Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) mobilizmo válasza #27216896 (#1750) üzenetére


mobilizmo
addikt

tömörített fájlt másold át

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1752) #27216896 válasza mobilizmo (#1751) üzenetére


#27216896
törölt tag

Siker! Köszönöm! :R Nem veszett el semmi, csak az alap beállításokat kellett újra beállítgatni. :C

(#1753) blueMerle


blueMerle
veterán

Srácok, el kellett adnom a telót, mélyen ár alatt, közölve a vevővel a hibákat, ugyanis:
- a közelségérzékelő egy nap után mindig bedobta a kulcsot
- giroszkóp szintén
Ezeken segitett a restart, de kezdtem nagyon unni. Volt hard reset többször is, semmi sem segitett. gariztatni sajnos nincs időm, majd az új tulaj ha gondolja...

Amit viszont sajnálok, hogy az új Huawei P20 Lite-om nem fotóz úgy mint az M6 Note... :U

[ Szerkesztve ]

(#1754) blueMerle


blueMerle
veterán

Apropó, Komáromban ingyen átvehető vadonatúj sosem használt átlátszó minőségi szupervékony Nillkin szilikontok a telóhoz. :))

(#1755) #27216896 válasza blueMerle (#1753) üzenetére


#27216896
törölt tag

Eustockos? Csak mert akkor van magyar gari is nem? :F

(#1756) mzsombor


mzsombor
tag

Egy fura kérdésem lenne. Újra lehet valahogy indítani a telefont az oldalsó gombok használata nélkül? Nincs root, alap Flyme 7 van rajta.

Köszönöm!

(#1757) aprokaroka87 válasza mzsombor (#1756) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

link
Talán ezzel, van olyan rész hogy kikapcsoló menű, de közvetlen újrainditás root nélkül nincs.

(#1758) iMaverick válasza #27216896 (#1750) üzenetére


iMaverick
addikt

A telefonon kell elindítani az update.zip-et.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1759) mzsombor válasza aprokaroka87 (#1757) üzenetére


mzsombor
tag

A kikapcsolás is elég lenne, este megnézem.

(A háttérről: Kijelzőt cseréltem a feleségem M6 Note-ján, de sajnos az oldalgombokat tartalmazó kis áramkör megsérült az átrakásnál. Most a hangerő fel és a bekapcsoló megnyomását is úgy érzékeli, mintha egyszerre nyomnám meg mindkettőt. Így bekapcsolni be lehet a telefont, bár elsőre recovery jön be, de onnan tovább lehet lépni. Kikapcsolni viszont nem tudom, mert a bekapcsoló gomb nyomkodására csak képernyőfotók készülnek... :) Úton van már kínából a cserealkatrész, de pár hét után lassan jót tenne a telefonnak egy egészségügyi újraindítás, gyorsan merül, valami beragadhatott a memóriába.)

(#1760) feka0118 válasza mzsombor (#1759) üzenetére


feka0118
tag

Csak azért nem muszáj ujraindítani.
Van egy olyan funkció hogy gyorsító. Az is kilő minden háttérben futó futó appot és törli memóriából is.

(#1761) dreko


dreko
aktív tag

telefon zárolva üzenet esetén, ha nem működik a kód, van lehetőség a telefont resetelni?

(#1762) Zsoltpeter válasza mzsombor (#1759) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Kikapcsoló progi: Sleep app

(#1763) blueMerle válasza #27216896 (#1755) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem EUstock hanem hivatalos Szlovákiai (én ugyanis itt élek) garis (eD Systems nálunk a márka hivatalos forgalmazója), egy itteni nagy elektro-üzletlánc boltjában vettem. És mivel nálunk nem 1 év a kötelező gari hanem 2 év igy két év garis ráadásul. Csak sajnos nem tudom teló nélkül kivárni a javittatást és hogy őszinte legyek se időm, se kedvem nem volt vele szórakozni, szóval az első két kamerás Huaweit leszedtem a polcról ami a legközelebb volt (P20 Lite), és megvettem, szerencsére Black Friday keretein belül, igy gombokért (190 Eur) :)

[ Szerkesztve ]

(#1764) iMaverick válasza dreko (#1761) üzenetére


iMaverick
addikt

Kikapcs, Recovery, Factory reset. Ennek segítenie kellene.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1765) Balion válasza iMaverick (#1764) üzenetére


Balion
senior tag

A recovery is kér jelszót.

(#1766) jambiyya válasza Balion (#1765) üzenetére


jambiyya
őstag

Bizony kér. Szervizben meg tudják oldani.

(#1767) feka0118 válasza dreko (#1761) üzenetére


feka0118
tag

Phonefinder-ből lett zárolva? Vagy csak egyszer magától úgy döntött?

(#1768) oroby


oroby
újonc

Sziasztok! Következő probléma merült fel (a telefon 2 hetes gyári beállítások): Mobilinternet használatakor bármilyen csevegő programot használok (Messenger, Telegram, Viber..) megszakítja a beszélgetést abban az esetben, ha valami mást nézek meg (pl nyitok egy Chrome-ot, vagy google map vagy akármi...), gyári beállitások visszaállítása után 1-2 napig jó, majd újra kezdődik... Találkozott ilyennel valaki? Mi lehet a gond? Köszönöm a segítséget előre is.

(#1769) jambiyya válasza oroby (#1768) üzenetére


jambiyya
őstag

Lehet hogy kilövi a memóriából takarékosság címszóval. Szokott lenni akksi beállításoknál olyan, hogy adott programot kivehetsz az automatizmus alól és akkor azt nem lövi ki.

(#1770) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Kb 1.5 hónapja viszonylag elégedett M6 note tulaj vagyok.
Azt hogy a telefon és a záróképernyő órája nem egyezik (egyik am/pm a másik 24 órás) már kezdem megszokni, de mostanában a következőt csinálja:
- Kb egy napja, random időközönként újraindul.

Eddig nem volt vele más bajom. Valaki találkozott ezzel a problémával?
Üdv,
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1771) Pippen


Pippen
csendes tag

Ez csak nekem új hír ?
[link]

Kipróbáltam,működik a 7-esen is.A kisegítő lehetőségekben lett egy fejlesztői beállítások menüpont,azon belül egy csomó beállítási lehetőséggel.

(#1772) chopin42 válasza Pippen (#1771) üzenetére


chopin42
őstag

Ez az akkuidőn is spórol? Nem mintha probléma lenne, 6 nap megvan nekem simán így is , csak érdekel :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1773) aprokaroka87 válasza Pippen (#1771) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez már elég régóta a droid része, csak a menűpontot alapból elrejtik.

Amúgy én minden telefonomon eddig kikapcsoltam az animációkat, mert engem "idegesitenek":)

(#1774) cinemazealot válasza Pippen (#1771) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezt a megoldást kb. már a Windows 9x-nél alkalmaztam 20 éve. :D Sajnos sosem volt csúcsgépem, ezért az idióta vizuális effekteken kellett spórolnom, hogy elviselhető reszponzivitással tudjam használni az aktuális oprendszerek. Közben meg fogtam a fejem, hogy ezekért az animációkért kell mindig újabb gépet vásárolnom?

(#1775) hg7fac válasza Joker88 (#470) üzenetére


hg7fac
csendes tag

Szia

Az kijelző üvegfóliához kérhetek egy linket?

Előre is köszönöm!

(#1776) lemmy71 válasza hg7fac (#1775) üzenetére


lemmy71
őstag

A páromnak innen rendeltük, tökéletesen illeszkedik csak ajánlani tudom.

(#1777) hg7fac válasza lemmy71 (#1776) üzenetére


hg7fac
csendes tag

köszi

(#1778) irostas


irostas
újonc

Üdv, gondja van a telefonomnak a simkártya felismerésével. Eléggé ritkán indítom újra a készüléket, amikor legutóbb ezt tettem, bejelentkezéskor a rendszer nem kért SIM pint (pillanatra felvillan majd továbblép) és hálózati kapcsolat nélkül áll fel a rendszer. Ezt utána szoftveresen képtelen vagyok felépíteni (hálózati kapcsolatok, sim kártya engedélyezése, ki be kapcsolása, repülőgép üzemmód ki be kapcsolása) az újabb újraindítás vagy ki bekapcsolás sem segít. Egyetlen módon tudom feléleszteni, ha a simtálcát fizikailag kiszedem, majd visszarakom - ekkor azonnal felismeri. (Próbáltam a másik slotban is - ugyanez a jelenség.) Nem tudom mióta áll fenn ez a bibi, de biztos nem a kezdetektől, mert volt egy időszak szeptemberben amikor 2 simmel használtam gond nélkül.
Ez azért eléggé nagy probléma tud lenni, ha az ember véletlenül újraindít és nincs egy sim tű a keze ügyében - megmondom őszintén, én sem hordom magamnál és először eléggé nagy para volt, mit csináljak.

Mi lehet ez, valami szoftveres bug, vagy elromlott valamim a készülékben?... Másnak ez csont nélkül megy? Nincs hasonló jelenség sehol? Flyme (7.0.1 OG)

[ Szerkesztve ]

(#1779) ati05 válasza irostas (#1778) üzenetére


ati05
aktív tag

Szia

Ez nem szoftveres hiba. Szedd ki a simet óvatosan radirozd meg a felületét, fujj bele a slotba is.
Ha ez nem segít sim csere.

(#1780) benzol válasza irostas (#1778) üzenetére


benzol
aktív tag

Ilyen nálam is fordult már elő.

Sőt olyan is, hogy a biztonsági kód, ujjlenyomat, vagy arcfelismerés helyett teljesen feloldva kapcsolódott be a teló, majd egy fél perc elteltével jutott eszébe azt kérni.
Addig megtudtam nyitni a telefonkönyvet, galériát stb... :DDD

///\oo/\\\

(#1781) Perennis


Perennis
tag

Sziasztok, a Viber üzeneteket jelzi a telefonotok? Nekem csak akkor jelzi ha megnyitom az alkalmazást, akkor pityegi végig az összes üzenetet.

(#1782) SteadyMan válasza Perennis (#1781) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Lock-old le a Viber alkalmazást, hogy ne zárja be a droid, akkor jelezni fog.

(#1783) aXXon válasza SteadyMan (#1782) üzenetére


aXXon
senior tag

Futó alkalmazásoknál lefelé húzom az appot és zárolás?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1784) Dovloran válasza aXXon (#1783) üzenetére


Dovloran
senior tag

Van egy app, hogy biztonság vagy security. Annak egy esernyő az ikonja és ilyen zöldes színű. Azon belül van egy olyan rész, hogy permissions vagy engedélyek, azon belül, pedig egy olyan, hogy háttérfolyamatok vagy background processes és itt annál az appnál, ahol fontosak az értesítések állítsd át futni hagyni-ba vagy valami ilyesmi a neve.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1785) feka0118 válasza ati05 (#1779) üzenetére


feka0118
tag

Az arcalapú feloldás be van kapcsolva?
Hasonló képpen én is jártam, ilyenkor elég zárolni majd feléleszteni a kijelzőt és újra a pinkódot kéri.

(#1786) aXXon válasza Dovloran (#1784) üzenetére


aXXon
senior tag

Köszönöm, így megtaláltam! :R :R

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1787) Perennis válasza Dovloran (#1784) üzenetére


Perennis
tag

Köszi, szuperül bevált.

(#1788) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

hol lehet megnézni a sim internet forgalmi adatait a telóban? néztem a sim kártya beállításainál, de nem találtam.

(#1789) aprokaroka87 válasza FNZ (#1788) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Keress egy olyan appot hogy biztonság, azon belül pedig adat rész.

(#1790) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Egy kérdés: a telefon mobilnetről miért akar frissíteni alkalmazásokat? Wifiről oké, de ne az adatforgalmam bánja a frissítést...
Van erre beálltás, hogy frissítés csak wifin? Köszi. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1791) iMaverick válasza chopin42 (#1790) üzenetére


iMaverick
addikt

Play Áruház/Beállítások/Alkalmazások automatikus frissítése... Csak WI-FI hálózaton keresztül

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1792) iMaverick


iMaverick
addikt

Közben nézem a hivatalos fórum oldalt és az egyik felhasználó hozzászólásában:

Flyme 7.0.1.1G. https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1E8AVFWo2bBlON_h7kwNrrqChgxgx1Yv7

Ugye a hivatalos letöltő oldalon Flyme 7.0.1.0G a legutolsó...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1793) sicc33


sicc33
aktív tag

Sziasztok! Készülék fagyást tapasztalt valaki? Az utóbbi 2-3 hétben többször előfordult, hogy semmire nem reagált. Úgy kezdődött, hogy kivettem a zsebemből és kikapcsolt állapotban találtam a készüléket. Ötlet? Flyme 6

(#1794) feka0118 válasza sicc33 (#1793) üzenetére


feka0118
tag

Memória kártya van benne? Engem egyszer az szivatott meg hasonlóképpen.

(#1795) Dovloran válasza iMaverick (#1792) üzenetére


Dovloran
senior tag

Most néztem meg én is. Szerintem trollkodik a csávó. Lenne róla topik a Flyme fórumon, ha akárcsak már egy béta is létezne, de nincs.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1796) galervin93 válasza feka0118 (#1794) üzenetére


galervin93
őstag

Yep, nekem is összefosta magát minap a kártya. Amikor olyan műveletet csináltam, ami érintette a kártyát is, akkor időnként, majd egyre sűrűbben rosszalkodott a gép (karikázott pölö), aztán egyszer csak kiírta, hogy "blank card", nem is tudom már semmivel életre kelteni. De igazából nem is kell, csak azért használtam, mert volt elfekvőben, amúgy elférek a belsőben is, nem veszek újat. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#1797) melodie


melodie
tag

Üdv. Mindenkinek! Feltettem az alábbi update-et:
Flyme 7.0.1.1G:
https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1E8AVFWo2bBlON_h7kwNrrqChgxgx1Yv7
Konklúzió: Eltüntek a hibás fordítások, angol szövegek a menüből, október 1-re frissült a biztonsági csomag, hibát nem tapasztaltam! Az persze fura, hogy a hivatalos oldalon nincs fent csak a régi firmware: Flyme 7.0.1.0G
Vajon honnan lehet ez 7.0.1.1. az jó kérdés? http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=94&type=1
Viszont ami a lényeg, hogy hibátlan, bátran ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#1798) iMaverick válasza melodie (#1797) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig akárcsak Dovloran kolléga, én is fake-nek hittem. Azért ez nem kis bátorság volt, "csak úgy" felrakni...

chopin42: ;)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1799) chopin42 válasza iMaverick (#1791) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, ott pont nem kerestem de meglett :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1800) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

tv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.