Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) pomk válasza pomk (#24699) üzenetére


pomk
őstag

Akinek van ES File Explorer-e, kipróbálná CM7-en azt, hogy bluetoothon átküld egy fájlt, majd a bluetooth könyvtárból másolás/beillesztés-t próbál egy másik könyvtárba sikerül-e neki? Ez is meghülyíti a telefonom...:/
Egyébként nekem Go Launcher Ex-em van és hasít! ;)

(#24802) Z0C! válasza pomk (#24801) üzenetére


Z0C!
őstag

AndExplorert használok, ezzel nincs gond.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#24803) Wajk válasza Toto00 (#24799) üzenetére


Wajk
addikt

pedig nemárt ha rászánod az időt, mert aztán komolyabb problémákba is belefuthatsz :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#24804) Edge válasza zsirfecske (#24752) üzenetére


Edge
veterán

Nekem sufni gsm-es garival pikk-pakk javította a defy-met hangszóróhibával a Cirma/Cordon gyak. 1 nap alatt. Akinek meg voda/T-s garija van az várhat heteket amíg a kedves voda/T elintézi... ennyit a "rendes" gariról. :P

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#24805) gatsby válasza Toto00 (#24799) üzenetére


gatsby
csendes tag

Gyári 2.1, aztán gyári 2.2 MSU-val, majd ezek után az alábbiak szerint jártam el, és tökéletesen működik minden:

leírás: http://pomiweb.com/?p=918

SuperOneClick:
http://www.multiupload.com/KBB6THEHFI

2nd Init 1.4 (apk):
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=589645&d=1304799260

CM7:
http://defy.tanguy.tk/jordan-cm7_nightly/ (itt: cm7-110610-downgrade-179.zip)

friss google apps:
http://goo-inside.me/gapps/gapps-gb-20110613-signed.zip

Nekem a friss rendszer (csak a launcher-t cseréltem LauncherPro-ra) 2300 körüli Quadrant értékeket produkált. Tehát csak javasolni tudom! :)

megj.: Baseband-et nem kellett állítani. Ha mégis kéne: konkrétan "Central Europe 34.155.2" beállítási lehetőséget nem találtam, csak "3.4. ..."

[ Szerkesztve ]

(#24806) Edge válasza gatsby (#24805) üzenetére


Edge
veterán

nordic-ra pakolt rc0 is ennyit hoz(2337) és nem kell ahhoz friss rendszer, de majd meglátod. Nagyon jó a CM7!

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#24807) R19


R19
senior tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki felrakni az SPB Mobile Shell 3D-t?
Az alábbi videón egészen biztatóan néz ki a dolog.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24808) BitiOne


BitiOne
tag

Na tegnap nekem is belassult kegyetlenül a 2.2 CEE.
Akarom kioldani a telót (már a csúszka is laggolt mint állat), tökre fáziskésve kioldottam, és nem ment föl se a mobilhálózatra se a wifire. És ráadásul mintha valami app beragadt volna, minden iszonyatosan laggos volt. Task managgerben nem láttam, hogy mi fogta a telót, bár a rendszeralkalmazásokat nem néztem, úgyhogy valószínű azok közül akadt be valamelyik.
Ezért azt hiszem megy vissza a nordic 2.2!
Azzal semmilyen működésbeli hiba nem volt, és ráadásul a sok fölösleges app sincs rátelepítve, amit ugye el sem lehet távolítani, csak mókolással (Facebook, Kindle, Myspace, Kardio Traner, News & Weather).

//=// (( )) (( )) //-\\ //=//

(#24809) sgyimi válasza R19 (#24807) üzenetére


sgyimi
csendes tag

Nekem az van fent, elég mutatós szépen működik.

(#24810) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Felraktam a CM7-et a 2.2.2CEE-re.
Elég sok hibát és app hiányt tapasztaltam.
Szeretnélek titeket megkérdezni, hogy ez csak egyedi eset vagy többek is tapasztalták?
- Hotspot funkció eltűnt és nem találok olyan appot ami nem AD-hoc hanem rendes wifi hotspotot hozna létre
- DLNA megosztás eltűnt, erre van megoldás, de a gyári az sokkal jobb volt.
- Nevekhez egyedi csengőhangokat össze vissza keveri vagy le se játssza.
- Hívásvárakoztatás nem működik.
- A kamerával nem lehet normális képet csinálni mondjuk egy sötétebb helyen vakuval egy újságban lévő szövegről ami a CM7 előtt tökéletesen működött (piros lencse). Ugyanis teljesen fehér lesz az egész kép, CM7-es kamerával és lgkamerával is.
- Van olyan lehetőség a CM7 beállításoknál, hogy a hívás felvétele, lerakása, létrejöttekor rezegjen a teló ezt nem tudtam kikapcsolni. Hiába vettem ki a pipát ugyanúgy rezgett. Erre rájöttem, hogy egy újraindítás kell neki, de szerintem ez sem normális.

Nagy vonalakban ennyi, ha még tapasztalok valamit akkor írok!

Valaki tud olyan progit ami ki tudja kapcsolni a különböző szenzorokat?

Válaszotokat előre is köszi.

Csáó!

(#24811) |AP|


|AP|
veterán

Leírtam a mélyvíz topikban is a telefonkönyves prolémám: KATT.

Belinkelem ide is, hátha valakit szintén zavar ez a dolog és van rá megoldás...

(#24812) Prien válasza R19 (#24807) üzenetére


Prien
addikt

Én megvettem anno, nettel használtam. Eleinte frankón ment, de nekem nagyon fagyott tőle egy idő után. Gyári 2.2-vel. A procit is hajtotta, a RAM-ot megette, szaggatott össze-vissza. Mintha a sok widgetet nem bíná (a telefon) vagy nem is tudom. Kénytelen voltam uninstallálni.

De hamarosan letesztelem SGS 2-vel is. ;]

A kevés is több a semminél.

(#24813) DaDa


DaDa
senior tag

Az egyébként, hogyan működik, ha kihoz egy "javítást" a 2.2.2CEE -re a MOtO, az egy teljesen új rendszer lesz, tehát megint Moto updater és ROM csere, vagy csak egy OTA-s file, ami update-eli? Mert előbb utóbb ki kell hoznia, mert messze nem tökéletes. Ha csak nem a 2.3-as jön egyből. Egyáltalán vannak ilyen javító patch-ek androidra? Létezik?

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24814) Badb0y


Badb0y
addikt

Naaa, csak nem kijött a 2.2? Én még a hivatalos oldalon nem láttam. Vagy miket pakolgattatok fel ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#24815) DaDa válasza |AP| (#24811) üzenetére


DaDa
senior tag

Akinek nem kell a lite telefonkönyves hülyeség, az a következőket tudja tenni.

-telefon ROOT (superoneclick)
-valamilyen rendszerfile kezelő program pl.:root explorer
-kitörölni vagy inkább átnevezni a \system\app\contacts unconnected.*
2db ilyen nevű fájl van a kiterjesztés: .odex és .apk ezeket nevezd át vagy töröld le
de előtte másold át egy könyvtárba az SD kártyára biztonság kedvéért. Majd töröld a system\app-ból.
- titanium backuppal uninstald a contactsunconnected.apk-t
-telefon újraindítása és mint ha nem is létezne lite address book.
-Unroot

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24816) DaDa válasza Badb0y (#24814) üzenetére


DaDa
senior tag

De kijött a 2.2.2 CEE moto updaterrel lehet frissíteni...

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24817) |AP| válasza DaDa (#24815) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm!
A telefon már rootolva van, root explorer is van.
Azt mondod ha ezeket megcsinálom nem lesz saját telefonkönyv, csak a google címtárat fogja kezelni? Pont ezt szeretném.

(#24818) sheep válasza R19 (#24807) üzenetére


sheep
addikt

én igen, de nagyon xar lett...symbianon nagyon jó volt, évekig használtam, de androidon egy nagy fosch
szaggat, lassú, stb

más:
a sygic aura sajnos nem működik megfelelően mióta frissítettem 2.2-re
2.1-en tökéletes volt, de most kb fél perc alatt lefagy, van hogy csak az aksi kivétel segít
clear data, fr, reinstall, minden megvolt
ahogy a neten túrtam, másoknak is van ilyen problémájuk, szal nem a telefon hibája, ha vki belefut esetleg (marad a 3betűs magyar, az úgyis fényévekkel jobb)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#24819) rum-cajsz válasza Stauffenberg (#24793) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Igen.
csinálsz a Custom recoveryben 2 x "wipe all"-t, és utána simán felteheted sbf-ből a CEE-t. Ekkor ugyanaz lesz az eredmény, mintha MSU-val frissítettél volna egy csupasz rendszert.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#24820) akos727


akos727
senior tag

A cm7en kìvül milyen a többi custom rom? Azokrol nem igazàn van szó itt. Valami tapasztalat esetleg?

(#24821) DaDa válasza |AP| (#24817) üzenetére


DaDa
senior tag

Pontosan, csak a google telefonkönyv marad és nem is fogod látni a lite address book-ot. Én tegnap csináltam meg, de már 2.51-en is megcsináltam.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24822) akos727


akos727
senior tag

Ha nordicra akarom felhúzni Cm7et akkor is a cm7-110610-downgrade-179 kell letöltenem? Vagy a simát ami a leírásban van?

(#24823) Wajk válasza akos727 (#24822) üzenetére


Wajk
addikt

gondolkozz... :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#24824) akos727 válasza Wajk (#24823) üzenetére


akos727
senior tag

Nem az erősségem :DDD az egy dolog , hogy én mit gondolok, de ez annál többet ér nekem minthogy a saját h.lye fejem után menjek. Ti szavatokban jobban megbízok :)

[ Szerkesztve ]

(#24825) kano válasza Edge (#24804) üzenetére


kano
nagyúr

Ez szerencse kérdése, hogy épp mennyi munkája van a szerviznek. Nem a Voda/T-hez kell visszavinni, hanem egyből a Cordonhoz és ennyi, az is 1 nap alatt javítva lesz.

Girnyau által leírt dolgok megvannak mindenkinél? Mert, ha igen akkor az elég gáz. Akkor fel sem teszem a CM7-et.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24826) Tex válasza akos727 (#24824) üzenetére


Tex
senior tag

A 179 a CEE-re való. Nordicra a leírásban szereplőt húzd ill. az RC0-t.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#24827) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok! A msot kapható T-Mobile-os Defy vajon "piros vagy zöld lencsés"? Remélem tudtok segíteni. Köszi

(#24828) Toto00


Toto00
tag

Na most akkor ez a downgrade-179.zip ugyanaz mint az rc0? Nem talalok sehol utalast...
Màs: ha esetleg gyàri 2.2 cee-re akarom feltenni a 2.2 nordicot (mert arra ugye le van irva lepesrol lepesre a folyamat meg h melyik rom mien)annak mi a folyamata?
kozben latin h a 179 az nem rc0. En azt szeretnen feltenni mert arrol rosszat nem nagyon olvastam. Tehat akkor. Nordicot kell eloszor feltennem a 2.2 cee -re, aztan meg a leiras alapjan mehet. Kerdes maradt: hogy teszem fel 2.2 cee re a 2.2 nordicot?

[ Szerkesztve ]

(#24829) Z0C! válasza Toto00 (#24828) üzenetére


Z0C!
őstag

nem kell nordic.

2.2re raktam fel a downgrade-179.zip-et.
faszányosan működik.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#24830) kano válasza Toto00 (#24828) üzenetére


kano
nagyúr

Mi az, hogy "kozben latin"? A másik topicban olvass és meglesz a válasz. De itt is 2db (azaz kettő) hsz-t kellett volna visszaolvasni. :(( :O

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24831) Tex válasza Toto00 (#24828) üzenetére


Tex
senior tag

Csak a tisztán látás kedvéért:
a 179 is RC0, de az a 2.2 CEE-re való. A Nordic-ra a sima RC0 a jó.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#24832) lenpet


lenpet
csendes tag

sziasztok!

merjek gyári 2.2-re frissíteni, vagy nagyon sok szívás van vele? igazából nincs különösebb gondom a 2.1-gyel sem, de ha a frissítéstől gyorsabb lesz és/vagy tovább bírja az akksi akkor nekiesek.

(#24833) Wajk válasza #11527168 (#24827) üzenetére


Wajk
addikt

igen

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#24834) Badb0y válasza DaDa (#24816) üzenetére


Badb0y
addikt

Problémák vannak vele? Vagy fel lehet tenni? Itt a topikon blül több módszert is láttam, hogy csináljuk úgy, hogy minden beállítás megmaradjon. Melyik ami biztos jó :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#24835) V.Stryker válasza #11527168 (#24827) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem pont egy hetes a készülékem, a múlt héten hozta ki a T, zöld lencsés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24836) ggmac


ggmac
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hónapja vagyok Defy tulaj, vodás, piros lencsés, minden oké vele. Rootolás és 2.2 felrakása sem okozott gondot. Egyedül most csak az zavar, és még nem jöttem rá, mi okozhatja (2.51-ben sem volt gond vele), hogy:

telepítettem az Anysoft Keyboard-ot, és be is jelöltem a beállítások között alapnak. Azonban ha újraindítom a telcsit, akkor mindig be kell állítanom, mert elfelejti, sőt, időnként az Anysoft mellől is kiveszi a pipát. Valakinek volt hasonló problémája, esetleg megoldás rá?

(#24837) Ronyn


Ronyn
senior tag

2.2 alatt nem működik a nomedia file,vagy csak nálam nem megy???
Van rá valami alt. megoldás??

Ego sum... Ronyn 🧔

(#24838) kano válasza lenpet (#24832) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem ne frissíts. Ez a 2.2 állandóan belassul, nem jobb a 2.1-nél.
ggmac
Én Smart keyboard pro-t használok, de nincs ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24839) Looserke


Looserke
őstag

mióta feltettem a CEE 2.2-őt nekem egyszer sem lassult be vagy szaggatott volna a home screen, frissítés előtt volt FR és utána is. Szerintem valami telepített programotok kavarhat be...

(#24840) DaDa válasza Badb0y (#24834) üzenetére


DaDa
senior tag

Megoszlik a vélemény. Én elégedett vagyok a 2.2.2-vel nekem "szerencsém" van, pedig nem FR-eztem sem előtte sem utána. Én mindenképp frissíteném. Utána érdemes végig menned az application manageren és a főbb programoknak csinálni egy clear data-t. Ennyi. Ha nem szemeteled tele programokkal, akkor nem lesz gond. A 2.1-nél jobb. Ez az én saját véleményem.

Amire mindenképp kell clear data :

-market
-camera
-web böngésző

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24841) ggmac válasza kano (#24838) üzenetére


ggmac
csendes tag

Felraktam a Smart Keyboard Pro-t és egy ki-bekapcs után működik, nem felejti el. Mondjuk az Anysoft-ot már jobban megszoktam. Ott tudtam váltani a gombsor feletti nyilakkal a magyar/angol/numerikus billentyűzetek között és ezt a SmartKeyb-nál nem lelem...

Még megpróbálok egy clear data-t az Anysoftnál, esetleg egy uninstall / install-t. Ha továbbra is b@szakszik, akkor maradok a smartnál.

(#24842) Qbász


Qbász
aktív tag

Ért valaki itt az audióhoz ? Vettem egy Beyerdynamic DTX 101-es fülhallgatót. Kipróbáltam PS3-al szépen szólt, ezeréves Sony SRF-M95 zsebrádión és szépen szól csak ha a Defyra dugom akkor szól rosszul. Konkrétan semmi basszus nincs. Próbáltam Power Amp equalizerrel állítani rajta de nem nagyon értek hozzá szóval sehogy sem tudtam rendesen belőni.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#24843) Dugos


Dugos
tag

Leírná nekem valaki a pro és kontra felhasználói véleményeket. Telefon vásárlása előtt állok és kiváncsi lennék, hogy akinek ilyen telefonja van annak mi a véleménye és, hogy tapasztalt e valami problémát vagy hibát a telefonba.

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#24844) Edge válasza kano (#24825) üzenetére


Edge
veterán

Nem biztos hogy én vagyok a megfelelő ember a válaszadásra, :D de nézzük csak:

- Hotspot: sose használtam nincs rá szükségem, még a hivatalos romokból is kigyomláltam mindig
- DLNA: sose használtam nincs rá szükségem, még a hivatalos romokból is kigyomláltam mindig
- Nevekhez egyedi csengőhangok: erre se volt szükségem még
- Hívásvárakoztatás nem működik: lehet tippelni
- A kamerával nem lehet normális képet csinálni mondjuk egy sötétebb helyen vakuval egy újságban lévő szövegről ami a CM7 előtt tökéletesen működött (piros lencse). Ugyanis teljesen fehér lesz az egész kép, CM7-es kamerával és lgkamerával is.:
zöld lencse, szépen fotóz sötétben vakuval, ha újságpapírt fotózok az tényleg fehérebb lesz és a szöveg alig olvasható, de mennyire életszerű hogy sötétben újságot fotózok? :D

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#24845) Z0C! válasza Dugos (#24843) üzenetére


Z0C!
őstag

ki lett tárgyalva már milliószor.

ajánlott.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#24846) waassy


waassy
tag

További tapasztalatok a 2.2 CEE-vel kapcsolatban. Kegyetlen belassulások, de az Advanced Task Manager felrakása után egy kill és minden ok. Nekem a WIFI stabilabb lett. Ami a leg előnyösebb tulajdonság: 2.1-el egy napot bírt ki az aksi, most a 2 nap megy simán. Már ez utóbbi miatt is megérte felrakni.

(#24847) Polllen válasza waassy (#24846) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem fr van és - eddig még - nincs lassulás. Ha be akarok valamit zárni, általában settings/manage applictions-ből teszem. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24848) kano válasza ggmac (#24841) üzenetére


kano
nagyúr

Bal oldalt alul....
Teljes verziót használod (én megvettem)?
Szerintem jelenleg ez a legjobb keyboard prg.
DaDa
Tehát akkor ne telepítsek fel rá programot? Akkor minek vettem Androidos telefont? Vehettem volna egy Nokia S40-est és kész.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24849) kano válasza kano (#24848) üzenetére


kano
nagyúr

Ma elkezdte random eldobálni a hálózatot (2G). :F Egyre jobb ez az egész.
Csak tudnám, hogy mi tartott a Motonak ezen eddig?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24850) Toto00 válasza Tex (#24831) üzenetére


Toto00
tag

köszönöm szépen!!!! erre a válaszra vártam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.