingelést megcsináltam. Mondjuk - mivel még sose csináltam ilyet - fogalmam sincs jó-e az eredmény vagy nem :B
De végülis mindegy, mert közben végiggondoltam, és ha jól gondolom mivel a router nem saját, hanem T-s, ezért ahhoz úgyse tudok nyúlni.
Szóval a többiek által emlitett megoldásokat kell kipróbálnom.

De azért ezt mégse értem, hogy minek van egyáltalán ez a Moto Phone Portal, ha a File manager (ami azért elég fontos funkció) nem müködik rajta ?
Mert akkor nincs olyan köztünk, akinek ez megy, ugye?

(#5646) Deenee82


Deenee82
csendes tag

Sziasztok!
A múlt héten vettem egy új Defy-t a Vodánál. Még az elején vagyok a kiismerésének, és lenne egy kérdésem. Kiválasztottam az SD Unmounting-ot. Meg tudnátok mondani, hogyan lehet ismét láthatóvá tenni? Már kivettem, visszatettem a kártyát, de semmi. Ötlet?

(#5647) vkrisz válasza palesz53 (#5595) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Windows 7-en csináltam. Hülye kérdés, de gondolom a DLNA-t elindítottad, mielőtt megpróbáltad beállítani a WMP-t? :DDD

(#5648) Edge válasza schmo07 (#5645) üzenetére


Edge
veterán

Nekem működik a phone portal de én usb kábelen keresztül használtam, intézőből is látszik ilyenkor az sd, de csak olyan mappák amikben van vmi media file(jpg vagy mp3 vagy mp4).

Deenee82:
kapcsold ki-be a telót és látni fogja.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#5649) Hakkuuuh válasza schmo07 (#5645) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Ha folyamatosan azt látod hogy:

"Válasz "IP CÍM" bájt=32 idő=ez változó ms TTL=64"

akkor a kapcsolat jó a routerrel és nem az a baj.

Egyébként a T-mobilos routerbe is be tudsz lépni, ha minden igaz a hozzá tartozó login/pass-t megtalálod a szerződésen vagy a routerhez kapott papíron.

Egyébként mindenkinek megy a Phone Portal :) IE8 alatt is.

Próbáld meg egy másik gépen esetleg.

Vagy használd a Dropbox alkalmazást!!! Qrvajó :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#5650) Deenee82 válasza Edge (#5648) üzenetére


Deenee82
csendes tag

Kétszer kellett ki- és visszatenni az SD-t, mire jó lett. A sima ki-visszakapcsolás nem volt elég neki. :N De a lényeg, hogy ismét OK. Köszi a segítséget! :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.