Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Omega7plusz válasza mobilizmo (#1350) üzenetére


Omega7plusz
tag

Köszönöm! Első androidos telefon lenne, ha nem számoljuk az irgalmatlanul nem jó Alcor táblagépemet, amin 4.2.x android fut.

(#1352) dvids válasza Omega7plusz (#1351) üzenetére


dvids
aktív tag

Sokan vagyunk teljesen elégedettek a telefonnal, csak nyilván az ember ezt nem harsogja állandóan, különösen ha valaki másnak meg valami gondja akad.

(#1353) Zsoltpeter válasza dvids (#1352) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Csatlakozom....minden ok a telcsivel !!!!

(#1354) Sógi válasza Omega7plusz (#1349) üzenetére


Sógi
addikt

Teljesen jó a telefon! Ár/érték arány és középkategória bajnok!

Aki ennyiért többet szeretne, az ne vegye meg :)

Teljesen megfelel a mindennapi használatba, elégedett vagyok vele, bár voltak fenntartásaim, hogy majd bakizik sokat menet közben/napi használat során, de nem! Kellemes csalódás és ezt mondom úgy, hogy előtte iphone 7 plust használtam!

Persze írhatnám, hogy számomra mi az a pár elenyésző negatív dolog, ami nem tetszik, de minek? :)
Ennyiért nagyon is tetszik :D

(#1355) csubuka


csubuka
addikt

Összességében hardveres oldalról egyedül a valakinek nem jól berakott beépített akksi jött elő nem (ütésre újraindult...)? Az egész jó... vagy kihagytam valamit? Néhány szoftveres idegesítő eset pedig van persze, de más mobiloknál is. Nem nagy igényűeknek perfekt így elsőre :) . Majd kiderül, hogy bírja idővel.

(#1356) iMaverick válasza FNZ (#1348) üzenetére


iMaverick
addikt

Elég a gyári beállítás visszaállítása.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1357) FNZ válasza iMaverick (#1356) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi, akkor elkezdem feltelepíteni az appokat, majd odaadom asszonynak tesztelni.
ha jó a masina, akkor megtartja magának és a sajátját adja oda az anyjának :)

[ Szerkesztve ]

(#1358) tokyo2 válasza FNZ (#1357) üzenetére


tokyo2
tag

Azért ne felejtsük el, hogy ez nem egy noname kategória, kb hasonlóan sikeres brand mint a Xiaomi Ázsiában./na jó egy picit túlzás :) / Régóta vannak a piacon kifejlett hardware és software jellemzi őket, az adott hibákat nem elfeledve. De ezek minimálisak vagy egyediek. A mai napig tökéletesen működik nálunk egy mx3 is és ezzel az m6 note-al sincs semmi bajunk. Abszolút ár/érték győztes ma a piacon!!!

(#1359) FNZ válasza tokyo2 (#1358) üzenetére


FNZ
őstag

ok, gondoltam, ezért is vettük meg. jelenleg egy huawei g8-at használ és azzal hasonlítja majd össze.

[ Szerkesztve ]

(#1360) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy:

-mennyire zökkenőmentes a rootolás?
-melyik a legfrissebb Android / melyik lesz a legutolsó Android a gépre?

Előre is köszi!
üdv
J.

(#1361) FNZ


FNZ
őstag

hát egy kicsit furcsa a rendszere a megszokotthoz képest:
- nem találtam a mintás képernyő feloldót, csak a pin kódosat (valszeg user hiba)
- nincsen külön ikonja a címjegyzéknek
- nem tudok a címjegyzékből gyorshívó ikont kirakni
- nem tudom kitörölni a gyári szoftver ikonokat az oldalakról (nem kell óra, naptár, üzenetek, böngésző, meizu-fiók, stb)

(#1362) mdanee válasza FNZ (#1361) üzenetére


mdanee
tag

Nem user hiba, ezek Meizu "sajátosságok" :)
Furák,de együtt lehet élni velük.

(#1363) lemmy71 válasza Joeker67 (#662) üzenetére


lemmy71
őstag

Üdv! Rendeltem én is üvegfóliát és egy „ipaky” carbon stilusú tokot, ugyan attól az eladótól akit belinkeltél. Már vagy több mint egy hónapja és még semmi :( Küldött csomagazonosító számot de az már több mint egy honapja egy helyben áll valami kínai településen :F Neked is soká érkezett meg? Üvegfólia / Ipaky-tok ha megérkeznek a cuccok jelzem de addig inkább kerüljétek ezt a kereskedőt :K

[ Szerkesztve ]

(#1364) mdanee


mdanee
tag

Tényleg,ha már üvegfólia. Évek óta,mindegyik telefonomon volt, megjött erre is,és 1 nap után levettem, és kidobtam.
Persz nem 3d-s,a szélei vágtak a lekerekítésnél, volt valami hiba az üvegben, látszott benne valami textúra,meg a színek is kicsit mosódtak rajta keresztül - lehet egyedi hiba volt, gyűjtötte az újlenyomatot,mint álat, az egy gombos használat kényelmetlenebb lett a perem miatt,illetve a kicsit gyenge érzékelés nagyon szar lett.
Még úton van egy tok rá,azt megpróbálom még, a hátlapon már látok apró karcokt,illetve megoldja azt h.a fő kamera 1 mm-t kiáll a telefon síkjából,és billeg rajta az asztalon.

(#1365) Omega7plusz


Omega7plusz
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Azt hiszem, ma elszánom magam. Nekem egyébként több, mint amire szükségem van, ezért gondoltam pl. az Asus zenfone 4 max-ra, ami jóval kevesebbet tud, viszont üzemidőben jobb. De az ára ennek jóval vonzóbb, és volt már a kezemben (kikapcsolt állapotban), egyáltalán nem tűnik rossznak a minősége. Az androidot meg úgysem ismerem, egyik UI-val sem, szóval azt hiszem mindegy, melyiket kell megtanulnom.

(#1366) tamasas0913 válasza Omega7plusz (#1365) üzenetére


tamasas0913
tag

Nézd. Nekem nem túl sok nyomkodással, de jó pár hívással 3 napig elvolt a telefon egy töltéssel. Annyira nem rossz ez. :)

Mate 10 Pro

(#1367) Omega7plusz válasza tamasas0913 (#1366) üzenetére


Omega7plusz
tag

Az tényleg nem rossz. Össze-vissza keverem már őket, most láttam, hogy ebben is nagy az akku. Nem igazán látok más alternatívát, legfeljebb a Xiaomi S2, de arról meg pár napja olvastam, hogy a xiaomi teleszórja reklámokkal az alsó kategóriás telefonjait. Szóval ma meg lesz rendelve a Meizu..

(#1368) Sógi válasza FNZ (#1361) üzenetére


Sógi
addikt

Nova, apex launcher + exdialer megoldja ezeket:

- nincsen külön ikonja a címjegyzéknek
- nem tudok a címjegyzékből gyorshívó ikont kirakni
- nem tudom kitörölni a gyári szoftver ikonokat az oldalakról (nem kell óra, naptár, üzenetek, böngésző, meizu-fiók, stb)

De a minta feloldásra is írt volna itt valaki, valami okosságot :)

[ Szerkesztve ]

(#1369) ironbed válasza aprokaroka87 (#1330) üzenetére


ironbed
aktív tag

Így van. Mielőtt gyárira állítod a telefont törölni kell a fiókokat róla, amihez érdemes kijelentkezni a fiókból.
Egy Oukitel telóval szívtam meg először ezzel. Kénytelenek voltak visszapostázni és működő net kapcsolattal lehetett eltávolítani a Google fiókot. Utána már rendben volt.

Szóval fiókból kilépés, fiók törlés és aztán Gyári Visszaállítás.

(#1370) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Édesanyámnak rendeltem egy ilyen telefont.
Női kézbe kerülne, érdeklődnék, hogy méretileg mennyire elfogadható? el lehet használni? 155cm magasság, 5,5" nem kicsi.

Köszi a választ.

(#1371) Monya78 válasza novakalex (#1370) üzenetére


Monya78
veterán

Mérete miatt Én is agyaltam sokat, nem szeretem a nagy telókat, ez pedig nagy és nehéz.
Nekem viszonylag nagy kezem van, de az egykezes használat kilőve sajnos...

155cm magasságú hölgynek ez már "tablet" kategória... ;)

(#1372) tamasas0913 válasza novakalex (#1370) üzenetére


tamasas0913
tag

Szia. Nem is az 5,5"-al van a gond, ha a méretet nézzük, hanem a kávákkal. A 6"-os Mate 10-em ugyan ekkora mint ez.
Nem pici telefon valóban. Kis kezű embereknek nehézkes lehet a használata.
Esetleg ott van a most nemrég megjelenő Xiaomi Redmi 6. Annak is 5,5" a kijelzője viszont kisebb mint ez. Talán jobb választás.

Mate 10 Pro

(#1373) blueMerle válasza mobilizmo (#1347) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, mindegyiken. :K

(#1374) FNZ válasza Sógi (#1368) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi
novát már felraktam próbaként, de megnézem az exdialert is.

(#1375) Joeker67 válasza lemmy71 (#1363) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Úgy emlékszem nekem 20-25 nap volt mire megjött az üvegfólia és valamivel több mire a tok megérkezett (meglepetésemre pár nap múlva, jött még egy fólia). Én is azért rendeltem ezeket, mert itt már korábban ajánlották, szerintem többen is vettünk, eddig senki nem panaszkodott.
Egyébként mostanában sokat késnek a csomagok, én is várok egy fülest, és még egy rendelést, amik már több mint 30 naposak. :(

(#1376) benzol válasza Joeker67 (#1375) üzenetére


benzol
aktív tag

Nekem 8 csomagom van úton. 2 kivételével mind 30 napon túli, ez mostanság tendencia, karácsony előtt nem is fog javulni. :N

///\oo/\\\

(#1377) csubuka válasza mdanee (#1364) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor nem csak én érzem kicsit kelletlenebbnek az érintő érzékelését, mint azt más mobilokon lehet tapasztalni?

(#1378) FNZ válasza Sógi (#1368) üzenetére


FNZ
őstag

nem találtam: azt hol lehet beállítani, hogy az alsó vezérlő menük sorrendjét felcseréljem?
háromszög, kör, kocka helyett kocka, kör, háromszög legyen, mert úgy jobban kézre esik asszonynak.

(#1379) Monya78 válasza FNZ (#1378) üzenetére


Monya78
veterán

nem lehet felcserélni...

Viszont érdemes kipróbálni az egygombos érintős megoldást, elején még fenntartásaim voltak ezzel, most már nagyon megszerettem ezt a kezelési módot. (nem mellesleg hasznos képernyő felület is nagyobb lett)

(#1380) iMaverick válasza Monya78 (#1379) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1381) FNZ válasza Monya78 (#1379) üzenetére


FNZ
őstag

köszi, este megnézem.
hogy kell beállítani (fent van a nova is rajta)

(#1382) Gameboy77 válasza Monya78 (#1379) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Egyetértek, szuperül működik.

(#1383) Monya78 válasza FNZ (#1381) üzenetére


Monya78
veterán

Beállítások -> Navigation & multi-task -> Navigation bar -> mBack (Flyme 7.0.1 verzión)

Használat:

gombon egy érintés = eggyel visszalép (háromszög)
gomb benyomása = vissza a főképernyőre (kör)
gomb melletti sávról indított ujj felhúzás (mindkét oldaláról működik) = futó progik behozása (négyzet)

(#1384) cinemazealot válasza Monya78 (#1383) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem az m1 note kezelése annyira bejött, hogy anyum m6 note-ján csak dohogok. :D Az m1 note-on ugye csak egy érintés érzékeny home "gomb" van:
- "gomb" érintése ujjfelhúzással: vissza
- "gomb" érintése: vissza a főképernyőre
- "gomb" melletti sávról indított ujjfelhúzás: futó progik (vízszintes) listája
- futó progik listájából egy progi felfelé kihúzása: progi bezárása
- futó progik listájának lefelé húzása: összes progi bezárása

És beállítható rajta némi gesztus vezérlés is (Flyme OS 4.2.0.5U Android 4.4.4 alapokon), ami nálam így lett beállítva:
- "gomb" hosszan nyomva tartva: sleep mode
- dupla kopp a képernyőn sleep mode-ban: felébresztés

Gyakorlatilag fizikai gombnyomás nélkül használom a készüléket. Na, ezt hiányoltam én anyum m6 note-jában. :)

(#1385) Monya78 válasza cinemazealot (#1384) üzenetére


Monya78
veterán

Régen minden jobb volt... :B

Ja még külön be lehet állítani hogy hosszan nyomva a gombot mit csináljon:
google indítás, képernyő kikapcs, semmit

Most vettem észre érdekes dolgokat lehet csinálni ha behozzuk a jelenleg futó programokat, majd valamelyik oldalt/lapot lehúzzuk... Oldal zárolás, oldal rögzítés, titkosítás, két oldal egyszerre megjelenítése képernyő felosztással.

(#1386) cinemazealot válasza Monya78 (#1385) üzenetére


cinemazealot
addikt

Olyat viszont észrevettem, hogy az m6 note-on mintha be lehetne állítani a virtuális home gomb (karika) hosszan nyomva tartásával a sleep mode-ba lépést. A baj csak az, hogy következő felébresztésre meg már ott vigyorog a Google alkalmazás a hírekkel és egyebekkel. Na, ezt nem akartam (anyum meglátja, aztán jön a kérdéseivel, hogy ez most mi), úgyhogy inkább hagytam is.

Ja, és a minap véletlenül én is ráböktem a frissítésre. Most egy rakás (az eredeti szoftveren már magyar) felirat angol lett... :U Amikor hét elején felmerült a téma, én is gondolkoztam, hogy visszarakom a régi OS-t, de úgy voltam vele, egyelőre tesztelem anyumat. Ha nagyon nem bír azzal a néhány angol szóval, majd nekigyürkőzöm. De rohadtul nincs kedvem... :D

(#1387) csubuka válasza cinemazealot (#1386) üzenetére


csubuka
addikt

Ez sajnos valoban idegesitett engem is, hogy lelohetetlen a Google Assistant. Hiaba rakja sleepbe a hosszan nyomott "virtualis home gomb", ebreszteskor ott kavar a Gugli.

(#1388) Monya78 válasza cinemazealot (#1386) üzenetére


Monya78
veterán

Nekem nem indul el a google, ha a gomb hosszú nyomásos altatása után ébresztem...
Ahol, amiben hagytam onnan folytatja :B

[ Szerkesztve ]

(#1389) Sógi válasza Monya78 (#1385) üzenetére


Sógi
addikt

Mi az, hogy zárolás?? Ez mit csinál az appal??

"Most vettem észre érdekes dolgokat lehet csinálni ha behozzuk a jelenleg futó programokat, majd valamelyik oldalt/lapot lehúzzuk... Oldal zárolás, oldal rögzítés, titkosítás, két oldal egyszerre megjelenítése képernyő felosztással."

[ Szerkesztve ]

(#1390) cinemazealot válasza Monya78 (#1388) üzenetére


cinemazealot
addikt

Öööö... pedig eléggé körüljártam a lehetőségeket, de lehet, hogy nem voltam elég alapos. :D Mondjuk, az is lehet, hogy bekavar, hogy anyumnak a "egyszerű nézetet" is beállítottam, az pedig okozott már félreértést.

(#1391) Sógi válasza Sógi (#1389) üzenetére


Sógi
addikt

ALKALMAZÁS ZÁROLÁSA :)
Tartsa nyomva az adott kártyát az alkalmazás feladatkezelőben való zárolásához.
A „MINDEN BEZÁRÁSA” parancs hatására a zárolt alkalmazás nem záródik be.

(#1392) csubuka válasza Monya78 (#1388) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem még a gyári Flyme 6 van, lehet, hogy a 7-ben már meg van ez oldva. Lehet cinemazealot-nak is még a 6-os van.

(#1393) FNZ válasza Monya78 (#1379) üzenetére


FNZ
őstag

köszi, nem hülyeség az egygombos megoldás
valamelyik programnál nem is tudom előhozni a virtuális gombokat, ezzel viszont ki lehet belőle lépni, mivel ez mindig aktív

[ Szerkesztve ]

(#1394) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziaztok!
Ma megérkezett az eustocktól az m6 note a feleségemnek.

Szerettem volna frissíteni a flymet, de azt írja nincs frissebb.... (Flyme 6 van rajta)
Tudnátok segíteni?

(#1395) Monya78 válasza LantosBerry8 (#1394) üzenetére


Monya78
veterán

Innen letölthető [link]

Rámásolod a telóra, elindítod telón belül filekezelővel.

(#1396) LantosBerry8 válasza Monya78 (#1395) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi!
Esetleg az gond, hogy idő közben már belakta a telefont? Frissítés után megmaradnak a dolgai?

(#1397) Monya78 válasza LantosBerry8 (#1396) üzenetére


Monya78
veterán

Megmarad minden...de javasolják frissítés után a gyári resetet.

Elég sok lesz az angol nyelv (főleg a telefonkönyv környékén), ha ez zavarná akkor inkább maradjon a 6-ös flyme-nál.

mondjuk Én sem csináltam resetet, belakott telóra raktam fel. :B

(#1398) LantosBerry8 válasza Monya78 (#1397) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Mi szól egyébként a 7-es mellett?

(#1399) Joker88 válasza LantosBerry8 (#1398) üzenetére


Joker88
őstag

frissebb , szerintem szebben néz ki, a motorháztető alatt vannak változások ( flymeos.com ) .
viszont néhol szinte nincs is fordítás.. pl hívásnapló, névjegyek, napi adatlimit-figyelmeztetés , stb.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1400) eron009


eron009
tag

Ha vissza szeretném tenni a flyme 6-ot akkor csak simán rámásolom a telefonra és telepítem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.